televisie Van Vianen-collectie: de Gouden Eeuw verzilverd TC radio MAANDAG 31 DECEMBER 1984 PZC/ radio-tv en kunst OUDEJAARSDAG NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden AVRO 15.30 AVRO Cursus Bridge Les 12 15.55 Oma Fladder. Afl.Het Kampeeravontuur. Oma en Dieuwertje ontdekken een leuk plekje om hun tent op te zetten. Een oudere heer komt hun vertellen dat zij daar niet mogen staan 16.05 Kinderbios. Met o.a. Laurel en Hardy, Flïppie Flink en Kuifje 16.40 AVRO's Toppop. De Nationale Hitparade en tips gepresenteerd door Ad Visser NOS 17.30 Journaal AVRO 17.40 De laatste giraf (The Last Giraffe), jeugdfilm over Jock en Betty Leslie-Melville die in Kenya een zeldzame giraffesoort van de ondergang proberen te redden 19.00 The Cats - 20 jaar One Way Wind mee' Muziekspecial rond de populaire groep, vanuit de Valkenburgse Gemeentegrotten 19.25 Sterrenslag. Een sportief treffen van artiesten (Jan Blaaser, Jose, Manfred de Graaf, e.a.), omroepmede werkers (Wim Bosboom, Viola van Emmenes, Henny Huisman, e.a politici (Joop van der Reijden, Erica Terpstra, Relus ter Beek, e.a.) en ex-topsporters (Hamilton Richardson, Atje Keulen-Deelstra, Jan Janssen, e!a.) NOS 20.00 Journaal AVRO 20.18 Sterrenslag. Vervolg 21.50 Dinner for One. Oudeiaarsavondsketch door Freddy Frinton. Miss Sophie heeft voor haar 90ste verjaar dag vier vrienden uitgenodigd. Ze zijn echter al lang overleden, Dus moet butler James en het diner serveren en de rol van de gasten overnemen 22.10 De wraak van de Roze Panter. (Revenge of the Pink Panther), speelfilm met Peter Sellers, Herbert Lom, Dyan Cannon, e.a. Inspecteur Clouseau moet ver moord worden om een Mafia-organisatie aan geloof waardigheid te helpen. Ze proberen het op allerlei manieren, maar Clouseau blijft springlevend Scène uit (De wraak van de Roze Panter' met Peter Sellers (Ned. 1, 22.10 uur). 23.45-01.50 Hallo 1985. Feestelijk amusementsprogramma vanuit Valkenburg. M.m.v. 0.3. Maywood, Vanessa, Andre Hazes, The dolly Dots en Lori Spee NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden 18.20 Paspoort voor Joegoslaven 18.30 Sesamstraat 18.45 T.L. Populair wetenschappelijk programma voor kin deren van ong. 9 tot 12 jaar 19.00 Journaal HUM. VERBOND 19.12 Kwartslag magazine. Vandaag. De Zwarte Kerst, een korte film van het filmcollectief De Rode Lantaarn - Kerstmis bij de zwarte bevolking van Soweto VARA 19.27 Coronation Street. Engelse serie over het wel en wee in een volksbuurt van een grote stad. Vanavond: Bet Lynch probeert Annie Walker naar haar hand te zetten en Chalkie Whitely heeft een probleem 19.55 De Jantjes. Volksschets met zang en dans van Herman Bouber, Louis Davids en Margie Morris, bewerkt door Dick Nooy met o.a. Josefine van Gasteren, Henk Molenberg en Carry Tefsen. Toneel- regie: Frans Boelen Regie voor tv: Kitty Knappert 22.15 KNVB-Sony Zaalvoetbaltoernooi. Tussenstand na de vierde ronde NOS 22.30 Journaal VPRO 22.45-00.15 Freek de Jonge: Een verademing. Oudejaars avondoptreden van Freek de Jonge, met zijn pro gramma rond de heer Hoeksteen en Janny van de Samenieving, tezamen vormend: Het gezin Hoek steen-van de Samenleving 16.00 Rosie en de grote stad (Rosie und die Grosse Stadt), Westduitse jeugdfilm van Gloria Behrens met o.a. Rosemarie Schindler en Kerstin Mueller. De familie van Rosie verhuist van een klein Beiers dorpje naar Belgie. Het meisie kan er niet aan wennen en vlucht in haar fantasie 17.25 Top Tien van troeteldieren. Amerikaanse tekenfilm 17.50 