Gaetan Boucher naar toptijden in Inzeil Middelburgse schakers durven straat niet op Johnny Rottier speelde sterk toernooi in libre WINST OP POVER SPARTA: 4-0 Schaaktitel Souburgs jeugdvijftal Woede bij HWP in Sas van Gent Barónie uit Breda kwam niet opdagen MIDDELBURGERS ZAKKEN OP DE RANGLIJST Jos Menheere tweede Zeven doden en 130 gewonden invoetbalstadion Karpov maakt een uitgeputte indruk PZC/ sportkrant 13 AMSTERDAM (GPD) - Een week vóór het bekerduel tegen PSV is Ajax in grote problemen gekomen. Niet zozeer door Sparta, dat gisteren allang blij was dat de schade tot 4-0 beperkt bleef, maar door een blessure van libero Walter Meeuws, waardoor nu de gehele centrale verdediging bij de Amsterdammers is uitgeschakeld. Nadat voorstopper Ronald Spelbos zeven dagen eerder tegen MVV zijn middenvoetsbeentje had gebroken, liep Meeuws een spierverrekking (of een scheurtje) op in het bovenbeen. Gips JAN YKEMA DOOR VAL UIT DERACE Gladde wegen Zeeuwse competitie Promotieklas Slecht spel Grandioos MAANDAG 11 FEBRUARI 1985 Ajax in de problemen door blessures Meeuws en Spelbos „Wat het precies is moet maandag of dinsdag blijken. Ik heb begrepen dat als er een verkleuring komt dat de zaak dan gescheurd is. Zo leer je er ook nog wat medische taal bij", zo probeerde Meeuws het probleem zo luchtig mogelijk te benaderen. De Belg, die negen maanden als gevolg van een schorsing op non-actief heeft gestaan, had zich van zijn debuut voor 'eigen publiek' echter veel meer voorgesteld dan de gedwongen afgang na 36 minuten. „Natuurlijk, als je eindelijk weer eens kan voetballen, dan denk je niet meteen aan zo'n tegenvaller. Ik lag op snelheid, gaf een pass en opeens voelde ik de pijn. Waarschijnlijk komt dat, omdat ik zo lang uit de roulatie ben geweest en omdat we de afgelopen week steeds onder wisse lende omstandigheden hebben moe ten spelen. Bij MVV op een zacht terrein, daarna op een zwaar trai ningsveld, vervolgens weer in de zaal en nou weer op een veld dat voor de helft zacht en voor de helft hard was". Nu de conditie van de velden voorlo pig nog wel te wensen zal overlaten, zou het Ajax uitstekend uitkomen als woensdagavond het inhaalduel tegen VLISSINGEN In de onderaf deling van de Zeeuwse Schaak bond is in de eerste klas Noord nu ook de vijfde ronde volledig uitgespeeld, terwijl de kam pioen van de derde klas Noord waarin jeugdvijftallen spelen bekend is. In die afdeling zijn Souburg en De Zwarte Dame uit Kruiningen geëindigd met een gelijk aantal match- en bord- punten. Doordat in het onder ling treffen Souburg gewonnen heeft van De Zwarte Dame heb ben de Walcherse schakers de titel in hun bezit. Eerste klas noord: Middelburg III - Scheldeschaker 3,5-4,5; De Zwarte Dame II - Koudekerke II 3-5, Oostka- pelle - Souburg II4-4. Middelburg III - Scheldeschaker 3,5-4,5: 1 J. de Looff - J. Koster van Groos 0-1,2 T. de Boer - W. van Gent 0-1,3 G. Bareman - W. de Regt 0-1, 4 D. Brouwer - E. Pallada remise; 5 P. Lodder - P. Hoogesteger remise; 6 J. van Eijk - K Hoogesteger 1-0; 7 J. Streefkerk - R. Schilders 1-0; 8 W. Reichspiets - M Leendertse remise. Oostkapelle - Souburg II 4-4. 