Stunten met Belgisch brood beboet Sleepboten trekken 'Troll Maple' vlot Notulen omstreden overleg Aardenburg later bekend STICHTING: TEKORT VAN DRIE TON PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Thoolse vrouw (25) overleden bij Middelburger slachtoffer van twee inbraken Zendapparatuur Vlissinger in beslag genomen Binnenvaartuig omhoog bij Tholen Bromfietser gewond bij ongeluk WETHOUDER KRIJGT NOG GEEN INZAGE Meningsverschil PAGINA 11 TERNEUZEN Het hoofdbestuur van de Centrale Stichting voor Sociaal Cultureel Werk in Terneuzen moet drie of vier personeelsleden ontslaan of een aantal gebouwen afstoten om ben tekort van 300.000,- weg te werken. B en w willen dat de instelling intern orde op zaken stelt voor er verder wordt gepraat over de toekomst van het sociaal-cultureel werk. Bij de stichting zijn inclusief parttimekrachten 23 mensen in dienst. Bijster r ZEELAND" DONDERDAG 7 FEBRUARI 1985 EN HAAG (ANP) - De Economische Controle Dienst (ECDi heeft tegen twee rootwinkelbedrijven proces-verbaal opgemaakt wegens het verkopen van elgisch brood tegen een te lage minimumprijs. Dit deelde een woordvoerder an de ECD woensdag desgevraagd mee. Om welke bedrijven het gaat wilde ij niet zeggen. let grootwinkelbedrijf Trefcenter in Middelburg is daar echter niet bij, zei edrijfsleider M. van Duin. „Er is contact geweest met de economische ontroledienst en we krijgen bericht als er wordt ingegrepen", erder werd al proces-verbaal opgemaakt tegen de concerns Edah en anders. Zij verkochten Nederlands brood onder de wettelijk vastgestelde rijs van 1,86 gulden. Inmiddels hebben alle betrokken bedrijven hun prijzen angepast, aldus de ECD. Hoewel er voor buitenlands brood dat in Nederland wordt verkocht geen wettelijke minimumprijs bestaat, moet er wel sprake zijn van een redelijke prijsopbouw. De verkoopprijs mag niet lager zijn dan de inkoopsprijs plus de transport- en distributiekosten, terwijl ook de BTW en een minimale winstmar ge van 17 cent in het totaalbedrag verwerkt moeten zijn. Bedrijfsleider Van Duin kent deze 'rekensom'Volgens hem voldoet Trefcenter hieraan. Berekeningen van de ECD hebben deze week uitgewezen dat de prijzen van tenminste twee concerns niet aan de bepalingen voor de prijsopbouw voldeden. Beide bedrijven verkochten het uit België afkomstige brood voor een prijs van 1,49 gulden. Na het proces-verbaal zijn die prijzen met enige centen verhoogd, aldus de woordvoerder van de ECD. ntslagen of afstoten van ebouwen SKW Terneuzen ,e hebben het hoofdbestuur, dat van- vond (donderdag) bijeenkomst om e financiële crisis te bespreken, drin- ;end verzocht ontslagen te vermijden n de moeilijkheden op te lossen door litverkoop' van gebouwen, at zou in de toekomst toch noodza- elijk zijn, nu b en w van Terneuzen lannen hebben voor een andere stuc- Mur van het sociaal-cultureel werk. olgens een deelnota, die binnenkort an de orde komt in de gemeenteraad, oet de Centrale Stichting verdwij- en en worden vervangen door zelf- tandige buurthuizen, bij gestaai oor een bureau. istrictsbestuurder Adriaan Wirtz an de bond van ambtenaren en |rendvolgers ABVA/KABO, die woensdagochtend overlegde met het ersoneel, noemt van het tekort van Irie ton een bedrag van ƒ70.000,- I structureel'. Hij verwijt het bestuur I an de Centrale Stichting de zaken te lang op hun beloop te hebben gelaten Ihoewel er werd gewerkt met gemeen schapsgelden". „Van dat beleid drei- ;en de medewerkers de wrange vruch- en te plukken". )e suggestie om gebouwen van de ïand te doen is afkomstig van Wirtz. Van de elf buurthuizen en andere voorzieningen heeft de stichting er vijf in eigendom. De gemeente Ter neuzen zou de meest voor de hand liggende partner voor overname zijn. Blijkt een oplossing in die richting onhaalbaar, dan voorziet de bond dat er acht formatieplaatsen verdwijnen en vier personeelsleden op straat ko men te staan. De saneringsoperatie, die b en w voor ogen staat, zou minstens tien ontslagen vergen. Wethouder van welzijnszaken J. van Rooijen bevestigt, dat het college de stichting onlangs de wacht heeft aan gezegd. „Bij