Drie Zeeuwse renners in sterke wielerploeg WIJNANDS WINT GROTE PRIJS VAN ANTIBES RUHLING DIENT AANKLA CHT IN TEGEN CANADESE BOKSER PZC/sP°rt WEER HOOP OP ELFSTEDENTOCHT OOLSE TRIATHLON MET WAAS VOOR ZIJN OGEN Wissenkerke houdt Wil van den Broeke Den Bosch-Ajax voor vierde keer afgelast Meeuws heeft zware spierverrekking Geen winnaar Terneuzen verder met Maurice de Windt Arie Dekker blijft bij Terneuzense Boys Toekomstbridge in de lotto Michels uit bed Fonteijne-Puis in de hoofdklas bridge kampioen 15 iOES Als zestienjarig jochie zat Gerard Geerligs regelmatig achter op de motor bij teinier Paping, op weg naar de centrale schaatstraining in Nijverdal, onder leiding van inton Huiskens. De thans in Goes woonachtige Geerligs maakte toentertijd deel uit van de Iverijsselse selectie en Reinier Paping was zijn ontdekker. „Alles en iedereen, jong en oud, rainde toen nog met elkaar. Voor die training reed ik eerst twintig kilometer op de fiets naar edemsvaart en daarna klom ik bij Paping achter op de Jawa en gingen we naar Nijverdal", erinnert Geerligs zich nog glashelder. Paping groeide drie jaar later uit tot een volksheld oor de Elfstedentocht te winnen, maar is tweeëntwintig jaar later niet meer actief. De 1-jarige Geerligs is dat nog wel. Hij bereidt zich deze weken voor op een ijskoud avontuur in 'olen. Tranen Natuurtalent Jaap van Maris jeugdtrainer van Oostkapelle Team ABC zesde bij bridgedrive in tweede divisie Zeemleer Uit hotel Slechte zaak loENSDAG 13 FEBRUARI 1985 5EUWARDEN (GPD) - „De weersvooruitzichten zijn mooi, maar voorspel- gen op langere termijn blijven speculaties", aldus ir. Jan Sipkema, orzitter van de vereniging 'De Friesche Elfsteden'. Nu er op de Friese ateren opnieuw op grote schaal toertochten worden georganiseerd, nemen k de kansen voor een Elfstedentocht weer toe. Het Elfstedenbestuur had steren overigens nog geen vergadering uitgeschreven, pkema: „Er zal ditmaal ook veel minder vooraf te regelen zijn. In januari bben we volop kunnen oefenen met de draaiboeken. We weten dat het t. En zoals de zaken er nu voorstaan, zullen we ook geen toestanden ijgen met sneeuwruimen en zo. We zijn er klaar voor", jor vandaag staan inmiddels toertochten op het programma in Wonseradeel, ssen Berlikum en Franeker, op de Zwette en in Boarnsterhim. Voor zaterdag voorlopig de Baarderadeeltocht vastgesteld, terwijl er zondag in Grouw en arga andermaal sprake is van de Princenhoftocht. Er ligt hier en daar al een ooie ijsvloer, soms tot een dikte van veertien centimeter (de Oudvaart bij Sneek). Sipkema wijst erop dat de straffe oostenwinden die met name vorige week Friesland teisterden, nogal wat fijn zand 'van vreemde herkomst' op het ijs hebben geblazen. „Het zand ligt nu meestal nog wel los op het ijs, maar helemaal schoon krijg je het nooit. Als de zon schijnt is de kans groot dat het gaat vastzitten aan het ijs". Volgens Sipkema zouden onder deze omstandigheden de deelnemers aan een Elfstedentocht bij Sneek op botte schaatsen rijden. Maar de spanning neemt duidelijk toe. ook bij het Elfstedenbestuur. Een van de bestuursleden deelde gisteren zelfs mee, dat het hem niet zou Verbazen als er eind deze week een vergadering bijeen zou worden geroepen. Voorzitter Sipkema verkeert intus sen in hevige tweestrijd. Hij zou vrijdag voor een weekje wintersport vertrekken naar Oostenrijk. „Ik weet eigenlijk nog niet of ik