Raadslid: bedenkingen tegen verhuur school Wilhelminadorp Expositie in Haamstede toont allerhande kunst en huisvlijt Enquête onder winkeliers over toekomstige winkelconcentratie WISSEL BEVELANDEN SGHQUWON PZC/streek EEL BELANGSTELLING VOOR RUIMTE Smash I goed van start in competitie IN GOES, KRABBENDIJKE EN LEWEDORP leugd en kerk (2) Rondijzer MET NAME OP SZYDLO WSKIPLEIN AXEL 15 Uoedplasma-avond in )e Vroone' Kapelle Biljarten Jaarvergadering 'De Vogelvrienden' Volksdansinstuif in Sas van Gent T afeltennistoernooi MTS/MEAO Carnavals stichting in Sint-Jansteen houdt songfestival Piet Brakman: in Breskens èn Groede Wafelactie EMM in Koewacht 1/OENSDAG 23 JANUARI 1985 holen denkt aan tweede edrijfsverzamelruimte llNT-MAARTENSDIJK Het gemeentebestuur van Tholen is van plan het bedrijfsverza- lelgebouw op het industrieterrein in Sint-Maartensdijk uit te breiden. De belangstelling Joor dit gebouw is zo groot dat in een mum van tijd alle beschikbare ruimte verhuurd is. De jwee laatste bedrijven die zich in het verzamelgebouw gevestigd hebben zijn reclamestudio Quality' en de im- en export van bloemen en planten Stoutjesdijk vof. Los van deze twee lieuwe firma's heeft de gemeente Tholen er nog zeven op de wachtlijst staan. Dat is lanleiding geweest om contact op te nemen met het aannemingsbedrijf Uytdewilligen in ])ud-Vossemeer om eens te praten over uitbreiding. Iverigens heeft de gemeente ook ge- jjrekken aangeknoopt met het colle- van gedeputeerde staten van Zee- fcnd om na te gaan of het mogelijk is jen tweede gemeentelijk bedrijfsver- junelgebouw neer te zetten. In dat lerband bekijkt de gemeente op dit loment welke subsidiebronnen aan- eboord kunnen worden. Indien dit Iveede gemeentelijke gebouw er zou ■omen heeft de gemeente Tholen in Totaal drie bedrijfsverzamelgebouwen tAPELLE Het Rode Kruis houdt (insdag 12 februari van 18.30 tot 20.30 lur een bloedplasma-avond in dien- Itencentrum 'De Vroone' in Kapelle. Jolonneleden van het Rode Kruis, lolonnecommandant dr D. Vreeswijk In werknemers van het centraal labo- iatorium uit Amsterdam geven ge- Italte aan de activiteit. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berich ten, artikelen of commenta ren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Ano nieme inzendingen of stuk ken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats wor den niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 350 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te be korten. Over geweigerde brie ven kan niet worden gecor respondeerd. binnen haar grenzen. Er stond er al een op het industrieterrein in Tholen, vorig jaar is het gebouw in Sint- Maartensdijk geopend en er wordt nu over een derde gesproken. Het reclamebureau 'Quality' is thans gevestigd in Helvoirt en is gespeciali seerd in autobelettering, het maken van reclameborden en zeefdrukken. Het bedrijf is niet marktgebonden en ziet daarom goede mogelijkheden om vanuit Sint-Maartensdijk een gevulde orderportefeuille te krijgen. In de acti viteiten is onder meer opgenomen het maken van lichtbakken, autobelette ring, gevelletters en ander reclame materiaal. Stoutjesdijk vof verwerkt in het bedrijf bloemen en planten die vervolgens op verschillende veilingen OUD-VOSSEMEER - In de competi tie van de Oud-Vossemeerse biljart vereniging 'De Treffers' speelde Jan Burgers in 24 beurten de kortste par tij. Henk Hommel had met 2.22 het beste gemiddelde en Jan Verhees P.zn. en Piet Hommel Jac.zn. scoor den met 12 caramboles de hoogste serie. De uitslagen: Jan Verhees P.zn.