weekenddiensten De burgemeester en nog een paar bepalen wat je hier mag lezen Minder geld in Kapelle voor dorpsvernieuwing ALLEEN VVD GAAT AKKOORD MET PLAN REGERING Maak van uw energie verkwistende open haard 'n zuinige warmtebron met 'n BARBUS openhaardinzet. Voor inlichtingen: Vriens Bk ÜêLMiBtM PZC/streek Peuterspeelzaal Wilhelminadorp vierde jubileum Thema-avond in Goes over verpleeghuis LEZERS CENSUREREN FLIPLANDSE BIBLIOTHEEK Wellicht extraatje voor Goese minima in verband met hoge stookkosten Comité opgericht in Nisse tegen bouw kerncentrale AANPASSING BEGROTING a> 14 GOES In de gemeenteraad van Goes was donderdagavond geen meerderheid te vinden om een uitspraak te doen over het voornemen van de regering het aantal kerncentrales uit te breiden, en dan waarschijnlijk bij Borssele. PPR-raadslid A. A. van Oosten kwam met het door de PvdA en D'66 gesteunde voorstel de verontrusting van de raad hierover kenbaar te maken bij onder meer het parlement en provinciale staten. De fracties van CDA, VVD en SGP voelden daar evenwel niet veel voor en omdat zij samen over een ruime meerderheid beschikken, ging het plan van de linkervleugel in de Goese raad niet door. NCVB Heinkenszand hield bijeenkomst 'Ouwoervend' 's-Heerenhoel in Actie orgelfonds Jeugddienst Expositie schilder Visscher in Kapelle Mannenvereniging St.-Annaland bijeen Jaarvergadering van plattelandsvrouwen Postzegelmiddag in Heinkenszand Artsen: Chirurgendienst: Tandartsdiensten: Apotheek: Ziekenauto's: Dierenartsen: Wijkverpleging: Bijeenkomst NCVB in Goes Jeugddienst Bouwmaterialenhandel B.Y VRIJDAG 25 JANUARI 1985 Raad Goes zwij gt over uitbreiding kerncentrales De stellingname van CDA, WD en SGP tegenover Van Oostens voorstel betekende overigens niet dat deze drie fracties dezelfde mening hebben over de eventuele uitbreiding van kernenergie. Alleen de WD schaarde zich bij monde van fractievoorzitter L. J. Mol-de Jager zonder meer achter het principe-voorstel van de regering. Het CDA en de SGP lieten blijken geen behoefte te hebben aan het doen van uitspraken voordat het parle ment zijn oordeel heeft gegeven over de voorgenomen uitbreiding van het aantal kerncentrales. CDA-fractie- voorzitter J. T. Laport voegde daar aan toe dat wat hem betreft het standpunt van zijn partij over kern energie zoals dat in het landelijke program voor de verkiezingen van 1982 (afwijzing van uitbreiding van het aantal kerncentrales) is neerge legd nog steeds volledig van toepas sing is. C. F. Möhlmann (SGP) ge- Burgerlijke stand BORSELE Geboren: Jannetje N. dv J. Veerhoek en C. A. Eversdijk; Jolanda, dv M. A. Hoogesteger en M. J. Westerbeke; Renézv M. H. Goetheer en A. de Jonge; Daniël J. M. zv D. J. Lindhout en A. J. de Jonge; Cornelia A. dv J. D. Hundersmarck en A. Wieckardt; Nico- laas, zv J. Boone en L. C. Moerman; Jan G. W. zv W. Bustraan en M. M. P. Allemekinders; Emmy J. dv J. A. de Jager en M. S. Scheele; Raymond, zv P. J. M. Scholten en M. J. Lux; Maria H. L. dv P. Gorsse en H. L. F. M. van Loon; Hue T. kind van V. T. Ta en T. K. V. Truong; Marco H. P. zv H. J. Koens en C. A. Balleur; Anthoinette, dv A. C. Goud en A. E. J. Bun; Mathijs, zv A. J. de Kraker en N. Nieuwenhuyzen; Neeltje, dv A. J. de Kraker en N. Nieuwenhuyzen; Cathe- rina M. E. dv C. M. M. Faeseler en H. A. Siddré; Michael C. Ph. zv P. N. Boudewijn en K. I. tuijt; Alida Ch. P. dv D. Sewing en M. M. M. Keereweer; Marcel, zv K. Dekker en C. W. Geert- se; Veronica