Onderzoek naar jeugd- werkprojecten IDPIaEl ZUIDPLEINH WINKELSPEL 'De Zonnebloemhoudt vandaag themadag in 'De VrooneKapelle MEUBELZAAK IN V EN D-SKELET CHRISTELIJKE MA VO WIL OOK MEEDOEN N ZATERDAG 9 FEBRUARI 'F&ss?* agenda CDA-Kamerlid: Bezittingen van drugshandelaren verbeurd verklaren LANGDURIG HAANLOZEN OVER ROL PLAATSELIJKE BESTUURDERS PvdA wil Zeeuwse vergadering over kerncentrales PZC/streek 17 }OES Het Schuttershofgebied in de Goese binnenstadkan, na vele jaren vertraging, corden afgebouwd. Er is een bestemming gevonden voor de 'witte vlek' in dit winkel- en tooncentrum. Het dagelijks bestuur van de Ganzestad heeft overeenstemming bereikt over lestiging van een woninginrichting (in de betere klassieke en moderne meubelbranche) in Let zogenaamde V&D-skelet, dat tot nu toe het Schuttershofgebied in ongunstige zin lomineert. De gemeenteraad van Goes moet aan de plannen van het college van lurgemeester en wethouders nog wel goedkeuring verlenen. }aaibolling Mmswaarde Sjoelwedstrijd Verheugd OOSTBURG De fusie van het West-Zeeuws-Vlaamse lager beroepsonderwijs is rohd. De lts in Oostburg en de twee huishoudscholen in Schoondijke en IJzendijke zijn binnen de fusiestuurgroep tot overeenstemming gekomen. De schoolbesturen vergaderen maandag 18 februari over de bestuurlijke en administratieve samenvoeging. Momenteel wordt nog bekeken of ook de met opheffing bedreigde christelijke mavo in Oostburg in de nieuwe school kan worden ondergebracht. Dat maakte stuurgroep-voorzitter J. Barendregt woensdag bekend. I Galerie Montparnasse, 14-18 uur: col lectie grafische werken diverse kun stenaars; 2>; De Vossen Hulst organiseren 'waogentjes kaihen 10.00-13.00 uur: Volop Amusement met het Een gezellig Winkelspel voor alle Zuidpleinbezoekers Muzikale omlijsting ZUIDPLEIN HUISORKEST Regels DONDERDAG 7 FEBRUARI 1985 chuttershofgebied Goes ordt na jaren afgebouwd let Schuttershofgebied is ontwikkeld li het kader van de sanering van de linnenstad van Goes. Een historische chouwburg werd gesloopt, om plaats e maken voor kleine winkeleenhe- len, met erboven woningen. Ook wam er ruimte voor uitbreiding van e PTT-centrale en het GAK-kantoor. Grote klapper' moest de bouw van en V&D-warenhuis worden. Dit con- em begon ook met de bouwactivitei- en, maar stopte er, wegens verande- ingen van beleid, halverwege mee. let een Goese Vendet zou niet ge- AMSWAARDE In café 'Sport' in .amswaarde werd een gaaibolling ge- louden. Hieraan werd deelgenomen loor 22 personen. Jitslag: hoge vogel en linkerzijvogel Van Vaterschoot Lamswaarde. Rechterzijvogel Kriekaert Kloosterzande. Grootste aan- al kleine vogels (7) L. van Rijswijk Terhole. noeg winst kunnen worden binnenge haald. Het V&D-concern liet het onafge- bouwde betonnen skelet doodleuk staan. Formeel was het argument om dat te doen: de gemeente Goes heeft I HULST De sjoelclub 'Wij blijven actief speelde in het kader van een competitie een wedstrijd in zaal De Vilder in Hulst. De uitslag: 1 mevrouw Leenknecht; 2 mevrouw Brand; 3 mevrouw Van der Heyden; 4 mevrouw Toet; 5 mevrouw Van Eek. niet gezorgd voor voldoende nieuwe parkeerplaatsen in de buurt. Het ge meentebestuur bestreed dat, onder meer verwijzend naar het Magnolia terrein tegenover het Schuttershofge bied, met ruim honderd plaatsen voor automobielen. Enkele jaren is onder handeld over een oplossing. Die is nu gevonden. Meubel- en woninginrich ting P. Paauwe, thans nog gevestigd in een oud pand tegenover het Schut tershofgebied, koopt de V&D-kavel en gaat daar een 'exclusieve winkel' oprichten. Het huidige pand van Paauwe aan de Dam, tot voor kort eigendom van de handelsonderne ming Massee, verkoopt Paauwe aan de gemeente. Die zal het slopen, ten 4IDDELBURG - Schouwburg, 20 bur: Urbanus met zijn nieuwe theater show; The Cavern, 21 uur; optreden groep Gaga; Concerten IANSWEERT - R.K.