1 UW KEUZE? 00K VOOR Z0'l\l HUIS IS ER EEN BOUWFONDS HYPOTHEEK Super kwaliteit Golden Delicious Zeeuwse veiling SGP wil niet garant staan voor feest Sint-Maartensdijk Graafheffing zou alternatief voor overschot EG kunnen zijn PZC/ provincie AAK PURE VERNIELZUCHT... lemontage Bridge voor viertallen lom agenda uto's Sas van Gent eschadigd in arnavalsweekeinde Plaag Tholen wil tweede verzamelgebouw voor bedrijven VANWEGE POPGROEP EN VOLKSDANSEN Teams Kloetinge en Middelburg winnaar zaalvoetbal in Goes CBTB 'ER SANDERSE IN KAMPERLAND: 11 Goese Middenstands Centrale vergadert Ouderenbond Domburg hield jaarvergadering Muziekvereniging Apollo uit Domburg geeft een concert nv Bouwfonds Nederlandse Gemeenten «f «nuvi I BNSDAG 19 FEBRUARI 1985 cholen gewilde objecten oor jeugdige inbrekers JULST Schoolhoofd J. Oudekempers van de rk lagere Sint-Antoniusschool in Axel is v;rontrust: Voor de tweede keer binnen één jaar is er in 'zijn' school ingebroken. Deze keer is de schoolleiding de daders evenwel een slag voor geweest. De kostbare goederen waren, na de •varing van vorig voorjaar, veilig achter slot en grendel en voorzien van een alarminstalla- t e, weggezet. Maar toch...de schrik was er niet minder om, vertelde Oudekempers. „Alleen ebben we alles nu gelukkig nog. De vorige keer hebben we veel spullen moeten lenen en iren". dekempers is echter bang voor h rhaling. En hij is niet de enige. Tal n scholen in Zeeuwsch-Vlaanderen n in het afgelopen jaar de dupe weest van dergelijke onverwachte vallen'. Politie-functionarissen in euwsch-Vlaanderen zoeken de da- rs van de inbraken onder jongeren. hoewel het aantal inbraken en rnielingen niet duidelijk toeneemt, rdt gesproken van een fors aantal cidenten. >n duidelijk voorbeeld is de zaak die groep Hulst van de rijkspolitie in menwerking met deskundigen van d rijkspolitie uit Middelburg momen el onderhanden heeft. Het gaat om n grootscheeps onderzoek, waarbij stien minderjarigen in de leeftijd n 14 tot en met 17 jaar zijn betrok- ije; nwd JAS VAN GENT Tijdens het carna valsweekeinde is aan veel auto's in Jas van Gent schade aangericht. An- rnnes en spiegels moesten het ont- slden. Een auto van Van H. uit leinkenszand die geparkeerd stond |p het parkeerterrein van de Prijsslag Sas van Gent werd behoorlijk inge- leukt. De eigenaar ontdekte dit laandagochtend. /OO! ken. Zij hebben, behalve inbraken, vooral vernielingen op hun kerfstok: ingegooide ruiten, beschadigde au to's, ravages in scholen....een lijstje met inmiddels 43 gevallen. Vooral scholen blijken gewilde objec ten. De gebouwen staan doorgaans vrij en tijdens weekeinden of vakan ties is er meestal geen mens te be speuren. Ongewenste bezoekers kun nen in 'alle rust' hun gang gaan en doen dat ook zonder stil te staan bij de mogelijke gevolgen. Opvallend is dat de inbrekers die het op scholen gemunt hebben vaak zonder buit huiswaarts keren, hoewel het aantal meegenomen televisietoestellen en vi deorecorders ook weer niet moet wor den onderschat. „Toch is het meer baldadigheid dan daadwerkelijk in breken", meent rechercheur D. Zwar- tepoorte van de rijkspolitie groep Hulst. „Een soort zucht naar sensatie. Want eigenlijk is er geen fluit aan voor ze. Alles zit achter slot en grendel. Ze richten meer schade aan dan dat ze iets weghalen". Niettemin zijn scholen in Zeeuwsch- Vlaanderen met een zekere regel maat 'de klos'. Dit iaar ziin al weer verschillende inbraken gepleegd: be halve in Axel enkele in Hulst, Philip pine, Oostburg en Terhole. „Ach, het zijn vaak jonge knapen, die 's avonds op schoolpleinen rondhan gen, eens een dak opklimmen, een ruit inslaan. Het is pure vernielzucht. Voor de scholen en voor ons een doorlopen de plaag", aldus rechercheur A. van Alten van de gemeentepolitie in