B. dv R. A. Geertse en P. C. Koster; Christine B. J. dv J. Rood- been en S. C. Driessen; Roel J. A. zv A. H. Franse en M. M. Westdorp; Jan J. B. zv J. J. de Dreu en J. M. W. Scheele; Lieneke, dv A. P. Hoondert en J. M. A. Verboom; Leendert J. A. P. zv L. P. Overbeeke en J. L. C. Brouwer; So- raya M. dv J. Nijsse en F. J. Geerarths; Catharina M. L. dv J. de Feijter en M. J. Neels; Dina P. J. dv M. J. Tolhoek en D. J. Witte; Catharina L. dv L. A. Kamerling en L. Janse. Ondertrouwd: C. van der Net en D. W. Pronk; I. D. Nieuwenhuijse en M. C. Elenbaas; R. P. E. de Looze en S. E. Goethals; C. van Eijzeren en L. A. Zandee. Getrouwd: D. H. J. Tuijtel en M. E. Melis; J. C. H. de Winter en M. C. J. Steenbakker; M. M. de Jonge en J. C. op 't Hof; H. Mol en K. van Liere; J. Poortvliet en W. B. S. Paauwe; J. P. Oostdijk en C. E. Kriger; C. van der Net en D. W. Pronk; J. Nieuwenhuijse en M. C. de Goffau; A. W. de Jonge en G. P. van Helden; J. J. C. Noordijk en C. Vermue; P. C. M. Luijckx en J. M. de Pundert; J. C. Kerkhove en A. J. Nieuwenhuijse; R. Bakelaar en E. P. van Koeveringe; A. H. van Sprang en G. Peetoom; I. D. Nieuwenhuijse en M. C. Elenbaas; G. H. B. During en C. K. Nijsse. Overleden: Overleden: P. C. Boone, ev C. P. van Rooijen; M. Scheepstra, ev F. L. E. van Ginkel; Chr. P. Wisse, ev C. J. Wolfert; W. J. van der Schoot, ev A. C. A. Kalis; C. Koens, wv A. C. Blommaert; M. van Doorn, wv P. van Wijngen; J. P. Raas, ev A. M. Franse; N. Veerhoek, ev C. Mosselman; A. Hartman, ev H. G. Schoe; M. S. Tol hoek, ev M. de Roo; J. Verdonk, wv M. Polderdijk; F. Walhout, ev E. H. W. Liebregts; C. Vertriest, ev M. E. Toe- bak; F. Grimminck; B. A. van de Vreede, ev P. J. van Dijke; J. Boon man; J. Moerdijk, ev E. Breeweg; A. Vette, wv C. M. Raas. HEINKENSZAND - De afdeling Hein kenszand van de NCVB hield de maandelijkse vergadering, onder lei ding van mevrouw Bosman, in het dienstgebouw van de hervormde kerk. De pedicure mevrouw Traas uit Heinkenszand hield een lezing over voetverzorging. De volgende vergade ring, 13 februari, omvat een spelpro- gramma, waarvan de opbrengst be stemd is voor de actie 'Vrouwen op Tahiti'. waagde van de grote reserves die zijn partij heeft over kernenergie, vooral gezien het probleem van de afvalop- slag. Möhlmann plaatste verder vraagte- WILHELMINADORP De peuter speelzaal in Wilhelminadorp vierde deze week haar 10-jarig bestaan. Dins dagmorgen kwamen de peuters en kleuters bijeen om naar het poppen theater 'Muzikantater' van Bouwen Breemen te kijken. Donderdagmid dag gingen de festiviteiten door en werd een film vertoond over de kinde ren op de peuterspeelzaal die daar eerder is opgenomen. HEINKENSZAND - Een actie ten behoeve van het orgelfonds van de hervormde kerk in Heinkenszand - onder meer door het verkopen van jam - heeft 352,- opgebracht. Voor het verjaardagsfonds werd in decem ber ƒ446,- bijeen gebracht, wat de totale opbrengst over 1984 op ƒ3911,60 bracht. BIEZELINGE - In de hervormde kerk in Biezelinge wordt zondagmorgen een jeugddienst gehouden. Voorgan ger is de heer Th. Sinke uit Lewedorp, die zal spreken naar aanleiding van Lucas 5 vers 27 tot 32: 'Wordt ver nieuwd'. Muzikale medewerking wordt verleend door de zanggroep Domburg. De dienst begint om 10.00 uur. kens bij de bewering van Van Oosten dat volgens de Brede Maatschappelij ke Discussie (BMD) meer dan 60 pro cent van de Nederlandse bevolking tegen uitbreiding van kernenergie is. Het SGP-raadslid