Kampioen zaalvoetbal in rayon Sas van Gent al vroeg bekend Spanning in lagere klassen van Bevobo Bedrijfsvolleybal Terneuzen wil naar een damescompetitie VVD-STA TENLID HENNEKEIJ: Automobielclub ZEVAC begint seizoen met oriëntatierit PZC/streek Sportraad spreekt over ombouw banen tennisclub Breskens Huldigingsavond Oostburgse sporters Wedstrijdprogramma van Zeeuws-Vlaamse Prijsschieting Bond Wipschutters COMPETITIE TERNEUZEN 'SCHITTERENDE' WINTERSPORTVAKANTIE? AARDENBURG „Vestiging van nieuwe kerncentrales in Zeeland behoeft niet in te houden dat ook het vrijkomend afval in Zeeland wordt opgeslagen. Als premier Lubbers Borssele voor de opslag van afval een reële optie vindt dan spreekt hij voor zijn beurt. Het gaat niet aan een adviescommissie (de commissie Geertsema) te benoemen en vervolgens te soufïleuren hoe het advies er uit moet zien". Dit zei Jaap Hennekeij, lid van de VVD-fractie in de provinciale staten van Zeeland gisteravond tijdens de vergadering van de onderafdeling Aardenburg van de VVD. Kaarting Filmmiddag voor de jeugd in Koewacht Tennisvereniging in Clinge vergadert Kaartingen Hulst Viskampioenschap Zeeuwsch-Vlaanderen gaat toch door Trainingsschool honden in Koewacht hield wedstrijd in Aardenburg Damestennisstr ij d Hoek en Terneuzen Fietscrosswedstrijd in manege in Axel Professioneel VRIJDAG 25 JANUARI 1985 Bouw kerncentrale leidt niet tot opslag afval Volgens Hennekeij is het uit het oog punt van de afvalproblematiek ver antwoord om over te gaan tot de bouw van nieuwe kerncentrales. „Om deze problematiek objectief te beoor delen moeten we het afvalprobleem van kernenergie vergelijken met het afvalprobleem van het prijstechnisch gezien enige alternatief: kolenge- stookte centrales". Hij wees erop dat velen bekend zijn met de gevaren van radio-actief afval en maar weinigen de gevaren onder kennen van bij kolen gestookte cen trales vrijkomende stoffen. Volgens hem zijn in andere landen de ontwik kelingen ten aanzien van de opslag van radio-actief afval zover gevorderd dat deskundigen verwachten dat om streeks 2000 in die landen opslag plaatsen voorhanden zijn waar ook Nederlands afval terecht kan. „De ÜOSTBURG In de Oostburgse sportraadvergadering van 30 januari komt opnieuw de ombouw van twee verharde tennisbanen naar twee gra- velbanen in Breskens aan de orde. De toplagen van de verharde tennisba nen zijn door ondeugdelijk mate riaalgebruik dermate versleten, dat herstel veel geld zal gaan kosten. De tennisvereniging 'De Boskreek' dien de dan ook het verzoek in om in plaats van de baan te herstellen deze te vervangen door gravelbanen, zo dat de club over vier gravelbanen kan beschikken. In november werd al eerder een advies van de sportraad gevraagd, die dit voorstel tot om bouw positief beoordeelde. Op de agenda staan verder de nieuwe wensenlijst, sportvoorzieningen en enkele subsidieverzoeken. De verga dering, die om 19.30 uur begint, vindt plaats in de burgerzaal van het ge meentehuis te Oostburg. produktie van kernenergie kan als een veilig proces worden aangemerkt. De opslag (op land) is een beheersbaar proces", aldus Hennekeij. Volgens hem zijn er dan ook nauwe lijks bezwaren om kernenergie af te wijzen, zeker niet wanneer de milieu bezwaren van het alternatief kolen meewegen. Het statenlid