het laatste contact is duidelijk gesteld, dat de instelling op éigen kracht naar een oplossing moet zoeken. Dat lijkt ook mogelijk, al kan het ingrepen in de personele sfeer tot gevolg hebben". Het is de bedoeling dat de instelling en b en w opnieuw overleg plegen nadat het hoofdbestuur knopen heeft doorgehakt. Voorzitter Frans Schoot weigerde woensdag commentaar. Hij verwees naar de bestuursvergadering. Mor gen, vrijdag, zal het personeel wor den geïnformeerd. MIDDELBURG Het dagelijks provinciebestuur wil 20 mille uit het fonds bijzondere voorzieningen achter de hand houden om leerlingbouwplaatsen te helpen bevorderen. De stuurgroep vakopleiding bouwnijverheid in Zeeland heeft daar om gevraagd. Het is al een paar keer voorgekomen dat een geplande leerlingbouwplaats niet kon doorgaan omdat niet tijdig subsidie beschikbaar was. Om dat nu te vermijden, vragen gs aan de statencommissies economise zaken en bestuurs zaken machtiging een drag van 20 mille opzij te zetten en voor leerlingbouw- it* i plaatsen te besteden als daar vraag naar is. Gs laten ook weten dat zij voor 0I12GV3.1 X OOftVllCt 1985 opnieuw 50 mille willen besteden uit het fonds bijzondere voorzieningen voor de financiering van het secretariaat van de regionale toetsingscommis sies voor vrijwilligerswerk. Dit in afwachting van een wettelijke regeling voor deze werkzaamheden. MIDDELBURG - De Middelburger G. I. heeft bij de gemeentepolitie in zijn Ivoonplaats aangifte gedaan van I wee inbraken. Zowel in zijn boot lian de Loskade in Middelburg als in I rijn woning aan de Langevieleweg in le Zeeuwse hoofdstad hebben inbre- iers huisgehouden. 1. vertelde de politie dat uit de boot 'en boordkompas, een dieptemeter, hen autoradio en een 27 Mc-bak zijn I intvreemd, die een gezamenlijke I vaarde hebben van 1100 gulden. I Jit de woning mist H. een 27 Mc-bak net netvoedingsapparaat, twee ver- terkers en een tuner, die samen 1350 julden waard zijn. In beide gevallen :ouden de inbrekers gebruik hebben (emaakt van een schuifraam. l/LISSINGEN - De Vlissingse ge- I neentepolitie heeft woensdag zend- I ;n ontvangapparatuur in beslag geno- nen van de Vlissinger J. G. van K. De politie trof bij een routingecontrole :en zogenaamde 27-MC-bak, waarvan pet vermogen met behulp van een ineair van 10 Watt was vergroot. De Apparatuur voldeed daardoor niet neer aan de voorschriften en is door lie politie in beslag genomen. De paarde van de apparatuur bedraagt nngeveer honderd gulden. VLISSINGEN Het 24.000 bruto-registerton metende en onder Libe riaanse vlag varende vrachtschip 'Troll Maple' heeft woensdagavond ruim zes uur vastgezeten op een paalhoofd in de Westerschelde, ter hoogte van Boulevard Evertsen in Vlissingen. De sleepboten 'Zwitser land', 'Waasland' en 'Finland' van de firma Muller in Terneuzen trokken het schip om tien voor een vannacht vlot. Het karwei was in twintig minuten geklaard. De 'Troll Maple', die geen schade opliep, kon de reis vervolgen. De 'Troll Maple', eigendom van rederij Wilhelm Wilhelmson in Os lo, was omstreeks half zeven vast gelopen, ongeveer tweeëneenhalf uur voor laag water. De bulkcar rier, die maandag met een lading hout was vertrokken uit Antwer pen, liep uit het roer. Of dit nu is veroorzaakt door een mankement of door zuiging, die ontstaat als een schip weinig water onder de kiel heeft, werd gisteravond niet duide lijk. De 'Troll Maple' kwam ter hoogte van het braakliggend stuk grond naast het Strandhotel vast te zitten met het achterschip. De bulkcarrier had op de rede van Vlissingen van loods gewisseld en was via het Oostgat vertrokken in de richting van de Noordzee. De slepers van Muller waren snel na de stranding ter plaatse, evenals de 'Boxer' van de Unie van Red ding- en Sleepdiensten. Het karwei de 'Troll Maple' vlot te trekken werd uiteindelijk Muller gegund. De positie van het gestrande schip leverde volgens de verkeersdienst Vlissingen geen gevaar op voor de overige scheepvaart, ondanks het feit dat de vaargeul ter plaatse erg smal is. Om het scheepvaartverkeer in goe de banen te leiden was de V 85 van de