Winkelier Sas van Gent krijgt in beslag genomen sterke drank terug SCHIETINGEN Gecoördineerd bejaardenwerk in Hontenisse lijkt haalbaar KERST VOOR KINDEREN Werkgroep vandalisme begint met busproject in Terneuzen KAARTINGEN PZC/streek BEJAARDENBONDEN NU POSITIEF 'HOU HEEL DIE BUS' 18 ÏONDERDAG 20 DECEMBER 1984 4 NTONRECH TER TERN EU ZEN: GEZONDHEID cone cone vaan 'oor ,her TERNEUZEN Winkelier L. B. uit Sas van Gent staat er goed voor, hij kan de komende feestdagen eindelijk rijn lang verwachte borreltje drin ken. De Terneuzense kantonrechter nr H. de Mul besloot dat B. een eerder bij hem in de winkel en maga- in beslag genomen partij sterke drank terugkrijgt. In december 1983 kreeg de verdachte een bezoekje van twee politieagenten die de zaak wil den controleren op de verkoop van Tuurwerk. Dat troffen ze niet aan, maar wel verschillende flessen jene ver, cognac en campari. Die stonden deels in de winkel en in het magazijn van B. De flessen waren geprijst. Voor de verbalisanten stond vast dat B. de flessen had ingeslagen met de bedoeling ze te verkopen, zonder dat hij daarvoor een vergunning had. B. liet de kantonrechter weten dat hij de partij drank voor privé-gebruik had gekocht en de flessen zolang in het magazijn had gezet. Een winkel meisje moet gedacht hebben dat ze voor de verkoop waren, plakte er pnjsstickertjes op en zette een deel alvast op de winkelschappen, ver klaarde de verdachte. Uit de lezing van de verbalisanten kwam voor de officier mr R. Beau mont vast te staan dat B. de drank Inderdaad in zijn winkel te koop aan bood. Maar het was voor hem niet te bewijzen dat dat opzettelijk zou zijn gebeurd. Beaumont hield het op een misverstand, waardoor het publiek in verwarring kon worden gebracht. De officier vorderde honderd gulden boe te en teruggave van de partij drank. Mr De Mul was het daarmee eens en wenste B. een gezonde dronk toe met de feestdagen voor de deur. „Ik was onwel geworden en wilde zo snel mogelijk m'n bed in", zei ver dachte G B. uit Sas van Gent tegen jde kantonrechter. De politie hield hem eind december 1983 aan op rijks weg 252, waar hij links inhaalde zon der richting aan te geven. Toen B. staande was gehouden, bleek hij bo vendien zijn autogordel niet om te hebben. B. zei de gordel wel te hebben omgehad, maar hij deed 'm los "om dat -ie zo knelde". B. rekende in de rechtszaal op begrip van officier en kantonrechter voor de toestand waar- In hij verkeerde toen hij de overtredin gen beging. Hij was versuft door injec ties die hij in het ziekenhuis had gekregen. Mr de Mul vond dat hij het nodige begnp al gekregen had door dat de verbalisant hem na de aanhou- naar huis had begeleid. De offi cier maakte de verdachte duidelijk dat hij nog blij mocht zijn niet gever baliseerd te zijn op basis van het tijden onder invloed van geneesmid delen. Hij vorderde 100 gulden boete Mr de Mul deed daar drie tientjes af. Supermarkt Volgens verdachte J. J. uit Terneuzen had de politieagent zich tijdens zijn aanhouding op 17 december aan de Alvarezlaan in Terneuzen zowel in de kleur van het stoplicht, als in de kleur van zijn auto vergist. Hij reed met een rode auto door het oranje licht en niet met een oranje auto door het rode licht. Een telefoontje naar de verbalisant veranderde weinig aan de zaak. In het proces-verbaal bleef het licht op rood staan. J. was naar de rechtszaal gekomen, omdat de verbalisant hem naar zijn zeggen had verteld, daar op een 'leukere prijs' te kunnen rekenen. „Wat denkt u wel. we zijn hier geen supermarkt", reageerde mr De Mul bits. „Onze prijzen zijn zelfs