WEINIG KANS OP VOETB AI Ik heb me nog niet één keer kunnen bewijzen Gaston Rahier wint voor tweede keer Parijs-Dakar PZC/ sport NEDERLANDER ALLEEN AAN KOP Salnikov gaat weer trainen Biljarttop zet bond onder druk Vermiste schaatser al in bed Nederland kandidaat foor WK wielrennen in 1990 Lotto en toto DeMuynck won in Zelzate Programma Van de Meeberg trainer WHS Jeremiasse in Parijs-Roubaix Thoienaar Jack Verwijmeren bokst zaterdag eerste partij Harkönen 17 Uitslagen Hartafwijking Nette bokser JANDEROO Y WERD ZESTIENDE WOENSDAG 23 JANUARI 1985 ZEIST (GPD) - Hoewel het gisteren al behoorlijk dooide, zal er in het komende weekeinde vrijwel zeker niet worden gevoetbald. J. Adams, inspecteur accommodaties van de KNVB, gelooft wel dat als het huidi ge weertype aanhoudt de competities in het betaalde en amateurvoetbal het volgende weekeinde hervat kun nen worden. „Maar deze week is daar geen kans op", zegt hij beslist. „Er zit zoveel vorst in de grond dat het zeker nog ruim een week duurt voordat de vel den enigszins bespeelbaar zijn". Pas als de vorst tot 25 cm onder de grond is gezakt kan er volgens Adams worden gevoetbald. „De vorst zit nu nog vlak onder het gras en dus leveren de velden gevaar op voor de spelers. Bovendien zou het gras bij een wed strijd finaal kapot getrapt worden. De bovenste zachte laag wordt bij een wedstrijd zo van de harde ondergrond afgestroopt. Om twee redenen is voet bal dit weekeinde dus ondenkbaar. Overigens is dooi alleen niet genoeg om de competitie volgende week weer te laten draaien. Het zal een beetje droog moeten worden. Bij natte sneeuw of regen zullen we vermoede lijk nog een weekje moeten wachten". Jan Timman lijkt weer kanshebber voor zege WIJK AAN ZEE (ANP) - Jan Timman is bezig met een uiterst serieuze poging de grootmeestergroep van het Hoogovens-schaaktoernooi voor de tweede maal in zijn loopbaan naar zijn hand te zetten. Vier jaar heeft Wijk aan Zee, waar heel schakend Nederland in de tweede helft van januari te zamen lijkt te komen, moeten wachten om Timman weer in topvorm aan het werk te kunnen zien. Nu is het dan weer zover. In zelfverze kerde stijl versloeg de nummer drie van de wereld dinsdag in de vierde ronde de Amerikaan Sergej Koedrin. Doordat zijn grootste concurrent, de Engelsman John Nunn, met zwart tegen de Canadees Spraggett niet verder kwam dan remise, werd Tim man alleen koploper met 3,5 punten. In 1981 verplichtte Timman het ken- nerspubliek in Wijk aan Zee al eens aan zich door met Genna Sosonko de eerste prijs te delen. Het jaar daarop was de 33-jarige Amsterdammer ech ter allerminst in goede doen. Hij leed nederlagen tegen Nunn, Nikolic, Su- nye, Sosonko en in een incidentrijke partij tegen Van der Wiel en kwam niet verder dan de elfde plaats met 5,5 punten. Vervolgens sloeg Timman het Hoogovenstoernooi twee keer over, waarbij eenmaal ziekte de oorzaak was. In de eerste vier ronden van de 47e editie van het evenement laat Tim- MOSKOU (Reuter/ANP) - Drievoudig wereldrecordhouder Vladimir Salni kov uit de Sovjetunie zal in april de zwemtraining hervatten. Daarmee komt de 24-jarige zwemmer uit Le ningrad terug op zijn eerdere besluit zijn loopbaan te beëindigen. Salni kov, die in 1980 in Moskou Olympisch kampioen werd en wereldtitels ver overde in 1978 en 1982, besloot vorig jaar