1 E. Poort - F. Sies remise, 2 P. Brand - T. van Gemert remise, 3 W. van der Heijden - J. Passenier remise; 4 C. IJsselsteijn - F. van Boven remise; 5 H. Veldhuizen - J. van Klooster 1-0, 6 J. Meier - K. Verberkmoes 0-1, 7 W. Bommeljé - B. Mulder 0-1. 8 P. van Vliet - J. Koolhoven 1-0. Stand na vijf ronden: 1 Koudekerke II 8-21,5; 2 Souburg II 6-20; 3 Oostkapelle 6-18: 4 Scheldeschaker 6-16; 5 De Zwarte Dame II 4-16; 6 Middelburg III 0-15,5; 7 Vlissingen III 0-13. Derde klas Noord: Souburg - Goes 4-1, De Zwarte Dame - TOG - Bruinis- se 3,5-1,5. Eindstand: 1 Souburg 6-12 ikampioen); 2 De Zwarte Dame 6-12; 3 TOG - Bruinisse 4-12,5: 4 Middel burg 2-8,5; 5 Goes 2-5. FC Den Bosch zou worden afgelast. „Dat zou zeker voor mij prima zijn", aldus Spelbos, die vandaag door Ajax-arts Dicke zal worden onder zocht. „Het gips gaat dan van mijn voet af en er zullen foto's worden genomen. Dan zal moeten blijken hoe ik er voorsta. Hopelijk kan ik deze week nog in training gaan, al durf ik daar op dit moment niet al te veel over te zeggen. Ik heb immers een week niet op die voet gestaan". Mochten Meeuws en Spelbos er tegen PSV niet bij zijn, dan hoeft dat in de ogen van trainer Aad de Mos van Ajax nog geen onoverkomelijk pro bleem te zijn. „In Koeman en Ophof heb ik goede alternatieven". Even tevoren had De Mos echter zelf onbe wust de argumenten aangedragen, waarom Meeuws zich in het huidige Ajax al meteen als een onmisbare schakel heeft aangediend; „Meeuws was voortreffelijk bezig. Hij schoof goed in, zorgde voor gevaar en leidde de zaak, zoals het hoort". Zo'n leider miste Ajax in het competi tie-duel tegen PSV op 16 december. De Amsterdammers hielden van be- PEKING - In de Chinese stad Kunming zijn donderdag zeven mensen om het leven gekomen en 130 mensen gewond geraakt, toen 20.000 voetbaltoeschou wers een stadion uitvluchtten voor een regenbui. Van de gewonden zijn er 34 ern stig aan toe, aldus de krant. In het stadion werd een wedstrijd gespeeld tussen het team van de provincie Yunnan en een bezoe kend Hongaars elftal. gin af aan 'open huis', weigerden geen enkele gast de toegang en verloren dan ook kansloos met 4-1. Van niveau was aan Ajax-zijde pas sprake toen Meeuws als uiterst geïnteresseerd toe schouwer de wedstrijd analyseerde en toen simpel de oplossing aandroeg, die spelers en trainer niet hadden gezien. „Juist tegen PSV wil ik er zo graag bij zijn. Die wedstrijd staat onderstreept in mijn agenda. Zondag kunnen we laten zien dat we tot heel wat meer in staat zijn dan een maand geleden". Wat Meeuws zélf kan liet hij tegen het inhoudloze Sparta ruim een half uur zien. Zoals hij in zijn voor- en nabe schouwingen vaak verder gaat dan de meesten van zijn collega's, zo denkt en speelt hij ook in het veld als libero meer vooruit. Dat Ajax, op het moment dat Meeuws afhaakte, pas met 1-0 leidde (het honderdste competitiedoelpunt van Schoenaker voor Ajax), en zeventien minuten later al via Vanenburg, inval ler De Wit en Van Basten de eind stand had bepaald, lag dan ook niet aan de Vlaming, maar was toe te schrijven aan een toevallige samen loop van omstandigheden, of te wel missers van Gasselich, Rijkaard en Vanenburg in de beginfase. MOSKOU (AFP) - Gari Kasparov heeft na een lange achtervolging Anatoli Karpov weer in het vizier gekregen. Zaterdag eenentwintig