Rinie Bruggeman snelste in de laatste wedstrijd I Vogelwaarde en HVVmaken indruk KOUDEKERKSE SCHAKERS STAAN OP DE BOVENSTE PLAATSEN Zeeuwse biljarters op het tweede plan in driebanden CROSS COMPETITIE AFGESLOTEN Liboton demonstreert zijn klasse in België Schansrecord van 116 meter in Oberstdorf WrNÏtMmÉ' EINDSTAND Aui lot MIDDELBURG WINT MET 2-1 VAN TERNEUZEN MAANDAG 31 DECEMBER 1984 KRUININGEN „Met dank aan Louis Schenk", verzuchtte Rinie Bruggeman zaterdag na zijn overwinning in de laatste veldrit van de Zeeuwse crosscompetitie, die in Kruiningen werd gehouden. Bruggeman was inderdaad onmiddellijk bereid om toe te geven dat in de beslissende fase van de strijd de lange Brabander de aanzet tot de ontknoping had gegeven door het tempo hoog op te schroeven, waardoor de vroeg ontsnapte Jacq van Trijp kon worden teruggepakt en er een nieuw gat kon worden geslagen. Rinie Bruggeman profiteerde later van de vermoeienissen van Schenk en trok door middel van een vinnige demarrage de overwinning naar zich toe. Schenk werd uiteindelijk derde en dat was voldoende om de eindzege in de crosscompetitie voor zich op te eisen. Overigens moest zaterdag m het prachtige recreatiegebied Den Inkel, waar Rentoc voor een uitstekende organisatie had gezorgd, opnieuw worden geconcludeerd, dat de deelna me met name bij de amateurs enorm tegenviel. Slechts zestien man kwa men een rugnummer afhalen en dat betekende na de teleurstellende deel name in zowel Koewacht als Wemel- dinge een voortzetting van die nega tieve tendens. Zowel districtsvoorzit ter Walter van Acker als districts- sportcommissielid Arjaan de Schip per vonden dat de schuld daarvan ook wel enigszins bij de Zeeuwse clubs ligt. „De clubs moeten him winteractivi teiten afstemmen op deze crosscom petitie. Het district heeft het initiatief genomen om deze competitie nieuw leven in te blazen en vooral de ama teurs laten hen daarbij behoorlijk in de kou staan. Wij vinden dan ook, dat de clubs de renners min of meer onder druk moeten zetten om deel te nemen aan deze crossen. Pas dan kan deze crosscompetitie een groot succes wor den". verwoordde Van Acker de me ning van het district Zeeland van de KNWU. Van Acker gaf als voorbeeld: „Bin nen het district hebben we zo n ze ventig amateurs en als ik dan van daag in Kruiningen bekijk dat er slechts twaalf van dc partij zijn, dan is dat ronduit teleurstellend. Nog maals, de clubs hebben daarin een voortrekkersfunctie". De amateurcategorie vormde wel een uitzondering, want in de andere groe pen waren er wel een redelijk aantal vertrekkers, waarbij met name de recreatierenners de kroon spanden In die categorie waren steeds rond de dertig vertrekkers. De strijd bij de amateurs was er zaterdag ondanks het geringe aantal deelnemers onge twijfeld één van hoog gehalte. In eerste instantie nam Jacq van Trijp de leiding, maar na een tussensprint van met name Louis Schenk kon Van Trijp achterhaald worden door het trio Schenk, Bruggeman en de zater dag sterk acterende Jan Poleij. Uit eindelijk was Bruggeman de slimste en ging er alleen vandoor. Van Trijp werd tweede vóór Schenk, die wel gehuldigd kon worden als winnaar van de crosscompetitie. Te weinig Teleurstellend voor zowel organisa toren als voor het publiek was de afwezigheid