Juke Box 17.55 Journaal 18.00 Tik Tak. Kleuterprogramma. Afl. 122 (herh.l 18.05 Kameleon. Kinderprogramma. Vandaag zal Danny tonen hoe je zelf kaarsen kunt maken Presentatie. Danny Verbiest 18.30 Scruffy. Drie-delige tekenfilm naar het boek van Jack Stonely (3-slot) 18.50 Juke Box 19.10 Programma van het Vrije Woord. Uitzending dooi derden. Jongerenmagazine, compilatie '84 19.40 Paardekoersen. Mededelingen en programma-over zicht 19.45 Journaal 20.05 Weerbericht Verbroedering in Sterrenslag. Harry van den Bergh PvdAI en Bert de Vries (CDA) in een spontane omhelzing (Ned. 1, v.a. 19.25 uur). 20.10 Videomatch. Videospelletjes waarbij twee kijkers per telefoon tegen elkaar uitkomen. De winnaar kan verder spelen voor een reis. Presentatie. Marleen Gordts 20.15 Het Nieuwjaarsoratorium. Nieuwjaarsshow met Gas ton en Leo. m.m.v. Yvonne Verbeeck, sopraan. Jan van Deyck, tenoren Koor Campinaria, o.l.v. Paul van Zummeren Op het programma o.a.: Tegenslag, het ongeval, de valies. Verzekering en Regen - zon. Regie: Jef Cassiers 21.15 Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts 22.25 Namen noemen Special. Spelprogramma waarbij twee panels, samengesteld uit bekende personen, via kryptische omschrijvingen eigennamen raden. Conny van den Bosch, mevr. De Beer, Miss Belgie en La Esterella spelen tegen Bart Peeters, Lode Willems, Raymond van het Groenewoud en Jomme Dockx 22.25 Videomatch. Videospelletje met Marleen Gordts 22.35-03.35 Oudejaarsavond in Hotel Americain. Party van de Vlaamse Showbusiness. Met o.a. Patrick Alessi, Les Chippies. Chris Clark, Dennie Christian en Jimmy Frey. Regie. Jan Zutterman 19.00 Zwaluwen en Amazones (Swallows and Amazones). Britse jeugdserie van Andrew Morgan naar de boeken van Arthur Eansome. Afl 6: De grote zes (2). (The big six). Met een geleende visserssloep en een verborgen camera proberen de kinderen de boos wichten op heterdaad te betrappen 19.25 Popeye. Tekenfilm. Afl.: Mini Popeye 19.30 Tijdrover. Lieve plantjes. De Strelitzia. Presentatie: Andre Onghena. 19 40 Mededelingen en programma-overzicht 19.45 Journaal 20.05 Toto-prognose 20.15 Een dozijn ploerten. (The dirty dozen). Amerikaanse speelfilm uit 1967 van Robert Aldrich met o.a. Lee Marvin, Ernest Borgnine en Jim Brown, (Originele versie met ondertiteling), Majoor Reisman krijgt de opdracht een gevechtsgroep samen te stellen uit zwaargestraften, die voor volk en vaderland willen strijden in ruil voor strafvermindering 22.45 Concert. Symfonie Orkest van de Nationale Opera o.l.v. Sylvain Cambreling, m.m.v. het Koor van de Nationale Opera, het Groot-Omroepkoor van de Nederlandse Omroepstichting en vocale solisten: Symfonie nr. 9 van 8eethoven. (Wordt gelijktijdig via BRT 3 uitgezonden) 10.00 Tagesschau; 10.02 Programma-overzicht van het Silvester-en Nieuwjaarsprogramma; 10.10 Auf dem Kaiserkanal. Leben an einer Wasserstrasse in China, documentaire; 11 10 (ZW) Gastspiel im Paradies. Duitse speelfilm uit 1938 Met in de hoofdrollen Hilde Krahl, Alben Manerstock en Oskar Sima. Regie: Karl Hartl. Als Ellen Lanken de leiding van het hotel van haar vader overneemt, moet alles veranderen Graaf Wetterstem wordt gemaand nu zijn reke ning eens te betalen. De graaf kan niet betalen en biedt aan als kelner bij haar te komen werken: 12 40 Brigittes Tier-Bar !4) Tiere im Showgeschaeft Reportage over mensen, die met dieren in amusementsshows optreden. 13 50 Lieber Gott. lass sie platzen. Portret van een man uit het Guinness Book of Records, kinderpro gramma. 