UNIEKE SCHAATSACCOMMODATIE Zeeuwse titelstrijd met 400 deelnemers De Deltacross is mooiste van alle crossen EVVC-DE STERRE ONDER DRUK VAN DE DEGRADATIE Kasparov verspeelt winstkansen PZC/sport UJ DE KAMPIOENSCHAPPEN TAFELTENNIS Holland ymnastics' olwaardige urnshow LIEFHEBBERS KUNNEN IN ALLE REGIO'S TERECHT Wullems weg bij GoAhead Getrouwd 'eyenoord gaat liet naar India Zondag loting voor bekerronde Winstkansen ATLETE JOPIE DAANE: Braakman Oostduitse zwemmer vraagt asiel in de VS 17 RODA JC ZOEKT HET STRAND OP VRIJDAG 11 JANUARI 1985 POSTERHOUT (GPD) - Over ruim een jaar staat in het Betuwse Oosterhout jtven boven Nijmegen) een schaatsaccommodatie die in Europa zijn weerga liet kent. Het ligt in de bedoeling dat er een overdekte 400-meterbaan komt Let een ijshockeyveld op het middenterrein. Bovendien zal de hal plaats Rieden aan 20.000 toeschouwers. nitiatiefnemer tot dit plan is de Stichting Recreatie Schaatssport De Hoeve, titelijk een voortzetting van de Stichting Kunstijsbaan Midden-Gelderland lie eind vorig jaar werd opgeheven. Deze instantie zag zijn plannen voor een ■ergelijk project stranden op een tekort aan medewerking van de gemeente jnhem. Ipe nieuwe stichting heeft veel meer kans van slagen", meent voorzitter G. Lourens uit Lochem. „De Hoeve heeft al een eigen sportcentrum en gaat nu op in de stichting. Dit betekent dat we feitelijk de grond voor niets hebben. Er zal dan nog acht a negen miljoen op tafel moeten komen voor de bouw". Een haalbaarheidsonderzoek moet de stichting het instrument in handen geven om met succes het investeringsbedrag binnen te krijgen. Lourens: „Dat rapport komt binnenkort op tafel, maar nu al weten we dat het er gunstig uitziet. Het project komt te liggen tussen Arnhem en Nijmegen en verder zijn er voortreffelijke wegen naar het Westen en de Gelderse Achterhoek en West-Duitsland. Nu al hebben we positieve reacties uit het bankwezen". De stichting hoopt dat binnen vier maanden begonnen kan worden met de bouw. Vivian Blanckaert: sterk enoeg voor een hoofdrol }0ES Volgens Vivian Blanckaert wordt deze week het gevecht tussen twee oude rivalen in fre hersteld. Het Zeeuws kampioenschap tafeltennis lijkt inderdaad weer een duel te worden lussen de topspeelster uit Graauw en Ingrid van Osselaar. Voor het eerst na twee jaar staat Reze confrontatie weer eens op het programma in dit toernooi. Vivian Blanckaert moest namelijk in de laatste edities verstek laten gaan, omdat ze toen nog voor een club uit Brabant jiitkwam. Maar in de jaren daarvoor haalde ze bijna spelenderwijs de ene titel na de andere naar zich toe. niveau blijven", heeft ze zich voorge nomen. „Daar word je alleen maar slechter van". Eet verschil in klasse is sinds die tijd ïngetwijfeld kleiner geworden. De in middels 22-jarige Vivian Blanckaert taint niet zo hard meer en is zelfs van |lan geweest om te stoppen. „We lebben nu weer een team waarmee we lompetitie gaan spelen", vertelt ze jan de vooravond van haar come- jack op de Zeeuwse kampioenschap- |en. „Sint-Aloysius heeft een team ngeschreven waarin ik samen met Éterra speel en met Anja van de lijver". let enige probleem was dat deze prmatie volgens de regels onderaan ÏOETERMEER (GPD) - Topturner Ron Lamboo en vriend Martin Hier- fck reageerden in 1983 laconiek op een jdvertentie van de ijsrevue Holiday In Ice. Voor een tientje per uur ierden mensen gevraagd die een jelpende hand wilden toesteken voor |e periode dat het ijscircus in Zoeter- lieer was neergestreken. Lamboo en feierck werden aangenomen en ke len, wanneer daar gelegenheid voor las, hun ogen uit achter de schermen lan dit jaarlijks terugkerende 'glij- Ipektakel'. ïn tijdens een van die telkens weer litverkochte voorstellingen rees plot seling het idee: waarom zou zoiets ligenlijk ook niet op turngebied kun- len? Toen, vanuit het donker de li wine aan