van Johnny de Bruine uit Rilland-Bath bij de junioren. De Middelkampcoureur had reeds twee overwinningen op zijn naam staan. evenals de Brabander Hans Suijker- buijk trouwens en er mocht dan ook een vinnige strijd verwacht gaan worden; die kwam er door de absen tie van De Bruine niet. Suijkerbuijk won nu en greep meteen de zege in het eindklassement, waarin De Brui ne niet meer voor kwam, omdat hij aan te weinig wedstrijden had deel genomen. Bij de nieuwelingen deed Eddy Crom- heecke, die de eerste vier wedstrijden winnend had besloten, het rustig aan. Hij eindigde pas op de zevende plaats; de overwinning was nu voor Rudle Broosus. Ko Tolhoek was andermaal de rapste bij de liefhebbers, maar de zege in het eindklassement ging ver rassend naar Edward Koets, die over de vijf verschillende wedstrijden de meest constante renner bleek te zijn. De Belg Uytdewilligen was een klasse apart bij de recreatierenners aan vier crossen nam hij deel en hij behaalde evenzoveel overwinningen. De uitslagen. Amateurs cn profs.: 1 Rinie Bruggeman. Goes. 2 Jacq van Trijp. Putte. 3 Louis Schenk Huybergen. 4 Jan Poleij Kruiningen. 5 Pierre Raas 's-Heerenhoek. 6 Ene Vereecken Sint-Jansteen, 7 Jackey van der Horst Souburg. 8 Sjaak de Kok Lewe- dorp. 9 Ronnie de Jonge Ovezande. 10 Johnny de Jonge Lewedorp. 11 Kees Sinke Kruiningen. 12 Toon Vermeulen Kloetinge. 13 Ko Blok Wemeldinge. 14 Vester Aarts Kruiningen Nieuwelingen: 1 Rudie Broosus Fijnaart, 2 Vital Timmermans Hoogerheide. 3 Leo Goeree Kruiningen. 4 Carlos Faes Water landkerkje, 5 Remon Tolhoek Yerseke. 6 Andy van Loon Woensdrecht, 7 Eddy Crom- heecke Aardenburg. 8 Marcel Remijn Wil- helminadorp. 9 Jacky van Stel. Wemeldin ge. 10 Richard de Vrieze. Goes Junioren: 1 Hans Suijkerbuijk Nispen. 2 Frenk Geensen Terneuzen. 3 Hans Bogers Huybergen. 4 Niek de Taeije Eede. 5 Anoine Goense Ovezande, 6 Ronnie Traas s-Hee renhoek, 7 Bart Hoogesteeger 's-Heeren hoek. 8 René van de Guchte Heinkenszand. Recrealierenners: 1 E. Uytdewilligen Bel- gie, 2 Sjaak Rommers Rilland-Bath, 3 W Machielse Heerle, 4 Kees Schrijvers Krab- bendljke, 5 Charles Dietvorst Halsteren Liefhebbers: 1 Ko Tolhoek Yerseke. 2 Ed ward Koets Biggekerke. 3 Wim Oosse Mid delburg, 4 Arie de Jong Goes, 5 Lex Wolf Vlissmgen Na afloop van de wedstrij den in Kruiningen werden in café De Korenbeurs in die plaats de prijzen van de Zeeuwse crosscompetitie uit gereikt. De eindstanden van die competitie zien er als volgt uit. 1 Louis Schenk 74 unten, 2 Rinie Bruggeman 69, 3 Jan Poleij 43, 4 Eric Vereecken 39, 5 Jacky van der Horst 26, 6 Mars van Beek 26, 7 Ronnie de Jonge 23, 8 Pierre Raas 22, 9 Sjaak de Kok 19. 10 Johnny de Jonge 15. Recreatierenners: 1 E Uytdewilligen 80, 2 W Machielse 65, 3 Patrick van Hulle 64, 4 Sjaak Rommers 60, 5 Frans van de Berge 36. 6 J. van Loon 36. 7 Charles Dietvorst 32. 8 Stan Brooijmans 32. 9 J de Groot 30, 10 Nico de Leeuw 26 Junioren: 1 Hans Suijkerbuijk 77, 2 Hans Bogers 56, 3 Niek de Taeije 47, 4 Bart Hoogesteeger 44 Liefhebbers: 1 Edward Koets 71, 2 Piet Wisse 64. 2 Wim Oosse 63, 4 Ko Tolhoek 60. 5 Lex Wolf 50. Nieuwelingen: 1 Eddy Cromheecke 80, 2 Rudie Broosus 65, 3 Vital Timmermans 60. 4 Remon Tolhoek 50, 5 Marcel Remijn 47 6 Jacky van Stel 37. 7 Andv van Loon 36. 