Wilco Braafhart: we hebben te weinig echte verdedigers Alex Vernaeve snelste in trimloop scheidsrechters Breskens naar eindzege in toernooi Oostburg GEHANDICAPTENSPORT-INSTUIF IN SAS VAN GENT IN GEVAAR Wffecaf PZC/ sportkrant Belangstelling te gering CONCURRENTIE MOEST BUIGEN VOOR TEMPOBEUL Halve finales van Hulster tennistoernooi JONGE SPELER VAN HOEK AAN STERK SEIZOEN BEZIG IV MAANDAG 31 DECEMBER 1984 Een spelmoment uit de wedstrijd tussen Aardenburg donkere shirts) en Sluis. STRAFSCHOPPEN VELLEN OOSTBURG OOSTBURG Door hel beter benutten van de strafschoppen is Breskens winnaar geworden van het zesde zaalvoetbaltoernooi in sporthal De Veerhoek in Oostburg. De Bressiaanders konden in de finale niet winnen van Oostburg, dat de favoriet met goed tegenspel op 0-0 wist te houden. De derde plaats was voor IJzendijke, dat in de kleine finale NMB Vc Aardenburg met 4-0 versloeg. Oóstburg startte in de A-poule over tuigend met een 6-0 zege op Het Wapen van Sluis1. Oude Raedthuys was de tweede tegenstander, die heel wat meer tegenstand kon bieden, al verloor die ploeg met 1-2. In de derde partij hervond Oostburg het ritme tegen Cadzand: 4-0. Met zes punten uit drie duels kon het team in de laatste poule-wedstrijd gelijk spelen tegen NMB Vermeire De eindstand van deze wedstrijd was 1-1. In de B-poule kon Breskens maar ternauwernood winnen van Groede en IJzendijke: tweemaal 1-0. De eer ste partij was met 4-0 gewonnen tegen Sehoondijke en Bron uit Wa terlandkerkje kwam met 5-2 ook tekort. Met drie overwinningen en een nederlaag eindigde IJzendijke als tweede in deze poule, waarna het gelijk in actie moest komen tegen NMB Vermeire voor de derde en vierde plaats Dat dit geen enkele hindernis bleek voor de IJzendijkenaren bleek wel uit de uitslag van deze partij- 4-0. door treffers van Werner van de Bulck (tweei, Erik van Poucke en Hans Porreij. Gruben In de grote finale was de openingsfa se voor Oostburg. Snel counterend kreeg het team enkele riante moge lijkheden, maar Rob Gruben was keer op keer op de goede plaats. Eenmaal was de Breskens-keeper verslagen, maar een blijkbaar verras te Enk de Rijk mikte de bal voor open doel hoog over. Na deze kansen nam Breskens het initiatief en was het beurt aan Oostburg-doelman Johnny Moerman om zijn klasse te tonen. Met enkele schitterende refle xen hield hij de nul op het bord. Deze stand stond ook na een verlenging van zeven minuten nog overeind. Alle vijf de beslissende strafschop pen werden feilloos door Breskens benut En omdat Oostburg de twee de door Rob Gruben gekeerd zag. konden de tweedeklassers de wissel beker mee naar huis nemen. Eindstanden: poule A: 1 Oostburg, 2 NMB Vermeire, 3 Oude Raedthuys. 4 Cadzand, 5 Wapen van Sluis. Poule B 1 Breskens, 2 IJzendijke, 3 Bron, 4 Groede, 5 Sehoondijke. Uitslagen 3200 meier 1 Peter van Grem- berghe. Koewacht 11 13. 2 Hendrik de Maayer. Kieldrecht. 11.16; 3 Romeo Ram- meloo. Sluiskil. 11.24. 4 Ronny Babijn, Temeuzen, 11 39. 5 Josca van Waesberghe, Axel. 11.52. 6400 meter. 1 Herwald Gelder land, Sluiskil, 22.32, 2 Karei Meertens. Temeuzen, 22 48, 3 Walter Fermont, Hulst, 23 11, 4 LueienHOop, Kloostérzande, 23.17, 5 Jan Neteson, Kapellebrug. 23,23, Bella Wedage (eerste dame) Temeuzen, 29.55 9400 meter 1 Alex Vernaeve, Westdorpe, 32.48; 2 Peter Provoost, Cadzand, 32.55, 3 Eddy Vink. Westdorpe. 33.16: 4 Arnold Polderman. Vogelwaarde. 