partijen nadat hij achterkwam met 5-0, verkleinde de 21-jarige groot meester in Moskou de achterstand op de wereldkampioen tot 5-3. Karpov, die een uitgeputte indruk maakt, verloor achtereenvolgens de laatste partij, die in de Zuilenzaal van het vakbondsgebouw in het Kremlin plaatsvond en de eerste in de nieuwe omgeving van hotel Sport. De 48ste partij, die de avond tevoren bij de 41ste zet was afgebroken, had Karpov voor hetzelfde geld meteen kunnen opgeven. De analyse leerde, dat het ontstane toren-eindspel met één pion minder in alle variaties verlo ren was. Het enige, waarop hij kon hopen, was een moment van onoplet tendheid van zijn jonge tegenstander. Rond de tijdcontrole speculeerde hij klaarblijkelijk daarop. Het toren-of fer, dat hij twee zetten achtereen aanbood, zou bij aanneming tot pat hebben geleid. Kasparov trapte er natuurlijk niet, waarna Karpov niets anders overbleef dan op de 67ste zet zijn koning om te leggen. De afgebroken stand: Wit (Kasparov): Kh2, Te3, pionnen a3, b4, f4. g4 en h3. Zwart (Karpov): Kf7, Tel, pionnen a6, b5, c5 en h7. Vervolg: 41. b4xc5 (onder couvert afgegeven) Tclxcö 42. Te3-d3Kf7-e7 43. Kh2-g3a6-a5 44 Kg3-f3b5-b4 45. a3xb4a5xb4 46. Kf3-e4Tc5-b5 47. Td3-b3Tb5-b8 Ke4-d5Ke7-f6 49 Kd5-c5Tb8-e8 50 Tb3xb4Te8-e3 51. h3-h4Te3-h3 52. h4-h5Th3-h4 53. f4-f5Th4-hl 54. Kc5-d5Thl-dl+ 55. Tb4-d4Tdl-el Dick Schoenaker in een duel met Ron Stevens van Sparta. 56. Kd5-d6Tel-e8 57. Td6-d7Te8-g8 58. h5-h6Kf6-f7 59. Td4-c4Kf7-f6 60. Tc4-e4Kf8-f7 61. Kd7-d6Kf7-f6 62. Te4-e6tKf6-f7 63. Te6-e7tKf7-f6 64. Te7-g7Tg8-d8t 65. Kd6-c5Td8-d5t 66. Kc5-c4Td5-d4t 67. Kc4-c3 Zwart geeft het op INZELL (SID/ANP) - Jan Ykema is uit de race voor deelneming aan de strijd om het wereldkampioenschap voor sprinters op 23 en 24 februari in Heerenveen. Ykema kwam op de eer ste dag van de selectiewedstrijden in Inzeil ten val op de 1000 meter. Eerder viel Ykema ook tijdens de nationale titelstrijd in Utrecht. Voor de twee overgebleven startbewij zen, Hein Vergeer is als nationaal sprintkampioen verzekerd van deel neming, hebben Hilbert van der Duim en Geert Kuiper zich geplaatst. Scha lij reed als enige Nederlander een persoonlijk record. Op de 1000 meter klokte hij 1.16,69. Yep Kramer, dit seizoen uitgeschakeld door een her nia-operatie, vierde in Inzeil de terug keer in de (internationale) wedstrijd sport. De beste prestaties van zater dag in het Zuidduitse schaatsoord werden geleverd door Gaetan Bou cher. De wereldkampioen op de sprint maakte toptijden van 37,75 op de 500 meter en 1.56,82 op de 1500 meter. De uitslagen van zaterdag: Heren 500 meter: 1. Gaetan Boucher (Can) 37.75; 2. Oleg Bozjev (Sov) 38.03; 3. Dan Jansen (VSt) 38.12; 4. Erik Henriksen (VSt) 38.14; 5. Nick Thometz (VSt) 38.15; 6. Jan Ykema (Ned) 38.34; i. Geert Kuiper (Ned) 38,39; 8. Hein Vergeer (Ned) 38,42; 13. Hil bert van der Duim (Ned) 38,98; 17. Frits Schalij (Ned) 39,37; 27. Emiel Hopman (Ned) 40,79; 28. Robert Vunderink (Ned) 40,80; 29. Yep Kramer (Ned) 40,81 1500 meter: 1. Gaetan Boucher 1.56.82; 2. Konstantin Korotkov (Sov) 2.00.21; 3. Denis Gagnon (Can) 2.04.26 1000 meter: 1. Erik Henriksen 1.16.50; 2. Schalij 1.16.69; 3. Nick Thometz 1.16.90; 4. Hilbert van der Duim 1.17.13; 