ga. Dat zal ik pas op het laatste moment beslissen. Als het rond vrijdag nog steeds erg onzeker is. dan ga ik toch maar. Ik kan dan altijd worden teruggeroepen. In een halve dag kan ik terug zijn". erard Geerlings klaar Voor ijskoud avontuur iportverdwazing, maar vooral portverslaving is op Gerard Geerligs fan toepassing. Met de toewijding an een monnik in een klooster richt Ie uit het Overijsselse Gramsbergen afkomstige Geerligs zich op de sport. o is hij onder meer schaatstrainer, wielertrainer en zwemtrainer en een Doekenplank vol sportliteratuur ge- uigt van zijn passie. De komende veek kan hij zich weer eens uitleven, eerligs maakt dan deel uit van een jroep van dertig man voor wie het Jzeren Gordijn even openschuift. WISSENKERKE Trainer Wil van den Broeke uit Souburg heeft zijn contract met de voetbalvereniging Wissenkerke met éën jaar verlengd. Van den Broeke gaat zijn tweedejaar in bij deze Bevelandse club. ZEIST (ANP) - De KNVB heeft dins dag besloten het gehele programma van het betaalde voetbal voor van avond (woensdag) af te gelasten we gens de slechte gesteldheid van de terreinen. Behalve het competitieduel Den Bosch - Ajax, dat al voor de vierde keer van de agenda moest worden geschrapt, gaan ook de beker wedstrijden Fortuna Sittard - Go Ahead Eagles en NAC - Helmond Sport niet door. Een nieuwe datum is nog niet vastgesteld. AMSTERDAM (GPD) - Walter Meeuws, en dus ook Ajax dat al eerder Ronald Spelbos met een ge broken middenvoetsbeentje zag afha ken, zou het goed uitkomen als aan staande zondag het bekerduel tegen PSV wordt afgelast. Clubarts Stibbe van Ajax kon weliswaar dinsdag geen spierscheuring vaststellen in het bovenbeen van Meeuws maar wel een zware spierverrekking. Van deze blessure die hij het afgelo pen weekeinde heeft opgelopen tegen Sparta ondervindt Meeuws voorals nog zoveel hinder dat hij betwijfelt of hij er tegen PSV bij zou kunnen zijn. „Dokter Stibbe heeft me gezegd dat er waarschijnlijk geen sprake is van een scheuring al sloot hij dat niet hele maal uit. Dat kan hij pas later defini tief vaststellen. Voorlopig moet ik maar zoveel mogelijk in beweging blijven om stijfheid te voorkomen. Aan het eind van de week moet dan blijken of die blessure voldoende ge nezen is dat ik weer kan spelen. Vandaag heb ik wat gelopen, maar dat ging bepaald toch niet goed", aldus Meeuws. De komende dagen zal onder meer met onderwatermassage en rekoefe- ningen geprobeerd worden om Meeuws tijdig speelklaar te krijgen. In het Poolse Gizycko, dicht bij de Russische grens, neemt de chef van het Goese zwembad deel aan een zogenaamde wintertriathlon. Als de voortekenen niet bedriegen, wordt het een barre opgave voor Geerligs. „Ik heb vandaag nog geïnformeerd en het schijnt er een graad of dertig te vriezen". In die arctische temperatu ren krijgen de deelnemers het vol gende voorgeschoteld: vijftien kilo meter langlaufen, twintig kilometer veldrijden en honderd kilometer schaatsen. Twee dagen voor die triathlon wordt bij Gizycko de alter natieve Elfstedentocht gehouden. „Maar zo'n triathlon spreekt me toch meer aan. Ik houd van veelzijdig heid". Desondanks bekent Geerligs eerlijk dat hij de nodige tranen heeft wegge pinkt toen bekend werd dat de Elfste dentocht in eigen land geen doorgang kon vinden. In '63 achtte zijn vader hem te jong voor deelname en vervol gens maakte hij de hausse mee rond Reinier