14 20 Herscher der Zen. tekenfilm van Rene Laloux; 15.35 Die Strasse der Eisberge 'Weise Riesen' auf Kollisionskurs. documentaire- 16.20 ARD-Sport extra Stars auf dem Eis IJsshow met o a. Denise Biellman, Dorothy Hamill en Robin Cousins: 17.50 Tagesschau; 18 00 Hier und Heute; 18.23 Een koffer vol dromen; 19 03 Het tweede gezicht. Aansl. Remmidemmie mil dem WWF- Club), 19 58 Heute im Ersten; 20 00 Tagesschau (ondertiteld voor doven en slechthorenden), 20 05 Nieuwjaarstoespraak door de Bondskanselier, 20.15 Die verflixte 7, amusementsprogramma met Rudi Carrell Thema: Wintersport; 21 45 Schreib, wenn Du kannst, komedie van Peter Lambda en Betty Paul Met Wolfgang Spier, Hannelore Cremer, Christine Schild e.a TV-regie Juergen Woelffer Als een schrijver helemaal geen inspiratie meer heeft en ook zijn vrouw en zijn uitgever hem in de steek laten, moet hij een nieuwe weg inslaan. Zijn secretaresse weet een oplossing Hij moet gaan schrijven wat de mensen lezen willen bijvoorbeeld over sex. 23.30 Weissblaue Silvesterparty. Volksmuziek, amusement en de Beierse levensfilosofie Presentatie: Helga Reichel Met o a Die Drei Z'widern, de Niederrother Dreigesang en Peter Schwarz en zijn muzikanten. 00 35 Shampoo. Amerikaanse speelfilm uit 1974 Freek de Jonge (Ned. 2, 22.45 uur). TENTOONSTELLING UTRECHTS MUSEUM (Van onze kunstredactiei UTRECHT Tot 10 februari is in het Centraal Museum in Utrecht de grote, overzichtstentoonstelling te zien van het werk van de Van Vianen-familie, een geslacht van edelsmeden dat actief was in de zestiende en zeventiende eeuw. Een 60-tal bruiklenen uit heel Europa, o.a Londen. Wenen. Leningrad, Ber lijn. Parijs en Amsterdam, geven, met stukken uit eigen collectie en schilde rijen en tekeningen, een schitterend benutten. hun werk, die breken met de traditio nele vormentaal van de edelsmeed kunst en waarin zij de mogelijkheden van het materiaal op ongekende wijze beeld van het werk van deze beroem de smeden. Adam en Paulus van Vianen (1569- 1627 en 1570-1613) zijn beiden in Utrecht geboren. Adam zal zijn hele leven in deze stad blijven wonen en werken. Paulus ver- Adam en Paulus van Vianen, maar ook andere leden van de familie. Ernst Janszoon en Christiaen van Vianen, behoorden tot de zeer kleine groep edelsmeden die als beeldende kunste naars werden gewaardeerd en ook gehonoreerd. De prijzen voor hun trekt rond 1590 naar Frankrijk, reist werk liggen zelfs binnen deze catego- door naar Duitsland en vestigt zich in rie zeer hoog. Vooral vorstelijke op- 1603 in Praag, waar hij door keizer drachtgevers kochten dit zilver of Rudolf n als hofedelsmid in dienst verzekerden zich voor langere tijd van wordt genomen. Internationaal stond hun diensten door hen een positie aan het werk van de Van Vianens zeer het hof te geven. Paulus van Vianen hoog aangeschreven. Het virtuoze heeft op deze wijze niet alleen voor drijfwerk, waarbij de vorm of de voor- keizer Rudolf in Praag gewerkt. stelling uit een plaat zilver is geha merd. werd door bekende tijdgenoten als Hooft, Vondel en Arent van Bu- chell uitbundig geprezen. Belangrijk zijn de stilistische vernieuwingen in VANDAAG Toppop AVKOSTorpoptetvantaastonum- ook enkele jaren in Salzburg bij aarts bisschop Wolf Dietrich von Raitenau. Christiaan van Vianen, de zoon van Adam, was hofedelsmid van koning Charles van Engeland later, na de restauratie van de monarchie, even eens bij Charles II. Hij wordt na zijn dood in de functie opgevolgd door zijn schoonzoon