Ter- neuzen. Van een toename is geen sprake, melden de verschillende politiegroe- pen. Alleen in Hulst neemt zo vertelt rechercheur Zwartepoote de baldadigheid, vooral jegens scholen, grotere vormen aan. Van een taakver zwaring voor het korps wil hij niet spreken. „Maar het brengt wel weer werk met zich mee", stelt de recher cheur. Het bleek het afgelopen weekeinde in Axel een alarminstallatie kan preven tief werken. Bovendien is zo'n voorzie ning een prettig idee voor verzeke ringsmaatschappijen. Verschillende scholen nog steeds een minderheid hebben inmiddels een alarminstal latie ingebouwd. Zwartepoorte is er van overtuigd dat het aanbrengen van dergelijke voorzieningen helpt: „Wanneer ze weten dat er een alarm is, zie je ze er niet meer". Slot van pagina 7) orden dat het gaat om een zoge- aamde veertigponder, in plaats van en bom van 250 pond waarvan bij de lannen wordt uitgegaan, dan kan het ,e ontruimen gebied aanmerkelijk orden verkleind, aldus de burge- eester. Dan zal met de ontruiming an een gebied met een straal van ;estig tot zeventig meter kunnen wor- ,en volstaan. adat het projectiel onschadelijk is ;emaakt - dat zal met behulp van leluidswagens worden bekendge- aakt - kunnen de bewoners weer aar hun huizen terugkeren. Voor het over is, heeft de poltie alle ramen en euren weer gesloten. Hoofdinspec- eur Den Rooijen liet er geen misver stand over bestaan dat ramen en deuren inderdaad open moeten. „Als de zaak gesloten is en op slot zit, dan breken we het open", zo zei hij. Ook de terugkeer van de bewoners gebeurt onder politiebegeleiding. Schoolhoofd J. Oudekempers van de Sint Antoniusschool in Axel toont de scherven van de laatste inbraak. Advertentie GOES De Goese Middenstands Centrale (GMC) houdt woensdag 27 februari vanaf 20.00 uur in het lunch- café stadhuis in Goes een algemene ledenvergadering. Eén van de agenda punten is de uiteenzetting van de GMC-plannen voor 1985. Daarnaast komen aan de orde: het jaarverslag van de secretaris over 1984, het finan cieel verslag over hetzelfde jaar, vast stelling begroting met contributie voor 1985 en verkiezing van enkele bestuursleden. DOMBURG Tijdens de jaarverga dering van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO), afdeling Domburg, hebben de leden een nieuw bestuur gekozen. Mevrouw M. Cassetta-Trieller werd voorzitter, de heer Jan Provoost se cretaris en de heer Jacobus Provoost penningmeester. Als vice-voorzitter werd Abr. Provoost gekozen, Adr. Provoost werd tweede secretaris en Floor Kodde tweede penningmeester. Het bestuur maakte bekend dat aan het gemeentebestuur van Domburg een verzoek is gedaan om een jeu-de- boulesbaan aan te leggen. Op deze baan zouden de 199 leden van de ANBO, afdeling Domburg, in de zo mermaanden kunnen spelen. Vandaag, dinsdag, is er een koersbal- wedstrijd tussen de leden van de Oostkappelse afdeling en de Dom- burgse afdeling van de ANBO. De wedstrijd begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het ontmoetings centrum 'De Halve Maan' in Oostka- pelle. SINT-MAARTENSDIJK De ge meente Tholen doet er alles aan om binnen niet al te lange tijd een twee de bedrijfsverzamelgebouw neer te zetten. Dat antwoordde burgemees ter E; Baerends maandagavond op vragen uit de gemeenteraad. Het eerste gebouw is al vol doordat de belangstelling bij het bedrijfsleven overweldigend was. Dat is die nog, want nog steeds is er vraag bij de gemeente naar een plaats in het ge bouw. De burgemeester stelde dat wordt bekeken in hoeverre en uit wat voor fondsen subsidie kan worden verkregen. Pas daarna zal een concre te invulling van het plan worden gemaakt. Tholen was ruim een jaar geleden de eerste Zeeuwse gemeente die een bedrijfsverzamelgebouw in haar aquisitiebeleid deed. Dat het initiatief is