Oud-burgemeester vierde 65-jarig hupelijksfees Renovatie woningen De Vosstraat Zierikzee over twee jaar gereed BIJNA VERDUBBELING VAN RUIMTE GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN CFO N-Beveland Volleybal regio hield vergadering in Colijnsplaat OPKNAPBEURT VOOR 43HUIZEN BEKENDMAKING GEMEENTE REIMERSWAAL LEIDISTIER IffSSEl BEwtUtnUtn w PZC/streek u Handboogsport Wolphaartsdijk Handboogsport in Yerseke Jaarvergadering PvdA in Goes Sport- en spelmiddag voor jeugd vv Vosmeer Hengel wedstrijd De leeglopers Schaats wedstr ij den Bergen op Zoom Gebedsdienst Poortvliet Goes op huidige plaats GOES Het gewestelijk arbeidsbureau in Goes krijgt een nieuwe behuizing. De rijksgebou wendienst heeft een plan ontwikkeld voor de bouw van een kantoor op de huidige plaats van het arbeidsbureau aan de Westwal/Kolveniershof. Door de architect Nico Witstok uit Moordrecht (ZH) is een ontwerp gemaakt, dat wat vormgeving en te gebruiken materialen betreft, aansluit op de typerende bouwstijl van het winkelcentrum aan de Kolveniershof. Gedurende de sloop- en bouwperiode wordt het gewestelijk arbeidsbureau tijdelijk gehuisvest in de bovenverdieping van de modezaak Hij aan de Lange/Korte Kerkstraat. Het is de bedoeling dat direct na de bouwvakvakantie met de werkzaam heden voor het nieuwe kantoor wordt begonnen. Eerst zal uiteraard het hui dige gebouw gesloopt moeten worden. De werkzaamheden zullen ongeveer anderhalf jaar in beslag nemen. Het wachten is nog op de goedkeuring voor het tijdelijke huisvestingsplan. Is die er, dan kan het werk worden aanbesteed. In het kantoor krijgt het gewestelijk arbeidsbureau de be schikking over een oppervlakte van ongeveer 1080 vierkante meter. Dat is ten opzichte van de huidige situatie bijna een verdubbeling. Directeur J. Vermeulen en adjunct directeur M. Poulus van het geweste lijk arbeidsbureau zijn blij met de nieuwbouwplannen. Ze wijzen erop dat aan de Westwal al jarenlang met de ruimte moet worden gewoekerd. De ontwikkeling van het arbeidsbu reau nieuwe stijl (met een nadrukke lijk andere vorm van cliëntbenade ring, zowel naar werknemer als naar werkgever toe), alsmede de goegeno- men werkloosheid zorgden voor veel meer werk en ook meer medewerkers. In de afgelopen jaren was er sprake van een verdubbeling van het aantal medewerkers tot, momenteel, 25,5 in de vestiging Goes (en totaal acht in de vestigingen Zierikzee en Tholen). In Goes is ook nog plaats ingeruimd voor de twee medewerkers van Start, het uitzendbureau van de arbeidsbu reaus (zonder winstbedoelingen, maar wel met het oogmerk mensen aan een vaste baan te helpen). Poulus wijst erop dat de werkloosheid sterk steeg: 2,5 procent in 1975 en thans 12 a 13 procent bij de mannen en 15 a 16 procent bij de vrouwen. Over een betere huisvesting is lang WOLPHAARTSDIJK - Bij de heer P. J. Ossewaarde hield de handboogver eniging 'Doel naar Hoger' een schie ting op de liggende wippen. Er waren 32 deelnemers. Uitslag eerste wip: hoofdvogel K. Schipper. St. Andries Wemeldinge; eerste zijvogel C. v. d. Dries, Soranus Heinkenszand; tweede zfj vogel W. Remijnse, Edele Handboog Ou- delande; eerste kal C. v. d. Dries Soranus; eerste klep A. Rentmeester Cz Willem Teil Ovezande; tweede klep G. Voet, Soranus; derde klep J. Rentmeester, Willem Teil. Meeste kleine vogels, acht stuks: P. Maat Zorgvlied, Ellewoutsdijk. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel P. Vette, Concordia 's-Heerenhoek; tweede hoofdvogel, W. Re mijnse, Edele Handboog; eerste zijvogel P. Daalman, ADLM Kwadendamme; tweede zijvogel K. Schipper, St. Andries; eerste kal L. de Jonge ADLM; tweede kal H. Voet, Soranus; derde kal P. Vette, Concordia; vierde kal P. Daalman, ADLM. A. Dekker van Doel naar Hoger Wolphaartsdijk schoot de meeste kleine vogels (acht stuks) en een vliegende vogelprijs; tweede prijs was voor C. Stouthamer Edele Handboog. YERSEKE - In De Doelen van 'St.- Sebastiaan' hield de handboogvereni ging 'Diana' een schieting op de lig gende wippen, waaraan 76 schutters deelnamen. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel, L. de Koeyer, Diana Yerseke; tweede hoofd vogel, G. Haasdonk, Willem Teil, Ovezande; derde hoofdvogel, G. Voet, Soranus, Heinkens zand; vierde hoofdvogel, Jos. Rentmeester, Willem Teil; eerste zijvogel: J. A. Rijk, ADLM Kwadendamme; tweede zijvogel, M. Kriekaard, Diana; derde zijvogel, P. Boon man, Willem Teil; vierde zij vogel, J. Schip per, St. Andries, Wemeldinge; eerste kal, P. Kosten, Doel naar Hoger, Wolphaartsdijk; tweede kal, C. Stouthamer, Edele Hand boog, Oudelande; derde kal, J. Schipper. St.Andries; vierde kal, G. Haasdonk, Wil lem Teil. Meeste kleine vogels: A. Clarijs ADLM, acht stuks. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel, Bob Glerum, Diana; tweede hoofdvogel, W. Re mijnse, Edele Handboog; eerste zij vogel, M. v. Steenbergen; tweede zijvogel, G. Haas donk, beiden Willem Teil; derde zijvogel, J. Harinck, Diana; vierde zfj vogel, Jac. Doene, Victoria, Kwadendamme; eerste kal: J. de Jonge, Soranus; tweede kal: J. v. Steenber gen, Willem Teil; derde kal: J. de Bruin,' St.Andries; vierde kal: J. de Koeyer, Diana, De Vliegende vogelprijzen waren voor: mevr. L. de Bruin, St.Andries en P. Vette, Concordia, 's-Heerenhoek. Meeste kleine vogels J. Kosten, Doel naar Hoger, zeven stuks. GOES De afdeling Goes van de Partij van de Arbeid houdt donderdag 7 februari de jaarvergadering in de Prins van Oranje te Goes. Op de agenda staan de gebruikelijke versla gen (onder andere van de secretaris, het gewestelijk bestuurslid en de raadsfractie) en verkiezingen (onder meer voor het bestuur en afvaardigin gen naar het congres en de gewestelij ke vergadering). De vergadering be gint om 20.00 uur. OUD-VOSSEMEER - De jeugdcom missie van de vv Vosmeer hield in de kantine van sportpark De Vossenberg ter overbrugging van het voetballoze tijdperk een sport- en spelmiddag voor de jeugd. Hiervoor bestond veel belangstelling. Onder leiding van Vos meer-trainer Jan Verreyen moesten 11 onderdelen worden afgewerkt. De onspanningscommissie van de vv Vosmeer had voor een nuttige prijzen- tafel gezorgd met shirts, broeken, tas sen, handdoeken en kousen in de Vosmeer-kleuren. Voor alle deelne mers was er een prijs. gepraat. Het gebouw aan de Westwal werd omstreeks 1962 betrokken. Daarvoor zat het gewestelijk ar beidsbureau verspreid over verschil lende werkplekken in de Ganzestad. De voormalige villa was snel te; klein. In 1974 werd er dan ook een flinke vleugel aangebouwd. Daarna volg den nog tweemaal aanpassingen, de laatste bij de invoering van het ar beidsbureau nieuwe stijl in 1983. Op dat moment kwam ook de noodzaak tot complete nieuwbouw duidelijk in beeld. De rijksgebouwendienst on derzocht verschillende mogelijkhe den, onder meer een gebouw op het zogeheten Magnoliaterrein aan de zuidwestelijke binnenstadsontslui- tingsweg en gebruikmaking van het