-Kerk, 20 uur: loncert door het Zeeuws Mannen koor; 1IDDELBURG - Concertzaal, 20 uur: fconcert door het Brabants Orkest; BERGEN OP ZOOM - Roxy I, 20 uur: ïhinestone, a.l.; ïoxy II, 20 uur: Tiroler sex-express, p6 jr.; Cinem'Actueel I, 20 uur: The never priding story, a.l.; Cinem'Actueel II, 20 uur: The karate kid, a.l.; Cinem'Actueel III, 20 uur: Gremlins, GOES - Grand, 20 uur: Ghostbusters, k.l.; IULST - De Koning van Engeland, 114.30 uur: Super boezen, 18 jr.; po uur: l'Eté meurtrier, 12 jr.; 20 uur: The ghostbusters, a.l.; pO uur: Purple rain, a.l.; 20 uur: Wo- nan in red, a.l.; MIDDELBURG - Meccano, 20.30 uur: Stranger than Paradise; TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: The never ending story, a.l.; pO uur: Gremlins, a.l.; Zuidlandtheater, 20 uur: Zonder ge- [tuigen; [VLISSINGEN - Alhambra I, 20 uur: Purple rain, a.l.; dhambra II, 20 uur: De prooi; behoeve van parkeergelegenheid. Er is ruimte voor tenminste veertig plaatsen. Als de transactie doorgaat, betekent het dat de afronding van het Schuttershofgebied een feit wordt. Wethouder L. de Leeuw (ruimtelijke ontwikkeling) toonde zich woensdag verheugd over de resultaten. Hij be klemtoonde dat de raad nog defini tief groen licht moet geven. „Als alles doorgaat kan het Schuttershofgebied als echt winkelcentrum beginnen. Het is een, weliswaar vertraagde, nieuwe start", aldus de wethouder. Hij vond het een toe te juichen stap van ondernemer Paauwe. Volgens De Leeuw wordt de invulling van het Schuttershofgebied nu beter dan met een warenhuis van V&D: er komt meer parkeerruimte op de Dam, er komt een winkel met ruime etala ges en het assortiment in de Goese binnenstad wordt breder. De wethou der beklemtoonde dat de gewenste oplossing voor de gemeente wel een financiële bijdrage met zich brengt. Hij achtte dat tegen de achtergrond van vernieuwing binnenstad, verbre ding winkelbestand en verruiming parkeermogelijkheden („het is daar een van de zwakke punten"), alleszins verantwoord. Trainer Staf de Moor feliciteert judoka Marion van Dorsen met de zilveren medaille die ze haalde bij het Nederlands kampioenschap judo. AXEL - In de dojo van de Axelse sporthal is judoka Marion van Dorsen uit Axel woensdagavond in de bloemetjes gezet. Dit, vanwe ge de zilveren medaille, die ze zaterdag haalde bij de Nederland se kampioenschappen judo in Haarlem. Zij moest in de finale buigen voor ex-wereldkampioen Anita Staps, die haar ook in de districtsfinale had verslagen. „In de finale heb je uitstekend gewerkt, er was een Staps in haar beste vorm nodig om van je te winnen", zei trainer Staf de Moor, die een groot aantal leden van zijn sportschool en een judogroep uit het Belgische Stekene bij deze hul diging had betrokken. Als grote winst van dit Nederlands kam pioenschap zag De Moor ook de overtuiging die Marion van Dorsen moet hebben gekregen dat Anita Staps zeker niet onverslaanbaar is. „Volgend jaar kun je dat mogelijk al bewijzen", dacht Staf de Moor, die bij de huldiging bloemen