Weer in '84 had vooral een grillig karakter Schepentrekkerstrui voor werkgroep Sas van Gent 'Sportcafé' van ziekenomroep in Hulst trok veel belangstelling 'UIT' op reis naar Belgische theaters IN DE SLOOT agenda het weer PZC/streek MANKEMENT IN VERBINDINGSNEL VERHOLPEN 3pn Veliswaar kon het programma vanuit met de ontvangst, maar ook daar zijn de de hele uitzending, van zondag en, iotel-restaurant 'Het Bonte Hert' we goed uitgekomen middag rond half vier tot na tienen voor deze gelegenheid omgedoopt in De luisterdichtheid in het ziekenhuis erg groot Hoewel niet elke bejaarde of opgetekend waren buitengewoon po- Het Sportcafé) pas een klein half en 'De Blaauwe Hoeve' was geduren- patiént sportfanaat is. wilden vele sitief jj uurtje later beginnen dan was voorge- ■aat nomen wegens een mankement in de verbinding met het Sint Liduinazie- 3pr( ;enhuis en het verzorgingstehuis 'De 1st Jlaauwe Hoeve', maar dat had geen ;<j.j nadelige invloed op het verdere ver- joop van de uitzending Presentator Rudolph van den Hoven toonde zich 3 afloop dan ook zeer tevreden, jwel over de ontvangst in de beide ?r$nstellingen als over de publieke be- doe langstelling. „Je kon bijna over de hoofden lopen", gt Jln deze zevende editie van het jaar- die lijkse sportprogramma maakten vele regionale sportmensen hun opwach- jt ling voor de microfoon van Radio ,7-1 Nightingale Zo werden er gesprekken um gevoerd met het bestuur van tennis vereniging Hulster Ambacht. Jaap Groot en Jan en Paul van Vugt van 01 hockeyvereniging MHC Rapide uit lefi Hulst en Cor van Boven, Phiel Vaal en Prosper Verschueren van zwemclub 'De Kikkers' uit Sint-Jansteen. Ook verschillende volleybalsterren uit de Oost-Zeeuws-Vlaamse regio kregen hun radio-doop. De Hulster amateur-komiek Frans de Schepper zorgde voor de komische noot in het programma, met onder meer zijn RinuS Michels-vertolking. Ook het Hulster Gitaarcollectief» be staande uit Mark Saman. Jan de ver Boer, Roger Mahu, Eddy Murra Fonny Sponselee was te horen, zowel ta het ziekenhuis als in het sportcafé. veijin de avonduren maakten de oefen- meesters van de regionale voetbalver enigingen hun opwachting. Aan het voriemd van de avond stelde een tevreden presentator Van den Hoven vast „Al- rwa les is boven verwachting verlopen. ■Vanuit dit onderkomen uitzenden be- wcj tekende wel dat wij een aantal maat- s n regelen moesten treffen in verband lijd HULST Voor de jaarlijkse rechtstreekse uitzending van de Hulster ziekenomroep 'Radio Nightingale' waarin de sport de boventoon voert, bestond zondag grote belangstelling. mensen toch eens horen wat 'de jon gens van de ziekenomroep' aan het doen waren. De reacties die in het Liduinaziekenhuis konden worden Het oudejaarsfeest in 'Ter Schelde' icerd onder meer opgeluisterd door een optreden van de accordeonclub van de muziekschool uit Oostburg BRESKENS - In het bejaardentehuis 'Ter Schelde' in Breskens werd zaterdagmiddag een oudejaarsfeest gehouden, uitgaande van de ziekenomroep 'Radio Delta'. In de morgenuren werden in het bejaardente huis corsages vervaardigd, die de bezoekers kregen opgespeld bij binnenkomst. Het programma in de middaguren bestond uit voor drachten van de dames Boekhout en De Vlieger en tweemaal een optreden van de accordeonclub van de muziekschool uit Oostburg. Nadat de aanwezigen koffie met appelflappen hadden genuttigd, trad de zanger Piet Brakman op Het oudejaarsfeest werd rechtstreeks uitgezonden in het ziekenhuis en in het verpleegtehuis in Oostburg. Gezien het succes zal ook volgend jaar een dergelijk feest worden georganiseerd Vermoedelijk komt de uitzending dan uit het bejaardentehuis in Oostburg verzorgd De uitzending van de Hulster ziekenomroep werd onder meer opgeluisterd met een optreden van het Hulster Gitaarcollectief. DINSDAG (NIEUWJAARSDAG! BURGH HAAMSTEDE De Burght, 15.30 uur: Nieuwjaarsrecital mm v Damel Wayenberg GOES Prins van Oranje. 