-Jan Bur gers 0-2, Henk Hommel-Ko Geuze 0-2, Piet Hommel Jac.zn.-Bart den Hollander 0-2, Johan van Meer-Sjaak Etienne 0-2. worden aangeboden. Overigens is er in Sint-Maartensdijk nog een derde 'bedrijfsvestiging' bijgekomen. Het gaat om een fysio-therapeut, H. Nieu- wenhuis, die in dat dorp een praktijk ruimte opent. De ruimte zal perma- OUD-VOSSEMEER - Tijdens de jaar vergadering van 'De Vogelvrienden' in Oud-Vossemeer is voorzitter L. Ber- key met algemene stemmen herko zen. Tevens werd de heer Berkey, samen met bestuurslid H. Zwagema- ker, gehuldigd in verband met het tienjarig bestuurslidmaatschap. SAS VAN GENT Volksdansvereni ging 'De Grutmoole' uit Sas van Gent houdt vrijdag 25 januari een volks dansinstuif. In de zaal van cultureel centrum 'De Speije' worden aan be langstellenden Oudhollandse paar- dansen en dansen uit Israël, Grieken land, Rusland, Amerika, Frankrijk en België aangeleerd. De instuifavonden, elke laatste vrijdag van de maand, beginnen steeds om 20.30 uur en stop pen om 23.00 uur. nent bemand zijn voor een maximale service aan het publiek. In het kader van de pogingen van Tholen zoveel mogelijk bedrijven naar deze gemeente te halen wordt er ook een stand ingericht op een beurs in Bergen op Zoom. Het gaat om een beurs ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Firma Maaskant bv. Dat is een ingenieursbureau dat zich bezighoudt met industriële- en civiele projectontwikkeling. De Ber gen op Zoomse wethouder C. E. H. M. van Kemenade opent het evenement maandag om 19.00 uur. In totaal 22 bedrijven en instellingen presenteren zich daar. De beurs wordt gehouden in enkele verdiepingen van de Lucerne-flat in Bergen op Zoom en is van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 19.00 en 21.30 uur en zaterdag de hele dag. Iteneer Buijssen, bedankt! Je zou de leer Buijssen een eenzijdig christen lunnen, misschien wel moeten noe- lien, gelet op wat hij schreef in de fZC van 29 december 1984. Heb ik het loed begrepen als de kerk versmald lordt tot enkel de katholieke kerk? bit kan ik namelijk lezen uit de boorden (en nu citeer ik): „Terwijl in Ie katholieke kerk de jeugd niet meer Jan zich laat horen, lijkt er een reveil de protestantse kerken te zijn aan- lebroken". Als dit nu positief bedoeld las zou er sprake kunnen zijn van een lecumenische kruisbestuiving. Maar lee hoor, je reinste modderspuiterij: longeren die een EO-jongerendag be doeken zo'n klap in het gezicht geven latje er 'stil' van wordt. En niet alleen pngeren, maar ook ouderen die zich pet 'hart en ziel' inzetten voor jeugd i kerk. Tussen twee haakjes: „Waar las op de EO-jongerendag? Naar Pijn mening niet ter plaatse van de lappening. Dan had u namelijk die Tiodderspuiterij waarschijnlijk ach- Jerwege gelaten en zich beter gemoti- leerd. Nu gebeurt dit op een onwaar- lige manier; protestantse kerken - of ledoelde u de evangelische? - een lerkeerd bijbelgebruik verwijten is log te slikken. Maar dit baseren op len (naïef) denken over ontstaan, ge- ag en historische betrouwbaarheid Jan de bijbel is lariekoek. Wanneer Irotestanten spreken over de bijbel ]ls Gods woord, dan bedoelen ze echt fcts anders dan dat dit boek regel- jecht uit de hemel is komen vallen, lerdiep u eens in de literatuur (uit de Irotestantse hoek) over deze materie. Jat, naar uw mening, alle nadruk ligt lp de band tussen Jezus Christus en lelovige is een enge visie. Zeker pro- ptanten en, naar ik