en een cadeau aanbood. KRUININGEN Het CDA-Tweede Kamerlid mr. J. S. L. Gualtherie van Weezei vindt dat alle goederen van veroordeelde drugshandelaren ver beurd verklaard moeten worden na hun veroordeling. Tevens moeten eventuele inkomsten die criminelen tijdens hun gevangenschap krijgen, bijvoorbeeld naar aanleiding van pu- blikaties, in een fonds worden ge stort. Uit dat fonds kunnen vervolgens de slachtoffers van die criminelen aan een bijdrage geholpen worden. De parlementatriër deed die suggestie woensdagavond in een lezing voor de CDA-afdeling Reimerswaal te Krui- ningen. „Dit soort criminelen moet financieel uitgekleed worden tot op het bot", sprak hij. Gualtherie van Weezei zette zich in zijn toespraak af tegen het verschijn sel dat gevangenen voor televisie en tijdschriften geïnterviewd worden. Hij merkte in dat verband op dat daarbij geen enekele aandacht wordt ge schonken aan de slachtoffers van die criminelen en dat vond het kamerlid een onjuiste zaak. Als voorbeeld merkte hij op dat bij het politiebureau aan de Warmoesstraat in Amsterdam jaarlijks 20.000 aangiften van kleine criminaliteit worden gedaan, dat in zo'n jaar 350 verdachten aan de offi cier van justitie worden voorgeleid en dat er uiteindelijk 150 in de gevange nis belanden. Vooral de straffen tegen drugshande laren kunnen volgens de volksverte genwoordiger niet hoog genoeg zijn. Hij onderkende dat ook een crimineel rechten en faciliteiten heeft, maar hij voegde er aan toe dat te weinig geke ken wordt naar hun slachtoffers. Het V en D-skelet in het Schuttershofgebied in de Goese binnenstad. West-Zeeuws-Vlaams lager beroepsonderwijs fuseert Tentoonstellingen lAXEL - Galerie Slijkdreef, 10-18 uur: lillustraties van Koen Fossey (tm 16/ |3); 1 BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 114-17 uur: 'De pottenbakkers van iGhana' (t/m 24/2) porselein van [Josiah Wedgwood (t/m 3/3); I DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: 'Fossiele schelpen Izoekenen vinden in Zeeland'; IGOES - Lunchcafé, 9-21 uur: werken Ivan Jacques Benschop; IHEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 len 13-17 uur: oude landbouwwerktui gen; BURGH-HAAMSTEDE - 13.30-16.30 luur: werken inwoners Westerschou- Iwen (t/m 9/2); IKATS - Galerie Zwaluwenhof, 14-18 I uur: werken van Piet van 't Hageland; MIDDELBURG - 'Balans 17', 11-17 luur: werken van Leendert van der Pool; Galerie 'De Wijnstock', 14-17 uur: werken van Annet Ardeche en Caral v. d. Boom-Cairns (t/m 1/3); De Vleeshal, 13-17 uur: 'General idea' werken kunstenaarscollectief (t/m 11/ TERNEUZEN - Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13-16.30 uur: werken Liesbeth de Jonge (t/m 15/2); Museum, 10-12 en 14-17 uur: 'Werk, stad, chemie'; VLISSINGEN - Stedelijk Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: 'De bevrij ding van Walcheren'; Galerie 'Bellamy 19': sculpturen van Auke de Vries (t/m 28/2); Reptielenzoo 'Iguana', 14-17.30 uur: expositie levende reptielen, amfibieën en insekten; IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: 'Buitenmensen' (foto van Peter Verdurmen) en metaalsculptu ren van Arnold van Hijften. Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel. 01100-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in aood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. MIDDELBURG - Er komt een onder zoek naar de mogelijkheden voor en de belemmeringen van werkprojec ten voor langdurig werklozen in Zee land. Daarbij gaat het erom zicht te krijgen op haalbare en duurzame projecten, waarmee de werkloosheid onder jongeren bestreden kan wor den. Het Nederlands Economisch In stituut, het ETI voor Zeeland en de stichting Zeeland doen er aan mee. Het initiatief komt van de overleg groep Zeeland-Erasmus-universiteit in Rotterdam. De kosten van het onderzoek worden op 212 mille ge raamd. Het Koningin Julianafonds draagt er 117.000 gulden aan bij, zo is de bedoe ling, de Erasmusuniversiteit heeft al 50 mille toegezegd en gs hebben de statencommissies economische zaken en bestuurszaken meegedeeld dat zij ook 45 mille uit het werkgelegenheids- fonds voor het onderzoek willen ge ven. Het college laat weten, dat het onder zoek in de loop van het overleg wat is aangepast: het college wilde dat er directe aanknopingspunten zijn voor een concrete beleidsvertaling, ook fi nancieel. Men wil overlappingen met lopende onderzoeken in landelijk ver band vermijden. Het accent ligt nu op projecten voor langdurig werklozen. Daarbij wordt ook bekeken of die bereikbaar zijn op basis van zelfstan dige economische voortzetting en worden zaken als concurrentieverval sing meegenomen. Ook wordt in het onderzoek de oriëntatie van Zeeuwse jongeren en de ervaringen met Zeeuw se instanties, die projecten moeten opzetten, bekeken. Gs menen, dat het onderzoek wellicht HULST De carnavalsstichting 'AHO De Vossen' uit Hulst houdt morgen, vrijdag het traditionele 'wa- ogentje kaiken'. Een week voordat de Hulster buurtvereniging hun carna valswagens tijdens de jaarlijkse op tocht op zondag in de binnenstad van Hulst tonen aan het grote publiek, worden alle collegabouwers en overi ge belangstellenden uitgenodigd om de verschillende bouwplaatsen te be zoeken. Onder leiding van Prins Reginald en zijn gevolg, met muzikale begeleiding van de boerenhofkapel 'De Kalle- saien', wordt vrijdag om 20.00 uur verzameld in zaal 'De Ster' in de O verdanstraat in Hulst. Van hieruit wordt met auto's vertrokken naar de Heerstraat in Sint-Jansteen, waar de buurtvereniging 'Tivoli' zijn bouw plaats heeft. De bonte stoet gaat hierna terug naar het 's-Gravenhof- plein en gaat dan vervolgens in op tocht naar het Oranje Bolwerk, waar in de oude brandweerkazerne de na genoeg voltooide wagens van 'De Sta tie', 't Moertje', 'De Boskoppen' en de vernieuwde Prinsenwagen van de Vossen staan. Omstreeks 22.30 uur wordt iedereen weer in 'De Ster' ver wacht waar erwtensoep staat te wach ten. Op de tonen van 'De Kallesaien' volgt dan al een voorproefje op de komende carnavalsactiviteiten van de Hulster stichting. Zaterdag 9 fe bruari is dat een grote Butredners- avond in zalencentrum 'Tiffany'. Aan vang 21.00 uur. Op zaterdag 16 februa ri volgt om 16.00 uur de intocht van de Hulster Prins en zijn gevolg. „richtinggevende resultaten" kan op leveren voor een projectmatige aanpak van de problematiek van langdurig werkloze jongeren in Zee land. Men attendeert er ook op, dat bij de jongste begrotingsbeschouwingen vanuit de staten is aangedrongen meer aandacht aan de problemen van langdurig werkloze jongeren te beste den. Het onderzoek zal eind 1985 worden afgerond, zo is de verwachting. Bij de fusie zijn ruim 600 leerlingen betrokken. Het streven is om de nieu we school al met ingang van 1 augus tus van dit jaar van start te doen gaan. Of dat lukt is mede afhankelijk van de toestemming van