Weinig verrassingen bij open indoorjeugdtennis PZC/streek KAMPIOENSCHAP Dieleman blijft bij Biervliet Stuurgroep wacht advies af voor onderwijsfusie in Oostburg Tweede lezing over kunstmest en derde wereld in Sas van Gent Toneeluitvoering in Hoofdplaat en in Schoondijke Sas van Gent Philippine Sluiskil Terhole Vogelwaarde Koewacht Westdorpe Sluis Aardenburg IJzendijke Sint-Jansteen Lamswaarde Hulst Graauw Clinge Kapellebrug Nieuw-Namen Activiteiten voor ouderen Heikant Openbaar coalitieberaad in Aardenburg COC Terneuzen houdt thema-avond juridische vragen samenwonende Schouwburgcommissie Terneuzen bespreekt reglement raden Schaatsevenementen op kreek bij Hoek Majorettes deden examen in Clinge Vrouwengilde in Terneuzen bijeen Optreden in Breskens van muziekvereniging Het carnaval kon zich dit jaar in Hulst ook op het ijs manifesteren. Aan de beste spreker in de spiekerskorner' werd een bekertje uitgereikt f iri Jeugd stond centraal in catmavaisiiëtiviteitett SAS VAN GENT/HULST/SLUIS - De festiviteiten rond carnaval hebben zich maandag in alle delen van Zeeuwsch-Vlaanderen voortgezet. In veel gevallen was het feest nu speciaal gericht op de jeugd, zoals in Sluis, waar zo'n driehonderd kinde ren in de optocht meeliepen. Maar er stonden ook vele andere activitei ten op het programma. Betekoppenstad, zoals Sas van Gent drie dagen heet, is omgetoverd was maandag de gehele dag bezit van de leurders, artiesten en dweilbands. Vanaf half tien in de ochtend werd het bijzonder druk met de clowns, goochelaars, sultans, quizmasters en schoonmaakploegen, die op aller lei plaatsen, maar vanwege de kou de voornamelijk binnen in café's, hun voorstellingen gaven. Dat lokte veel publiek naar het Sasse cen trum, dat later in de middag aan groeide tot vele duizenden, toen de spiekerskorner begon. Daar namen tal van Sassenaars de gelegenheid te baat om een vrolijke, kritische noot te laten horen over het wel en wee van Sas van Gent. De eerste prijs ging naar het betoog van de Lege Zakken Rechtzetter, Tonny van Bambost, die vele Sasse prominenten over de hekel haalde, 's Middags stond het carnaval ook in het teken van het dweilbandfestival. Zes bands hadden zich in laten schrijven, maar een groter aantal liep eveneens over straat. De band 'Wat voor een naam hebben jullie' haalde de eerste prijs. Vandaag komen de kinderen en be jaarden aan bod. In De Vlaanderen wordt er voor beide groepen een feestmiddag gehouden en de kinde ren kunnen vanmiddag mee doen aan de kinderoptocht. De laatste dag van het carnaval wordt om midder nacht afgesloten in de Royal, waarna de traditionele rondedans rond de pomp het definitieve einde aankon digt. In Philippine werd een Oude Wijven- bal gehouden, waarbij honderd ver klede Oude Wijven voor een prima sfeer zorgden. Leida en Harry Ver- meiren werden als moeder en zoon winnaar. Ook was hier een buutred- nerwedstrijd. Brammetje ging met zijn betoog over het bouwen van carnavalswagens met de hoogste eer strijken. Vandaag is de dag van het leuren en dweilen. Ook de kinderen komen ruimschoots aan bod met hun boodschappentocht en spel letjesmiddag. Tot slot krijgen zij een limonadebal aangeboden in de Meer paal. Sluiskil heeft vannacht al een streep gezet onder carnaval 1985. Maandagmiddag was er een groot carnavalsbal voor de bejaarden in De Sterre. Enkele honderden deel nemers zorgden voor een uitbundige stemming. Een laatste kroegentocht besloot 's avonds drie dagen van lol en leut. Tien grote carnavalswagens, ver schillende kleinere wagens en tien tallen groepen, paren en individue- len namen maandagmiddag deel aan een kleurrijke carnavalsop tocht in Terhole, muzikaal opgeluis terd door de muziekvereniging 'Ex celsior' en gadegeslagen door vele honderden belangstellenden. Direct na afloop van de optocht reikte Prins Alwiedus I in een bomvol dorpshuis tijdens een limonadebal de