Feyenoorders leiden voetbalkamp Haamstede GO AHEAD KANSLOOS TEGEN DEN BOSCH Wees eens h beetje scheutig Koffie met n scheutje DUJARDIN vieux! Vlissingen met het wapen van de snelle counters naar Middelburg PZC/sP°rt De Rooy derde Bessèges FIFA verzekerd tegen 'oorlog en aardbeving' ORANJE WINT SLECHTS MET 3-1 VAN EERSTE DIVISIECLUB «r Alex Blanchard 1 verdedigt Europese titel in Rotterdam Jitstel op verzoek an Anatoli Karpov CEES VERMUNT: WE ZIJN TACTISCH STERKER GEWORDEN 19 I jeugdvoetballers in de leeftijd van 8 tot 14 jaar worden in die week Idergebracht in het groepshotel de 'Schouwsche Boer' in Haamstede en JAALWIJK (GPD) - Tot diep in de eerste helft waren ordebewakers van RKC gistermiddag I de weer om in het volgepakte stadion reclameborden af te plakken. De tv-samenvatting de oefenpartij tegen Oranje was daarmee gewaarborgd, maar achteraf had RKC zich die jeite beter kunnen besparen. In twee totaal verschillende speelhelften, waarbij Leo eenhakker na de rust bewust afweek van de opstelling en speelwijze die Rinus Michels op |n ziekbed had uitgedokterd, legde het Nederlands elftal zo weinig bezieling aan de dag dat Tahamata oefenpartij weinig aanknopingspunten bood. \aronni KNVB-beker Sparta estduitse lotto Meer ervaring Rl 1! )NDERDAG 7 FEBRUARI 1985 kAMSTEDE De Feyenoorders Peter Houtman en Ruud Gullit leiden van lot 5 juli een voetbalkamp in Haamstede. De algehele organisatie is in landen van het bureau Fastplay Promotions in Rotterdam, waar beide hetballers voor werken. zullen op de sportvelden in Haamstede. Serooskerke en Zierikzee voetbalon- derricht krijgen. Bij slecht weer kan men gebruik maken van sporthal Krayestein in Burgh. Aanstaande zaterdag komen Peter Houtman en Ruud Gullit omstreeks 15.00 uur een kijkje nemen in Haamstede. Beenhakker weinig wijzer a magere winst op RKC kardinaal is de vraag of het iunctio- neert". Brandts op zijn beurt: „Tegen Cyprus zal er slechts plaats zijn voor een centrale verdediger, en dat is Spelbos en na vanmiddag misschien ook wel Van Tiggelen". Ve 1 wijzer werd de interim-bonds- j^ach, die op de bank de plaats innam i de gefrustreerd afgehaakte Jan b, daarom vooralsnog ook niet. „In komende dagen", analyseerde de In alle kanten belaagde eerste luite- [nt van Michels het met 1-3 gewon- i oefenduel, „ga ik voor mezelf alles is rustig op een rijtje zetten. Ik zit |ordevol indrukken, en die zal ik st moeten verwerken voordat ik et welke kant we opgaan", zijn hart prefereert Beenhakker de «1 wij ze waarmee hij Oranje na rust |t veld instuurde. Daarbij koos hij r een variant met Schoenaker en Ike op het middenveld in een steu- de rol voor de opkomende verde lers Boeve en Wijnstekers. „Je bent lardoor", ondersteunde de razend- 1 gepromoveerde trainer van Vo- dam zijn eigen voetbalvisie, „wat er in balbezit, en je schept daar- |or de ruimte om de mogelijkheden ruit het middenveld te gaan zoe- Het nadeel is echter dat het lemaal wat langer duurt". II): skj I (I ;1 Z' iofl ■P( Ml ■Vi Cl 'Kl ii[ ep In het belang van Oranje en het Nederlands voetbal schuift Beenhak ker zijn eigen voorkeur echter simpel opzij. „Met het oog op de interland tegen Cyprus zal ik alles van de puur zakelijke kant bekijken en moet ik zien uit te dokteren wat de meeste kans op succes biedt. We moeten die wedstrijd winnen, en het liefst met zo groot mogelijke cijfers". Daarom is Beenhakker er ook niet op voorhand van overtuigd dat de oppor tunistische spelopvatting van voor de rust een positief resultaat tegen