De winterkweek in hok en zaal Nigeria en Algerije niet akkoord met OPEC-prijzei 'T M J. HOEKMAN ZN. PLAATS UW FAMILIE BERICHTEN IN DE PZC OPHALEN HUISVUIL GEMEENTE GOES Reisbureaus r1 breken met (k de ANWB E Weg krijgt naam van voorvechter homobeweging ?JVu lo< Actiegroep steelt lade documenten li uit kazerne *5 0 3 u w NU r MAANDAG 31 DECEMBER I MA Met verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van onze sportvriend PIET DE JONGE Namens bestuur, leden en veteranen van V.C.K Koudekerke. 29 december 1984 Op 28 december is overleden onze trouwe STIEN LUUK Wij zullen met dankbaarheid blijven denken aan de vele goede jaren die we samen met haar hebben gehad Veere: J W. Oosterhoff S. Oosterhoff-Oudman Roel Ardine Rikkert Jan Wim Onverwacht is van ons heengegaan onze vader en opa. broer, zwager en oom HENDRIK ABBINK in de leeftijd van 71 jaar. G. Luwema-Abbink G Luwema Jolanda. George A. Kole-Abbink A. C. Kole Miijam W. Abbink J M- A. Abbink-Nijhuis Fam. G. Sevink-Abbink Fam. J. Basten-Abbink Vlissingen, 29 december 1984 Breitnerlaan 32 Correspondentieadres: Middenhofsingel 28. 4388 AR Oost-Souburg. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum Overtoom-Groen, Van Dishoeckstraat 620 te Vlissingen. De crematieplechtigheid zal plaatshebben don derdag 3 januari 1985 om 13.00 uur in het crematorium aan de Nieuwlandseweg te Middel burg. Geheel onverwacht is heden uit ons midden weggenomen onze dierbare onvergetelijke moe der, groot- en overgrootmoeder JOSINA DIMPHENA CATHARINA FOUDRAINE-DE MOOR weduwe van Jan Foudraine op de leeftijd van 72 jaar. Vlissingen: J. de Wolff-Foudraine C. Potter Marie-José en Wouter Kim Ernst-Jan en Sylvia Christel en Ron Kapelle: L. P. Oudeman-Foudraine M. Oudeman Simone Jacco Goes: H. J. Foudraine N. Foudraine-Voois Angela Jan Goes. 29 december 1984. de Graaffstraat 59. Correspondentieadres' Schuttershof 1. 4421 GT Kapelle. Onze moeder en oma is opgebaard in het Uitvaartcentrum van Begrafenisonderneming 'Goes', Züidvlietstraat 37 te Goes Gelegenheid tot afscheid nemen aldaar woens dag 2 januari 1985 van 19.00-19.30 uur. De plechtige Uitvaartdienst zal worden gehou den donderdag 3 januari om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes, waarna aansluitend om 12.00 uur de crematieplechtigheid zal plaatshebben in het crematorium te Middelburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Bijeenkomst van familie en vrienden in de kerk. Na afloop van de crematieplechtigheid is in de ontvangkamer van het crematorium gelegen heid tot condoleren. Bedroefd delen wij u mede. dat de Heere na een langdurige ziekte van ons heeft weggenomen, mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa JOOST MOERDIJK op de leeftijd van 73 jaar. Nieuwdorp: E. Moerdijk-Breeweg Valkenswaard: M. Moerdijk C. S. Moerdijk-Le Feber Elona Susan Joost Pim Castricum: B Moerdijk Terneuzen. P Wisse-Moerdijk J. Wisse Robert Rosalie 29 december 1984. Pr. Margrietstraat 13, 4455 AV Nieuwdorp. Mijn man. onze vader en opa ligt opgebaard in het mortuarium van het ziekenhuis 'Bergzicht', Reigerstraat 5 te Goes, bezoek aldaar dagelijks van 15.00-15.30 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben op woens dag 2 januari 1985 om 14 00 uur op de Algemene Begraafplaats te Nieuwdorp. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de zaal van de kerk der Gereformeerde Gemeente, Havenweg te Nieuwdorp. Geen bloemen En nu wat venvacht ik. O Heere Mijn hoop. die is op U Psalm 39 vers 8. onberijmd Heden overleed geheel onverwachts tot onze droefheid, onze lieve zuster, schoonzuster, tante en oudtante CHRISTINA FRANCINA LUIJK op de leeftijd van 81 jaar. Veere: C. J Lujjk Goes E Meyers-Luijk Veere F. Luijk-Baaijens Middelburg H. Luijk J. Luijk-Joziasse Middelburg A P. Louwerse Neven en nichten Middelburg, 28 december 1984 Nieuwe Kerkgang 19 Correspondentieadres: B de Langestraat 19. 4351 ND Veere De samenkomst van Woord en Gebed, geleid door de Weleerwaarde heer Ds. H. P. Brandsma. zal D.V plaatsvinden op woensdag 2 januari a s. om 14.00 uur in de Gasthuiskerk aan de Lange Delft te Middelburg. Aansluitend vindt de teraardebestelling plaats om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula op de begraaf plaats. Met droefheid geven wij u kennis dat zeer onverwachts van ons is heengegaan mijn gelief de man. onze lieve vader, groot- en overgrootva der DIRK VAN SCHIE echtgenoot van Geertje van den Dool in de ouderdom van 81 jaar. Rilland: G. van Schie-van den Dool Den Haag: T. Zee-van Schie K Zee Rilland J R. van Schie M. H J van Schie-Zeeuw Rotterdam: D van Schie J T van Schie-van Dongen klein- en achterkleinkinderen 29 december 1984 Adr Butijnweg 30, 4411 BY Rilland. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 2 januari om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Rilland. Samenkomst in de bijgebouwen der geref. kerk, Valckenisseweg om 13 45 uur. Geen bezoek aan huis geen bloemen Zaterdag jl. nam de Here tot Zich onze lieve vrouw, schoonmoeder en oma GRIETJE DE MEIJER-PUITE op de leeftijd van 98 jaar. Middelburg: F. P. de Meijer Canada: M. de Meijer-Kesteloo Klein- en achterkleinkinderen Middelburg. 29 december 1984. Bejaardentehuis 'St.-Willibrord'. Bachten Steene 1 Gelegenheid tot afscheid nemen van de overle dene in de rouwkamer van 'St.-Willibrord'. De rouwdienst, waarm zal voorgaan mevrouw A. J. van Grondel-Emmen, zal worden gehouden donderdag 3 januari 1985 om 14.00 uur in de Kapel van 'St.-Willibrord', waarna de begrafenis zal plaatshebben om 15.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula op de begraafplaats. BEGRAFENISVERZORGING VOOR GOES EN OMGEVING (P J Hoekman) v/h A A. Hillebrand - Goes Langeweg 1 - 4431 CE 's-Gravenpolder tel. 01103-1444/ 2408 Voor alle dienstverlening Dag en nacht bereikbaar Tevens beschikken wij over koeling om ook thuis op te baren. Begrafenis- en crematieverzorging 'De Voorzorg' Rouwcentra te Vlissingen en Middelburg beschikbaar. P. Sinke H. G. van Zalen G. P. Sinke Industrieweg 20 Molenwater 41 Zaanstraat 38 Vlissingen Middelburg Oost Souburg 01184-12760 01180-27683 01184-62506 Begrafenis- en crematieverzorging Overtoom-Groen S. M. OVERTOOM Rochussenstraat 3, Vlissingen tel. 01184-13417, b.g.g. 12772 Heden. 29 december 1984 overleed onze zwager en oom JOOST MOERDIJK echtgenoot van E. Breeweg De Heere geve mijn zus en onze tante en kinderen kracht dit verlies te dragen. Nieuwdorp: L. Hubregtse- Breeweg Berken woude A. E. Janse- Hubregtse C. Janse Vandaag, maandag 31 december 1984 en morgen, dinsdag 1 januari 1985 zal er door de reinigingsdienst GEEN HUISVUIL OPGEHAALD WORDEN In aanvulling op de reinigingskalenders ziet u hieronder het ophaalschema. Wijknummers treft u aan op uw kalender. wijk 3 - Valckeslot, Noordhoek wijk 1 - Goes-West wijk 2 - Beatrixlaan e.o. wijk 4 - Kloetinge wijk 11 -'s-Heer Hendrikskinderen wijk 12 - Wolphaartsdijk Oud-Sabbinge donderdag 3 jan. 1985 maandag 7 jan. 1985 dinsdag 8 jan. 1985 dinsdag 8 jan. 1985 maandag 7 jan. 1985 maandag De overige wijken worden opgehaald zoals op de reinigingskalenders is aangegeven. GEMEENTE GOES tu De winterkweek, midden december Nog enkele maanden huldigen wc de kampioenen van 1984. Toch worden er reeds veel voorbereidingen voor het vliegseizoen 1985 getroffen. In de vergaderzalen worden plannen gemaakt en de vluchtpro- gramma's vastgesteld. Rond Kerst en Nieuwjaar zijn de eerste jonge duiven geboren. Waarom kweken duivenliefhebbers in het hartje van de winter jonge duiven? De bedoeling is om ze tijdens het vliegseizoen deze jongen zijn eerder geslachtsrijp met meer succes aan de wedvluchten te laten deelnemen. Voorjaars- en zomerjongen koppelen onderling beduidend later, waardoor de drift om snel naar huis te komen aanmerkelijk minder is. Jonge duivinnen met kleine jongen postduivenliefhebber heeft de vnje in het nest. Jonge doffers op grote jongen of zelfs op weduwschap, zul- keuze om zich bij één van de twee organisaties aan te sluiten. Daar- len op deze 'standen' er alles aan mee onderwerpt hij zich aan de gelegen laten zo snel mogelijk ho- kwaarts te keren. Ondanks dat het tegennatuurlijk is bereiken velen met deze metbode zeer goede resul taten. Een winter als deze tempe raturen vel boven nul draagt zeker bij tot het welslagen bepalingen van de betreffende bond. Toch bestaat er reeds jaren bij velen de hoop dat, waar het kan en zonder de belangen van één van de organisaties te schaden, enige vorm van samenwerking op gang komt Enkele voorbeelden daarvan winterkweek. Wil men deze metho- zijn: het samen vervoeren op onren- de toepassen moet men wel over een hok met verlichting beschik ken. Eveneens er niet tegen op zien. zowel 's morgens als 's avonds, te krabben en te., voeren. Ook moet men in de gelegenheid zijn ze bij een ouderdom van zes weken ze dagelijks uit te wennen. Voor liefhebbers, die voor hun werk het daglicht in die periode niet thuis zien, is dit geen eenvoudige zaak- Ook is het raadzaam de win- terjongen vroeg en veelvuldig aan trainingsvluchten te laten deelne men Vaak zag ik bij de eerste opleervlucht voor oude duiven ook reeds jonge duiven inmanden. Toch zal het merendeel der liefhebbers pas half februari koppelen. De klas sieke methode. Na een ronde jonge grootgebracht te hebben, tien da gen op eieren en dan op weduw schap. Zijn later geboren jongen dan altijd kansloos? Rond deze tijd snuffel ik graag in oude kweek- en vliegresul- taten. In 1974 won mijn 74-1806610 de eerste prijs uit Bourges in de concoursclub Walcheren Haar ge boortedatum 15 apnl. Op 8 septem ber 1979 won de 79-1368868 de eerste uit Chateauroux in hetzelfde ver band. De geboortedatum van deze duivin 23 maart 1979. Beide metho den bieden dus kansen. Organisatie De andere voorbereiding op het seizoen 1985 is de figuurlijke win terkweek. De vliegorganisaties ma ken 's winters hun plannen. Mid dels vergaderingen worden de zit tende bestuursleden bijna altijd herkozen. De jaarverslagen van de secretarissen en penningmeesters worden onder dankzegging goedge keurd. Als je het aan den lijve ondervon den hebt, weetje hoeveel werk deze en andere functionarissen belange loos verzetten Contributies worden vastgesteld evenals de vrachtkos ten Zowel de Zondag- als de Zater- dagvliegerij zijn