DAIHATSU Eerste training van triathlonvereniging H VS V-dames naar dankzij goede mentaliteit Interessante bekerrond in het Belgisch voetbal Miriam Brakman op Zeeuws-Vlaams grondgebied I KANSHEBBER SPEELT VRIJUIT NA WIJARTIOOS' JAAR PZC/sp°rt Drie is teveel EERSTE WEDSTRIJDEN IN DE ACHTSTE FINALES Kaartcompetitie Bridgewedstrijd Schietingen OFFICIËLE DEALER GARAGE DU PONT TERNEUZEN BV JOAN RISSEEUW: ER WORDT GEKNOKT VOOR ELK PUNT VV Corn Boys uit Sas van Gent houdt trimloop VRIJDAG 11 JANUARI 1985 KoDielemanal bijna zeker van libretitel SLUIS Er moeten al gekke dingen gebeuren wil Ko Dieleman van de biljartvereniging BCD Draaibrug zaterdag niet als kampioen eerste klas libre van het district Zeeuwsch-Vlaanderen gehuldigd worden. Na vijf ronden staat de BCD-speler als enige ongeslagen aan de leiding van het titeltoernooi in die spelsoort dat in Sint-Jansteen wordt gehouden. En met in de slotronden alleen Jos Scheele en - clubgenoot - George Roets als tegenstander kan Dieleman praktisch niets meer gebeuren. Met Dieleman en Roets in de top van waren. Wie echter die top binnenhaalt moet ook teleurstellingen incalcule ren. dit toernooi treedt BCD sterk op de voorgrond. In mei 1982 opgericht liet BCD zich in die eerste jaren vooral kennen als een vereniging die regel matig aan de bak kwam met groots opgezette biljartmanifestaties waarin de Zeeuws-Vlaamse topspelers te gast ZAAMSLAG In de kantine van de voetbalvereniging Zaamslag werd de vierde ronde gespeeld in het kader van de wintercompetitie kaarten, die de club organiseert. Henk van de Voorde werd winnaar van deze ronde, maar Piet Houg bleef aan de leiding van het tussenklassement. De uitslag van deze ronde: 1 H. van de Voorde, 2 Jac. van Doorn, 3 P. Dieleman. 4 J. van Doorn, 5 R. Wilhelm. De stand ziet er nu als volgt uit: 1 P. Houg, 2 H. van de Voorde, 3 F. Lauwereijs, 4 J. van Doorn, 5 J. Hamelink. LAMSWAARDE De bridgeclub Lamswaarde speelde in het kader van een wintercompetitie de eerste wed strijd in zaal 'De Vier Jaargetijden' in Lamswaarde. Er werd gespeeld met een howell tien met twaalf paren. De uitslag: 1 de dames Smulders-Van Puy- velde, 2 mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver, 3 de heren Van Leeuwen- Rademakers. 4 de dames Biesbroeck-De Bakker. 5 mevrouw Joossen-de heer De Booy. Recent gebeurde dat met de Zeeuws- Vlaamse finale topklas bandstoten waar ondermeer Theo Tas, de favoriet HULST In café W. Blommaert werd een schieting gehouden, waaraan 34 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel: W. Blommaert, Hulst. Eerste zijvogel: H. Vos, Heikant. Tweede zljvogel: R. Herwegh, Heikant. Grootste aantal kleine vogels (6), A. Hageman, Hulst. KOEWACHT In café de Oude Mo len hield een schutterssociëteit in de Blauwe Hoek een schieting waar aan 24 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel: J. de Waal, Koewacht. Eerste en tweede zijvogel: W. Martens, Heikant. Grootste aantal kleine vogels (3), A. de Koninck, Koewacht. HOOFDPLAAT In café de Vriend schap werd een schieting gehouden waaraan 28 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel: R. Saegers, Assenede. Eerste zij vogel: J. van Ameele, Hoofdplaat. Tweede zijvogel: E. Versbulck, Hoofdplaat. Grootste aantal kleine vogels (5), C. van Vooren, Hoofdplaat. HOOFDPLAAT Schutterssociëteit de Vriendschap hield in het clublo kaal haar Koninginschieting, waar aan 25 leden deelnamen. Uitslag Koningin: mw. M. Vermue-Martens. Hoofdplaat. Koning werd dhr. L. Martens, Hoofdplaat. LAMSWAARDE - In Café de Vier Jaargetijden hield een schieting op twee liggende wippen waaraan 49 schutters deelnamen. Uitslag: Wip 1: hoge vogel R. Verschoten, Kloosterzande; eerste zijvogel J. Verscho ten, Kloosterzande; tweede zij vogel R. Her wegh, Heikant. Grootste aantal kleine vo gels (7) J. Bisschop. Lamswaarde. Uitslag wip 2: hoge vogel J. Verschoten, Klooster zande; eerste zij vogel