8 Leo Goeree 30, 9 Richard de Vneze 25, 10 Jacky Fortrei 24. 11 Henk Tolleman 21 OBERSTDORF (DPA SID) - De Oostenrijker Ernst Vettori heeft zondag in Oberstdorf de eerste wedstrijd van het vierschansen- toemooi gewonnen. Vettori ves tigde bij zijn eerste sprong een schansrecord van 116 meter. Met zijn tweede haalde hij 115 meter Olympisch kampioen Matti Ny- kaenen eindigde als tweede, de Oostenrijker Andreas Felder als derde. Felder, die eerste vier wedstrijden voor de wereldbeker won, bleef leider m het wereldbe kerklassement. De uitslag van het schanssprin gen in Oberstdorf is: 1. Ernst Vettori 'Oosi 116 en 115 meter, totaal 235,4 punten; 2. Matti Nykaenen (Fint 114,5 en 114 meter, totaal 223,9: 3 An dreas Felder (Oos) 113,5 en 110, totaal 220,6. De kampioenen van de cross-competitie: voorste rij van links naar rechts Edward Koets, Edwin Uytdewilligen, achterste rij: Louis Schenk, Hans Suykeruijk en Eddy Cromheecke. VLISSINGEN - De schaakclub Kou- dekerke, die met drie teams in de Zeeuwse schaakcompetitie voor clubs uitkomt, stapt het jaar van het 50-jarig bestaan binnen met twee teams bovenaan de ranglijst in de eerste en tweede klas Noord, terwijl het eerste achttal samen met Zierik- zee de bovenste plaats bezet in de promotieklas, zij het dat Zierikzee 2,5 meer bordpunten heeft. In de eerste klas Zuid is Terneuzen II verrassend met 6-2 verslagen door Landau II. zodat de Axelse reserves deze klas aanvoeren In de twee jeugdklassen gaat TOG uit Bruinisse in het noorden aan de leiding en Het Witte Paard uit Sas van Gent heeft anderhalf bordpunt meer dan Sluis waarmee de Sassenaars voorlopig koploper zijn. De uitslagen en standen na de vierde ronde in de onderafdelingen van de Zeeuwse Schaakbond Eerste klas Noord: Souburg II-De Zwarte Dame II 3-4 (voorlopigi wordt 4-4; Koudekerke II-Middelburg III 5,5-1,5 (voorlopig) wordt 5,5-2.5; Scheldeschaker- Vlissingen III 4,5-3,5 Scheldeschaker-Vlis- singen III 4,5-3,5: 1 J. Koster van Groos- NOG 1-0. 2 W van Gent-P Bikker remise; 3 C Hoogesteger-M Brandic 0-1, 4 W de Regt-W Heiboer 0-1. 5 E. Pallada-H Smit Roeiers 0-1, 6 K Hoogesteger-P van Dijke 1-0, 7 P. van Berkel-R de Bruijne 1-0. 8 P Hoogesteger-K. Buijs 1U siarni na vier ronden: 1. Koudekerke II 6-16.5, 2 Souburg U 5-16. 3 Oostkapelle 5-14. 4 DZDII 4-13.5" Scheldeschaker4-ll,5.6 Vlissingen III0-13. 7 Middelburg III 0-12 Eerste klas Zuid: Terneuzen II-Landau II 2-6. HWP IV-Hulst 5-3. Terneuzen in-Sluis 1-7. Oostburg II- Landau III 5,5-2,5. Terneuzen III-Sluis 1-7: 1. M van Luyk-J de Zutter 0-1. 2 J. Witmans-O. van der Sloot 0-1, 3. P van de Ameele-M. Pallada 0-1, 4 M. Dieleman-A. van Oorschot 0-1. 5 D de Knecht-A. van Herk remise. 6 P Slabbekoom-F. van de Neste remise. 7 R Vergouwe-F Gljsel 0-1, 8 P Oostdijk-A AlhoustO 1 HlVPIV-Hulst 5-3: 1 R Meloen-I Liem 0-1. 2 A den Hamer-P Dhondt 1-0 3 W Cardon-P San ders 1-0. 4 M van Kampen-A van Opstal 1-0, 5. L. de Vleeschauwer-P. van Gmneken 0-1. 6. I Luteijn-W. Schilleman 1-0, 7 P. Ranschaert-C Van Gassen 0-1.8 R Krook- N FrljhofT 1-0 Stand na vier ronden: 1. Landau II 7-23. 2 Terneuzen II 6-21, 3. Sluis 6-20. 4 Oostburg II 4-16, 5 HWP IV 4-15, 6. Terneuzen III 3-10. 