het ministe rie van onderwijs. De aanvraag voor de samenvoeging is reeds naar Den Haag verstuurd. Verder moet er tus sen de scholen nog afspraken worden gemaakt over het gebruik van de gebouwen. De nieuwe lbo-school zal over enkele jaren volledig in Oostburg worden geconcentreerd, de lhno- school in Schoondijke en de hno- school in IJzendijke komen dan leeg te staan. De totale opleiding van de nieuwe scholengemeenschap zal vier jaar in beslag nemen en bestaat uit een volle dig geïntegreerde tweejarige onder bouw en een evenlange vakgerichte bovenbouw. Het eindexamenpro gramma omvat zes richtingen: huis houd- en gezondheidkunde, textiel verwerking, bouwtechniek, mechani sche techniek, motorvoertuigentech niek en een vrije richting. Vooruitlopend op de fusie presenteert de lhno-school zich vandaag (donder dag) en morgen (vrijdag) voor het eerst op de open dag van de lts. Ruim 400 zesdeklassers van de lagere scho len in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zijn uitgenodigd om een kijkje te komen nemen. Vrijdagavond wordt er van 18.30 tot 21.00 uur open huis gehou den voor ouders van (toekomstige) leerlingen en belangstellenden. Nieuw in de fusieperikelen is de interesse van de christelijke mavo. Bij de samenvoegingsbesprekingen tussen de Oostburgse scholenge meenschappen Sint-Eloy en Konin gin Wilhelmina haakte de christelij ke mavo af. Nu probeert de school alsnog in een groter verband onder dak te vinden. Het dalende leerlin genaantal maakt een zelfstandig voortbestaan vrijwel onmogelijk. Volgens Barendregt is de mavo moei lijk in te passen in het lager beroeps onderwijs. De onderhandelingen zijn nog gaande. Voor de christelijke mavo lijkt een samengaan met het lbo een laatste strohalm. Advertentie l zu Overdekt winkelcentrum met meer dan 150 winkels - ruime parkeergarage - bussen en metro stoppen voor de deur. EIERVEILING EIVEBA BV BARNEVELD - Aanvoer 2.003.400 stuks, stemming rede lijk. Prijzen in gulden per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 10,75. van 55-56 gram 13,60. van 60-61 gram 14,20-14,55 en van 65-66 gram 14,20-14,45. Aardappeltermijnmarkt Amsterdam In Bintje 50mm werden 104 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van f 15,50 tot f 15,40 per 100 kg en voor levering mei 26 contracten tegen f 15,50. De stem ming was prijshoudend. Aardappeltermijnmarkt Datum 6/2-1985. Bintje 50 mm opw. April: laten 15.50, bieden 15.40, slot 15.40; novem ber laten 23.50, bieden 23.00, slot 23.00; mei laten 15.70, bieden 15.50, slot 15.50. Stem ming april: prijshoudend; mei: prijshou dend. Openstaande posities: april min 49 is geworden 6056; november 301; mei min 5 is geworden 1822. Omzet april 104. Te weten 84 x 15.50, 20 x 15.40. Mei 26 te weten 26 x 15.50. Dag: april 104; mei 26. Bintje 30/35 mm opw. April: laten 14.50, bieden 13.50, slot 14.00. Openstaande posi ties: april 430. BREDA De katholieke nationale vereniging De Zonnebloem is er veel aan gelegen de kwaliteit van het vrijwilligerskorps op een hoog peil te houden. Het bestuur van de vereniging doet dit niet door abso lute beleidslijnen te formuleren. Medewerkers van De Zonnebloem dienen zelf in grote mate invulling te geven aan de gestelde taken. „Zij zijn immers de wortels van De Zonnebloem en zonder goede en par ticiperende basis, is het werk van de vereniging onmogelijk", aldus het districtshoofd van De Zonnebloem voor Zeejand en Midden- en