John Cooqus. Ook Marti- nus, de laatste Van Vianen, een klein zoon van Paulus. profiteerde van het vorstelijk maecenaat. Hij vestigde zich in 1670 in Parijs en vond zijn mer ëen kuZT^e MeloenHXIVv la"d »erk T. van rle Vnn Vianpns vooral eewaar- nog eens op een rijtje. Dat levert een gevarieerd muziekprogramma op waarin zowel Nederlandse als inter nationaal bekende popgroepen en so listen de revue zullen passeren. Wie herinnert zich bijvoorbeeld niet de nummer één hit uit 1970: 'Huilen ts voor jou te laat'van Corrie Konings oj uit 1972 de eerste wereldhit van Julio lglesias 'Un Canto a Galica'. Na on der meer Abba (Dancing Queen. 1976i. Boney M (Rivers of Babyion. 19781 Art Garfunkel (Bright Eyes, 19791. Barbra Streisand (Womati in love. 1980) zal presentator Ad Visser de best ver kochte single van 1984 bekend maken. (Nederland 1, 16.40 uur) The Cats Vanavond brengt de AVRO-televisie een special rond de Volendamse pop groep The Cats, die dit jaar hun twintigjarig beslaan vieren. In die periode veranderden vrijwel al hun platen in goud of platina. Tot hun bekendste nummers behoren: 'Lies'. One way wind'. 'Jukebox'. 'Why'. 'Where have I been wrong' en 'Be my day'. Deze hits zullen dan ook niet ontbre ken in deze Cats-special, die werd van de Van Vianens vooral gewaar deerd door kunstenaars en door de culturele elite in de belangrijkste ste den. Welgestelde kooplieden en regen ten kochten dit zilver voor hun kunst verzameling, bestuurscolleges van steden en gilden gaven soms opdrach ten aan de Van Vianens en ook de Oranjes hadden enkele stukken van Adam en Christiaen van Vianen in hun bezit. De waardering voor het Van Vianen- zilver is in de loop der tijd vrij constant gebleven, de prijzen zijn na de oorlog tot gigantische bedragen gestegen. Maar de bekende klank die hun naam nog in de vorige eeuw had, is vrijwel verdwenen. Ten onrechte, want deze Utrechtse zilversmeden staan op het zelfde niveau als onze beroemde 17de eeuwse schilders. Hopelijk zal het zien van de tentoonstelling 'Van Vianen, vorstelijk zilver door Utrechtse edels meden' ook het grote publiek ervan overtuigen dat de Van Vianens zonder meer internationale roem verdienen. De tentoonstelling 'Van Vianen. vor stelijk zilver door Utrechtse edelsme den' wordt tot en met 10 februari gehouden in het Centraal Museum, opgenomen in de grotten van Valken- Agnietenstraat 1 te Utrecht, geopend: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur en zon- en feestdagen van 14.00 uur tot 17.00 uur, maandag en nieuwjaarsdag gesloten. burg. (Nederland 1, 19.00 uur). Dinner for one 'Dinner for one' mag gerekend wor den tot een van de bekendste komi sche sketches van de afgelopen jaren. Het is het verhaal van de oude Miss Sophie, die voor haar negentigste verjaardag vier vrienden heeft yitge- nodigd. Die zijn echter allemaal al overleden. Daarom worden ze ver vangen door haar butler James (Fred dy Frintom, die' het daardoor extra druk krijgt die avond Hij moet namelijk én het diner serve ren én namens de niet aanwezige gasten drinken uit alle glazen om te proosten op de gezondheid van Miss Sophie. De vraag is hoe lang James dit zal volhouden. (Nederland 1, 21.50 uur). De Roze Panter De AVRO zendt op de laatste dag van 1984 de Amerikaanse speelfilm 'The Revenge of the Pink Panther' uit. In de hoofdrol is Peter Sellers te zien als de stuntelende Franse politie-inspec- teur Clouseau. Het is de vijfde aflevering van Blake Edwards' 'continuing story' over de ook als