MfiSSClI Z&GIB W 'I nderen Lillian Boutté neemt in Terneuzen live-elpee op Enquête onder winkeliers over toekomstige winkelconcentratie PZC/streek NV IN BRIEF AAN BEWONERSCOMMISSIES: AANVRAGEN NAAR B EN W MET NAME OP SZYDL O WSKIPLEIN AXEL Werkende klasse 15 fafeltennistoernooi (lTS/MEAO Wintercompetitie fridge Lamswaarde fchietingen Kaartingen Fanfare Westdorpe geeft een nieuwjaarsconcert Schieting Collecte )ENSDAG 23 JANUARI 1985 A*..' 1& ■a^fci chadevergoeding huurder ij grote onderhoudsbeurt |XEL De Axelse bewonerscommissies van de regionale woningbouwvereniging eeuwsch-Vlaanderen moeten zich sterk maken om het bestuur van de woningbouwvereni- |ng te bewegen de bewoners van 120 woningen alsnog een schadevergoeding van 600 gulden it te betalen. Dat schrijft de plaatselijke afdeling van de FNV in een brief aan de commissies. FNV vindt de vergoeding een Idelijke tegemoetkoming in de on- fcsten die de bewoners hebben moe- maken voor de uitvoering van een fcrmale grote onderhoudsbeurt. Het ERNEUZEN De MTS/MEAO hudt vrijdag 1 februari in Terneu- In voor de tweede maal het Anton Igmans-tafeltennistoernooi. Het lernooi staat open voor leerlingen, lid-leerlingen, personeelsleden en (troducé's. wordt op veertien tafels in poule- brm gespeeld in vier categorieën: fmpetitiespelers, recreanten, dames i oud-leerlingen. De winnaar van de [impetitiespelers en de winnaar van oud-leerlingen spelen vervolgens de Anton Pigmanstrofee. Het toer- boi begint om 16.00 uur in de MTS/ IEAO aan de Zeldenrustlaan. Om- jreeks negen uur wordt het toernooi de prijsuitreiking afgesloten. ilSWAARDE De bridgeclub nswaarde speelde in het kader van In wintercompetitie de tweede wed- |rijd in zaal 'De Vier Jaargetijden' in nswaarde. Ir werd gespeeld in één lijn met een laaiende mitchel met dertien paren. Ie uitslag: 1 de dames Smulders-van luyvelde, 2 de heren De Booy-van ■art, 3 de dames Biesbroeck-Goos- tn, 4 mevrouw Van Waterschoot-de ter De Schrijver, 5 de dames Van der lielen-van Esbroeck. gaat om huizen in de Beethoven- straat, de Chopinstraat, de Van Gis- tellelaan, het Sweelinckplein, de Mo- zartstraat en de Sikorskistraat. Aan die woningen is de onderhoudsbeurt in het kader van de terugploegrege- ling vrijwel afgerond. Maar op het programma staan nog woningen in de Wilhelminastraat, de Singelweg, de Bernardstraat, de Mar- grietstraat en de Marijkestraat. De FNV voert aan dat de bewoners door de onderhoudsbeurt (onder meer het plaatsen van nieuwe kozijnen) schade hebben geleden, waarvoor ze niet ver antwoordelijk zijn. Deskundigen van de vakbond hebben die schade bere kend op ongeveer zeshonderd gulden. In de brief worden de bewonerscom missies gewezen op het feit, dat de FNV eind vorig jaar al met succes actie voerde voor een onkostenver goeding van 2.000 gulden voor bewo ners van ratiowoningen in wijk twee (componistenbuurt). De bond vindt, dat nu de bewonerscommissies zelf maar eens een vergoeding bij het bestuur van de regionale woning bouwvereniging moeten gaan beplei ten. Volgens de brief is een schadevergoe ding zonder meer terecht, te meer omdat ook de woningbouwvereniging zelf al snel met rekeningen klaar staat als er schade op de bewoners is te verhalen. Maar volgens een woord voerder van de woningbouwvereni ging kan er van uitbetaling geen sprake zijn: het gaat immers om groot onderhoud en niet om renovatie, zoals wel bij de ratiowoningen het geval was. Hij vindt trouwens ook niet dat er van enige schade gesproken kan worden. lEIKANTDe r.