P. Neve, Kloosterzan de; tweede zijvogel R. Wilking. Hulst. Grootste aantal kleine vogels (8) J. Ver schoten, Kloosterzande. HOOFDPLAAT - In Café de Vriend schap werd een schieting gehouden waaraan 48 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel L. Martens, Hoofdplaat; eerste zijvogel R. van Hootegem, Bassevel- de; tweede zijvogel J. Martens, Hoofdplaat. Grootste aantal kleine vogels (3) D. de Sutter, B. v. d. Voorde, R. de Dies en R. Lippens, allen uit Bassevelde. SINT-JANSTEEN - In Café de Oude Arend werd een kruisboogschieting gehouden waaraan 27 schutters deel namen. Uitslag: beide hoge vogels G. Merkx, St.- Jansteen; eerste zijvogel G. van Bruggen, St.-Jansteen; tweede zijvogel G. van Dorse- laer, St.-Jansteen; derde zijvogel C. Bo- gaert, Kemzeke-paal; vierde zijvogel J. Weemaes, St.-Jansteen. Grootste aantal kleine vogels (7) B. Blommaert, St.-Jan steen. HOOFDPLAAT - In Café de Vriend schap werd een schieting gehouden waaraan 35 schutters deelnamen. Uitslag: hogevogel A. Eeckhout, Bassevel de; eerste en tweede zijvogel J. de Roo, Bassevelde. Grootste aantal kleine vogels (6l J. Martens, Hoofdplaat. (Advertentie) verkoper: Bedrand Vael Industrieweg 37, Terneuzen 4538 AG, tel. 01150-13451. Als Ko Dieleman 'volgens eigen recept' door blijft gaan, is hij zeker van de titel in de eerste klas libre. TERNEUZEN - De pas opgerichte triathlonvereniging in Zeeuwsch- Vlaanderen start zaterdag met de eerste centrale training. In het over dekte zwembad De Honte in Terneu zen zal onder leiding van de zwemon derwijzer Rob Everts een uur lang gericht worden gewerkt. De eerste training, die om 12.00 uur begint, staat open voor leden en belangstel lenden. Daarna kunnen alleen de le den onder leiding van Everts aan de slag. De training is een aanzet tot een aantal activiteiten die de komende maanden op de agenda staan. Op die 'manier hoopt initiatiefnemer Camiel de Rooij dat de atleten goed voorbe reid aan de triathlons kunnen begin nen, die in de zomer en nazomer op de kalender staan. Naast het zwemmen zullen ook het fietsen en lopen door deskundigen worden toegelicht. Voor het loop werk is de bekende Belgische atleet Jean-Pierre Wilssens bereid gevon den. De fietstraining zal door de Belg Van Landeghem worden verzorgd. Zaterdag denkt trainer Rob Everts vooral aandacht aan de been- en armtechniek te besteden. „Maar daar naast zullen ook andere facetten van het zwemmen aan de orde komen," zegt hij. „De ademhaling en de krach tenverdeling spelen bij een langere zwemafstand immers ook een grote rol." Na het trainingsuur reist de triathlonvereniging naar Graauw, waar de leden mee zullen doen aan de Nieuwjaarsloop, die door SV Aloy wordt gehouden. Camiel de Rooij denkt voorts tot een trainingspro gramma te kunnen komen. Boven dien ligt het in de bedoeling om de trainingsopkomst té stimuleren door een regelmatigheidsklassement bij te houden. „Want", weet hij, „het is allemaal erg vrijblijvend, maar dege nen die zich op de triathlon toeleggen vragen in feite toch om een competi tie-element." uit eigen streek, de organisatie in Draaibrug liet voor wat die was en in genoemde eindstrijd niet van start ging. Daarnaast heeft het districtsbe- stuur BCD er nog altijd niet van kunnen overtuigen dat de Belg Johan Dethaye, de absolute kopman van de club, door enkele mensen uit dat bestuur tegengewerkt wordt. Het speelverbod van Dethaye geldt nog altijd voor bondswedstrijden, maar vreemd genoeg is hij wel bij het bondsbureau als lid van de KNBB ingeschreven. „In eerste instantie werden allerlei uitvluchten gezocht om Dethaye uit de districtswedstrij- den te houden, nu houdt men het er weer op dat hij niet speelgerechtigd is omdat hij geen verblijfsvergunning heeft", zegt Dieleman. Die weet echter ook dat BCD het nog niet opgegeven heeft om Dethaye in bondswedstrij den te krijgen: „We gaan door tot de hoogste instantie, desnoods tot de