Cy prus garandeert. In dat speeldeel han teerde Beenhakker de Michels-va- riant met twee spitsen (Van Basten- Houtman), op de vleugels gesecon deerd door Vanenburg en Gullit, met Been als spelverdeler en Van de Kerk hof als corrector daarachter. Het ver schil met de eerdere interland tegen Cyprus bestond daarin dat twee van de drie mandekkers (Boeve-Wijnste- kers) nu wel de ruimte kregen om de aanval op te zoeken, waarbij Van Tiggelen, de vervanger van de gebles seerde Spelbos, als bewaker achter bleef. Daarbij speelde Brandts, nog altijd weinig gelukkig met die rol, ander maal in zijn Cyprus-opstelling. „Of dat voor herhaling vatbaar is?", her haalt Beenhakker de vraag. Na enig nadenken: „Het gaat er niet om of ik daar een voorstander van ben, maar ÏS-SALLES-DU-GARDON (ANP) - jonge Franse neo-prof Joël Pelier left woensdag de tweede rit van de Vote Prijs van Bessèges gewonnen. sterk rijdende pupil van ploeglei- ^r De Gribaldy legde de 109 kilome- af in 2 uur 48 minuten en 22 Iconden. plier had op de eindstreep in Les- (üles-du-Gardon 4 minuten en 52 iconden voorsprong op een achter- llgende groep, waarvan de Zwitser Irge Müller de eindsprint won vóór jieo de Rooy. Pelier reed in de atste ronde van dertig kilometer ^g uit het peloton. Vier renners uit ploeg Post - Walter Planckaert, Dsterbosch, Grewal en De Rooy - Itten vergezeld van tien anderen de Ihtervolging in. Omdat de samen- prking niet optimaal was op het 'stige, smalle parkoers kon Pelier Ihter gemakkelijk wegblijven en zijn lorsprong zelfs vergroten. Het pelo- |n, met de andere Nederlanders, liep ln achterstand op van ruim negen pnuten. uitslag is: 1. Joël Pelier (Fra) 2.48.22, 2. iiJ^rge Muller (Zwi) op 4.52 minuten, 3. Theo Rooy (Ned) z.t., 4. Pierro Bazzo (Fra) z.t., Walter Planckaert (Bel) z.t., 6. Francois imarchand (Fra) z.t., 7. Patrick Onnockx 1) z.t., 8. Robert Ulegems (Bel) z.t., 9. Eric ïyot (Fra) z.t., 10. Philippe Bouvatier a) op 4.56,11. Alexi Grewal (VSt) op 5.00. Ruud Gullit ontwijkt een sliding van Adrie Bogers van RKC. „Het was de bedoeling", legde Been hakker naderhand nogeens uit, „dat Gullit en Vanenburg het spel breed zouden houden". Van dat voornemen kwam echter bitter weinig terecht, doordat Vanenburg van nature geen vleugelspits is maar eerder de nei ging heeft naar binnen te trekken. Voor Van der Gijp, na de rust de vervanger van de Ajacied, geldt in feite hetzelfde. Beenhakker erkende ook grif dat de problemen van Oranje aan de linkerkant liggen. „Daarom", schrok Peter Houtman na afloop in eens wakker, „zou het misschien niet eens zo'n gek idee zijn om Tahamata daar neer te zetten. Dat is wel een speler die een mannetje uitspeelt en dan de voorzet geeft". Ook Beenhakker sluit de mogelijk heid niet uit dat er twee of drie andere spelers aan de groep worden toege voegd. „Het kan best zijn dat de groep er over twee weken tegen VW heel anders uitziet dan vanmiddag. We hebben afgesproken uit de groep van 22 zoveel mogelijk spelers aan het werk te zetten, zonder dat dat conse quenties behoeft te hebben". Scoreverloop: 6. Ruud Gullit haalt van afstand met links uit, doelman Gerards reageert te laat: 0-1; 23. Scheidsrechter Verhoef ziet een buitenspelsituatie over het hoofd, waarna Van Basten ongehinderd kan inschieten. Via het lichaam van Ge rards scoort Gullit opnieuw met links: 0-2; 33. Hutten slaat de bal na een schot van Houtman uit het doel. Vanaf elf meter schiet Houtman raak: 0-3; 83. hammers verzilvert een pass van Van der Wiel en zorgt