5. Dan Jansen 1.17.27; 6. Mike Jansen (Vst) 1.17.45; 7. Geert Kuiper 1.18,75 3000 meter: 1. Andrei Bobrov (Sov) 4.08.62; 2. Igor Malkov (Sov) 4.12.74; 3. Oleg Bozjev 4.12.84 Walter Cardon (rechts): ontstemd over het wegblijven van Middelburg II en Baronie uit Breda. Competitieleider Ad van de Weel (links): „In de auto van een ander is het net zo gevaarlijk". SAS VAN GENT Hoewel overal alle 64 velden uitstekend bespeelbaar waren, zijn in het afgelopen weekeinde enkele belangrijke schaakwed strijden toch niet doorgegaan. Verbazingwekkend was het niet, dat dit vooral grote ontstemming veroorzaakte bij Walter Cardon, voorzitter en manager van Het Witte Paard uit Sas van Gent. Deze Zeeuwse topclub voelde zich behoorlijk tekort gedaan, omdat Baronie uit Breda zaterdag niet kwam opdagen voor de competitiewedstrijd in Sas van Gent. Nota bene: voor de thuiswedstrij- Cardon maakte zich vooral kwaad, den van Het Witte Paard moeten de spelers van de Zeeuws-Vlaamse club uit alle hoeken en gaten van Nederland naar Sas van Gent ko men. Ondanks de sneeuw en ijzel lukte dat zaterdag ook. Zo kwam Kees Nieuwelink uit Nijmegen. Klaas Steijn uit Santpoort, Mamix van der Zalm uit Utrecht, Jim van de Vreede en Nick Dubbeldam uit Rotterdam, Helmut Cardon en Har ry Provoost uit Leiden, Gunter De- leijn en André Galle uit Gent, Frans Snijders uit Enschede en Cor Jan sen uit Wemeldinge. Al die spelers kwamen tevergeefs, want niet al leen kwam Baronie (tegenstander van HWP I) niet opdagen, ook Mid delburg II (tegenstander van HWP II) bleef thuis. Zowel Baronie als Middelburg II liet weten niet te kunnen komen in verband met „de gladde wegen". Walter Cardon kon er de humor niet van inzien. Terecht wees hij er op, dat in talrijke andere takken van sport veel ploegen wel naar Zeeuwsch-Vlaanderen kwamen voor competitiewedstrijden. Zo kwam, om maar één voorbeeld te noemen, een volleybalteam uit Vlaardingen om zaterdagmiddag in Hulst tegen Morres te spelen. Volleybal, basketbal, badminton, zaalhockey, noem maar op, in alle takken van sport trokken talrijke ploegen naar verre uitwedstrijden. Maar de schakers van Baronie en Middelburg II waagden zich niet op straat. Niet alleen Middelburg II ging niet op pad, maar ook Middelburg I dat op bezoek moest bij Terneuzen waagde zich niet aan een tocht over de Zeeuws-Vlaamse wegen. Compe titieleider Ad van de Weel uit Mid delburg en tevens voorzitter van Middelburg ging er onmiddellijk mee akkoord, dat Middelburg I en Middelburg II het lieten afweten: „Ik kan geen dwang uitoefenen. Als de mensen het gevaarlijk vinden om te rijden, dan kan ik niets doen". Dat in alle andere takken van sport er wel kris-kras door de provincie werd gereisd, sprak Ad van de Weel niet aan. Walter Cardon was zelfs bereid om de Middelburgse scha kers in Breskens van de boot te laten halen en naar Sas van Gent te laten brengen. Ad van de Weel meldde uit zijn woonplaats Arne- muiden echter: „De Middelburgse schakers vinden het in een auto van een ander net zo gevaarlijk". En dus ging het niet door. omdat - naar zijn gevoel - veel te makkelijk van de slechte weersom standigheden werd gebruik ge maakt om een reis naar Zeeuwsch- Vlaanderen af te zeggen, terwijl het openbaar