Pleidooi voor meer permanente ?venementencommissie Domburg Weer in '84 had vooral een grillig karakter 'UIT' op reis naar Belgische theaters IN DE SLOOT PZC/streek \50 JAAR BADPLAATSSLOOT JUBILEUM AF Albert Verburg OUDEJAARSFEEST het weer FUj\AI ,NDAG 31 DECEMBER 1984 '|)MBURG Domburg dient een permanente evenementencommissie te krijgen. Dat idee jnceerde bestuurslid J. Hoogendoorn van de stichting '150 jaar Badplaats Domburg' erdagmiddag tijdens een bijeenkomst van de stichting ter afsluiting van het jubileumjaar. i deze evenementencommissie zou- 4 november 1983 in het gemeentehuis in vertegenwoordigers van de ge- van Domburg presenteerden, beloof- Sente, VW. de stichting Badplaats- den veel verenigingen om voor 1 ja- angen Domburg, de middenstand nuari 1984 met ideeen te komen In de de horeca moeten zitten. Deze praktijk bleken er slechts een paar tanties moeten samen de kosten verenigingen daadwerkelijk iets be- gen. Voorts zou de commissie uit dacht te hebben. De stichting moest jinstens twintig personen moeten daarom concluderen dat haar uit- anders zijn het altijd dezelf- gangspunt, om het merendeel mensen die tijdens de evenemen- Sii hun diensten moeten verlenen", dus de heer Hoogendoorn. tot dit voorstel gekomen door ervaringen die hij heeft opgedaan activiteiten door derden dan wel ver enigingen te laten verzorgen, niet ge slaagd was. Dat betekende dat wij na het herdenken en propaganda maken, onder meer door folders, stickers en dens het werk voor de stichting '150 de heruitgave van het Domburgs Bad- ar Badplaats Domburg'. ..Toen wij ie plannen tijdens een bijeenkomst )rie gewonden bij iuto-ongeluk nieuws nu zelf ook evenementen moesten gaan organiseren. Al met al kijk ik toch terug op een geslaagde herdenking, aldus de heer Hoogen doorn. Vervolgens reikte hij een aantal spe ciaal voor de stichting geslagen leg penningen uit. 1REISCHOR - Drie inzittenden van Burgemeester P. A. D. H. Diepenhorst jen personenauto zijn zondagmiddag bedankte namens het gemeentebe- mstreeks drie uur ernstig gewond eraakt bij een ongeval op de Nieu- leweg tussen Dreischor en Nieuwer- icrk. Twee van hen moesten worden pgenomen in het Dijkzigtziekenhuis i Rotterdam, terwijl de bestuurder, e 21-jarige J. D. uit Oosterland, werd vergebracht naar het Rode Kruis- pekenhuis in Zierikzee. De auto erd geheel vernield, et ongeluk gebeurde toen D. de auto (j een inhaalmanoeuvre te veel naar nks stuurde, waardoor de wielen in e berm terecht kwamen. De automo- ilist verloor de macht over de wagen, ie. vlak voor de zojuist gepasseerde uto langs, naar de rechter berm wenkte en tegen een dammetje bot te. De auto sloeg enkele malen over e kop en belandde uiteindelijk on- ersteboven in een sloot. D. had als assagiers in zijn auto de 18-jarige M. I. uit Oosterland en de 31-jarige T. C. it Vuren (Gelderland). stuur het bestuur van de stichting '150 jaar badplaats Domburg' en gaf de heren een stropdas met het wapen van Domburg en de enige dame in het bestuur. F. van Houtum-van Vloten een shawl. Voor de heer H. K. Mezger, die de gemeente Domburg eerder op de middag een bank schonk, had de burgemeester ook een stropdas. De laatste activiteit van de stichting was een fotowedstrijd onder het mot to 'Domburg 