nogal plotseling met de zwem- sport te stoppen. Insiders meenden, dat zijn impulsieve besluit voort sproot uit zijn teleurstelling niet in Los Angeles van de partij te kunnen zijn, waar hij drie gouden medailles had willen winnen. DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse topbiljarters zullen de toernooien om de nationale titels kader 47/2 (15-17 maart in Steenwijk) en libre (10-12 mei in Gorssel) boycotten als deze wedstrijden volgens het door de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond (KNBB) voorgestane poule-systeem worden gespeeld. De acht ereklassers: Hans Vultink, Piet Vet, Jos Bongers, Jan Arnouts, Harry van de Ven, Louis Havermans, Christ van der Smissen en Raymond Burgman, die afgelopen weekeinde aan de titelstrijd bandstoten in Gors sel deelnamen, hebben dat in een aangetekende brief aan het bestuur van de biljartbond laten weten. Hans Vultink, die zondag nationaal kampioen bandstoten werd, had in Gorssel al laten weten een afkeer te hebben van het poule-systeem en daar de consequentie van te nemen. Hij is, evenals de andere spelers, een voorstander van het Avé-systeem, waarin de spelers elkaar allemaal een keer ontmoeten. LEEUWARDEN (GPD) - De oud ste deelnemer aan de maandag verreden „wilde" Elfsteden tocht, de 55-jarige oud-schipper Piet Zeldenrust uit Assen, heeft voor enige paniek gezorgd bij politiekorpsen langs het traject Birdaard-Leeuwarden. Zelden rust was aan het begin van de avond nog gezien in Bartlehiem, maar om half tien 's avonds nog steeds niet gearriveerd bij de finish op de Bonke. Naarmate de avond vorderde, steeg de ongerustheid. Omdat er ernstig rekening mee werd gehouden dat er een onge luk was gebeurd, hebben de poli tiekorpsen van de gemeenten Leeuwarden en Tietjerkstera- Aédeel met assistentie van de rijkspolitie naar de schaatser ge zocht. Hij werd niet gevonden. Rond half twee gisternacht rees het idee om het eens bij de man thuis in Assen te proberen. Zel denrust bleek allang in bed te hggen. Hij was, komend uit Dok- kum, bij Bartlehiem niet afgesla gen, maar rechtdoor over de Dokkumer Ee naar Leeuwarden geschaatst. De schaatser was daar omstreeks zeven uur aange komen, na een tocht van bijna veertien uur. man zich van zijn beste kant zien. Temidden van schakers, die met een enkele uitzondering stuk voor stuk als vechtjassen bekend staan, voelt Tim man zich uitstekend thuis. Koedrin, na drie ronden nog ongeslagen, was met de beste voornemens tijdens striemende regenvlagen van het hoge duin, waar het spelershotel ligt, afge daald. Hij meende zich te kunnen veroorloven zo'n zeven minuten te laat tegenover Timman plaats te ne men en ging ook nog eens op zijn gemak een paar minuten over zijn eerste zet nadenken. Ruim vier uur SINT-ANNALAND De Brabantse voetbaltrainer Giel van de Meeberg verruilt aan het eind van dit seizoen Smerdiek voor WHS. Hij volgt Nico de Frel op als oefenmeester van WHS. Van de Meeberg is de laatste twee jaar trainer van Smerdiek geweest en werkte daarvoor bij Dinteloord. later deed de tijd Koedrin, die het uiterlijk heeft van een filmheld uit lang vervlogen dagen, de das om. Timman had de voormalige Sovjet schaker, die vorig jaar de grootmees tertitel verwierf, na een Nimzo-indiër zo in de problemen geschoven dat Koedrin voor negentien zetten nog