Jan Eversdijk: Er is weinig opvang technische onderdelen IJS ELFSTEDEN-ROUTE IS NOG VRIJ SLECHT TRA WEN W DE WARMTE Juventus wint de supercup Luysterburg stapt op bij EMM Drie deelnemers Parijs-Dakar 'LOPEN' STAAT BIT ATLETIEK- BEOEFENAREN VOOROP PZC/sp°rt 21 Jitstekend debuut Charles de Caluwé Zoveelste remise Y schaaktweekamp naar gevangenis Eric Boogert alleen op kop in eerste klas van damstrijd Alles doen Trekkracht NEDERLANDS ENIGE SCHANSSPRINGER GERRIT JAN KONIJNENBERG: INDOOR ZEELAND MET RECORDDEELNAME Discussies Grote werk urnen oetbal afgelast kunstgras TRECHT (GPD) - Nieuwjaarsdag 1986. Gerrit-Jan Konijnenberg adviseert u het televi- ietoestel vroeg aan te zetten. „Bij het schansspringen gaan de slechten het eerst naar eneden en dat zal ik dus wel zijn", vermoedt de 21-jarige Utrechter die in mei van het vorige lar met zijn vader naar het Sauerland trok en daar voor de eerste maal van de kunstschans >ilde. Hij heeft zich inmiddels ten doel gesteld volgend seizoen mee te draaien in Garmisch artenkirchen, Oberstdorf, Innsbrück en Bisschofshofen. MIDDELBURG Leon Luysterburg is met onmiddellijke ingang opgestapt als trainer/oach van het eerste damesteam van EMM. Luysterburg kwam dinsdagavond tot deze beslissing, toen hij van de speelsters vernam dat deze volgend seizoen niet met hem wilden doorgaan. De trainer/coach trok daaruit zijn conclusies en besloot er meteen de brui aan te geven. „De samenwerking tussen hem en de speelsters verliep niet soepel", verduide lijkt EMM-aanvoerster Marja Kamermans. „Sommige speelsters hadden een andere visie op het handbal dan Luysterburg, maar we wilden dit seizoen nog uitdienen met hem. Het was echt niet zo, dat er totaal niet te werken met hem viel. Hij was altijd enthousiast, het klikte alleen niet meer". Het tussentijdse vertrek van Luysterburg heeft de Middelburgse handbalver eniging wel voor een groot probleem gesteld. „Er zijn op dit moment geen andere trainers vrij, die het bij EMM kunnen overnemen. We zijn daarom bezig met een tussenoplossing. Vandaag (donderdag) traint Kees van Ginderen (in het verleden al eens trainer van de dames) ons, maar of hi bereid is de rest van het seizoen bij ons te komen, is nog onzeker", aldus Marja Kamermans. Leon Luysterburg was gisteravond niet bereikbaar voor commentaar. Donderdagmiddag komen de twintig rayonhoofden van De Friesche Elf Steden opnieuw bijeen in Leeuwarden om de knelpunten in de route te bespreken. Volgens Sipkema zal er dan nog geen datum voor de tocht worden vastgesteld. „We vrezen het ergste, nu er dooi is voorspeld voor het weekeinde", aldus Kroes. „Het ijsoppervlak zal dan zacht en brij achtig worden, zodat er spoorvorming optreedt als er mensen gaan schaat sen. Als dat later weer opvriest, zijn we nog verder van huis". Volgens de Friese weerman Hans de Jong zal alleen lichte dooi langs de kust optreden. Voor volgende week voorspelt hij strenge vorst. 5 IrCNDERDAG 17 JANUARI 1985 GOES - Er wordt wat afgelopen in Neder land. Zelfs in deze barre tijden vind je ze, dik ingepakt, lopend door de Zeeuwse dreven. Het hoofd naar beneden, speurend naar begaanbare grond. De atleten gaan noodge dwongen op pad om de vorm vast te houden en de trimmer komt in actie omdat de verslaving soms bizarre vormen aanneemt. Ook als de zon hoog aan de hemel staat en de temperaturen een stuk aangenamer zijn is het lopen wat de klok slaat. Hoe staat het met de weinige specialisten op de technische atle- tieknummers? Is er begeleiding in Zeeland voor de discuswerpers, hoogspringers, kogel stoters etc., of zijn het stiefkindjes van moe der atletiek? Trainingscoördinator