f Aantal werklozen op Schouwen gestegen Streven naar een taal miskent waarde van dialect Subsidie woningverbetering in Middenschouwen verlaat WISSEL SCHOUWEN PZC/streek ONDERWIJZER EIKENHOUT: Geen subsidie stichting Vrouwen bellen Vrouwen Thoolse werkloosheid in november gedaald DONDERDAG 20 DECEMBER 1984 VOORAL IN HORECASECTOR ZIERIKZEE De werkloosheid onder mannen en vrouwen op Schouwen- Duiveland is in november in vergelijking met oktober gestegen. Het aantal mannelijke werklozen nam toe met 17 tot 752 en 18 vrouwen voegden zich bij de 346 die reeds bij het arbeidsbureau Zierikzee stonden ingeschreven. De stijgingen zijn voornamelijk toe te schrijven aan de groei van het aantal zonder werk in de horecasector. Een vergelijking tussen werkloos- bet aan Hij stelde dat het de enige heidscijfers uit november 1983 en 1984 beroepsgroep is waarin een verbete- leert dat in een jaar tijd het aantal ring is opgetreden. De directeur ver werklozen op het noordelijkste wachtte in de toekomst een negatieve Zeeuwse eiland is gedaald. In totaal ontwikkeling op dit terrein in verband kwamen 34 mannen minder voor in de met de langzamerhand in het zicht kaartenbak van het Zierikzeese ar- komende beëindiging van de Ooster- beidsbureau. Dit resultaat wordt scheldewerken voornamelijk toegeschreven aan het De vrouwen springen vervallen van de inschryfplicht voor personen van 57,5 jaar en ouder On der vrouwen bleef dit effect uit en een toename in de categorieën kan- steeg het aantal werklozen in vergelij king met november vong jaar met 13 tot 364. De daling van het aantal mannelijke werklozen deed zich vooral voor in de categorie bouwvakarbeiders. Het aan- op Schou- Duiveland qua werkloosheidscij fer negatiever uit dan de mannen door een toename in de cate toor-, horeca- en huishoudelijk perso- Biljart competitie in Oud-Vossemeer trekken van de bouwmarkt is hier, OL'D-VOSSEMEER In de competi- aldus directeur A P van der Hulle tie van de Oud-Vossemeerse biljart vereniging 'De Poedelaars' speelde René van Poortvliet in 11 beurten de kortste partij met daarin de hoogste serie van 17 caramboles. De uitslagen waren als volgt: Teun Schot - Jan van Gorsel 10-6,2; Rien Pipping Wzn. - Rien van Poortvliet 10-9,0, Adriaan van de Houten - Ton van Kesel 5-10, René van Poortvliet - Leen Klippel 10-4.3: Paul van Gastel - Johan Konings neel. De vraag naar kantoorbanen steeg bijvoorbeeld onder vrouwen van 63 in november 1983 naar 76 in novem ber dit jaar Het aantal vrouwelijke werklozen ligt op het voormalige ei land procentueel met 20.8 procent hoger dan het Zeeuwse 1I8.61 én het landelijke (19,8) percentage. De man nen komen er hier ook beter van af met 14,9 procent Landelijk bevindt zich dit cijfer op 15,9 en in Zeeland op 12,2. Het totale Schouwse werkloos heidspercentage ligt op 16,4 procent. Het arbeidsbureau Zierikzee kreeg in november 42 vacatures binnen. In totaal vervielen echter 41 vacatures, waarvan 68 procent is vervuld door bemiddeling van het arbeidsbureau Tegenover het totale aantal van 1116 ingeschreven werklozen stonden eind november slechts 26 geregistreerde openstaande vacatures. Dor Onderwijzer L. Eikenhout geeft onderricht in de Zeeuwse taele" van het arbeidsbureau Zierikzee, de- Weitiig belangstelling voor jaarvergadering ijsclub Sint-A nnaland' SINT-ANN AL AND - Onder zeer ge ringe belangstelling - er waren 14 leden aanwezig - hield de ijsclub 5-7"10 'Sint-Annaland'de jaarvergadering In de competitie van het A-team van ----- - - - MIDDELBURG Een dialect is bekende dialectsprekers uit de streek, kenhout. weinig vruchtbare voedings zaal V an Dijke in Sint-Annaland. De de Oud- sse ee-se - naast zijn functie als communicatie- Alvorens echter een en ander werd bodem voor het groeien, of op zijn hncMrurcia^ü»! T P \i q nn T mntr Kn f nn Tiin (pen knnlrtnpr bestuursleden J P. Moerland Kurvmk. die periodiek aftredend wa ren. werden herkozen. De commissa rissen Th Dunki-Jacobs. D Hage en J. van Dijke werden eveneens herko zen Het ledental gaf een lichte terug