tekenfilmfiguur wereldbe roemd geworden Roze Panter. In 'De wraak van de roze panter' (1979) moet inspecteur Clouseau sterven om een Hemingway - De Amerikaanse film- Welke gebeurtenissen hebben in 1984 in Nederland het meeste opzien gebaard? De RSV-enqucte (Van Aardenne). Het afscheid van Johan Cruijff, en het afscheid van Joop Zoetemelk als Tour de Fran- ce-renner. De gouden medailles in Los Angeles van Ria Stalman. Pe tra van Staveren, Jolanda de Rover, de hockeymetsjes en Ste- phan van den Berg. De film 'Schotjes' Molukkers contra ME Dat waren althans.de gebeurtenis sen die zowel in 'Jaar in Beeld 1984' in Panorama als in 'De mooiste foto's van het jaar' in Nieuwe Revu verwerkt werden. Ik stel, geheel op eigen houtje, voor dat we daar nog aan toevoegen: Het verongelukken van Th Truffaul en de Guinese dictator Sekou Tourc. Opmerkelijke omissies in beide Amerikaanse bladen. ex-Tarzan Johnny Weismüller en regisseur Jo seph Losey. Verder 'vergat' Time de schilder Joan Miro. de acteur James Mason, de operazanger Tito Gobbi, de En gelse hofdichter Sir John Betjeman en de nazi Walter Rauff, de uitirin- der van de gascabines. Op zijn beurt 'vergat' Newsweek de schrijver Inoln Shaw, de opiniepei ler George Gallup, en de pionier van het joggen, James Fixx. Top zeven En wat waren nu de internationale gebeurtenissen (inclusief de Ameri- lioo- kaansei. die door alle vierweekbla- 1ULS ran di reed n Hu loule' nee. Erote ling i ran E :erste (flassi men. De eerste Nederlander Bart den in hun fototerugblik werden I Vos op de top van de Mount Eve- opgenomen? Want die moeten on- rest. De krakersrellen in Amster- herroepelijk de belangrijkste van dam. De Surinaamse vechtpartij in 1984 zijn: het tv-programma van Karei van 1. De hongersnood in Afrika, de Graaf. Janmaat uit de Centrum- 2. De herverkiezing van president partij. Michels volgt Rijvers op. De Ronald Reagan, gamalenziekte Schorsing van Si- 3. De begrafenis van Sowjet-leider mon Tahamata als speler van Joeri Andropov. Standard Luik. De superheffing 4. Beiroet straatgevechtenaan- voor de boeren. Wibo van de Linde slagen op Amerikaans hoofdkwar- van de TROS i r de AVRO. De tien. verhuizing van de PTT-top Groningen. De kandidaatstelling van Amsterdam voor de Olympi sche Spelen van 1992. Het tijdelijk ontslag van Mart Smeets bij Studio Sport. De 400e sterfdag van Willem van Oranje. De dood van Erik Jongbloed, doelman van DWS, door blikseminslag. De jaarlijkse toelage van 9 ton voor prinsje Willem Alexander. De Nobelprijs voor natuurkunde voor dr. Simon van der Meer. Het vertrek van 5. De val van langeafstandsloop- TRIJFEL Nico Scheepmaker ster Mary Decker op de Olympi sche Spelen. 6. De ruimtevaart (berging van. satelliet Discovery, ruimtevaarder los in schietstoel door het zwerk). Baby Fae, het meisje dat 21 HOï aan< melf Bvei vere leng vert vaai De e: Thijs Libregts bij Feyenoord. De dagen met een apehart- leefde, film 'Ciske de Rat' met Danny de Ter vervolmaking van het beeld Munck. De inzamelingsactie 'Eén van 1984 zal ik ook nog de 13 voor Afrika'. De boetes voor de runners-up met elk 3 nominaties omroepen wegens sluikreclame. La vermelden: Grande Parade. Vier bladen Behalve Panorama en Nieuwe Re vu hebben ook de Amerikaanse weekbladen Time (Images '84 - de 1. De gifgasoorlog tussen Iran en Irak. 2. De bestorming van de Gouden Tempel in India. 3. Tienkampkampioen Daley Thompson uit Engeland (tweemaal beste foto's van het jaar) en News- de foto waarop hij zijn bijna-blote week (Images of '84) het afgelopen jaar in foto's proberen te vangen. Panorama had 88 foto's (waarvan billen aan het publiek toont). 