in Zeeland kernge zonde, onafhankelijke organisaties. Er bestaat geen enkele noodzaak tot samengaan. Integendeel. Iedere dabele vluchten, het plannen van vluchten waarvan men weet dat adrie van riel deze in overkoepelend verband wor den vervlogen, een gezamenlijke aanpak van de jeugd, de ziektenbe- strijding en de gespreide planning van opleervluchten, zodat de lief hebber nog meer keuze heeft om aan te leren. Deze opsomming is bij lange na niet volledig. Als 's winters aan dezelfde hokkenshows, tentoonstellingen en kampioenendagen door liefhebbers van beide organisaties wordt deel genomen. Waarom zomers dan zo star tegenover elkaar staan op vlieggebied. Stel dat deze winter de kiem wordt gelegd voor de 'kweek' van een betere verdraagzaamheid en samenwerking op velerlei ge bied. Bij het begin van 1985 zal dit vele liefhebbers plezieren. Tentoonstellingen PV De Zwaluw Westkapelle. 335 duiven. Keurmeesters H. Kievit Rid derkerk en D. Horsmeyer Vlaardin- gen. Zaal 'Herrijst' Westkapelle. Oude doffers. 1 en 3 P. van Rooyen, 2 Dingemanse Hengst. Oude duivin nen 1 Flipse-De Witte. 2 Anne Bliek, 3 P. Hengst. Jarige doffers: 1 L. Lous. 2 P Slabber. 3 J. de Witte. Jarige duivinnen: 1 Minderhoud van Schaik, 2 J. Toutenhoofd, 3 Adrie Stroo. Jonge doffers: L Din- gemanse-Hengst, 2 Anne Bliek. 3 J. de Witte. Jonge duivinnen: 1 Min- derhoud-van Schaik, 2 L. Lous, 3 P. Anemaet. Jonge late doffers: 1 J. de Wolf, 2 J. P. Hengst, 3 L, Waasdorp. Jonge late duivinnen: 1 E. Melchior, 2 J. Houmes, 3 P. Anemaet. PV Recht voor Allen Sluis. Keur meester H. Simpelaar Breskens. 120 duiven. Oude doffers: 1 Coppensocke (mooiste). 2 A. Crooymans. 3 M. van de Bussche. Oude dm vinnen: 1 Ten Hoor (mooiste). 2 J Visser. 3 J. de Meyer. Jarige doffers: 1 en 3 M. van de Bussche. 2 A. van de Bussche Jarige duivinnen: 1 en 3 M. van de Bussche, 2 E. Visser. Jonge doffers: 1 A, van de Bussche, 2 E. Visser, 3 J. de Meyer. Jonge duivinnen: 1II. van Damme, 2 A. van de Bussche, 3 F, Baas en zn. PV de Scheldeklievers Ossenisse. 160 duiven, keurmeester G. Koks. Goes. Oude doffers 1 en 3 Combinatie De Waal van de Heyden. Ysselmonde (mooistet: 2 Jos Valkx. Oude duivin nen: 1 Jo Dobbelaar Klz: 2 W Pankow Ouwerkerk; 3 R. Heyman. Walsoorden, Jarige doffers: Jos Valkx, 2 George de Waal. Hengst dijk, 3 J. Pankow. Jarige duivinnen: 1 R. Heyman, 2 W. Pankow, Ouwer kerk, 3 L, de Waal Klz. Jonge dof fers 1 G. de Waal, 2 Jos Valkx, 3 combinatie de Waal/van de Heyden. Jonge duivinnen: 1 en 3 G. de Waal. 2 Fr Valkx. Late doffers en duivin nen: 1 M Bischop Klz: 2 en 3 A. de Kort Ossenisse. PV Voorwaarts Zaamslag Veer Aantal duiven 180. Keurmeester W. M. Walraven. Middelburg. Oude doffers: 1 Jac. van Cadzand, Axel (mooiste); oude duivinnen; 1 J. Geelhoed, Terneuzen (mooiste): ja rige doffers: mevrouw Wiemes, Zaamslag. Jarige duivinnen: J. Geelhoed, Terneuzen, Jonge dof fers: P. Zeegers, Sluiskil. Jonge dui vinnen: M. Scheele. Zaamslag. Late jonge duiven: 1 P. Zeegers, Sluiskil. De mooiste collectie. J. Geelhoed, Terneuzen. Op bovengenoemde tentoonstellin gen was er een goede belangstelling en voorts een flinke opbrengst van de bonnenverkoop en een 'vlot' draaiend rad van avontuur. Agenda PV Rode Doffer. Goes. Tentoon stelling 4 en 5 januari 1985. Vereni gingsgebouw te Hoedekenskerke 5 1 1985 open vanaf 15.00 uur. PV de Posthoorn Vlissingen, hokkenshow. Clublokaal Berlage- straat 18, Vlissingen. 