gang te zien: 41 leden bedankten en 20 nieuwe leden meldden zich aan. De vereniging telt nu 1230 leden. Oud-papieractie SINT-ANNALAND - In Sint-Anna- 0-2 .Bij het B-team maakte Antoon van is bestemd voor de zending van de Daalen met 10 caramboles de hoogste serie en speelden Wim de Leeuw en Fred Zweegers de kortste partij in 27 beurten De uitslagen waren als volgt: Thijs Potappel - Wim de Leeuw 0-2; Kees Steenpaal - Peter van Treyen 2-0: Adriaan Havermans - Marien Moerland 2-0; Toon Brusselaars - Peter van Tre.ven 2-0; Jaap Rijstenbil - Rien Moerland 2-0; Antoon van Daalen - Fred Zweegers 0-2. In de bekercompetitie werd de kwart finale afgewerkt, waarin Rien Voor- meulen de hoogste serie maakte met 16 caramboles, in 21 beurten. De uitslagen waren als volgt: Kees Steenpaal - Jaap Rijstenbil 0-2,. Peter Timmermans - Frans Hommel Abrzn. 0-2: Henk van Daalen - Toon Brusselaars 0-2; Sjaak Schetters - Rien Voormeulen 0-2 ging 'Knjt op Tijd' leed koploper Sjaak Schetters zijn eerste nederlaag tegen Maris Istah. met slechts 1 ca rambole verschil, na een spannende wedstrijd, in de kortste partij van deze ronde, in 21 beurten. De hoogste serie was voor Rien Voormeulen met 15 caramboles. De uitslagen waren als volgt: Peter Timmermans - Frans Hommel Abr.zn. 0-2; Rien Goudswaard - Adrie Goudswaard 0-2; Rien Voormeulen - Comé de Koning 2-0; Henk van Daalen - Piet land wordt dinsdag 27 december een Moerdijk 0-2, Sjaak Schetters - Maris Istah oud-papieractie gehouden. Het opha- - len begint om 18.30 uur, De opbrengst is bestemd voor de zendi gereformeerde gemeenten. Handwerkclub viert kerst Wissenkerke WISSENKERKE - Dc leden van de handwerkclub Amicitia in Wissen kerke houden vandaag, donderdag, een kerstavond in het dorpshuis in Wissenkerke. Presidente mevrouw S. L. van Splun- ker verzorgt de meditatie. Een koortje en organiste mevrouw K. Filius-Ver- sluis verlenen muzikale medewerking. Mevrouw M. Vrolijk vertelt een kerst verhaal. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Studieclub bloemzaadteelt bijeen in Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De studieclub voor groente- en bloemzaadteelt 'Ei land Tholen' vergadert woensdag 9 januari in hotel 'De Gouden Leeuw' in Sint-Annaland. Op de agenda staan onder meer het jaarverslag van 1984 en een bestuurs verkiezing. S J. Sluis, president-direc teur van een zaadfirma in Enkhuizen leidt het thema 'Productie, afzet en toekomstperspectief voor bloemza den' in. Nieuwjaarsreceptie bij sportclub in Driewegen DRIEWEGEN - De Sportvereniging Driewegen (SVD) geeft dinsdag 1 ja nuari een nieuwjaarsreceptie voor le den. donateurs en supporters Deze receptie wordt tussen 16.00 en 18.30 uur gehouden in de kantine van 't Durpshuis in Driewegen. Negen mille voor speeltuin Oudelande van 'Jantje Beton' OUDELANDE middel, tegelijkertijd een vertaling van een specifieke achtergrond die een groep mensen kenmerkt. Volgens L. Eikenhout, mede-auteur van het onlangs verschenen boek 'Dialect op Noord-Beveland', geeft een streek taal om juist die reden de geschiede nis van gewone mensen weer. „De man achter de ploeg, wiens naam niet als die van Karei de Vijfde in schoolboeken is te lezen, maakte in de vorming van het dialect zijn ogen schijnlijk onbelangrijke historie", al dus Eikenhout. „E11 dat is iets dat mij wel bijzonder interesseert en ook heeft gemotiveerd om samen met geplaatst controleerde mevrouw Van minst behouden van het dialect, den Broecke-de Man eerst de woorden Ook op de Noordbevelandse scholen op dialectische oorspronkelijkheid- is de plat-Zeeuwse conversatie tussen Dit deed zij door woordenlijsten sa- leerlingen tot de uitzonderingen gaan men te stellen en deze door verschil- behoren. Met gevoel voor hoe het lende mensen uit dezelfde streek te hoort spreken de scholieren aan Ei- laten inzien. Onbekende woorden kenhouts school steevast over 'jullie konden op deze wijze worden gefil- schrijven' en niet meer van 'julder terd. Aan het boek is eveneens een schrieve'. Het algemeen beschaafd