wees erop dat onge veer 42.000 personen aan de BMD hebben deelgenomen. En dat is lang geen meerderheid van de bevolking. Van Oosten meende dat er alle aanlei ding is voor de Goese raad om uit drukking te geven aan gevoelens van verontrusting, omdat de bouw van nieuwe kerncentrales bij Borssele na- KAPELLE - De amateur-schilder Piet Visscher uit Kapelle exposeert zijn werk tot 15 februari in de openbare bibliotheek aan de Van de Biltlaan in zijn woonplaats. De heer Visscher, die zich nog maar kort op deze hobby heeft toegelegd, schildert zowel por tretten als landschappen. De schilde rijen zijn te zien gedurende de ope ningstijden van de bibliotheek. Ook stelt de heer Visscher werk ten toon in zijn eigen woning, maar dat is alleen te bezichtigen op vrijdagavond. SINT ANN ALAND - De hervormde mannenvereniging 'De heere is mijn banier' uit Sint-Annaland hield haar algemene jaarvergad ering in het her vormd verenigingsgebouw aan de Kerkring. Tijdens de bijeenkomst werden ondermeer de verslagen van de secretaris en de penningmeester besproken. Daaruit bleek dat het aan tal leden in het afgelopen jaar is toegenomen. delige psychologische effecten zal hebben voor het woon- en leefklimaat in de gemeente Goes. Hij sprak van 'een kernbom in de achtertuin van Goes'. Wethouder drs. J. Dijkgraaf (CDA) vertelde dat het college van burge meester en wethouders geen eensge zind oordeel over het voorstel van de PPR heeft. Zijn persoonlijke mening was dat de gemeenteraad van Goes nog tijd en gelegenheid genoeg zal hebben om zijn mening te geven over uitbreiding van kernenergie als het parlement besluit in Borssele een of meer kerncentrales bij te bouwen. GOES In het verpleeghuis Ter. Valcke in Goes houden medewerkers in de gezondheidszorg in de regio de Bevelanden en belangstellenden een thema-avond met als onderwerp 'Verpleeghuis van thuis uit'. De bij eenkomst, maandag 11 februari, be gint om 19.15 uur. Op het programma staat onder meer de film 'Verpleeg huis van thuis uit' waarin onder meer aandacht wordt besteed aan dagopvang, crisisinterventie en maaltijdvoorziening. Voorts houdt P. Polderman, huisarts, een inleiding over 'De specifieke mul tidisciplinaire zorg welke een home team kan bieden aan de zelfstandig wonende bejaarde'. Daarna spreekt de verpleeghuisarts C. Vinke over 'Verpleeghuiszorg buiten haar mu ren'. Om 20.45 uur is het woord aan drs G. C. Kaper, medewerker van het stafbureau beleidsontwikkeling van het ministerie van volksgezondheid, over wat de wet Voorzieningen Ge zondheidszorg in het perspectief van de wet Maatschappelijke Dienstverle ning en Gezondheidszorg aan moge lijkheden kan bieden voor samenwer king tussen intra- en extramurale gezondheidszorg. Onder leiding van A. J. Janse wordt rond 21.15 uur een forum gehouden waarin vertegen woordigers zitting hebben uit de ver schillende takken binnen de gezond heidszorg. A. A. van Oosten (PPR) Mevrouw L. J. Mol-de Jager (VVD) WILHELMINADORP De afdeling Kattendijke/Wilhelminadorp van de Bond van Plattelandsvrouwen hield de jaarvergadering. Na het huishou delijk gedeelte van de vergadering werden kleine goederen verkocht die de dames zelf hadden meegebracht. De opbrengst ervan was bestemd voor de kas. De afdeling houdt woensdag een ex tra bijeenkomst. Mevrouw Brooy- mans verzorgt dan in het Wilhelmina- huis te Wilhelminadorp een doe- avond. Deze bijeenkomst begint om 19.30 uur. SINT-PHILIPSLAND Bij de deur van de bibliotheek