20.30 uur. Concert door Sint Juttemis. VI.ISSINGEN Britannia, 16 uur •Nieuwjaarsconcert 'Dag Bach'. Roxy I. 14, 16.30. 19 en 21.30 uur: Ghostbusters, a.l.; Roxy II. 14 uur: Robin Hood, a.l.: 16.30. 19 en 21.30 uur: The Key, 16 jr.: Cinem'Aetueel I. 14, 16.30, 19 en 21.30 uur: Purple rain, a.l.; Cinem'Aetueel II, 14, 16, 19 en 21.15 uur: Gremlins, a.l.; Cinem'Aetueel III, 15, 17 en 20 uur: Gremlins, a.l. GOES Grand. 14 uur: De gouden zeehond, a l.: 19 en 21.30 uur: Grem lins. a 1 GOES Grand. 14 uur: De gouden zeehond, a l19 en 21.30 uur Grem lins, a.l. HULST De Koning van Engeland. 17 en 18 uur Sneeuwwitje en de 7 dwergen, a.l16.15. 19 en 21.30 uur: Gremlins, a.l.; 19 uur: Conan de ver nietiger, 16 jr.; 19.30 uur: Onze upon a time in Amerika. 16 jr.. 21.30 uur: Tiroler sex-express. 16 jr., 21.30 uur. Onze eerste wip, 16 jr.: 16 15 en 20 uur- Stoute schoolmeisjes. 18 jr. VLISSINGEN Alhambra I. 14 uur: Sjors en Sjimmie en de gorilla, a 119 en 21.30 uur: Ghostbusters. al.. Al hambra II. 14 uur: Ghostbusters. a.l.; 19 uur: My tutor; 21 30 uur: Firestar- ter. ZIERIKZEE Concertzaal, 20 uur Police academy, a.l. OOSTBURG De stichting Uit in West-Zeeuwsch-Vlaanderen brengt donderdag 17 januari een bezoek aan de stadsschouwburg in Brugge. Het Ballet van Vlaanderen voert dan op muziek \an Serge Prokofiev 'Romeo en Julia' uit. Vertrek vanaf het Ledelplein in Oostburg om 19.00 liur. Op 27 januari staat er een concertreis naar Brussel op het programma Daarbij wordt ook een bezoek gebracht aan de gerenoveerde musea voor oude en nieuwe kunsten in de Belgische hoofdstad Uit in West- Zeeuwsch-Vlaanderen gaat een dag later, vrijdag 28 januari, naar Antwerpen voor een optreden van de cabaretier Toon Hermans. Zware schade bij botsing Terneuzen TERNEUZEN Twee auto's hebben vrijdagavond zware schade opgelo pen bij een botsing bij de midden- sluis in Terneuzen. De aanrijding ontstond doordat A. L. uit Warschau geen voorrang verleende aan de auto mobilist A. O. uit Kloosterzandc. Er waren geen gewonden. Bij een aanrijding eveneens vrijdag avond m de Havenstraat in Terneu zen werden twee auto's licht bescha digd. De Temeuzense automobilist L C verleende bij het kruispunt De Blokken geen voorrang aan zijn stad genoot J. de R Nieuwjaarsbal CLINGE In café De Gouden Kroon in Clmge wordt zaterdag een nieuw jaarsbal gehouden De groep Orion zal muzikale medewerking verlenen. Het bal begint om 21.00 uur Bromfiets in Sluis ontvreemd SLUIS - In de nacht van zaterdag op zondag is de bromfiets van mejuf frouw J V. uit Oostburg ontvreemd. De bromfiets, een witte Puch, stond met op slot op de Kaai te Sluis. Geld gestolen uit huis in Sluiskil TERNEUZEN Bij een inbraak in een woning aan de Nieuwe Wester- wijkdijk in Sluiskil is een bedrag van 2700 gulden gestolen. Het geld lag in een bergmeubel in de woonkamer De daderisi namien) daarnaast ook een ring mee. De diefstal werd zaterdag ontdekt, maar is vermoedelijk al en kele dagen daarvoor gepleegd Foto-expositie in Breskens succesvol BRESKENS - De fototentoonstelling 'Breskens en Bressiaanders' die de afgelopen week in het dienstencen trum 'Goedertijt' in Breskens werd gehouden kende een overweldigende belangstelling. In zes dagen tijd kwa men ongeveer 450 mensen de tentoon stelling bezoeken. Voor de beheers commissie, de organisatoren, een re den om ook volgend jaar iets derge lijks te organiseren. Tentoonstelling kunstuitleen in Terneuzen ook volgend jaar MIDDELBURG - De abonnees op de kunstuitleen van de Stichting Beel dende Kunst Zeeland (SKBl in Zeeuwsch-Vlaandercn zullen vol gend jaar toch kunnen rekenen op ccn tentoonstelling ten behoeve van die kunstuitleen in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Dat zou, vanwege de verhui zing van de SKB naar Middelburg aanvankelijk niet meer het geval zijn. De tijdelijk beheerster van de kunst uitleen mevrouw I Jobse-Sinke heeft dat de Zeeuws-Vlaamse abonnees la ten weten. Het tijdstip van de eerste- volgende tentoonstelling in Zeeuwsch-Vlaanderen is in verband met de installatie van de nieuwe huisvesting ln Middelburg nog niet vastgesteld. Met de toezegging toch in Terneuzen weer een tentoonstelling te organiseren komt men tegemoet aan reacties van Zeeuws-Vlaamse abon nees op het schrappen van deze half jaarlijkse expositie Ten toon tellingen AXEL Galerie Slijkdreef Ha. 10-18 uur; Foto's van Riek Liefting en teke ningen van Lydia Postma DOMBURG Zeeuws Biologisch Mu seum, 10-17 uur: De natuur in Zee land. HEILLE Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. HULST Galerie Van Geyt, 9-12 en 14-18 uur' Feest der kleine formaatjes. KATS Galerie Zwaluwenhof. 14-18 uur Werken Piet van 't Hageland. MIDDELBURG Vleeshal. 11-17 uur: Kerstexpositie 17 kunstenaars. Zeeuws Museum, 10-17 uur: Nieuw aangekochte werken. TERNEUZEN Hal stadhuis. 8.30-12 en 13-16 30 uur: 'Kijken naar muziek' VLISSINGEN Reptielenzoo Igua na. 14-17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. IJZENDIJKE - Museum, 10-12 en 13.30-17 uur: '40 jaar bevrijding' ZIERIKZEE Galerie 'Tussen de Havens', 14-18 uur: Werken Eddy Wie- ringa. BRESKENS Galerie Raffeisen, 14- 17 uur. Kerstsalon. DOMBURG Zeeuws Biologisch Mu seum. 10-17 uur: De natuur in Zee land KATS Galerie Zwaluwenhof. 14-18 uur. Werken Piet van 't Hageland MIDDELBURG Vleeshal. 13 30-17 uur Kerstexpositie 17 kunstenaars IJZENDIJKE Museum, 14-17 uur; '40 jaar bevrijding'. Noord- en Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 (ook voor milieuklachten) Zeeuwsch-Vlaanderen Alarmnummer 01150-12200 ibrandweer en ambulancel Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel 01180-36251, van 10 00-24 00 uur - weekends van 20 00-24.00 uur Stichting 'Blijf van tn'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel 01100-32233 DIENSTBAARHEID AAN BEVOLKING iVan een medewerken VLISSINGEN - Het jaar 1984 is vrij zacht, iets te nat en aan de sombere kant geweest. Opvallend was het grillige karakter van het weer. Zo werd bijvoorbeeld een zonnig april gevolgd door een zeer sombere maand mei en een zeer droge augus tus door een uiterst natte september. De gemiddelde temperatuur in Vlis- singen was 10,1 graden Celsius (nor maal 9,9 graden); er viel 784 millime ter neerslag (normaal 739 millimeter) en de zon scheen het afgelopen jaar 1446 uur (normaal 1575). Het aantal zomerse dagen (dat zijn dagen met een maximum temperatuur van meer dan 25 graden) varieerde van negen in Vlissingen tot negentien in Kapel- lebrug in Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren. In Vlissingen werden vijftien vorstdagen (met een minimum tem peratuur beneden de 0 graden) geno teerd en in Kapellebrug 52. De wintermaanden januari en februa ri brachten maar weinig winterweer De eerste maand van 1984 gaf in Zeeland slechts enkele nachten met wat lichte vorst, wel viel er op 22 januari een pak sneeuw, waardoor de avondspits in een chaos eindigde. Januari was biizonder nat. met als Auto zeer zwaar beschadigd bij eenzijdig ongeval TERHOLE Bij een eenzijdig onge val op de provinciale weg Terhole- Zaamslag is vnjdag een auto zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen J. L uit