taalkun dige verantwoording van de Nederlands heeft zijn intrede gedaan beschrijving van het dialect toege- op een plaats waar voorheen leer- voegd. krachten vergeefs probeerden hun In feite is hoofdonderwijzer Eiken- leerlingen van de Zeeuwse uitspraak hout uit Middelburg van mening dat af te helpen. Eikenhout: „Als onder met het verschijnen van het boek, het wijzer deed je vroeger je uiterste best dialect min of meer als curiositeit om keurig Nederlands te spreken, en echter niet in het uitspreken van een afwijkend vocabulair", zegt Eiken hout. „Het is voor velen de moeder taal waarin hij of zij hoopt, vloekt en denkt. En dat is niet te vervangen door een andere taal". Juist deze belangrijke functie komt in het pas verschenen regioboek naar de me- Kerstviering zondagsschool DRIEWEGEN - De zondagsschol Driewegen houdt eerste kerstdag! kerstfeest Het feest wordt vanaf li uur gehouden in de hervormde keil Driewegen. Ouderen hielden kerstbijeenkomst WILHELMINADORP De oudft uit Wilhelmmadorp hielden saa met de hervormde vrouwengroep] théto een kerstviering. Mevrouw ij Oost opende de bijeenkomst met» overdenking. Verder voerden lej van de vrouwengroep een kerstq op. Een fluitgroep onder leiding mevrouw Gunst gaf een kerstconct waarna de heer Willemstein de menzang begeleidde. Ds Kroess) de avond met een meditatie ent dankgebed af. Alle bezoekers krtj een kerstattentie mee naar huis. B randweerkorps ging naar Roosendaal 's-HEER ARENDSKERKE - Hete willige brandweerkorps van 's-Ife Arendskerke maakte onlangs ter ga genheid van het 50-jarig bestaan uitstapje naar Roosendaal. In j sportcomplex 'Leysdream' oefenfc de vuurbestrijders zich in bowlent besloten het 'dagje-uit' met een ma tijd. Op de weg terug, ter hoogten Bergen op Zoom, verleenden 1 brandweerlieden nog hulp bijeenklj ne binnenbrand. Jeugdcentrale houdt kerst-inn Lewedorp LEWEDORP - De jeugdcentrale n de protestante kerken in Leweds houdt tweede kerstdag een kerst-ia Het verenigingsgebouw is tuas 14.00 en 18 00 uur open voor hands arbeid, gezelschapsspelen of een te je koffie. Vesperdienst in 's-Gravenpolder 'S-GRAVENPOLDER - Zondag mug van de onderwijzer goed tot zijn december wordt de laatste recht „Ik hoop dat hel (rade, meer serie va„ vler vssperdien5ta daardoor een bijdrage levert aan de den m de bervormde kerk in ?s.a herwaardering van het dialect venpolder. De ziekenhmspredihr Het boek 'Dialect op Noord-Beveland' gaat voor. De dienst begint is uitgegeven bij de firma Van der Peyl-Kruiningen bv te Kruiningen. 1 heeft als thema 'Toch komt mens aan het licht'. ivrouw E. J. van den Broecke-de wordt afgedaan. „Het moest eigenlijk als goed schoolmeester verwachtte je Man het boek te schrijven". De Zeeuwsche Vereeniging voor Dia lectonderzoek presenteerde met 'Dia lect op Noord-Beveland' het vierde in de reeks regio-boeken over de dialec- niet nodig zijn dat deze opsomming dat ook van de kinderen". De veran- van het dialect in Noord-Beveland in derde opvatting over het dialect bete boekvorm zijn beslag vindt", vertelt kent volgens de hoofdonderwijzer niet Eikenhout „De schop uit vroeger tijd. dat tegenwoordig op elke basisschool die nu in het museum staat, heeft het streekdialect voertaal dient te ten in Zeeland. Deze vereniging stelt namelijk ook geen gebruikswaarde zijn. De tolerante houding van de zich ten doel om de belangstelling te bevorderen in de dialecten van Zee land en Goeree-Overflakkee. In het nieuwe boek doen de auteurs dat door bepaalde onderwerpen zoals 'Kleding en schoeisel', 'Geld en handel' en 'Kerk en geloof te behandelen Van al deze onderdelen zijn de dialect woorden verzameld en in onderling verband samengebracht. Tevens staan diverse verhalen afgedrukt van RAAD BROUWERSHA VEN: BROUWERSHAVEN De gemeente Brouwershaven heeft geen aanlei ding gezien om de stichting 'Vrouwen bellen Vrouwen Zeeland' een subsi die te geven. Als belangrijkste argu ment voert de gemeente aan dat de belangen van de stichting al behar tigd worden door de stichting Telefo nische Hulpdienst