wereldbond", aldus Ko Dieleman. Johan Dethaye kan dan voorlopig nog 'afgestopt' worden, niemand kan hem verbieden BCD-spelers de fijne kneepjes van het spel bij te brengen. Met Dieleman hadden George Roets, George Hermie en Eddy de Wispelae- re ingeschreven voor de voorwed strijden eerste klas libre, BCD haalde daarin bijna een afvaardiging van drie spelers (Dieleman, De Wispelea- re, Roets). Een sportieve George Her mie hield De Wispeleare echter van deelname af. „Jammer", zegt Ko Die leman, „maar normaal gesproken ko men we nu toch met een kampioen schap naar huis. En dat is zeker mede de verdienste van Dethaye die het niveau van BCD in korte tijd erg omhoog gebracht heeft", is de toe komstige kampioen zeker. Overigens had Ko Dieleman niet ge dacht zover te zullen komen. „Ik heb pas ingeschreven toen bleek dat er maar vijftien spelers in de voorronden zaten. Een kans van één op twee dus om de finale te halen". De BCD-favoriet is nu zelf verwonderd over zijn prestatie: „Tevoren had ik bijna een jaar stilge legen, was ik al blij toen ik door die voorronden kwam. Ik denk dat deze titel dan ook puur op motivatie bin nen zal komen, ik ook vrijuit kan spelen omdat ik na dat biljartloze jaar in feite niet af kon gaan". Als Ko Dieleman zaterdag in de vijfde ronde wint van Jos Scheele van het Terneuzense KOT zit de titel al in de knip. Mocht het tegen Scheele fout gaan dan is er altijd nog de slotpartij tegen George Roets om dat foutje te herstellen. Er moet dus inderdaad nogal wat verkeerd gaan wil Ko Diele man de titel niet pakken. Zelf denkt hij ook dat de kampioensfoto al ge maakt kan worden. „En daarna gaan we in dd vereniging weer eens aan het werk",zegt Diele man, die weet dat op het programma van BCD volgende week al voorwed strijden voor het persoonlijk kam pioenschap van Aardenburg staan. En in mei toch weer uitgepakt wordt met een 'groot' toernooi: de geweste lijke eindstrijd tweede klas bandsto ten van Zuid-Nederland. Joan Risseuw leest voor aan kinderen van het schippersinternaat in Terneuzen waar zij leidster is. TERNEUZEN Het gaat de HVSV-dames bijzonder goed. Als debutant in de derde divisie bezet het Terneuzense handbalteam de derde positie, een plaats waar zelfs de grootste optimisten voor aanvang van het seizoen niet openlijk over durfden spreken. Aanvoerster Joan Risseeuw: „We ten koste van ons spel ging en waren er met z'n allen van over tuigd dat we ons in deze klas kon den handhaven, zeker nadat het kampioensteam van vorig seizoen met enkele nieuwe krachten werd versterkt". Ondanks dit vertrouwen stelde HVSV zich voor aanvang van dit seizoen juist dat 'handhaven' ten doel. „En daar gaan we eigenlijk nog steeds van uit. Die derde plaats zegt me niets, want in punten staan alle ploegen zo dicht op elkaar, dat wij na één of twee nederlagen gelijk een paar plaatsen kunnen zakken". De via Operatie'71 (Oostburg) en Sluiskil bij HVSV gearriveerde Joan Risseeuw vertelt dat ze in de eerste competitieduels wel schrok van het zwakke optreden van haar team: „Voor onze eerste wedstrijd tegen Volt. We waren verschrikke lijk zenuwachtig, wat uiteraard ofschoon de tegenstanders ook niet al te best voor de dag kwamen, konden zij de eerste twee punten in hun zak steken". Na zich enkele partijen te hebben aangepast, brak er een betere perio de aan voor de ploeg van trainer John Roelofs en coach Tonnie de Brouwer. Het handbal liep steeds beter, vooral door de prima mentali teit die er in het team heerst. „Type rend voor ons is dat we in de eerste helft maar matig spelen, maar na de rustperiode komen we vrijwel altijd veel sterker terug. Er wordt ge knokt voor elk punt en dit heeft onder meer geleid tot vijf overwin ningen op rij, waarvan de laatste met grote cijfers op het al eerder genoemde Volt". Wanneer we het over HVSV hebben komt natuurlijk ook de huidige gang van zaken in de jonge vereni ging ter sprake. Zoals bekend smol ten