weersprak dat de regering door het thans geno men besluit voorbij gaat aan de resul taten van de brede maatschappelijke discussie (BMD). „De BMD was geen bindend referendum, maar het is ze ker relevant, dat nu al blijkt dat de verwachtingen voor het jaar 2000 uit de BMD niet gehaald kunnen wor den". Dit komt volgens hem doordat de mate van ontwikkeling van alter natieve energiebronnen achter blijft bij datgene waar de BMD van uitging. Hij sprak de hoop en verwachting uit dat andere politieke partijen op basis van een nuchtere en objectieve afwe ging van factoren de mogelijkheden welke Zeeland geboden worden bij de bouw van één of twee kerncentrales op zijn juiste waarde weten te taxe ren. „We moeten minimaal proberen de voorsprong te behouden die we in Zeeland hebben met betrekking tot de kennis van de opwekking van kernenergie". Daarnaast biedt de bouw van een nieuwe kerncentrale, volgens Hennekeij, een aantal voorde len zoals werkgelegenheid tijdens de bouw en bij het in produktie komen en de uit de aanwezigheid van een goedkoop producerende kerncentrale voortvloeiende mogelijkheden voor industrievestiging. OOSTBÜRG Vrijdag 1 februari wordt in het theater van het multi functioneel gebouw 'Den Hoekzak' in Oostburg de traditionele huldigings avond voor sportlieden gehouden. Sportlieden in de gemeente Oostburg worden door de burgemeester van Oostburg, mr C. T. Spijkerboer, in de bloemen gezet. Tijdens de avond wordt een karatede- monstratie gegeven door de karate- afdeling van judosportvereniging Breskens. De huldigingsavond begint om 19.30 uur. HEIKANT De r.-k. Vlassersbond afdeling Sint-Jansteen hield een kaar ting in de manege Heikant na afloop van de jaarvergadering. Uitslag koppels: 1 A. van Looij - J. Vetter; 2 F. Riessens - J. Verstraeten; 3 I Calle - K. van Looij. De prijzen waarom gespeeld werd waren allen vlasprodukten. KOEWACHT De jeugdvereniging 'Jeugd Ontspanning' uit Koewacht houdt zondag 27 januari een filmmid- dag in het gemeenschapscentrum 'De Vlaschaard' te Koewacht. De middag- film 'Thunderbird' begint om 14.00 uur en is speciaal bedoeld voor de jeugd van de kleuter- en lagere school. Om 19.00 uur volgt een film 'Super man H' en is speciaal bedoeld voor de jeugd vanaf 11 jaar en ouderen. CLINGE De tennisvereniging Ga me '78 uit Clinge houdt vrijdag de algemene ledenvergadering. Naast de behandeling van diverse jaarversla gen,dient een nieuw bestuurslid geko zen te worden. Patrick Heerwegh treedt af en is niet herkiesbaar. De levenvergadering begint om 20.00 uur en wordt gehouden in de kantine van de voetbalvereniging Clinge. HULST In zaal W. Blommaert in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan door 28 personen werd deel genomen. Uitslag: 1 P. van Kerckhoven, Hulst: 2 r. van de Branden, Clinge; 3 J. van den Enden, Hulst; 4 F. Piessens, Clinge; 5 R. de Nijs, Hulst. In zaal 'De Kroon' in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan door 46 personen werd deelgenomen. Uitslag: 1 R. van de Branden; 2 F. de Kindt; 3 R. van Eerdenburg; 4 J. Pauwels; 5 mevrouw Van Swaal. De kaartclub 'Harten Aas' uit Hulst speelde in het kader van een winter competitie een wedstrijd in zaal R. de Vilder in Hulst. Aan de kaarting na men 24 personen deel. Uitslag: 1 P. van Kerckhoven; 2 mevrouw Van der Ha; 