7 Hulst 1-12, b Landau III 1-8.5 Tweede klas Noord: Souburg III-Kamperland 3-5, Zienkzee n-Koudeker- ke III 4-4 Stand na vier ronden: 1 Koude kerke III 7-20,5, 2 Souburg III 4-17,5, 3 Zierikzee II 3-15,5, 4 Kamperland 2-10 Derde klas Noord (jeugd): TOG-Bruinisse- Souburg 2-3, Goes Middelburg 3-2. Stand: 1 TOG-Bruinisse 4-11, 2 De Zwarte Dame 4-8.5, 3 Souburg 4-8. 4 Middelburg 2-8.5. 5 Goes 2-4 Tweede klas Zuid (jeugd): Lan- dau-Oostburg 0-5. HWP-Sluis 4-1 Stand: 1 Het Witte Paart 6-12.5. 2. Sluis 6-11. 3 Oostburg 4-9, 4 Hulst 0-4.5. 5. Landau 0-3 Dick Jaspers een klasse apart in het driebandentoemooi van JBH in Hulst. intal vijft HULST - De voorspelde eindstrijd tussen de twee Zeeuwse routiniers aan de biljarttafel was uiteinBelijk niet meer dan een tweederangs gevecht. Vorige week had Louis Dallinga beweerd dat hij in staat moest zijn om mee te dingen naar de hoofdprijs in het driebandentoemooi van JBH in Hulst. Hij had verwacht dat hij op het beslissende moment van deze driedaagse tegenover Theo Platjouw zou staan om een strijd op het scherp van de snede uit te voeren. Maar hoe schrijnend kwam de overmoed van de kastelein uit Sluiskil aan het licht. Met drie achtereenvolgende nederlagen was Dallinga namelijk al na drie partijen volstrekt kansloos. Voor de eindzege kwam op de laatste dag alleen nog Dick Jaspers in aanmerking. open, hoewel hy vanaf dat moment van het toernooi hand haafde zich vijf ronden lang als de absolute topper in het veld van zes spelers. Hij bewees zijn suprematie ten opzichte van zijn achtervolgers en was al ver voor de eindstreep onbereikbaar geworden. De 19-jari- ge belofte uit Sint Willebrord had het succes als geen ander verdiend. Hij zocht het offensief op als de kansen zich voordeden en toonde over dne dagen spelen veruit de meest constante vorm. Het was dan ook geen toeval dat de Europese jeugdkampioen zich al voor aan vang van de finale mocht laten huldigen. De enige die nog een kans had om met de koploper in duel te gaan was Jean Paul de Bruin, maar de plaatselijke favoriet liet het in het zicht van de finish afweten. Daarin speelde Louis Dallinga ove rigens nog een belangrijke rol op de laatste dag. De Sluiskillenaar reikte tegen zijn bijna twintig jaar jongere tegenstander eindelijk naar een ac ceptabel niveau en besliste daar door het toernooi in het voordeel van Dick Jaspers. -■nee ngsg dit toernooi wisselde hij sterk fers momenten af met uiterst zwakke oden Het was hem bijvoorbeeld aan t int. 1 zien dat hij in de confrontatie me as e Dallinga al vroeg de moed lie «nar zakken. „Ik had in het begin van duet d( partij geen vertrouwen", verzuchtjuid-E te hij later. En toen zijn tegenstan uid-I der onverwacht stil viel was e; it ja kennelijk geen inspiratie meeerdul over om terug te vechten. wef „Dat missen die jongens nog: ddeersc kracht om een achterstand weg hike al afhankelijk was van de optredens werken- voncj Louis Dallinga. Maailodeli van Dick Jaspers. Maar op de laat ste dag verspeelde de plotseling weer verbijsterend zwakke Hulste naar zijn kansen. Louis Dalliga zet te hem op een ruime achterstand, veroorloofde zich aan het eind nog dertien missers op rij, maar kon tenslotte toch de winst opstrijken. Kwetsbaar Mentaal is Jean Paul de Bruin dus nog altijd zeer kwetsbaar. Ook in 1. Dick Jaspers voor zijn eigenzwakke optreden koi hij nauwelijks een verklaring vin den. ..Ik was goed in vorm en ik ha< orig veel gespeeld", moest hij bekennen lij ee Zjjn rivaal door de jaren heen moes ikke: zich ook gewonnen geven na zijl elft inspannende opening. Theo Plat jouw had niet voldoende klasse on zich te meten met de aankomend! talenten. De kennis die hy heef vergaard over het driebandei schoot tekort tegen de souplesse bi zijn jonge tegenstanders. Dick Jas pers kon bijvoorbeeld kaarsrecht! afstoot vrijwel alle-opgelegde ramboles in punten omzetten. 