aangeslagen blijft wel uit het feit dat het gebouw vol is en dat het idee navolging vindt in vele ande re gemeenten. |GOES - Grand, 20 uur: Karate kid, 1; IDDELBURG - Meccano, 15 uur: [Peter en de vliegende autobus; 20.30 ur: Nest in de wind; OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Gouden Ischatjes, 18 jr.; 'TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: The never ending story, a.l.; 20 uur: Grem lins, a.l.; VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Purple rain, a.l.; Alhambra II, 20 uur: De prooi, a.l.; Tentoonstellingen AXEL - Galerie Slijkdreef, 10-18 uur: illustraties van Koen Fossey (t/m 16/ 3); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 14-17 uur: 'De pottenbakkers van Ghana' (t/m 24/2) porselein van Josiah Wedgwood (t/m 3/3); DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen zoeken... en vinden in Zeeland'; GOES - Lunchcafé, 9-18 uur: werken van Jacques Benschop; KATS - Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: werken van Piet van 't Hageland; MIDDELBURG - Galerie Montpar- nasse, 14-18 uur: collectie grafische werken diverse kunstenaars; De Vleeshal, 13-17 uur: werken van Panamarenko; TERNEUZEN - Museum, 10-12 en 14-17 uur: 'Werk, stad, chemie'; VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'De bevrijdng van Walcheren'; Galerie 'Bellamy 19': sculpturen van Auke de Vries (t/m 28/2); Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Buitenmensen' (foto's van Peter Verdurmen) en metaals culpturen van Arnold van Hijften. 7.6% Inlichtingen: Bouwfonds-infocentrum Middelburg, Korte Delft 2, (01180)2 71 58. Of bij uw verzekeringsadviseur of makelaar. GOES De 'Centrale Veiling Zee land' veilde in de veilpunten Kapelle en Krabbendijke verpakte super kwaliteit van Golden Delicious. Van dit oudere appelras wordt jaarlijks rond tien miljoen kilo geoogst in Zeeland. De helft hiervan kan in klasse I geveild worden. Een flink gedeelte van de aangeboden partijen kan als 'superpartij' geclassificeerd worden. Uit de superpartijen wordt superkwa liteit gesorteerd. Deze wordt als 'su per' in twee lagen per krat aan de handel aangeboden. Hiermee wordt een betere presentatie bereikt. In Ka pelle werd soms 17 van de aange- De onherstelbaar beschadigde auto van mevrouw E. VLISSINGEN Bij een ongeluk op de kruising Troelstraweg/Alexander Gogelweg in Vlissingen is een personenauto onherstelbaar beschadigd. De auto werd bestuurd door de Franse mevrouw B„ woonach tig in Vlissingen. Twee passagiers van haar, de 30-jarige M. A. en de 61-jarige A„ eveneens uit Frankrijk raakten licht gewond. Het ongeluk gebeurde omstreeks vijf uur. Mevrouw B.. rijdende over de Troelstraweg verleende op het kruis punt geen voorrang aan de automobilist K. uit Middel burg. Een botsing kon niet worden vermeden. De brandweer van Vlissingen moest de passagiers uit de auto bevrijden. Ze werden per ambulance overge bracht nar het Gasthuis in Middelburg en naar het Bethesda-Sint Joseph ziekenhuis in Vlissingen. Na behandeling konden de slachtoffers weer naar huis. De auto van K. is slechts licht beschadigd. voerde Golden Delicious als super kwaliteit aangeboden. Bij de grote maten superkwaliteit (80 mm, en groter) was de middenprijs voor de los in de krat aangeboden klasse I 9 cent per kilo hoger dan voor de verpakte super-kwaliteit. De klas se super, maten 70-75 en 75-80 mm brachten 12 cent per kilo meer op dan klasse I, maat 70-80 mm. Enkele par tijen brachten maar 5 cent per kilo op. De nu gegeven subsidie van 15 cent per kilo door veiling en Centraal Bu reau van Tuinbouwveilingen in Ne derland blijkt bij de maten 70-75 mm en 75-80 mm klasse Super voor de meeste partijen de kosten vrijwel goed te maken. SINT-MAARTENSDIJK De SGP- fractie in de gemeenteraad van