verkeersdienst ter plaatse. De rijkspolitie te water hield vanaf de RP16 een oogje in het zeil. De stranding trok weliswaar het nodige publiek, maar haalde niet de belangstelling die het Finse vrachtschip 'Eira' in mei van het vorig jaar kreeg. Toen kwamen honderden belangstellenden naar de Vlissingse boulevard om het vlottrekken van het schip, dat vast zat ter hoogte van de Boulevard B ankert, gade te slaan. POORTVLIET Bij een ongeval in de Lageweg in Poortvliet is woens dagmiddag rond half drie de 25- jarige automobiliste E. Dingemanse uit Tholen om het leven gekomen. De 40-jarige automobilist J. H. K. uit Sliedrecht reed in zijn bestelauto over de Lageweg richting Sint-Maartens dijk en is op nog onverklaarbare wijze op de linkerweghelft terecht geko men, waar hij bijna frontaal tegen de hem tegemoetkomende auto van me vrouw Dihgemanse botste. Mevrouw Dingemanse was op slag dood. De bestelauto en de personenauto zijn onherstelbaar beschadigd. De ver- keersgroep van de rijkspolitie heeft een onderzoek ingesteld. THOLEN Het Franse binnenvaar tuig 'Pres. Robert Vilgruin' is woens dagmorgen in zeer dichte mist om hoog gevaren op de stenen berm nabij de haven van Tholen. Het schip, geladen met 691 ton ijzer en onderweg van Antwerpen naar Bazel, kampte met een motorstoring. De sleepboot 'Breezand' van de Vlis singse sleepdienst Van den Akker, slaagde erin het schip weer vlot te trekken en naar de haven van Tholen te slepen. Daar bleek dat het vaartuig geen schade had opgelopen. Het schip heeft inmiddels zijn reis voortgezet. VLISSINGEN Bij een ongeluk op de kruising Sloeweg-Troelstraweg is bromfietser L. H. uit Westkapelle maandagmiddag rond vijf uur ge wond geraakt. Het ongeluk gebeurde doordat H. door het rode licht is gereden, waardoor de automobilist J. T. B. uit Nieuwdorp tegen hem aan botste. H. is per ambulance overge bracht naar het Bethesda-Sint Joseph ziekenhuis in Vlissingen, dat hij enke le uren later weer kon verlaten. Zeidy Pattist met haar uitnodiging om aanwezig te zijn bij de opening van het jubileumjaar van Scouting Nederland in Den Haag. TERNEUZEN Zeidy Pattist (9) van de scoutinggroep EOS uit Terneuzen is uitgeloot om morgen vrijdag, aanwezig te zijn bij de opening van het jubileumjaar van Scouting Nederland in Den Haag. Scouting Nederland bestaat dit jaar 75 jaar. Met nog 99 andere 'jeugdigen' uit de hele Nederlandse scoutingwereld zal Zeidy een bijzondere jubileumopdracht uit handen van beschermheer prins Claus van Scouting Nederland ontvangen. Alle honderd districten van Scou ting Nederland zijn vrijdag in het pas geopende futuristische gebouw Omniversum, waar de opening van het jubileumjaar plaatsvindt, verte genwoordigd. Zeidy Pattist en haar begeleider André Franssen komen namens het district Kanaalzone/ Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het district West-Zeeuwsch-Vlaanderen stuurt de achtjarige Bianca Cop pers van de scoutinggroep Sluis als vertegenwoordigster. Zij wordt be geleid door haar moeder die spelad- viseuse is bij de plaatselijke kabou- tergroep. Uit Zeeland zullen verder Tom Men- tink uit het district Walcheren en Roman Surowiec uit het district Oosterschelde met hun begeleiders aanwezig zijn. Na het uitreiken van de opdracht, waarvan de inhoud nog volslagen onbekend is, zingen de kinderen gezamenlijk het jubi leumlied: 'Natuurlijk... Avontuur lijk'. Die woorden vormen ook de nieuwe slogan van Scouting Neder land. Bij de plechtigheid zijn geen ouders uitgenodigd, maar dat is volgens een woordvoerder van Scouting Ne derland een kwestie van ruimte. De zaal van Omniversum kan slechts een paar honderd mensen herbergen. Zeidy Pattist is al volle dig voorbereid op de grote jubi leumdag. Haar scoutingpakje is keurig gestreken en ze studeert hard op het jubileumlied. Voortdu rend in lachen uitbarstend poseert ze met de uitnodiging in de hand voor de fotograaf. Of ze zenuwach tig is? „Zenuwachtig, welnee. Ik ken prins Claus toch, ik heb hem al zo vaak op televisie gezien." AARDENBURG Ook wethouder R. van de Wijnckel krijgt geen informatie over de besloten