vervoer wel normaal functioneerde. Opmerkelijk is ook dat alle andere wedstrijden in de tweede klas D (waarin HWP I uit komt) wel doorgingen, dus ook in het winterse Limburg en Brabant. In Zeeland ging Landau uit Axel wel op bezoek in Souburg en Oost burg speelde normaal in Goes. Ook Het Witte Paard III was present voor een uitwedstrijd tegen De Zwarte Dame uit Kruiningen. Competitieleider Frans Vondeling uit Borculo van de landelijke twee de klas D liet weten, dat er verschil lende sancties tegen Baronie onder nomen kunnen worden. Zo kunnen er twee matchpunten in mindering worden gebracht en ook is een boete van 100 gulden mogelijke (alsmede een combinatie van die twee straffen). „Maar de wedstrijd moet wel worden gespeeld", aldus Frans Vondeling, die als nieuwe datum voor HWP-Baronie zaterdag 23 februari vaststelde. Of er inder daad sancties tegen Baronie wor den ingesteld kon Frans Vondeling nog niet zeggen. Maar het is vrijwel zeker, dat er een strafmaatregel komt. Frans Vondeling: „Vrijdag avond nam de teamleider van Baro nie al contact met mij op. Ik heb toen gezegd: er geldt voor mij maar één criterium: functioneert het openbaar vervoer normaal". Trei nen en bussen reden zaterdag inder daad. Voor de twee thuiswedstrijd tegen respectievelijk Baronie en Middel burg II maakte Het Witte Paard ook nog extra kosten. Omdat HWP onder deze weersomstandigheden de eigen localiteit niet goed ver warmd kan krijgen, werd voor za terdagmiddag De Roselaer afge huurd. Ad van de Weel zegde al toe, dat de Zeeuwse Schaakbond wel voor een deel van de onkosten wil opdraaien. Hoewel HWP I zaterdag dus niet in actie kwam, blijven de Zeeuws-Vla mingen toch de tweede klas D aan voeren. Ze staan nog een bordpunt voor op SMB II uit Nijmegen. De uitslagen van de andere wedstrij den: Schaesberg-SMB II 4-6; Va riant II-De Wolstad 2,5-7,5; Gess- OSV 6-4; Maastricht-Veldhoven 7,5- 2,5. De stand aan de kop: 1 Het Witte Paard 10-36 (-1); 2 SMB II 10-35; 3 De Wolstad 9-34; 4 Gess 9-34; 5 Maastricht 7-31; Baronie 7-26; 7 OSV 3-26.5. In de hoofdklas gingen twee wed strijden door. Vlissingen-Goes 8-1 wordt 9-1; Souburg-Landau 5-4 wordt 6-4. Vooral voor het Axelse Landau is dit een slechte ontwikke ling. De Zeeuwsch-Vlamingen blij ven met nog één wedstrijd te gaan de zware wedstrijd tegen Middel burg onderaan de ranglijst han gen ondanks de monsternederlaag van Goes. Vlissingen-Goes 8-1 (9-1): 1 R. de Smit-J. Tholenaar 1-0; H. Masslnk-M. Verburg 1-0; 3 P. van Rooijen-E. Clarisse remise; 4 M. Snoek-J. de Lange 1-0; 5 M. de Smit-J. Duvekot remise; 6 M. Wisse-L. Verkerk 1-0; 7 H. Cuiper-C. Hoogstrate afg.; 8 J. de Rijcke-K. de Vrieze 1-0; 9 H. Meinderts-E. Voogd 1-0; 10 R. Burgerhoff-Bliek 1-0. Souburg-Landau 5-4 (6-4); 1 L. van Hoo- ven-A. Arendse 1-0; 2 R. Tiggelman-T. de Putter 1-0; 3 F. van Boven-A. Brink 0-1; 4 E. van Boven-H. Lankreijer 0-1; 5 R. Steijn-A. de Ruijter afg.; 6 A. Vermue-W. Geertse 0-1; Noorlander-A. van Kesteren 0-1; 8 T. van Gemert-F. Schoot 1-0; 9 K. Koolhoven-H. Destombes 1-0; 10 R. Ver- meulen-C. Sterk 1-0. De wedstrijden Ter- neuzen-Middelburg en HWP II-Middel- burg II zijn uitgesteld. De Zwarte Dame-HWP III 3-5: 1 P. van der Borgt-A. Galle 1-0; 2 H. van