hoger", voegde mr Beaumont daar aan toe en eiste 110 gulden boete, 30 gulden meer dan het oorspronkelijke schikkingsbedrag. De kantonrechter vonniste conform de eis. „Ik had een extra hengeltje uitgewor pen voor de kinderen", verdedigde B de K uit Terneuzen zich voor de kantonrechter. De K. werd 31 augus tus 1983 bij het Terneuzense sluizen- complex aangehouden omdat hij geen vergunning van Rijkswaterstaat had om daar te \issen en omdat hij zonder geldige viskaart viste. Hij mocht maar met maximaal twee hengels vissen De K. die een waarschuwing had verwacht, hoorde nu 90 gulden tegen zich eisen, maar mr de Mul was bereid die ene hengel door de vingers te zien en veroordeelde hem tot 45 gulden boete. J. K uit Axel werd veroordeeld tot 350 gulden boete, omdat hij met zijn onverzekerde auto een aanrijding ver oorzaakte op het John Kennedyplein in Axel. Dat gebeurde in juli 1983. Verdachte verklaarde tijdens een eer dere zitting zelf niet met die auto te hebben gereden. Aan getuige G van de B -K die zich beriep op het ver schoningsrecht had de kantonrechter ook niet veel. K was met aanwezig om zich te verdedigen. Behalve de 350 gulden boete werd hij veroordeeld tot een voorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. J D uil Hoek kreeg een boete opge legd van 65 gulden omdat de aan hangwagen waarmee hij eind vorig jaar op de provinciale weg tussen Hoek en Terneuzen reed geen kente kenbord had. De omroepbijdrage niet betaald kwam G. H. uit Axel te staan op 45 gulden boete. De officier vond de inhaalmanoeuvre van J T. uit Brussel op de weg van Zelzate naar deAxelse Sassing 'ge vaarlijk'. Op 14 november 1983 haalde hij een vrachtwagencombinatie in, terwijl er een tegenligger aankwam. De bestuurder ging op de remmen staan en week uit. De verbalisant die de vrachtwagen eerder passeerde volgde alles in z'n achteruitkijkspie gel. Het pleidooi van verdediger C. Calama, die de schuld naar de tegen ligger wilde schuiven, had geen zin T Werd voor zijn 'boordelingsfout' ver oordeeld tot 200 gulden boete J. H. uit Hulst tenslotte hoorde 180 gulden tegen zich eisen, omdat hij op 7 juli dit jaar op de Hontenissestraat in Hulst een aanrijding veroorzaakte door een voorrangsfout. Mr de Mul vonniste conform de eis. Leger des Heils hield kerstviering in Terneuzen TERNEUZEN Een honderdtal be- jtarden heeft woensdag deelgeno- lan het jaarlijkse kerstfeest van het Leger des Heils in de Philipskan- n Terneuzen. De tegenvallende belangstelling, vorig jaar waren er 150 bezoekers, heeft volgens luite nant J. Wagenaar van het Leger des Heils te maken met het overaanbod aan kerstactiviteiten voor bejaarden. De kerstviering begon met een geza menlijke broodmaaltijd, waarna een gevarieerd programma volgde Mu ziekvereniging Geduld Overwint uit IJzendijke verzorgde een kort optre- Ook het jeugdkoor Shalom uit Terneuzen verleende medewerking. Tussendoor werden gedichten voorge lezen en kerstliederen gezongen. Me vrouw Brand uit Terneuzen zong en kele liederen solo. De kerstviering werd afgesloten met een bijbelover denking door luitenant Wagenaar. Kapitein J. Witteboog praatte het gebeuren aan elkaar. Auto beschadigd bij aanrijding in Sluis SLUIS Bij een aanrijding op de Nieuwe weg te Sluis dinsdagavond omstreeks half negen is de personen auto van F. C. J. M V. uit Aardenburg adigd. De auto stond gepar keerd en werd aan de achterzijde aangereden door een vrachtauto, be stuurd door J. A. van K. uit Oost- Souburg. Diensten katholieke kerk in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - Buiten de gebrui kelijke kerkdiensten