daarmee voor het mooiste doelpunt van de wedstrijd: 1-3. Opstellingen: RKC: Gerards., Heeren (Linthout), Hutten, Van Veen, Das en Bogers., Brands, Bruur- mijn en Van Gelder (Stolzenbach)., Lam- merts en Van der Wiel. Nederlands elftal: Hiele., Wijnstekers. Van Tiggelen en Boeve., Brandts (Valke), Been (R.Koeman) en W.v.d.Kerkhof (Schoena ker)., Vanenburg (Van der Gijp), Houtman, Van Basten en Gullit. Leo Beenhakker rechtskijkt gespannen naar de verrichtingen van het Nederlands elftal. Naast hem Dick Advocaat. DEN HAAG (ANP) - Alex Blanchard verdedigt maandag 22 april in het Sportpaleis Ahoy'in Rotterdam zijn Europese bokstitel in het halfzwaar- gewicht tegen de Fransman Richard Caramanolis. Het gevecht kan in Ne derland worden gehouden omdat Henk Ruhling. de manager van Blan chard, de hoogste inschrijver was bij de beursbieding voor het titelge vecht. Na de opening van de enveloppen met de aanbiedingen, op het bureau van de Europese Boks Unie in Rome, bleek Ruhling met 257.353 Zwitserse francs (342.279 gulden) de hoogste inschrijver. Alex Blanchard komt voor de tweede maal binnen een jaar tegenover Cara manolis te staan. Op 28 mei van het vorig jaar veroverde de Amsterdam mer in de Edenhal in zijn woonplaats de Europese titel door Caramanolis in de zesde ronde met knock out te verslaan. De Fransman was in februa ri 1984 in Marseille Europees kam pioen geworden door Rudi Koopmans na bijna vijf jaar als titelhouder te onttronen. Maandag staat Alex Blanchard in de Edenhal in Amsterdam voor zijn eer ste gevecht in het nieuwe jaar. De Amsterdammer ontmoet dan de Ca nadees Jerry Reddick in de strijd om de vakante wereldtitel in het half- zwaargewicht volgens de versie van de World Athletic Association (WAA). DEVENTER - Vier gele kaarten en drie doelpunten waren de hoogtepun ten in de inhaalwedstrijd Go Ahead Eagles - FC Den Bosch, die op 24 november wegens regen en onweer in de 63e minuut door scheidsrechter Van der Laar was gestaakt. Was Hans Voskamp toen met twee doelpunten de held van de Adelaars horst, woensdagavond was dat FC r Advertentie) SAS VAN GENT Volleybalvereniging Savok in Sas van Gent organiseert donderdag 2 mei een competitie wedstrijd tussen de herenploegen uit de eredivisie Starlift Voorburg en Delta Lloyd AMVJ. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de nacompetitie en is derhalve mede bepalend voor het kampioenschap van Nederland. De wedstrijd wordt gehouden in sporthal De Vlaanderen en begint om 20.30 uur. Savok organiseert deze wedstrijd in verband met het vijftienjarig bestaan van de vereniging. In het verleden zijn er al contacten gelegd met Starlift onder andere door het spelen van de wedstrijd Starlift tegen het nationale team van België in 1981. In 1982 werd in Sas van Gent de interland Nederland-België gespeeld. Sinds die tijd is het ook geleden dat Zeeuwsch-Vlaanderen een topwedstrijd in haar gebied had. Als voorwedstrijd speelt een selectie van Zeeuwse spelers tegen het Belgische Maldegem. De Zeeuwse selectie staat onder leiding van trainer Jan Schut. Van 9 tot en met 13 april wordt het jaarlijkse recreantentoernooi gespeeld van volleybalvereniging Sa vok in de gemeentelijke sporthal, terwijl in het weekeinde van 31 mei, 1 en 2 juni een groots jubileumfeest wordt gegeven voor leden en oud-leden. En verras uw visite (en uzelf) eens met 'n scheutje Dujardin Vieux in de koffie. Dat wordt meteen een extra fees telijk kopje! Dujardin Vieux is trouwens ook voortreffelijk als tik in 'n koele cola. En puur ge dronken een verrassend zachte borrel met een bijzonder fijne smaak. Den Bosch-speler Peter van der Waart. De Bosschenaar schoot twee maal raak en Gilhaus zorgde in de slotminuten voor het derde doelpunt, waardoor Go Ahead Eagles kansloos met 0-3 werd verslagen. Voor het publiek was het een troosteloos duel, waarin FC Den Bosch de minst slech te ploeg was. Alleen in de tweede helft kreeg de ontmoeting, door de inzet van de Deventer formatie, nog enige glans. Go Ahead Eagles - FC Den Bosch 0-3 (0-1). 