33.36. 5 Henk Hamelmck. Sas van Gent, 33.46. 6 Joris Ivens. Hulst. 33 51. 7 Tonny Stnjdonck, Temeuzen. 33.52. 7 Adrie Versluis. Oost burg. 34.35. Corry Dekker teerste dame) Temeuzen. 41 18. Wilco Braafhart: ik zie Hoek nog geen kampioen worden. HOEK - In het tussenklassement van het Zeeuwse sterrenteam, halverwege de voetbalcom petitie, prijkt de naam van Wilco Braafhart. De negentienjarige voorstopper van Hoek is aan een sterk seizoen bezig en noemt de verkiezing „een leuke bijkomstigheid". Bovendien realiseert hij zich dat de 'voorlopige' benoeming in het sterrenelftal een bevestiging is van zijn optreden tijdens dit seizoen. Eigenlijk had Wilco Braafhart op een hart: Vorig jaar heb ik tot aan de terugval gerekend, omdat hij vanaf winterstop een moeilijke periode ge- het begin van de competitie m militai- kend en de verwacht terugval deed re dienst is en zodoende bij zijn club me overigens terecht naast het team goed aan" maar ik moet zeggen dat Peter Harae- link momenteel als laatste man ge weldig op dreef is. We voelen elkaar de trainingen moet missen. Aan van- belanden Ik weet mijn beperkingen, kelijk kon hij dit gebrek nog compen- maar ik maak ook gebruik van mijn seren en sloot hij zich aan bij voetbal- sterke punten". club Blerick, maar na de overplaat- Wilco Braafhart praat zoals hij voet- sing in de nabijheid van Hilversum is balt' beredeneerd en koel. „Ons team de Hoekse voetballer wat training heeft een surplus aan aanvallend in- betreft op zichzelf aangewezen. Ge- gestelde voetballers. Jan Meertens en lukkig komt hierin verandering want ik zijn de enige echte verdedigers, in januari wordt hij in Roosendaal Hoek moet van zijn eigen kwaliteiten gelegerd. uitgaan en dat betekend' aanvallen Op zestienjarige leeftijd maakte Wilco voetballen. Het is daarom des te meer Braafhart. Rotterdammer van ge- frustrerend, dat er zoveel kansen ge boorte, zijn debuut in de derde klas mist worden. Jan Hamelink en ik tegen Krabbendijke. De fysiek sterke hebben als verdedigers in enkele wed- voorstopper kende geen problemen strijden de beslissende doelpunten met de overgang naar de senioren. In moeten scoren. Misschien moet de dat jaar speelde Hoek zelfs lange tijd doelpuntenexplosie nog komen' degradatievoetbal Een logisch ge- Jammer vindt hij het dat het publiek volg. omdat toendertijd de 'oudere' het vaak af laat weten. Want wij kern een stapje terug deed en trainer proberen aantrekkelijk voetbal te Jan Dooms (in zijn eerste jaar) nood- spelen. De besalissingswedstrijd om gedwongen de ploeg met jonge spelers het kampioenschap in de derde klas moest opbouwen. tegen Serooskerke was voor mij het Behalve Braafhart hebben keeper Ni- absolute hoogtepunt. Die sfeer was co Knol en voorspeler Guido van ongekend, met zoveel publiek. In dat Boom zich als jongeren kunnen hand- jaar vormde hij met Jack van Glans haven. Zij zijn nu vaste waarden in beek het centrale duo. Die samenwer- het team van de tweedeklasser. Braaf- king liep perfect, aldus Braafhart. Verwachting De verwachtingen voor dit seizoen iijn volgens hem meer te blijven iocn bovenin, maar hij denkt Hoek jeen titelkansen toe. Hij verwacht .vel een spannende strijd om de titel. A'oor mij is Rozenburg de beste iloeg, maar gezien hun laatste uitsla gen is een terugval niet ondenkbaar. Rozenburg heeft in alle linies voet ballers en gek