Hans Felius en Ankie Roedelof maken hun favorietenrol waar ia Visser verbetert record op 5.000meter Rapide benut wapen van de strafcorner Schunselaar maakt indruk in Oudejaarsdamtoernooi Cubanen uitblinkers in volleybaltoernooi START VAN PARIJS-DAKAR Diploma's turnen in Breskens Weer remise in tweekamp Deelnemers NK sprint Ceulemans wint mini-vijfkamp PZC/sP°rtkrar|t 15 EVESTIGING VAN SUCCESVOLLE AANPAK ia Visser heeft met haar recordrace j de 5000 meter de meeste aandacht itrokken bij de internationale haatswedstrijden in Inzeil. Veel aardermg was er echter ook voor de aede verrichtingen van Yvonne van ennip en Thea Limbach op de 1000 1500 meter, terwijl op de tweede ag - voor de Nederlandse top een istdag - de Poolse ploeg enkele goe- resultaten boekte. e aansprekende tijd van Ria Visser ,48,73) op de langste afstand voor de ames, was andermaal een bevesti- ng van de succesvolle aanpak van ainer Kloosterboer, die dit seizoen veel duurwerk iets van de ach- rstand op de Oostduitse elite hoopt g te werken. De rijdster uit Alme- bleef in Inzeil minder dan acht iZELL (DPA) - Ria Visser heeft zaterdag bij de internationale schaatswedstrijden in Inzeil et Nederlands record op de 5000 meter verbeterd en gebracht op 7.48,73 minuten. Visser was Nederlands snelste vrouw op deze afstand sinds 4 maart 1983 toen zij, eveneens in de uidduitse plaats, een tijd van 7.51,73 minuten maakte. Grietje Mulder verbeterde op de vijf ilometer het nationale record voor junioren van Yvonne van Gennip en bracht het op 8.00,79 linuten. Van Gennip had op 29 januari van dit jaar in Deventer bijna vijf seconden meer odig, 8.05,54. BRESKENS In de gymzaal in Breskens werden door jeugdle den van turnvereniging DIO turnproeven afgelegd. De jong ste deelnemers legden proef Al af, terwijl de ouderen proef A2 tot en met 7 aflegden. Na afloop kon de afgevaardigde van de Zeeuws-Brabantse turnkring, mevrouw I. Peperzak, aan vrij wel alle deelnemers het diplo ma overhandigen. De geslaagden zijn: meisjes Al: M. van Wanrooy, R van Oosten- brugge, I van de Kolk, N. van Haneghem, M. van Haneghem, B. de Hulster, J. Nieuwenhuijse, L. Verschoor, S. Boeckhout, M. van Gijs, M. Reijckaat. C. den Dekker. Ch. Henderson, M. Faas, A. Kosten, I. de Zeeuw. Meisjes A2: T. Maas, A. Zwarts. C. Zee- gers. N. Tanghe, R. Kostenb, H. de Winde. C. Risseeuw, M. van Oostenbrugge, T. Pieters, M. Wa- gemaker. M. Lohman. E. Trom petter. M. van der Wege, M. Pielaet, N. de Lobel, N. Frijhoff, M. van Oeffel. M. Cappon. Meis jes A3: I. Pijcke, E. den Dekker, E. de Winde, M. Maas. I. Buys, L. Verschelling, H. Zwarts, A. Ger- naert, A. Gijs, W. van Pamelen, M. de Kruyter, Ch van de Luys- ter. C. Snoep, A. de Zeeuw, J. van Muiken. Meisjes A4: N. Toe- sseint. I. Versprille, M. Pibbe, C. Wille, M. Schipper, Th. Ooster ling. Meisjes A5: W. Hoefnagel, A. Neuwald, L. van der Hooft, A. Hamelinck. Meisjes A7: M. van Haneghem, C. van Drie. A. Man- have. Jongens Al: H. Schepens, M. Wisse, M. van Schoote. D. Nicolai, R. Oosterling, D. Jones, M. Kondic, Jongens A3: J. Wisse, Verberkmoes, S. Borsboom, L. Nicolai. S. Tanghe. seconden verwijderd van de wereld tijd van Andrea Schóne, die 7.40,97 achter haar naam heeft staan. MOSKOU AFP) - De vrijdag afgebro ken 36 e partij uit de tweeekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen titelhouder Anatoli Karpov en uitdager Garry Kasparov is zaterdag in Moskou zonder verder te spelen in remise geëindigd. Wereldkampioen Karpov leidt nog steeds met 5-1. De schaker, die het eerst zes winstpartijen boekt, is de nieuwe wereldkampioen. De 37 e partij uit de tweekamp, de