3 C. van der Ha; 4 mevrouw Morcus; 5 F. Zegers. De rooms-katholieke Vlassersbond af deling Sint-Jansteen hield zijn jaar lijkse k aarting in manege 'Heikant' waaraan door 26 leden werd deelgeno men. Uitslag: 1 A. van Looy/J. de Vetter; 2 F. Piessens/J. Verstraeten; 3 I. Calle/K. van Looy. In zaal P. Verras in Paal werd een kaarting gehouden waaraan door 56 personen werd deelgenomen. Uitslag: 1 R. Kint, Koewacht; 2 H. Jonk- heym, Kloosterzande; 3 R. van Eerdenburg, Graauw; 4 A. Pauwels, Kloosterzande; 5 mevrouw Wagenaar, Hulst. In zaal 'Sport' in Sint-Jansteen werd een kaarting gehouden waaraan door 26 personen werd deelgenomen. Uitslag: 1 E. Stevens, Sint-Jansteen; 2 A. van Essen, Sint-Jansteen; 3 J. de Bruyn, Hulst; 4 A. Jonkman, Axel; 5 P. van Kerck hoven, Hulst. De kaartclub 'De Stoere Spelers' uit Kloosterzande houdt zaterdag, 26 ja- nauri, een prijskaarting in zaal 'De Reizende Man' te Kloosterzande. De spelsoort die wordt gespeeld is bie den. De kaarting begint om 20.00 uur. Het VVD-statenlid Hennekeij. TERNEUZEN Ondanks het feit dat de Westerscheldefederatie is opgehe ven, zullen de Zeeuws-Vlaamse vis sers ook dit jaar kunnen strijden om het Zeeuws-Vlaamse kampioen schap. De vier clubs die op het moment van de opheffing waren overgebleven zijn overeengekomen dat de deelnemende clubs het kampioenschap per toer beurt zullen organiseren. Dit jaar neemt 'Hoek' het kampioenschap voor haar rekening. De vier clubs organiseren nog wel een insternatio- nale wedstrijd. WESTDORPE De Zeeuws-Vlaamse Bond van Wipschutters heeft tijdens de in Westdorpe gehouden jaarverga dering het programma voor het nieu we seizoen bekend gemaakt. Het pro gramma begint met de selectiewed strijden voor viertallen in Hulst, Zuid- dorpe en Westdorpe, zaterdag 18 mei. De finale voor de jeugd wordt gehou den in Aardenburg zaterdag 8 juni en die voor senioren zondag 9 juni in Westdorpe. De wedstrijd voor konin gen en keizers is op zaterdag 29 juni in Kloosterzande (Nederlandse Bond) en van de Zeeuws-Vlaamse Bond, zater dag 30 augustus in Axel. De wedstrij den Zeeuwsch Vlaanderen tegen Zuid-Beveland vinden plaats zater dag 6 juli in Aardenburg. De topper van het seizoen, het Europees jeugd kampioenschap, wordt eveneens in Aardenburg gehouden zaterdag 14 ju li. De Europese titelstrijd bij de senio ren wordt 18 augustus in St. Denis, België gehouden. Tenslotte werd de heer J. Bruggeman met algemene stemmen herkozen tot voorzitter. AXEL De Zeeuws-Vlaamse Auto mobielclub (ZEVAC) hield in restau rant 'De Kraag' in Terneuzen haar jaarlijkse algemene ledenvergade ring. De belangstelling was erg matig (van de 138 leden toonden er slechts 10 belangstelling voor dit gebeuren). Het bestuur kreeg een andere samen stelling: Bram Cambier en Pim Wak ker stelden zich niet herkiesbaar en hun plaats werd ingenomen door He- leen Herrebout en patrick van Hooy. Ook zal in 1985 de ZEVAC iedere tweede dinsdag van de maand een ontmoetingsavond voor leden en niet leden organiseren. Hierop zullen vra gen over verreden en nog te rijden ritten worden beantwoord, films ver toond en wedstrijdreglementen be sproken. De eerste ontmoetingsavond is 12 februari in restaurant't Wapenv an Axel' in Axel en begint om 20.00 uur. Tijdens het jaarverslag bleek dat ook de ZEVAC niet onder een aan zienlijk ledenverlies uitkwam. Tegen 216 leden in 1983 stond een aantal van 138 in 1984. Als voornaamste reden hiervoor werd de ontkoppeling van eht cross- en rittensportgebeuren ge zien. Tot slot werd de rittenkalender voor 1985 vastgesteld. 