genoeg ligt die ploeg )ns niet, beweert de lange Hoek- ipeler. Het belangrijkste voor Hoek is, dat er geen blessures of schorsin gen' komt, omdat de basis eigenlijk nog te smal -is om dit euvel op te vangen". De spelersgroep stond eerst wat scep- :isch tegenover de komst van de Belgische spelers Jack Caluwé en Patric Orlans, maar is nu maar wat olij met hun aanwezigheid. „Ze liggen joed in de groep en de sfeer is uitste- <end". Voorlopig ziet Jiij nog geen versterking uit de Jeugd komen, om dat er nog niet rijp zijn voor het tweedeklas niveau" ..In vriendschap pelijk wedstrijden worden regelmati jeugdspelers ingepast, maar het con petitie-element is heel wat anden Misschien kan Mark van Vucht in d toekomst doorbreken". Daarom spreekt Wilco Braalhart zij) ongenoegen uit over de 'besmette naam die Hoek heeft voor wat betrel het aantrekken van spelers van btr tenaf. Eigenlijk zijn de twee Belgen e; Jan de Block de enige spelers, die e de laatste jaren zijn bijgekomer Franz van der Pijl speelt al jaren voo Hoek en Jean-Pierre Hubregse; kwam rechtstreeks vanuit de jeugi van Terneuzen. De rest van de ploeg i eigen kweek. Noem mij maar eens eei 'Zeeuwse tweedeklasser'.'die zich vol ledig op zijn eigen kweek kan beroe pen', vervolgt hij. Ambities De ambities van Wilco Braafhar reiken in het amateurvoetbal nie verder dan Hoek. Voor Oostkapelle o Vlissingen zal ik nooit spelen, wan over een paar jaar kunnen de rollei wel omgedraaid zijn. Een uitnodi ging voor een proefwedstrijd van eei betaalde club zou ik wél accepteren En in dat verband komt ook he Zeeuws elftal ter sprake: „Natuurlij! zou ik meendoen, maar ik lig er nie wakker van". Zeeland beschikt behalve Wilei Braafhart met Ruud Cornelis Vlissin gen). Klaas van Belzen (Oostkapelle en Willy de Jager (Breskens) ove: kwalitatief sterke spelers voor d< voorstoppersplaats. Toch vindt hij dat 'de man in vorm' in het Zeeuw: elftal moet staan. Dit geldt uiteraarc niet voor dominerende spelers al: Franz van der Pijl en Stoffel Schipper maar er blijven nog genoeg plaatser over, die voor een eventuele vervan ging in aanmerking komen. Schaakvereniging in Hulst hield snelschaaktoernooi HULST De Hulster schaakvereni ging hield vrijdagavond het halfjaar lijkse interne snelschaaktoernooi ii 'De Stadsherberg' in Hulst Er werdei zeven ronden gespeeld volgens he Zwitsers systeem. Na vijf ronden wa alleen P. Sanders nog ongeslagen. Ii de volgende ronde maakte hij echte een fout waarvan P Dhondt koi profiteren. Beide heren behaaldei evenveel punten. Een beslissingswed strijd bepaalde dat Dhondt zich win naar van het toernooi mocht noemen. De verdere uitslag luidt 1 P. Sanders. 3 F Tack. 4 W. Schiilemans. 5 A van Opstal t P van Glnneken. 7 A Peeters. 8 E dc Rijcke. 9 E Habraken en 10 J Jacobs Prijsbiljart ZAAMSLAG De Stichting Welziji voor Ouderen, afdeling Zaamslag hield in De Poort in Zaamslag eer prijsbiljart Er waren 32 deelnemers Er werd gespeeld in 16 ploegen. Uitslag: 1 J P J. Wlllemsen en J Zegers, 2 J. de Pooter en L. F. Houg; 1 A van Doom en A K Scheele, 4 M Flipse en M. Allaaert. SAS VAN GENT De voortgang van de gehandicaptensport in de gemeentelijke sporthal in Sas van Gent loopt gevaar. De belangstel ling van lichamelijk gehandicapten voor de wekelijkse sportinsluif is dermate gering, dat het gemeente bestuur zich begin januari gaat be zinnen op de toekomst. Met de feest dagen is de sportavond in elk geval al geschrapt. De Sasse wethouder van sportzaken L E. M. Marquime ontkende zondag dat al zou zijn besloten de gehandi captensport in Sas van Gent die overigens van intergemeentelijke be tekenis is) te schrappen. Op korte termijn gaan we ons beraden hoe we meer gehandicapten naar de sport avonden kunnen krijgen. 