150 jaar badplaats'. De organisator van deze wedstrijd, P. D Pieterse. reikte tijdens de bijeen komst de prijzen uit. De categorie Domburgse foto's: 1 J. Dijkstra uit Wartena, '2 K Sierman, Amsterdam, 3 A. Goderie, Roosen daal; categorie algemene foto's (wel in Domburg gemaakt maar niet als zo danig herkenbaar): 1 H. de Pagter. en K. Provoost, beiden uit Domburg, 3 B. Pege, Bonn (D). Alle ingezonden foto's zijn te zien op een tentoonstelling in het Schuttershof in Domburg, die geopend is op 2. 4. 8 en 9 januari van 13.00 tot 17 00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur. 3 januari van 19.00 tot 23.00 uur en 5 januari van 13.00 tot 17.00 uur OOSTBURG De stichting Uit in Wcst-Zeeuwsch-Viaanderen brengt donderdag 17 januari een bezoek aan de stadsschouwburg in Brugge. Het Ballet van Vlaanderen voert dan op muziek van Serge Prokofiev 'Romeo en Julia' uit. Vertrek vanaf het Ledelplein in Oostburg om 19.00 uur. Op 27 januari staat er een concertreis naar Brussel op het programma. Daarbij wordt ook een bezoek gebracht aan de gerenoveerde musea voor oude en nieuwe kunsten in de Belgische hoofdstad. Uit in West- Zeeuwsch-Vlaanderen gaat een dag later, vrijdag 28 januari, naar Antwerpen voor een optreden van de cabaretier Toon Hermans DINSDAG (NIEUWJAARSDAG) BURGH HAAMSTEDE De Burght, 05.30 uur: Nieuwjaarsrecital m.m.v. foaniel Wayenberg. GOES Prins van Oranje, 20.30 uur: Concert door Sint Juttemis. [VLISSINGEN Britannia, 16 uur: Nieuwjaarsconcert 'Dag Bach'. Roxy I. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur: [Ghostbusters, a.l.; Rox.v II, 14 uur: Robin Hood, a.l.; 16.30. 19 en 21.30 uur: The Key, 16 jr.; finem'Actueel I, 14,16.30,19 en 21.30 uur: Purple rain, a.l.; Cinem'Aclueel II. 14, 16, 19 en 21.15 uur: Gremlins, [a.l.; Cinem'Actueel III, 15. 17 en 20 uur: Gremlins, a.l. GOES Grand, 14 uur De gouden izeehond. a.l., 19 en 21.30 uur. Grem lins, a.l.: jGOES Grand, 14 uur. De gouden zeehond, a.l.; 19 en 21.30 uur: Grem lins, a.l. HULST De Koning van Engeland, 16, 17 en 18 uur: Sneeuwwitje en de 7 dwergen, a.l.; 16.15, 19 en 21.30 uur: Gremlins, a.l.; 19 uur: Conan de ver nietiger. 16 jr.. 19.30 uur: Onze upon a time in Amerika. 16 jr.; 21.30 uur: Tiroler sex-express. 16 jr.; 21.30 uur: Onze eerste wip, 16 jr.; 16.15 en 20 uur: Stoute schoolmeisjes, 18 jr. VLISSINGEN Alhambra I, 14 uur: Sjors en Sjimmie en de gorilla, a.l.; 19 21.30 uur. Ghostbusters. a.l., Al hambra II, 14 uur: Ghostbusters. a.l.; 19 uur: My tutor: 21.30 uur: Firestar- ter. ZIERIKZEE Concertzaal. 20 uur. Police academy, a.l. Ten toon» t«Hingen AXEIGalerie Shjkdreef 11a. 10-18 uur: Foto's van Riek Liefting en teke ningen van Lydia Postma DOMBURG Zeeuws Biologisch Mu seum. 10-17 urn-: De natuur in Zee land. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HULST Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-18 uur: Feest der kleine formaatjes. KATS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: Werken Piet van 't Hageland. MIDDELBURG Vleeshal, 11-17 uur: Kerstexpositie 17 kunstenaars. Zeeuws Museum, 10-17 uur: Nieuw aangekochte werken. TERNEUZEN Hal stadhuis. 8.30-12 en 13-16.30 uur: 'Kijken naar muziek'. VLISSINGEN Reptielenzoo Igua na, 14-17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfibieën en insekten IJZENDIJKE Museum. 