3 maart: Rattenrit (St.-Jansteen) - oriënta tie; 14 april: Trainingsrit (Zaamslag) - kaartlees; 11/12 mei: Nacht van Zaamslag (Zaamslag) - kaartlees; 2 juni: Herbergrit (Zuiddorpe) - puzzel; 25 aug.: Mosselrit (Philippine) - puzzel; 29 sept.: Bamisrit (Kloosterzande) - puzzel; 19 okt.: Haldarit (Westdorpe) - kaartlees; 3 november Suiker- rit (Zuiddorpe) - oriëntatie; 14 dec. Wildrit/ feestavond - puzzel. De geplande februaririt die op 3 februari verreden zou worden, gaat niet door. KOEWACHT In de L. M. honden- trainingschool te Koewacht werden de eerste open wedstrijden van het jaar gehouden, waaraan 68 combina ties deelnamen. Die waren verdeeld in vier klassen en gesplitst in reuen en teven. De wedstrijden werden gejureerd door Ian English. Door de overwinning die Louise Mie ras in de A-klasse behaalde mocht ze zich kampioene van de dag noemen. De uitslagen, pré-beginners reuen: 1 J. van de Broecke met 'Juul', 2 A. van de Bosch met 'Kieran', 3 P. van de Velde met 'Mur- doc'. Beginners, teven: 1 M. Bosschaert met 'Brenda', 2 A. Smoor met 'Xennia', 3 P. Piasmans met 'Sheila'. Novice, reuen: 1 R. Duerinck met 'Dusty', 2 L. Mieras met 'Grumpy', 3 L. Mieras met 'Alakahan'. A-klasse: 1 L. Mieras met 'Menang', 2 R. Mouwen met 'Swiep', 3 L. Mieras met 'Alakan'. Pré-beginners, teven: 1 F. van Oosterhout met 'Tegwen', 2 S. van Taten- hove met 'Difly', 2 M. Knip met 'Dasy'. Beginners, reuen: 1 J. van de Broecke met 'Juul', 2 C. Fermont met 'Patoet', 3 M. Rentmeester met 'Teddy'. Novice, teven: 1 R. Mouwen met 'Swiep', 2 A. Smoor met 'Hydra', 3 L. Kastelijn met 'Alpha'. AARDENBURG - Het handbooggilde Sint Sebastiaan in Aardenburg hield een prijsschieting, waaraan vijftien schutters deelnamen. De uitslag luidt: hoogvogels W. Scheele en Th. Lampaert, zijvogels H. van Iwaarden, Th. Lampaert en J. Cattoor, kallen Joh. de Clerck, J. de Muijnk en J. Jansen. Meeste kleine vogels: W. Veld kamp (6). De prijs van D. van Hermon werd gewonnen door Th. Lampaert, na kampen met Franky Lampaert, Willy Veldkamp en Jean.Cattoor. De prijsvogels gingen naar: 1. W. Veld kamp, 2. H. van Iwaarden, 3. F. Veld kamp, 4. Th. Lampaert, 5. J. Cattoor, 6. E. Minnaert, 7. H. Ginneberge, 8. H. de Rijcke, 9. J. de Muijnk. TERNEUZEN In de Terneuzense damestenniscompetitie bleef Veraart door een 4-0 zege op Doesburg aan de leiding. Een met dezelfde cijfers win nend Roelofs blijft goed volgen op één punt. Timmerman kwam op ge lijke hoogte met Meijer door dit zelfde team eveneens met 4-0 te ver slaan. Veraart speelde een van haar moei lijkste wedstrijden tot nu toe. Vooral Joke Veraart en Corrie Bos hadden erg veel moeite met een goed spelend koppel, dat bestond uit Jo IJsebaert en Carla Doesburg: 9-6. Timmerman, dat de laatste wedstrijden kennelijk haar draai heeft gevonden won op nieuw met 4-0. Maggy Timmerman en Corrie Capello wonnen het op het nipepertje met 10-8 van Carla de Visser en Ine van Doorn, die zeer goed tegenstand boden. Uitslag Terneuzen: Veraart/Doesburg 4-0, Roelofs/Van de Velde 4-0, Timmerman/ Meijer 