4. Rellen in Zuid-Afrika. Het Engelse prinsje Harry op 31 gewijd aan Nederland of Neder- schoot bij broertje William, landers), Newsweek had 75 foto's 6. Verbranding van Indira Gandhi. waarvan 32 gewijd aan Ameri- 7. Aanslag op Margaret Thatcher kaanse onderwerpen). Nieuwe Re- c.s. in Brighton. vu had 59 foto's <16 gewijd 8. Gifgasramp in Bhopal (India). Nederland), en Time had 31 foto's 9. Walter Mondale. waarvan 16 aan Amerika waren gewijd. Onontkoombare conclusie: Nederland is minder chauvinis tisch, of kleiner... Time en Newsweek hadden boven dien nog een portrettengalerij van de doden van het jaar. De belang rijkste doden, want door beide bla den vermeld, waren kennelijk 10. Konstantiii Tsjemenko. 11. Michael Jackson. 12. Olympisch kampioen Carl Le- 13. De Olympische Spelen in Los Angeles in het algemeen. Opmerkelijk: slachting in McDo nalds-restaurant in Amerika (20 doden) wel in Panorama en Nieuwe Count Basie, Richard Burton, de Revu, niet in Time en Newsweek schrijfster Lillian Hellman, de Ita liaanse communistenléider Enrico Berlinguer, de schrijver Truman Idem dito: wankelende Zwitserse marathonloopster Gabrielle An dersen tijdens Olympische Spelen is, er Voor vergi verei Braa verrf wat. gezo terw nieu nieu de 1 dent- gen mee derli de e van de I gen gion pro\ Vice Holland festival - Frans de Ruiter, de huidige directeur van het Holland festival zal zijn part-time werkzaam heden bij deze stichting met ingang 1 augustus 1985 beëindigen. De Horizontaal: 1 snijwerktuig; 4 metaal; 7 beroep; 10 voorzetsel; 11 voegwoord; 13 landbouwwerktuig; 14 bijwoord; 16 Ruiter is "benoemd tot directeur van Paulus van Vianen. Kan van Jaspis, lidwoord; 17 jongensnaam; 19 berg- het Koninklijk Conservatorium te rond 1590. plaats; 21 riv. in Engeland; 22 regel; 23 Den Haag als opvolger van Jan van riv. in Spanje; 25 verdikte huid; 27 Vlijmen, die per 1 augustus 1985 zijn Hemingwav-De Amerikaanse film- oude 28 ongezuurd werk neerlegt. Maffia-organisatie aan meer geloof- actrice Margaux Hemingway heeft bij of0®^29 qo^rnn^Hi^30^n.'nnpGrundig Het Westduitse elektro- waardigheid te helpen. De heroine- een ski-ongeluk in de Tiroolse Alpen °P^"P ip nicaconcern Grundig AG. waarin Phi- handelaren proberen het eerst met een bekkenbreuk opgelopen. lips een belang heeft van 31,6 procent, verlies geleden van 286 miljoen mark, zo staat in het jaarverslag van de onderneming. Hermanus Koning, aan een omvangrijke reorganisatie. een bom. Als dit geen resultaat blijkl De kleindochter van de Nobelprijs- Verticaal: 1 pers. vnw.; 2 boom; 3 heeft in het boekjaar 1983/84 een te hebben ivordt een karate-expert op winnaar voor letterkunde Ernest He- heilige; 4 geheel de uwe; 5 dat is; 6 hem afgestuurd. Ook deze aanslag mingway werd nog dezelfde dag in het heden; 7 weerslag; 8 klooster; S mislukt. Vreugde ontstaat bij de Maf- academische ziekenhuis van Inns- kwaadspreker; 10 moment; 12 sprook- fia-clan als men denkt dat Clouseau bruck geopereerd. Ze zou een dag of jesfiguur; 14 land in Azië; 15 bijwoord; voorzitter van de raad van bestuur, bij een atuo-ongeluk om het leven is tien in het ziekenhuis moeten blijven 18 edel; 20 jongere broer of zuster; 23 kondigde bij de presentatie van het gekomen. Het werkelijke slachtoffer is en dan voor algeheel herstel voor vijf gelofte; 24 zeggenschap; 26 vogelwo- jaarverslag aan dat er volgend jaar