meen, ook ka- polieke christenen zien Jezus Chris- ps als verlosser en zaligmaker. Doch [iet als enige wat belangrijk is inzake |et (Zijn) evangelie. Ook bij protes- ntse christenen heeft het doen van Joede werken (maatschappelijke ver- ntwoordelijkheid) een zeer hoge prio- Iteit. Ook triest was het voorbeeld Jver de positie van de vrouw in die Jerken. Gewoon een verkeerde inter pretatie en getuigend van weinig ken-, Jis van zaken in deze. De heer Buijs- |en zou er goed aan doen zich te ferdiepen in de woorden van paus raulus VI (verkondiging evangelie) en pus Johannes 23e (appel tot lezen Jan bijbel en haar gezag, 2e vaticaan- |e concilie). Met de woorden van die uensen voel ik me christen met de katholieken. Iets wat naar mijn me ting ook zo hoort. Immers eenzijdige benadering van je 'eigen' kerk (hok jesgeest) is de antireklame voor het foninkrijk van God. De onwaarach tigheid van de christelijke verdeeld heid is misschien wel één van de toots te redenen waarom veel jonge- |en geen boodschap meer aan de kerk lebben. Daar heeft dit artikel een Jegatieve bijdrage in geleverd. Ook al [tonden er zeker een aantal zinvolle •aken in. Nu loop je bij een artikel in F' krant (soms) de kans dat iets nders' overkomt dan feitelijk be- Poeld. Mogelijk is dit nu ook het pval. Mocht dit zo zijn dan zou ik het Jen goede zaak vinden als dr. Buijssen de rubriek 'Stemmen uit de kerken' her nog eens nader en duidelijker op ging. Jan de Nooijer Heernisseweg 108 Goes GOES Het Goese PvdA-gemeenteraads- lid H. W. Hoogerland heeft zich verbaasd over de gang van zaken rond de verhuur van de voormalige kleuter school Marijke in Wil helminadorp. Nog maar enkele maanden gele den heeft het dagelijks bestuur van de gemeen te tijdens een informa tie-avond in Wilhelmi nadorp meegedeeld dat het gebouw zou worden verkocht. Van verhuur er waren belangstel lenden in het dorp om de voormalige school te huren zou geen spra ke kunnen zijn. Inmid dels blijkt het gebouw toch te zijn verhuurd, niet aan iemand uit Wil helminadorp maar aan de stichting Innovatie en Werkgelegenheid die er werkloze technici en chemici de gelegenheid wil bieden hun ideeën uit te werken. Hoogerland heeft in een en ander aanleiding ge zien burgemeester mr W. Blanken een reeks vragen voor te leggen. Hij wijst er onder meer op dat inwoners van Wil helminadorp belangstel ling hebben getoond om de voormalige Marijke- school te huren en dat minstens één persoon heeft laten weten het ge bouw te willen kopen. Het raadslid wil dan ook weten waarom de school nu toch aan een, zoals hij het noemt, startende onderneming is ver huurd. Hij vraagt zich in dit verband af of in de gemeente geen andere geschikte gebouwen voor dergelijke activitei ten te vinden waren. De handelwijze van het col lege van burgemeester en wethouders is naar zijn mening niet erg ele gant tegenover de inwo ners van Wilhelmina dorp. Hoogerland plaatst ook vraagtekens bij de keuze voor die ruimte van de stichting Innovatie en Werkgele genheid. Hij heeft begre pen dat het gaat om chemische innovatie. Dat lijkt hem geen goe de zaak midden in het dorp. SINT-ANNALAND - Het tafeltennis- team Smash 1 uit Sint-Annaland kwam uitstekend uit de startblokken in de eerste ronde van de nieuwe tafeltenniscompetitie. De gevreesde tegenstander Roosendaal 3, gedegra deerd uit de derde klasse, werd vanaf de eerste slagenwisseling serieus aan gepakt. Na 7 van de 10 partijen was de strijd al beslist. Dank zij twee zeges van Christian van 