Jan Eversdijk van de Goese atletiekvereniging AV'56 constateert dat het aantal gespecialiseerde trainers in Zeeland op de vingers van één hand te tellen zijn. Zelf volgde Eversdijk de trainerscursus B van de atletiekunie en daarna haalde hij een specialisatie 'springnummers'. „Ik ben nu be zig met de horden en sprintnummers. Ik geloof dat het examen in april is". De trainersactivi teiten van Eversdijk (31) zijn min of meer noodgedwongen. AV'56 heeft een goede lich ting junioren en maanden geleden al consta teerde de Goese trainer dat hij bezig moest blijven „om die jongens voor te blijven". Net als bij de meeste Zeeuwse atletiekvereni gingen geldt ook bij AV'56 de regel dat de jeugd met alle takken van de atletiek in aanraking moet komen alvorens er eventueel over specialisatie gesproken kan worden. Het 'lopen' blijft echter populair. Trijnie Smeenge, die bij het Middelburgse Dynamo de midden- en lange afstandgroep onder haar hoede heeft: „Het is een ontwikkeling van deze tijd". Dynamo heeft de naam een typische lopers club te zijn. „Maar", zegt Trijnie Smeenge, ,je kunt bij ons voor alles terecht, niet alleen voor het lopen". „Wij gaan er van uit", zegt Jan Eversdijk, „dat de jeugd tot en met de C-junioren alles moet doen. Pas bij de B- en A-junioren kun je iets gerichter werken. Dan ben je wel afhan kelijk van het talent. Dat is op technische nummers veel bepalender dan bij het lopen. Als je loopt, kun je met hard werken al veel bereiken". De enorme aanwas in de jongste categorie verhindert echter dat het totaal pakket wordt afgewerkt. „Wij hebben bij de pupillen massa's van 20 tot 25 daar kun je, zelfs met een academische opleiding, geen technische training gaan geven". „Volgens mij kan het ook geen goede zaak zijn als een meisje van 16 pupillen traint. Ze is dan zelf nog op een leeftijd dat ze begeleiding nodig heeft. Het valt me ook op dat er zo weinig belangstelling is voor de cursus jeug- datletiekleider. Dat zou toch eigenlijk de basis moeten zijn voor velen. Vooral de jongeren hebben een goede begeleiding nodig", aldus Eversdijk. Jan Eversdijk, zelf ooit een succesvol atleet, heeft bij AZ'56 de structuur aangepast. „Alles moet mogelijk zijn bij een club. Iedereen moet er terecht kunnen, van de meest klunge lige trimmer tot een topper. Wij hebben op dit ogenblik het geluk dat er vier trainers rondlo pen met een academische achtergrond. Zij hebben allen op de academie voor lichamelij ke opvoeding gezeten". Maar ondanks die rozegeur en maneschijn kampt ook AV'56 met het probleem dat er nauwelijks senior-atleten zijn, die gespeciali seerd zijn op technische nummers en trek kracht uitoefenen op jongeren. „We hebben het geluk dat Peter Catsman (speer, kogel, red.) nu zo ver is dat hij iets aan begeleiding gaat doen". Eversdijk constateert verder dat de animo vrij gering is. „Als de jeugd mag kiezen tijdens de training, dan houd je van een grote groep misschien vijf man over die een technische training wil. De rest wil lopen". Ook bij het Middelburgse Dynamo doet dat probleem zich voor. De jeugd krijgt weliswaar faciliteiten, maar kan zich nauwelijks optrek ken aan volwassen voorbeelden. „Toch krijg ik de indruk", vertelt Trijnie Smeenge, „dat het groeiende is, hoewel ik niet direct senioren kan aanwijzen, die op zo'n manier uit de junioren zijn voortgekomen. Maar een meisje als Bren- da van Essen is toch een voorbeeld van hoe het wel kan". Niek Knol bij Dynamo en Piet Versluys (al jarenlang) bij Marathon proberen de techni sche nummers wel te stimuleren, maar van een hausse is nog geen sprake. „Ik denk toch ook dat er