Paping, zijn mentor. Geerligs was er dit keer klaar voor. Hij wilde die tweehonderd kilometer desnoods als een ijsbreker afleggen. „Maar het was de goede beslissing. Het zou een gekkenhuis geworden zijn en dat risi co konden ze niet nemen". De Goese wielertrainer actief bij de jeugd van Theo Middelkamp stort te zich vervolgens weer op de voorbe reiding op de wintertriathlon in Po len. Hij laat zijn trainingsschema's zien. Gedoseerde trainingen, die hij zelf uitkiende. Wat dat betreft is Geer ligs met zijn tijd meegegaan. Een jaar of vijfentwintig geleden trainde hij als een bezetene en dat kostte hem een schaatscarrière. „Ik trainde gigan tisch veel en eigenlijk was ik voortdu rend overtraind. Soms zat ik huilend op de fiets, maar ik wilde per se presteren. Nu is de jeugd al veel verder. Toen was je als jongetje van zestien jaar nog een snotaap. Je werd nooit ontzien. Ik trainde altijd met die grote mannen mee. Ja, als ik twintig jaar later geboren was, had er veel meer ingezeten. Nu wordt alles puur wetenschappelijk benaderd". Geerligs stond indertijd te boek als een technicus. Een natuurtalent dat niet gevormd was door spiegelglad kunstijs, maar ten tijde van vorst de schaatsen onderbond en langs de rietkragen scheerde. „Maar ik werd te veel aan m'n lot overgelaten. Ik moest alles zelf doen. Een puur ta lent, maar de begeleiding was gigan tisch slecht. In 1960 reed ik 48 secon den op de 500 meter en dat was toen een tijd die opviel, maar door die slechte begeleiding zijn m'n presta ties nooit echt uit de verf gekomen. Vijf jaar geleden reed ik in Assen 44.8 op de 500 en 2.18 op de 1500 meter. Dat zegt eigenlijk genoeg, want ik reed daar zonder voorbereiding". Een bewijs van zijn kunnen leverde hij wél tijdens het examen voor schaat- strainer. Op het onderdeel techniek scoorde hij het hoogst en dat bezorgt hem nog altijd voldoening. „Die cur sus werd gegeven door Henk Gemser, voor mij de beste trainer na de perio de Anton Huiskens. De bezieling, die hij er nu inbrengt onder die gabbers spreekt me geweldig aan. Het is een echte perfectionist". Daar heeft Geer ligs zelf ook een handje van. Tijdens zijn voorbereiding op de triathlon in Polen laat hij weinig aan het toeval over. Zo schafte hij onder meer een thermo-pak aan dat hem tegen de extreem lage temperaturen moet be schermen. DEN BOSCH - Drie Zeeuwen maken deel uit van de wielerploeg van Jo van Aarle, die in totaal 19 amateurs en 1 junior telt en die gistermiddag in Den Bosch werd gepresenteerd. Voor de Zeeuwse inbreng zorgen de amateurs Pierre Raas uit 's Heerenhoek en Patrick Tolhoek uit Yerseke en junior Antoine Goense uit Ovezande. Deze wielerploeg (in feite een voort- Nederland. Pierre Raas: „Maar de zetting van de bekende Jan van Erp-formatie) bruist van jeugdig talent. Zo telt het team vier man uit de nationale selectie: Jacques van de Ploeg, John Talen, Chris Koppert en Leo van Beusichem. De ploeg zal deelnemen aan alle Ne derlandse amateurklassiekers en ook aan Olympia's Ronde door samensstelling van de verschillen de ploegen is nog niet bekend". Op zaterdag 23 en zondag 24 februari komt het hele team voor een trai- ningsweekeinde bijeen in het Lim burgse Hou them bij Valkenburg. Op de foto: Pierre Raas (rechts), Patrick Tolhoek (links) en Antoine Goense (onder). OOSTKAPELLE De Zeeuwse top club Oostkapelle heeft Jaap van Ma- ris aangetrokken als hoofdtrainer