aan het eind van vorig seizoen de twee kleinere handbalverenigin gen 'Sluiskil' en 'Utopia' ineen tot een grotere club: HVSV (Handbal Vereniging Samen Verder). Nu al lijkt deze fusie zijn vruchten te gaan afwerpen en de meeste sceptici zijn al lang de mond ge snoerd. Qua organisatie en begelei ding waait er een frisse wind door de club. „Alleen wij al hebben drie vaste begeleiders op de bank zit ten, terwijl we in totaal twaalf meisjes voor het eerste team heb ben. Waar zie je dat nog? De jeugdteams en de heren-senio ren draaien ook uitstekend. Boven dien leeft iedereen met elkaar mee. In onze thuiswedstrijden zit de tri bune van sporthal 'Het Zwaantje' vol, terwijl we onlangs in Vlissingen voor de wedstrijd tegen Olympus een kleine veertig koppen tellende supportersschare bij ons hadden. Voor de handbalsport in Zeeland zijn dat ongelooflijke cijfers", aldus Joan Risseeuw, die de toekomst rooskleurig tegemoet ziet. VLISSINGEN Ook in België heeft het winterse weertype afgelopen weekeinde bij de hervatting van de voetbalcompetitie behoorlijk roet in het eten gegooid. Het complete pro gramma werd afgelast, iets wat in België niet zo gauw voor komt. IJs en weder dienende zal er in het komen de weekeinde de bekerronde worden afgewerkt. De heenronde van de achtste finales staat op het program ma. Een ronde met een groot aantal interessante confrontaties. Een reeks wedstrijden ook, waarin misschien al duidelijk zal worden hoe de top zal reageren op de deuken, die het imago van het Belgische voetbal in de laat ste weken van 1984 heeft opgelopen. Immers, hoe lang is het geleden, dat België in internationaal opzicht klap- HOEK Maar liefst zeven verschillende categorieën telt het Adortennis- itoernooi dat vanaf vanavond half elf tot zondagavond laat gespeeld zal worden. Hoofdmoot is ongetwijfeld de twaalf deelnemers tellende B-groep, terwijl in de twee C- en vier D- (17+ en 17-) categorieën vrijwel alle Zeeuws-Vlaamse coryfeeën acte de présence zullen geven. In de hoogste categorie zijn Koen Dobbeleire, Jan Verschelling en Patrick Marteijn kanshebbers. Barbara Du Fossé doet als enige Zeeuwse dame mee. Outsiders zijn hier Peter van der Sloot, Mark Leenknegt en Menno van de Hout, die alle drie ook meedoen in de C-categorie. Nu Sandra Begijn verhinderd is, zijn er een aantal C-dames die kans maken op de titel, zoals Maaike Verstraeten, Danielle de Schepper, Hanneke Lockefeer en Miriam Brakman. Zowel de heer D- als dames D-categorie is ingedeeld in een 17+ en een 17-klasse. Bij de oudsten gaan bij de heren kanshebbers als Leo van Hoye, Peter Kouwijzer, Hans van den Acker en Cor Deij van start. Ingrid Visser, Bep van de Vijver en Marijke Vervaet zijn ingedeeld bij de dames 17+. Het jongste deelnemersveld kan interessante wedstrijden opleveren met bij de jongens deelnemers als Arjen Eldersson, Frederick Ouwehand, Jascha Leenhouwers, Manon Kienjiet, Stephanie Rottier en de gezusters Adriaan- sens. Tot en met zaterdagavond zullen er poulewedstrijden gespeeld worden, die alle drie kwartier duren. Vanaf zondagmorgen negen uur wordt er met het afvalsysteem gewerkt. De finales, die een kwartier langer duren, beginnen omstreeks vijf uur. GKOEDE Als vanavond het Ador- tennistoernooi in de Braakman offi cieel van start gaat, begint de pas van uit Noord-Brabant naar Groede verhuisde Miriam Brakman al weer aan haar derde wedstrijd op Zeeuws- Vlaamse bodem. Haar eerste twee optredens had ze in Hulst. Nog niet helemaal gewend aan haar nieuwe omgeving werd ze in het open C- toernooi vroegtijdig uitgeschakeld, maar tijdens het onlangs gehouden jeugdtoernooi in 'Den Dullaert' bleek de jonge tennisster inmiddels aardig ingeburgerd. Eenmaal doorgedrongen tot de halve finales, schakelde ze op indrukwek kende wijze de als eerste geplaatste Belgische Kathy van der Gucht uit. Een slechte start in de eindstrijd was een van de oorzaken dat Miriam tegen Sandra