1-Iet is na tuurlijk de gemakkelijkste weg om te zeggen: we stoppen er maar mee. Ik voel daar niets voor. We hebben veel moeite gedaan de gehandicapten sport in Sas van Gent te krijgen en ik vind dat we nu het uiterste moeten doen die sportinstuif ook te behou den". De wethouder wilde gistermiddag (nog) niet zeggen in welke richting wordt gedacht de gehandicapten sport meer in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen. „We heb ben al wel enkele plannetjes, maar die moeten nog met een aantal in stanties worden doorgesproken" Marquime zei overigens slechts te kunnen gissen naar eventuele oorza ken dat de instuiven voor lichame lijk gehandicapten niet of nauwelijks aanslaan. „We hebben er in feite alles aan gedaan om de sportavonden tot een succes te maken. Bij de instuiven hebben we zelfs het publiek geweerd om te voorkomen dat gehandicapten zich begluurd zouden voelen. In het, begin sloegen de avonden wel aan, maar later zakte de belangstelling in". De gehandicaptensport in Sas van Gent startte 4 oktober dit jaar. Toen al een week te laat, omdat er voor de eerste instuif te weinig belangstel ling was. Het gemeentebestuur van Sas van Gent, Marquinie voorop, heeft altijd hoge prioriteit aan de gehandicaptensport toegekend. B en w trotseerden er zelfs onenigheid met de Sasse binnensporlverenigin- gen voor om de gehandicaptensport in het drukke sporthalprogramma in te passen. Voor de wekelijkse sportinstuif, elke donderdagavond twee uur, moesten enkele verenigin gen wijken naar latere uren. Aan de instuiven hebben tot nu toe nooit meer dan tien lichamelijk ge handicapten deelgenomen. De leef tijd van de gehandicapte sportlieden varieerde van zeven tot zestig jaar. Onder leiding van de Terneuzense sportleraar G. I-Iarmsen werd er ta feltennis, basketbal, volleybal, rolbal en badminton gespeeld. AXEL Onder ideale weersomstandigheden werd zaterdagmiddag in het Axelse bos de traditionele oudejaarstrimcross gelopen. Alex Vernaeve toonde in deze tiende uitgave op de 9600 meter in welke vorm hij op dit moment verkeert. De Westdorpenaar, die vanaf het startschot het tempo aangaf, won dan ook verdiend deze tweede lustrumcross van de scheidsrechter met een voorsprong van zeven seconden op Peter Provoost. HULST De meeste finalisten van hel jeugdtennistoernooi in Hulst zijn bekend. Vanmorgen (maandag) wor den dc laatste halve finales gespeeld, waarna de laatste ronden beginnen van de vier jongens- en vier meisjes- categorieèn. Eén van deze halve finales is het duel tussen Gyon Asselman en Frederick Ouwehand bij de jongens tot en met dertien jaar. Bij de meisjes zal Sandra Begijn eersl nog van Sarie Verberckmoes moeten winnen om in de einddronde Miriam Brakman te verslaan, die zich vrij verrassend plaatste door een duidelij ke overwinning op favoriete Kathy van der Gucht: 6-2 en 6-2 Isabelle Leenhouwers speelt twee finalepartlj- en. In de categorie tot en met dertien jaar komt ze. na een 6-4, 6-4 winst op Manon Kienjet. uit tegen Simone Hoomaert en in de finale tot en met Enkele deelnemers aan de trimloop door het Axelse bos. elf jaar wederom tegen Manon Kien jet, die met 2-6. 