licht, geluid en souplesse janschouwend, nog slechts een wild llan. Nu, ruim een jaar later, al kerkelijkheid onder de naam Holland lymnastics. j)e snelheid waarmee de turnshow op loten is gezet is typerend voor het Inthousiasme waarmee Lamboo c.s. Jan de slag zijn gegaan sinds hun nedewerking aan Holiday On Ice. te eerste serieuze repetitie vond llaats in de uitverkochte Olympus- jporthal in Zoetermeer. „Twaalfhon derd toeschouwers. We wisten niet Rat ons overkwam", aldus oud-top- urner Frans van Elteren. „De show lerliep redelijk, niet perfect, maar de Jeacties van het publiek steunden ons lm ermee door te gaan", loewel het hele gezelschap uit ama teurs bestaat, wordt er wel degelijk Irofessioneel gedacht en gewerkt. Om let peil van de twee uur durende janeenschakeling van ritmische portgymnastiek, keurturnen, tram- lolinespringen, dans en komische gummers naar grotere hoogten te (tuwen, werden ex-topturners en prnsters benaderd. Jolland Gymnastics', zoals de show genaamd, is inmiddels vijf keer ÜPgevoerd: het debuut in Zoetermeer, Ijdens een congres voor sportambte naren eveneens in de voorstad van |en Haag, bij de interland Nederland- iwitserland en afgelopen weekeinde vee keer in Bueren en Paderborn in Rest-Duitsland. tomend weekeinde staan twee op- fedens in Nederland op het pro- ramma. Eerst in Kerkrade, vervol- ens in Rotterdam ter gelegenheid |an de opening van de Energiehal in Je Maasstad. „Weer zo'n weekeinde faarin je je bed nauwelijks ziet", joorspelt Van Elteren. „Maar we ebben het er graag voor over. Hoe- lel het natuurlijk niet al te dol moet lorden. We hebben er nu nog alle maal plezier in, maar het moet een petje blijven. Holland Gymnastics is mornamelijk opgericht om de men en te trekken die anders nooit naar eze sport zouden zijn gaan kijken". .^OTTERDAM (GPD) - De trip van eyenoord naar India is definitief an de baan. Bestuurslid Fred Blan- emeijer heeft laten weten dat telex berichten van het Indiase organisa- ecomité door de Rotterdamse club og slechts voor kennisgeving club Hen worden aangenomen, fgelopen maandag had het Indiase rganisatiecomité Feyenoord nog res- ijt gevraagd tot woensdag om zo- bende meer tijd te hebben voor het lossen van organisatorische en fi nanciële problemen. „Maar toen ze 'stermiddag via de telex nog een ^r om een paar dagen uitstel vroe- n, hebben wij de knoop definitief oorgehakt. Feyenoord gaat dus niet 1 aar India", aldus Blankemeijer. moest beginnen in de afdeling. De Graauwse club heeft dat echter weten te omzeilen door een aanmelding in Brabant. Daar is het damesteam inge deeld in de districts-klas. „We zouden nu in anderhalf jaar tijd de eerste divisie moeten kunnen halen", ver wacht Vivian Blanckaert. Ze wil er zelf zo veel mogelijk aan doen om die stijging in een korte tijd te realiseren. Met twee keer trainen in Vivian Blanckaert. de week is de regelmaat weer een beetje terug en dat moet in de compe titie leiden tot een vrij constante vorm. „Ik wil niet te lang op dat lage VLISSINGEN De voetbalvereni ging Roda JC verblijft dit weekeinde in Zeeland. De Limburgse eredivisio- nist arriveert zaterdag in Zoutelande en vertrekt zondagavond weer. In de tussentijd traint Roda enkele keren op het strand onder leiding van de nieuwe trainer Frans Körver. DEN HAAG (ANP) - De loting voor de achtste finales van de strijd om de KNVB-beker zal zondag plaats vin den. De wedstrijden uit die derde ronde zullen midden-februari wor den gespeeld. Ruimte daarvoor is er zowel in het Carnavalsweekeinde (16/ 17 februari) als op de woensdagavon den. Veertien clubs hebben zich al ge plaatst, namelijk Ajax, Den Bosch, Excelsior, Fortuna/Sittard, Go Ahead Eagles, Haarlem, MVV, NAC, PSV, FC Twente en Volendam uit de eredivisie en de eerste-divisieclubs Helmond Sport, Vitesse en Wageningen. Uit de tweede ronde moeten nog worden