echter een als vrouw verklede straat- of zes weken naar Londen gaan. aldus ning; 33 slee; 34 achter; 35 titel; 36 250 miljoen mark zal worden besteed rover. een woordvoerder. bijwoord; 37 vogel; 38 bouwland. Clouseau's aartsvijand bij de politie. Dreyfuss (Herbert Lomi. is net uit een psychiatrische inrichting ontslagen. Vanaf dat moment wordt hij voortdu ren met de schim van Clouseau in allerlei gestalten geconfronteerd, want de nog springlevende inspecteur is een meester in vermommingen. On danks al zijn geklungel zet Clouseau de Maffia-bende zo geducht de voet dwars, dat van deze organisatie ten slotte niets meer overblijfl. (Neder land 1. 22.10 uuri. PEANUTS Charles M. Schulz spraak door ds J.H Velema AVRO 0.02 Non-stop 't jaar in 1 02 Jaar in - AVRO aan! 5.02 Metamorfose, 'n poging om toch nog wat te slapen HILVERSUM-1 HILVERSUM-2 '9.8 MHz. kanaal 13 HILVERSUM-3 klass. muz 17 00 Jazz-op-vier-Concerl Het Tom Vamer Kwartet 18.00 Nws 18 02 Werken van Bach. 19.00 Klass. muz voor piano 20.00 Klass. dansmuz. 22.00 Jazz-op- vier. 23 00 Het zout in de pap CtWlElKAfWJZ'N HAAI? TE óÉUPbJ-. Maandag Ieder heel uur nieuws TROS. 12.03 De Europarade U2.30. 13 30 en 13.55 Aktuai VPRO 14.03 Het Spoor Deel 2. Fast food 16.03 Een uur Ischa EO 17 03 EO-Onder weg. 17.55 Mededelingen iNOS) EO 18.06 Tijdsein 18.30 Waar waren we ook alweer? 18 50 De Wolkenwagen. 19 02 Ronduit Ra diokrant 20.03 Muziek op verzoek. 21 02 Als mensen veranderen 21.40 Populaire orgel bespeling 22.02 Veraf en dichtbij. Nederlan ders in binnen- en buitenland laten van zich horen. 23 02 Op de jaargrens, gedachten In woord en muziek en de oudejaarsavondtoe- Maandag 12 00 Boer en tuinder OVERH.VOORL 12 16 VROM-Taal. NOS 1226 Meded voor land- en tuinbouw 12 30 Nws NCRV. 12 36 Hier en Nu. 12 55 Kunst- en Vliegwerk 13.00 Nws. 13 10 Buitenl. comm van Her man Amelink). 13 30 Nws. 13 33 Dag '34 oudejaarsprogr met bekende Nederlan ders (14 30. 15 30 en 16.30 Nws.i KRO 17 30 Nws 17 36 Echo-magazine. (18 00 Nws 18.20 Kerkelijk nws i 19,00 Goal op maandag IKON- 19.30 Kerkdienst 20 15 Nws KRO 20.18 Oudjaarsviering. 20.45 KRO's operet te-album 21 30 Uit het KRO-archief 22,30 Nws. 22.35 Uw Koninkrijk kome 22 45 Da Capo. 23.55-0 30 "Sterretjes" Maandag Ieder heel uur nws. AVRO 12 03 Hollands Glorie live (13.30 AVRO's Radiojourn 14 03 Muziek met Meta 15.03 Robin Albers (15 30 AVRO's Radiojourn. i 16 03 Toppop Radio (17 30 AVRO's Radiojourn.). NOS. 18 04 De Avondspils AVRO 19 02 De zwe vende hemel 20 02 Nationale L P Top 50. HILVERSUM-5 PANDA EN DE MEESTER REKLAME-MAKER ïdn£ HILVERSUM-4 Maandag KRO 12.00 Vivace, populair klass. muz. (13.00 Nwsi 13.50 Spektakel proza 14.00 KRO's muzikaal spreekuur Vandaag: Frans de Ruyter, directeur Holland Festi val. VARA 15 00 Hel. Orlando Festival. Klass muz 16.15 Edo de Waart dirigeert 1007 KHz Maandag HUM VERB.. 18 05 Het voordeel van de twijfel PP Uitzending PSP 18 20 De smaak van macht KLEINE ZENDGE MACHTIGDEN 18 30 Zevende Dags Ad ventisten. 18 45 Uitz van de Bond Zonder Naam NCRV 13 50 Er staat geschreven NOS 19.00 Nws voor buitenlanders 19.00 Turks 19.10 Berbers. 19 20 Marokkaans- Arabisch. 19 30 Spaans.) TELEAC 19 40 Marokkaanse en Berbervrouwen projekt Marhaban Biemum, les 11b. 20 10 Program meren met Pascal, les 8b. 20.40 Nederlandse literatuur na 1830, introduktieprogr 21.10 CADCAM. herh les 4a 2140 Kind en basisschool, herh les 4 LO£>, zcm> oe- JACOe> «WUL- aCHZiMf' IK ZAL-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 24