10-12 en 13.30-17 uur: '40 jaar bevrijding'. ZIERIKZEE Galerie Tussen de Havens'. 14-18 uur: Werken Eddy Wie- ringa. BRESKENS Galerie Raffeisen. 14- 17 uur: Kerstsalon. DOMBURG Zeeuws Biologisch Mu seum. 10-17 uur: De natuur in Zee land. KATS Galerie Zwaluwenhof, 14-18 uur: Werken Piet van 't Hageland. MIDDELBURG Vleeshal. 13 30-17 uur: Kerstexpositie 17 kunstenaars. IJZENDIJKE Museum. 14-17 uur. '40 jaar bevrijding'. Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 look voor milieuklachteni Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance) Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel 01180-36251. van 10.00-24 00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel .01100-32233 Zaalvoetbal in rayon Vlissingen VLISSINGEN In de vierde klasse A van de Vlissingse zaalvoetbalcompe titie heeft Van Ruiten Fruit 1 duide lijk getoond niet voor niets de koplo per in deze klas te zijn. Dit team boekte een forse overwinning van 9-2 op Pechiney ,1. ZV Westkapelle 2 blijft de lijstaan voerder op de voet volgen. De ploeg won met 4-1 van SKA 1. Roovers Sport 2 moest het onderspit delven tegen de ploeg van FC Total 13-2- SC Torna 3 kon zonder te spelen weei twee winstpunten aan zijn totaal toe voegen. De tegenstander THC 1 kwam met opdagen. VAW 2 klom enkele plaatsen op de ranglijst door het hoger geklasseerde team van De Pauw 1 met 5-2 te verslaan. Bekercompetitie De tweedeklasser Haven van Vlissin gen 1 werd uit de bekercompetitie gespeeld door met 4-2 te verhezen van derdeklasser SV Westkapelle 1. Wedstrijdprogramma woensdag 2 januan Sporthal Baskensburg Barouge 1-BVV 1. VAW 1-Wolter Dros 2. Markt Boys 1 Walcheren 1. PGV 1-Prov. Zeeland 1. PZEM 2-Vlissingen 1 .Schinkel Ass 1-PVS 1 Wed- strijdprogranma donderdag 3 januan Schinkel Ass. 2-TCV 1. BW 2-Uiterton 2, Douane Vlissingen 1-De Sloof 1. RCS 1- Haven van Vliss 1. Hoechst Boys 1-De Belt 1 Sporthal Zeevaartschool geen wedstnj- Veel belangstelling voor cursus over vrijwilligerswerk MIDDELBURG - Meer dan honderd vijftig mensen hebben de cursus 'Vaardigheden voor vrijwilligers in de hulpverlening' gevolgd, die op vijf plaatsen in de provincie werd gehou den. Dat blijkt uit een persbericht van de vier instellingen voor het Maatschappelijk Activeringswerk (de organisatoren). In het voorjaar werd de vier avonden vergendersus gegeven in Axel (22 deelnemers). Oostburg (25). Goes (30) en in Middelburg (eerste groep 28 en tweede 10 deelnemers). In het najaar volgden 38 mensen de cursus in Zie rikzee. De deelnemers kwamen uit uiteenlopende hoeken van de hulp verlening. Het betrof onder andere de sectoren bejaarden werk, gehandicap tenwet. ziekenbezoek, bezoekwerk buitenlanders en mensen die tot ver schillende instanties behoren (Leger des Heils. diakonieen. parochiale werkgroepen. Humanitas. vrijwillige hulpdiensten en Turkse Werknemers vereniging!. De cursus* was mogelijk door financiële steun van de provin cie. Het Maatschappelijk Activerings werk wil door middel van dit soort leergangen aandacht blijven geven aan de kadervorming van vrijwilligers zo staat er in het persbericht. Verburg toont werken uit 1984 veelal ingekleurde zwart wit