voormalige hotel De Korenbeurs aan de Grote Markt. Te duur en minder doelmatig, waren de voornaamste redenen waarom deze mogelijkheden afvielen. Uiteindelijk viel het besluit tot nieuwbouw op de bestaande plek, waar het rijk ook al de grond in eigendom heeft. Op basis van een programma van eisen is een bepaalde indeling ge maakt. De overwegend publieksge richte activiteiten zijn vrijwel alle maal op de begane grond gedacht. Een belangrijke plaats is ingeruimd voor een informatiecentrum. Direc teur Vermeulen beklemtoont dat dit centrum van het arbeidsbureau zo veel mogelijk zelfstandig hun gang 'S HEERENHOEK - De visclub De Leeglopers hield de tweede clubwed strijd van het seizoen, waaraan 22 vissers deelnamen. Er werden negen bovenmaatse en twee ondermaatse vissen gevangen, met een totaalge wicht van 1665 gram. De uitslag was als volgt: 1. P. Slabbekoorn met 540 punten; 2. A. v. Oosten met 300 p.; mevr. Slabbekoorn met 295 p.; L. v. de Berg met 155 p.; B. de Visser met 145 p.; P. Nouse met 130 p.; A. Schoolmeester met 100 p.; P. Nijpjes met 50 p.; L. Hooftman met 50 p. kunnen gaan. Vermeulen geeft aan dat dit helemaal past in de zienswijze die de arbeidsbureaus hebben ontwik keld. Niet meer een maatschappelijk werk-achtige aanpak, maar veel meer gericht zijn op de zelfwerkzaamheid en de eigen verantwoordelijkheid van de cliënt. Het betekent onder meer rekening houden met persoonlijke omstandigheden en mogelijkheden, alsmede duidelijk aangeven tot welke groep werkzoekenden iemand be hoort. Daar wordt ook de vorm van hulpverlening door het arbeidsbureau op afgestemd. Veel meer dan vroeger krijgt ook het bedrijfsbezoek aan dacht. Dat heeft er volgens adjunct directeur Poulus al toe geleid dat bedrijven het arbeidsbureau veel be ter weten te vinden. Naast de inrichting van het centrum (in de huidige situatie is daar veel te weinig ruimte voor) beschouwt Ver meulen het vergroten van de privacy van de cliënten als een belangrijke verbetering van de nieuwbouw. Gelet op de toch vrij beperkte bouwmoge lijkheden er is slechts een vrij smalle strook beschikbaar is direc teur Vermeulen erg content over de opzet. Hij vindt het een goede zaak dat het arbeidsbureau in het centrum van Goes gevestigd kan blijven, mid denin de keten van voorzieningen (waartoe ook bijvoorbeeld een ge meentelijke sociale dienst, gemeen schappelijk administratiekantoor, maatschappelijke dienstverlening be horen). De heer J. van Halst (links) en zijn echtgenote worden gefeliciteerd tijdens de receptie ter gelegenheid van hun 65-jarig huwelijksfeest. WISSENKERKE In hotel Kamperduin in Kamper land vierden dinsdagavond de 99 jaar oude J. van Halst en zijn zes jaar jongere vrouw A. C. de Vos hun 65-jarig huwelijksfeest. De echtelieden komen beiden uit Kortgene, maar wonen sinds 1920 in Wissenkerke. De heer Van Halst heeft in zijn leven de meest uiteenlopende beroepen uitgeoefend. Zo begon hij als schoenmaker, kwam daarna in de meubelhandel en woninginrichting terecht en werd in 1955 tot burge-1 meester van de gemeente Wissenkerke benoemd. Van Halst bekleedde deze functie tot februari 1962. Zijn opvolger, de huidige burgemeester P. Wisse, schonk het echtpaar namens het gemeentebestuur van Wis senkerke een bloemstuk. De jubilarissen ontvingen j van koningin Beatrix een gelukstelegram. Het gewestelijk arbeidsbureau aan het Kolveniershof in Goes. HEINKENSZAND - De IJsvereniging Heinkenszand hield op de ijsbaan 'De