'tHof en Johan Snoep en één van Martin van der Klooster, alsmede dank zij een be nauwde overwinning in het dubbel spel, was de stand al 6-1 in het voordeel van de Smashers. De eind stand kwam op 7-3, omdat alleen Johan Snoep nog één keer wist te winnen. Het tweede team kwam in zijn eerste wedstrijd achter de tafel met Leo van Vossen, Kees Rietveld en Chris Bruijnzeel. In Noordhoek werd het tegen Smash '70 3 een 6-4-neder- laag. Kees Rietveld en Chris Bruijn zeel zorgden beiden dank zij twee zeges voor twee punten voor hun team. Leo van Vossen, die nog maar pas verlost is van het gips rond zijn arm, was nog juist bij machte om ook een bijdrage te leveren in de score. Het juniorenteam van de vorige com petitie is nu het 3e seniorenteam van Smash '76, geworden. Gert Kleinveld neemt de plaats in van Sjoerd van Loon en maakte in de wedstrijd tegen Markiezaat 6 een goed debuut door één partij te winnen. Ad van't Hof had weinig moeite met de overgang naar de senioren en won zaterdag alles wat er maar te winnen viel. Dat het dan toch voor het Smashteam slechts een 5-5 gelijkspel werd, kwam mede door het feit dat Dave Moerland ondanks al zijn in spanningen de echte vorm niet te pakken kon krijgen. Het naar de 2e klasse gepromoveerde aspiranten team verloor met 8-2 van Luto 5 uit Tilburg. De pupillen verloren hun eerste wed strijd met 9-1 van Tanaka 4. Zaterdag 26 januari speelt Smash 2 thuis tegen Tanaka. De andere wedstrijden zijn: Vice-Versa 4-Smash 1, Back Hands 4-Smash-aspiranten, Hotak 9-pupil- len. SINT-ANNA TER MUIDEN Het voortbestaan van het Zeeuwse klederdrachtenmuseum in Sint-Anna ter Mui den hangt aan een zijden draad. De eigenaar van de klederdrachten, P. Melis uit Zoutelande, is niet langer bereid zijn collectie beschikbaar te stellen. Eind vorig jaar heeft hij zijn verzameling uit het museum gehaald. Begin 1984 werd het klederdrachtenmuseum geopend. Het betrof een initiatief van de Zeeuwse Initiatieven Bank (ZIB), waarvoor de gemeente Sluis een startsubsidie verleende. De ZIB kon beschikken over een uitgebreide verzameling voornamelijk Walcherse klederdrachten van Melis. Dit jaar wil hij zijn collectie alleen tegen vergoeding beschikbaar stellen. Ook met een betaalde baan als toezichthouder van het museum neemt hij genoegen. De ZIB zegt niet aan die voorwaarde te kunnen voldoen, omdat de financiën daarvoor niet toereikend zijn. Vorig jaar bezochten ongeveer tienduizend bezoekers het mu seum. Volgens ZIB-voorzitter J. Vlonk was dat net voldoende om uit de kosten te komen. Hij wil nu proberen de benodigde klederdrachten in Zeeuwsch-Vlaanderen in te zamelen. Begin deze maand werden de regionale organisaties van plattelandsvrouwen benaderd. De ZIB wil bruikleen-overeenkomsten aangaan. Tevens hoopt de Initiatieven Bank dat er vrijwilligers gevonden worden die bereid zijn om de kleding volgens traditionele patronen te naaien. Afhankelijk van de respons op de oproep kan het kleder drachtenmuseum rond Pasen de deuren weer openen. Vlonk erkent dat het kort dag is, maar hoopt desondanks dat er met een soort bliksemactie succes kan worden geboekt. De jongste en de oudste deelnemer aan de expositie 'Voor u en door u' in Haamstede: Janet Remmers uit Haamstede en Theo Lodewijk uit Renesse. BURGH-HAAMSTEDE 'Voor u en door u'. Onder deze naam presenteert een twintigtal inwoners van Wester- schouwen in het cultureel gebouwtje 'De Bewaerschole' te Haamstede een tentoonstelling van allerlei vormen van kunstbeoefening en