prijzen uit. Zoals elk jaar brach ten de Prins en zijn gevolg 's avonds een bezoek aan Vogelwaarde. Uitslagen: individuelen: 1 Chantal Hoefyzer, 2 Harry van Meegen, 3 R. Franse, J. van Delft, Suzan Heme- laar en Moontje de Gucht; duo's: 1 Twee schone Spaanse danseressen, 2 Inktvis, 3 Boer en boerin; kleine groepen: 1 De Wuppies, 2 Narrenfa milie en Drie Appels, 3 Roze panter; grote groepen: 1 Robotten, 2 De Sneeuwpoppen. Grote binnenwa- gens: 1 De hete ballen; kleine bin- nenwagens: 1 De bejaardentrein. De beker voor de mooiste wagen van buiten de kern Terhole ging naar De Polderjongens. Het optreden van Barry Hughes in feesthal Scheerders in Vogelwaarde was voor de 'Vogelpiekers' ongetwij feld een topper. In een tot de laatste plaats bezette feesthal bracht de voetbaltrainer en carnavalszanger al zijn succesvolle nummers ten geho re. In zaal 'De Doosjes' werd een play back-wedstrijd gehouden. Hier reikte Prins Fredericus I de prijzen uit. Kleinsmid, 2 Pascal Zwagenmakers, 3 Nelly Rietjes; duo's: 1 Charlotte en Stephanie de Letter, 2 Mariska en Marina Elegeert, 3 Lowani en Tuchi- la Kamps; groepen: 1 Wij zitten op rozen, 2 Pepé de Clown, 3 Heksen. De kinderen kwamen in Westdorpe maandag bijzonder aan hun trekken. Zij trokken vanaf twee uur in een uitgebreide optocht door de straten, waarna iedereen in Concordia kon meedoen aan het limonadebal. Daar waren naar schatting tweehonderd kinderen bij aanwezig. Ook in West dorpe wordt carnaval vandaag beëindigd. Dat gebeurt om midder nacht met het roken van de feestsi- gaar in het Oude Raedthuys. Daar voor is er vanmiddag een bal voor de bejaarden in Concordia. Hoogtepunt voor carnavalvierend Koewacht was maandagmiddag de jaarlijkse kinderoptocht. Er was slechts één wagen, maar het aantal individuelen, groepen en paren was ongekend groot. Tijdens een limona debal in zaal 'De Oude Molen' wer den de prijzen uitgereikt. Uitslagen, individuelen: 1 Ernest Carnavalvierend West-Zeeuwsch- Vlaanderen trok maandagmiddag massaal naar Sluis, tijdelijk omge doopt in 't Jannegat, waar de stich ting Sluisse Kindercarnaval haar jaarlijkse optocht hield. Er namen dit jaar maar liefst zeventien grote wagens aan deel. Ook waren er opvallend veel individuele deelne mers, zo'n driehonderd in totaal. Door het grote aantal deelnemers duurde de tocht aanzienlijk langer dan gepland. Ruim twee uur nadat de stoet vertrokken was, arriveer den de deelnemers bij het eindpunt, het Moleneind. Na de optocht volgde een zeer druk bezocht limonadebal in de Frites- stal, het prinsenhof van de Sluisse Carnavalsstichting. Ton Smits van de Sluisse Carnavalsstichting schat het aantal deelnemers op zo'n vijf honderd. 's Avonds vond de prijsuit reiking plaats van de optocht. De eerste prijs bij de wagens ging naar de Rattenvangers van Hameien, een wagen van kinderzangkoor De Sluis se Rakkers. De wagenbouwers uit de Sint Pieterstraat in Sluis legden met Boerenleute op 't Molenend beslag op de tweede plaats; derde werd La Porte d'Or uit IJzendijke met Pink Panther. Bij de kleine wagens ging de overwinning naar de groep Een Vreed Accident uit IJzendijke. De carnavalsactiviteiten concen treerden zich 's avonds in de café's bij het Moleneind, waar het gezellig druk was. Aardenburg deed het maandag iets rustiger aan. 's Middags werd in bejaardenhuis Coensdike een spe ciale bejaardenmiddag gehouden. De ijsclub van Aardenburg had de schaatsers gevraagd zich zo carna valesk mogelijk uit te dossen, 's Avonds zetten blaaskapellen uit Aardenburg en omgeving de Kik- kerstad op stelten. In IJzendijke vermaakte een veertig tal bejaarden zich 's middags in café Hofzicht. Tussen de polonaises door werden enkele bingospelletjes ge speeld. Petra de Boevere deed enkele scetches. 