1ULS st i wart et O De beste (Sint Willebrord) 10 0.706 6 Jean Paul de Bruin (Hulst) 6 0.672 7 Roland Lemmens (Meersen) 5 0.598 8 Theo Platjouw (Axel) 5 0.555 4 Louis Dallinga (Sluiskil) 4 0.484 3 John van der Stappen (Waalwijk i 0 0.381 6 Het wapen van de carotte blee:ehet tegen de toekomstige toppers ookltond zonder rendement. Want ook Dickjekui Jaspers toonde af en toe dat hij zich fed 1 zonder veel moeite kan bediener este van een verdedigende speelstijl. „iKoew had een kans om hem bij te hou-Ie den", vertelde Dallinga na zijn duel met de latere winnaar. „Maar toenj^ ging hij ineens zo slim spelen dat ik zeventien missers op een rij maakU te". Er was geen twijfel over mogelijk dat de beste had gewonnen en dat Dick Jaspers zich dus als de groot ste kanshebber had waar kunnen maken. „Ik ben in mijn ontwikke ling nog niet ver genoeg om het driebanden goed te kunnen spe len", had hij bij de start verteld. Van een gemiddelde van één was hij inderdaad nog ver verwijders, maar dat weerhield hem er niet van om in het toernooi van Hulst moeiteloos van zijn tegenstanders weg te lopen. Bij het ingaan van de laatste partij had hij als enige vier overwinningen op zijn naam staan. Voor de rest hadden alle vijf de spelers al meer dan één keer ge faald in de slijtageslag. Voor Jean Paul de Bruin betekende dat een kleine teleurstelling. De beste Zeeuwse biljarter maakte de indruk dat hij op het terrein waar hij dagelijks tramt een rol van bete kenis kon spelen. Het verlies dat hij al op de allereerste dag leed tegen Dick Jaspers leek aanvankelijk nog niet zo rampzalig. Daarna versloeg hij Roland Lemmens en Theo Plat jouw in twee schitterende partijen. De Axelse veteraan had zelfs totaal geen antwoord op de klasse van zijn jonge opponent Platjouw leed een nederlaag van 25 tegen 8. Dat maakte voor Jean Paul de Bruin de weg naar het succes weer DIEGEM (BELGAl - De Belgische wereldkampioen veldrijden Rola Liboton heeft zondag in Diegem de vijfde wedstrijd voor de strijd om Super Prestige gewonnen, Hij bleef de uitstekend vooraan rijdei Nederlandse amateur Frank van Bakel vijf seconden voor. Hen Stamsnijder eindigde op elf seconden als derde. Het was de dertiende seizoenzege van Liboton, die in de stand om Super Prestige nu dertien punten voorsprong heeft op Stamsnijder. Bij amateurs staat de Tsjechoslowaakse wereldkampioen Simunek slechts één punt voor op Van Bakel. Op een licht bevroren en snelle omloop volgde Liboton na de eerste ror wegens een lekke band met een geringe achterstand op een twaalfkopi groepje. Daarin zaten alle favorieten, met uitzondering van de grieper Reinier Groenendaal. die even later de strijd staakte. Liboton haalde kopgroep vrij gemakkelijk in. Een lekke band van Stamsnijder was sein voor de sterke Belg in de vierde ronde te demarreren. Alleen V Bakel bleef voorlopig in zijn spoor In de zesde ronde gooide Liboton nog een schepje bovenop. Hij maakte er een ware demonstratient van fietste Van Bakel snel op een halve minuut. In de laatste ronde de: Liboton het rustig aan, waardoor de Nederlander zijn achterstand tot seconden kon terugbrengen. Dc uitslag is: 1. Roland Liboton (Bel) 1 uur en 7 minuten, 2 Frank van Bakel (Ned) 5 seconden, 3 Hennie Stamsnijder (Nedi op 11 seconden. 