gespeeld de wedstrijden Sparta - NSW en FC Utrecht - Zwolsche Boys. GOES Voor de Zeeuwse titelstrijd in het tafeltennis komen zaterdag en zondag 460 deelnemers achter de tafels. Dat betekent voor het organiserende Goese Polder een recordaantal. Van dat totale veld gaan er zaterdag 230 van start bij de jeugd. De senioren spelen zondag hun kampioenschap. De wedstrijden worden gehouden in het sportcentrum Goes. Bij de hoogste klassen spelen de heren een driekamp die gaat tussen Jan Henk Bomhof (de titelhouder), Koen de Vries en Pascal Neve van Sar. Dat zijn de drie spelers die op de A-lijst staan. Dick van Iren heeft zich als eerste geplaatst bij de B-spelers. Hij voert het veld aan voor Peter Roeland, Peter van Iren en Eric Roeland. De organisatie heeft bij de dames de A- en B-speelsters samen in een poule geplaatst. De vijfkamp gaat van start met Vivian Blanckaert als eerste geplaatste. Daarna vol gen Ingrid van Osselaar, Ankie Kersten, Sterra Blanckaert en Sandra Tahapary. De kampioenschappen beginnen zaterdag om 9.00 voor de jeugd en duren tot 18.00 uur. Zondag spelen de senioren eveneens vanaf 9.00 uur. Het is alweer ruim een half jaar geleden dat Vivian Blanckaert voor het laatst in de eredivisie actief was. Ze sloot haar tweejarige verbintenis bij Vice Versa af in mei en was niet meer van plan om verder nog voor een club te gaan spelen. Ze is inmid dels getrouwd, woont weer in Graauw, maar werkt nog altijd op het GAK in Goes. „Ik rij iedere dag op en neer naar mijn werk en ik zag het niet meer zitten om daarnaast ook nog veel te tennissen. Maar toen er een paar maanden overheen waren kreeg ik weer zin om te beginnen. Dan merk je ineens dat het toch een verslaving is geworden". Het had misschien voor de hand gele gen dat Vivian Blanckaert al lang gekozen had voor de beste club in deze provincie. Een overgang naar MZ dat dit jaar met de dames debu teert in de eredivisie had het totale peil zonder twijfel omhoog gebracht. „Ik had het wel leuk gevonden om weer met Ingrid in een team te spe len", bekent ze. „Ik zie alleen MZ als club niet zo zitten". De echte ambities zijn er overigens ook niet meer sinds het vertrek bij Vice Versa. „Zo hoog mogelijk spelen wil ik nog wel, maar als er een ander meisje komt wil ik m'n plaats wel afstaan. Dan zou ik me vooral bezig gaan houden met de opleiding van de jeugd bij onze club". De Zeeuwse kampioene van twee jaar geleden moet niettemin ook nu nog als een kanshebster worden ge zien. Ze stond de laatste maanden bijvoorbeeld drie keer tegenover In grid van Osselaar en won daarvan twee partijen. „Eén keer was ik to taal kansloos: op een toernooi in Tilburg. Toen kwam ik er niet aan te pas. Ik vond dat Ingrid vooral in die wedstrijd liet zien dat ze veel sterker is geworden. Ze kan alleen af en toe nog dingen doen waarvan ik denk: hoe haalt ze het in haar hoofd. Als er iets niet lukt bijvoorbeeld, dan blijft ze daar toch constant mee doorgaan. Dat begrijp ik niet goed van een speelster die op dat niveau staat". Bij de duels voor het wintercircuit toonde Vivian Blanckaert zich de sterkste in de tweestrijd met Van Osselaar. Vooral op routine haalde ze zelfs moeiteloos de top vijf in dit nationale toernooi. „Met een beetje geluk was ik nog wel hoger geëindigd en dat bewijst toch dat ik nog goed mee kan". Het ziet er niet naar uit dat de twee Zeeuwse toppers verder nog op zware tegenstand zullen stuiten in de titel strijd van zondag. Sterra Blanckaert lijkt door een ruime achterstand in training niet in staat om zich in die strijd te mengen en Ankie Kersten komt op de beslissende momenten wellicht net iets tekort. Jopie Daane. VLISSINGEN Is Jopie Daane een schoolvoorbeeld van de zieltogende Zeeuwse damesatletiek? Nee en ja. Nee, want de 34-jarige Vlissingse atlete ontstijgt ook op nationaal enigszins de grauwe middelmaat. Ja, want