bij de verenigingen in het alge meen weinig mensen zijn, die atleten op specifiek technische nummers kunnen opvan gen. Het is eigenlijk allemaal afhankelijk van een aantal toevalligheden. Wij hebben het geluk dat we een paar ervaren mensen heb ben, die zijn voortgekomen uit de atletiek. Maar als vereniging moet je op je tellen kosten naar de Spelen maar het is heel summier. Tijdens de trai nerscursus heb ik verhitte discussies gehad met mensen van andere clubs over de aanpak. Het is gezond om je blik te verruimen. Ik kan me ook herinneren dat we ooit op een zater dagmiddag nog wel eens samen zijn gekomen met de Zeeuwse clubs om te praten over looptraining. Ik geloof dat het bij ons nu wel loopt...". GOES Hoge huurkosten van hallen en zalen, hoge verwarmingskosten, geschikte hallen en hoge transportkosten voor het wedstrijdmateriaal. Het zijn vier knelpunten van de reeks die wordt opgesomd in de 'indoor-nota', die de sectie wedstrijdsport van de KNAU (atletiekunie) in november van het vorig jaar uitbracht. De organisatoren van Indoor Zeeland, zaterdag in de Goese veilinghal, kunnen er over meepraten. Aan stookkosten verwachten ze al zo'n duizend gulden kwijt te zijn voor één dag.... Ook de andere 'knelpunten' doen zich voor in de Zeeuwse situatie. De huur van de veilinghal bedraagt 1750 exclusief btw en om bijvoor beeld verspringers aan hun trekken te laten komen wordt een accommodatie uit het hoge noorden gehaald. Ook de achtste Indoor Zee land komt niet zonder slag of stoot tot stand, maar desondanks zullen zaterdag 660 deelne mers (een recordaantal) actief zijn in de Goese veilinghal. Het omvangrijke programma (9.30-19.00 uur) is voornamelijk gericht op breedtesport, maar desalniettemin wordt een aantal aardige atle- tiek-onderdelen afgewerkt. Zo staat er weer een semi-interland op het programma met snelwandelaars uit Nederland-België en Lu xemburg op het programma Om 15.25 uur vertrekken onder anderen Jan Cortenbach, Hans v.d. Knaap en de Belgische 'raket' Jos Martens. Alle senioren-onderdelen worden in de middaguren afgewerkt met onder meer een 800 meter voor dames (16.20 uur), een 1500 meter voor heren (18.40 uur), kogelstoten voor dames en heren en hoogspringen voor dames en heren. Voorts staat er ook een sprinttwee kamp (60-100 meter) op het programma. Ook gehandicapten komen op verschillende onder delen in actie. De jeugd (tot en met D-pupillen) komt 's morgens in actie. nog wel op eigen blijven passen. Je moet blijven streven naar opvolging". Eversdijk: „Wij kijken nogal eens naar de turnafdeling van Volharding, waar Ben West- strate aan het hoofd van staat. Vroeger had ik zo m'n bedenkingen tegen die opzet daar, maar wil je als club vooruit, dan moet je eigenlijk al vroeg de beste er uit pakken. We moeten alleen oppassen dat het niet uit de hand gaat lopen. Straks zitten we bij AV'56 op 400 leden, dus je moet trainers op alle fronten hebben. Het kader datje hebt, moetje koeste ren. Het zijn allemaal vrijwilligers en je moet het ze iets gemakkelijker maken door cursus gelden vergoeden of zo". „Je zou eigenlijk veel meer bij clubs moeten kijken buiten Zeeland. Dat doe ik nu ook wel, Jan Eversdijk Franx ook. Van een reisorganisatie kreeg hij een reis naar het Oostenrijkse Seefeld aangeboden. Daar zorgde de plaatselijke skischool voor een speciale ski met stokken, met aan de uiteinden kleine ski's. Skileraar Arno Trendl ontfermde zich een week lang over de sportieve Brabander. Op de laatste dag mocht Frank zijn succes oogsten. In een veld van ruim honderd tweebenige deelnemers haalde hij zijn gouden medaille binnen. Frank is nu