Dendermonde (B), komende uit de richting Zaamslag. in een scherpe bocht de macht over het stuur kwijt raakte. Hij belandde, na enkele paal tjes en een verkeersbord te hebben geraakt, met zijn auto in de naast de weg gelegen sloot. De politie heeft L een bloedproef afgenomen. topper Kloosterzande (152 millimeter, normaal 62) beleefden we de op één na natste louwmaand van de eeuw Daar bij was het ook bijzonder stormachtig. Het natte weer duurde de eerste week van februari voort, daarna werd het droog met af en toe wat vorst. De laagste temperatuur, tevens de laag ste temperatuur van 1984 werd op 20 februari te Kapellebrug gemeten (-6.8 graden). ■-V> zeeland Maart was vrij koud met in Vlissingen drie, maar in Kapellebrug nog acht tien vorstdagen. April werd een droge en zonnige maand In Krabbendijke viel maar veertien millimeter i nor maal 44i. De zon scheen in Zierikzee 219 uur. ruim vyftig uur meer dan gemiddeld het geval is. Mei vormde een groot contrast met april. Met in Vlissingen slechts 80.5 uur zon was het daar de somberste mei sinds het begin van de waarnemingen in 1907 Het tekort aan zonneschijn bedroeg maar liefst 130 uur! Daarbij was het ook erg nat met als 'natste' Zeeuwse station Anna Jacoba (110 millimeter, normaal 441 De hoogste temperatuur in Zeeland was slechts 18.5 graden. de zon in Vlissingen 216 uur; in Oost-Groningen iets minder dan hon derd uur. Cadzand was met 32 milli meter (normaal 58) het droogste sta tion van Nederland. Juli gaf hetzelfde beeld, Vlissingen registreerde tweehonderd uur zonne schijn. op het vliegveld Eelde slechts 98 uur Op Walcheren scheen de zon in juni en juli derhalve 3.6 uur per dag meer dan in Groningen. De warmste dag van het jaar viel op 30 juli, Kapellebrug noteerde 33,6 graden. Tengevolge van plaatselijke onweers buien was de hoeveelheid neerslag in juli normaal Augustus werd een zon nige en warme maand Het was op veel plaatsen bijzonder droog. In Zaandijk viel slechts twee millimeter. Zeeland was met gemiddeld dertig millimeter (normaal 79) nog de minst droge provincie In Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen konden negen zomerse dagen worden opgetekend Van een mooie nazomer kwam niets terecht September werd een bijzon der sombere en natte maand. In Noord gouwe viel 177 millimeter (nor maal 731 Met in Vlissingen 82 en op het vliegveld Deelen slechts 59 uur zon was het de somberste september sinds het begin van de waarnemingen. Het natte weer duurde in oktober voort. In Zeeuwsch-Vlaanderen viel ruim 130 millimeter (normaal 72). Daarbij was het door de frequent waaiende zuidwestelijke winden aan de zachte kant. Zacht Schullevaer Terneuzen Uitzondering SAS VAN GENT De Schepentrek kerstrui van Sas van Gent is zater dagavond in de rooms-katholieke kerk uitgereikt aan de werkgroep 'Het Oude KerkhoF, een groep men sen die sinds het voorjaar van 1983 bezig is om het oude kerkhof aan de Kerkhoflaan te renoveren en te on derhouden. De stichting Sas Promo tion, de uitreikstër van de gele Sche pentrekkerstrui, vindt dat het werk van de zeven mensen helemaal in overeenstemming is met de doelstel ling van de onderscheiding, namelijk het op vrijwillige basis zich ten dien ste stellen van de bevolking van Sas van Gent. Jos Kieboom werd de trui rond zijn schouders getrokken door voorzitter Th. Mattheeuws, secretaresse S Tor- bijn en bestuurslid J. de Coninck van Sas Promotion. Daarbij overhandigde mevrouw Torbijn tevens de bij de onderscheiding behorende oorkonde- De uitreiking, die plaats vond na de normale kerkdienst, werd eveneens bezocht door een aantal oud-Sche- pentrekkerstruibezitters. die na af loop van het officiële gebeuren de zeven