5 januari 1985. Open voor publiek van 14.30 uur. PV de Zwaluw. Zoutelande hok kenshow in zaal Middendorp. 12 januari 1985. ®pen voor publiek 15.00 uur. PV Zeelandia Middelburg. Club gebouw Poortershove Middelburg zuid. 12 januari 1985. hokkenshow ZeelandiaTelegraaf. Open vanaf 14.30 uur voor publiek, 13 januari 1985 kringkampioe- nendag West en Walcheren te Bier vliet, Zaal café Willem Beukelszoon. Open voor publiek vanaf 13.30 uur. tde RIJSWIJK (ANP) - De ANWB is,edi. Holland International (HINT) eengekomen om wederzijds clL^ew zomerprogramma's te verk^,ot.£ maar andere grote reisorganis hebben daarentegen de same»:: king met de toeristenbond vcL ee ken. Deze reisorganisaties z'jnuere tegen dat de ANWB komend jaaLon vliegreizen op Spanje en Grif land gaat aanbieden. Daartoe zal de ANWB. aldusT" woordvoerder, half januari huisf*" huis in het hele land in totaal miljoen folders verspreiden Be) stellenden kunnen dan rechtsta schriftelijk boeken zonder ti komst van een reisbureau. De A heeft al een tiental nieuwe persoijl leden aangenomen voor deze ni service. Voor de reisorganisaties Arke Re Gulliver Flytours en Eveneme Reizen aanleding om de ANW I laten weten de bestaande samei - king op te zeggen. Zij zullen informatie meer verstrekken ove reisaanbod van de ANWB en oc mogelijkheid om via deze organis te boeken op reizen van de ANW| afgesloten. Deze drie reisbureausL ben bovendien, evenals Neckernj"*® en Hotelplan niet langer hun aaifet v dingen en folders doorgespeeld aa ANWB. eeu DORDRECHT (ANP) - De gem< Dordrecht heeft als eerste geme in ons land een stuk van de openl feI weg vernoemd naar een voorvec )f van de hoinosexualiteit. Het Eer Kamerlid mr. W.J. Geertscma vi VVD vlak voor het eind v internationale homojaar het Schorer-pad' onthuld in een Dor nieuwbouwwijk. De Zeeuwse jonkheer inr. Jacob ton Schorer. die in 1957 op 91-ja leeftijd overleed, is de grondle geweest van de homobeweging ii derland. Hij heeft in 1911 het N landsch Wetenschappelijk Hui tair Comité opgericht, dat de tegen de discriminatie van de ho sexuele mannen en lesbische vrou ten doel had. Geertsema zei geen goed woord te hebben voor de toenemende ai. sie tegen homo's. De onthulling het Jacob Schorer-pad noemt hij klein lichtpuntje in het in menig opzicht somber jaar voor de erna - patie van de lesbische vrouw en homosexuele man," De senator heeft geen goed wo over voor de onlangs aangenoi resolutie van de CDA-partijrilst waarin uitgesproken wordt dat zondere instellingen mensen met mofiele geaardheid mogen w „Een afschuwelijk dieptepunt' dus Geertsema, „en niemand kan wijsmaken dat de meerderheid het parlement deze uitspraak toe bij de behandeling van de niei wet Gelijke Behandeling", ntal vijl nt. a as i jjena it d uid-1 uid-: t ja ;rdu 'Ji iet eaEei Geertsema. lar orig lij ei ikke ilft toni eki eed GRAVE (ANP) - Uit het Opleidin n centrum Didactiek en Militair Ir k derschap op de Generaal de Bons ''a8 zerne in Grave is in de nacht v zaterdag op zondag een aantal do ..v.;. menten gestolen. De verantwoord lijkheid voor deze diefstal werd z dagmorgen opgeeïst door een ai militaristische groepering. De anti-militaristen wilden informa verkrijgen over het functioneren i i het studiecentrum, aldus een ze man. Volgens de groepering wore de cursisten daar bewust op h mannelijkheid aangesproken. Er I staat een duidelijk verband tusï militarisme en mannelijkheid, alt j de woordvoerder. i