Stelleplas' in Heinkenszand schaats wedstrijden voor leerlingen van de lagere scholen en voor ouderen. Er waren in totaal 230 deelnemers. De uitslagen zijn als volgt: eerste klas meisjes: 1. Chianita van Maldegem; jongens: 1. D. Groenendijk; tweede klas meisjes: 1. Femke de Keijser; jongens: 1. Arjan Geleedst; derde klas meisjes: 1. Johan de Smidt; jongens: Reinier van de Does; vierde klas meis jes: 1. Viebeke Verhulst; jongens: 1. Michel de Waal; vijfde klas meisjes: 1. Siska Colligon; jongens: 1. Sander Cornelisse; zesde klas meisjes: 1. Cori- ne Wondergem; jongens: 1. Henk van de Brink; meisjes 12-13 jaar: 1. Judith van Mekeren; jongens 12-13 jaar: 1. Lex Lodder; jongens 14-15 jaar: 1. Martin Bogaart; jongens 16-17 jaar: 1. Kees de Waayer; afvalrace tot 20 jaar: 1. Kees de Waayer, 2. Martin Bogaard, 3. Adam Visser. COLIJNSPLAAT De afdeling Noord-Beveland van de CFO voor overheidspersoneel hield de jaarlijk se ledenvergadering in het dorpshuis De Brug in Colijnsplaat. Spreker was districtsbestuurder J. C. M. van de Voorde uit Bergen op Zoom. Hij ging onder meer in op de pas verschenen circulaire van het ministerie van binnenlandse zaken waarin de ar beidsvoorwaarden voor 1985 voor het overheidspersoneel bekend zijn gemaakt. Voorts was er een bestuursverkiezing, waarin aftredend en nièt-herkiesbaar waren de heren J. Mieras, en P. C. Bouterse. Nieuw gekozen werden me vrouw J. C. de Vos-de Wild en de heer P. Wattel. Er werden twee gouden insignes uitgereikt wegens veertigja rig CNV-lidmaatschap aan de heren L. Bakker en M. G. de Smit. De vergade ring stond onder leiding van de voor zitter van de afdeling Noord-Beve land, de heer G. M. van de Kreeke. BERGEN OP ZOOM De volleybal uitslagen in de regio Bergen op Zoor| zien er als volgt uit: VC De Berk II - Block 70 I 0-3; Olympus 't II - Block 70II3-1; Tobec III - SV Diomedofc I 0-3; Veronica 74 I - VC De Schalm 131 Veronica 74II - Sic Pugno III1-3; Sic Pugrl IV - WR I 1-2; Olympus '69 III - VC Meiluf II 3-0: Tobec IV - SV Diomedon II 1-2; vl Meilust III - Block 70 III 3-0; Tos II - si Pugno V 1-2; Tos I - Amigos II 3-0; WRll Olympus '69 I 3-0; VC De Berk I - Sic Pugrl III 3-0; Sic Pugno II - VC De Schalm 1311 Tobec I - Block 70II3-0; Tobec III - Amigl II 1-2; Olympus '69 II - VC Meilust I li Tobec II - SV Diomedon II 0-3; Tos I - ,1 Meilust II 0-3; Veronica 74 II - WR II 1-| BIEZELINGE Zaterdagavond wordt er in de consistorie van dl hervormde kerk in Biezelinge eel interkerkelijke gebedsdienst gehoi den. Deze maandelijkse dienst staal ditmaal in het teken van de gebedl week voor eenheid van de christenel en draagt dan ook het thema van dl week: 'In Christus van dood naaf leven', naar aanleiding van Efeze 2| 1-10. De dienst begint om 19.00 uurl ZIERIKZEE Als alles naar wens verloopt betrekken over twee jaar alle bewoners van de P. D. de Vos- straat in de wijk Buijse genoemd naar Cornelis Buijse, oud-eigenaar van het bouwperceel in Zierikzee, hun geheel gerenoveerde pand. „De gemiddelde tijdsduur die voor de verbetering van elk huis is uitgetrok ken, beslaat ongeveer drie maanden. Zolang worden de bewoners onderge bracht in wisselwoningen", vertelt de directeur van de uitvoerende wo ningbouwvereniging Beter Wonen, ing Ph. H. van Doorne. De verbeterin gen aan de 46 woningen langs de P. D. de Vosstraat zijn uitgebreider dan aan de panden rond de d'Aillystraat en de Marisstraat in dezelfde wijk. Dit is een gevolg van de watersnood ramp