voor de jeugd. Van Maris, die nu nog oefenmeester bij RCS is. zal zich volgend seizoen vooral bezig houden met de A- en B-junioren van Oostkapelle, maar zal ook de leiders van de nog jongere jeugd assisteren. Gerard Schipper treedt niet langer op als een van de jeugdtrainers van Oostkapelle. Om dat hij zo vaak werd geplaagd door blessures wil hij nu voor een onder deel van deze sport kiezen: zelf voet ballen. TERNEUZEN - Maurice de Windt heeft zijn contract als trainer bijvoet balclub Terneuzen met één jaar ver lengd. De Belg gaat dan zijn vierde jaar in bij de zondagderdeklasser. TERNEUZEN - Arie Dekker blijft ook volgend jaar trainer bij Terneuzense Boys. De Axelse oefenmeester gaat zijn vierde jaar in bij de zaterdagclub. MIDDELBURG - Met een centraal weekend in Dordrecht is de viertal lencompetitie tweede divisie van de Nederlandse Bridgebond afgesloten. Het district Zeeland was daarin ver tegenwoordigd met een team van de Algemene Bridgeclub uit Middel burg, bestaande uit de paren Cattoir- Schute en Conijn-Kooman. Tegen 7 teams uit 's-Gravenhage, Rotterdam, Roosendaal, Goirle en Dordrecht moesten 14 wedstrijden worden gespeeld. Na een niet zo suc cesvol eerste gedeelte kwam ABC terug en wist zich te handhaven in de tweede divisie door op de zesde plaats te eindigen. Kampioen werd het team van de Bridgekring uit Rotterdam. Onder dat thermo-pak draagt hij in Polen een schaatspak en een dikke laag vaseline over het hele lichaam moet de rest doen. „Verder zorg ik voor zeemleer op alle tere onderde len", zegt hij, wijzend op zijn knieën en zijn kruis. Hij heeft zelfs nog con tact opgenomen met Jeen van den Berg om optimaal voorbereid aan de start te verschijnen. Er is eigenlijk maar één onzekere factor: het lang laufen. Geerligs stond nog maar enke le weken geleden voor het eerst op de lange latten bij de Hollandsche Hoeve in Goes. Vallen en opstaan, maar desondanks bleek hij ook die sporttak snel onder de knie te hebben. „Nu maar afwachten hoe het parkoers daar ik. Ik heb gehoord dat er nogal wat heuvels zijn...". „Ik zie die triathlon eigenlijk als een herhalingsoefening. Vroeger ben ik bij de mariniers geweest en dat was ook vaak geweldig afzien. Het is een kwestie van je grenzen verleggen. Je moet een beetje gek zijn. Ik ben van plan om de kat een beetje uit de boom te kijken en op het laatst alles uit de kast te rijden. Honderd kilometer schaatsen op een groot meer zorgt voor vereenzaming, maar als je een maal een waas voor je ogen hebt, vergeet je alles en die waas komt absoluut. Ik ben hier ook wel eens thuisgekomen met ijspegels aan m'n oren". NICE (AFP) - Ad Wijnands heeft dinsdag in Zuid-Frankrijk de Grote Prijs van Antibes, een wedstrijd over ruim 115 kilometer, gewonnen. De renner uit de Nederlandse wieler ploeg van leider Jan Gisbers versloeg MIDDELBURG Aan de Toekomst drive als afsluiting van de tv cursus bridge namen in Zeeland-Zuid 20 pa ren deel. Er werden 12 spellen ge speeld. Uitslag: 1 dms Slot-de Groote 63; 2 dms Bareman-de Haas 61; 3 dms Remijn-Voogt 59; 4 dms Duijmelings- Mattheeuws 58; 5 mevr. De Block-v. Riel 57; 6 dms Leenhouts-Rijk 54; 7 dms v. Dronkelaar-Luteijn 53; 8 mevr. Haverland-Henry 51; 9 Vermunt-Ver munt, echtp. Salomons, dms Zeman- Wolfert en Duijmelings-Zeman 48;'13 echtp. David en dms Hanegraaf-v. Veen 45; 15 echtp. Steenbergen en echtp. Hoondert 42; 17 Hemelsoet-De