Amateurvoetbal ONZE CURSUS MICROCOMPUTERS MET DE NIEUWE SINCLAIR ZX SPECTRUM IS NU EXTRA VOORDELIG! Zuiddorpe krijgt weer een omnium voor profs BELVOOR T INFORMATIEPAKKET:071-451881 PZC/ sportkrant RINI VAN BRACHT WINNAAR IN DRIEBANDEN Schaatszege voor Kasper Voetbalclubs spelen toch oefenduels MIDDELBURGSE BASKETBALDAMES SCHITTEREN Basketbalarbiter was onder invloed 15 WYCHEN (ANP) - De organisatoren van het Nederlands kampioenschap driebanden in Wychen hadden geen sensationelere ontknoping kunnen wensen. Niet zozeer de zevende nationale titel van Rini van Bracht in deze discipline hield de gemoedéren tot lang na afloop verhit, maar de derde plaats van Christ van der Smissen. De 30-jarige Sint-Willebrorder, die in een zinderende finale tegen Van Bracht even veel emotie toonde als de militaire wacht voor Buckingham Palace, struikelde over een drempeltje dat de hoogte van een vloeipapier- tje nauwelijks te boven ging. Ria-Corn Boys 4-0 Clinge-Hontenisse 4-0 Vogelwaarde-Oostburg 3-0 Steen-Hulsterloo 5-1 Zo leert u thuis de microcompu ter in uw vingers te krijgen. Met een glasheldere schriftelijke cursus van de LOI en uw eigen micro: de geavanceerde Sinclair ZX Spectrum Plus. In 6 maanden tijd leert u uw computer volledig kennen en uw eigen programma's in BASIC te schrijven. Begeleid door een ervaren leraar. En met een gratis praktijkdag. Als u snel reageert, profiteert u bovendien van die uniek lage prijs. Dus: bel de LOI vandaag Dit is 'm: de nieuwe, luxe uitvoering van de befaamde Sinclair ZX Spectrum 48K. De LOI biedt 'm tijdelijk aan, mèt cur- nog! of schrijf even naar loi, ,r Ar... i cia xX i Antwoordnummer 1, sus, voor dezelfde prijs als die 48K: slechts f 1148,-! U krijgt dan 2300 vb Leiden, ondervermei- wel veel meer. Een professioneel toetsenbord, met 17 functietoetsen extra (zoals de "reset" knop, 'n uitkomst als u zelf programmeert). En: er kan een microdrive op! Hier is uw kans om 'n juweel van een microcomputer mèt cursus in huis te halen, voor een sensationeel lage prijs! ding van nummer f1171314jai leidse onderwijs instellingen Leidsedreef2, 2352 BA Leiderdorp. g Onbereikbaar Uitslagen BV Souburg-Dynamo Octopus-Volharding Beltistos-BV Souburg MAANDAG 11 FEBRUARI 1985 DEN HAAG Marleen Knoester heeft tijdens de Nederlandse aspiranten kampioenschappen zwemmen in Den Haag uitstekende prestaties geleverd. Op de 100 meter schoolslag bereikte zij met een tijd van 1.14.34 een tweede plaats in de finale. Haar tijd betekende tevens een nieuw Zeeuws aspiranten record en plaatsing voor de Nederlandse dameskampioenschappen, die begin maart in Harderwijk worden gehouden. Op de 200 meter schoolslag zwom Marleen Knoester van de Stormvogel een tijd van 2.48.11 en dat was net niet genoeg voor een finaleplaats. Op de 100 meter vrije slag lukte dat ook niet. Haar tijd 1.01.38 was weliswaar uitstekend te noemen, maar ze kwam enkele honderdsten van een seconde tekort voor de finale. Haar zusje Arlette Knoester was ook goed op dreef. Op de 200 meter schoolslag legde zij in de fmale beslag op een zesde plaats (2.49.36). In de series had zij 2.51.71 gezwommen. Op de 100 meter schoolslag bereikte Arlette ook de finale, waarin zij vijfde werd (1.18.00). In series zwom zij 1.17.79. Bart Eckhart van De Stormvogel tenslotte zwom op de 100 meter borst-crawl 1.02.36 en dat was net niet genoeg voor een finaleplaats. Voor