West- Brabant, H. J. Martens. Vandaag (donderdag) houdt de Zeeuwse afde ling van de vereniging een themadag in De Vroone te Kapelle. Tijdens de bijeenkomst wordt de rol besproken van de plaatselijke verenigingsbe stuurders in het totale werk van de Zonnebloem. Op het moment dat Nederland zich herstelde van de gevolgen van de tweede wereldoorlog begon Alex van Wayenburg bij radio Herrijzend Ne derland met het uitzenden van op zieken gerichte programma's. In 1946 trad Van Wayenburg in dienst bij de KRO die onder de naam Radioziekenbezoek 'De Zonne bloem' de uitzendingen voortzette. Binnen drie jaar werd ten gevolge van de grote populariteit de stich ting De Zonnebloem opgericht en kwam er een opleiding voor beroeps welfare-leidsters. Op 29 april 1964 werd officieel de vereniging De Zonnebloem in het leven geroepen. Doelstelling van de Zonnebloem was en is het trachten te voorkomen dat zieke en eenzame mensen het contact met de rest van de samenleving verliezen. Martens: „Het is mogelijk om mensen op verschillende manieren in te delen, maar ze bestaan hoe dan ook uit zieken en gezonden". De vereniging telt momenteel 35.000 vrijwilligers die zich bezig houden met beleidszaken, een plaatselijke afdeling runnen of, en die beslaan het grootste deel, een aantal keren per week op bezoek gaan bij de thuisblijvende en verplicht aan huis gekluisterde medemens. De vrijwilli gers die naar de mensen toe gaan zijn aangesloten bij een van de 1100 plaatselijke afdelingen. Via de regio nale afdelingen, ruim honderd, wor den de plaatselijke werkzaamheden ondersteund en gecoördineerd. Binnen de provinciale afdelingen - weer verdeeld in zeven districten - stemt men de activiteiten, waar no dig, op elkaar af. Ook wordt zorg gedragen voor uitvoering en wijzi ging van landelijke richtlijnen die onder meer in de Nationale Vergade ring ter tafel komen. „De plaatselijke afdelingen hebben een zeer grote zelfstandigheid in de organisatie. De activiteiten moeten immers worden afgestemd op de patiënten", betoogt het districtshoofd. „De verantwoor delijkheid komt bovendien daar te liggen waar het werk gebeurt". De overkoepelende verbanden zoals de provinciale afdelingen en de Natio nale Vergadering zijn daarentegen niet overbodig. Sommige activitei ten zijn in plaatselijk verband niet haalbaar en wel in regionaal ver band. „De regionale vakantieweken en de jaarlijkse boottochten kunnen alleen in groter verband worden georganiseerd", vertelt Martens. De organisatiestructuur van De Zonnebloem en de autonomie van de plaatselijke afdelingen komen vandaag tijdens de themadag uitge breid aan de orde. „Er worden ech ter geen regels van onze kant gege ven voor een goed functioneren van een plaatselijke afdeling. We probe ren inzicht te krijgen in het werk wat daar gebeurt", aldus het dis trictshoofd. „Door dat helder boven water te krijgen kan een duidelijke taakverdeling vanuit de leden wor den geformuleerd". De ondersteu nende taak van de bestuurders komt tijdens dergelijke themadagen vol gens Martens goed naar voren. „De invulling van het werk dienen de vrijwilligers echter zelf te geven". In het district van Martens (Zeeland en Midden- en West-Brabant), met 178 plaatselijke afdelingen, zijn ruim 3500 vrijwilligers actief in De Zonne bloem. Het districtshoofd verwacht dat het aantal mensen dat voor een bezoek in aanmerking komt op den duur ook in Zeeland zal stijgen. De vergrijzing van