's Avonds werd in het jeugdgebouw een druk bezocht Blau we Maandagbal gehouden. In Sint-Jansteen had Prins I van de Woeste Hoogte maandagmiddag heel wat bezoekjes af te leggen. Dat begon na de middag met een bezoek aan het dagverblijf 'Eeckenstein', waarna alle bewoners achter de Prins in de polonaise gingen. In het gemeenschapscentrum 'De Waran de' was de Steense jeugd aan het springen en hossen. Tot slot werd een bezoek gebracht aan het limona debal in zaal 'Fabie' voor de kinde ren uit Kapellebrug. 's Avonds was de traditionele boerenmaaltijd in zaal 'De Kroon', waar de 80-jarige Anna de Block in de bloemetjes werd gezet. Zij reed 22 jaar geleden in Sint-Jansteen met paard en kar de eerste raad van elf door de toen nog zelfstandige gemeente. In een uitpuilend gemeenschapscen trum 'De Luifel' in Lamswaarde werd maandagmiddag een songfes tival gehouden met meer dan dertig jeugdige deelnemers(sters). Na af loop reikte Prijs Dick I de prijzen uit. 's Avonds was er een druk en gezellig carnavalsbal. Gerard van Driessche werd daarbij voor zijn verdiensten voor 'De Lamsoren' on derscheiden. Uitslagen, kinderen kleuterschool: 1 Eric van Puyvelde, 2 Joyce Tiele- man, 3 Nadine van Dorsselaer; kin deren lagere school van de eerste tot en met de derde klas: 1 Dennis van Driessche, 2 Carola van Driessche, 3 Judith van Dorsselaer; kinderen vierde klas en hoger: 1 Cathelijn en Annahiem Quaak, 2 Debby van Bun deren, 3 Ivo van Laere. De beker voor het beste eigen lied ging naar Debby van Bunderen. De Hulster binnenstad werd maan dagmiddag ingenomen door de jeugd met een grote vossenjacht die van start ging op de Vismarkt. Meer dan driehonderd jongens en meisjes namen hier aan deel. Daarna was het hossen en springen geblazen op een groot limonadebal in zalencentrum 'Tiffany'. Prins Reginald en zijn hof houding brachten daar een bezoek evenals aan een limonadebal in zaal 'Napoleon'. In Kapellebrug werd het programma maandagavond besloten met een carnavalsbal in zaal 'Fabie'. 's Mid dags was daar eerst de jeugd aan de beurt. Ook in Nieuw-Namen stond het maandagprogramma in het teken van de jeugd. Met voorop Prins Mol V was het hossen en springen tij dens een druk limonadebal in zaal Thilleman. 's Avonds was het de beurt aan de ouderen tijdens bals in verschillende horecabedrijven. In Graauw stonden carnavalsschie- tingen op het programma waaraan ook door kinderen werd deelgeno men. Een boerenmaaltijd werd ge houden in zaal Van Grol. Voor de jeugd van Kloosterzande was er maandagmiddag een limonadebal. Het Ouwe Wijvenbal in zaal Van Leuven trok veel deelnemers(sters) en belangstellenden. In Sas van Gent werden maandag tal van optredens gehouden. In Clinge stond de jeugd centraal tijdens een limonadebal in het ge meenschapscentrum 'Malpertuus'. DINSDAG 19 FEBRUARI 1985 HOEK In de Adorhal in de Braak man zijn maandag de eerste partijen gespeeld van de open Zeeuws-Vlaam- se indoorjeugdtenniskampioen- schappen. Op de eerste dag waren er nog geen verrassende ontwikkelin gen. Bij de jongens tot en met tien jaar plaatsten de getipte finalisten, Sebastien Rottier en Richard Hame- linck zich voor de halve finales. Rot tier versloeg Jacco Filius met twee maal 6-0 en Hamelinck klopte Jörg Frank met 6-3 en 6-1. Bij de meisjes tot en met tien jaar zijn de finalisten reeds bekend. Nathalie Tijssen liet haar tegenstandster Deni- BIERVLIET De voetbalclub Bier vliet heeft het contract met trainer Levien Dieleman met één jaar ver lengd. Dieleman gaat daarmee zijn tweede seizoen in bij deze club. HEIKANT - De rk-bond voor ouderen in Heikant houdt woensdagmiddag een bejaardenschieting in zaal Het Helleken. De schieting begint om 13.30 uur. Donderdag wordt in ge meenschapscentrum Het Heike een kaart- en bingomiddag gehouden. De eerste kaarten worden om 13.00 uur geschud. AARDENBURG De oppositiepar tijen in de raad van Aardenburg hou den morgen (woensdag) een openbaar coalitieberaad in De Roode Leeuw ter voorbereiding van de raadsvergade ring van