Van der Smissen is seizoen al voorbij Brabander flauwtjes op de bizarre situatie. „Het is jammer, zo dichtbij m'n derde titel en dan toch nog met lege handen. Zelfs geen Europees kampioenschap in het vooruitzicht". Van der Smissen bleek achteraf op een totaal van 350 beurten tijdens het gehele toernooi twee keer te vaak naar de tafel te zijn gestapt. Daardoor werd hij in de rangschikking voorbij gestreefd door Arie Weijenburg, die het toernooi als geinviteerde hoofd klasser was binnengestapt, aan de moyennegrens van de ereklasse van 0,950 voldeed en derhalve door de KNBB met clubgenoot Van Bracht zal worden afgevaardigd naar het Eu ropees kampioenschap, volgende maand in Amersfoort. Voor Van der Smissen, die besloot zich te speciali seren op het driebanden en de kader- spelen te vergeten, hield, na de flop bij het Nederlands kampioenschap band stoten, zondag in Wychen het seizoen op. Hij kan de keu verruilen voor de vishengel, een ander gewaardeerd tijdverdrijf van hem. De klap kwam echter heel hard aan en voor het eerst in vier dagen van koel en secuur biljarten, stond de teleurstelling in kapitalen op het gezicht van Van der Smissen te lezen. „Ik had geen idee, dat enkele missers zo'n uitwerking zouden hebben. Ik had het niet willen weten ook, dat leidt alleen maar af', reageerde de De eindstrijd tussen de favorieten zorgde overigens ook sportief voor een hoogtepunt. De partij tussen de beste Nederlandse driebanders was zowel een meting van de technische kwali- MIDDELBURG - De KNVB heeft voor zondag alle amateurvoetbal in het geheel afgelast. Die beslissing was voor het zaterdagvoetbal wellicht ook beter geweest. Van het programma kwam namelijk totaal niets terecht. In het landelijk zaterdagvoetbal, als ook in de Zeeuwse zaterdagcompetitie werd geen enkele competitiewedstrijd gespeeld. Eén uitzondering was er tenslotte; in de eerste klas C van het landelijk zaterdagvoetbal werd gespeeld DETO-Oranje Nassau 2-0. teiten als van gestaalde zenuwen. Van Bracht en Van der Smissen gaven elkaar twee uur lang in geen enkel opzicht ook maar een duimbreed toe. Een voorzichtige serie van de één werd onmiddellijk gevolgd door een passend antwoord van de ander. Ter wijl de toeschouwers in de enerveren de slotfase in de volgepakte zaal het zweet in de handen stond, bleven de spelers koel en berekenend tot het bittere einde. Bitter vooral dan voor Van der Smissen, die een kleine voor sprong niet op tijd kon verzilveren en Van Bracht in de nabeurten langszij zag komen. De Waalwijker prolon geerde met zijn tweede gelijke spel niet alleen de titel, maar hielp tevens, zij het onbewust, zijn ploegmaat Weij enburg aan een internationaal optre den. De eindstand is (achtereenvolgens punten, hoogste serie en moyenne): Van Bracht 12 9 1.151 Weijenburg 11 7 0.966 Van der Smissen 11 8 0.960 VandeLooy 7 8 1.000 Arnouts 5 8 0.910 De Jong 5 8 0.809 De Wilde 4 11 0.914 Doggen 1 7 0.929 Jeroen Goossens in actie met zijn pony op het concours in Margrette. AMSTERDAM (ANP) - Het verhaal van Henri Ruitenberg en Jos Pronk is dit seizoen tal van keren geschreven. Dat van Andries Kasper als overwin naar in een schaatsmarathon nog nooit. Tot zondag, toen hij op het Amsterdamse kunstijs de koudste wedstrijd uit de reeks van de KNSB- beker als eerste beëindigde. „En dat werd tijd ook", aldus de 32-jarige nieuwkomer in het peloton