slechts anderhalve minuut ter be schikking had. Die opdracht was zelfs voor de vingervlugge Koedrin te veel. Op de 29e zet kondigde het tikje van de vallende vlag op de klok zijn ondergang aan. Voor Timman klonk het als muziek in de oren, Koedrin keek alsof hij zojuist zijn begrafenis mars had horen spelen. en Lobron 2,5; 5. Beljavski.Kortsjnoj, Van der Wiel, Koedrin 2; 9. Portisch, 1,5 1 afgebr.; lO.Spragget, Romanisjin, Ligterink 1,5; 13.Ftacnik 1 1 afgebr.; 14.Ree 0,5. De uitslagen in de tweede ronde van de meestergroep zijn: tweede ronde: Hodgson (Eng) - Barlov (Joe) 1-0; Piket (Ned) - Sowray (Eng) 1-0; Rogers (Aus) - Grooten (Ned) afg; De Wit (Ned) - Portisch (Hon) 0,5-0,5; De Boer (Ned) - Böhm (Ned) 0.5-0,5; Hartoch (Ned) - Van der Sterren (Ned) 1-0. Stand na de 2e ronde: 1. Piket 2; 2/3. Hodgson en Hartoch 1 1; 4/8. Böhm Portisch, De Boer, De Wit, Sowray 1; 9. Rogers 0,5 1; 10. Van der Sterren 0,5; 11. Grooten 0 1; 12. Barlov. De uitslagen van de vierde ronde zijn: Lobron (Wdl) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0; Beljavs- ki (Sov) - Ree (Ned) 1-0; Portisch (Hon) - Ftacnik (Tsj) afgebroken; Spragget (Can) - Nunn (Eng) 0,5-0,5; Georgiev (Bul) - Van der Wiel (Ned) 0,5-0,5; Timman (Ned) - Koedrin (Vst) 1-0; Romanisjin (Sov) - Ligterink (Ned) 0,5-0,5. Stand na vier ronden: 1. Timman 3,5 punt; 2. Nunn 3; 3. Georgiev Timman HHBHmBHI s- Kudrin Jan Timman in zijn partij van de vierde ronde tegen Koedrin (r). WOERDEN (GPD) - De Koninklijke Nederland- sche Wielren Unie (KNWU) wil zich kandi daat stellen voor de or ganisatie van de we reldkampioenschappen wielrennen op de weg en baan voor dames, amateurs en beroeps renners in 1990. Dat. blijkt uit de prioritei tenlijst die het hoofdbe stuur voor het komende jaar heeft opgesteld. In Nederland werden in 1979 (Valkenburg en Amsterdam) voor het laatst dergelijke we- reldkampioeschappen georganiseerd. Eerder dan 1990 is niet mogelijk omdat België voor 1988 kandidaat is en Columbia voor 1989 op de nominatie staat. De UCI, de internationa le wielrenorganisatie, heeft inmiddels kam pioenschappen toege wezen aan Italië (1985), Verenigde Staten (1986) en Oostenrijk (1987). Dit jaar wordt het organise rende land in 1988 defi nitief bekendgemaakt. Op korte termijn zal de KNWU zich oriënteren en zich langs officiële weg aanmelden bij de UCI. Tegelijkertijd zal een voorbereidende commissie in het leven worden geroepen. Uit de prioriteitenlijst blijkt voorts dat de sa menwerking tussen wie lersport en wetenschap verder moet worden uit gebouwd. Dit gaat mede op verzoek van de ver schillende bondscoa- ches. Verwacht wordt dat door het meer in schakelen van de weten schap op medisch en technisch gebied, het ni veau van de Nederland se wielersport omhoog kan gaan. Dit sluit aan bij het meerjarenplan 1986-1991 dat in de loop van dit jaar door de KNWU zal worden vast gesteld. Overigens bestaat nog steeds de kans dat de Nederlandse kampioen schappen op de weg dit jaar in Rotterdam wor den gehouden. Er zijn verkeerstechnische pro blemen op de Brie- nenoordbrug en ook is het kostenpakket nog niet uitgewerkt. Rond 1 februari valt de beslis sing. Indien Rotterdam niet haalbaar is, vallen de organisatoren terug op het vaste parkoers sinds 1978 in het Zuid limburgse Geulle. PARIJS (ANP) - Voor het eerst