4-0. HOEK In de Adorcompetitie won Deij in de Al-poule met 4-0 van Smolders en pakte daardoor de eerste plaats. In poule A2 verloor Boskreek met 4-0 van Ador 1. Ellen de Winde en Bea Joppe konden tot de stand 7-7 Judith Snoeren en Angele Eijl goed in evenwicht houden, maar daarna liep het Adorkoppel naar een 7-11 zege. Oostburg 4 en Van Ovost speelden met 2-2 gelijk in de B2-poule, Het duel tussen Marijke Pladdef Bep van de Vijver en het koppel Provoost/ Catsburg van respectievelijk Van Veldho ven en Oostburg 1 kende geen winnaar. Bij het eindsignaal was de stand 10-10, zodat de tweede partij de beslissing moest bren gen. Van Veldhoven toonde zich hierin middels het duo Sparreboom/Vervaet het sterkst. Zij wonnen met 15-5 van de dames Lauws en De Milliano. AXEL De Eerste Zeeuwse Fiets- crossvereniging Axel (EZEVA) uit Axel en de Westdorpse fietscrossclub De Kreekcorssers organiseren zondag 27 januari een indoorfietscrosswed- strijd in manege 'De Heikant' aan de Vylainlaan in Heikant. De wedstrij den beginnen om 12.00 uur en de inschrijving is tussen 11 en 12 uur. SAS VAN GENT Het team van IZV is deze week zaalvoetbalkampioen van Sas van Gent geworden. De be slissing had moeten vallen op de laatste competitiedag met de ont moeting tussen IZV en Reseda op het programma. Het gedegradeerde De- ho/Maas stak IZV echter al de helpen de hand toe door Reseda verrassend met 3-1 te verslaan. Doordat IZV zelf van Corn Boys won is dit team nu onbereikbaar voor de rest en kon de champagne al een week eerder dan verwacht worden ontkurkt] IZV kon tegen rode-lantaarndrager Corn Boys II nog juist op tijd haar zenuwen in bedwang krijgen en on danks het bar slechte spel een 4-2 overwinning in de wacht slepen. Het lukte Reseda, dat na IZV moest spe len en zodoende wist dat per se ge wonnen moest worden totaal niet om in zijn normale spel te komen tegen Deho/Maas. De voetballende politie maakte hier dankbaar gebruik van en deed zijn sportieve plicht door te 'vechten' voor wat het waard was. Zij wonnen dan ook verdiend met 3-1. Rijnvaart liep zich stuk op een uitste kend georganiseerde Fabricom-verde- diging. Iets wat men meende af te moeten reageren op de leiding, waar door men vergat te voetballen en verdient tegen een 5-3 nederlaag aan liep. Molenkreek profiteerde goed van deze verrassende uitslagen door de Rooien Oedt met 5-2 te verslaan. De Westdorpenaren rukken hiermee op naar de tweede plaats van de rang lijst. De wedstrijd tussen Philippine en de GRavin werd een aantrekkelijk treffen. De twee teams kunnen zonder zorgen de competitie uitspelen. Het viezier van de mannen uit het mossel dorp stond heel wat scherper afge steld dan dat van de tegenstander en het werd dan ook een ruime 6-2 over winning. In de tweede klas gaat Rijnvaart nog steeds op kop, of dat betekent dat de titel kan worden binngehaald valt nog te bezien nu de wedstrijd tegen CSM, overigens met 2-1 voorsprong voor Rijnvaart, moest worden gestaakt. De uitspraak van de tuchtcommissie zou wel eens de kampioensillusies kunnen verstoren. Corn Boys IV liet zich niet verrassen door hun sportbroeders uit het derde, en blijven door hun 5-2 overwinning in de kop van de rang lijst. Molenkreek II liet een steekje vallen door tegen hekkesluiter De Krab niet verder te komen dan 