-k. bond voor oude- ïn hield een schieting in het gemeen- chapscentrum Het Heike waaraan 30 putters deelnamen, litslag: hoge vogel: J. de Block, Heikant; Irste zijvogel: A. van Houten, Sint-Jan- leen; tweede zijvogel: F. Reunis, Sint- nsteen; grootste aantal kleine vogels (8): van Waesberghe, Sint-Jansteen. |INT-J AN STEEN In café De Oude rend werd een kruisboogschieting Jehouden waaraan 25 schutters deel- lamen. fitslag: eerste hoge vogel: L. Merkx; twee- e hoge vogel: G. Merkx; eerste, tweede en lerde zijvogel: B. Blommaert; vierde zij vo el M. Strobbe; extra vogels: mevrouw jogaert. Irijdag, 25 januari, vindt de volgende pieting plaats om 19.30 uur. tPELLEBRUG Schutterssocië- |it Stuijvenberg hield een schieting café Fabie waaraan 89 schutters leelnamen. litslag: eerste hoge vogel: J. Vetter, Kapel- Ibrug; tweede hoge vogel: J. Vertenten, ilinge; eerste zijvogel: T. Asselman, Osse- |:sse; tweede zijvogel: J. Riessens, Kemze- le; derde zijvogel: P. Neve, Kloosterzande; Tierde zijvogel: R. Kint, Kemzeke; grootste lantal kleine vogels (5): Jozien de Nijs, ïemzeke. lAMSWAARDE In café Sport werd len bejaardenschieting gehouden laaraan 21 schutters deelnamen, litslag: hoge vogel: J. Cockheyt, Absdale; lerste zijvogel: P. Stevens, Sint-Jansteen; fveede zijvogel: P. de Waal, Walsoorden; bootste aantal kleine vogels (8): R. Steven- laai, Lamswaarde, en P. Stevens, Sint- lans teen. piKANT In café Het Hellekèn berd een bejaardenschieting gehou- len waaraan 29 schutters deelnamen, litslag: hoge vogel: A. van de Branden, lint-Jansteen; eerste zij vogel: R. Wilking, luist; tweede zijvogel: A. Leenknegt, Hei- lant; grootste aantal kleine vogels (4): E. lottier. Sint-Jansteen. pOOSTERZANDE In café De pstanje werd een bejaardenschie- Ing gehouden waaraan 25 schutters leelnamen. litslag: hoge vogel: A. Impens, Sint-Jan- Iteen; eerste zij vogel: F. Reunis, Sint-Jan- Iteen; tweede zijvogel: W. Kuiper, Hulst; pootste aantal kleine vogels (5): idem. IUIDDORPE In café De Herberg berd een bejaardenschieting gehou- len waaraan 22 schutters deelnamen, litslag: hoge vogel: J. van Deumme, Moer- leke: eerste zijvogel en tweede zijvogel: J. Ian Damme, Moerbeke; grootste aantal fleine vogels (5): T. de Caluwé, Koewacht. KLOOSTERZANDE In café De Kastanje werd een vorstverletschie- |ing gehouden waaraan 10 schutters leelnamen. Pitslag: hoge vogel: J. de Waal, Koewacht; lerste zijvogel: E. Picavet, Kloosterzande; (wede zijvogel: J. de Waal, Koewacht; jxtra vogel: idem; grootste aantal kleine Jogels (7): C. de Block, Koewacht. SULST In café W. Blommaert werd len schieting gehouden waaraan 34 Ichutters deelnamen, pitslag: hoge vogel: J. Schelfout, Zandberg; lerste zijvogel: A. van Landeghem, Tromp; tweede zijvogel: G. Blommaert, Clinge; uootste aantal kleine vogels (5): G. Drab- lei, Koewacht. pUIDDORPE In café De Herberg field schutterssociëteit Willem Teil paar jaarlijkse Koningsschieting faaraan 40 schutters deelnamen, pitslag: koning: P. Samijn, Zuiddorpe; eer- te minister: M. Suij, Zuiddorpe; tweede "unister: mevrouw Bil, Terneuzen; grootste lantal kleine vogels (4): M. Hamers, West- porpe. KLOOSTERZANDE In café Molen- pof werd een openingsschieting ge- pouden op twee liggende wippen daaraan 40 schutters deelnamen, pitslag wip I: hoge vogel: J. de Waal, koewacht; eerste zijvogel: J. Dobbelaer, f/ogelwaarde; tweede zijvogel: P. van Mee- "n, Graauw; grootste aantal kleine vogels R. Verschoten, Kloosterzande. Uitslag nP II: hoge vogel: P. Maas, Kloosterzande; «rste zijvogel: B. Verschoten, Hulst; twee- Pe aJvogel: E. de Kort, Ossenisse; grootste pantal kleine vogels (5): mevrouw Van «eelen, Graauw. TERNEUZEN Jazzclub Porgy and Bess in Terneuzen schrijft muziekgeschiedenis. Zondag 27 ja nuari worden er opnamen ge maakt voor een platenalbum van zangeres Lillian Boutté and Music Friends, dat zal worden uitge bracht op het dertiende Schelde- jazzfestival van