foto's, tonen 'nachtmerrie achtige werel den ivaarin de hoofdrolspelers zoe ken naar bevrijding, vechten tegen vergankelijkheid en waarin rust en harmonie het hoogste goed zijn' Verburg vertoerkt in de fotosequen ties foto's, tekeningen en andere objecten om zo de symboliek van de werken, zo duidelijk mogelijk naar voren te laten komen. De tentoonstelling duurt tot 1 fe bruari Openingstijden: maandag tlm vrijdag 12-17 uur. Vanaf dinsdag 15 januan is in ATELIER 4 tJulianalaan 4 te Vlissingen) een tentoonstelling te zien van fotowerk van Albert Verburg. Auto tegen boom bij Yerseke: bestuurder gewond YERSEKE De 32-jarige J. J. van I. uit Yerseke is zaterdagmorgen om streeks half zes ernstig gewond ge raakt, toen hij met zijn auto van de weg raakte en tegen een boom botste. Het ongeluk gebeurde op de Postweg in Yerseke. Van I. kwam uit de rich ting van Wemeldinge en raakte door nog onbekende oorzaak van de weg. De auto kwam aan de linkerkant van de rijbaan tegen een boom tot stil stand. Van I. is in eerste instantie overgebracht naar het Bergzichtzie- kenhuis in Goes, maar later in ver band met de aard van zijn verwondin gen naar het Bethesda-Sint Joseph- ziekenhuis in Vlis singen vervoerd Welke verwondingen Van I had opge lopen. was bij de rijkspolitie niet bekend. De auto werd aan de voorzijde zeer zwaar beschadigd. Vakantie-activiteiten buurthuis De Paraplu in Vlissingen VLISSINGEN Buurthuis De Para plu in Vlissingen heeft voor 3. 4 en 5 januari verschillende vakantie-acti viteiten op liet programma staan. De activiteiten zijn voornamelijk ge richt op de jeugd. Donderdag 3 januari kan men in De Paraplu van 10.30 tot 12.30 uur strip boeken lezen. Van 12.30 tot 16.30 is er een jongereninstuif en van 19.30 tot 23.00 uur is er voor jongeren een bitterballen- en bingoavond. De hele donderdag worden er verder in De Paraplu films vertoond. Vrijdag 4 januari is er tussen 10.30 en 12.30 een spelletjes- en knutselmor- gen. Jongeren vanaf 12 jaar kunnen tussen 13.30 en 16,30 uur meedoen aan een tafelvoetbaltoemooi. 's Avonds (van 20.00 tot 24.00) is er voor jong en oud een groot nieuwjaarsfeest. Zaterdag 5 januari is er in De Paraplu tussen 10.30 en 12.30 uur een kinderin- stuif, Tussen 12.30 en 16.30 uur kun nen jongeren terecht voor een spel letjes-middag. 's Avonds tussen 19.30 en 23.00 uur is er voor de jeugd vanaf 13 jaar een nieuwiaarsdisco. Zware schade bij botsing Terneuzen TERNEUZEN Twee auto's hebben vrijdagavond zware schade opgelo pen bij een botsing bij de midden- sluis in Terneuzen. De aanrijding ontstond doordat A. L. uit Warschau geen voorrang verleende aan de auto mobilist A. O. uit Kloosterzande. Er waren geen gewonden. Bij een aanrijding eveneens vrijdag avond in de Havenstraat in Terneu zen werden twee auto's licht bescha digd De Temeuzense automobilist L: C. verleende bij het kruispunt De Blokken geen voorrang aan zijn stad genoot J. de R. Auto zeer zwaar beschadigd bij eenzijdig ongeval TERHOLE Bij een eenzijdig onge val op de provinciale weg Terhole- Zaamslag is vrijdag een auto zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen J. L uit Dendermonde (B), komende uit de richting Zaamslag. in een scherpe bocht de macht over het stuur kwijt raakte. Hij