2-2. Philippine II blijkt totaal van slag, want nu leverde men de punten in bij tegenstaander CPC: 4-2. Het schip pershuis blijft door de ruime 6-1 over winning op Philippine V één van de grote titelkandidaten. De stand: eerste klas: IZV 17-27; Molen kreek 17-23; Reseda 17-27; Rijnvaart 17-22; Philippine 17-20; De Gravin 17-18; Fabri- ccm II 17-180 Den Rooien Oedt 17-11; Deho/Maas 17-7; Corn Boys II 17-1. Tweede klas: Rijnvaart II14-20; Corn Boys IV 16-20; Molenkreek II 16-20; Schippers huis 15-19; Philippine II 14-18; Suikerunie 15-17; CPC 16-15; Corn Boys III 15-12; Philippine III 15-10; CSM 15-9; De Krab 15-6. TERNEUZEN Wel of geen eigen competitie voor damesploegen? In het Terneuzense bedrijfsvolleybal zijn de meningen daarover sterk ver deeld. Teams als Promenade en Dees zijn felle voorstanders van een dergelijke opzet. Begrijpelijk als men weet dat genoemde clubs met een complete damesbrigade in de zaal komen, en dat duo in de vierde klas van het Terneuzense Bevobo met smart wacht op de komst van meer damesploegen. „Zo'n zes a zeven teams zou voldoende zijn om een eigen competitie te kunnen starten. Ik ben ervan overtuigd dat een dergelijke organisatie alleen maar kan groeien. De voordelen van een eigen damescompetitie halen het namelijk ver boven de nadelen", zegt André Dees. En bij Promenade denkt men er precies zo over. Hoe dan ook, de gedachte leeft en het wachten is op ploegen die de stap in die richting doen. Het is niet de eerste keer dat de gedachte aan een competitie met damesteams de gemoederen bezig houdt. Vrij gauw na de oprichting van het Terneuzense bedrijfsvolley bal verschehen ploegen van Ver straeten Verbrugge en Roelofs met alleen maar dames in de zaal. „Met de opzet om naar een volledi ge damescompetitie toe te gaan", weet Eddy Roelofs. Die is echter nooit van de grond gekomen. On danks de niet-gelijkwaardige tegen stand van herenteams en de kans om door het steviger spel van hun tegenstander 'aangeslagen' te wor den groeide de belangstelling voor die afscheiding niet. Roelofs hield de ploeg een aantal jaren overeind, zag vervolgens een paar dames overstappen naar het Hulsterse be drijfsvolleybal dat die damescom petitie wel kende en besloot toen de zaak maar weer op te heffen. Hanny Verstraeten had ongeveer dezelfde ervaring: „Het hoge net, de onmacht om een blok te zetten, blessures en een aantal andere fac toren die allemaal pleitten voor een apart leven van een damescompeti tie ten spijt kwam een dergelijke organisatie toch niet van de grond. Een beetje onbegrijpelijk" denkt Hanny Verstraeten, die uit de kwali- teitsploeg tenslotte mensen weg zag vallen, daarna koos voor gemengd spelen. „Maar in een herenteam moet een dame wel erg goed zijn om volwaardig mee te kunnen en ple zier aan de sportbeoefening te kun nen beleven", denkt ze. En verrast tenslotte met de opmerking dat 'half om half (3 dames, 3 heren) mogelijk nog de beste formule is. Bij Promenade gaat men met die laatste gedachte zeker niet mee. Daar krijgt het damesteam een aandacht waar vele herenploegen een puntje aan kunnen zuigen. De brigades uit de Noordstraat stuurt zijn vrouwenbrigade namelijk niet op 'goed geluk' de zaal in. Wim Riemens waakt als een 'sultan' over de belangen van zijn harem, Corry Klaaysen neemt de coaching voor