donderdag 30 mei tot en met zondag 2 juni. De elpee krijgt als toepasselijke titel'Lil- lian Boutté Meets Porgy and Bess Terneuzen'. Lillian Boutté (35 jaar geleden ge boren in New Orleans, de bakermat van de oude jazz) trad in 1982 voor het eerst op in Europa en deed toen ook Terneuzen aan. De zangeres had toen al een studie aan de Xavier-universiteit en plaatopna men met Lee Dorsey, dr John, de bigband van Benny Waters en Al len Toussaint achter de rug. Haar eerste Europese elpee maakte Boutté met de Magnolia Jazzband uit Noorwegen. Daarna volgden nog 'Lillian Boutté in the Roaring Twenties' (met Joep Peeters op piano) en (Birthday', opgenomen tijdens het jazzfestival van Kopen hagen. Lillian Boutté blinkt uit in up-temponummers als 'Them their eyes', 'Goody goody' en 'Big boss man', maar ook de langzame blues als 'He touched me' en 'I got the blues when it rains' gaat haar goed af. Met haar derde optreden in Ter neuzen zondag aanstaande besluiten de zangeres en haar Musi cal Friends een Europese toernee. Daarna vertrekken ze naar de Ver enigde Staten om er tot augustus te blijven. Van een nieuwe vierde show tijdens het Schelde Jazzfes tival is dan ook geen sprake. Lillian Boutté zingt zondag vanaf 15.00 uur. Zangeres Lillian Boutté HEIKANT In zaal 'Du Commerce' bij Th. de Block in Heikant werd een kaarting gehouden waaraan 41 perso nen deelnamen. De uitslag: 1 E. Rietjens uit Koe wacht, 2 P. Proot uit Nieuw-Namen, 3 A. de Meyer uit Sint-Jansteen, 4 J. van Boven uit Zandberg, 5 R. de Wilde uit Stekene (B.). De afdeling Graauw van de rooms-katholieke bond van oude ren hield voor zijn leden een kaarting in het gemeenschapscentrum in Graauw waaraan 31 personen deelna men. De uitslag: 1 G. Buysrogge, 2 me vrouw De Blieck, 3 mevrouw Plas- schaert, 4 E. Asselman, 5 J. Mangnus, allen uit Graauw. De afdeling Hulst van de rooms-katholieke bond van ouderen hield voor zijn leden een kaarting in het dienstencentrum 'De Lieve' in Hulst. Aan de kaarting na men 42 personen deel. De uitslag: 1 Th. de Vet, 2 L. de Theye, 3 J. de Letter, 4 mevrouw Faasaert, 5 A. Esseling. SINT-JANSTEEN In café Sport werd een kaarting gehouden waaraan 26 kaarters deelnamen. UJitslag: 1 E. Stevens, Sint-Jansteen; 2 A. van Essen, Sint-Jansteen; 3 A. de Bruin, Sint-Jansteen; 4 H. Jonkman, Terneuzen; 5 mevrouw Van Kerkhoven, Hulst; 6 J. van de Hende, Hulst. HULST In café W. Blommaert werd een kaarting gehouden waaraan 24 kaarters deelnamen. Uitslag: 1 P. van Kerkhoven, Hulst; 2 R. van de Brande, Clinge; 3 J. van de Hende, Hulst; 4 F. Piessens, Clinge; 5 F. de Nijs, Clinge. GRAAUW In café P. Verras werd een kaarting gehouden waaraan 56 kaarters deelnamen. Uitslag: 1 mevrouw Kindt, Kloosterzande; 2 H. Jonkheijm, Kloosterzande; 3 R. van Eerenburg, Graauw; 4 A. Pauwels, Kloos terzande; 5 mevrouw Wagenaar, Hulst; 6 A. de Koster, Paal. HEIKANT In café Th. de Block werd een kaarting gehouden waaraan 41 kaarters deelnamen. Uitslag: 1 E. Rietjens, Heikant; 2 P. Praet, Nieuw-Namen; 3 A. de Meijer, Sint-Jan steen; 4 J. van Boven, Zandberg; 5 R. de Wilde, Stekene. WESTDORPE - De Westdorpse fanfa re 'Eikels worden Bomen' houdt zater dag 26 januari in het dorpshuis Con cordia in Westdorpe het jaarlijkse nieuwjaarsconcert. Medewerking ver leent het hervormd gemengd koor uit Sas van Gent. Het concert begint om 20.00 uur. Burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen (links) feliciteert de heer en mevrouw Hamelink met hun 60-jarig huwelijksfeest. TERNEUZEN „Ga jij maar om een dubbeltje spel voor je vader, zei ik vaak tegen de kleinste. De rest van het gezin kon geen spek eten, daar was geen geld voor". Maria Jacoba Hamelink (78) uit Terneuzen verwondert zich op haar