belandde, na enkele paal tjes en een verkeersbord te hebben geraakt, met zijn auto in de naast de weg gelegen sloot. De politi" heeft L. een bloedproef afgenomen. Foto-expositie in Breskens succesvol BRESKENS - De fototentoonstelling 'Breskens en Bressiaanders' die de afgelopen week in het dienstencen trum 'Goedertijt' in Breskens werd gehouden kende een overweldigende belangstelling. In zes dagen tijd kwa men ongeveer 450 mensen de tentoon stelling bezoeken. Voor de beheers commissie, de organisatoren, een re den om ook volgend jaar iets derge lijks te organiseren Tentoonstelling kunstuitleen in Terneuzen ook volgend jaar MIDDELBURG - De abonnees op de kunstuitleen van de Stichting Beel dende Kunst Zeeland (SKB) in Zeeuwsch-Vlaanderen zullen vol gend jaar toch kunnen rekenen op een tentoonstelling ten behoeve van die kunstuitleen in Zeeuwsch-Vlaan deren. Dat zou, vanwege de verhui zing van de SKB naar Middelburg aanvankelijk niet meer het geval zijn. De tijdelijk beheerster van de kunst uitleen mevrouw I. Jobse-Sinke heeft dat de Zeeuws-Vlaamse abonnees la ten weten. Het tijdstip van de eerste- volgende tentoonstelling in Zeeuwsch-Vlaanderen is in verband met de installatie van de nieuwe hulsvesting in Middelburg nog niet vastgesteld. Met de toezegging toch in Terneuzen weer een tentoonstelling te organiseren komt men tegemoet aan reacties van Zeeuws-Vlaamse abon nees op het schrappen van deze half jaarlijkse expositie. Het oudejaarsfeest in 'Ter Schelde' werd onder meer opgeluisterd door een optreden van de accordeonclub van de muziekschool uit Oostburg. BRESKENS - In het bejaardentehuis 'Ter Schelde" in Breskens werd zaterdagmiddag een oudejaarsfeest gehouden, uitgaande van de ziekenomroep 'Radio Delta'. In de morgenuren werden in het bejaardente huis corsages vervaardigd, die de bezoekers kregen opgespeld bij binnenkomst. Het programma in de middaguren bestond uit voor drachten van de dames Boekhout en De Vlieger en tweemaal een optreden van de accordeonclub van de muziekschool uit Oostburg. Nadat de aanwezigen koffie met appelflappen hadden genuttigd, trad de zanger Piet Brakman op. Het oudejaarsfeest werd rechtstreeks uitgezonden in het ziekenhuis en in het verpleegtehuis in Oostburg Gezien het succes zal ook volgend jaar een dergelijk feest worden georganiseerd Vermoedelijk komt de uitzending dan uit het bejaardentehuis in Oostburg verzorgd. (Van een medewerken VLISSINGEN - Het jaar 1984 is vrij zacht, iets te nat en aan de sombere kant geweest. Opvallend was het grillige karakter van het weer. Zo werd bijvoorbeeld een zonnig april gevolgd door een zeer sombere maand mei en een zeer droge augus tus door een uiterst natte september. De gemiddelde temperatuur in Vlis singen was 10.1 graden Celsius (nor maal 9,9 graden); er viel 784 millime ter neerslag (normaal 739 millimeter) en de zon scheen het afgelopen jaar 1446 uur (normaal 1575). Het aantal zomerse dagen (dat zijn dagen met een maximum temperatuur van meer dan 25 graden) varieerde van negen in Vlissingen tot negentien in Kapel- lebrug in Oost-Zeeuwsch-Vlaandc- ren. In Vlissingen werden vijflieu vorstdagen (met een minimum tem peratuur beneden de 0 graden) geno teerd en in Kapellebrug 52. De wintermaanden januari