in Sint-Philipsland hangt een grote poster waarop de tekst prijkt: „Verniel geen boeken, laat ze heel". Eén poster slechts, hoewel de bibliotheek er vol mee zou kunnen hangen. Niet dat er veel bladzijden uit boeken worden gescheurd. Het gaat er meer om dat lezers eigenmachtig als censor optreden en woorden in de boeken doorstrepen. Posters ter bestrijding van de balda digheid hoeven er niet te komen, want daar gaat het niet om. Verschillende lezers zijn het niet eens met bepaalde woorden die ze in de boeken tegenko men en grijpen dan onmiddellijk naar het potlood. Er wordt regelmatig ge schrapt. Het lid van de bibliotheek commissie, mevrouw D. van der Dus- sen, is het een doorn in het oog: „Laatst kwam er een mevrouw naar me toe die zelf zei dat ze een aantal lelijke woorden had doorgestreept. Dat is dan wel eerlijk, maar ik vind het een vorm van verkeerde eerlijk heid". Een greep uit de titels na een blik in het boekenbestand 'leert dat boeken van populaire Nederlandse schrijvers als Wolkers of Reve ontbreken. Hoofd van de openbare lagere school J. Plekkenpol: „Het is bekend dat de boeken in Sint-Philipsland gecensu reerd worden. Dat doet de biblio theek-commissie bij aankoop van de boeken. Een boek van Wolkers komt er bijvoorbeeld niet in. Ook een boek met een meisje in een tuinbroek op de kaft mag niet. Ik zou als hoofd van de openbare lagere school ook lid van de plaatselijke bibliotheek moeten zijn, maar daar begin ik niet aan. Ik zie het niet zitten dat het boekenbestand door een aantal mensen gescreend wordt. Ik vind dat er een volledig bestand moet zijn waarin alle gangba re lectuur aanwezig is. Wat in Sint- Philipsland gebeurt is je reinste cen suur. Hier bepalen de burgemeester en nog een paar mensen wat je mag lezen. Dat past niet binnen deze tijd, maar het past wel binnen het dorp. De mensen zijn dat gewend en daarom hebben ze er geen moeite mee". Bur gemeester T. A. Vogel is voorzitter van de bibliotheek-commissie. Vol gens hem is van censuur geen sprake. „Er is gewoon geen vraag naar boeken van Jan Cremer of Jan Wolkers. We krijgen ook nooit klachten over het boekenbestand", vertelt de eerste burger. Dat laatste is niet zó vreemd, want navraag bij de openbare bibliotheek van het naburige Steenbergen leert dat heel wat Fliplanders deze voorzie ning verkiezen boven die in hun woon plaats. Ook de openbare bibliotheek in Sint-Annaland heeft leden uit Sint- Philipsland. Een woordvoerster in Steenbergen spreekt over een aantal dat wel de paar honderd kan belopen. De bibliotheek in Sint-Philipsland heeft ongeveer 120 leden. Voorzitter Vogel is van mening dat zijn dorpsgenoten niet voldoende op HEINKENSZAND - In gebouw 'De Stenge' in Heinkenszand wordt zater dag een postzegelmiddag gehouden. Van 14.00 tot 17.00 uur is er gelegen heid tot het ruilen of kopen van postzegels. Ook aan jongeren zal de nodige aandacht worden geschonken. Deze middag gaat uit van de postze gelvereniging 'Delta West' uit Middel burg. de hoogte zijn van wat er allemaal aan boeken in zijn bibliotheek aan wezig is. „In het begin was het be stand nog wat magertjes, maar nu begint het er beter op te lijken. Daarom wordt er nu gewerkt aan een boekenlijst. De dames die de boeken kopen, hebben vrij mandaat en er is geen sprake van censuur". Toch schrijft de bibliotheek-commis sie, met de burgemeester aan het hoofd, in het gemeentelijk voorlich tingsblad: „Ook het wegstrepen van woorden wordt meermalen