In haven Breskens meer vissers en pleziervaart Minder geld in Kapelle voor dorpsvernieuwing Nieuwe adjunct opent verbouwde leskeuken van De Vliedberg PZC/Streek B EN W: DOOR EXTRA RIJKSSUBSIDIE GEORGE SPONSELE VERLAAT DE STELTKLUUT School De Geule viert jubileum Butredneravond in Tiffany in Hulst Welzijnscommissie Aardenburg bijeen Tentoonstelling over knotwilgen in stadhuis Sluis B en w Oostburg willen 11 mille subsidie voor peuterspeelzaal IN '83 MINDER BINNENVAARDERS AANPASSING BEGROTING Bezetenheid OP DA G VAN BENOEMING 14 Ledenvergadering 'Steltkluut' Hulst Kaarting VARA in Axel Bridgesoos Oostburg opende clubcompetitie Knip- en naaicursus Viertallenbridge in Zeeland-Zuid VRIJDAG 25 JANUARI 1985 Oostburg: meer personeel bij maatschappelijk werk OOSTBURG Het Oostburgse college van b. en w. wil de extra rijksbijdrage, die dit jaar voor behoud van de werkgelegenheid in de welzijnssector wordt uitgekeerd, gebruiken voor uitbreiding van het aantal werknemers bij de stichting voor maatschappelijke dienstverle ning. Het gaat om een bedrag van ongeveer 23.000 gulden, waarmee een halve kracht voor een periode van negen maanden kan worden aangenomen. Het maatschappelijk werk in West-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft al eerder om personeelsuitbreiding verzocht om het groeiend aantal cliënten op te kunnen vangen. Den Haag keert met ingang van 1985 jaarlijks ruim 17.500 gulden aan Oost burg uit voor een zogenaamde herbe zetting van arbeidsplaatsen in het sociaal-cultureel werk, de maatschap pelijke dienstverlening en het bejaar- denwerk. Daarnaast wordt er tot en met 1987 nog een bedrag van bijna 20.000 gulden per jaar overgemaakt om eventuele wachtgeldverplichtin gen van de gemeente op te vangen, die ontstaan zouden zijn door eerdere kortingen op de rijksbijdragen. In Oostburg is dat echter niet het geval. TERNEUZEN De Terneuzense rooms-katholieke basisschool De Geule bestaat tien jaar. Dat jubileum wordt morgen zaterdag gevierd met een reünie en een Vlaamse kermis vanaf 11.00 uur. Op het programma staat om 11.00 uur een ballonwedstrijd, spelletjes als rad van avontuur, sjoelen, ringwerpen en koppensnellen, er is een doorlopende dia-voorstelling van de 'ouwe hap' en er is een tekenfilmvideoshow en een computerwedstrij d. HULST Voor de tweede keer wordt zaterdag 9 februari in het zalencen trum 'Tiffany' in Hulst een Butred- nersavond gehouden. Dit carnavales ke gebeuren is een initiatief van Bert Brood, in nauwe samenwerking met Hulster carnavalsstichting 'AHC De Vossen'. Vorig jaar werd de Butrednersavond voor de eerste keer op touw gezet en niet zonder succes. Voor het gebeuren op zaterdag 9 februari hebben zich inmiddels vijf kandidaten gemeld. Het feest begint om 21.00 uur en het budrednen zal duren tot ongeveer 23.00 uur. In tegenstelling tot vorig jaar wordt er deze keer niet gejureerd. Na_ afloop kan er in de verschillende zal'en van 'Tiffany' gedanst worden. Voor de muzikale klanken zorgen de 'JML Band,' de boerenkapel 'De Kal- lesaien' en 'The Tiffany Band'. Tij dens de Butrednersavond zullen ver der vele carnavalskopstukken aanwe zig zijn. AARDENBURG De Aardenburgse welzijnscommissie bespreekt don derdag 7 februari een gemeentelijke bijdrage aan een 'culturele' informa- tiepost in het multifunctioneel cen trum Den Hoekzak in Oostburg. Het aandeel van Aardenburg komt neer op 1760 gulden. Verder komt er een bezwaarschrift van de Eedese werkgroep 'Een kern waar pit in zit' aan de orde. De werkgroep is het niet eens met de subsidie voor 1985. Tevens wordt over de exploitatieberekening van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZKIV) vergaderd. De bijeen komst begint om 20.00 uur op het gemeentehuis van Aardenburg. HULST De vogelwacht Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen 'De