langste die ooit om de wereldtitel is gespeeld, staat voor maandag op het programma. Thea Limbach won zaterdag zowel de 1000 als 1500 meter De Nederlandse recordhoudster op de kilometer had ditmaal aan 1.25,35 voldoende voor de eerste plaats. Yvonne van Gennip werd met 1.27,21 tweede Ook op de 1500 meter was het tweetal, dat onder de 2.11 bleef, beduidend met sneller dan de overige 24 deelneemsters. Polen De tweede dag. die minder internatio nale deelneming trok. werd met name door de Polen gebruikt als test, die naar volle tevredenheid verliep van trainer Kristof Ferens. Zijn echtgeno te Erwina Rys, die in 1974 al eens wereldkampioen bij de junioren was. won zaterdag al de 500 meter in 42.26 en was zondag op beide sprintafstan den d.e snelste. Ferens, die ook het echtpaar Dariusz en Lilianna Jerziers- ki en de achttienjarige Ryszad Rzad- ke goed zag rijden, zei de toekomst van het Poolse schaatsen zonnig in te zien dankzij de sponsoring van een Nederlandse conservenfabriek uit de buurt van Amsterdam met belangen op de Poolse markt „De financiële steun komt uitstekend van pas, want van staatswege is voor de 500 schaatsers in Polen niet veel te verwachten, in tegenstelling tot buurlanden als Oost-Duilsland en de Sovjetunie, terwijl toch de prestaties heel behoorlijk zijn. Dankzij de spon sor kunnen we ons geruime tijd in het buitenland voorbereiden op de grote toernooien. We blijven met de damesploeg tot 8 cees Rijk irechtswinnaar ion de eerste groep, en Peter Schunselaar, winnaar van de tweede groep, gebruiken een januari in Inzeil en vertrekken dan pauze om een „vluggertje" tegen elkaar te spelen. Op de achtergrond Jaap Veerhoek irechtsi en M.F de Jonge naar het Europees kampioenschap m Groningen. In eigen land is met de komst van twee 400 meter-kunstijsba nen en een goede selectieprocedure ook veel verbeterd. Als einddoel stel len we ons een Olympische medaille Serozczynska was in 1960 in Squaw Valley de laatste Poolse, die op het Olympisch erepodium stond' Alie Boorsma won zondag de 500 en 1000 meter in respectievelijk 44,30 en 1.31.15. De matige tijden waren voor een belangrijk deel te wijten aan de weersomstandigheden op de baan. waar het vlak na een dweilpauze begon te sneeuwen. )DR- schaatsters oor EK Groningen IRONINGEN (ANP) - In de Oostduit- dames schaatsploeg voor de strijd m het Europees kampioenschap dat p 12 en 13 januari in Groningen 'ordt gehouden, ontbreekt wereld- ampioene Karin Enke. Zij verwacht volgend jaar een kind. 'el aanwezig zijn de nummers twee ,n vin drie van die titelstrijd, Andrea i on chóne en Gabi Schonbrunn. De C a loeg bestaat verder uit Sabine rehm, de nummer vijf van het in zk leventer gehouden kampioenschap n Heike Schalling. Coach van de pei loeg is Reiner Mund. Ria Visser: record op de vijf kilometer. WINST VOOR HULSTENAREN VLISSINGEN - In het zaalhockey troffen Rapide en Middelburg elkaar in Hulst. Het werd een verdiende zege voor de thuisclub. Middelburg was verzwakt, omdat keeper Rob de Koning door een heupblessure was uitgeschakeld. Willem Siebum verving hem verdienstelijk. De Walcherse ploeg begon goed, maar langzamerhand nam Rapide het heft in handen. In deze wedstrijd besliste de partij in het voordeel van de rood- witten Nadat de rust met 3-2 was ingegaan maal). Gert Slimmen (tweemaal) en Joost Buntsma (eenmaal). Bij Rapide waren topscoorders Frank Schelle- kens en Frank van Campenhout. ie der met drie goals. In derde klasse D (heren) werd de wedstrijd Olympia-Etten-Leur ge speeld. De Zeeuwen waren in Terneu- zen zowel aanvallend als verdedigend Jan Kooiman wint schaatsmarathon DEVENTER (ANP) - Jan Kooiman heeft zaterdag de Deventer marathon gewonnen. De rijder uit Ammerstol was de snelste sprinter uit een kop groep van vier man, die drie ronden winst op het veld had genomen en de overigen op tenminste een ronde had gereden. De uitslag van de wedstrijd over 100 ronden is: 1 Jan Kooiman (Ammerstol), 2 Lex Caze mier (Den Hom), 3 Jan Wessels (Markeloi, 4 Frans Boom (Hem> op één ronde 5 Andries Kasper iDriel). 