zonder een spoor van zelfoverschatting. Kasper was zondagavond een van de vijf koplopers, die een ronde voor sprong namen. De wedstrijd over hon derd ronden werd opengebroken door Jos Niesten, Jan van Kapelle en Frans Boon, de winnaar van de enige tocht over tweehonderd kilometer in deze winter, die op het Veluwemeer. Albert Bakker en Kasper volgden. Daarmee was de strijd gestreden tot de eind sprint. waarin Kasper het afscheids- kadootje van Jos Niesten, die stopt na dit seizoen in de KNSB-reeks, afpikte. De uitslag is: 1. Andries Kasper (Driel); 2. Jos Niesten (Heemskerk): 3. Albert Bakker (Groningen); 4. Jari van Capelle (Den Haag); 5. Frans Boon (Hem); op 1 ronde:; 6. Evert van Betnhem (Sint Jansklooster); 7. Alex Jansen (Leiden); 8. Ben Pleihuis (Ol- denzaal); 9. Jan Kooiman (Ammerstol); 10. Dirk 20. Algemeen klassement: 1. Ruitenberg 263.5 punten;' 2. Pronk 250; 3. Cazemier (Den Hom) 223.3; 4. Van Benthem 22J.1; 5. Kooiman 206.3 AXEL - De derde wedstrijddag van de indoor Vlaanderen-competitie, za terdag verreden in de manege Ma- grette in Axel, vormde een groot succes in vele opzichten. Vele goede ritten over een goed te springen parcours, waarbij de deelnemers el kaar weinig toegaven. De zwaarst bevochten overwinningen zaten, zo wel bij de paarden als bij de pony's, in de klasse Z. Bij de pony's drongen drie deelne mers, via twee foutloze manches, door tot de barrage. Hierin kwam Ilja Swets met La Eanair als eerste aan de start. Een afgeworpen balkje leverde haar vier strafpunten op. Vervolgens Advertentie TERNEUZEN - Ondanks de sneeuw val werd er dit weekeinde in Zeeuws- Vlaanderen toch een aantal oefen wedstrijden gespeeld. Clinge bij voorbeeld trof Hontenisse (4-0) en Steen stond tegenover Hulsterloo (5- 1). Het Westdorpse Ria was vooral in de eerste helft stukken sterker dan Corn Boys, dat toen ook op een beslissende achterstand werd gezet. In de eerste helft al scoorden achtereenvolgens Egbert Audenaerd, Peter Rompa en Cees Hamelink. Na de hervatting - toen de Sassenaren meer weerstand boden - scoorde Egbert Audenaerd nog eens: 4-0. Met drie treffers van Boudewijn van Craenenbroeck - die dus een glashel dere hattrick scoorde - nam Clinge in de eerste vijfenveertig minuten al afstand vierde klasser Hontenisse, dat geen greep op de tegenstander kon krijgen. Pas in de tweede helft lukte het Hontenisse Clinge meer aan ban den te leggen, al was er nog een vierde goal. Die kwam van de voet van Clinge's tweede spits, Fred van Caute- ren: 4-0. Vogelwaarde zag het duel met Oost burg niet meer dan een warming-up voor de tweede competitiehelft en spande zich niet bovenmatig in. Zo kon het ook gebeuren dat de rust inging met 0-0. Eerst in de tweede helft kon Vogelwaarde Oostburg op achterstand zetten. Het was Emery de Schepper, die de score opende. Daar na troffen Guust de Schepper (die zijn plaats onder de lat in de tweede helft afgestaan had en veldspeler was ge worden) en Ronald Bun nog doel: 3-0. Op het trainingsveld van Steen bleek een oefenwedstrijd zonder meer mo gelijk. Steen trof daarom Hulsterloo, dat zich voor de rust staande kon houden, maar in de tweede helft ter rein moest prijsgeven. 