donderdag. Daar komt - zoals bekend - een motie van wantrouwen tegen wethouder R. A. J. van de Wijnckel aan de orde. De bijeenkomst is om 19.30 uur. TERNEUZEN - De regio Zeeuwsch- Vlaanderen van het COC houdt don derdag 21 februari een thema-avond over juridische zaken, die van belang zijn voor mensen die samenwonen. Het gaat daarbij om vragen rond erfeniskwesties, het gezamenlijk ko pen van een huis, regelingen bij uit eengaan of overlijden en het begrip 'verblijvingsbeding'. Een juridisch deskundige, die vertrouwd is met het notariaat, zal een inleiding houden. De thema-avond begint om 20.00 uur in het gebouw van de Beweging van Werkende Jongeren verbonden met de FNV aan De Blokken in Terneu zen. OOSTBURG Het is nog niet be kend of de christelijke mavo uit Oostburg samengevoegd kan worden met het lager beroepsonderwijs in Oostburg. De fusiestuurgroep wacht eerst het advies van de bonden af, alvorens een beslissing genomen wordt. De bonden vergaderen deze en volgende week over de kwestie. Zoals bekend is de fusie tussen de lagere technische school in Oostburg en de twee huishoudscholen in Schoondijke en IJzendijke een feit. Maandag vergaderde de stuurgroep onder leiding van voorzitter J. Baren- dregt over de bestuurlijke en admini stratieve samenvoeging. Over de sta tuten bestaat nog niet helemaal over eenstemming tussen de partijen, maar de problemen zijn volgens Ba- rendregt niet onoverkomenlijk. „Het komt wel in orde", aldus Barendregt. De ZLM vergadert vandaag over de statuten. TERNEUZEN - De Terneuzense schouwburgcommissie behandelt donderdag het (ontwerp)reglement voor de diverse programmaraden. Al leen de raden 'podium' en 'film' rea geerden op een verzoek om opmerkin gen, 'onderwijs' liet het afweten, naar aanleiding van de brieven voegde het dagelijks bestuur een passage toe, maar van ingrijpende wijzigingen is geen sprake. De commissie buigt zich donderdag ook over enkele begro tingswijzigingen en het jaarverslag over 1983, dat nu pas verscheen. De vergadering begint om 20.15 uur in kamer 406 van het Terneuzense stad huis. HOEK De ijsvereniging Wel Gebo gen, Niet Gebroken uit Hoek houdt morgen, woensdag op de kreek spel letjes en wedstrijden voor kleuters en leerlingen van de lagere school. Het evenement begint om 10.30 uur. Verder wordt woensdagmiddag voor het eerst in de geschiedenis in Hoek een toertocht over twee kreken verre den. De start van deze ruim tien kilometer lange tocht is om 14.00 uur in Hoek op de kreek. De schaatsers steken naar de tweede kreek over via de Lovenweg, waar tapijten liggen. De tweede hindernis in het parkoers wordt gevormd door een dam bij een boerderij, waar ook tapijten op het wegdek zullen liggen. Tenslotte wordt woensdagavond in Hoek op de kreek gestreden om het Zeeuwsvlaamse kampioenschap schoon- en kunstrijden voor indivi duelen en paren. se de Pooter geen enkele game win nen. Haar toekomstige tegenstand ster Cora Cijvat had het tegen Anne- mieke Ouwehand moeilijker: 6-2 en 6-4. Kees Oostrom was de eerste geplaat ste speler in de groep tot en met twaalf jaar die zich voor de halve finales plaatste. Met twee keer 6-3 was hij te sterk voor Detlef Pieters. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar zijn alle halve finalisten al bekend: Isabella Leenhouwers, Manon Kien- jet, Francesca Adriaansens en Ste phanie Rottier. In de hoogste groepen werden nog niet veel partijen gespeeld. Bernd van Quecckelberghe versloeg bij de jon gens tot en met veertien jaar Marco Jongsma met twee keer 6-0. Nathalie van Waterschoot en Stephanie Rot tier plaatsten zich door overwinnin gen op respectievelijk Brigitte Oos trom en Andrea Hamelinck voor de halve finales meisjes tot en met zes tien jaar. De oudste jongensgroep kwam nog niet in actie. Vandaag wordt het toer nooi voortgezet, terwijl mcrgen de finales op het programma staan. Plaatsingen oudste