huisvlijt. De collectie bestaat uit schilderijen, aquarellen en tekeningen, borduur-, smeed- en emaillewerk, glas-in-lood, wandkleden, poppen en etsen, riet werk, hout- en ijzersculpturen en keramiek. De verzameling, keurig gerangschikt op initiatief van de stichting Wester- schouwen Cultureel, geeft in zijn grote gevarieerdheid een aantrekkelijk en contrastrijk beeld van de creativiteit en handvaardigheid van zowel nog maar kort een hobby-beoefenende jeugdige als gevorderde oudere bewo ners van de Schouwse Westhoek. Niet in de laatste plaats is het smeedwerk van de oudste deelnemer aan de inwo ner-expositie Westerschouwen, de bij na zeventigjarige oud-smid Theo Lo dewijk uit Renesse, opmerkelijke ten opzichte van bijvoorbeeld het teken werk van de jongste inzendster, de zestienjarige Janet Remmers uit Haamstede, leerlinge agogische oplei ding aan de vakschool in Goes. Janet Remmers hoopt haar tekenaan- leg in de toekomst praktisch te kun nen ontplooien als bezigheidsthera peute. „Met wat ik tot nu toe heb getekend aan de hand van foto's en ansichtkaarten ben ik alleen nog maar van start gegaan", zegt Janet over haar potlood- en pentekeningen op de expositie in de Bewaerschole. „Want het mooiste is natuurlijk om direct naar de natuur te tekenen". Theo Lodewijk uit Renesse maakt sedert zijn pensionering van zijn vroe ger werk als smid een bijna dagelijkse kunstzinnige hobby. Zijn schuurtje achter de woning aan de Oude Mool- weg is omgesmeed tot atelier waar hij tien tot elf centimeter hoge sportfi- guurtjes uit puur ijzer modelleert. Op de tentoonstelling staat er een tiental te kijk, zorgvuldig opgesteld in een vitrine: een voetballer en een surfer, een ruiter, wielrenners, meisjes op de schaats, en een zeiler. In zijn werkplaatsje toont de heer Lodewijk een staafje rondijzer, door snee dertig millimeter. „Daarmee be gin ik", legt hij uit. De kunstsmid van Renesse bewerkt het ijzeren rond- staafje met een slijptol, allerlei hand- vijlen en schuurpapier tot een glad gepolijst rompfiguurtje. Vervolgens maakt hij van dunnere rondstaafjes ijzer de ontbrekende delen. En hij last de deeltjes electrisch aan elkaar op zo'n manier dat het resultaat uit één stuk lijkt te bestaan. Vooral de benen zijn een heel gepruts, vertelt Theo Lodewijk, die momenteel een roestvrij-stalen bootje onder handen heeft. Eenmaal maakte hij een ijzeren slager met een worstmachientje. Maar dat beeldje heeft hij niet meer. „Dat is al enige jaren bij de slager. Want die vond het zo mooi dat hij het in z'n winkel heeft gezet". Het werk van de vroegere dorpssmid van Renesse wordt ook in de familie kring op handen gedragen. Zijn doch ter portretteerde Lodewijk in olieverf aan het smidsvuur. En aan de keerzij de van het schilderijtje noteerde zij: En altijd vlamt het vuur hoog De man wordt rood Zijn schaduw groot Soms kromt zijn rug zich in een boog Om het ijzer te bekijken. De expositie 'Voor u en door u' te Haamstede is tot en met 9 februari, uitgezonderd zondagen, dagelijks open van 13.30 tot 16.30 uur. AXELDe stichting Streekcentrum Axel gaat de meningen van de winke liers peilen over de toekomstige win kelconcentratie in Axel. De vraag stelling heeft met name betrekking TERNEUZEN De MTS/MEAO houdt vrijdag 1 februari in Terneu- zen voor de tweede maal het Anton Pigmans-tafeltennistoernooi. Het toernooi staat open voor leerlingen, oud-leerlingen, personeelsleden en introducé's. Er wordt op veertien tafels in poule- vorm gespeeld in vier categorieën: competitiespelers, recreanten, dames en oud-leerlingen. De winnaar van de competitiespelers en de winnaar van de oud-leerlingen spelen vervolgens om de Anton Pigmanstrofee. Het toer nooi begint om 16.00 uur in de MTS/ MEAO aan de Zeldenrustlaan. Om streeks negen uur wordt het toernooi met de prijsuitreiking afgesloten. op het Szydlowskiplein. Tevens wil de winkeliersvereniging een stand punt over de openstelling van win kels op zondag. Vorige maand nog zei de gemeenteraad van Axel 'nee' op de vraag of het Szydlowskiplein voor winkelbebouwing moest worden vrijgegeven. Die vraag was toen zeer actueel, omdat het levensmiddelen concern Schuitema op dat plein een discount met een aantal kleinere winkeltjes wilde bouwen. Ondanks de beslissing van de raad wil de stichting Streekcentrum nu ook de mening van de plaatselijke midden stand daarover weten. Als een bedui dende meerderheid voor winkelbouw op het Szydlowskiplein is, zal het bestuur daarover contact opnemen met b en w. De enquêteformulieren zijn inmiddels verstuurd. Het is de bedoeling de uitslag van het onderzoek volgende week al te bespreken in de jaarlijkse algemene ledenvergadering. Die wordt woensdag om 20.00 uur gehou den in restaurant Het Wapen van Axel. De enquête betreft verder ook Wellicht binnenkort proefmet noodopvang verzorgingstehuizen HEINKENSZAND Als alles meezit en het ministerie van WVC binnen afzienbare tijd met de subsidie komt, die is aangevraagd in het kader van het flankerend beleid, kan op Zuid- Beveland medio mei begonnen wor den met een experiment nacht- en noodopvang in de verzorgingstehui zen. Woorden van die strekking zei dinsdagavond drs H. H. M. Zwartelé, voorzitter van de Stichting Welzijn voor Ouderen in Borsele en voorzit ter van Verzorgingstehuis De Kraai- ert te Lewedorp. Zwartelé was één van de inleiders voor een forumdis cussie in ontmoetingscentrum De Stenge in Heinkenszand, die gehou den werd als officieel startsein voor een ander experiment, dagverzorging door de verzorgingstehuizen Gast huis in Goes, Nieulande in Krabben- dijke en De Kraaijert te Lewedorp. Een werkgroep Dagverzorging, ont staan uit het regionaal intramuraal overleg bejaardenzorg en uitgebreid met werkers uit de eerste en tweede lijn, adviseurs vanuit de overheid en het gecoördineerd bejaardenwerk, pakte al meer dan een jaar geleden het thema dagverzorging op uit de nota's die minister Brinkman van WVC elkaar vrij snel deed opvolgen. Uit die nota's kwam als belangnjKste en steeds sterker wordende tendens naar voren dat gestreefd moet worden naar een zolang mogelijk handhaven van de oudere in zijn eigen woonom geving. Met dat doel is de term flanke rend beleid uitgedacht, die zoveel betekent als extra voorwaarden scheppen voor de oudere om ook werkelijk thuis te kunnen blijven: hulp bij ziekte, lichamelijke handi caps en opvang wanneer dat inciden teel nodig mocht blijken. De subsidie voor de dagverzorging kwam aan het eind van 1984 binnen en dinsdag werd dan ook officieel begonnen met de verzorging. In het kort komt het erop neer dat ouderen die thuis zelfstandig wonen en waarbij de hulp vanuit de eerste lijn net niet voldoende blijkt, overdag een paar dagen in de week terecht kunnen in een verzorgingstehuis, waar hen een dagprogramma wordt aangeboden dat is samengesteld aan de hand van hun individuele behoeften. Zo kunnen de ouderen gebruik maken van de voorzieningen in het verzorgingste huis: fysiotherapie en ergotherapie. Ook kunnen ze in groepen