0-0 was het halverwege het duel. Daarna scoor den Mark Triest (3x) en Paul Dobbe- laer (2x) voor Steen en Edy de Witte voor Hulsterloo: 5-1. EDE (GPD) - De basketbalwedstrijd tussen de herenteams van Ede en het Arnhemse ESCA in de oostelijke rayoncompetitie is zaterdagavond bij de stand 29-41 voor de thuisclub gestaakt. Volgens de spelers en de coach van Ede verkeerde een van de scheidsrechters zodanig onder in vloed dat hij zijn werk niet naar behoren kon vervullen. Verbaasde ESCA-spelers lieten na afloop weten dat de bewuste scheidsrechter „niet slechter of beter dan de gemiddelde arbiter leidde". Na het eindsignaal van de eerste helft werd de scheidsrechter met de dood bedreigd door een speler en een sup porter van de thuisclub. De inmiddels gewaarschuwde Edese gemeentepoli tie hoefde niet op te treden. Wel werd de bewuste scheidsrechter na het ver laten van sporthal De Peppel in Ede een rijverbod opgelegd. Hij erkende eerder op de dag drie glazen bier te hebben gedronken na afloop van een volleybaltoernooi. Erkend door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen, bij beschikking van 5 maart 1975, kenmerk BVO/ SF0 129 718. was het de beurt aan Jeroen Goossens met Ramora Kayon. Naarmate de wedstrijd vorderde kwam deze combi natie steeds beter op dreef en eindig de dan ook foutloos. Als laatste kwam Sandy den Exter met Sapai. Voor wat betreft de tijd bleek zij iedereen de baar, maar ook voor haar betekende een afgeworpen balk vier strafpunten en een tweede plaats. Bij de kleinere pony's-categorie B kwamen Carolien de Feyter met Holy- day en Peter Declercq met White Star tegen elkaar uit. Zij reden beide tot tweemaal toe een foutloze manche, zodat een barrage de beslissing moest brengen. Hierin bleek Peter Declercq net iets sneller, zodat hij het oranje lint veroverde. Het Z-springen paarden werd een gro te overwinning voor Peter Kommers. Zowel met Urist als met Oelewapper plaatste hij zich voor de barrage. Alleen Sandy den Exter met Orkaan de Normandie wist roet in dit - Bra bantse - eten te gooien door zich eveneens voor de barrage te plaatsen. Haar tijd bleek echter bijna twee seconden te langzaam, zodat het witte lint haar deel werd. Al tijdens de eerste manche van het M-springen bij de paarden stelde Alexandra van de Peyl met Pandoer al duidelijk haar kandidatuur voor de eindoverwinning. Toen daar nog een tweede foutloze manche bij kwam werd ze helemaal onbereik baar voor de concurrentie. Als twee de plaatste zich Simon den Exter met Bellinor die, in beide manches, drie strafpunten opliep. In dezelfde klasse bij de pony's was het Stefan de Vetter met Efi die zich Marco Quaak met Goldscar van het lijf wist te houden en daardoor eerste werd. In de klasse L toonde Marie Paule Picavet met Renate bij de paarden duidelijk haar klasse door ook in de barrage foutloos te blijven in een zeer korte tijd. Zij bleek echter nog geen seconde sneller dan Mare Broodman met Lady die ook in een uitstekende vorm verkeerde. Bij de pony's ging de overwinning in deze lichte klasse naar Linda Pluymers met Silver Night. In de B-klasse was er, zowel bij de paarden als bij de pony's, één foutlo ze rit. Bij de pony's was het Nina de Leeuw met Rambo die als eerste eindigde voor Remco Rouw met Amer en bij de paarden eiste Nicole Neelen met Urbaan het goud voor zich op, voor Ina Nijssen met Carna Gold. Springen pony's klasse B: 1 Nina de Leeuw, Rambo, Noord-Beveland 0 ft.; 2 Remco Rouw, Amber, Luctor et Emergo, 3 ft.; Springen pony's klasse L: 1 Linda Pluy mers, Silver Night, Kleppertjes; 2 Evelyn