groepen: Jongens t/m 14 jaar: 1. Gyon Asselman, 2. Manfred de Kok, 3. Bernd van Queckelberghe, 4. Tim van Veldhoven. Jongens t/m 16 jaar: 1. Gyon Asselman, 2. Arjen Elderson, 3. Ro nald van Remortel, 4. Frank Hamelinck. Meisjes t/m 16 jaar: 1. Nathalie van Waterschoot, 2. Isabella Leenhouwers, 3. Manon Kenjet, 4. Stephanie Rottier. SAS VAN GENT Het Rijn-Schelde Instituut in Middelburg houdt zater dag in het cultureel centrum De Speije in Sas van Gent een bijeen komst over het project 'Delta en de Derde Wereld', aanvang 10.00 uur. De bijeenkomst is in de eerste plaats bedoeld voor werknemers in de kunstmestindustrie in de kanaalzone Gent-Terneuzen. Twee weken geleden werd over het onderwerp 'Kunstmest en de Derde Wereld' al een eerste informatieve bijeenkomst gehouden. Zaterdag hou den achtereenvolgens 'Thijs Pons (medewerker centrum voor ontwikke lingssamenwerking in Wageningen), Luk Schollaert (nationaal centrum voor ontwikkelingssamenwerking in Brussel) en Dion Heerkens (contact groep Nederlandse Vrijwilligers in Til burg) inleidingen. Onderwerpen zijn: de toepassingen van kunstmest in de derde wereld, de Belgische kunst- mestondernemingen en de derde we reld en de toepassing van kunstmest in Zambia. De kunstmestproduktie in industrie landen heeft op verschillende manie ren met de derde wereld te maken. Grondstoffen voor enkele mestsoor- ten komen uit ontwikkelingslanden, de export van kunstmest naar de derde wereld heeft in het verleden een belangrijke rol gespeeld, terwijl der- de-wereldlanden nu steeds meer kunstmest zelf produceren. Het Rijn- Schelde Instituut koos voor Sas van Gent omdat er in de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone vijf bedrijven kunstmest produceren: NSM in Sluiskil, Zuid- chemie in Sas van Gent en in België Kuhlman, Ensagent en Moreelagua- no. CLINGE In zaal De Troubadour in Clinge werden de examens afgeno men voor het majorettendiploma A en B. De examens werden afgenomen onder auspiciën van de Westbrabant se en Zeeuwse Muziekbond aan de hand van de somno-normen. Er wa ren 17 geslaagden. De geslaagden zijn: diploma A: Natasja Hendriks en Daniëlla Casteels van De Vossen uit Hulst; Anoesjka Valent, Saskia Bettram en Anneke Mariman van Weldoen door Vermaak uit Clinge; Manuela van den Bos, Bianca van der Sijpt, Sabine den Hartog en Saskia Roelands van Eendracht Maakt Macht uit Koewacht. Diploma B: Jacinta Ferket, Sonja Heijens, Jacqueline Rogies, Yvonne Peters en Ta mara Vermeulen van De Vossen uit Hulst; Annique Acke en .Belinda de Vet van Weldoen door Vermaak uit Clinge; Marian Buijze van de Arno's uit Sas van Gent. TERNEUZEN De afdeling Terneu zen van het Katholiek Vrouwengilde komt donderdagavond bijeen in de parochiezaal naast de Triniteitskerk in Terneuzen. Tijdens de bijeenkomst, die begint om acht uur, vertelt direc teur F. Willaert van de sociale dienst in Terneuzen iets over het werk van die dienst. BRESKENS De muziekvereniging Breskens/Groede geeft zaterdag 23 februari een winterconcert in het ver enigingsgebouw 'De Uitkomst' te Breskens. Tevens wordt een verloting gehouden. Na het concert is er bal. De aanvang is 20.00 uur. HOOFDPLAAT Zaterdag speelt de Rederijkerskamer 'Nut en Genoegen' uit Schoondijke het toneelstuk in drie bedrijven 'Onder één dak' in het dorpshuis in Hoofdplaat. Op 2 maart komt de Schoondijkse club in actie in café 'De Rode Leeuw' te Aardenburg met hetzelfde stuk. De collega-vereniging 'Sempre Avan- ti' uit Sluiskil brengt op uitnodiging van 'Nut en Genoegen' op 9 maart het toneelstuk 'De verloofde van mijn vrouw' in zaal Wijffels te Schoondijke op de planken. Alle toneelvoorstellin gen beginnen om 20.00 uur. In Sas van Gent gingen ook 'schoonmaakploegen' aan het werk. Onder de deelnemers aan de kinderoptocht in Koewacht bevonden zich ook deze stripfiguren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 18