zal een Nederlander als eerste wedstrijdlei der fungeren in de klassieker Parijs- Roubaix. De internationale wiel- renunie (UCI) wees voor die functie Wim Jeremiasse (44) uit Schijndel aan. Hij zal op de kasseien van de 'Hel van het Noorden' nauw moeten samen werken met organisator/koersdirec- teur Felix Levitan. Jeremiasse: „Levi- tan volgt de kopgroep en ik volg de schermutselingen in het peloton". Het Nederlandse jurylid keert dit jaar ook als wedstrijdcommissaris terug in de Ronde van Frankrijk en gaat naar Buenos Aires (Argentinië) en Seoel (Zuid-Korea) om les te geven aan juryleden voor internationale wed strijden. DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de (sport)prijsvragen van afgelopen weekeinde zijn; Lotto 3 le prijs: 1 winnaar die bruto 339.849,90 ontvangt; 2e prijs: 2 win naars die elk bruto 75.000,00 ontvan gen; 3e prijs: 129 winnaars die elk bruto 1317,20 ontvangen; 4e prijs: 5065 winnaars die elk 33,50 ontvan gen; 5e prijs: 70913 winnaars die elk 5,00 ontvangen. Cijferspel 3 6 cijfers goed: 1 winnaar; 5 cijfers goed) 4 winnaars; 4 cijfers goed: 31 winnaars; 3 cijfers goed: 188 winnaars; 2 cijfers goed: 1860 winnaars. Toto 3 le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 183 winnaars die elk 152,20 ontvangen; 3e prijs: 4258 winnaars die elk 13,00 ontvangen. Toto-gelijk 3 le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 4 winnaars die elk 416,30 ontvangen; 3e prijs: 50 winnaars die elk 80,40 ontvangen; 4e prijs: 966 winnaars die elk 5,90 ontvangen. VLISSINGEN Freddy de Muynck uit IJzendijke bewees in een veldrit in Zelzate dat hij niet bij toeval kampioen bij de junioren is gewor den. Op een moeilijk parkoers reed en liep hij gemakkelijk van zijn te genstanders weg. De Muynck won dan ook vrij eenvoudig. Aan de aankomst bleek de Zeeuws- Vlaming bijna twee minuten voor sprong te hebben op zijn naaste con current, de plaatselijke favoriet Luc van Parijs. Gok amateur Bennie Tieleman uit Kloosterzande kwam uitstekend voor de dag bij een paar crossen in België. In Hamme eindigde hij op een tweede plaats met tien seconden achterstand op de Bel Marc Vandevyveren. In Langemark eindigde Tieleman als derde. Jack Verwijmeren: klaar voor zijn debuut. SINT-MAARTENSDIJK In een poging een carrière op te bouwen als bokser heeft het de 22-jarige Jack Verwijme- ren uit Sint-Maartensdijk nog niet meegezeten. In de tweeënhalf jaar dat hij zich nu bezighoudt met de bokssport, heeft de Zeeuw alleen op de trainingen in de ring gestaan. Op wedstrijdniveau kwam dat er in al die jaren niet van, omdat het noodlot hem achtervolgde. „Ik heb me nog niet één keer kun nen bewijzen", zegt de Thoienaar. „Op de training is het toch allemaal anders. Daar is het veel minder echt. Je ontziet elkaar". Zaterdag gaat daar verandering in komen. Na 30 maanden noodgedwongen in de 'wachtkamer' vertoefd te hebben, maakt Jack Verwijmeren dan in Oud-Gastel zijn debuut als bokser. In de halve finales van de Zuidne derlandse kampioenschappen staat hij in de klasse van de lichtgewich ten tegenover A. Klee uit Munster- geleen. De Zeeuw wil zich zaterdag meteen waarmaken. Na tweeënhalf jaar is hij gebrand op een goede prestatie. „Mijn conditie en techniek zijn goed. Ik heb alleen nog nooit voor publiek gebokst. Ik word de laatste dagen daarom ook