op zaterdag 22, tondag 30 december, worden in de katholieke parochiekerk in Sint-Jan steen in verband met Kerstmis nog verschillende diensten gehouden. Maandag 24 december wordt in de parochiekerk de traditionele nacht bus gehouden. Naast het dameskoor uit Sint-Jansteen verleent ook de mu ziekvereniging uit Sint-Jansteen daaraan medewerking. De dienst «ordt voorgegaan door pater R. Dinsdag 25 en woensdag 26 december worden er vanaf 10.00 uur dagmissen gehouden. Het mannenkoor verleent' muzikale medewerking. Lagere school in Breskens vierde kerst BRESKENS De openbare lagere school te Breskens voerde woensdag avond een kersttoneel op. De zaal 'De Litkomst' was vol met ouders en andere belangstellenden. Voor de Pauze speelden kinderen uit de klas sen 1, 2 en 3 'Geen tijd voor kerst feest'. Na de pauze werd het toneelstuk 'Een kerstkind te Breskens' opgevoerd door de leerlingen van de klassen 4,5 en6. Dit stuk in dialect, werd geschre ven door de Bressiaanders Rinus Quaars en Bram Heyboer naar een idee van mevrouw Lockefeer. Tussen de stukken door zong een koor kerst liederen. Het toneelstuk werd beslo tenmet het Zeeuws-Vlaams volkslied. NCB-voorzittcr G Bonte links I en kringvoorzitter Meyer tonen nieuwe vlag van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond tijdens het 50-jarig jubileum AARDENBURG Vijftig jaar Noordbrabantse Christelijke Boerenbond (NCB) in Aardenburg en Sluis. In de bedrijfsgebouwen van de handel in bestrijdingsmiddelen Van Overloop in Aardenburg vierde de afdeling Aardenburg Sluis woensdagmid dag en -avond die mijlpaal met onder meer een bourgondische maaltijd en een feestavond met mu ziek van het huisorkest van het Boudewijnpark in Brugge. Uren daarvoor was de herdenking van het gouden jubileum ai ingezet met een eucharistieviering en, aansluiten, enkele toespraken. Afdelingsvoorzitter G Bonte schetste in uitgebreid verband de geschiedenis van de afdeling Aardenburg Sluis opgericht eind 1934. in de crisistijd toen een groot deel van de bevolking nog van de landbouw afhankelijk was en sociale voorzieningen nog niet bestonden „Een bar slechte tijd", herinnerde Bonte zich gisteren Hij vertelde daarbij over de moeizame start van de NCB-afdelmg. De oprichtingsvergadering in café Veld zicht. waar veertig boeren aanwezig waren maar slechts twaalf zich als lid aanmeldden. In die beginja ren steeg het aantal leden nauwelijks, vooral omdat de boeren in de NCB-afdeling veel meer de toen nog verguisde coöperatieve handelsvereniging CHV zagen. Bonte stipte dat ook aan. Hij sprak verder over de 'zorgeloze jaren zestig en de kommervolle jaren zestig'. In dat decennium kwam de industrie op en vele landarbeiders vertrokken naar de fabrieken waar de lonen hoger waren. De boeren zagen zich gedwongen in versneld tempo te mechaniseren - maar de prijzen voor de produkten waren laag. Op die manier verdween in West-Zeeuwsch-Vlaanderen vrijwel de gehele vlasin- dustne. In zijn openingswoord wees Bonte met name op het grote belang van een landbouworganisatie. Hij stelde tot slot vast dat het leven van de boer zich kenmerkt door 'ups en downs, vette en magere jaren' NCB- voorzitter ir A Latijnhouwers, voor de jubileumviering speciaal van Tilburg naar Aardenburg overgekomen, onderstreepte die opmerking. „De boer moet zich steeds aanpassen, omdat zijn onderneming steeds weer verandert". Latijnhouwers gaf de afdeling Aardenburg/Sluis ove rigens het predikaat 'een actieve afdeling, waarvan de stem in de afgelopen jaren vaak tot in Tilburg heeft doorgeklonken'. Bij de viering van het vijftigjarig bestaan