Iwaar- den-M. Cardon remise: 3 R. den Hollan- der-M. Andriessen 0-1; 2 H. van Iwaar- den-M. Cardon remise; 3 R. den Hollan- der-M. Andriessen 0-1; 4 B Koeman-N. Marquinie 1-0; 5 E. Dek-C. Provoost remise; 6 Ph. Meijaard-K. Laford 0-1; 7 E. van Beinum-M. van Kampen 0-1; 8 E. Arends-R. Meloen 0-1. Goes II-SVWZV- Oostburg 2,5-2,5: 1 W. Jacobusse-J. Louws 0-1; 2 A. Verwijs-J. Jansen remise; 3 C. Hoogstrate-NOG 1-0; 4 B. de Jongh- M. de Bokx remise; 5 D. Antheunisse-G. de Winter 0-1; 6 I. Kooiman-I. Luteyn remise; 7 C. Kommers-R. Andeweg 0-1; 8 A. Kiel-A. Rijnberg 0-1. De wedstrijden Zierikzee-Koude- kerke en Vlissingen II-TOG-Brui- nisse zijn uitgesteld. Ook hier is van een duidelijke stand geen sprake. Het Witte Paard III lijkt op de titel af te gaan en staat met 9-25,5 op kop. Als de laatste wedstrijd in de zevende ronde tegen Goes II wordt gewonnen. Dames EMM fors onderuit tegen Hercules: 16-9 VLISSINGEN De dames van EMM hebben de stijgende lijn van de laat ste weken in de uitwedstrijd tegen Hercules uit Rijswijk niet voort kun nen zetten. Met voor het eerst weer trainer Kees van Ginderen op de bank bakten de EMM-speelsters er nagenoeg niets van. Met 16-9 ging de Zeeuwse damesploeg ten onder. De ruststand van het eerste divisie- treffen gaf al een indicatie dat het mis zat bij EMM. Het Middelburgse team keek toen al tegen een 8-4 achterstand aan. Er deden zich wel voldoende kansen voor, maar de aanvalsmachi- ne van EMM kreeg slechts met de allergrootste moeite de bal achter de Hercules-keepster. Na rust voorkwam een anders opge stelde EMM-defensie nog meer doel punten voor de Rijswijkse handbal- sters. Het Middelburgse team kwam zowaar terug tot 8-6 maar op dat moment werd de één na de andere scoringskans om zeep geholpen. Open doelkansen en strafworpen gingen naast de Hercules-doelpalen en het tanende zelfvertrouwen dat daardoor bij de Zeeuwse dames optrad gaf het team uit Rijswijk vleugels. Hercules VLISSINGEN Het wordt tijd dat Bert de Vos zijn vakantie anders gaat plannen. De aanvoerder van het eer ste handbalteam van Delta Sport uit Zierikzee, die altijd omstreeks deze tijd vertrekt, kan namelijk nog altijd niet gemist worden bij het 2e divisie team. Dat bleek in de thuiswedstrijd tegen het Brabantse GHV, gisteren in Zierikzee. Met 13-10 ging een zwak en ongevaarlijk Delta Sport voor eigen publiek het schip in. Het verlies was terecht. GHV is geen uitzonderlijk goed spelend team, maar de Schouwse ploeg toonde zich nog minder indrukwekkend. Zonder de stimulator en snelheidsbrenger, die Bert de Vos is, maakten de spelers zich schuldig aan veel te overhaast schieten en te individualistisch spel. Daarbij kwam het ook nog uiterst slordig gebeurde. GHV uit Goirle begon goed. Het nam voorsprong en de Schouwse handbal lers hadden bijna een hele helft nodig om weer bij te komen. Bij 5-5 was het echter op voor wat de eerste dertig minuten betreft. Zodoende konden de Brabanders uitlopen naar een 7-5 voorsprong bij de rust. De tweede helft veranderende aan het slechte spel van de Zeeuwen niets. De kloof bleek simpelweg te groot om nog te overbruggen. GHV zorgde ervoor niet meer in gevaar te komen en Delta Sport kon niets an ders doen dan dat toestaan. Behalve de afwezigheid