een beetje ze nuwachtig", zegt Verwijmeren. Hij heeft lang moeten wachten op deze kans. Al die tijd trainde hij als een bezetene, maar een wedstrijd was kennelijk niet voor hem wegge legd. Steeds ging er op het laatste moment iets mis. Vorig jaar augus tus werd hij ingeschreven voor een kampioenschap, maar Verwijmeren raakte toen betrokken bij een ern stig ongeluk. Het personeelsbusje, waarin hij zat, kwam in botsing met een tegenligger. De drie inzittenden van de tegenligger werden gedood, terwijl een aantal personen uit het busje gewond raakte. Onder hen Verwijmeren. „Ik had een gescheur de elleboog en ben daardoor 15 weken uit de roulatie geweest. Toch pakte de Thoienaar de draad weer op en hij werd aangemeld voor een wedstrijd in Dordrecht. „Een week, voordat ik zou boksen, moest ik naar een medische keu ring. De arts constateerde een hart afwijking. Bij nader onderzoek bleek dat het niets ernstigs was. Het had te maken met de bouw van m'n hart, maar ik mocht gewoon doorboksen. Die wedstrijd echter was toen weer aan mijn neus voor bij gegaan". Ook door deze nieuwe tegenslag liet Verwijmeren zich niet uit het veld slaan. „Ik ben keihard blijven trai nen, al heb ik wel eens momenten gehad, dat ik de handschoenen in de kast wilde gooien. Ik heb enorm veel steun gehad aan Joop Gott- mers (een plaatsgenoot, die vorig jaar kampioen van Zuid-Nederland was). Hij heeft me door die moeilijke momenten heen gesleept", zegt de Zeeuw, die in zijn dagelijks leven opperman-straatmaker is. SINT-MAARTENSDIJK Naast Jack Verwijmeren komt zaterdag nog een andere Zeeuw in actie tijdens de Zuidnederlaridse kam pioenschappen boksen in sporthal 'Het Veerhuis' in Oud-Gastel. Jac kie Jansen uit Tholen komt in de halve finale van de zwaargewichten (C-klasse) uit tegen L. Cleyen uit Munster geleen. De wedstrijden be ginnen om 20.00 uur. Mocht Jack Verwijmeren erin sla gen de halve finale door te komen, dan heeft hij een goede kans dat hij op 9 februari in de finale in 's- Hertogenbosch zijn vriend Joop Gottmers als tegenstander krijgt. Gottmers bokst op 2 februari zijn halve finalepartij in Brunssum. Door Gottmers kwam Verwijmeren destijds ook in aanraking met de bokssport. „Ik heb het van hem geleerd en hij heeft me meegeno men naar de 'boxvereniging Roo sendaal', waar ik nu lid van ben. Daar trainen we één keer in de week en de rest van de week houden we elkaar een beetje bezig". Dat gaat op een hele speciale manier. De huiskamers in huize Gottmers of Verwijmeren worden dan omge bouwd tot een 'ring'. „De stoelen gaan aan de kant en we sparren dan een beetje. Daarnaast gaan we elke dag lopen, want de conditie is heel belangrijk bij boksen. Het gaat maar om drie ronden van elk twee minuten, maar je moetje in die zes minuten wel helemaal kunnen ge ven", zegt de Thoienaar. Al met al is Jack Verwijmeren onge veer acht uur per week kwijt aan het boksen. Hij heeft het er echter graag voor over. Hij betreurt het alleen dat hij niet eerder is begon nen met boksen. „Ik vind dat je je na vijf jaar pas een goede bokser kunt noemen. Nou, dan ben ik 27 en dat is te oud". Hij maakt zich dan ook niet teveel illusies. „Ik wil graag Zuidnederlands kampioen worden en voor de rest zie ik het wel". Als de naam van Arnold Vanderlij- de valt, beginnen de ogen van Ver wijmeren te