gedaan. De boeken worden met zorg gekozen. Het kan voorkomen dat u aanmerkin gen hebt op de inhoud. Dit kunt u dan meedelen aan de dames waarna beoordeeld zal worden of het boek gehandhaafd blijft". Burgemeester Vogel: „Het is nu eenmaal zo dat streekromans het beste lopen. Ik zou ook graag zien dat er wat meer litera tuur gelezen wordt". Mevrouw Van der Dussen daarover: „De burgemees ter zag het liefst populair wetenschap pelijke boeken en boeken op bijbelse grondslag. Maar die gaan niet zo hard". Mevrouw Van Dijke uit Sint- Philipsland is al lang lid van de plaatselijke bibliotheek. Maar zij is over het bestand niet zo tevreden: „Omdat ik al zo lang lid ben, begin je de meeste boeken aardig te kennen. Het meeste dat je interesseert ken je al, zeker in zo'n kleine bibliotheek". De bibliotheek is een gemeentelijke voorziening, waar iedereen lid van kan worden. Aansluiten bij de Zeeuw se provinciale bibliotheek centrale wil het gemeentebestuur niet. Wel is in het verleden sprake geweest van deel name in de stichting gemeenschappe lijke openbare bibliotheken eiland Tholen. De voorzitter van die stich ting, R. Weijler, weet zich dat nog te herinneren. Volgens hem was de Sint- Philipslandse SGP-wethouder L. Wal pot bij die besprekingen betrokken. „Hij had kritiek op het boekenbe stand en hij vond dat de publieke toegankelijkheid te ruim was. Dat wil zeggen dat we te veel doelgroepen de bibliotheek binnen wilden halen. Uit eindelijk heeft Sint-Philipsland afge haakt, volgens Walpot in verband met de kosten". Ook al wordt er dan geschrapt en gecensureerd, het effect is gering. Dat blijkt uit de woorden van mevrouw Van Dijke: „Daar bereiken de mensen die dat doen volgens mij alleen het tegenovergestelde mee, want je wordt toch nieuwsgierig wat er staat. Dus je gaat extra goed kijken". Vrijwilligster mevrouw Van der Dus sen beaamt dat: „Je hoort er wel eens klachten over van lezers, maar die zeggen er meestal meteen bij dat ze toch wel gelezen hebben wat er staat". 26 - 27 JANUARI Centraal Alarmnummer 01100-14444 Goes: v.a. vrijdag 19.00 uur tot zondag 23.00 uur: J. P. Deen, Valckeslotlaan 30, tel. 14373. Spreekuur voor spoed gevallen 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Heinkenszand, 's-Heer-Arendskerke, Nieuwdorp, Woiphaartsdijk: de prak tijk van J. J. Harten, D. P. van Driel en A. P. van der Vlugt wordt waargeno men door G. A. C. Aarnoutse, Haven weg 16, Nieuwdorp. tel. 01196-12327. Boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: v.a. vr. 17.30 uur tot ma. 8.30 uur: praktijk C. T. Mier- mans en J. A. Fortrie. Dienst: J. A. Fortrie, Clara's Pad 31, Heinkens zand, tel. 01106-3074. Hansweert, Kruiningen, Yerseke: vr. 19.00 uur tot zo. 22.00 uur: A. Plaisier, B. Vogelaarstr. 2a, Kruiningen, tel. 01130-1566. Spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11.15 u. en 17.00-17.15 u. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland- Bath: v)a. vr. 19.00 uur tot zo. 22.00 uur: J. D. Barendregt, Krabbendijke, tel. 01134-1544. Spreekuur voor spoed gevallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk voor 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: de praktijk van J. Geld of, E. Th. Klapwijk, A. Korstanje, S. E. J. Wöstmann en H. H. M. Zwartelé wordt waargenomen door J. M. A. Kole, Kerkstr. 38, Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Kloetinge, Kapelle, Wemeldinge: v.a. zat. 8.00 uur wordt de praktijk van H. J. Entink, J. K. J. Eckhardt en D. Vreeswijk waargenomen door M. B. Riemeijer, Kapelle, tel. 01102-1264; spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: de praktijk van J. A. van Arkel wordt waargenomen door B. J. H. Hasken, Kamperland, tel. 01107-1338; spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11.30 uur. De praktijk van J. A. Kersseboom wordt waargenomen door W. J. Klein Wassink, Colijnsplaat, tel. 01199-304; spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.30 uur. Dr. R. R. van Dam, tel. 01100-20612. Spreekuren zat.- en zondagmorgen 10.00-11.00 uur: J. A. ten Haaf, Van Hallstr. 2, Goes, tel. 01100-15716. De Zeeuwsche Apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Geopend voor spoedgevallen za. 8.30- 17.30 uur en zo. 10.00-11.30 uur en 16.00-18.00 uur. Centr. Post Ambulance Vervoer, tel. 01100-14444. Goes, Ovezande, Kruiningen: A. Mos selman, Hogenakker 8, Kruiningen, tel. 01130-1233. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land: de praktijk van dr. M. P. C. Karelse wordt waargenomen door H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290, b.g.g. 01100-20656. Vi sites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Yerseke en omg.: (kleine huisdieren): mevr. L. Huiskes-Cornelisse, Molen laan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Goes, Wilhelminadorp, Kloetinge, Kattendijke: Voor de bereikbaarheid van de weekend- en avonddienst krijgt u informatie via het antwoord apparaat op tel.no. 01100-12456. Borssele, Nieuwdorp, Lewedorp, 's. Heerenhoek, Heinkenszand, Nisse, Ellewoutsdijk, Driewegen, Baarland. Oudelande, Kwadendamme, Hoede kenskerke, Ovezande, 's-Heer Arendskerke, 's-Heer Hendrikskinde ren, 's-Gravenpolder en 's-Heer Abts- kerke: zr. H. de Muynck, tel. 01105- 1538. Zuid-Beveland-Oost: zr. Quaak, Elen baasstr. 11, Kruiningen, tel. 01130- 1545. Noord-Beveland en Woiphaartsdijk: Voor de bereikbaarheid van de week end- en avonddienst krijgt u informa tie via het antwoordapparaat op tel- .no. 01108-1378. GOES Het dagelijks bestuur van de gemeente Goes zal nagaan in hoe verre het mogelijk is bejaarden en andere categorieën inwoners met la ge inkomens een compensatie te ge ven voor de hoge stookkosten als gevolg van het koude winterweer in de eerste drie weken van januari. PvdA-fractievoorzitter P. Duinkerke vroeg hiervoor donderdagavond de aandacht van het college van burge meester en wethouders. Het CDA bleek zich in een brief van dezelfde strekking tot het dagelijks bestuur van de gemeente te hebben gewend. Duinkerke vestigde er de aandacht op dat de gemeenteraad voor 1984 een bedrag van 100.000 gulden heeft uitge trokken als tegemoetkoming voor de inwoners met een minimum inkomen. Daar is nog wat geld van over. Het leek hem een goede zaak het restant te gebruiken in verband met de hoge stookkosten. Wethouder drs. J. Dijk graaf beloofde de suggesties van de PvdA en het CDA tijdens de eerstvol gende vergadering van de commissie financiën aan de orde te zullen stellen NISSE In navolging van Ovezande heeft nu ook een groep inwoners van Nisse een comité tegen kernenergie en in het bijzonder tegen de bouw van een tweede kerncentrale in Bors sele opgericht. Het comité Nisse wil bij bestuurders op allerlei niveaus kenbaar maken dat doodgewone angst bij de bevol king een doorslaggevend argument moet zijn bij de besluitvorming. Tijdens een vergadering in het dorps huis kwam naar voren dat ervaringen met storingen in de kerncentrale