van Bert de Vos had Delta Sport ook te kampen met een slechte dag van schutter Peter Lefèvre. Hij raakte paal en lat volop, maar kreeg de bal niet eenmaal in het netwerk. De doelpuntenmakers: Jaco Vlees houwer en Cor Lagendijk (beiden 3), Kees de Vos (2), Bert Nuyens en André Hartoog (beiden 1). liep in korte tijd uit naar 12-6 en besliste daarmee het duel in Zuidhol lands voordeel. Het laatste kwartier van de tweede helft was een formali teit. Hercules was veilig en EMM kon niet meer aandringen. Het team had het overigens in die fase drukker met het foeteren op de leiding dan met de handbalwedstrijd. Door het verlies in Rijswijk zakt EMM een plaatsje in de stand. Voor het treffen gisteren stonden Hercules en het Middelburgse team namelijk ge lijk. De doelpuntenmaaksters: Marianne Vermeulen en Sophie Felius (beiden 3), Rina van Ginderen, Paula Kappe- tijn en Leslie Bostelaar (allen 1). Les lie Bostelaar liep een gele kaart op. De stand in de le divisie B bij de dames: Johnny Rottier KAATSHEUVEL - Jos Menheere van de biljartvereniging Delta Colijns- plaat en Ko Dieleman van BCD Draaibrug zijn in het gewestelijk kampioenschap eerste klas libre, dat in Kaatsheuvel werd gehouden, op de ereplaatsen geëindigd. Jos Menheere ging lang met een kop- groepje van drie spelers mee en zag zich tenslotte gepasseerd door - kam pioen - Jos Vugts uit Kaatsheuvel, die in de slotpartij Ko Dieleman versloeg. Door die laatste nederlaag kon Diele man Menheere niet aan de titel hel pen. Jos Menheere eindigde fraai twee, voor Ko Dieleman lag tenslotte een vierde klassering klaar. De eind uitslag van Menheere en Dieleman zag er als volgt uit: Jos Menheere 8-5.52-44, Ko Dieleman 6-5.31-24. V en L Animo Tornado'70 Iason SVM Hercules 17-33 EMM 17-29 Sittardia 17-24 ESCCA 17-22 BDC 17-19 Attila 17-18 EBHV 17-16 17-15 17- 9 17- 9 17- 6 17- 4 De stand in de 2e divisie C bij de heren: Hallas 2 Mountain Sta Wings Tornado'70 Delta Sport 15-20 15-20 15-20 15-19 15-16 GHV Snelwiek Saturnus Animo Ancora 15-14 15-12 15-11 15-11 15- 7 AMEIDE Johnny Rot tier van de biljartver eniging GBC Groenen dijk heeft tijdens het afgelopen weekeinde met overmacht de plaatsingswedstrijden topklas libre in Ameide op zijn naam geschre ven. In deze voorronden voor het Nederlandse kampioenschap startte Rottier zaterdag sterk met drie overwinnin gen uit evenveel wed strijden. De toppositie die de GBC-topspeler daarmee innam kon zondag door de twee an dere spelers niet wor den bedreigd. Rottier haalde uit de opening een moyenne van 60.86 en in de drie ronden op zondag speel de hij grandioos. De vierde partij werd in drie beurten gewonnen, in de vijfde ronde ging Rottier in één beurt naar de finish met een serie van 35 caramboles. In de slotpartij ging de onge slagen reeks verloren. Toen eindigde de serie op 215, waarna zijn te genstander de partij in één enkele beurt beëin digde. Voor nationale fi nale komt Johnny Rot tier niet in aanmerking. Zijn moyenne voor de plaatsing lag te hoog. Promotie naar de 'grote tafel' haalde Rottier echter ruimschoots. De ranglijst voor Johnny Rottier in deze voorron de; 10 matchpunten, 78.60 moyenne, serie 350 caramboles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 13