in 1953, de uit 1949 daterende huizen kwamen toen geruime tijd in het zoute water te staan. Een nijver onderhoudsbeleid door be woner en verhuurder is, volgens Van Doorne, dan ook noodzakelijk. De huizen hebben nog steeds te lijden van het zout. „Bij de eerste verbouw de groep van 81 woningen aan de Maris- en d'Aillystraat kon worden volstaan met het vernieuwen van vloeren, kozijnen en enig verfwerk", aldus de directeur. „De percelen aan de P. D. de Vosstraat vragen en krijgen een aanzienlijk grotere onder houdsbeurt. De werkzaamheden daar bestaan onder meer uit vernieuwing van electra en plafonds. Ook de bui tenriolering krijgt een herstelbeurt". Voor de bewoners hoeft de verbou wing in eerste instantie weinig finan ciële gevolgen te hebben. De minima le huurverhoging bedraagt precies vier gulden. Deze is toe te schrijven aan de vernieuwing van de electrici- teitsvoorziening. Door middel van een aantal woningverbeteringspakketten stelt Beter Wonen haar huurders ook in de gelegenheid het pand van ex tra's te voorzien. Deze bestaan onder meer uit een uitbreiding van de elec tra, keukenvernieuwing, algehele iso latie en een verbetering van de ont luchting in de woning. De gewenste pakketten leveren een stijging van de huren op tussen 4,00 tot 118,00 gulden per maand. Wel wachten de betrokke nen nog op een definitieve toezegging van de gemeente een bedrag beschik baar te stellen voor de verhuis- en herinrichtingskosten. Er heerst op dit moment bij de bewoners grote onze kerheid over de hoogte van deze som die voor 1 januari 1985 altijd door het rijk werd uitgekeerd en lang van te voren bekend was en wanneer deze wordt uitgekeerd. De woningbouwvereniging besteedt in samenwerking met de gemeente Zierikzee ook aandacht aan de verbe tering van de woonomgeving in de wijk. Directeur Van Doorne ver wacht dat de veel gehoorde klacht van bewoners in Buijse over het parkeerprobleem, in een op te stellen plan voor de wijk, zeker zal worden meegenomen. Verder is het zeker dat de gemeente de toestand van de we gen gaat aanpakken en, in overleg met de bewoners, eventueel gaat ver leggen. De corporatie wil zich voorlo pig nog niet bezighouden met de inrichting van de wijk. Zij wacht op de uitkomst van het overleg dat de bewonersvereniging binnenkort met de gemeente heeft. „Want wie is tenslotte meer deskundig over de inrichting van het woongebied, dan de mensen die er zelf verblijven", betoogt Van Doorne. Het renoveren van de 57 woningen langs de Raveslootstraat en de Slab- berswerf in de wijk Buijse laat nog even op zich wachten. Beter Wonen kijkt uit naar de goedkeuring van het ministerie van volkshuisvesting en de daaraan verbonden subsidie. „We hadden die goedkeuring vorig jaar reeds aangevraagd maar die is om weinig duidelijke redenen afgewe zen", zegt de directeur. Ter geruststel ling van de bewoners in de betreffende straten voegt Van Doorne er direct aan toe dat het renovatieplan wijk Buijse in zijn geheel zal worden uitge voerd. De woningbouwvereniging denkt hiervoor nog vijf jaar nodig te hebben. De P. D. de Vosstraat in Zierikzee. DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT VLUG VLOT VEILIG Autorijschool voor al uw rijbewijzen LID V.R.G.O. U weet het toch? Eerst voor uw theorie geslaagd, dan pas de praktijk aangevraagd. Dus nu theorieles met computer v.a. 17 jaar en 8 maanden. Kerkhoekstraat 01103-1479. 