Steltkluut' houdt maandag 11 februa ri zijn algemene ledenvergadering in de kleine zaal van het gemeenschaps centrum 'Den Dullaert' in Hulst. Tij dens deze bijeenkomst worden onder meer de jaarverslagen van de secre taris, de penningmeester en de kas- commissie besproken. Verder staat een bestuursvergadering op de agen da. Voorzitter G. Sponselee legt de voor zittershamer neer. Bij het aanvaarden van zijn benoeming in 1983 gaf hij al de wens te kennen tussentijds zijn functie beschikbaar te stellen, als zich een andere kandidaat zou melden. Zover is het nu. Zowel B. Grootjans als P. Maas zijn bereid het voorzitter schap op zich te nemen. Sponselee blijft actief als bestuurslid, gedurende ten minste een zittingsperiode. De jaarvergadering begint om 20.00 uur. AXEL De afdeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van de VARA houdt vrij dag, 25 januari, een prijskaarting in de Bredabar in Axel. Spelsoorten zijn bieden-zonder-roem en jokeren. Er wordt gespeeld om vleesprijzen. De kaarting begint om 20.00 uur en staat ook open voor niet-leden. OOSTBURG De bridgesociëteit Oostburg speelde de eerste wedstrijd voor het clubkampioenschap in hotel Victory. De uitslag in poule A: 1 heren Ramondt-Visser, 2 heren Arkenbout- Ouweneel, 3 mevrouw Brevet-de heer Van Veen. Poule B: mevrouw Mar- teyn-de heer Van Dronkelaar, 2 me vrouw Van Dronkelaar-de heer Ghys, 3 echtpaar Verbiest. Kortingen zijn grotendeels bijgespij kerd uit de algemene financiële mid delen, zodat er geen gedwongen ont slagen zijn gevallen. Het college wil de bijdrage voor de wachtgelders, in totaal bijna 80.000 gulden, uitsmeren over een periode van 10 jaar. Gecombineerd met de herbezettingsgelden komt er dan jaar lijks 25.000 gulden extra beschikbaar voor het creëren van nieuwe arbeids plaatsen. B. en w. geven er de voor keur aan het bedrag voor het hele welzijnsterrein beschikbaar te hou den. een opsplitsing per sector ziet het college niet erg zitten. Het maat schappelijk werk zou als eerste instel ling in aanmerking komen om van de extra gelden te profiteren. Er was reeds een plan in de maak om 25.000 gulden aan te wenden voor perso neelsuitbreiding. In eerste isntantie zou het geld uit een egalisatiefonds van de stichting maatschappelijk werk worden gehaald. Bij nader inzien gaat de voorkeur van het college uit naar de herbezettingsgelden. Oostburg hoopt samen met Sluis en Aardenburg het benodigde bedrag te brengen. De toekenning van de subsi die voor een halve werkkracht bete kent niet dat het college al instemt met een structurele uitbreiding van het personeel van de dienst maat schappelijk werk (AMW). Eerst moet worden aangetoond dat het groeiend aantal cliënten werkelijk resulteert in een grotere werkdruk. Ondanks die kritische benadering wordt voor alsnog de voorkeur gegeven aan het AMW boven het werklozenproject en de werkzaamheden voor het jonge- renjaar. De welzijnscommissie bespreekt het voorstel dinsdag, 29 januari. Aanvang 19.30 uur op het gemeentehuis van Oostburg. KOEWACHT Schutterssociëteit Willem Teil hield een schieting in café R. v. d. Steene in Koewacht waaraan 29 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel P. Martens Koewacht; eerste zijvogel R. Smet Koewacht; tweede zijvogel W. Rombout Koewacht; grootste aantal kleine vogels (4) J. van Hoof Koe wacht. KOEWACHT In café de Oude Mo len in Koewacht werd een bejaarden- schieting gehouden waaraan 27 schut ters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel G. Deijaert Sint-Gilles Waes. Tweede zijvogel R. van Gremberghe Koewacht. Grootste aantal kleine vogels (3) E. Baert Koewacht. KOEWACHT Schutterssociëteit Thuis Weg in Koewacht hield een schieting in café G. van Rumste waar aan 28 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zij vogel W. Rombout; tweede zijvogel