hoe is het mogelijk dat een moeder van drie kinderen na slechts drie jaar atletiekbeoefening nauwelijks meer enige concurrentie te duchten heeft in Zeeland. „Een paar jaar geleden wist ik niet eens dat er atletiek bestond", lacht ze. De Marathon-atlete die morgen (za- In tegenstelling tot voorgaande ja- terdag) start in de Deltacross te Westenschouwen wil het nu nog wel eens doen voorkomen alsof het hardlopen voor haar niet meer is dan een 'verzetje'. Schijn bedriegt echter. „Want ongemerkt ben je toch bezig om hogerop te komen". Het duurt even voordat het ijs ge broken is. Jopie Daane staat niet graag in het middelpunt van de belangstelling, hoewel ze („door de atletiek") toch iets gemakkelijker is geworden. „M'n omgeving heeft meestal gereageerd alsof het een beetje raar was dat ik aan atletiek ging doen. Dat heb ik me in het begin wel aangetrokken, maar dat doe ik nu niet meer. Vroeger kwam ik nauwelijks achter m'n deurtje vandaan, maar ik kan nu wat ge makkelijker met mensen omfeaan". Toch zal Jopie Daane zich nooit opwerpen als voorvechtster van de vrouwenatletiek. Ze heeft er wel bepaalde ideeën over, maar ze be hoort niet tot het type dat gelijk de barricaden bestormt. „Ik loop tij dens een wedstrijd ook liever in een groep dan in m'n eentje vooraan. Dan voel ik me zo opgelaten. Je hebt er ook wat aan als je loopt in een groep. Loop je alleen voorop, dan doe je al gauw een stapje minder". De Vlissingse atlete, af komstig uit 's-Heer Arendskerke, maar al vijftien jaar woonachtig in de Scheldestad, doelt daarmee op de Zeeuwse situatie, want het is niet moeilijk te constateren dat er wei nig aanwas is bij de damesatletiek in Zeeland. „De concurrentie moet je zelf opzoeken". ren doet ze dat deze winter gere geld. „Voor een beetje wedstrijd moet je Zeeland wel uit. Dat is min of meer noodgedwongen". Ze doet dat „om te kijken waar je nou eigenlijk staat" en om meer strijd te leveren. Bovendien loopt ze in sterk bezette wedstrijden voor de verandering niet vooraan. „Dat geeft ook niets. Winnen is leuk, maar als ik in Zeeland steeds als zesde zou eindigen, zou ik er net zoveel plezier in hebben". Uit pure nieuwsgierigheid deed ze ook al mee aan de Nederlandse baan- en crosskampioenschappen. Vooral op de baan had de Zeeuwse atlete nogal wat te duchten van een onzichtbare tegenstander: zenu wen. „Ik had het gevoel van: nu moet ik het maken en dan gaat het juist niet. Ik had last van wat ik 'puddingbenen' noem". Toch voelt Jopie Daane zich op de baan als een vis in het water. Op het 400 meter lange ovaal behaalde ze al vier Zeeuwse titels. „Ik vind crossen ook wel leuk, maar ik ben altijd bang dat ik ergens over val". Tot op heden is dat echter nooit gebeurd en vorig jaar behaalde ze de Zeeuw se crosstitel, die haar ook dit jaar weer ten deel zal vallen als er geen ongelukken gebeuren. De Marathon-atlete is daar echter niet al te zeer op gefixeerd, hoewel de atletiek sinds de komst van Ad Goudzwaar naar Marathon voor haar toch een vrij serieuze aangele genheid is geworden. Het huishou den in huize Daane is ook voor een deel afgestemd op de sportbeoefe ning van 'moeders'. „Soms moet ik toch wel eens een training over slaan. Nee, niet voor een verjaardag. Daar zou ik het liefst voor weglo pen. Roken heb ik vroeger wel eens gedaan voor de gezelligheid en aan alcohol heb ik nooit iets gevonden". Morgen (zaterdag) staat Jopie Daane als kanshebster aan de start voor de dertiende Deltacross in Westenschouwen. „Het is de mooi ste cross die er bij is. Zwaar, maar mooi. Je hebt echt het idee dat je in de natuur loopt. Er zijn al zoveel crossen waar eigenlijk niets aan is". Het programma voor de Deltacross is, in verband met werkzaamheden in de bossen bij Westenschouwen iets gewijzigd ten opzichte van voorgaande jaren. Ook het parkoers is veranderd. De dames, meisjes A