waren voorts aanwezig de burgemeesters drs W. L. A. Lockefeer van Aardenburg en zijn collega mr J. Asselbergs van Sluis. Ook tal van prominenten uit de landbouwwercld woonden de viering bij. KLOOSTERZANDE De pogingen van de CDA-afdeling Hontenisse om in de nabije toekomst gecoördineerd bejaardenwerk in de gemeente op te zetten beginnen resultaat op te leve ren. In juni van dit jaar, toen de afdeling met het initiatief aanklopte bij de bcjaardenbonden in de ver schillende kernen, bleek het meren deel van de bonden weinig voor een gestructureerde manier van werken te voelen. Deze negatieve houding, is na verschillende gesprekken met de CDA-afdeling totaal gewijzigd. Er is onlangs een commissie gevormd be staande uit leden van alle bonden, vertegenwoordigers van het open be jaardenwerk, het welfare-werk en de CDA-afdeling. Deze werkgroep die zich gaat inzetten om de invoering van het gecoördineerd bejaarden werk in de gemeente Hontenisse te bewerkstelligen. wordt begeleid door P. Evers, de beroepskracht van het Hulster gecoördineerd bejaar denwerk. De commissie heeft inmiddels bere kend wat deze voorziening in het totaal gaat kosten, namelijk 130 000 gulden Momenteel betaalt de ge meente Hontenisse slechts 16 000 gul den voor haar bejaarden De voorzit ter van de CDA-afdeling. E Mast, benadrukt dat 'de vergelijking van het bedrag dat de commissie in de begroting heeft vastgesteld met het bedrag, wat de gemeente nu uitgeeft voor de bejaarden is moeilijk te ma ken. omdat het rijk. wanneer er een gecoördineerd bejaardenwerk in onze gemeente zou komen, opdraait voor 80 procent van de kosten" Verder stelt Mast dat in de begroting ook gedacht is aan een beroepskracht, die voor een groot deel van de kosten verantwoordelijk zou zijn. Nu kan er slechts subsidie aange vraagd worden door gevestigde insti tuten. De commissie werkt momen teel hard om op zo'n kort mogelijke termijn een stichting in het leven te roepen. „Dat zal naar alle waar schijnlijkheid begin 1985 gebeuren", aldus Mast. Verder heeft de werk groep contact opgenomen met het gecoördineerd bejaardenwerk in Hulst. De normering voor het instel len van een oprgeliik verzorgingsap paraat voor éte oudere medemensen is TERNEUZEN De ouurtvereniging Serlippens in opriehV-'g hield u.oensdag een druk bezochte kinder middag in mnkelcentrum Serlippens in Terneuzen. Een tachtigtal kinderen maakten onder leiding van buurtverenigingmedewerkers kerstboomversieringen Er waren prijzen beschikbaar voor de origineelste creaties In elke leeftijdscategorie, 4-5 jaar, 6-8 jaar en 9-12 jaar, waren er elf prijswinnaars. Woensdagmid dag werden ook dia's vertoond van eerdere activitei ten. De dia's werden voor een gulden per stuk ver kocht. De opbrengst gaat naar de verenigingskas In januari wordt de buurtvereniging officieel opgericht. Foto- opperste concentratie bij het maken van kerst boomversieringen tijdens de kindermiddag in winkel centrum Serlippens hiervan de oorzaak. In de gemeente Hontenisse kan, uitgaand van een aantal bejaarden van 1300. geen ge coördineerd bejaardenwerk ingevoerd worden, omdat, de norm 2000 bejaar den bedraagt. Samen met Hulst zou den de gemeenten deze norm evenwel ruimschoots overschrijden Afdelingsvoorzitter Mast heeft goede hoop dat in 1985 alles van de grond komt: „We hebben ook al een beroep gedaan op de 'witte vlekkenpol' van het ministerie van WVC en gevraagd om 80.000 gulden, wie weet komt daar nog iets van". TERNEUZEN De actie 'Hou heel die bus' van de 'Werkgroep bestrij ding vandalisme' in Terneuzen be gint maandag 7 januari. De actie, die