Wever 39; 18 echtp. De Wagt, dms v. Waes-Vereecken en mevr. Wielen-Not- schaele 33 ptn. in de eindsprint de Noor Dag-Otto Lauritzen en de Fransman Pierre Bazzo. Hennie Kuiper uit de Belgi sche formatie van Roger Swerts werd vierde. Jan Gisbers mannen beheersten overigens de top van het klassement. De zesde, zevende en achtste plaats waren voor respectie velijk Adri van der Poel, Henri Man- ders en de Amerikaan Doug Shapiro. Wijnands reed aanvankelijk in het peloton, dat al na vijftien kilometer een ontsnapping moest toestaan. Zes renners, onder wie Lauritzen, bouw den een maximale voorsprong op van vier en een halve minuut. Op de Col du Pilon, waar het sneeuwde, was de achterstand van de grote groep ge slonken tot 3.20. Op 72 kilometer van de finish ondernam Wijnands een ge slaagde poging bij het leidende zestal te komen. Zonder te aarzelen schudde de Nederlander vervolgens de moege streden concurrentie, die later werd ingehaald door een deel van het pelo ton, van zich af. Wijnands kreeg op zestien kilometer van de aankomst gezelschap van vijftien renners. Van deze groep ging uitendelijk acht man de sprint aan, die werd gewonnen door de attente Wijnands. De uitslag is: 1. Ad Wijnands (Ned) 115,4 kilometer in 3 uur en 12,25 minuten, 2. Dag-Otto Lauritzen (Noo) zelfde tijd. 3. Pierre Bazzo (Fra) z.t., 4. Hennie Kuiper (Ned) z.t., 5. Martin Earley (Gbr) z.t., 6. Adri van der Poel (Ned) z.t., 7. Henri Manders (Ned) z.t., 8. Doug Shapiro (Vst) z.t. Gerard Geerligs (in zijn gloednieuwe thermo-pak) is klaar voor een ijskoud avontuur. DELRAY BEACH (AFP) - Het spelers- toernooi van Delray Beach is zijn 'kop' kwijtgeraakt. Ivan Lendl, die na het afzeggen van John McEnroe en Jimmy Connors werd opgewaar deerd tot geplaatste speler nummer één, verloor dinsdag in de kwartfina les van het 1,8 miljoen dollar-toer nooi met 4-6, 6-7 (4-7) van Stefan Edberg. De basis voor de opzienba rende zege van de jonge Zweed werd maandag gelegd. Hij won toen de eerste set met 6-4, waarna regen bij een stand van 6-5 in het voordeel van Lendl voor verdaging zorgde. Dinsdagmiddag bij de hervatting maakte Edberg op zijn service gemak kelijk 6-6, waarna de tiebreak volgde. De Zweed, die hoger geplaatste land genoten de laatste dagen zag afhaken, nam een voorsprong van 3-0. Lendl haalde op tot 2-3, Edberg en Lendl benutten vervolgens elk twee opsla gen: 4-5, waarna Edberg opnieuw on genaakbaar was: 7-4. Hij zit bar stensvol talent. Dat is het enige ex cuus dat ik kan maken. Ik kan moei lijk zeggen dat ik meer last had van de wind dan hij", aldus de verliezer. Na de nederlaag van Lendl doet zich in Delray het unieke feit voor, dat van de eerste acht geplaatste spelers nie mand meer in de strijd is, hoewel de kwartfinales nog moeten beginnen. In die kwartfinales komt Edberg van daag (woensdag) uit tegen de Ameri kaan Scott Davis. De ais tweede geplaatste Zweed Mats Wilander werd eerder al uitgescha keld. De nummer vier van de wereld ranglijst werd in de strijd om een plaats in de kwartfinales verslagen door de Amerikaan Mike Leach: 7-5 6-2. De 25-jarige Leach, als 95e geklas seerd op de lijst van 's werelds beste spelers, dankte zijn opmerkelijke zege aan zijn sterke opslag. Hij sloeg in de 20 games acht aces en deed dat vaak op belangrijke momenten. De uit schakeling van Wilander kwam niet helemaal als een verrassing. Een ron de eerder had de Zweed