glinsteren. „Een sym pathieke jongen, maar vooral een nette bokser. Ze zeggen dat ik ook zo'n nette bokser ben, al ben ik nog te gespannen. Ik maak me vlug kwaad en dan ga ik fouten maken. Dan ga ik slaan en beuken. Joop Gottmers heeft me ook gezegd dat ik daar juist voor moet oppassen. Het heeft allemaal met een gebrek aan ervaring te maken". Mocht zijn debuut zaterdag ie op een desillusie uitlopen, dan zal de Zeeuw de handdoek niet voor eens en altijd in de ring gooien. „Dat zou zonde zijn van al die trainingsar- beid. Nee, ik ben geen Pedro van Raamsdonk. Eerst zeggen dat je stopt en dan toch weer doorgaan. Als je stopt moetje ook daadwerke lijk stoppen". DAKAR (AP) - De Belg Gaston Rahier Dakar gewonnen in de categorie mo- De Franse équipe Patrick Zaniroli en heeft voor de tweede achtereenvol- toren. Hij arriveerde dinsdag met Jean de Silva won in de autocatego- gende keer de rally van Parijs naar zijn BMW aan de finish in Yoff. rie. Zij reden met een Mitsubishi Pajero. De tweede plaats was even- eens voor een Pajero, bestuurd door de Brit Andrew Cowan. Door Peter de Jonge ROTTERDAM - De Nederlandse be roepswielrenners vinden dat ze van elke dopingcontrole ook zelf een uri nemonster moeten krijgen. Tot nu toe worden er slechts twee buisjes afgenomen; één voor het eerste on derzoek en één voor de eventuele contra-expertise. Om te voorkomen dat ze toch 'geflest' kunnen worden, willen de profs dat zij of hun ploeg leider een derde flesje in bezit mogen houden, dat als bewijsmateriaal kan dienen als men de uitslag van de twee eerdere onderzoeken wil aan vechten. De Vereniging Van Beroeps Wielrenners (VVBW) heeft die zaak aanhangig gemaakt bij de internatio nale belangenvereniging van profs, de AICPRO. Dat bleek dinsdag tijdens de leden vergadering van de WBW in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy', waar 35 van de ruim 100 Nederlandse be roepswielrenners aanwezig waren. De dopingproblematiek kwam daar uit gebreid aan de orde en hoewel men van mening is dat de controles moe ten blijven bestaan, moet er naar de mening van de renners wel dringend wat gewijzigd worden. „Het is een jungle. Er worden nu misschien ren ners ten onrechte gestraft", merkte de VVBW-voorzitter Dick Groeneweg op. Om tegen te gaan dat er fraude wordt gepleegd, zelfs nadat de urinemon sters zijn verzegeld, wil men dat de renner een derde monster mag hou den. Het onderwerp kwam ter sprake bij een voorstel van het bestuur om de KNWU (Wielren Unie) te verzoeken een andere strafmaat aan te leggen wanneer een renner in een buitenland positief wordt bevonden. Indien de UCI (de internationale bond, die zelf geen straf kan opleggen) de KNWU verzoekt een bepaalde renner te schorsen, zou men daarvan de crite riums in eigen land moeten uitzonde ren. Op die manier zou een renner toch enigszins in actie kunnen blijven en geld kunnen verdienen. Overigens leek de vergadering niet zo geporteerd voor die bijzondere maat regel, want de algemene opvatting luidde dat op het gebruik van verbo den stimulerende middelen een straf maat moet blijven staan. Alleen bij 'onschuldige produkten', zoals efedri ne en codeine - die bijvoorbeeld in hoestdfankjes voorkomen - zou die uitzonderingsregel van de renners wél mogen. Hein Verbruggen, de Nederlandse voorzitter van de FICP (de