contacten leggen met elkaar en met de bewoners van het tehuis. De heer A. Ligtenberg, directeur van verzorgingshuis Huize Catherina in Bergen op Zoom kon vanuit zijn eigen ervaring spreken over de knel punten in de dagverzorging. In Ber gen op Zoom is een dergelijk experi ment zojuist met tot tevredenheid stemmende gevolgen afgerond. Het grootste struikelblok in het experi ment van de heer Lichtenberg was volgens de spreker de onbekendheid met de mogelijkheid tot dagverzor ging, bij de ouderen maar ook bij degenen die voor aanmelding zouden moeten zorgdragen: eerste-Iijnswer- kers, gecoördineerd bejaardenwerk en anderen die direct als hulpverle ner bij de ouderen betrokken zijn. Naarmate de problemen uit de weg werden geruimd bleek de dagverzor ging ook nog aangename neveneffec ten te sorteren doordat bijvoorbeeld de ouderen in het tehuis zich gesti muleerd voelden door het regelmati ge contact met de buitenwereld. Over onbekendheid bij de werkers in Zeeland zei Lichtenberg zich overi gens geen zorgen te maken gezien de overweldigende opkomst in De Sten- ge. De grote zaal zat nagenoeg vol. Een videofilm over alternatieven voor bejaardenhuisvesting en verzorging van de federatie landelijke stichting voor bejaardenoorden maakte de aan loop tot de discussie vol. Een forum onder leiding van mr F. G. A. Huber zat na de pauze klaar om een en ander te verduidelijken naar aan leiding van vragen uit de zaal. In het forum zaten, behalve beide inleiders: L. H. L. Hermans, namens de kruisver enigingen, A. van Waarden, namens de bejaardenoorden, en K. Schipper namens het gecoördineerd bejaarden werk. de openstelling van winkels op zon dag en de opzet van de Axelse brade rie. Op de bijeenkomst wordt voorts het jaarprogramma besproken, als mede de jaarverslagen van penning meester en secretaris. SINT-JANSTEEN De carnavals stichting 'De Steense Ratten' uit Sint- Jansteen houdt zaterdag 2 februari in samenwerking met de leerkrachten van de basisschool 'Sint-Aloysius' uit Sint-Jansteen het jaarlijks carnavals songfestival in het gemeenschapscen trum 'De Warande'. Naast individue- len kunnen ook groepen en duo's aan het songfestival deelnemen. Deelne- mers(-sters) die niet over een eigen muziekinstrument beschikken wor den bij hun optreden door een orga nist ondersteund. Deelname aan het festival is niet aan een leeftijd gebon den. Het winnende nummer wordt tijdens het komende carnaval in Sint- Jansteen en de boerenmaaltijd ten gehore gebracht. De jeugd kan zich voor het songfestival laten inschrijven op de basisschool. Het songfestival begint om 14.00 uur. GROEDE De zanger Piet Brakman treedt vrijdagavond om 20.00 uur met een avondvullend programma op in 'De Uitkomst' in Breskens. Zijn naam genoot Piet Brakman uit Aarden burg leidt diezelfde avond in 'De Ploeg' in Groede de muziek- en reis- quiz van 't Nut. Ook die begint om 20.00 uur. Een bericht over de Nutsavond en Brakman's aandeel daarin in de PZC van dinsdag zaaide verwarring. KOEWACHT De muziekvereniging 'Eendracht Maakt Macht' (EMM) uit Koewacht houdt zaterdag 26 januari haar jaarlijkse wafelactie in Koe wacht en omgeving. Deze week gaan de leden van de Koewachtse muziek vereniging op pad om huis-aan-huis de bestellingen op te nemen. De lek kernijen worden zaterdag thuis be zorgd tussen 10.00 en 15.00 uur. De opbrengst van de actie is geheel be stemd voor de aankoop van nieuwe muziekinstrumenten en voor het uni formenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 21