Tho len wil niet dat de gemeente voor 14.000 gulden garant staat voor even tuele tekorten op de begroting van het comité voor de viering van 500 jaar Smalstadsrechten in Sint-Maar tensdijk. Het comité heeft de gemeen te een begroting voorgelegd waarbij rekening is gehouden met een tekort van 7.300 gulden. Bij die begroting zat een programma met zeer verschil lende activiteiten. Tegen een aantal van die activiteiten maakte de SGP- fractie maandagavond tijdens de raadsvergadering in het gemeente huis in Sint-Maartensdijk bezwaar. Het voorstel van een meerderheid van burgemeester en wethouders was om bij de viering van het Smalstadsjubi- leum dezelfde verdeelsleutel toe te passen als in het verleden bij andere Thooise kernen is gedaan: een bedrag van 4 gulden per inwoner garantie-, subsidie beschikbaar stellen, wat voor DOMBURG De muziekvereniging 'Apollo' uit Domburg houdt vrijdag in 'Het Schuttershof in Domburg haar jaarlijkse uitvoering. De Dom- burgse muziekvereniging bestaat dit jaar 85 jaar. In de zomermaanden wordt dit jubileum uitgebreid ge vierd. Het jeugdkorps onder leiding van René Passenier opent het programma om 19.30 uur met werken van onder meer B. Wiggens, M. Praetorius en J. Haydn. Daarna volgt een concert van de brassband onder leiding van A. L. van Wallenburg. Het eerste nummer dat de brassband speelt, heet 'Apollo 85' van Jan de Haan. Verder worden stukken van onder anderen Ennio Morricone, A. Dvorak, G. F. Handel en G. Langford ten gehore gebracht. De drumband onder leiding van J. Dodmond speelt ook enige stukken. Na het concert voert de Domburgse toneelgroep 'Zo So Ku Wij Nie' (Zon der Souffleur Kunnen Wij Niet) 'Kon- takt met Kootje' op, een blijspel in drie bedrijven van Han van Wijngaar den. Na het toneelstuk is een verloting en kan er gedanst worden. Sint-Maartensdijk neerkomt op 14.000 gulden. De officiële herden kingsbijeenkomst, die als opening van de festiviteiten fungeert, zal dan MIDDELBURG Ook in Zeeland Zuid is de viertallencompetitie van de bridgebond bijna achter de rug. Er moet nog één wedstrijd worden ge speeld. Spanning zal deze wedstrijd niet meer opleveren, omdat het team dat promoveert naar de hoofdklas al bekend is. Emergo 2 kan degradatie naar de eerste klas bijna niet meer ontlopen. In de hoofdklas kan Emergo 1 niet meer worden ingehaald, terwijl in de eerste klas Luctor 1 zeker is van promotie. In de hoofdklas won Emer go 1 van Oostburg met 94-57 (18-2) en Hulst 1 speelde gelijk tegen Emergo 2 62-64 (10-10). In de eerste klas was een gelijkspel het resultaat van de wed strijd Hulst 2 - Luctor 2 81-82 (10-10). Luctor 1 versloeg Axel met 87-44 (19-1). Tussenstand hoofdklas: 1 Emergo 1 444-85; 2 B.S. Opstburh 360-53; 3 Hulst 1 310-33; 4 Emergo 2 306-10. Eerste klas: 1 Luctor 1 422-76; 2 Hulst 2 335-51; 3 Luctor 2 314-37: 4 Axel 271-26. helemaal door de gemeente verzorgd en betaald worden. Raadslid Th. Aar- noudse liet weten dat zijn fractie met die herdenkingsbijeenkomst wel ak koord wilde gaan. Zijn bezwaren wa ren, zo stelde hij, van principiële aard. „In beginsel vindt de SGP dat een ieder die feest wil vieren, dat zelf maar moet betalen, maar vooral het opne men van een popgroep en volksdan sen in het programma noopt ons een stem tegen te doen horen", zei Aar- noudse. Zijn RPF/GPV-collega P. van Belzen was dat niet met hem eens. Hij vond het programma juist een hecht door timmerd geheel omdat er voor iedere groep een evenement gepland was. Hij liet er geen onduidelijkheid over bestaan: hijzelf zou het optreden van de popgroep niet bezoeken. „In het verleden heb ik in een ander verband al vaker voor bijvoorbeeld een subsi die voor volksdansen gestemd, zodat het inconsequent zou zijn het nu niet te doen", aldus Van Belzen. M. van Damme (WD) had