11. Van der Waart 0-1, 78. Van der Waart 0-2, 84. Gilhaus 0-3. Scheidsrechter: De Munnik. Toeschouwers: 3000. Gele kaar ten: Witbaard (GA Eaglesen Van der Linden, Gilhaus en Adriaanse (FC Den Bosch). FC Utrecht en Sparta zijn doorge drongen tot de derde ronde van de KNVB-beker. FC Utrecht boekte een 4-0 overwinning tegen Zwolsche Boys en Sparta zegevierde met 5-1 over de zaterdag eerste klasser NSW uit Numansdorp. Door een toevallige variatie in het aanvalspatroon heeft FC Utrecht woensdagavond redding gebracht in het bekerduel tegen zondag hoofdklasser Zwolsche Boys. Vlak voor rust zorgde Rietveld koppend voor 1-0 na een van links door Wou ters genomen hoekschop. In de twee de helft liep Utrecht, zoals het dat behoorde te doen, via Beukers en Godee (twee keer) soepel uit naar 4-0. FC Utrecht - Zwolsche Boys 4-0 (1-0) 43. Rietveld 1-0, 50. Beukers, 52. Godee 3-0, 78. Godee 4-0. Scheidsrechter: De Wit, toe schouwers: 1800. Gele kaarten: Prins en Van der Eyk beiden Zwolsche Boys). Italiaanse wielrenner Giuseppe ronni heeft woensdag de eerste ppe van de zeventiende editie van Ruta del Sol gewonnen. ronni legdg de 179 kilometer van evas de Almanzora naar Guadix af 5 uur 23 minuten en 7 seconden en rsloeg de Belg Eddy de Bie en de liaan Domenico Cavallo in de mas- le eindsprint. Van de Nederlanders niengden met name Nico Verhoeven re|eii Peter Pieters zich in het strijdge woel om de dagprijs met als resultaat respectievelijk de zesde en zevende aats. De Spanjaard Jesus Blanco Har, die dinsdag de snelste was in de oloog over vijf kilometer, behield de le leiderstrui. Verhoeven is de beste ïderlander. Hij bezet in de algemene ngschikking de met Saronni gedeel- derde plaats met vijf seconden hterstand op Villar. uitslag van de eerste etappe is: 1. useppe Saronni (Ita) 5.23.07, 2. Eddie de e (Bel), 3. Domenico Cavallo (Ita), 4. iferico Echave (Spa), 5. Celestino Prieto pa), 6. Nico Verhoeven (Ned), 7. Peter eters (Ned), 8. Camillo Santos (Spa), 9. guel Iglesias (Spa), 10. Frits Pirard (Ned) en zelfde tijd als Saronni. gemeen klassement: 1. Jesus Blanco Vil- (Spa) 5.28.39,2. Miguel Indurain (Spa) op li minuut, 3. Giuseppe Saronni (Ita) op 15, 4. Nico Verhoeven (Ned) z.t., 5. Rolf lz (BRD) op 0.07, 6. Eddie de Bie (Bel) op B, 7. Federico Echave (Spa) z.t., 8. Leon veis (Ned) z.t., 9. Peter Pieters (Ned) op 0, 10. Eduardo Gonzalez (Spa) op 0.12. lOSKOU (AFP) - De 48e partij in de Jhaaktweekamp om de wereldtitel opnieuw uitgesteld. Op verzoek pn wereldkampioen Anatoli Kar- ov is de ontmoeting verschoven nar vrijdag. Dit maakte de arbiter an de match, de Joegoslaaf Svetozar |ligoric, woensdag bekend. iMBURG (DPA) - De trekking van de |estduitse midweeklotto had het volgen resultaat: 3-6-7-8-19-20-29 jkomend: 28. uitslag van spel'77 is: 2 1 5 8 5 9 6. MIDDELBURG Het zit Cas Hu- bregtse nog altijd hoog dat Middel burg in de laatste derby tegen Vlis singen op een grove manier is bena deeld. De trainer van Middelburg vond dat er in