onderscheidenen konden felici teren De werkgroep bestaat uit J. Kieboom, M. de Caluwe, P Doolaege, A de Caluwe. R. Coone. P Waatjes en U Mobelus Vijf van de zeven leden van de werkgroep 'Het Oude Kerkhof, met in het midden Jos Kieboom in de Schepentrekkerstrui. koos nieuwe voorzitter TERNEUZEN De afdeling Terneu zen van de koninklijke schippersver eniging Schuttevaer heeft een nieu we voorzitter. In een besloten verga dering werd vrijdag C. van de Broek tot nieuwe voorman gekozen. Hij volgt daarmee J. van der Dussen op In het afdelingsbestuur werd voorts \V. Bondewel als nieuw lid benoemd. De jaarlijkse feestavond van Schutte vaer werd vrijdagavond gehouden Tot in de vroege uurtjes werd er gefeest op muziek van de Zeeüws- Vlaamse troubadour Piet Brakman en het orkest Reggy Line Cursus gedrag en gehoorzaamheid voor honden in Magrette AXEL - De Kynologenclub Zeeland begint eind januari '85 een nieuwe cursus gedrag en gehoorzaamheid voor honden in de manege Magrette Het doel honden zó op te leiden, dat ze zich weten te gedragen tegenover mensen en mede-viervoeters. De deel nemers kunnen voorts het elementai re gehoorzaamheidscertificaat beha len. Contactpersoon is de heer Lou- werse uit Axel Bridge in Hulst HULST De bridgeclub Hulst speel de in het kader van het eerste gedeel te van een wintercompetitie de vijf tiende en laatste wedstrijd in het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert in Hulst In de A-lyn werd gespeeld met een howell tien met tien paren De uitslag 1 de heren Biesbroeck-Beuzen- berg, 2 echtpaar Sandrlni. 3 de dames Mast-Kmt In de B-lijn werd gespeeld met een howell tien me; :ten paren De uitslag 1. de heren Herman-Van de Dries. 2 de heren Gerres-' De Maat. 3 de dames Den Boer-Smulders ln de C-Hjn werd gespeeld mei een howell twaall met twaalf paren De uitslag: 1 de dames Stohe-Soonius. 2 de heren Wendels- Boddaert. 3 echtpaar Veldhorst De eerste twee zomermaanden verlie pen in een groot deel van het land somber en vrij koud. Zeeland vormde wal de zonneschijnduur betreft een gunstige uitzondering. In juni scheen November werd de op één na zachtste maand sinds het begin van de waar nemingen in 1854. Op de eerste no vember werd op veel plaatsen acht tien a negentien graden gemeten. Gelukkig viel er niet zoveel regen meer. zodat de landbouwers de oogst- werkzaamheden nog konden afron den. In de avonduren van 23 novem ber woedde er een kortdurende, zwa re storm. De laatste maand van het jaar was in de kuststrook van Zeeland vorstvrij In Oost-Souburg is tot zondagavond de temperatuur niet lager geweest dan 0.5 graden. Op andere plaatsen is hooguit een graadje vorst voorgeko men December is vrij zacht, vrij zon nig geweest en er wel maar ongeveer veertig millimeter neerslag CADZAND-BAD - Een 52-jarige Duit se vrouw en haar 76-jarige vader zijn bij een eenzijdig ongeluk op de Ring dijk-Noord in Cadzand-Bad zondag middag omstreeks vier uur gewond geraakt. De vrouw I. P. en haar vader P. P., beiden uil Muhlheim aan de Ruhr, werden met een ambulance overgebracht naar het Sint Anlonius- ziekenhuis te Oostburg. Mevrouw P reed in een personenauto. De auto kwam in de rechterberm terecht kwam, waar enkele bermpaal tjes omver werden gereden Mevrouw P bracht de auto terug op de weg, maar belandde vervolgens aan de andere kant in een drie meter diepe sloot De brandweer van Cadzand werd gewaarschuwd omdat er rook uit de auto kwam. Zij hoefde echter niet in actie te komen De auto werd onherstelbaar beschadigd. Met een takelwagen werd de onherstelbaar beschadigde auto uit de sloot getrokken. LÜi/IAANDAG 31 DECEMBER 1984 7euMMs~Vl?Mml®ren

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 23