zestigste huwelijkdag nog over hoe zij en haar man Krijn Cornelis Hamelink (81) die als losarbeider vaak moeilijk aan de bak kwam, zich door moeilijke tijden worstelden. Met een weekloon van negen gulden moest het gezin Hamelink met drie zoons en een dochter het doen. Dan was er een stukje spek voor vader, omdat die weer aan het werk moest. En af en toe was er wat groente uit de moestuin van vader Eekhout en zo raakten alle magen toch gevuld. Maria Jacoba Eekhout uit Sluiskil was dienstmeisje bij aardappelkoopman Van Wijk in de Donze Visserstraat in Terneuzen. waar zij bakkersknecht Krijn Hamelink leerde kennen, die met brood langs de deur kwam. Al snel belandde het tweetal in de wittebroodsweken, maar daarna braken de moeilijke tijden aan. Dinsdag was het echtpaar Hamelink 60 jaar getrouwd en dat werd gevierd, 's Morgens kwamen burgemeester C. Ockeloen en zijn echtgenote het echtpaar feliciteren. Koningin Beatrix maakte haar gelukwensen per tele gram over. 's Middags was er een dinertje voor familie, kinderen en kleinkinderen in Hotel 'De Post', waar ook de receptie werd gehouden. Krijn en Maria Hamelink genieten nu dik tevreden van hun oude dag. Ze wonen nog steeds zelfstandig aan de Kerkhoflaan. Hun grote hobby is tuinieren. „We heb ben het gelukkig toch nog goed gekregen", lacht mevrouw Hamelink. AXEL De stichting Streekcentrum Axel gaat de meningen van de winke liers peilen over de toekomstige win kelconcentratie in Axel. De vraag stelling heeft met name betrekking AARDENBURG - Het handbooggilde Sint Sebastiaan in Aardenburg hield de achtste puntenschieting. waaraan 26 schutters deelnamen. De uitslag luidde: hoogvogel R. Rijckaert, zijvogels W. Veldkamp en J. P. van de Voorde, kallen F. van Ecke en W. Veldkamp. Meeste kleine vogels: H. Geer- naert, G. de Vriend, F. van Ecke en W. Veldkamp, ieder vijf stuks. De stand om het kampioenschap is thans: 1. Th. Lampaert 60 punten, 2. F. van Ecke 44 punten, 3. H. Geernaert 42 punten, 4. R. Pielaet 38 pun ten, 5. W. Veldkamp 37 punten, 6. J. de Muijnk 36 punten, 7. J. Cattoor 35 punten. Sint Sebastiaan hield ook de achtste klep- schieting. Hiervan was de uitslag: 1. Th. Lampaert met 5 kleppen, 2 en 3 W. Scheele én R. Rijckaert met 4 kleppen, 4 en 5 D. van Hermon en J. van Iwaarden 3 kleppen. De stand om het kampioenschap ziet er nu als volgt uit: 1. Th. Lampaert 34 kleppen, 2. W. Scheele 19 kleppen, 3. J. Cattoor 14 klep pen, 4. R. Rijckaert 13 kleppen, 5. H. Geernaert 11 kleppen, 6. H. van Iwaarden en F. van Ecke, elk 10 kleppen. op het Szydlowskiplein. Tevens wil de winkeliersvereniging een stand punt over de openstelling van win kels op zondag. Vorige maand nog zei de gemeenteraad van Axel 'nee' op de vraag of het Szydlowskiplein voor winkelbebouwing moest worden vrijgegeven. Die vraag was toen zeer actueel, omdat het levensmiddelen concern Schuitema op dat plein een discount met een aantal kleinere winkeltjes wilde bouwen. Ondanks de beslissing van de raad wil de stichting Streekcentrum nu ook de mening van de plaatselijke midden stand daarover weten. Als een bedui dende meerderheid voor winkelbouw op het Szydlowskiplein is, zal het bestuur daarover contact opnemen met b en w. De enquêteformulieren zijn inmiddels verstuurd. Het is de bedoeling de uitslag van het onderzoek volgende week al te bespreken in de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Die wordt woensdag om 20.00 uur gehou den in restaurant Het Wapen van Axel. De enquête betreft verder ook de openstelling van winkels op zon dag en de opzet van de Axelse brade rie. Op de bijeenkomst wordt voorts het jaarprogramma besproken, als mede de jaarverslagen van penning meester en secretaris. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berich ten. artikelen of commenta ren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Ano nieme inzendingen of stuk ken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats wor den niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 350 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweigerde brie ven kan niet worden gecor respondeerd. SINT-ANNA TER MUIDEN Het voortbestaan van het Zeeuwse klederdrachtenmuseum in Sint-Anna ter Mui den hangt aan een zijden draad. De eigenaar van de klederdrachten, P. Melis uit Zoutelande, is niet langer bereid zijn collectie beschikbaar te stellen. Eind vorig jaar heeft hij zijn verzameling uit het museum gehaald. Begin 1984 werd het klederdrachtenmuseum geopend. Het betrof een initiatief van de Zeeuwse Initiatieven Bank (ZIB), waarvoor de gemeente Sluis een startsubsidie verleende. De ZIB kon beschikken over een uitgebreide verzameling voornamelijk Walcherse klederdrachten van Melis. Dit jaar wil hij zijn collectie alleen tegen vergoeding beschikbaar stellen. Ook met een betaalde baan als toezichthouder van het museum neemt hij genoegen. De ZIB zegt niet aan die voorwaarde te kunnen voldoen. omdat de financiën daarvoor niet toereikend zijn. Vorig jaar bezochten ongeveer tienduizend bezoekers het mu seum. Volgens ZIB-voorzitter J. Vlonk was dat net voldoende om uit de kosten te komen. Hij wil nu proberen de benodigde klederdrachten in Zeeuwsch-Vlaanderen in te zamelen. Begin deze maand werden de regionale organisaties van plattelandsvrouwen benaderd. De ZIB wil bruikleen-overeenkomsten aangaan. Tevens hoopt de Initiatieven Bank dat er vrijwilligers gevonden worden die bereid zijn om de kleding volgens traditionele patronen te naaien. Afhankelijk van de respons op de oproep kan het kleder drachtenmuseum rond Pasen de deuren weer openen. Vlonk erkent dat het kort dag is, maar hoopt desondanks dat er met een soort bliksemactie succes kan worden geboekt. Ondernemers Groot Terneuzen willen winkels zondags open TERNEUZEN De Ondernemersfe deratie Groot-Terneuzen dient op korte termijn een gecombineerde aanvraag in bij b. en w. van Terneu zen voor ontheffing van de winkel sluitingsverordening op zondag. Het gaat om een gemeenschappelijk ver zoek van de Stichting Noordstraat Promenade in Terneuzen, de midden standsvereniging 'Willem Beukels- zoon' in Biervliet en de midden standsvereniging 'Hoek', die tijdens festiviteiten dit jaar op zondag hun winkel willen openen. De Havenfees ten, Geuzenfeesten en 'Hoek Totaal' vallen namelijk gedeeltelijk op zon dag. Met de aanvraag maakt men gebruik van de 'veertiendagenrege- ling', die eind april vorig jaar van kracht werd. Winkeliers in de ge meente Terneuzen kunnen maximaal vier zondagen per jaar vrijstelling krijgen van de winkelsluitingswet. De Ondernemersfederatie onderzocht vorig jaar maart al in hoeverre daar bij de Terneuzense neringdoenden be langstelling voor bestond. Uit een enquête, gehouden onder de 200 leden van de federatie, bleken met name de Stichting Noordstraatpromenade en de middenstandsvereniging Willem Beukelszoon voorstanders om de win kels 's zondags open te houden. In de kern Zaamslag bleken de winkeliers duidelijk tegen, terwijl de andere kernen weinig belangstelling hadden. Geloofsovertuiging en personeelskos ten bleken de oorzaak. Totaal ant woordden 116 middenstanders op de enquête. Eenënzeventig leden zijn voor openstelling van de winkel op zondag en 45 winkeliers zijn tegen, van wie 18 op principiële gronden. De federatie sluit niet uit dat er mogelijk in de Terneuzense Noordstraat en in Biervliet middenstanders zijn die geen interesse hebben. Het gaat hier echter om een kleine