O. Saman bei den Koewacht. Grootste aantal kleine vo gels (4) E. Fierens Lokeren. NIEUW-NAMEN In café de Trouba dour in Nieuw-Namen werd een schie ting gehouden waaraan 31 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. Cap Kieldrecht; eerste zijvogel H. Roels Graauw; tweede zij vogel A. van de Branden Sint-Jansteen. Grootste aantal kleine vogels (5) E. Pau wels Nieuw-Namen. HEIKANT In café Th. de Block in Heikant werd een schieting gehouden waaraan 30 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. van Daume Moerbe- ke; eerste zijvogel W. Martens Heikant; tweede zijvogel P. Kousemaker Oost- Eeklo; extra vogel P. van Meelen Klooster- zande. Grootste aantal kleine vogels (6) J. de Block Heikant. KOEWACHT In café G. van Rum ste in Koewacht werd een bejaarden- schieting gehouden waaraan 24 schut ters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel G. Deijaert Sint-Gilles Waes; tweede zijvogel R. Roeland Sint-Gilles Waes. Grootste aan tal kleine vogels (4) A. Martens Koewacht en G. van Rumste Koewacht. HULST Schutterssociëteit O.Z.O. in Hulst hield een schieting in de kantine van de O.Z.O.-velden waar aan 22 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel F. van Swaal Hulst; tweede zijvogel J. Verstiggel Hulst; grootste aantal kleine vogels (5) A. de Koster Graauw en A. Lauwereijs Hulst. KOEWACHT Schutterssociëteit Willem Teil in Koewacht hield een schieting in café R. v. d. Steene waar aan 31 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel E. Fierens Lokeren; eerste zijvogel W. Rombout Koewacht; tweede zijvogel F. de Visser Koewacht; grootste aantal kleine vogels (4) R. Smet Koewacht. HOOFDPLAAT In café De Vriend schap in Hoofdplaat hield sociëteit De Vriendschap een schieting waaraan 33 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en eerste zijvogel L. Martens Hoofdplaat. Tweede zijvogel P. Kousemaker Oost Eeklo. Grootste aantal kleine vogels (4) L. Hollebosche Bassevelde. LAMSWAARDE In café Sport in Lamswaarde werd een schieting ge houden waaraan 25 schutters deelna men. Uitslag: hoge vogel J. Maas Hulst; eerste zijvogel A. Dobbelaer Boschkapelle; twee de zijvogel G. Herwegh Heikant; grootste aantal kleine vogels (7) J. Bisschop Lams waarde. KOEWACHT Schutterssociëteit Thuis Weg hield een schieting in café G. van Rumste in Koewacht waaraan 16 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel R. de Smet Koewacht; beide zij vogels niet afgeschoten werden verloot. Grootste aantal kleine vogels (4) A. Janssens Koewacht. SLUIS De West-Zeeuws-Vlaamse natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje houdt een tentoonstelling over knotwilgen in de raadskelder van het stadhuis van Sluis. De expositie wordt vandaag (vrijdag) om 19.30 uur geopend. Burgemeester J. Assels- bergs en het hoofd van de gemeente lijke buitendienst krijgen van de na- tuurvereniging een schilderij aange boden voor -aldus Duumpje voorzitter T. Kramer - hun vele verdiensten bij de natuurlijke aankleding van SLuis. Ruim twintig kunstenaars, zowel amateurs als beroeps, stellen hun werk ten toon. De expositie wordt zaterdag om 14.00 uur voor het pu bliek opengesteld. OOSTBURG Het Oostburgse colle ge van b. en w. wil bijna 11.000 gulden uittrekken voor de subsidië ring van de peuterspeelzaal in Groe- de. De helft van het bedrag is bedoeld voor de inrichting van de zaal, het restant dient om de exploitatielasten over 1985 te dekken. De peuterspeelzaal in Groede gaat dit jaar van start. De plaatselijke werk groep verwacht ongeveer 15 kinderen. Een definitief onderkomen is nog niet voorhanden. De gemeente streeft er naar de peuters in één van de lokalen van de openbare lagere school in Groede onder te brengen. Voorlopig maakt de werkgroep gedurende één ochtend per week gebruik van een gymnastiekzaal. Verwacht