die wedstrijd een scheidsrechter stond met een duide lijke voorkeur voor de tegenstan der: Vlissingen dus. „Dat was ook geen wonder", kijkt hij nog met een zekere wrok terug. „Die man kwam uit Roosendaal en ik heb hem regel matig bij RBC gezien. Ik wil dat niet in verband brengen met Cees Ver munt, maar een beetje argwaan was er bij ons toch wel na afloop". Het was Hubregtse overigens niet be kend, dat de derby van zondag op nieuw door een arbiter uit Roosen daal, J. J. Mossel, gefloten zal wor den. De winst van Vlissingen (2-0) in de eerste derby van deze competitie is een belangrijke stap geweest op weg naar een onaantastbare positie. Zon dag staat in Middelburg de terug wedstrijd op het programma, maar het verschil tussen de Walcherse clubs is inmiddels hoog opgelopen. Het ziet er dan ook naar uit dat het voorlopig de laatste derby wordt. „Ja, want Vlissingen moet normaal gesproken dit jaar kampioen wor den", geeft ook Cas Hubregtse toe. Het heeft de ervaren oefenmeester overigens niet verrast dat de compe titie tot nu toe zo is verlopen. Cas Hubregtse: „We moeten de werkelijkheid onder ogen durven zien. Zoals Vlissingen dit jaar werkt en wat er in die club wordt geïnves teerd: daarmee liggen ze een straat lengte voor op de rest. Dat is bij ons kennelijk nog onmogelijk. Middel burg heeft nauwelijks de middelen om daar in mee te gaan". Met dat beeld voor de geest wenst hij zich weliswaar nog niet neer te leg gen bij het meesterschap. „Maar het materiaal waar Vlissingen uit kan putten is ongekend", weet hij sinds de vorige ontmoeting. „Ze hebben een schitterende voorhoede: met een uitgekookte spits als Frans Schaap. Daarachter loopt een middenveld waarin vooral Jaap Meerman indruk op me heeft gemaakt. En tenslotte Cees Vermunt hebben ze een voortreffelijke achter hoede. Het is geen toeval dat ze zo weinig doelpunten tegen krijgen". Volgens Cas Hubregtse heeft die wedstrijd van vlak voor de winter stop ook aangetoond wat het grote verschil is tussen de twee clubs. „Ik heb gemiddeld een veel jonger elftal dan Vlissingen. Dat wil zeggen dat wij minder ervaring hebben en in dat opzicht komen we te kort. Ik wil het niet als een excuus aanvoeren, maar ik had er wel mee te maken toen ik hier trainer werd. Middel burg had in een jaar tijd ongeveer één wedstrijd voor de competitie gewonnen. Er moest dus nogal wat veranderen om dat om te buigen". De vorig jaar bij Meeuwen nog ver guisde trainer is daar tot nu toe voortreffelijk in geslaagd. Thuis zo wel als uit is Middelburg in deze competitie zelfs nog maar één keer verslagen. Cas Hubregtse heeft dat gedaan met een elftal dat op zeven plaatsen is gewijzigd. „Het is vanzelf sprekend dat deze ploeg nog niet alles beheerst", meent hij. „Het ont breekt bijvoorbeeld vaak aan rust als we onder druk staan. Wim Dek ker is een speler die daar een rol in kan spelen, maar in alle linies moet er af en toe meer rust komen". Hij wijst in dat verband trouwens ook op de klasse van Vlissingen. „Rustig wachten om toe te kunnen slaan: dat heeft Vlissingen wel. Ik hoor ook van alle andere trainers in deze klas dat ze niet echt aanvallend willen spelen. Ze hebben gewoon de spelers om razendsnel te counteren". Zonder twijfel zal Cees Vermunt zich ook zondag in de uitwedstrijd van deze taktiek bedienen. De Vlis- singse trainer heeft dat aan het begin van de competitie aangepast aan de spelers waarover hij kan beschikken en vindt dat de uitvoe ring steeds beter wordt. „Het is natuurlijk geen gewoon counteren