en februa ri brachten maar weinig winterweer. De eerste maand van 1984 gaf in Zeeland slechts enkele nachten met wat lichte vorst; wel viel er op 22 januan een pak sneeuw, waardoor de avondspits in een chaos eindigde. Januan was biizonder nat: met als Viswedstrijd in Vlissingen VLISSINGEN De hengelsportver- eniging 'Vlissingen' hield haar jaar lijkse kerstwedstrijd op het Nolle- strand in Vlissingen. De 110 deelne mers vingen in totaal 37 boven- en 31 ondermaatse vissen met een totaalge wicht van 10.113 gram. De volgende wedstrijd is een kampioenswedstrijd zondag 27 januan by de eerste over gang. van 10 tot 13 uur. De uitslag 1 J Davidse, 3100 gram. 2 Soplantila, 1390. 3 J. P van Beveren. 811, 4 André Cyvat, 451, 5 W H Holleslelle. 450: 6 G A. Goedhart. 300: 7 K Scbolle. 285. 8 R. E Clarisse. 2819 J J H Sleypen. 240; 10 C de Raad. 230 Dolman spreekt voor Nijverheid en Handel VLISSINGEN - De Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Han del. departement Zeeland houdt woensdag 16 januari in het Strandho- tel in Vlissingen een lunchbijeen- komst. Als spreker zal optreden de heer D Dolman, voorzitter van de Tweede Kamer. Hij zal een inleiding houden over 'Functioneren als voorzitter van de tweede kamer' De lunchbijeen- komst duurt van 12 00 tot 14.00 uur. Zondagsschool vierde kerst in Meliskerke MELISKERKE - De zondagsschool van Meliskerke vierde het kerstfeest in de Nederlands Hervormde Kerk. Het kerstverhaal werd verteld door mevrouw A. Wisse. Medewerking ver leende een muziekgroepje onder lei ding van mevrouw Texer-van Ree. De laatste zorgde ook voor een diaverto- nmg over de geboorte van Jezus in Bethlehem. De kinderen die afscheid na men van de zondagsschool ontvin gen alleen een boek Na samenzang werd er aan het slot een collecte gehouden voor de hongerenden in Ethiopië Schuttevaer Terneuzen koos nieuwe voorzitter TERNEUZEN De afdeling Terneu zen van de koninklijke schippersver eniging Schuttevaer heeft een nieu we voorzitter. In een besloten verga dering werd vrijdag C. van de Broek tot nieuwe voorman gekozen. Hij volgt daarmee J. van der Dussen op. In het afdelingsbestuur werd voorts W. Bondewel als nieuw lid benoemd. De jaarlijkse feestavond van Schutte vaer werd vrijdagavond gehouden Tot in de vroege uurtjes werd er gefeest op muziek van de Zeeuws- Vlaamse troubadour Piet Brakman Met en het orkest Reggy Line. getr topper Kloosterzande (152 millimeter, normaal 62) beleefden we de op één na natste louwmaand van de eeuw. Daar bij was het ook bijzonder stormachtig. Het natte weer duurde de eerste week van februari voort, daarna werd het droog met af en toe wat vorst. De laagste temperatuur, tevens de laag ste temperatuur van 1984 werd op 20 februari te Kapellebrug gemeten 1-6.8 graden). in jijend Maart was vnj koud met in Vlissingen drie, maar in Kapellebrug nog acht tien vorstdagen. April werd een droge en zonnige maand. In Krabbendijke viel maar veertien millimeter (nor maal 441. De zon scheen in Zierikzee 219 uur. ruim vijftig uur meer dan gemiddeld het geval is Mei vormde een groot contrast met april. Met in Vlissingen slechts 80.5 uur zon was het daar de somberste mei sinds het begin van de waarnemingen in 1907. Het tekort aan zonneschijn bedroeg