wordt dat er op korte termijn een ruimte gevon den kan worden waar de kinderen twee ochtenden per week terecht kun nen. Op de aanschafkosten van meu bilair kan worden beknibbeld omdat de kleuterschool tafels en stoelen over heeft. De exploitatielasten bestaan voornamelijk uit personeelskosten. Het college wil de helft van die kosten subsidiëren, wat neerkomt op bijna 5.000 gulden. De welzijnscommissie bespreekt het voorstel in de vergade ring van dinsdag, 29 januari. Aanvang 19.30 uur in het Oostburgse gemeente huis. De haven van Breskens BRESKENS In vergelijking met 1983 hebben het vorig jaar zowel binnenvaartschepen als de kleinere zeeschepen veel minder gebruik gemaakt van de haven van Breskens. Daar staat tegenover dat visse rijschepen wel meer van de haven gebruik hebben gemaakt waardoor de aangevoerde vis- en garnalen- vangsten flink toenamen. Vorig jaar meerden in Breskens 24 coasters met een totaal tonnage van 15.908 brt af, terwijl dat er in 1983 58 waren met een totaal tonnage van 35.066. Verder werden er 478 binnenlopende binnenvaartuigen geteld met een laadvermogen van 291.563 ton tegen een aantal van 912 in 1983 (laadvermogen 638.400 ton). Daarnaast werden 158 binnenlopende zeeslepers en 62 kleinere sleepboten geteld terwijl in 1984 in totaal 185 rijksvaartuigen voor kortere of langere tijd in de haven vertoefd hebben. De pleziervaart liet zich vorig jaar beduidend meer zien want maar liefst 17.060 jachten maakten van de havenaccomodatie gebruik. Door de sportvisserij wer den 75 tochten naar de Westerschelde en het kustge bied gemaakt. De beroepsvisserij heeft Breskens in 1984 maar liefst 4990 keer aangelopen waarbij 3.600.000 kg vis (in 1983 3.350.395 kg) alsmede 475.000 kg garnalen (in 1983 385.950 kg) aan de vismijn werd afgeleverd. Deze (voorlopige) cijfers zijn verstrekt door Rijkswater staat Terneuzen. KAPELLE De gemeente Kapelle kan dit jaar minder geld uitgeven en reserveren voor dorpsvernieuwing dan gepland. Het college van burge meester en wethouders ging uit van een globale kostenbegroting van 380.000 gulden. Onder invloed van de lager uitgevallen bijdrage van de provincie is dit echter uitgekomen op ruim 190.000 gulden. Voor de verbete- Jongeren hebben toch een andere kijk op de wereld ring van particuliere woningen wil het college van b en w nu in plaats van 1,8 ton 1,2 ton beschikbaar stel len. De Kapelse gemeenteraad be spreekt dinsdag vanaf 19.30 uur on der meer dit voorstel. Ook voor de sanering van de Nieu- wendijk in Wemeldinge kan de Zuid- bevelandse gemeente geen bedrag op zij leggen. De provinciale bijdrage is daarvoor ontoereikend. Kapelle re kende voor het Nieuwendijk-project op ruim 480.000 gulden subsidie in vijf jaar, tachtig procent van de totale kosten. Op 1 januari 1990 moet de sanering daadwerkelijk beginnen, waaraan verwerving van de huizen voorafgaat. Nu de gemeente te weinig geld 'krijgt om één ton in 1985 te reserveren, zou de uitvoering van het plan in de verdrukking kunnen ko men. Om dit tegen te gaan wil het Kapelse college van b en w bij aan koop van een woning een beroep doen op de daarvoor beschikbare knelpun- tenpot van de provincie Zeeland. Naast de particuliere woningverbete ring en de Nieuwendijk-sanering valt volgens het college-voorstel, ook reservering voor de restauratie woon huismonumenten en beeldbepalend! panden lager uit en wel op 25. gulden in plaats van 50.000 gulden. D gemeenteraad van Kapelle buigt ziel dinsdagavond tevens over de verkool van grond aan de Kapelse Conferen cestraat aan de regionale woning bouwvereniging 'Samenwerking' Goes. De corporatie gaat daar, onderdeel van het uitbreidingsplai Eliwerve I, negentien woningwetwo ningen bouwen. Het college van b ei w vraagt de raad voorts akkoord gaan met de aanvraag van een leninj voor de bouw van de