vernielingen van bussen door met name scholieren, moet voorkomen, is opgezet in samenwerking met streek- vervoermaatschappij ZWN (Zuid West Nederland). De maatschappij heeft vier autobussen beschikbaar gesteld, die behangen worden met collage-achtige werkstukken met het thema 'vandalisme', gemaakt door Terneuzense scholieren. Er doen acht Terneuzense scholen voor het voort gezet onderwijs aan mee. Dat zijn de LTS 'De Vaart', rk Mavo 'De Stee- lant', de 'Jacob Catsschool', het 'Zel- denrustcollege', rijksscholengemeen schap 'Petrus Hondius'. MTS MEAO Zeeuwsch-Vlaanderen, scholenge meenschap 'De Leeuwtjes', en LOM- school 'De Schans'. Het gaat om houten panelen die door de vierde klas van de LTS aan één zijde van het vignet 'Stop Vernielen' zijn beschilderd. Op de andere zijde hebben de scholieren hun collage s gemaakt. De werkstukken worden in de bussen duidelijk zichtbaar opge hangen. Kosten van het project: 75 gulden per 'anti-vemielingbus'. De betreffende bussen rijden tijdens het Bejaarden Hulst vierden kerstfeest HULST - De afdeling Hulst van de rooms-katholieke bond van ouderen hield dinsdagmiddag voor ongeveer driehonderd leden de jaarlijkse kerstviering in het gemeenschaps centrum 'Den Dullaert' in Hulst. De bijeenkomst begon met een eucha ristieviering waarin werd voorgegaan door geestelijk adviseur rector P. van der Veeken, Het bejaardenkoor van de afdeling Hulst, onder leiding van dirigent P. de Pundert, nam daarbij het muzikale gedeelte voor zijn reke ning. Na de eucharistieviering vertel de mevrouw J. Scheele. namens de hervormde gemeente, enkele kerst verhalen. Verder werden er voor de pauze nog enkele kerststukjes ver loot. die door mevrouw M. Hamelinck vervaardigd waren. Na een gezamenlijke koffietafel in kerstsfeer was er een optreden van het echtpaar Frans en Henny de Schep- per-Orlebeek ut Hulst Ook drie leden van de Hulster toneelvereniging Car- mere van Rhetonca 'De Transfigura tie' brachten enkele toneelstukjes voor het voetlicht. Ouderen vieren kerst in Axel AXEL De Stichting Gecoördineerd Bejaardenwerk in Axel houdt van daag - donderdag- een kerstviering in Het Trefpunt aan de Smgelweg. Be jaarden zijn welkom van 16.00 tot 19.00 uur Hel programma, een medi tatie door ds Borgdorff en een tul bandmaaltijd. Voor de viering gaven zich 98 ouderen op. project dat van 7 januari tot 2 februari duurt, het normale traject waarvan Terneuzen onderdeel uit maakt. De werkgroep heeft de lijnen 1,5 en 10 van de ZWN uitgezocht, omdat die veel scholieren vervoeren Elke school knjgt via een rolatiesysteem een ei gen bus. Het nieuwe project sluit aan op eerde re acties van de werkgroep Er werd op basisscholen onder meer een 'Anti Vandalisme-spel gespeeld'. Voorzitter van de werkgroep Piet van Dnel wees woensdag tijdens een persconferentie over het nieuwe project nog eens op de noodzaak van preventieve maatre gelen tegen het vandalisme in de gemeente Terneuzen. Aan dc hand van een rapport van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten <VNG> toonde hij aan dat Temeuzen in een reeks van 23 gemeenten wat vernielin gen betreft op de vijfde plaats staat. In de periode mei 1983 en mei 1984 werd in Temeuzen voor bijna dne ton, als gevolg van vandalisme, vernield. Dat komt neer op meer dan acht cent gemiddeld per inwoner. Dienstleider C. Blaakman van de ZWN in Zeeuwsch-Vlaanderen voegde daar nog wat eigen cijfers aan toe. Tussen januari en oktober dit jaar werden in Zeeuwsch-Vlaanderen in ZWNbussen. totaal 153 kussens kapotgemaakt. Dat komt neer op een schade van 20.000 gulden. Volgens