6-2 en 6-2 de winnares van vong jaar. Stephanie Dincq. uit schakelde. In de jongste meisjesgroep leidt Nathaly Tijssen hard op weg om de eerste plaats te behalen. Zonder veel tegenstand plaatste ze zich voor de eindronde, waar ze voor de winna res van het duel tussen Tineke Beek en Denise de Poorter een zware kluif zal zijn. Gyon Asselman moet het in de oudste jongensgroep opnemen tegen Arjen Eldersson. die in de halve finale Ro nald van Remortel met 7-5 en 6-1 klopte Mocht Asselman zich voor de finale jongens tot en met dertien jaar plaatsen, dan zal hij de tegen Jeroen Verstraeten sterk spelende Ben Maes tegenover zich weten. Maes klopte Verstraeten in een rustige en bekeken partij met 6-1 en 6-2. Tim van Rode won in de halve eindstrijd bij de jongens tot en met elf jaar met 6-4,4-6 en 6-3 van een goed tegenspel bieden de Tim van Veldhoven. Bart de Buy- ser, die met 6-1 en 7-5 Guido Tolhoek klopte, is zijn laatste tegenstander in dit toernooi Bij de jongens tot en met negen jaar gaat de finale tussen Sebastien Rottier, die met 6-0 en 6-1 van Jean Loup van der Wiele won. en Tom Waterschoot, die Richard Hame- linck met 7-5 en 6-2 klopte. Clubkaarting Clinge CLINGE De kaartclub Schoppen Boer uit Clinge hield in café De Land bouw in Clinge een clubkaarting. De uitslag is als volgt: 1 F. Dobbelaer. 2 F Plesseivi. 3 O RotUer; 4 H. Brockaert. Tot de door de gehandicapten in de sporthal van Sas van Gent te beoefe nen sporteti behoort ook badminton. Vernaeve liet daarbij wel gerenom meerde trimlopers als Eddy Vink. Arnold Olderman, Henk Hamelinck en Tonny Stnjdonck ver achter zich Van de 220 deelnemers liepen er 151 op de twee korte afstanden. Peter van Gremberghe uit Koewacht won de 3200 meter. Hij deed dat in de uitste kende tijd van 11 minuten en 13 seconden. Ook de jeugdige Sluiskille- naar Herwald Gelderland liet als win naar van de 6400 meter een sterke tijd afdrukken. Hij deed over deze af stand, waarop vooral veel jeugdige atleten van start gingen, 22 miputen en 32 seconden. Gezien het parkoers waarop op deze afstand tot vier maai toe een berghelling moest worden genomen een prestatie die perspectief biedt voor de toekomst Bij de 9600 meter vormde zich al direct na het startschot een kopgroepje van zeven lopers Alex Vernaeve testte al met een na het passeren van de eerste heuvel in het parkoers de krachten van zijn medevluchters met een tus- sendemarrage. Een nieuwe demarra ge had na de derde passage van deze krachtenslopende heuvel meer suc ces. Tonny Strijdonck, Arnold Polder man, Henk Hamelinck en Joris Ivens waren de eersten die moesten buigen voor het geweld de tempoloper. Peter Provoost en Eddy Vink bleven echter in zijn spoor. Het bleek ook voor deze lopers uitstel van executie want met nog tweeduizend meter te lopen kon den ook zij het tempo met meer volgen. Dankwoord Voordat deze cross van start ging richtte de voorzitter van de organise rende vereniging, Levien de Groote, een woord van dank aan het adres van de voetbalvereniging Axel waar men al gedurende tien jaar belangeloos gebruik mag maken van de accommo datie Hij bood voorzitter Willy van Gremberghe hiervoor een bord met inscriptie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 26