huizen. HULST Bij het 25-jarig bestaan van de vogelwacht Oost-Zeeuws- Vlaanderen de Steltkluut overhan digde de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels hem als voorzitter een gouden lepel. Een on derscheiding, die hij eigenlijk op zijn revers zou moeten spelden. George Sponselle uit Hulst voelt daar weinig voor. „Eigenlijk hadden ze die lepel aan de vereniging moeten geven", zegt hij. „Je doet het tenslotte samen, als team...". Sponselee, vaak vereen zelvigd met de Steltkluut, ziet zich zelf liever niet als solist. Maar toch... zijn bijdrage aan de Oost-Zeeuws- Vlaamse vogelwacht, vanaf 1968 als voorzitter, valt niet te onderschat ten. Sponselee (51) maakte onlangs be kend zijn voorzittershamer neer te willen leggen. Hij wil - stelt hij - niet te lang op die centrale plek blijven zit ten. „Je zit toch in een bepaalde gedachtengang", legt hij uit. „We doen bij de Steltkluut al tien jaar dezelfde dingen: dia-series maken, ex cursies verzorgen. Als voorzitter loop je in een bepaald straatje en op een gegeven moment ga je het verband met de realiteit missen". De voorzitter geeft daarom het roer graag over aan de jongere garde binnen de vogel wacht. „De jongeren hebben toch een andere kijk op de wereld. Die willen een ander beleid. Dan is het voor mij goed om weg te gaan". Het overgeven van de hamer biedt Sponselee bovendien de ruimte voor andere zaken, die hij jaren geleden moest opgeven. „Als je in de organisa tie zit, kost dat veel werk. Vogeltjes kijken is er dan niet meer bij. In plaats van ganzen te gaan bekijken, schrijf je een bezwaarschrift...". Het zal niet meevallen, hij geeft grif toe. „Je gaat toch met een heel ander doel de polder in. Je moet opeens niet meer gaan kijken of ze niet zitten te miete ren". De Hulstenaar heeft daarnaast andere interesses, waarin hij meer tijd wil steken, zoals een dialectenvereni- ging. De voorzitter zal niet als 'gewoon lid' verder gaan van de vogelwacht. Hij bouwt zijn betrokkenheid liever lang zaam af. Voorlopig houdt hij de redac tie van het ledenblad in handen en blijft hij in het bestuur zitten. Aftre den als voorzitter doet Sponselee 11 februari, tijdens een vergadering van de Steltkluut in Den Dullaert in Hulst, die 20 januari begint. Kandi daat-opvolgers zijn Peter Maas en B. Grootjans. Opgericht werd de Oost-Zeeuws- Vlaamse vogelwacht zo'n 28 jaar ge leden, in 1956. Aanleiding daarvoor was de strenge winter, die veel moei lijkheden onder het vogelbestand veroorzaakte. „Hele massa's vogel wachten zijn toen opgericht", herin nert de Hulstenaar zich. „En in dit gebied waren ook veel mensen, die graag naar vogeltjes keken, bijvoor beeld een heel enthousiaste biologie leraar, die ik toen kende". George werd honorair secretaris bij de ver eniging, ging in militaire dienst, gaf les in Terneuzen, studeerde biologie in Utrecht en keer de vervolgens in 1956 naar Hulst terug, de streek waar hij en zijn vrouw vandaan kwamen. Vanaf die tijd nam hij tevens het voorzitterschap van de Steltkluut op zich. „Het heeft me in zekere zin wel mijn doctoraal gekost", vertelt hij. „Ik had het veel te druk met dit en dat...". Niet dat de Hulster leraar geen vrije tijd had, maar veel daar van stak hij in de vogelwacht. „Het is ook geen liefhebberij", benadrukte Sponselee. „Het is een bezetenheid". De Hulstenaar heeft altijd genoten van zijn hobbie. Hoewel hij in de loop der jaren veel in zijn omgeving zag veranderen. „En het belangrijkste dat je drijft is het behoud van het land schap en alles wat erin zit", onder streept hij. Maar de vogelwacht moest veel veranderingen van het landschap zien gebeuren. „Vooral de kleinscha ligheid is verdwenen", aldus de Hul stenaar. „Rijen knotwilgen verdwe nen, meidoornhagen, weilanden, slo ten werden dichtgegooid, ik zie wei eens een meidoorn en dan