Blaakman gaat het met name om bussen die scholieren vervoeren, maar hij noemt ook jeugd die in het weekeinde de bus neemt om een avondje te gaan stap pen. als potentiele dader Blaakman deelde mee 100 procent achter het vandalismeproject te staan. „Ik hoop dat er voldoende mentaliteitsbein- vloeding van uitgaat en dat de jeugd beseft dat er geen moed voor nodig is iets kapot te maken en het van vol wassenheid getuigt om alles heel te laten" Projectleider Rudolf Dekker wilde woensdag nog even kwijt dat het hier gaat om een uniek project voor Neder land Nergens in Nederland wordt met zo weinig financiële middelen het van dalisme via het streekvervoer zó in tensief aangepakt, zei hij. Maandag 7 januari om 10.50 uur geeft burgemeester C Ockeloen in de hal van het stadhuis het startschot voor het project: 'Hou heel die bus' Abri Blaakman lanceerde woensdag met een een nieuw idee. Hij stelde voor dat verschillende abri's die in de buurt van scholen staan en die voort durend worden vernield, door de scholen worden geadopteerd. „De school is dan verantwoordelijk voor de abri en dat voorkomt vernielin gen". aldus Blaakman. 'Avalanche' brengt eerste elpee uit BRESKENS De Zeeuws-Vlaams* Belgische rythm and bluesband 'Ava lanche' presenteert zaterdag haar eerste langspeelplaat getiteld 'Ree- lin' with a feelin'. Dit zal gebeuren in discotheek 'Moustache' in Oostburg om 21.00 uur. Deze plaats is gekozen omdat de band in de huidige bezet ting daar zijn eerste optreden gaf. Het is voor het eerst dat een Zeeuws- Vlaamse rythm and bluesgroep er in slaagt om een elpee op te nemen. „Er is hard gewerkt", zo vertelde de manager van dc groep W. Pauwels uit Westdorpe. Hij richtte 'Avalanche' zo'n anderhalf jaar geleden op. De nieuwe bezetting speelt pas een maand of zeven samen en bestaat uit: Ries de Vuyst (zang, gitaar en mond harmonica i en Rmus de Lijser (gi taar i. beiden uit Breskens. drummer John Geerlings uit Sas van Gent; Egbert Spuessens gitaar i en Willem de Vos uit het Belgische Lokeren op mondharmonica Op de plaat staan tien nummers waarvan drie eigen composities. Binnenkort wordt een stichting opge richt die de bluesmuziek in Zeeuwsch- Vlaanderen gaat promoten In de ko mende maanden zullen groepen ln de streek optreden zoals de Amerikaanse formatie Louisiana Red cn de Crew. Pauwels is van mening dat er op het gebied van deze muziekstroming veel te weinig gebeurt. Verder heeft de manager plannen om volgend jaar een live-elpee op de markt te brengen. Daarnaast worden in samenwerking met de stichting in juni opnames gemaakt voor een kerstelpee. HEIKANT DE R.-K Bond van Ouderen in Heikant hield een schie ting in het gemeenschapscentrum 'Het Heike' waaraan 36 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel J de Beul Hulst, eerste zijvogel G Deijnaert Sint-Gilles Waes. tweede zij vogel T de Caluwé Koewacht, grootste aantal kleine vogels i5i r de Rijk Hulst. BOSCHKAPELLE In café J van Schaick in Boschkapelle werd een schieting gehouden waaraan 18 schut ters deelnamen. Uitslag hoge vogel en eerste zij vogel F Reunis Sint-Jansteen; tweede zijvogel G. Stallaert Boschkapelle, grootste aantal i Gassen Klooster- ZUIDDORPE In café De Herberg in Zuiddorpe werd een schieting gehou den waaraan 49 schutters deelnamen. Uitslag hoge vogel F Sterkx Zelzate, eer ste zij vogel P de Munck Zuiddorpe tweede zij vogel J van Damme Moerbeke. grootste aantal kleine vogels <5< P van Hoecke Zuiddorpe. F de CaluweKoewacht en F v. Damme Moerbeke. KOEWACHT Schutterssociéteit De Blauwe Hoek in Koewacht hield haar Koningsschieting voor