al de grootste problemen gehad met een andere Amerikaan, Robert Green. Toen slaagde de nummer twee van de plaatsingslijst er nog met moeite in te winnen. DEN HAAG (ANP) - Voor de eerste prijs van de toto van deze week komen 288 deelnemers die in aanmer king. De winnaars ontvangen een bedrag van iets meer dan 100 gulden: 116,80. De lotto en het cijferspel hebben geen deelnemer die in aan merking komt voor de hoofdprijs. Lotto 6 Eerste prijs: geen winnaar; Tweede prijs: 4 deelnemers die elk bruto 75.000,00 ontvangen; Derde prijs: 124 deelnemers die elk bruto 2.134,10 ontvangen; Vierde prijs: 5.168 deelnemers die elk 51,20 ontvangen; Vijfde prijs: 76.983 deelnemers die elk 5,00 ontvangen Toto 6 Eerste prijs: 280 winnaars die elk ƒ116,80 ontvangen; Tweede prijs: 3.815 deelnemers die elk 5,70 ontvangen; Derde prijs: 19.636 deelnemers die elk 2,70 ont vangen Toto-gelijk 6 Eerste prijs: geen winnaar; Tweede prijs: geen winnaar; Derde prijs: 50 deelnemers die elk 95,70 ontvangen; Vier de prijs: 884 deelnemers die elk 7,30 ontvangen Cijferspel Zes cijfers goed: geen winnaar; Vijf cijfers goed: 2 deelnemers; Vier cijfers goed: 16 deelnemers; Drie cijfers goed: 178 deelnemers; Twee cijfers goed: 1.948. UTRECHT (GPD) - Henk Ruhling. promotor van het maandag gehouden boksgevecht om de WAA-titel tussen Alex Blanchard en Jerry Reddick, heeft een aanklacht bij de officier van justitie in de hoofdstad gedeponeerd om de Canadees te vervolgen wegens fraude. Volgens de Zandvoorter is er bedrog in het spel geweest, toen Reddick zich in de tweede ronde liet uittellen. „Het zou wel dom van me zijn om dit te ontkennen", aldus Ruhling, die over een com plete afgang rept. „Die jongen is hier naar toe gekomen om de zaak te flessen. Hij had gedacht een leuk centje mee te pikken en wat vakantie te vieren. Ik hoop dat ik kan bewerk stelligen dat Reddick nooit meer in de ring verschijnt, ook niet in zijn land Canada". De promotor, tevens manager van Blanchard, gelooft dat hij genoeg getuigen kan opvoeren om justitie te overtuigen. „Scheidsrechter, juryleden en vertegenwoordigers van de World Athletic Association zaten er met hun neus bovenop. Iedereen was er van overtuigd dat Reddick niet knock out was". hij zelfs afwezig om 's morgens vroeg naar zijn kamer terug te keren. De Canadese profbokser is inmiddels uit zijn hotel in Amsterdam gezet. Ruhling weigerde na maandagavond nog langer voor de ver blijfkosten van de Canadees op te draaien, terwijl Reddick zijn voorschot van zo'n 200 dollar zondag al bleek te hebben verteerd. Ruhling: „Vrijdags heb ik hem het voorschot uitbetaald en zondagochtend was-ie al weer blut. In de nacht van zaterdag op zondag heeft Reddick de voorzitter van de WAA, de heer O'Grady zelfs nog opgebeld om vijf dollar los te peuteren". Personeelsleden van het hotel waar Reddick verbleef, verklaren dat de Canadees in de dagen voorafgaande aan het gevecht niet heeft getraind en de bloemetjes flink heeft buitenge- zet. In de nacht van zondag op maandag was Pat O'Grady, de chairman van de WAA en getuige van de partij in de Jaap Edenhal, heeft besloten om de gage van de Canadees (15.000 dollar) niet uit te keren. „Dit is een slechte zaak voor mijn bond", aldus de Ame rikaan. „De WAA bestaat pas vijf jaar en wil serieuze concurrentie leveren met de geves tigde organisaties als de WBA en WBC. Op deze manier verliezen we onze