minderheid. Gezien de enquête-uitslag heeft de federatie zich bereid verklaard coördi nerend te willen optreden voor die verenigingen die tijdens een festiviteit op zondag hun winkel open willen doen. „Als ondernemersfederatie be middelen we ook als het erom gaat verschillende festiviteiten op elkaar af te stemmen, die ontheffingsaanvra- gen hebben daar direct mee te maken. Als we een gezamenlijke aanvraag tijdig de deur uitdoen, dan blijven de zaken overzichtelijk en is de kans ook het grootst dat de aanvraag door b. en w. gehonoreerd wordt", aldus voorzit ter W. A. Gosselaar van de Onderne mersfederatie Groot-Terneuzen. Hij sluit echter niet uit dat ook niet-leden van de federatie afzonderlijk aanvra gen indienen, maar wijst er wel op dat er maar vier zondagen te vergeven zijn. De aanvraag voor de eerste drie is nu onderweg naar b. en w. Maandag, 28 januari, buigt de com missie midden- en kleinbedrijf zich over een concept-raadsvoorstel voor een nieuwe wijziging van de winkel sluitingsverordening. Hierin wordt voorgesteld in de verordening reke ning te houden met evenementen die vooraf niet zijn vastgelegd, zodat men ook daarvoor ontheffing kan aanvragen. Gosselaar zal overigens tijdens die vergadering de kwestie van de inschrijfdatum voorleggen. De verordening geeft namelijk geen duidelijkheid over de termijn waar op de aanvragen voor ontheffing van de winkelsluitingsverordening moet zijn ingediend. W. A. Gosselaar, voorzitter van de ondernemersfederatie Groot Terneu zen, en VVD-raadslid in Terneuzen. Naar aanleiding van het ingezonden stukje van J. Koster in de PZC van 5-1-1985 voel ik mij toch wel verplicht een en ander recht te zetten. In uw commentaar worden namelijk moed willig allerlei zaken van mijn vorig gepubliceerd stukje betreffende ons sociale verzekeringsstelsel zodanig verdraaid dat het niet anders kan, of ik moet wel als het prototype van een ultrarechts denkend, ja zelfs Cen trumpartijachtig figuur overkomen. U schroomt u er in uw blindheid niet voor om zelfs 800.000 werklozen erbij te halen, het doen voorkomende alsof ik die mensen nog minder zou toewen sen dan ze nu al hebben. Uw insinue rende en retorische vragen mijnheer Koster, welke mijzelf betreffen zijn van een dergelijk gehalte' dat ik er geen antwoorden voor over heb. Blij kens uw eigen commentaar vraagt u zich af wat de bedoeling van mijn ingezonden stukje was. Welnu nog eenmaal voor de simpelen van geest: „Mensen die ongeacht hun samenle vingsvorm een bovenmodaal inko men uit de sociale uitkeringen derven mogen wat mij betreft best gekort worden. Het geld wat daardoor vrij komt kan dan doorgesluisd worden naar de echte minima, een echt socia le nivellering lijkt mij, en mijnheer Koster, daar is toch geen woord Frans bij. Door enige wettelijke veranderin gen door te voeren is dit best te regelen, per slot van rekening komen nu ook niet alle premies ten goede aan wie ze ook betaalt (ik denk bijvoor beeld aan de werkende vrouw)." U als vertegenwoordiger van de wao- groep zal ongetwijfeld ook zulke bo venvermelde samenlevingsvormen in uw naaste omgeving kennen. Tot slot, en wat mij betreft ook ter definitieve afhandeling van dit onderwerp zou ik nog de volgende opmerking willen maken: In uw commentaar scheen het u toe (ik citeer letterlijk) dat ik u 'een weinig vrolijke Frans' toescheen, wel nu mijnheer Koster het zij zo, maar liever dat dan een jankende Bet die huilend van zelfmedelijden met ver draaide voorstellingen zijn gelijk pro beert te krijgen. H. K. Bersee Vinkenstraat 8 Sluiskil HEIKANT - De collecte ten bate van Solidaridad heeft in de kern Heikant een bedrag van 443 gulden opge bracht. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 25