Nederland speelt vol gens hem de voornaamste rol hierin Binnen nu en twee jaar krijgt Zee land, net als de andere provincies een vaste professionele districtleid ster die de vrijwilligers begeleidt bij hun werk. „Met een toename van de bezoek aanvragen wordt de werkdruk en de diversiteit in de persoonlijke pro blemen immers ook groter. Een con tinue begeleiding is in dat geval onontbeerlijk", zegt Martens, „al dienen we in geen geval de toevalli ge confrontatie tussen de unieke gezonde en de unieke zieke mens door middel van professionele hulp te formaliseren". VEEMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH - Prijzen in gulden per kg geslacht gewicht en ontvet: extra kwal dikbillen 10,75-13,50, stieren le kwal. 8,45- 9,30 en 2e kwal. 7,55-8,45, vaarzen le kwal. 7,45-8,50 en 2e kwal. 6,50-7,45, koeien le kwal. 7,25-8,30,2e kwal. 6,35-7,25 en 3e kwal. 5,75-6,25, worstkoeien 5,50-6,50. Prijzen in gulden per kg levend gewicht: vette kalveren le kwal. 6,00-6,25 en 2e kwal. 5,75-6,00, zeugen le kwal. 2,90-3,00 en 2e kwal. 2,80-2.90. Prijzen in gulden per stuk: schapen 160-250, lammeren (rammen) 200-280, lammeren (ooien) 150-225, melk- en kalfkoeien le soort 2100-2950 en 2e soort 1450-2100, melk- en kalfvaarzen le soort 2100-2900 en 2e soort 1450-2100, enterstieren 1200-2100. pinken 800-1750, graskalveren 500-800. nuka's voor de mest stieren roodbont 300-615 en zwart bont 150-325, nuka's voor de mest vaars koeien roodbont 200-330 en zwartbont 100- 190, schaap met lam(meren) 100-210, weide- lammeren 150-215, bokken en geiten 30-135. Aanvoer: totaal 7541 stuks, waaronder 1604 slachtvee, 226 stieren, 808 gebruiksvee, 365 jongvee, 1209 nuka's roodbont, 1013 nuka's zwartbont, 604 slachtschapen en lamme ren. 681 gebruiksschapen en lammeren, 939 varkens, 92 bokken en geiten. Overzicht: (handel en prijzen) slachtvee en stieren willig - hoger; gebruiksvee redelijk - geüjk; jongvee rustig - gelijk; nuka's flauw - lager, schapen en lammeren willig - iets hoger; varkens rustig - gelijk; bokken en geiten matig - iets lager. OOSTBURG Er moet een demon stratieve Zeeuwse PvdA-ledenverga- dering belegd worden om tegen de voorgenomen bouw van nieuwe kerncentrales te protesteren. Dat om dat de Zeeuwse bestuurders ook de PvdA-bestuurders te lauw reage ren op de kabinetsplannen. Dat schrijven de West-Zeeuws-Vlaam se afdeling en de Oostburgse raads fractie van de PvdA aan het geweste lijk Zeeuws bestuur van hun partij. De West-Zeeuws-Vlaamse socialisten stellen onder meer: „Ook wij zijn van mening dat democratisch genomen besluiten in principe moeten worden uitgevoerd, maar in een stadium dat zo'n besluit nog niet is genomen moet je zo lang mogelijk vechten voor je gelijk". Ze verwijzen in dat kader naar de uitslag van de Brede Maatschappe lijke Discussie, die aangeeft dat de meerderheid van de Nederlandse be volking geen heil ziet in nieuwe kern centrales. Volgens de PvdA'ers gaat de regering er ten onrechte van uit dat de bouw van centrales in een lagere energieprijs en meer werkgelegenheid resulteert. De nadelen het opslag probleem van kernafval en het moge lijk gebruik voor kernwapens we gen voor hen zwaarder. Met een demonstratieve ledenverga dering kunnen die standpunten nog eens goed duidelijk gemaakt worden. Borssele lijkt de socialisten een toe passelijke, tevens centrale lokatie voor zo'n bijeenkomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 37