haar rekening en Wim de Mees ter, ooit de grondlegger van het Terneuzense Bevobo, traint de da mes-ploeg. Een professionele aanpak die weliswaar niet direct tot aansprekende resultaten heeft ge leid (Promenade-dames heeft sinds deze week de rode lantaarn van het Bevobo in bezit, red.), maar De Meester denkt dat die progressie een kwestie van tijd is. En dat in de overbruggingsperiode er wel een ploeg staat die voor honderd pro cent recreatief bezig is. Tegenhan ger voor de andere Promenadeploe- gen die, naast dat recreatieve, zeker ook ingezet worden om prestatie te leveren. En met topposities in de eerste en tweede klas lukt dat uit stekend. Voor wat die aparte damescompeti tie aangaat blijft men bij Dees en Promenade intussen wel met wat jaloerse blikken naar Hulst kijken. Daar draait een dergelijke organisa tie met 22 ploegen, „de helft dus van alles wat in onze competitie zit", weet Gerrit Naessens, oprichter en nog altijd voorzitter van het Hul sterse Bevobo. „En tot volle tevre denheid" is Naessens ook zeker. Al geeft hij wel toe dat in Hulst de opzet anders tot stand is gekomen: „In 1966 zijn we met heren van start gegaan, een paar jaar later is de damescompetitie spontaan ont staan, niet uit de al bestaande orga nisatie gelicht. Mogelijk is het bij ons ook wat soepeler gegaan omdat we in enkele mixed-ploegen met een paar vervelende blessures te maken kregen. Toen de damesbeweging ontstond hebben we die dan ook stevig gestimuleerd", herinnert Naessens zich nog. Of die stimulans ook in Terneuzen van bestuurszijde aanwezig is, mag in twijfel getrokken worden. Bertus de Frel, Jaap van Wijck en Wim de Meester laten zich als voorstanders kennen, het enige vrouwelijke be stuurslid dat vorig seizoen ook de eerste vrouw in het bestuur van het vijftien jaar oude Bevobo-bestuur werd, Jolanda de Jong, denkt dat mixed-spelen leuker is. Ze wordt daarin door een aantal speler speel sters (van Rabo, Bram, Zeldenrust- college, Havenschap en andere) ge steund. En met een dergelijk pleit bezorgster voor een afscheiding ziet het er niet direct naar uit dat de zeventig dames in het Terneuzense Bevobo dichtbij een eigen competi tie staan. Wel staat dat in het Terneuzense bedrijfsvolleybal de materie weer onderwerp van vele gesprekken is. En wie weet, na de opening van Roelofs en Verstraeten Verbrug ge en de poging in die richting enkele jaren geleden, lukt het nu bij de derde keer wel. TERNEUZEN Op de dertiende competitiedag van het Terneuzen se bedrijfsvolleybal stonden vooral in de lagere klassen een aantal interessante wedstrijden op het programma. In de derde klas was het belangrijk wat leider PSV II tegen het derde team van die ver eniging zou doen (het werd 3-0 voor de reserves), in de vierde divisie stond de topper Rabo-De Stem met voor de gasten een gedeelde koplo perspositie als inzet. Rabo verhin derde dat echter. De 3-0 zege op de naaste concurrent brengt Rabo ver op voorsprong en een heel eind op weg naar de titel. Nog in die vierde klas zorgde Havenschap voor de verrassing door tegenstander Ge meente III op 2-2 te houden. De hoofdklas van dit Bevobo ging naar voorspelbare resultaten. Daar in won Dees van MTS/MEAO dat met de 1-2 nederlaag toch een be langrijk puntje pakte. Zeldenrust- college had van hekkesluiter V&V geen