en dames veteranen lopen een wedstrijd over 3300 meter. De start is om 14.20 uur. De jongens A en B starten om 14.35 uur. De B-jongens lopen 3300 meter en de A-junioren 5500 meter. Om 15.00 uur staat een korte cross voor heren op het programma (3300 me ter) en twintig minuten later starten de heren en veteranen, die hebben ingeschreven voor de tien kilome ter. Voor het complete programma: zie sportagenda voor het weekend. VLISSINGEN Een goede positie op de ranglijst hoeft niet garant te staan voor zekerheid in de derde divisie te blijven, dat bewijzen EVVC en De Sterre momenteel. De Vlissingers staan op een uitsteken de derde plaats en hebben toch maar vijf punten meer dan het team dat er in de degradatiezone het beste voorstaat. De Sterre, vo rig jaar op het nippertje geen pro movendus naar de tweede divisie, heeft een marge die zelfs niet gro ter is dan één punt. Het onderlinge treffen van morgen, zaterdag, wordt dus in belangrijke mate be heerst door die dreigende degrada tie. Vergeleken met de eerste keer dat beide teams elkaar treffen, lijken de kansen nu omgekeerd: EVVC heeft de beste papieren, De Sterre kan alleen maar hopen dat het eigen spel plotseling wel pakt. „Ik zie het werkelijk somber in voor zaterdag", bekent De Sterre-speler/trainer Jan Schut. „Wij hebben wel degelijk het materiaal om ons te handhaven, maar de mentale factor speelt een negatieve rol. Ik geef daarom EWC de beste kansen. Belangrijk zal zijn wie de openingsfase in handen krijgt en wie het langst de concen tratie kan vasthouden. Ik ben voor al bang voor de inzet van EVVC". Die angst lijkt terecht, want vol gens Bob Kats, die bij EVVC een zelfde positie bekleedt als zijn voor malige teamgenoot, willen zijn me despelers nu eindelijk wel eens van De Sterre winnen. „Toch blijft het een open wedstrijd, ook al door die derbysfeer. Bovendien heeft De Sterre wat meer ervaring en lengte, maar als wij die mannen onder druk kunnen houden met onze service, weet ik het nog zo niet. Ik ben er in elk geval van overtuigd dat het een vijfsetter gaat worden". De wedstrijd EWC-De Sterre be gint bij wijze van uitzondering om 18.30 uur en wordt gespeeld in sporthal Baskensburg in Vlissin gen. MOSKOU (ANP) - Anatoli Karpov is er donderdag in geslaagd het voor hem ongunstig staande eindspel in de veertigste partij voor de tweekamp om de wereldtitel schaken remise te houden. Het duel, dat een dag eerder in Moskou werd afgebroken, vergde zeventig zetten. Karpov blijft zo doende in de schaakmarathon van Moskou met 5-1 leiden. Veel waarnemers waren woensdag van mening, dat de met wit spelende uitdager Gari Kasparov zijn tweede overwinning in de tweekamp tege moet ging. Op het moment van afbre ken had hij een pion voorsprong en het was niet goed te zien hoe Karpov het eindspel nog remise zou kunnen houden. De titelverdediger bleek ech ter, in samenwerking met zijn secon danten, toch nog een weg naar de 34e deling van het punt te hebben gevon den. De tweekamp zonder weerga gaat nu zijn vijfde maand in. Vrijdag staat de 41e partij op het programma. Karpov heeft dan wit. Het zettenverloop van de afgebroken 40 e partij is: wit (Kasparov) zwart (Karpov) Zeeland in de ban van langlaufen 41. h4xg5 f7-f5 42. Tdl-d4 Kf8-H 43. Pe3-c4 Kf7-e6 44. Kg2-13 Tc6-c5 45. Kf3-e3 Tc5-b5 46. Ke3-d2 Tb5-d5 47. Td4xd5 Ke6xd5 48. Pc4-e5 Kd5xd6 49. Pe5xg6 Pd7-c5 50. Pg6xh4 Kd6-e6 51. Kd2-e3 Pc5-e4 52. Ph4-i3 Ke6-H 53. Ke3-d4 Kf7-e6 VLISSINGEN Het heeft even ge duurd, maar ook Zeeland raakt in de ban van de wintersporten. Vooral op het gebied van langlaufen is er de komende dagen nogal wat te doen in de provincie. In de Braakman, in Vlissingen, in Goes en in Westen schouwen kunnen langlaufers dit weekeinde en in enkele gevallen vandaag al terecht op in allerijl aangelegde 'loipes'. Er staan boven dien enkele langlaufprestatietochten op