bejaar den waaraan 22 schutters deelnamen. Uitslag" koning G Deijaert Sint-Gilles Waes eerste minister G Baert Koewacht, tweede minister R Ongenae Koewacht. grouisie aantal kleine vogels (4i J Suü Koewacht HULST In café W Blommaert in Hulst werd de Koningsschieting ge houden waaraan 28 leden deelnamen. Uitslag koning H. de Vos Heikant, eerste prins W Blommaert Hulst, tweede pnns G de Bliek Hulst, grootste aantal kleine vo gels 4J van Gassen Presperpolder; jeugd koning werd M. van Kerkhoven Hulst BOSCHKAPELLE In cafe W. van Schaick in Boschkapelle werd een schieting gehouden waaraan 20 schut ters deelnamen Uitslag: hoge vogel R Verschoten Walsoor den. eerste zij vogel R Verschoten Hulst tweede zijvogel S Visser Vogelwaarde, grootste aantal kleine vogels (7) R Passe- nier Belsele SINT-JANSTEEN In zaal 'Sport' in Sint-Jansteen werd een kaarting ge houden waaraan 37 personen deelna men. De uitslag l J Weemaes uit Sint- Jansteen. 2 A. Reyns uit Slnt-Jan- steen. 3 mevrouw Van Kruyssen uit Kloosterzande, 4 E van de Branden uit Hulst. 5 Eug. de Block uit Hulst De afdeling Koewacht van de rooms- katholieke bond van ouderen hield een bejaardenkaarting in het gemeen schapscentrum 'De Vlasschaard' ln Koewacht waaraan 28 leden deelna men. De uitslag. 1 A. Sturtewagen uit Koe wacht, 2 Th. Ingels uit Koewacht. 3 J Elegeert uit Koewacht, 4 A Hesters uit Koewacht. 5 R. van Overloop uit Koewacht. In zaal Blommaert in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 27 perso nen deelnamen De uitslag: 1 mevrouw Buys uit Clin- ge, 2 J. Asselman uit Hulst, 3 me vrouw Van Kerckhoven uit Hulst. 4 W Blommaert uit Hulst, 5 F. de Nijs uit Hulst. In zaal A. Bogaert in Heikant werd een kaartmg gehouden waaraan 28 personen deelnamen. De uitslag IA Thijs uit Heikant. 2 W. Rietjens uit Heikant, 3 J van Boven uit Zandberg, 4 A Adriaansens uit Heikant, 5 J Verdurmen uit Sint- Jansteen. De muziekvereniging 'Nooit-Gedacht' uit Graauw houdt zaterdag 22 decem ber een kaartmg in zaal Van Grol in Graauw De opbrengst komt geheel ten goede aan het instrumenten- en uniformenfonds van de organiserende muziekvereniging. De spelsoort die wordt gespeeld is bieden. De kaarting begint om 14.30 uur. De Stichting Welzijn voor ouderen afdeling Sluiskil hield een kaarting in De Sterre waaraan door 150 kaarters werd deelgenomen. De uitslag: Bieden zonder roem: 1. L Neve: 2 dhr Zwartcle. 3 J v Leuven. 4 Mevr Impens. 5 A Buying Jokeren: l.mevr v Hermon. 2. zuster Johanl; 3. mevr Coppejans. 4 mevr. Vergouwe De volgende kaarting voor bejaarden uit Sluiskil en omgeving is op 6 maart ZANDSTRAAT - In De Straete in Zandstraat wordt zondag 23 decem ber een kerstkaarting gehouden voor vleeswaren en levensmiddelen. Dat gebeurt op basis van vier bomen van 12 meten 'zonder roem'. De kaartmid- dag begint om 14.30 uur. HULST In Café W Blommaert in Hulst werd een prijskaarting gehou den waaraan 17 kaarters deelnamen Uitslag 1. mevr Buijsse. CUnge. 2. J Asselman. Hulst: 3. mevr Van Kerkhoven. Hulst; 4 w. Blommaert. Hulst: 5 F de Nijs. Hulst. SINT-JANSTEEN In Café Sport in Sint-Jansteen werd een prijskaarting gehouden waaraan 37 kaarters deel namen Uitslag 1 J Weemaes, Sint Jansteen; 2 G. ReiJns. Sinl-Jansteen; 3 F van Kruijssen, Klooslerzande. 4 E. van de Branden. CUn ge; 5 E de Block. Hulst. HEIKANT In Café A. Bogaert in Heikant werd een prijskaarting ge houden waaraan 28 kaarters deelna men. Uilslag 1 A. Thys. Heikant 2 W Rietjes. Heikant. 3. J van Boven. Zandberg: 4 P Adriaanse, Heikant. 5 J Verdurmen. Hei kant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 33