4 Paul de Brauwer (Bell Adrie van de Poel (Ned): 0. Albert Zweifel (Zwi), 7 Johan Ghylebert iBeli. 8 li Messelis (Bel). 9. Rudy de Bie (Bel). 10 Radomir Simunek (Tsj). 12 Peter Ham (Nedi: 20 Jan Harings iNedi e lir e,A u XEI ,xel Ie ai igd. ichtt ZAAMSLAG - Voor wat het voetbal betreft waren Zaamslag en Vogel waarde zaterdag aan elkaar ge waagd, maar Vogelwaarde was feller en was meer dan Zaamslag bereid om een metertje extra te lopen. Boven dien speelde de thuisclub de zondag vierde klassers in de kaart door een aantal defensieve blunders. Voor de rust bijvoorbeeld profiteerde Peter Erpelinck van een fout van Adrie van den Ende (die de bal onvoldoende onder controle kreeg) en onmiddel lijk na de hervatting kreeg Emery de Schepper alle ruimte om 0-2 te doen aantekenen. Niettemin bleef Zaamslag volharden in dezelfde (steriele) aanvalopbouw, hetgeen vijftien minuten na de rust zowaar resulteerde in een derde treffer voor Vogelwaarde Ditmaal was het Jos Lambert die doel trof. De zege voor Vogelwaarde kwam daarna niet meer in gevaar. HW'24-AZVV 3-0. Twee dagen na de 3-2 zege op Hoek bleek HW ook in staat AZW naar een nederlaag te spelen. Na een 2-0 ruststand won HVV uiteindelijk met 3-0. Die zege was verdiend, omdat de Axelse zaterdag tweede klasser HVV onderschatte en geen moment écht kon overtuigen. Via Angelo Verbraa- ken werd het 1-0 en Bert Lameleer zorgde voor 2-0. Na de rust had het er even de schyn van dat AZW het initiatief naar zich zou toetrekken, maar van een overwicht was geen sprake meer toen Bert Emeleer de scoie op 3-0 bracht Daar bleef het bij. Hontenisse-Clinge 0-2. Voor de rust was Hontenisse nog de gelijke van Clinge. maar in de tweede helft was de derde klasser veruit de betere. Hontenisse idat George van Damme al na een tiental minuten moest vervangen door Freddy An- driessen) zag Boudewyn van Craanen- broeck in de eerste minuut van de tweede helft met het hoofd scoren en moest zich daarna hoofdzakelijk tot verdedigen beperken Dat weerhield Nelis de Visser er echter niet van om halverwege de tweede helft de stand op 2-0 te brengen. In de resterende speeltijd bleef Clinge in de meerder heid, maar Hontenisse stond geen derde treffer toe. Hoofdplaat-Aardenburg 1-0. Hoofdplaat was tegen Aardenburg geen moment zichzelf en kon slechts met moeite een stempel op de wed strijd drukken Qua veldspel waren de bezoekers niet eens de mindere van Hoofdplaat, dat met genoegen consta teerde dat Aardenburg niet beschikte over afmakers. Halverwege de eerste helft scoorde Stanny Soulimans op aangeven van Tom Sinack 1-0. maar ook die treffer kon Hoofdplaat niet inspireren. In de tweede helft was Aardenburg zelfs meer aan de bal. hoewel al vrij vroeg duidelijk was dat de gelijkmaker er niet in zat Henk Uttens was bijna nog bij een