6 Evert van Benthem (Vollenhovei 7 Dirk Maarssen (Rijsenhout). 8 Jos Niesten (Heemskerk), 9 Bennie van der Weide (Heerenveen), 10 Alex Jansen (Leiden) De wedstrijd van de dames werd gewonnen door Alida Pasveer uit Gro ningen. Linda van den Berg, die als vierde eindigde, behield haar eerste plaats in het klassement. De uitslag van de dames is: 2 Alida Pasveer (Groningen). 2. Joke van der Voort Poeldijki, 3. Nel Schippers tStompetorem. 4. Linda van den Berg (Amsterdam) De top van het klassement is: 1 Linda van den Berg 65,1 punten, 2 Lilian van Tol (Nes aan de Amstel) 44 punten. 3 Joke van der Voort 40 punten. De ofTciële stand in het klassement van de strijd om de KNSB-beker is: Dames 1. Linda van den Berg 65,1 punten. 2. Lilian van Tol 44 3 Joke van der Voort 41. Heren. 1 Henri Ruitenberg 165,4. 2 Jos Pronk 147: 3 Co Giling 1331 4 Dirk Maarssen 125. 5. Jos Niesten 116 KWADENDAMME Zaterdag werd in cafe 's Lands Welvaren in Kwaden- damme weer het jaarlijkse Oudejaarsdamtoernooi gehouden. Gerrit Blom, die het damfestijn voor de zevende maal organiseerde, had de veertig deelnemers in tien groepen ingedeeld, waarbij hij ervoor had gezorgd dat het krachtsverschil binnen één groep zo klein mogelijk was. Dit leverde in enkele groepen een zeer spannende strijd om de prijzen op. Van de topdammers die in groten getale aanwezig waren in Kwadendamme maakte Peter Schunselaar de sterkste indruk. Hij werd winnaar in de tweede groep. In de eerste twee ronden bracht hij door sterk aanvallend spel respectie velijk Piet Allaart en Johnny de Leeuw in dermate grote problemen, dat ze beiden door combinatieve wen dingen verrast werden. In de slotron- de vas een remise tegen Izak op 't Hof voor de Middelburg-speler voldoende voor de eerste plaats. In de eerste groep was de strijd om de toppositie spannender. In de laatste ronde speel den de twee koplopers Cees Rijk en Jaap Veerhoek tegen elkaar In de tweede ronde hadden ze beiden ge wonnen Rijk van Daaf Kasse. die zich verslikte in een hekstellingpartij, en Veerhoek van Lammerenburg-speler Darsan. APELDOORN (ANP) - Het internationale vol leybaltoernooi van Dy namo is in Apeldoorn opnieuw een evenement van de eerste orde ge worden. De finale bij de dames lussen Cuba en Zuid-Korea was zonder meer van grote klasse en leverde de de eerste plaats op voor Cuba. Nog sterker dan de da mes speelden evenwel de heren uit Cuba, die in de finale Zweden kansloos versloegen met de sprekende cij fers 15-9. 15-0 en 15-2. In dit sterke deelne mersveld vielen de pres taties var. de Nederland se teams wat tegen. Het damesteam eindigde na een benauwde overwin ning op West-Duitsland op de zesde plaats, maar vertoont in het spel een opgaande lijn De heren bleken in hun ontmoe ting met Zuid-Korea om de derde en vierde plaats, conditioneel aan het einde van hun krachten te zijn. Het ge mis van Pim Raterink. die wegens familie-om standigheden verstek moest laten gaan, was duidelijk voelbaar Zuid-Korea echter, dat deze wedstrijd blijkbaar als een oefenduel be schouwde. bood de Ne derlanders voldoende kansen waarvan even-! wel geen gebruik werd gemaakt In het Neder lands team werd con stant gewisseld, maar