geloofwaar digheid". Volgens Ruhling is het bijna onmogelijk om het fenomeen bedrog te bannen uit de bokswe- reld. „Jezou van tevoren een garantie moeten vragen van een bokser. Een fors bedrag dat wordt ingehouden als de betreffende man een wanprestatie levert. Maar welke bokser zal zich op deze manier willen binden?". Henk Ruhling AMSTERDAM (ANP) - Rinus Mi chels, die vorige week dinsdag een hartoperatie onderging, is aan de be terende hand. De bondscoach ligt niet meer aan de monitor en mag al enige tijd van bed af. Hij is in het ziekenhuis begonnen met de revalidatie. Als zijn gezondheidstoestand zich op dezelfde bevredigende manier blijft ontwikke len, mag Michels wellicht eind volgen de week het ziekenhuis verlaten. MIDDELBURG - De laatste wed strijd van de districtsparencompeti- tie voor dames in het district Zee land van de Nederlandse Bridgebond is achter de rug. In de hoofdklas werden de dames Fonteijne-Puis on betwist kampioen. De dames Kre diet-Ter Weele wisten aan degradatie te ontsnappen ten koste van de da mes Geijsen-Hage. In de eerste klas konden de dames Poley-v. Velzen de eerste plaats op het nippertje behouden. De dames Diele- man-Schel ontkwamen aan degrada tie. De dames Groen-Morsheim wer den hiervan de dupe. In de tweede klas namen de dames Bezemer-Mul- der met een score van 68.45 procent de tweede plaats over van de dames Meijer-Sarneel en daardoor ook de promotie naar de eerste klas. Uitslagen. Hoofdklas: 1 dms. Akerboom-v. d. Berg 106: 2 Fonteijne-Puis 95: 3 De Viieger-Weststrate 92; 4 Krediet-Ter Weele 90; 5 Kloosterman-Wullems 89; 6 Dees- Lenshoek 74; 7 Aerssens-Minet 65; 8 Geij sen-Hage 61. Gemiddelde 84. Eerste klas: 1 dms. De Jonge-Westveer 100; 2 De Wit-v. d. Zande 92; 3 Schipper-Maas 90; 4 Dieleman- Schel 89: 5 Maldegem-Wisse 87. 6 Poley-v. Velzen 75; 7 Groen-Pijl 74; 8 Polderman- Pols 65. Gemiddelde 84. Tweede klas: 1 dms. Bezemer-Mulder 230; 2 Edzers-Loeve 209; 3 Moermond-Parent 190; 4 Noordhoek- Ruissens 197; 5 Loekemeijer-Schoolmees- ter 185; 6 Hendriksen-Sluijter 183; 7 v. Riet-Leupen 162; 8 Meijer-Sarneel 164; 9 v. d. Weele-v.d. Weele 157: 10 Verhagen- Verschoor 149; 11 Mosselman-Verhaart 148; 12 Mei-Nolet 142:13 Provily-Reijerse 128; 14 Kips-de Regt 118. Gemiddelde 168. Eindstanden. Hoofdklas: 1 dms. Fonteijne- Puis 343.45; 2 Akerboom- v. d. Berg 335.72; 3 Kloosterman-Wullems 320.84; 4 De Vlieger- Weststrate 313.70; 5 Krediet-Ter Weele 281.55; 6 Aerssens-Minet 272.03; 7 Hage- Geijsen 269.04: 8 Dees-Lenshoek 263.69. Degraderen: Geijsen-Hage en Dees-Lens hoek. Eerste klas: 1 dms. Poley-v. Velzen 313.10; 2 Frantzen-Maas 311.90; 3 Malde gem-Wisse 309.53; 4 De Jonge-Westveer 308.34; 5 De Wit-v. d. Zande 305.95: 6 Dieleman-Schel 292.87; 7 Groen-Morsheim 289.29; 8 Polderman-Pols 269.05. Promove ren: Poley-v. Velzen en Frantzen-Maas. Degraderen: Groen-Morsheim en Polder man-Pols. Tweede klas: 1 dms. Moermond- Parent 353.75; 2 Bezemer-Mulder 345.47; 3 Noordhoek-Ruissens 339.94; 4 Meijer-Sar neel 333176; 5 v. Riet-v. Spee 325.18; 6 Hendriksen-Sluijter 312.59; 7 Edzers-Loeve 304.99; 8 Mosselman-Verhaart 289.77: 9 Loe- kemijer-Schoolmeester 288.04; 10 Provily- Reijerse 282.86; 11 v. d. Weele-v. d. Weele 280.51; 12 Prins-De Regt 267.26; 13 Verha gen-Verschoor 256.08; 14 Mei-Nolet 210.94. Promoveren: dms. Moermond-Parent en Bezemer-Mulder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15