Hallegraafï, Minouche, Graeve Jan; 3 San- cho Voerman, Sticky, Luctor et Emergo; Springen pony's klasse M: 1 Stefan de Vetter, Efi, Hulst, o ft.; 2 Marco Quaak, Goldscar, Haringruiters, 4 ft.; Springen pony's klasse Z: categorie B: 1 Peter De clercq, White Star. Zwinruiters, o ft., 35.4 sec.; 2 Carolien de Feyter, Holyday, Luctor et Emergo. o ft., 37.1 sec.; Springen pony's klasse Z: categorie D: 1 Jeroen Goossens, Ramosa Kayan, Haringruiters, o ft., 39,9 sec.; Sandy den Exter, Sapai, Noord-Beve land, 4 ft., 34.3 sec.; Springen paarde klasse B: 1 Nicole Neelen (Urbaan), Oranjeruiters, 0 ft.; 2 Ina Nijssen (Carna Gold), Luctor et Emergo 3 ft.; 3 Peter Klaasse (Winnetou), Walcheren, 3 ft.; Springen paarden klasse L: 1 Marie Paule Picavet (Renate), Luctor et Emergo, 0 ft., 54.27 sec.; 2 Mare Brood man (Lady). Zwinruiters, 0 ft., 55.1 sec.; 3 Jan Jongenelen (Volibria), Plantageruiters, 4 ft., 52.23 sec.; Springen paarden klasse M: 1 Alexandra v. d. Peyl (Pandoer), Zwinrui ters, o ft.; 2 Simon den Exter (Bellinor), R.J.V. Ridderkerk, 3 ft.; 3 Peter Kosters (Varant) Graeve Jan, 4 ft.; Springen paar den klasse Z: 1 Peter Kommers (Oelewap per), Prins Karei, 0 ft., 39.1 sec.; 2 Peter Kommers (Urist), Prins Karei, 4 ft., 37.5 sec.; 3 Sandy den Exter (Orkaan de Nor mandie), Noord-Beveland, 4 ft., 39.6 sec. ZUIDDORPE Er komt ook dit jaar in Zuiddorpe een omnium voor be roepswielrenners. Vorige week heeft Henry de Mul de knoop doorgehakt en is er een aanvraag voor deze wedstrijd naar de KNWU gestuurd. Vooral financiële reden stelden de beslissing nog even uit. De publieke belangstelling tijdens het eerste o mnium was vorig jaar nogal tegenge vallen. „We hadden het geluk, dat we toen al vooraf financieel rond waren. Nu de respons van de sponsors posi tief verloopt, hebben we besloten om opnieuw een omnium te organiseren", aldus Henry de Mul. Overigens zal het omnium op dezelfde basis als de eerste uitgave worden gehouden. Een klein, maar select ge zelschap professionals (het deelne mersveld zal opnieuw i n nauw over leg met Jan Raas worden samenge steld) zal drie onderdelen af moeten werken in Zuiddorpe. Een individuele tijdrit, een afvalkoers en een crite rium. Vorig jaar ging de zege naar Jacques Hanegraaf en waren verder onder anderen van de partij renners als Eddy Planckaert, Eric Vanderaer- den, Joop Zoetemelk, Jan Raas en Hennie Kuiper. „Ook dit jaar denken we aan een dergelijk rennersveld", aldus De Mul. Eindelijk zege voor Dynamo in de derby tegen Souburg Twee speelsters van Dynamo springen naar de bal om een aanval te onderscheppen. Rechts Andrea Reynierse, links Louise Hendrickx. VLISSINGEN In de hoofdklas bas ketbal leverden de dames van BV Souburg een uitstekende prestatie. De felbegeerde zege op Dynamo werd dit weekeinde eindelijk werkelijk heid. Dynamo liet het verdedigend afweten en de Souburgse ploeg profi teerde: 76-65. De andere Zeeuwse hoofdklasser (Volharding) won ook. Tegen de verwachting inu versloeg de Goese ploeg Octopus: 58-60. In de heren eerste klas wordt de spanning met de week opgevoerd. Door winst van BV Souburg op Beltis- tos (67-83) en verlies van Breda Pio niers wordt de top van de ranglijst weer in elkaar gedrukt. Bij de junio ren speelde Marathon een goede wed strijd, maar moest toch erkennen dat Beltistos een klasse beter is: 91-66. In een attractieve wedstrijd, voor veel publiek, hebben de