het programma en in Westen schouwen is daarnaast ook nog spra ke van een langlaufwedstrijd. De afdeling sport en recreatie in de gemeente Goes en de Goese sport raad houden morgen (zaterdag) een langlaufprestatietocht bij de Holland- sche Hoeve in Goes. De inschrijving geschiedt in het sportcentrum. Vanaf 14.00 uur kunnen deelnemers op de latten voor een tocht die naar eigen keuze vijf, tien of vijftien kilometer lang is. Hans de Ridder, chef van de Goese afdeling sport en recreatie: „Op deze manier kunnen we het langlau fen meer bekendheid geven, zonder dat het gepaard gaat met grote uitga ven". De organisatoren in Goes heb ben een dertigtal complete uitrustin gen ter beschikking, die aan belang stellenden verhuurd worden. De loipe in Goes heeft net als de parkoersen in Vlissingen en in de Braakman de goedkeuring van de Nederlandse skivereniging. Leden van de Nederlandse skivereniging, die op deze trajecten in actie komen, zijn daardoor gelijk verzekerd tegen even tuele ongevallen. In Vlissingen wordt vandaag (vrijdag) begonnen met het unzeiten van een loipe in de omge ving van de 'thuisbasis' Skandia Sau na bij het Nollebos. „Ik verwacht dat belangstellenden vanaf 11 uur terecht kunnen", aldus de heer C.H. Verha gen, penningmeester van de kring Zeeland van de Nederlandse skiver eniging. Vanaf zaterdagmorgen tien uur zijn er ook in Vlissingen langlauf- uitrustingen te huur. Nieuwkomers kunnen rekenen op instructies over het materiaal en de techniek van het langlaufen. In Zeeuwsch-Vlaanderen is in recrea tiegebied De Braakman is inmiddels een kant en klaar 'spoor' getrokken over een lengte van ongeveer twintig kilometer. Belangstellenden kunnen er vandaag al terecht. Uitzetter Staf Dobbelaere hoopt ook op de mede werking van niet-langlaufers, die niets hoeven te doen „alleen het spoor heel houden". Volgens Dobbelaere ligt de loipe in De Braakman er schitterend bij. Westenschouwen heeft als enige een wedstrijd op het programma staan. „Maar ook recreanten kunnen bij ons terecht", zegt uitzetter Cor Muller. „De omstandigheden zijn redelijk, maar ik vraag me af hoe het is als er een paar honderd langlaufers over heen gaan". De wedstrijd over vijf, tien of vijftien kilometer begint om 11.00 uur bij de boswachterij in Wes tenschouwen. Vanaf tien uur kunnen ook beginnende langlaufers elk uur terecht voor instructie. „Er is genoeg belangstelling, ik heb al tientallen telefoontjes gehad". DEVENTER (ANP) - Trainer Henk Wullems gaat aan het eind van het lopende seizoen de Deventer eredivi sieclub Go Ahead Eagles verlaten. Dat besluit werd in goed overleg tussen bestuur en trainer genomen. De spelersgroep werd donderdagmid dag op de hoogte gesteld. Het bestuur van Go Ahead Eagles maakte tevens bekend dat de vereniging bijzonder ingenomen is met de wijze waarop Wullems ruim twee jaar bij de Deven ter vereniging functioneerde. Hij volg de destijds als interim-trainer Bob Maaskant op. Hans de Ridder lliggendt, sportambtenaar van de gemeente Goes, laat zien dat ook langlaufen begint met vallen en opstaan. Rechts Corry Voeten van de Goese Sportraad, die er wel in slaagt op de been te blijven. OKLAHOMA CITY (Reuter) - De Oostduitse topzwemmer Jens- Peter Berndt heeft na de inter nationale wedstrijden in Fayet- teville in de staat Arkansas in Oklahoma City politiek asiel in de Verenigde Staten gevraagd, aldus een Amerikaanse woord voerder. De 21-jarige Berndt, oud-wereld recordhouder op de 400 meter wisselslag, verliet de Oostduitse ploeg op het moment dat die instapte voor een vlucht van Oklahoma City naar Atlanta. De ploeg vertrok zonder Berndt. De zwemmer had zich op het vlieg- vield tegenover de Amerikaanse autoriteiten bitter uitgelaten over de Oostduitse boycot van de Olympische Spelen in Los Angeles.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1985 | | pagina 17