vastbesloten ook het springen onder de knie te krijgen. skiër. Bij de Nederlandse kampioen schappen werd hij tussen de ski acrobaten tweede. „In een ski-atlas zag ik toen dat Winterberg de grootste kunstschans van Europa had. Ik heb een brief geschreven naar het Duitse Ski Ver bond en die hebben me uitgenodigd om eens langs te komen. In drie uur ben ik met de auto in het Sauerland, dat is nog best te doen. Ik train mee met de Duitse B-selectie, dat zijn jongens waar ik nog veel van kan leren. Vijftig meter is mijn verste sprong, maar eigenlijk gaat het mij daar nog niet om. Ik moet routine opdoen, de hele sprong moet een automatisme worden, één vloeiende beweging. Ik moet nu nog bij alles veel te veel nadenken". Volgens de trainers van de Westduitse bond is Gerrit-Jan Konijnenberg ei genlijk op te late leeftijd met springen begonnen, zelf gelooft hij dat niet. Hij droomt van Garmisch en over drie jaar de Winterspelen in Calgary. „Daar wil ik nog wel op eigen kosten naar toe, stel je voor, een Hollander bij het schansspringen. Ik ben heel gemotiveerd bezig, beter dan de Duit se jongens van twaalf waarmee ik train. Die staan boven op de schans sneeuwballen te gooien". „Op het internationale niveau staar ik me echt niet blind. Voor het seizoen begint hebben jongens als de Oost duitser Weisflog op allerlei kunst schansen al zeshonderd sprongen ge maakt, daar kan ik natuurlijk niet tegen op. Ik moet alles zelf bekosti gen. Ik heb alleen een aanmoedigings subsidie van de skivereniging gekre gen" Konijnenberg hoopt een sponsor voor zijn spring-activiteiten te kun nen interesseren en hij hoopt dat hij op de ledenlijst van de skivereniging gezelschap krijgt. „In het Sauerland en in Sankt Moritz waren ze ver baasd, ze hadden nog nooit een Hol lander op de schans gezien. Kijk, ik hoef de top niet te halen, het meedoen op zich is voor mij al heel belang rijk". „In februari en maart doe ik in het Sauerland mee aan een kleine vier- schansen-toernee en als ik dan een licentie krijg hoop ik het volgend seizoen mee te doen aan het grote werk". Gerrit Jan Konijnenberg: „Stel je voor, een Hollander bij het schans springen". EEFELD (GPD) - De 22-jarige Frank Bakkeren uit het Brabantse Oisterwijk ■eft zijn eerste gouden medaille. Veroverd op de ski bij het afdalen. Een jjzondere prestatie omdat Frank gehandicapt is. Een medische fout in een ekenhuis had de amputatie van zijn rechterbeen tot gevolg. Het zette een reep door een veelbelovende voetbalcarrière. Sarajevo zag de Brabander skiërs met één been de afdaling doen. Dat wilde PALMA DE MAJORCA Het is Jan Raas en zijn ploeggenoten ernst. De Zeeuw, die het afgelopen weekeinde met een deel van de Kwantum-ploeg de sneeuw ontvluchtte en naar Mallorca vertrok, is daar keihard aan het trainen geslagen. Meteen al op de eerste dag werden 100 kilometers 'verslonden'Het is s de bedoeling dat het gezelschap voorlopig een week op (ook al niet al te warmeMallorca (de temperatuur schommelt tussen de 5 en 10 graden) blijft, maar afhankelijk van de weersomstandigheden in Neder land kan het trainingskamp worden verlengd. Wel moet de ploeg donderdag 24 ^januari terug zijn in Nederland, omdat de Kwantumformatie dan aan de pers wordt voorgesteld. Op de foto: Jan Raas (links) en Cees Priem voeren de groep aan. Maarten Ducrot (niet zichtbaar) rijdt ook mee in de groep. lerrit-Jan begon als wedstrijdtur- pr, vertoonde later zijn kunsten op Utrechtse kunstijsbaan. Hij heeft let zijn broer en zus nog privéles fehad van Sjoukje Dijkstra, maar jond de acties op de schaats niet bectaculair genoeg en bovendien Joelde hij en zijn broer