raadsvergadering van vorige week dinsdag, waarin de Aardenburgse burgemeester W. Lockefeer de raad over zijn herbenoeming polste. De wethouder wacht nu de vergadering van eind deze maand af. Hij krijgt dan de gelegenheid om de notulen van de vorige bijeenkomst in te zien. Dat is de uitkomst van het Aarden burgse collegeberaad, dat woensdag werd gehouden. Het was voor Van de Wijnckel de eerste officiële gelegen heid om naar de besluitvorming in de besloten vergadering te informeren. Zoals gemeld stapte hij met vier oppo sitieraadsleden vroegtijdig op omdat hij weigerde aan de beraadslagingen over de herbenoeming van de burge meester mee te doen. Ook D'66-raadslid H. van Rie - één van de 'opstappers' - ving bot toen hij later naar de besluiten informeerde. De achtergebleven wethouder en vijf raadsleden legden elkaar tijdens de bijeenkomst achter gesloten deuren geheimhouding op. Inmiddels is wel duidelijk geworden dat zij minister Rietkerk hebben ver zocht de ambtstermijn van burge meester Lockefeer met zes jaar te iBBHHii Soms hebben wij het gevoel, dat de samenleving en wat er in omgaat, ons boven het hoofd groeit. Gisteren voelden ivij ons weer even onthand. In de krant namen wij de kleine advertentieën door en tussen alle wervende tekstjes over broeiramen, lamsvlees, rookworsten, open haard hout te koop, en de aanbieding van een automobiel - „van zee man" - raakten wij éven het spoor bijster bij deze: „Te koop", stond er, „zware, magere koe". Die combinatie kunnen wij slecht plaatsen. Tenzij die koe een loodeter is. 's-HEERENHOEK Een ongewoon transport is woensdagmiddag van 's- Heerenhoek naar het industriegebied van Vlissingen-Oost getrokken. Het bedrijf Sagro Staalbouw Zeeland moest een opslagsilo afleveren bij Hoechst. Het gevaarte, dat aan een gedrongen raket doet denken, is be stemd voor de opslag van cokesstof. De silo is 21 m hoog, heeft een door snede van 6,5 m en weegt 25 ton. De omvang van de ketel, waaraan bij Sagro acht weken is gewerkt, maakte speciale voorzieningen noodzakelijk. Er was een lange dieplader gechar terd en om te voorkomen dat die bij het nemen van bochten in de zachte bermen zou wegzakken, tilde een 90- tons kraan het achterste gedeelte van de aanhanger op kruispunten even op. Het transport, dat in verband met de mist niet zoals gepland 's morgens kon worden uitgevoerd, was in onge veer een uur op het terrein van Hoechst aangekomen. Daar werd de silo meteen op zijn plaats gezet. verlengen. De beslissing vanuit Den Haag laat nog steeds op zich wachten, terwijl de zittingsperiode van de bur gervader toch al over vijf weken af loopt. Van de Wijnckel maakt geen punt meer van de geheimhouding. Aange zien de volgende raadsvergadering maar enkele weken op zich laat wach ten ziet hij van verder aandringen af. Overigens leek de verstandhouding tussen wethouder Van de Wijnckel en diens collega W. van Helden de afge lopen week tot het nulpunt gedaald. Aanleiding was een meningsverschil over door Van Helden ingediende declaraties. Van de Wijnckel liet hem via de afdeling financiën schriftelijk weten dat hij geacht werd 132,- aan teveel ingediende declaraties terug in de gemeentekas te storten. Binnen het college bestaat een afspraak dat er per evenement 25,- mag worden ge declareerd. Van Helden zou dat be drag op diverse festiviteiten, waar hij namens de gemeente een rondje gaf, hebben overschreden. De royale wet houder stoorde zich vooral aan de formele benaderingswijze van zijn col lega. „We zien elkaar zo dikwijls. Moet ik dan via de afdeling financiën schrif telijk op de hoogte worden gebracht? Ik zou het normaler hebben gevonden als we dat even met elkaar hadden besproken". Tijdens het beraad werd de kwestie inderdaad nog eens goed doorge praat. De 25,afspraak werd door alle collegeleden opnieuw onderschre ven, waarop Van de Wijnckel besloot de 132,- toch maar uit de gemeente kas te betalen. De beide wethouders spraken na af loop van een vruchtbaar en construc tief overleg. De dreigende kabinets crisis - erd in de kiem gesmoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 31