dat had nauwelijks in vloed op het resultaat Zuid-Korea won met 3-1 Jaap Veerhoek bracht Cees Rijk in zeer grote problemen. Rijk hield ech ter het hoofd koel en wist tegen de verwachting in toch nog een remise uit het vuur te slepen. Hiermee werd hij groepswinnaar doordat zijn SB hoger was dan dat van Veerhoek. In de derde groep deelden Cees van Rijswijk en Rinus de Jonge de eerste plaats. Nadat in de eerste twee ronden alles remise was geworden bracht de slotronde twee beslissingen. Van Rijs wijk versloeg Jan Sinke en De Jonge was te sterk voor Jan Blom. Cor Boot. Jan van de Beek en Cees de Wolf domineerden in de groepen 4 tot en met 6. In de zevende groep eindigden Francke en Hollestelle getweeén bo venaan. terwijl in groep 8 volgens verwachting Sjakko Sandee de eerste plaats voor zich opeiste. In de laatste twee groepen, waarin ook enkele Bel gische dammers acte de présence ga ven. bleven Zeeuwse spelers de baas over onze zuiderburen Goesenaar Janse en Aagtekerke-speler Houmes werden hier winnaar. De eindstanden in de diverse groepen: groept: 1 C Rijk 4 (SB 11), 2 J Veerhoek 4 iSB9i 3D Kasse 3. 4 A. Darsan 1 Groep2 IP C Schunselaar 5 2J de Leeuw 4:31 op 't Hof 2 4 P C Allaart 1 Groep 3 1 C van Rijswijk en M F. de Jonge 4, 3 J Sinke en J Blom 2. Groep 4 1 C. Boot 5, 2 N de Winter 4 3 M vanRiet3.4H.de Vlieger o Groep 5 J van de Beek 5 2 J. de Jonge 3 iSB 9). 3 J Boone 3 (SB 5). 4 C. Hamers 1 Groep 6: 1 C de Wolf 5. 2 J. van de Hage 3: 3 P Filius 2 .(SB 8). 4 W KoppeJan2 (SB 4). Groep 7 1 A Francke en C. J Hollestelle 5, 3 A Zegers 2, 4 D. A. Boogert 0 Groep 1 S. Sandee 5; 2 P Geelhoed 4: 3 L. Boogerd 3: 4 A. F van Luyk 2 Groep 9 1A.J Janse 5, 2 J Tilroe 4, 3 R van Hecke 3. 4 M Jamart 0 Groep 10 J. Houmes 5. 2 D van Daalen 4: 3 W van Hecke 3, 4 W van Hulle 0 veei Qeier. Bij de pauze was het al 6-0 en dat werd uiteindelijk 14-3. Deze zege opent perspectieven voor het beter afwerken van strafcomers de eerste plaats. Ook in dit duel waren gg|j J 1 de strafcomers een geducht wapen van de thuisclub. Martijn Snoodijk scoorde vijf maal, zowel Maarten de vergrootten de gastheren deze voor- Heus als Govert van der Peijl elk vier sprong tot 6-2, waarna Middelburg maal en Hans Dieleman eenmaal, terugkwam tot 6-5. Opnieuw gaf Rapi- Doordat de sporthal in Middelhamis de de toon aan. Het werd 9-5 en voorzien moest worden van een nieu- uiteindelijk 9-6. Voor Middelburg we vloer ging de dameswedstrijd scoorden: Remco Maandag (drie- HCGO-Vlissingen niet door. Wel speelde Olympia uit tegen Pelikaan Dat werd een zeer eenzijdige wed strijd. mede doordat de thuisclub met zeer jeugdige speelsters aantrad. Na een ruststand van 1-4 boekten de gasten eeh 9-2 zege. Marian Dieleman en Ine Beckering wisten het doel driemaal te vinden. Christiaan Diele man tweemaal en Ellen Vermunt een maal. PARIJS (ANP) - De proloog van de zevende auto- en motorrallve Parijs - Dakar heeft zondag het eerste ongeluk opgeleverd. Bij de tijdproef over zeven kilometer in de Parijse voorstad Cergy-Pontoise liep een tien-jarige jongen voor de wagen van Jean-Luc Therier (Fra). De jongen moest met gebroken benen naar een ziekenhuis worden overgebracht. Bij de vrachtwagens reed Jan de Rooy met zijn DAF naar de tweede plaats achter de Westduitser Capito. De tweede Nederlander, Roggeband, klasseerde zich als dertiende in de proef die bepalend is voor de startvolgorde op 3 januari in Algiers Prinses Caroline van Monaco, die deelneemt om fondsen te werven voor Unicef, maakte bij de vrachtwagens de 36e tijd De echte strijd begint op 1 januari in Versailles met de rit naar