Begijn niet voor een tweede verrassing kon zorgen: 2-6 en 3-6. Hoewel ze nog maar kort in Groede woont, was Miriam niet helemaal on bekend met de perikelen in de Zeeuws-Vlaamse tennissport. „Ik kwam hier regelmatig bij familie en op vakantie en deed toen mee aan toernooien in Axel en Cadzand, waar ik onder meer tegen Maaike Verstrae ten en Pauline Dekker gespeeld heb". Spelen tegen onbekende tegenstan ders heeft zo z'n voor- als z'n nadelen vindt ze: „Een pluspunt is datje extra gemotiveerd bent om op die manier op juiste wijze kennis te maken. Een minpunt is echter dat je de zwakke plekken van de tegenstander niet kent en die moet je dan zo snel mogelijk zien te vinden". Als negenjarige begon Miriam aan haar favoriete sport: „In mijn woon plaats Sterksel werd een tennisclub opgericht. Mijn moeder kwam in het bestuur en omdat ik toch nog geen lid van een vereniging was, werd ik lid van die club". Al in haar eerste jaar ging het haar goed af. Ze mocht naar de fase-trai ning, won een jeugdtoernooi, een tweede plaats in de kringkampioen schappen en een vierde bij de Bra bantse kampioenschappen. „In die vijf jaar heb ik een leuke tijd gehad. Van de verschillende trainers heeft meneer Jansen van mijn latere club in Valkenswaard wel de meeste invloed gehad". Aan de gezellige club in Valkens waard en trainer Jansen denkt de nu veertienjarige Miriam nog wel eens met weemoed terug, maar voor de rest heeft ze het hier prima naar de zin: „Op de fase-training van Jan Willem Visser ben ik in een leuke groep ingedeeld en met mijn nieuwe school, het KWL in Oostburg, heb ik het hartstikke goed getroffen"! pen kreeg uitgedeeld als de 6-1 neder laag, die Anderlecht opliep tegen Rea Madrid en het verlies van 2-0, dat d nationale ploeg van Guy Thijs lee tegen 'voetbaldwerg' Albanië. Dat lemaal gevoegd bij het nog altij levende omkoopschandaal wa~ Standard Luik zo nauw bij betrokke was, en het is duidelijk dat het Belgi sche voetbal er bepaald niet rooskleu rig bijstaat. Ook voor de Belgisch topclubs en topspelers blijft er n: weinig anders meer over, dan de aan dacht te richten op competitie e nationale beker. Komend weekeinde staan de eerst wedstrijden van de achtste finales de strijd om de Belgische beker du op het programma en voor de Zeeuw Vlaamse liefhebbers zijn daar ee paar 'leuke' ontmoetingen bij zoal: bijvoorbeeld AA Gent-Club Brugg en de Wase derby tussen Sint Nikla" en Be veren. Vooral de laatste we strijd belooft een interessant gebe ren te worden. Immers, het is no maar enkele weken geleden, dat beid ploegen ook tegenover elkaar stonde aan de Watermolendreef in Si" Niklaas. Na een schitterende, ma voor de thuisploeg voornamelijk dr matische ontmoeting won Bevere toen met 3-2 ondanks dat Sint Nikla" een veldoverwicht had en ook d betere kansen kreeg. De Duits Schünberger trok toen alle plooie voor zijn ploeg Beveren echter rech Sint Niklaas wil ongëtwijfeld reva che voor dat treffen. Die gelegenhei is er misschien zondag al. Het complete programma ziet er volgt uit. Sint Truiden-Cercle Brug (zat. 20.00 uur); Berchem-Serain (zon. 14.30); AA Gent-Club Brugg Standard Luik-Waregem; KV Mech len-Club Luik; Sint Niklaas-Bevere' Racing Jet-Anderlecht; Diest-Hare beke. Indien niet anders vermeld wo den de wedstrijden zondag om 15.0 uur gespeeld. Miriam Brakman SAS VAN GENT Voetbalveren ging Corn Boys uit Sas van Ge houdt zaterdag 19 januari voor vierde maal een trimloop op h parkoers rond sportpark De Valeis Er kan op drie afstanden worde ingeschreven, vier, acht en tien kil meter, die alle drie door de polders i België voeren. Op regelmatige afstanden worde verzorgingsposten geïnstalleerd m drinkwater en thee. De deelneme kunnen inschrijven vanaf 13.30 uur i de kantine van De Valcke, terwijl o. 15.00 uur het startschot wordt ven. Na afloop krijgt iedere deelnem een medaille.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 28