dat wij doen", stelt hij voorop. „Topclubs als Anderlecht en Bayern München spelen vanuit hetzelfde principe. Het zijn de varianten die Cas Hubregtse een club nog veel sterker kunnen maken". Cees Vermunt: „Die voorsprong heb ben we niet omdat wij zo goed spe len. Het is meestal ook te danken aan de zwakte bij de tegenstanders. Zondag hebben we zonder veel moei te van NO AD gewonnen, maar dat kwam niet door het verschil in klas se. NO AD heeft een elftal met ontzet tend veel kwaliteit. Het is onbegrij pelijk dat ze dat niet uit kunnen spelen". Zoals het er nu voor staat kan er dan ook nauwelijks meer iets mis gaan met Vlissingen. Cees Vermunt is nog wel bereid „om te gokken op een punt in de derby" en zelfs in dat geval is er geen vuiltje aan de lucht. „Mentaal is het elftal sterk genoeg om op deze voet verder te gaan", verwacht Vermunt. „Maar ik ga er altijd vanuit dat er plotseling een inzinking kan komen. Dat gebeurt zelfs ook bij topclubs regelmatig". „We hebben tot nu toe geluk gehad met blessures. Ik ben gestart met een vast elftal en diezelfde ploeg staat er zondag waarschijnlijk weer. Van die vaste kern heb ik in de competitie bijna nog niet af moeten wijken". Middelburg mist zondag wel twee spelers uit de basis. Johan Dijkhui zen is al lang uitgeschakeld door een knieblessure. De doelman kon deze week voor het eerst weer trainen, maar is volgens Cas Hubregtse nog niet in staat om te spelen. Daarnaast is Leon Kuys nog steeds niet be schikbaar. Sparta heeft aanvankelijk nog moei te met NSW gehad in de bekerstrijd hoewel het er na negen minuten al mistroostig voor de Numansdorpers leek uit te zien. Sparta had toen al een voorsprong van 2-0 door een kopbal van Schmidt en een schot, van dichtbij afgevuurd, door Leng- keek. De zaterdagkampioen voelde niets voor een afgang. In eerste in stantie bleef een fout van doelman Van Noortwijk nog onbestraft. Bij een volgende blunder van de slecht acterende goalie profiteerde de actie ve spits Abe Knoop (2-1). Sparta kreeg meer greep op de wed strijd door een treffer in buitenspelpo sitie van de voor Diliberto ingevallen Van der Weel (3-1). En het was hele maal met NSW gebeurd nadat Leng- keek zijn tweede doelpunt had ge maakt: 4-1. Sparta regeerde verder en Lengkeek kon in blessuretijd zijn der de hattrick volmaken. Sparta - NSW 5-1 (2-1) 6. Schmidt 1-0, 9. Lengkeek 2-0, 23. A. Knoop 2-1, 52. Van der Weel 3-1,64 Lengkeek 4-1,90. Lengkeek 5-1. Scheidsrechter: De Schepper, toeschou wers: 1800. Gele kaarten: Bol en Groten- boer (beiden NSW). MEXICO (Reuter) - De wereldvoet balbond FIFA heeft zich voor drie miljoen dollar (bijna elf miljoen gul den) verzekerd tegen de mogelijkheid dat er volgend jaar in Mexico geen eindronde om het wereldkampioen schap wordt gehouden. FIFA-topman Hermann Neuberger verklaarde dat de premie is betaald voor het geval het toernooi door „oorlog of een aardbeving, bijvoorbeeld" niet door gaat. In Mexico wordt deze verzekering als een redelijke voorzorgsmaatregel be schouwd. Politieke spanningen heb ben de laatste maanden geleid tot uitbarstingen tussen regeringsgezin- den en leden van de oppositie. De verzekeringscijfers werden be kendgemaakt door Sepp Blatter, al gemeen-secretaris van de FIFA. In gezelschap van voorzitter Joao Have- lange bezoekt Blatter momenteel Queretaro, waar een stadion wordt gebouwd. Dat zal de enige nieuwe accommodatie zijn van de twaalf waar het toernooi moet worden afge werkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 21