maar liefst 130 uur! Daarbij was het ook erg nat met als 'natste' Zeeuwse station Anna Jacoba (110 millimeter, normaal 44). De hoogste temperatuur in Zeeland was slechts 18.5 graden. de zon in Vlissingen 216 uur; in Oost-Groningen iets minder dan hom derd uur. Cadzand was met 32 milli meter (normaal 58) het droogste sta tion van Nederland. Juli gaf hetzelfde beeld; Vlissingen registreerde tweehonderd uur zonne schijn, op het vliegveld Eelde slechts 98 uur. Op Walcheren scheen de zon in juni en juli derhalve 3.6 uur per dag meer dan m Groningen. De warmste dag van het jaar viel op 30 juli: Kapellebrug noteerde 33,6 graden. Tengevolge van plaatselijke onweers buien was de hoeveelheid neerslag In juli normaal. Augustus werd een zon nige en warme maand. Het was op veel plaatsen bijzonder droog. In Zaandijk viel slechts twee millimeter. Zeeland was met gemiddeld dertig millimeter (normaal 79) nog de minst droge provincie In Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen konden negen zomerse dagen worden opgetekend. Van een moote nazomer kwam niets terecht. September werd een bijzon der sombere en natte maand. In Noordgouwe viel 177 millimeter (nor maal 731 Met in Vlissingen 82 en op het vliegveld Deelen slechts 59 uur zon was het de somberste september sinds het begin van de waarnemingen. Het natte weer duurde In oktober voort. In Zeeuwsch-Vlaanderen viel ruim 130 millimeter (normaal 72) Daarbij was het door de frequent waaiende zuidwestelijke winden aan de zachte kant. Zacht Uitzondering De eerste twee zomermaanden verlie pen in een groot deel van het land somberen vrij koud. Zeeland vormde wat de zonneschijnduur betreft een gunstige uitzondering. In juni scheen November werd de op één na zachtste maand sinds het begin van de waar nemingen in 1854. Op de eerste no vember werd op veel plaatsen acht tien a negentien graden gemeten. Gelukkig viel er niet zoveel regen meer. zodat de landbouwers de oogst- werkzaamheden nog konden afron den. In de avonduren van 23 novem ber woedde er een kortdurende, zwa re storm. De laatste maand van het jaar was m de kuststrook van Zeeland vorstvrij In Oost-Souburg is tot zondagavond de temperatuur niet lager geweest dan 0.5 graden. Op andere plaatsen is hooguit een graadje vorst voorgeko men. December is vnj zacht, vrij zon nig geweest en er viel maar ongeveer veertig millimeter neerslag. CADZAND-BAD - Een 52-jarige Duit se vrouw en haar 76-jarige vader zijn bij een eenzijdig ongeluk op de Ring dijk-Noord in Cadzand-Bad zondag middag omstreeks vier uur gewond geraakt. De vrouw 1. P. en haar vader P. P.. beiden uit Muhlhcim aan de Ruhr, werden met een ambulance overgebracht naar het Sint Antonius- ziekenhuis te Oostburg. Mevrouw P. reed in een personenauto De auto kwam in de rechterberm terecht kwam. waar enkele bermpaal tjes omver werden gereden. Mevrouw P. bracht de auto terug op de weg. maar belandde vervolgens aan de andere kant in een drie meter diepe sloot. De brandweer van Cadzand werd gewaarschuwd omdat er rook uit de auto kwam. Zij hoefde echter niet in actie te komen. De auto werd onherstelbaar beschadigd. takelwagen werd de onherstelbaar beschadigde auto uit de sloot

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 7