enkele tegenstand van beteke nis (3-0), en Dow haalde de volle winst bij Douane weg (3-0). Stand: Neckermann 9-2; Zelden- rustcollege 10-25; Promenade 10-24; PSV 11-21; Dees 10-18; Dow 11-16; MTS/MEAO 10-11; Sterbanden 10-9; Douane 9-7; V&V 10-0. Ook in de tweede klas geen schok kende uitslagen. Daar bleef Wiek slag in achtervolging op de Prome nade-reserves na de 3-0 zege op Roelofs FL, was de winst vooral voor De Meyer dat via 3-0 op Ge meente weer wat divhter naar de kopgroep toe schoof. PZEM en Juliana, de voornaamste kandida ten voor degradatie, haalden ieder een punt. PZEM deed dat bij De Hoop (1-2), Juliana bij subtopper Kind TC (1-3). Stand; Promenade II 10-28; Wiek slag 10-26; De Meyer 11-24; Kind TC 11-21; De Hoop 11-17; Roelofs FL 10-13; Gemeente 11-12; Roelofs II 10-10; Juliana 11-8; PZEM 11-7. In de derde klas heeft PSV II inmid dels een straatlengte voorsprong genomen op de rest van het veld. Ook de derde keus van de politie- sportvereniging kon daar geen ver andering in brengen: 3-0 voor de leiders die naar titel en promotie op weg zijn. Belastingen liet in de strijd om de tweede promotieplaats een puntje liggen bij Gemeente II: 2-2 inplaats van drie gewonnen sets en Dees II nu in een relatief betere uitgangspositie. De confrontatie tussen beide ploegen staat op 16 april als slotwedstrijd van de Bevo- bo-competitie. Uitslagen: V&V II-Dethon 3-0; PSV III-PSV II 0-3; Belasting-Gemeente II 2-2; Dow II-MTS/MEAO II 3-0. Stand: PSV II 11-29; Belastingen II-24; Dees II 10-23; Dow II 11-22; PSV III 11-20; Gemeente II 11-17; V&V II 10-12; Bram 10-8; MTS/ MEAO II 11-7; Dethon 10-1. De topwedstrijd in de recrean tenklas tussen Rabo en De Stem bracht geen sensationele slagenwis selingen. Vrij vlot na het begin trok Rabo de wedstrijd naar zich toe, pakte zijn tegenstander in en won de eerste set met 15-6. De Stem was vooral door die forse nederlaag zwaar aangeslagen, slaagde er niet in het initiatief over te nemen en moest toen lijdzaam toezien hoe Rabo de wedstrijd naar een 3-0 winst tilde via 15-3 en 15-5. Bij Havenschap, de Bevobo-hekke- sluiter, was onder aandrang van enkele spelers Jan Doorns dan ein delijk in de ploeg gekomen. De opstelling van Doorns miste zijn uitwerking niet: met een goede spel- verdeling en een effectvolle opslag bracht Dooms tegenstander Ge meente III nogal eens in verlegen heid. Het resultaat was er naar: 2-2 en die eindstand goed voor het verlaten van de laatste plaats. Uitslagen: Promenade III-Elopak 0-3; Rabo-De Stem 3-0; Gemeente III-Havenschap 2-2; Philips-Dees III 2-2. Stand: Rabo 11-30; De Stem 11-24; Philips 11-24; Elopak 10-23; Douane II 10-19; PZEM II 10-13; Dees III 11-13; Gemeente III 11-11; Haven schap 11-6; Promenade III 10-5. Advertentie Een zonnebril is voor de wintersport puur noodzakelijk. Donkere glazen alleen geven per definitie nog geen goede bescherming aan de ogen. Zonnebrillen met een goede filterende werking geven rust en beschermen tegen sneeuwblindheid. Meer con trast in de schitterende massa geeft u meer skiplezier. De Cock-optiek heeft een fantastische kollektie, die laat zien dat mode en functie prima samen gaan. ANVC Contactlens-specialist Raadhuisplein 3 Oostburg De damesploeg van Talbot in de aanval.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 30