47, 's-Gravenpolder, tel. Burgemeester en wethouders van de gemeente Reimerswaal maken bekend, dat de heer W. F. van Gorsel, Valckenisseweg 1 te Rilland vergun ning heeft gevraagd voor het bouwen van een hoeve-restaurant aan de Valckenisseweg 3 te Rilland. Het bouwplan is in strijd met het geldende bestemmingsplan 'Buitengebied', daar het be drijf is geprojekteerd op een perceel grond, dat de bestemming agrarische doeleinden heeft. De gemeenteraad heeft echter op 18 december 1984 verklaard, dat voor het betreffende perceel een wijziging van het bestemmingsplan wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met deze in voorbereiding zijnde wijziging. Zij zijn voornemens realisatie van het bouwplan mogelijk te maken door ingevolge artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het geldende bestemmingsplan en met toepassing van artikel 50 lid 8 van de woningwet de gevraagde vergun ning af te geven. Tegen dit bouwplan kan iedereen binnen 14 dagen na deze publikatie schriftelijk bezwaar indienen bij him college. Gedurende deze periode liggen de op de aan vraag betrekking hebbende stukken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, Oude Plein 1 te Kruiningen ter inzage. Kruiningen, 23 januari 1985. Burgemeester en wethouders voornoemd, H. Boer, de burgemeester. D. Boone, de secretaris. De burgemeester van de gemeente Reimerswaal maakt bekend dat met ingang van 24 januari 1985 gedurende een maand ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, Oude Plein 1 te Kruiningen ter inzage ligt het bestemmingsplan bebouwde kom Waarde, zoals dat door de ge meenteraad op 18 december 1984 is vastgesteld. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren tegen het bestem mingsplan indienen bij het college van gedepu teerde staten van Zeeland, St.-Pieterstraat 42 te Middelburg. Gelijke bevoegdheid komt toe aan iedereen, die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht. Naar aanleiding van de vaststelling van bovenge noemd bestemmingsplan heeft de gemeenteraad op grond van artikel 74, lid 2a van de wet geluidhinder bepaald dat voor de verkeerswegen binnen het bestemmingsplan geen geluidszone geldt; op grond van een redelijke schatting mag namelijk worden aangenomen, dat de verkeersin tensiteit op de betreffende wegen de eerstkomen de 10 jaar, gerekend vanaf 18 december 1984, minder dan 2.450 motorvoertuigen per etmaal zal bedragen. Kruiningen, 23 januari 1985. De burgemeester voornoemd, H. Boer. HERHAALDE OPROEP Burgemeester en wethouders van Middenschou- wen roepen sollicitanten op voor de betrekking van aan de tweeklassige openbare kleuterschool 'Pig- gelmee' te Kerkwerve. Vereisten: - het bezit van de akte van bekwaamheid met de applicatie als volledig bevoegd onderwijzer (es); - de bereidheid om enthousiast mee te willen werken aan de vorming van de openbare basisschool in Kerkwerve. Aanstelling zal plaatsvinden in tijdelijke dienst, met kans op een vaste aanstelling. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Telefonische inlichtingen worden verstrekt door de hoofdleidster, mej. J. S. M. Bos (tel. school 01110-3719, privé 01110-5869). Sollicitaties moeten binnen 10 dagen na verschij ning van dit blad worden gezonden aan burge meester en wethouders van Middenschouwen, Platteweg 33, 4322 BD Scharendijke, onder ver melding van 'sollicitatie' in de linkerbovenhoek van de envelop. WOENSDAG 23 JANUARI 1985 !3£Mf 5 0*7 Nieuwbouw arbeidsbureau

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 20