tweede treffer voor Hoofdplaat: zijn schot werd echter geblokkeerd door de lat. Terneuzen-Middelburg 1-2. Middelburg - dat aantrad zonder Wim Dekker en Johan Dijkhuizen en dat Cas Hubregtse op de bank miste - startte voortvarend en leidde al na een twintigtal minuten verdiend met 2-0 Het was Johan Livramento die Middelburg met een schitterende goal op 1-0 bracht en vijf minuten nadien werkte Roel de Cuijper de bal in eigen doel na een aanvalsopbouw via Leen Kuys en John Livramento Maar ver volgens viel Middelburg ver terug en werd Terneuzen steeds sterker. Voor al in de tweede helft was de thuisclub voortdurend in de meerderheid en leek Terneuzen zich op te trekken naar eenzelfde niveau als Middelburg. Niettemin was het alleen Boudewijn Corijn die scoorde' 2-1 De gelijkma ker bleek daarna niet voor Terneuzen weggelegd Serooskerke-Arnemuiden 2-2. Voor Karei van de Gruiter was er een ideale gelegenheid om Chris Schroe- vers te laten wennen aan het wed strijdniveau. De middenvelder van Arnemuiden speelde nog niet voluit, maar haalde in elk geval moeiteloos de negentig minuten Serooskerke was voor de rust de betere ploeg Het kwam op een 1-0 voorsprong door Jan Riemens. Na de pauze kwam Arne muiden eerst gelijk door een straf schop van Paulus Poortvliet, omdat Oosterling was neergelegd. Door Ri- nus van Belzen kwam de tweedeklas ser zelf aan de leiding, maar Wim Allaart (ook uit een strafschop) bracht de partijen weer in evenwicht: 2-2. Kapelle-Mevo 2-1. Het werd vooral voor Kapelle de wedstrijd van de gemiste kansen De Bevelandse ploeg had een tamelijk sterke eerste helft, waann door tref fers van Peter de Waard en Hemmy van der Sluis een 2-0 voorsprong op het bord kwam. Maar na de hervat ting sprong Kapelle zeer slordig met de vele kansen om Dat stelde Mevo in de gelegenheid omn terug te komen tot 2-1 door een kopbal van Dick Lunenburg. Verder liet Kapelle zijn tegenstander evenwel niet meer ko men. Vlissingen-RCS 1-0. Vlissingen had een strafschop van Jaap Meerman nodig om RCS op afstand te houden. De aanvoerder van de tweedeklasser schoot na twintig minuten raak van elf meter: 1-0. Bij die score bleef het na de pauze, on danks een veelvoud van kansen. Voor RCS kreeg André Lourens in die tweede helft een mogelijkheid om gelijk te maken. De blonde spitsspeler van de Souburgers schoot echter ra kelings naast Hansweertse Boys-Walcheren 4- Voor de rust was Hansweertse Boys duidelijk de betere ploeg. Het nam een 2-0 voorsprong dankzij Taur® Kraayenbrink, maar verspeelde marge kort na de rust. In vier minutfê tijd zetten Egbert Kattenbrink I: René Moens de bezoekers langst: (2-2). Het werd in diezelfde fase tol:' weer 3-2 door een strafschop van Jaj'; Back en tenslotte bepaalde Kraayff brink de eindstand op 4-2. NOAD'67 - Vosmeer 2-2 Vosmeer had bij de rust een 2-1 v sprong door treffers van Leo Ha\|: mans en Adrie Capelle. Tben al h' Bram Kot een keer tegen gesco® De topscorer van NOAD deed datL de pauze nog een keer en zette f doende de eindstand op 2-2 Kobur - Kwadendamme 1-0 Het winnende doelpunt voor Rol# viel na twintig minuten in de twew: helft. René Kooymans was de maf: ervan. Het was overigens een aantrfe; kelijke wedstrijd van beide kante»

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 16