Volgens de groepering hebben de o vreemde documenten een „geheii j en confidentiële" strekking. De door de inbrekers meegenom j stukken zijn. aldus een woord voert van Defensie, helemaal niet geheim confidentieel. Volgens hem is de houd van één bureaulade meeger£:: men, die mogelijk door de inbrekefc. als belangrijk is gezien omdat op x lade staat dat deze bij brand het eeij-ii moet worden meegenomen. Ontkenning - De Britse regering heeft ontkend dat veiligheidsagenten een oude vrouw om het leven hebben gebracht toen zij op zoek waren naar geheime documenten over het tot zinken brengen van de Argentijnse kruiser „Belgrano" tijdens de Falk- lands-oorlog in 1982. Labourparlementslid Tam Dalyell be weerde vorige week dat de agenten op hun speurtocht naar de papieren in maart in het huis van Hilda Murrell hadden ingebroken Daar het ons onmogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken voor de vele geschenken, bloemen, kaarten en geld ontvangen ter gelegenheid van onze huwelijks dag op 21 december zeggen wij mede namens weder zijdse ouders onze hartelijke dank Tevens wensen wij onze familie, vrienden en collega's een voorspoedig 1985 toe. Wim en Yvonne Hendrikse Jacob Brasserstraat 23, Westkapelle. Langs deze weg willen wij u. mede namens onze kinderen, hartelijk danken voor alle attenties en felicitaties ter gelegenheid van ons 40-jarig huwelijk ontvangen. Hierdoor werd het voor ons een onvergete lijke dag Tevens wensen wij alle vrienden en kennissen een gezegend 1985 toe. P. de Visser L. de Visser-Annot Oostkapelle, december 1984. GENEVE (RTR/UP1) - Het akkoord bereikt over aanpassing van de prijs- de zware oliesoorten als gevolg van (ij dat de Organisatie van Olie-Exporte- verschillen tussen de verschillende verbetering van de rai'finagetechni|i rende Landen (OPEC) zaterdag heeft soorten olie is slechts door elf van de ken steeds aantrekkelijker wordelj dertien landen onderschreven. Nige- De twee landen vinden dat de prijza ria en Algerije achten de aanpassin- van de zware soorten met tenminsj gen onvoldoende en achten zich niet 1.50 dollar per vat hadden moeta. door de overeenkomst gebonden. worden verhoogd. Nigeria hield zidj: overigens toch al niet aan de officie! Het akkoord houdt in dat de prijzen dichter komen te liggen bij de onge- J"jda? dK,0M de OPEC ™amem 1 wijzigde basisprijs van 29 dollar per JlSfï".?.™,.!!!! f?"™55.?,? vat, die geldt voor Saoedische ruwe olie De zware oliesoorten worden 0,50 dollar per vat duurder, de prijs van middelzware olie (medium crudes) i gaat met 0.25 dollar omhoog en de echto betwijfeld or daardoor een ed lichtste soorten worden 0.25 dollar aan de Ending van goedkoper De voorzitter van de dibPrdKen OPEC-vergadering, de Indonesische De minister van olie van Egypte? H E m WC 0> minister Soebroto. verklaarde zater- Abdel Hadi Kandil. verklaarde zatef dag dat de ministers de kwestie van dag dat door de OPEC bereikte ak de prijsverschillen binnenkort op- koorden getuigen van besluiteloos nieuw zullen bekijken Naar verluidt heid. Volgens Kandil, die de vergade li- zal dat gebeuren op 18 januari. ring heeft bijgewoond als waarné Algerije en Nigeria produceren lichte mer, zullen de overeenkomsten niei oliesoorten van goede kwaliteit. Zij kunnen verhinderen dat de prijzei ondervinden afzetproblemen omdat op de vrije markt verder gaan dalei

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 4