proftak van de UCI) liet op de vergadering in Rotterdam al weten dat het plan van de VVBW geen enkele k^ns van sla gen heeft. „De KNWU moet de mini mum strafeis van de internationale bond volgen", zei hij. Bovendien voeg de Verbruggen, lid van de medische commissie van de UCI, eraan toe dat hij geen medelijden wil hebben met renners bij wie sporen van efedrine en amfetaminen worden gevonden. „Voor al die produkten, zoals amfeta minen, zijn alternatieven. Wie daar op wordt gepakt is dus gewoon stom geweest of heeft zich moedwillig ge drogeerd". Tijdens de vergadering werd verder bekend dat de VVBW op korte termijn met de KNWU van gedachten zal wisselen over de mogelijkheden voor het instellen van een speciaal fonds voor de sociale en financiële begelei ding van Nederlandse profwielren ners. Verloopt dit overleg voorspoedig dan zal vermoedelijk nog dit jaar geheel naar het voorbeeld van de Nederlandse beroepsvoetballers het Nederlands wielrijdersfonds van de WBW een feit zijn. Het ministerie van financien heeft inmiddels positief ge reageerd op dit initiatief van de WBW om te komen tot een pensioen regeling. De koppelkoers op de voorlaatste avond van de Zesdaagse van Rotter dam werd dinsdagavond voor 5000 toeschouwers gewonnen door het Ne- derlands/Westduitse koppel Bert Oos terbosch/Albert Fritz. Na de koppel- koers hadden René Pijnen/Danny Clark nog steeds met een ronde voor sprong en 215 punten de leiding. De stand: 1. Pijnen/Clark (Ned/Aus) 215 punten, op een ronde: 2. Tourne/De Wilde (Bel) 241, 3. Oersted/Frank (Den) 206, 4. Kristen/Rinklin (WD1) 203, 5. Knetemann Roman Hermann (NedLie) 185, op twee ronden: 6. WigginsDoyle (Aus GBr) 93, op drie ronden: 7. Costermans Debosscher (Bel) 214, op vier ronden: 8. Oosterbosch.' Fritz (NedWDl) 142, op negen ronden: 9. Van VlietSigmund Hermann (NedLie)154, op twaalf ronden: 10. Marcussen Pedersen (Den) 92. De stand in de toekomstzesdaagse van Rotterdam na vijf dagen is; 1. Ummels/ Stevenhagen (Ned) 76 punten, 2. Harren/De Caluwé (Ned) 62, op een ronde: 3. Van de Kruisweg/Van Weers (Ned) 65,4. Van Dalen/ Van der Hulst (Ned) 55, 5. op 2 ronden: Martens/Le Grand (Ned)43. De eerste deelnemers aan de monster rally kwamen gistermiddag aan de finish. Een klein gedeelte van de rij ders zat toen nog binnen de gestelde tijdslimiet. Zij konden terugzien op een zeer zware tocht in 22 dagen over ruim 14.000 km. De beste Nederlan ders waren Mieke en Kees Tijsterman uit Waddinxveen met een twaalfde plaats. De grote favoriet Jan de Rooy, die met zijn équipe tot gisteren het vrachtwagenklassement leidde, en toen de 12e plaats in het algemen klassement in nam, kwam op de 16e plaats. De einduitslag: auto's: 1 Zaniroli-Da Silva, Frankrijk, Mitsubishi; 2 Cowan-Syer. Gr. Brittannië, Mitsubishi; 3 Fougerousse-Jac- quemar. Frankrijk, Toyota; 4 Ratet-De Delabre, Frankrijk. Toyota; 5 Marreau- Marreau. Frankrijk. Renault. Motorrijders: 1 Gaston Rahier. België, BMW, 88h45:01; 2 Jean-Claude Olivier, Frankrijk. Yamaha, 57:40 achterstand; 3 Franco Picco, Italië, Yamaha, lh08:02; 4 Andrea Marinoni, Italië. 3h05:37; 5 Cyril Neveu, Frankrijk, Honda, 3h25:48. SEEFELD (SID) - De 25-jarige Fin Kari Harkönen is dinsdag in Seefeld wereldkampioen op de 15 kilometer skiloop geworden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17