zelfs becij ferd dat juist een popgroep en volks dansers wel wat geld in het laadje kunnen brengen. Ook zijn fractie had alle lof voor het programma, evenals die van PvdA en CDA. De raad ging overigens akkoord met het voorstel zodat in juni van dit jaar het feit kan worden gevierd dat Sint-Maartens dijk in 1485 beperkte stadsrechten kreeg. En dat zonder al te veel finan ciële risico's voor het organiserend comité. VEEMARKT LEIDEN Extra kwal. dikbillen 9,75-13,50 per kg gesl.gew., stieren le kwal. 9,25-9,75 per kg gesl.gew., 2e kwal. 8,15-9,20 per kg gesl.gew., vaarzen le kwaliteit 7,55-8,85 per kg gesl .gew., 2e kwal. 6,50-7,55 per kg gesl.gew., koeien le kwal. 7,50-8,50 per kg gesl.gew., 2e kwal. 6,65-7,50 per kg gesl.gew., 3e kwal. 6,25-6,65 per kg gesl.gew., worstkoeien 5,65- 6,75 per kg gesl.gew., schapen 210-300 (oer stuk. 6,50-8,50 per kg gesl.gew., lammeren (rammen) 260-235 per stuk, 10.00-11,25 per kg gesl.gew., lammeren (ooien) 215-255 per stuk, 10,00-11,25 per kg gesl.gew. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): Slacht vee: 887, vlot - iets hoger, stieren: 190, vlot - iets hoger, slachtschapen en lammeren: 410, vlot - hoger. Totale aanvoer 1487. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. GOES Het zaalvoetbaltoernooi dat maandag in sportcentrum Goes is gehouden, is bij de B-junioren ge wonnen door Middelburg en bij de A-junioren door Kloetinge 2. Het team van HVV uit Hulst eindigde in de laatste categorie met hetzelfde aantal punten als het Zuidbeveland- se. Het doelsaldo gaf hier echter de doorslag. De jeugdcommissie van voetbalver eniging Kloetinge tekende voor de organisatie van het zaalvoetbaltoer nooi. Naast de hoog geplaatste clubs namen ook RCS uit Oost-Souburg, Kapelle, Oostkapelle, Goes en Arne- muiden aan het evenement deel. Na afloop van de wedstrijden reikte G. Haasdonk, voorzitter van de organise rende vereniging, de prijzen uit aan de winnaars. Uitslag: B-junioren: 1 Middelburg, 2 Kloe tinge 1, 3 RCS. A-junioren: 1 Kloetinge 2, 2 HW, 3 Kloetinge 1. KAMPERLAND Een medeve rantwoordelijkheidsheffing voor de te veel geproduceerde tarwe kan wellicht een verdere daling van de graanprijzen tegengaan. De in eer ste instantie nogal afwijzende stem ming tegenover dit idee is wat aan het omslaan binnen de landbouwor ganisaties. De 30 miljoen ton graan die momenteel nog niet is verkocht door de EG, zou op die manier kunnen worden geruimd. De sterk gestegen produktie vormt echter een belemmering voor dit systeem. Vice-voorzitter W. J. Sanderse van de Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond (CBTB) West-Nederland merkte dit maandagavond op tij dens de jaarvergadering van de CBTB-afdeling Noord-Beveland in Kamperland. In akkerbouwgebied Noord-Beve land richtte de inleider zijn aan dacht met name op het graanprijs- beleid. De Europese Gemeenschap zit met financiële problemen en een verslechterde handelsrelatie met de Verenigde Staten. De EG wil door herstel van het marktmechanisme en het afbouwen van subsidies de problemen oplossen. Sanderse zei dat in dit kader een graanprijsdaling met 20 procent bin nen vier jaar bereikt moet zijn. Daar mee zou de prijs op het eveneens niet op de wereldmarkt gebaseerde Amerikaanse peil terechtkomen. Dit beleid heeft effect, want, zo gaf de CBTB'er aan, het lagere prijsniveau werd al binnen twee jaar bereikt. Enigszins verbolgen met het beleid en dit jaar met een volledige prijs verlaging van 5 procent is gekomen. Op een vraag uit de zaal antwoordde hij dat dit kan leiden tot een daling van de boereninkomens met 25 pro cent. Sanderse ruimde in zijn betoog veel plaats in voor een alternatief EG- graanprijzenbeleid waar hij weinig voordeel in ziet. Hij liet achtereen volgens quotering - centraal