zich niet huis tussen de honderd schaatsende leisjes. „Turnen is een goede basis por een heleboel wedstrijdsporten: OSKOU (ANP) - Ook de 42e partij in schaaktweekamp tussen Anatoli arpov en uitdager Gari Kasparov is oensdag te Moskou in remise geëin- gd. Het besluit tot de 36e remise am op voorstel van titelhouder arpov, die met de zwarte stukken aeelde, na zijn 26e zet. Kasparov am het voorstel onmiddellijk aan. et zetten arpov d2-d4 c2-c4 I- Pgl-f3 Pbl-c3 i. Lcl-g5 Lg5-h4 e2-e3 Lfl-e2 Lh4xf6 c4xd5 b2-b4 b4xc5 I. Tal-bl verloop is: wit Kasparov, zwart Pg8-f6 e7-e6 d7-d5 Lf8-e7 h7-h6 0-0 b7-b6 Lc8-b7 Le7xf6 e6xd5 c7-c5 b6xc5 Lb7-c6 14. 0-0 15. Le2-b5 16. Ddl-C2 17. Tfl-c2 18. Pc3xb5 19. d4xc5 20. Dc2-f5 21. Pf3-d4 22. Pd4xf5 23. Tcl-c8 24. Pb5xa7 25. Pa7-b5 26. h3-h4 Pb8-d7 Dd8-c7 Tf8-c8 Lc6xb5 Dc7-c6 Pd7xc5 Dc6-e6 De6xi5 Pc5-e6 (t) Ta8xc8 Tc8-c2 Tc2xa2 Ta2-a5 remise EIST (ANP) - De KNVB heeft voor ct komende weekeinde alle vastge- telde wedstrijden afgelast. De afge- isting geldt voor de betaalde sector 0 het amateurvoetbal, ook in de ■delingen. 'P het kunstgrasveld van de Utrecht- hockeyclub Kampong zullen zes edivisieclubs zaterdag een voetbal- 'ernooi afwerken. FC Utrecht, FC 1 'ente. FC Groningen, AZ'67, HaaP- en Go Ahead Eagles zullen een «ve competitie spelen. De wedstrij- en zullen een half uur duren. LEEUWARDEN (ANP) - De toestand van het ijs op de Elfsteden-route is op veel plaatsen nog vrij slecht. Dit is woensdagmiddag heeft baancommis saris ir. Henk Kroes van de Vereeni- ging De Friesche Elf Steden woens dag meegedeeld. Hij maakte samen met voorzitter ir. Jan Sipkema een vlucht met een helikopter over de gehele route. Ondanks de inzet van zo'n duizend vrijwilligers zitten er nog veel knel punten in die route. Met name in het noordoosten (Oudkerkstervaart, Oud- deel en De Murk) is de baan van slechte kwaliteit. Ook in Bolsward en Harlingen zijn nog problemen, omdat er nog grote wakken onder de brug gen liggen. Op het Slotermeer bevin den zich twee grote kistwerken (plaat sen waar ijslagen over elkaar zijn geschoven) en ook de route over de Sexbierumervaart is er nog niet door. De kwaliteit van het ijs is over de gehele route slecht volgens de heer Kroes. Alleen op het traject Sneek - IJlst ligt volgens hem goed ijs. Ook de aannemersbond NVOB in Friesland is te hulp geschoten. Uit een in Leeuwar den ingericht crisiscentrum worden bouwvakkers uit de vorstverlet geroe pen en naar de knelpunten in de route gedirigeerd. Het bestuur van de Friesche Elf Ste den zal voorlopig geen gebruik ma ken van het aanbod van staatssecre taris Hoeksema van defensie om het leger in te zetten bij het schoonma ken van de Elfsteden-route. Hoekse ma deed de toezegging na vragen van de noordelijke Tweede-Kamerleden Jorritsma en Evenhuis. ALGIERS (DPA) - Drie Franse deel nemers aan de monsterrally Parijs - Dakar zijn wegens diefstal in Alge rije tot twee maanden gevangenis straf veroordeeld. Het trio kreeg op 9 januari bij Taman- rasset in de Algerijnse Sahara met zijn wagen panne. Na een tijdje speu ren vond men in de buurt een soortge lijke auto van een in Algerije wonende Fransman, die bij een ongeluk om het leven was gekomen. De coureurs wer den gearresteerd toen ze bezig waren de noodzakelijke onderdelen naar hun rally-auto over te hevelen. TURIJN (AFP) - Juventus uit Turijn heeft woensdagavond in het Gemeen testadion van Turijn de wedstrijd om de supercup tegen Liverpool met 2-0 gewonnen. Op het veld dat sneeuwvrij was gemaakt scoorde Zbigniew Bo- niek zowel voor als na rust voor de houder van de beker voor bekerwin naars. VLISSINGEN In de