verbaas ik me erover dat die ontsnapt is aan de ruimtelijke ordening. Er is veel weg. En de strijd is nog steeds niet gestre den". De werkwijze binnen de Steltkluut wijzigde al naar gelang de omstandig heden. Aanvankelijk werkte de ver eniging inventariserend. Daarna volg de een periode van actievoeren. „De overheid en het grote publiek hebben toch veel van ons over genomen toen. Bij rijkswaterstaat werken straks meer biologen dan wegenbouwers". Veel van het planologische werk van de Steltkluut is naar de mening van Sponselee overgenomen door instan ties als de Vereniging Milieuhygiëne Den Hoekzak Oostburg Coördinatle_orgaan OOSTBURG Liselote spieringhs uit Hoofdplaat geeft elke woensdag morgen een knip- en naaicursus in het multifunctioneel centrum Den Hoek zak in Oostburg. Belangstellenden kunnen zich8 voor tien achtereenvol gende lessen opgeven. De les duurt van 9.30 tot 11.15 uur. Nadere informa tie is te verkrijgen bij mevrouw Spie ringhs. Zeeland en het voor Natuur, Milieu en Landschap. Momenteel houdt de vogelwacht zich weer voornamelijk bezig met signale ren, inventariseren. Sponselee stopt en naar hij meent in een prettige tijd. „Het is verheugend dat de club bloeit. Er is wel een terugloop van leden, maar dat heeft elke club. Natuurlijk loopt het lek ker. We hebben een goed team, dat samenwerkt en de contacten van het bestuur met de leden zijn open. Een prettige tijd om de hamer neer te leggen...". TERNEUZEN De tweede zittini van de viertallencompetitie bridge ii Zeeland-Zuid heeft in de hoofdkla geen wijziging gebracht. Emergo I ei BS Oostburg scoorden beiden 21 winstpunten. In de eerste klas liet Luctor II de rodi lantaarn aan Axel. Luctor I liep vei der weg en staat nu 19 winstpuntei voor. Uitslagen zijn als volgt: hoofdklas: Oostburg - Emergo I 59-57 (10-10); Emere II - Hulst I 80-95 (6-14). Eerste klas: Axel Luctor I 48 -98 (0-20); Luctor II - Hulst 63-60 (11-9). Tussenstand (match en winstpuntei hoofdklas: 1 Emergo I 174-30; 2 BS Oos; burg 163-30; 3 Hulst I 140-14 en 4 Emergo 123-4. Eerste klas: 1 Luctor 1 189-39; 2 Huls II 149-20; 3 Luctor II 110-12 en 4 Axel 134- George Sponselee MIDDELBURG - Op de dag van zijn benoeming, vrijdag 1 februari, opent de adjunct-directeur L. van der Hoest, de vernieuwde keuken van De Vliedberg in Middelburg. Deze school is een dependance van de christelijke nijverheidsschool De Waayenburg, waaraan de heer Van der Hoest vanaf die datum is verbonden. De uitgebreide keuken moet de lessen voor de leerlingen die aan de MDGO een CCD-opleiding volgen perfectio neren. Tot op heden was het maar behelpen geblazen. Bereidden de vol gers van het onderwijs voor civiel en consumptief technische diensten bij voorbeeld een gerecht in frituurvet, dan kon de hele school meegenieten. Een uiterst moderne afzuigkap - aldus dekaan mevrouw W. Post - moet onge wenste geurtjes uit het gebouw hou den. Verder is er ook nog een tweede kookketel met een capaciteit van 25 1 liter geinstalleerd en is de electriscö bedrading verbeterd. Omdat de leerlingen van het middel baar beroepsonderwijs goed voorbe reid moeten worden op hun taak, is di leskeuken ook uitgebreid. Voorheei verdrongen de zeventien leerlingei zich rond de ketels op een opppei vlakte van plus minus 25 vierkant meter. Nu kunnen ze de lessen volgei en in praktijk brengen op een opppe' vlakte van 54 vierkante meter. De schoolleiding wil ook de buiten wacht laten kennis nemen van vooruitgang binnen De Vliedberg Daarom wordt donderdag 7 februai een open huis gehouden. Ouders, tof komstige leerlingen en andere belang stellenden kunnen De Vliedberg aai de Koudekerkseweg bezoeken tussei 13.30 en 16.30 uur en tussen 19.00 21.30 uur. De leerlingen zorgen tijde® het open huis voor zelfgemaakt snacks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 28