in Borssele, die voor de bevolking in de gemeente Borsele waarneembaar wa ren, angstgevoelens tijdelijk hebben aangewakkerd. De latente angst voor een ramp bij de centrale blijkt aanwe zig bij ieder alarm. Het comité vindt dat de kwaliteit van het leven in de gemeente al nadelig wordt beïnvloed met één kerncentrale. Bij de bouw van een tweede zou de kans op een ramp en dus ook redelijkerwijs de angst verdubbelen. Contactvrouw voor het comité Nisse is Maaike Boeij. GOES De afdeling Goes van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond hield onlangs haar maandelijkse bij eenkomst in de Oosterkerk. De heer Van de Zwam uit Middelburg besprak het onderwerp 'Vervreemding in de huidige samenleving'. De volgende vergadering is op 13 februari. 'S-HEERENHOEK De carnavals stichting De Koenkelpot in 's-Heeren- hoek houdt vrijdag 1 februari vanaf 20 uur een 'ouwoervend' in café Heieen in 's-Heerenhoek. Een jury zal die avond beoordelen wie er op het spreekgestoelte in het café het beste 'ouwehoert'. Kandidaten kunnen zich aanmelden bij Prins Carnaval. HEINKENSZAND - In de gerefor meerde kerk in Heinkenszand wordt zondag een dienst voor de jeugd ge houden, met als thema 'Heilig boontje komt om zijn loontje'. Voorganger is ds G. J. Schüssler uit Kamperland en medewerking wordt verleend door 'Nova Melodica' uit Kapelle. De dienst begint om 10.00 uur. KAPELLE De gemeente Kapelle kan dit jaar minder geld uitgeven en reserveren voor dorpsvernieuwing dan gepland. Het college van burge meester en wethouders ging uit van een globale kostenbegroting van 380.000 gulden. Onder invloed van de lager uitgevallen bijdrage van de provincie is dit echter uitgekomen op ruim 190.000 gulden. Voor de verbete ring van particuliere woningen wil het college van b en w nu in plaats van 1,8 ton 1,2 ton beschikbaar stel len. De Kapelse gemeenteraad be spreekt dinsdag vanaf 19.30 uur on der meer dit voorstel. Ook voor de sanering van de Nieu- wendijk in Wemeldinge kan de Zuid- bevelandse gemeente geen bedrag op zij leggen. De provinciale bijdrage is daarvoor ontoereikend. Kapelle re kende voor het Nieuwendijk-project op ruim 480.000 gulden subsidie in vijf jaar, tachtig procent van de totale kosten. Op 1 januari 1990 moet de sanering daadwerkelijk beginnen, waaraan verwerving van de huizen voorafgaat. Nu de gemeente te weinig geld krijgt om één ton in 1985 te reserveren, zou de uitvoering van het plan in de verdrukking kunnen ko men. Om dit tegen te gaan wil het Kapelse college van b en w bij aan koop van een woning een beroep doen op de daarvoor beschikbare knelpun- tenpot van de provincie Zeeland. Naast de particuliere woningverbete ring en de Nieuwendijk-sanering valt, volgens het college-voorstel, ook de reservering voor de restauratie woon huismonumenten en beeldbepalende panden lager uit en wel op 25.000 gulden in plaats van 50.000 gulden. De gemeenteraad van Kapelle buigt zich dinsdagavond tevens over de verkoop van grond aan de Kapelse Conferen cestraat aan de regionale woning bouwvereniging 'Samenwerking' in Goes. De corporatie gaat daar, als onderdeel van het uitbreidingsplan Eliwerve I, negentien woningwetwo ningen bouwen. Het college van b en w vraagt de raad voorts akkoord te gaan met de aanvraag van een lening voor de bouw van de huizen. Zeelandhaven - Bergen op Zoom Telefoon 01640-34750 Geopend: ma. t/m vr. 8.00-17.30 uur, za. 8.00-12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 24