hoofdklas van de persoonlijke damcompetitie wer den maar drie wedstrijden gespeeld, omdat Gajadhar, Veerhoek, Schunse- laar, Van Rijswijk en Jaap de Jonge uitkwamen in de landelijke competi tie voor hun club. Cor Boot wist te zegevieren tegen Jan Blom. Jos de Wild speelde een zeer solide partij tegen Jan van Strien eerst schijfwinst en hierop partij winst. Kees de Jonge en David David- se speelden als clubmaats een gave partij en deelden de punten. De uit slagen zijn: Hoofdklas: C. Boot-J. Blom 2-0; D. Davidse- C. de Jonge 1-1; J de Wild-J v. Strien 2-0. Eerste klas: E. Boogert-F. Berkholst 2-0; L. Boogert-S. Douw 1-1; P. Willemse-J. Grim 2-0; W. Westland-W Heydra 1-1; A. v. Luyk- J. Honig 1-1; L. Kesteloo-P. Jongeneelen 0-2; J. Honig-W. Westland 1-1. De stand na de zevende ronde is: 1 E. Boogert 7-11; 2 J. Honig 7-9; 3 P. Jongeneelen 7-8; P. Willemse 7-8; 5 S. Douw 7-7; W. Heydra 7-7; W. Westland 7-7: 8 F. Berkholst 7-6; L. Keste- loo 7-6; 10 A. v. Luyk 7-6; 11 L. Boogert 7-5; 12 J. Grim 7-4. De stand na de zevende ronde is: 1 J. Houmes 7-10; S. Sital 7-10; 3 H. Lagendijk 6-9; 4 J. Brasser 7-9; P. Klap 7-9; P. Verpoorten 7-9; 7 A. Janse 7-7; D. Wisker- ke 7-7: 9 J. Vaucouleur 7-5; 10 L. v. Schagen 6-4; 11 J. v. 't Padje 7-3; 12 C. Kwant 7-0. |0TTERDAM - Charles de Caluwé is een uitstekende derde plaats fcëindigd tijdens de finale om het jederlandse kampioenschap achter i derny's bij de amateurs. Daarmee laakte de Terneuzenaar een uitste- pnd debuut in deze categorie; De aluwé is immers nog maar sinds fcgin dit jaar amateur. Vorige laand bijvoorbeeld werd de leeuws-Vlaming overigens nog na- onaal kampioen bij de junioren in pe discipline. nen met Marco van der Hulst en |eter Stevenhagen maakte Charles Caluwé de dienst uit tijdens deze Jiale in sportpaleis Ahoy in Rotter- Enkel dit drietal bleef in dezelf- i ronde; alle overige finalisten wer- fen op twee of meer ronden gereden, iteindelijk werd Marco van der luist achter gangmaker Joop Zij- lard de Nederlandse kampioen en lerd Stevenhagen tweede voor Char- Is de Caluwé. Iverigens zal De Caluwé dit jaar Itkomen in de gastrenners vereni- Ing Concorde Univers van ploeglei- Jr Frans Klardie. Tenminste als de JNWU hiervoor toestemming ver- lend. De Caluwé zou namelijk de fnentwintigste renner in deze forma- gaan worden en daar dient dispen- Itie voor te worden verleend. Vanaf pmende vrijdag 18 januari neemt De üuwé deel aan de amateur-zesdaag- 1 in Rotterdam. Hij is daar gekop- fcld aan Appie Harren. eerste sprong op de kunstmatten in Winterberg. „Het zat niet mee, ze aren daar de dertig-meter-schans in het verbouwen. Ik kon kiezen, iverrichterzake naar Nederland te- gkeren of van de naast gelegen stig meter schans springen. Het was ijn eigen verantwoording, de risico's aren voor mij. Ik heb het gedaan, nslotte was ik naar het Sauerland ireisd om het springen te leren", /oor de eerste maal boven op de hans sta je wat vertwijfeld, je moet angst remmen. Ben je op weg dan er geen weg terug meer. Je gaat l.eller en sneller. Waar je aan moet :nken schiet door je hoofd. Je vliegt jor de lucht, de wind drukt je ski's chtop en een enorme smak is het ivolg. De tweede keer ging het beter, it moest ook wel, want ik vermoed at ze me anders verboden hadden nog een keer te springen". kunstrijden trouwens ook. Je leert je evenwicht te houden, ja, je leert ook te vallen". Dat kwam niet ongelegen, want de eerste pogingen op de latten bij zijn woning in Den Dolder en de Zwitserse skilessen van een springgekke skile raar kregen een vervolg als freestyle-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 23