Sete. Vandaar gaan autos en motoren op de boot naar Algiers voor de zware tocht over bijna 14 000 kilometer naar Dakar. Een official bij de rallye Parijs - Dakar geefl uitleg aan prinses Caroline va n Monaco en tiaar echtgenoot Stefano Casiraghi rechtsi voor aanvang van de proloog. Karin Enke: afwezig. GOES Tot middernacht wordt en 6-4. In de halve finale moet hij het tegen elkaar aantreden Rob van den na van de Borgt elkaar in de halve Fossé tegen elkaar aan Judith van dezer dagen gespeeld op de banen opnemen legen Dick Waasdorp.die Boogaard versloeg Remco Maandag finale. Ankie Koedclof versloeg den Be maakte korte metten met van het tenniscentrum van Goes. In Joost Toorenaar met 6-2, 3-6, 6-1 ver- met 6-4. 5-6 en 6-3 Eric Pietersz moest Arienne den Hollander met 6-1 en 6-1 Martine van Maarleveld: 6-1 en 6-2 dit TSI-kersttennistoernooi bereikte sloeg. capituleren voor Wijnand Nuijts. 6-1 en Corina van de Borgt was te sterk Hans Felius, die als eerste geplaatst en 6-5. voor Jcanette Engelse: (i-3 en 6-1 Barbara du Fossé kwam in de halve is, de halve finale van de B-spelers. In de andere halve finale zullen Rob in het damesenkel ontmoeten Ankie In de andere halve finale treden Ju- finale door een zege op Angela Latu- Hij versloeg Frans Verhulst met 6-2 van den Boogaard en Wijnand Nuijts Roedelof (eerste geplaatste) en Cori- dith van den Berge en Barbara du heru 6-2 en 6-4 DEN HAAG (ANP) - Voor de nationa le srhaatskampioenschappen op de sprint, die op 5 en 6 januari in Utrecht worden gehouden, zijn 20 dames en 24 heren toegelaten. Bij de dames start de volledige nationale selectie. De rijdsters van Jong Oranje ontbreken omdat zij tijdens de natio nale titelstrijd nog voor een trai ningskamp in Inzeil verblijven. Ook bij de neemt de volledige nationale selectie deel met uitzondering van Yep Kramer. De deelnemers zijn: dames. Marja Adema. Yvonne van Gennip, Ingrid Haringa. Thea Limbach, Els Meijer, Grietje Mulder. Marieke Stam. Ria Visser, Alie Boorsma, Boukje Keulen, Petra Moolhuizen. Coby Borst. Trijnie Nieuwenhuis. Christine Aaftink, Erna Uitham. Maija Struïck. Anita Loor- bach. Alida Pasveer. Ingnd Paul en Geja Rosing. Reserve: Yvonne Otten- hof, Heren Hilbert van der Duim. Ben van der Feltz. Henk Groen. Emiel Hopman. Geert Kuiper. Frits Schalij. Hein Vergeer, Robert Vunderink, Jan Ykema, Sies Uilkema, Ron Ket. Peter van Leeuwen, Jaco Mos, Ronald We- stra. Bauke Jonkman, Peter de Kant, Leo van Geest, Lieuwe de Boer. Hans Janssen, Harm van de Pal. Jan Nieu- wenhuizen. Egbert Post, Henk Hospes en Viktor van de Hoff. Reserves. Tjerk Terpstra en Bert Uiterwijk-Winkel ZINDERT (ANP) - De Belgische bil jarter Raymond Ceulemans heeft de internationale mini-vijfkamp in Zun- dert op zijn naam gebracht. Ceule mans eindigde met acht punten uit vijf wedstrijden. Hij verloor op de eerste dag alleen van Christ van der Smissen. Ceulemans stelde met een overwinning van 7-3 op Amouts in de slotronde zijn totaalze ge veilig. De plaatselijke favoriet Louis Havermans werd tweede met zes punten. Hij won zijn laatste partij verdienstelijk met 6-4 van Van der Smissen, die in de eindstand ook Amouts nog voor moest laten gaan. Pijnen-Knetemann in Bremen BREMEN (DPA) - René Pijnen en Gerrie Knetemann starten 3 januari in de Zesdaagse van Bremen. Pijnen vormt een koppel met de West- duitse neo-prof Rolf Gölz. Knetemann rijdt met Roman Hermann uit Liech tenstein. René Kos is eerste reserve Hij rijdt misschien in de plaats van stayer Wemer Betz, die in Keulen drie i ribben brak. IAANDAG 31 DECEMBER 1984

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 15