vast stellen van maximaal te produceren hoeveelheden - medeverantwoorde- lijkheidsheffing en het uit de pro duktie nemen van grond de revue passeren. De spreker ziet niet veel in quotering, omdat Nederland wat be treft de verdeling van quota in de gemeenschap niet sterk staat. Voor uitvoering van het tweede idee acht te hij het in feite te laat. „Het is een goed middel om de markt te scho nen," stelde Sanderse, „maar het is in de EG niet bespreekbaar." Het voor een premie braak laten liggen van grond riep ook weinig enthou siasme bij hem op. De Nederlandse bedrijven zijn daarvoor eigenlijk te klein. Hij voegde hier nog aan toe dat het onverstandig zou zijn dit idee naar voren schuiven in verband met de discussie rondom de inpolde ring van de Markerwaard. De inlei der gaf wel aan dat de overheid meer voor haar 'graanrekening' moet ne men. De vice-voorzitter van CBTB West- Nederland ging in zijn betoog ook even in op eventuele vorstschade die de volle-grondsgroententeelt - onder meer spruiten - nu al een vrij forse tegenslag heeft bezorgd. Hij wees er de aanwezigen op dat nog steeds het hulpfonds landbouw noodgevallen bestaat. Dat is in het natte najaar van 1974 opgericht. Levensvatbare bedrijven kunnen daar een renteloos voorschot uit krijgen. Groenteveiling Barendrecht, 18 februari 1985 Aardappelen: bintje 15-20, eigenheimer 21- 27, irene 15-25, andijvie 3,80-4,84, champig nons 90-1,-, knolselderij 10: 1,42-1,65, 12: 1,07-1,60, 15: 97-1,38, 20: 32-66, koolrapen 39-46, witte kool 17-66, rode kool 36-74, kroten 17-31, peterselie 70-2,48. prei 5,43, selderij 1,- -2.81, spinazie 3,30-4,70, spruiten 5,80-6,30, uien: bonken 22-32, grof 20-28, middel 11-30, drieling 5-11, geschoond 50-57, winterpeen 26-54, witlof kort 1 3,20-4,60, kort 2 2,- -4,40, lang 2 1,70-3,-. 3 80-2,80. PAARDENMARKT UTRECHT UTRECHT - Op de paardenmarkt in Utrecht zijn maandag 193 paarden aange voerd. De prijzen luidden als volgt (in gulden per stuk, slachtpaarden per kg geslacht gewicht): luxe paarden 2600-5000, werkpaarden 2150- 3250, oude paarden 1900-2900, 3-jarige 1700- 2825, 2-jarige 1500-2450, veulens 475-1375, hitten 700-1600, pony's 250-1100, oude slachtpaarden 5,50-7,50, jonge slachtpaar den 5,50-6,60. Handel: redelijk. Aardappelbeurs Rotterdam Consumptie-aardappelen, los verladen af bedrijf, in gulden per 100 kg, exclusief btw: KLEI-AARDAPPELENBinfje 35-50mm 13,50-14,00, Bintje 35-55mm 14,50-15,00, Bin tje 50mm opwaarts 16,50-17,00, Bintje 50mm opwaarts (frites) 17,50-18,00, Eigen heimer 35mm opwaarts in zakken 29,00- 33,00. ZANDAARDAPPELEN: Bintje 35- 50mm 12,50-13,50, Bintje 50mm opwaarts 16,50-17,00. EXPORTAARDAPPELEN: Bintje klei 45mm opwaarts 17.00. AARD- APPELUITVAL, geschikt voor industrie 9,00-11,00. VOERAARDAPPELEN; 7,00- 8,00. Stemming rustig. Aardappeltermijnmarkt Amsterdam: Am sterdam - In bintje 35-50mm werden 5 contracten verhandeld voor levering april tegen 14,00. De stemming was kalm. In bintje 50mm werden 76 contracten verhan deld voor levering april bij een prijs van 16,20 tot 15,70 per 100 kg en voor levering mei 54 contracten tegen 16,10 tot 15,80. De stemming was nauwelijks prijs houdend. Aardappeltermijnmarkt Datum 18 fe bruari. Bintje 50 mm opw. resp. laten bieden slot; april: 15.70,15.60,15.70; novem ber 23.80, 23.00, 23.50; mei 16.00,15.60, 15.80. Stemming: april: nauwelijks prijshouden. Openstaande posities: april: -9 is geworden 6170; november: 303; mei: -7 is geworden 21.35. Omzet: april: hoogste prijs 16.20: laagste prijs 15.70; laatste zaken 20 x 15.70. Mei: hoogste prijs 16.10; laagste en laatste zaken 5 x 15.80. Dag: april: 76; mei: 45. Bintje 35-50 mm opw. resp. laten bieden slot: april: 14.00, bieden 13.00, slot 14.00.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 11