dames van BV Souburg een verdiende 76-65 overwin ning behaald op Dynamo. Daarmee doorbraken ze de jarenlange hegemo nie van het Middelburgse team. BV Souburg o pende sterk en door het uitstekend benutten van de vrije wor pen wera een 14-8 voorsprong geno men. Dynamo trok de zaak in de achtste minuut echter weer recht door een serie afstandschoten: 14-16. Dat bleef zo tot aan de rust: 32-31. Na de pauze leek Dynamo de wedstrijd naar zich toe te trekken. Een zone- press leverde enige malen Souburgs balverlies op, waardoor de Middel burgse formatie na tien minuten voor kwam: 50-55. Souburg verhoogde toen via Ivonne Traas het tempo en Dyna mo moest het antwoord schuldig blij ven. Het Souburgse team boog de achterstand binnen vijf minuten om in een 65-58 voorsprong. De eindstand werd uiteindelijk 76-65, mede dankzij de score-inbreng van Ivonne Traas, Jolanda van de Horst en Marja Hen- derikx met respectievelijk 28,14 en 12 punten. Weinig hoopvol reisde Volharding af naar Vught voor het duel tegen Octo pus. Want door het ontbreken van Ron Joziasse (spierblessure) en Hans van de Linde (moest coachen) gaf coach Hans Hoogeboom zijn formatie weinig kans. Dat kwam in de beginfa se al snel tot uiting. Octopus nam een 6-0 voorsprong en Volharding leek rijp voor de slachting. Het tij keerde ech ter. De Bevelanders namen het initia tief in handen en via 16-18 liep Volhar ding door naar 22-26. Toen stokte de Goese aanval echter en was het Octo pus dat halverwege leidde: 30-26. Na de rust startte Volharding prima. Doordat de Vughtse guards slecht schoten tegen de zone, moest de ploeg proberen van onder het bord te sco ren. Daar stond echter Harm Boerma (tevens topscorer met 20 punten) een berepartij te verdedigen, zodat de eerste tegenscore op zich liet wach ten. Volharding daarentegen ging ge woon door en via 32-34 nam de ploeg een maximale voorsprong van zeven punten: 51-58. Door enige chaotische taferelen met de klok en andere fou ten aan de wedstrijdtafel zakte de concentratie aan de Goese kant wat weg en kwam Octopus nog terug. Maar het eindsignaal bracht opluch ting. Volharding won met 60-58. Na een gelijkopgaande beginfase ont stond de eerste vertekening. De Sou burgers leden enige malen balverlies en Beltistos strafte dat meteen af: 26-14. Maar de formatie van trainer- coach Cees Rijnberg liet het er niet bij zitten. Onder aanvoering van Willem Elve, die in de eerste helft zestien punten liet aantekenen, kwamen de Souburgers terug tot 26-24. Na de rust (41-40) maakte de ploeg een degelijke indruk. Na een 55-62 opening stootte BV Souburg dankzij een formidabel schietende Kees Minderhout, die in de tweede helft 23 punten produceer de, door naar 55-75 en was de wed strijd gespeeld. Eindstand: 67-83. Beltistos-Marathon Tot 9-8 kon Marathon blijven volgen, maar toen Beltistos doorschakelde moesten de Vlissingse junioren er toch aan geloven: 33-14. Na de hervat ting (41-28 ruststand) herhaalde zich hetzelfde als in de eerste helft. Zodra de marge rond de tien punten kwam, kwam het eerste garnituur van Beltis tos weer binnen de lijnen en binnen de kortste keren was er een gat van 20 punten. Zo kwamen de Vlissingers, bij wie Mark van de Laan met 20 punten een hoofdrol vertolkte, tot 57-48, maar zagen het Rijense team daarna door stromen naar een 91-66 eindstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 15