Zeeland. C. Slabbekoorn. burgemeester van Brouwershaven: „Hoewel de organi satie ongetwijfeld goed werk gaat neemt. Wegebben Het verdwijnen van streektalen heeft naar de mening van de rasechte Noordbevelander te maken met de mogelijkheid van de Zeeuwen om zich buiten de provinciegrenzen te begeven. „Zelf heb ik met de komst van de Zandkreekdam in 1961 voor het eerst een katholiek in levende lijve mogen aanschouwen. Toen pas kwamen wij als niet-katholieke Noordbevelanders van het eiland aF' betoogt Ei sprekend dat wanneer de landelijke mobiliteit van de hedendaagse overheid geldelijke toezeggingen Zeeuw neemt onwillekeurig de in doet, de gemeente ook moet volgen, vloed van anderstaligen toe. Opval- Verder werd de subsidie-aanvraag lend daarbij is dat de uitspraak van meer, over een tiental jaren geldt dat school ten aanzien van de streektaal misschien voor het dialect ook". Want moet naar de mening van Eikenhout ondanks de uitgebreide publicatie worden gezocht in zijn functie voor moet ook Eikenhout constateren dat het moedertaalonderwijs en bijvoor de stem van dialectsprekend Zeeland beeld taalexpressie, langzaam maar zeker in sterkte af- De streektaal dreigt langzamerhand het 8 maart-comité uit Zierikzee afgewezen. Deze organisatie wil een eilandelijke vrouwendag houden op 8 maart 1985 en vroeg de gemeente een financiële bijdrage van 180 gulden. een bijzonderheid te worden. De nige mensen die het nog spreken vervullen op den duur de functie van cultuurattractie, zoals sommige In dianen in Noord-Amerika een regen- dans ten beste geven aan een zogehe ten historisch geïnteresseerd pu bliek. „De waarde van het dialect ligt l ilm De Witte Zwaan in 't Beest in Goes GOES - De film 'De Witte Zwaan' van ouuiuuevciaiiucis v<ui ciitniu ai betoogt Eikenhout. Met de grotere Adnaan Dltvoorst draait vnjdag 28 - - december m 't Beest in Goes. De Witte Zwaan' is een film over de emotionele en psychologische band tussen de moeder en zoon. Ondanks die band leven ze gescheiden. De schakel tussen die twee is een brief die de jongen ontvangt. Wat er precies in die brief staat wordt aan het eind van bewoners in het westen des lands als spreckrichtlijn dient voor vele Zeeu wen. „Het dialectsprekende individu hoort er in de sfeer der grote sleden nagenoeg niet bij. Je bent dan een OPMERKELIJKE VERMINDERING THOLEN De werkloosheid onder de mannen op 16 procent en de mannelijke beroepsbevolking op vrouwen op 26,5 procent. In zeeïaa Tholen en Sint-Philipsland is in de liggen die cijfers gemiddeld bij maand november gedaald van 631 tot mannen op 12,2 procent en bi] 607 personen. De vermindering van vrouwen op 18,6 procent Landelijk.' het aanbod werkzoekenden was te het volgende gemiddelde beeld zien bij de verschillende beroeps- zien: mannen 15,9 procent en vroui groepen. Dat Is, volgens een medede- 19,8 procent, ling van het gewestelijk arbeidsbu- Uitgesplitst per beroepsgroep fin reau, een opvallend verschijnsel, om- zien dat de werkloosheid onder 4 dat er in deze tijd van het jaar bouwvakkers verder is gedaald, int meestal van een stijging sprake is. afgelopen maand. Een aantal boor Overigens worden de cijfers door het vakkers kon op een terugploegobjec gehele land enigszins beïnvloed, om- geplaatst worden, terwijl andere var dat mensen vanaf 57,5 jaar zich niet lieden buiten het rayon werk konds meer bij het arbeidsbureau hoeven in krijgen. Het aanbod blijft echter te schrijven. De directeur van het te grote omvang, aldus de mededëta arbeidsbureau rayon Tholen, J. P. M. van het arbeidsbureau van der Male, lichtte desgevraagd toe In de grondwerken daalde het dat daarvan in Tholen nauwelijks werklozen. Dat was vooral te danke enige invloed wordt ondervonden, aan het feit dat in Rotterdam m Hij vertelde verder dat de daling van enkele plaatselijke aannemers de werklozen voor de maand novem- sen geplaatst konden worden. Inl< bcr een unicum is. Het is onduidelijk metaalnijverheid is er vraag nai of dat te danken is aan de goede goed geschoold personeel. In de hat weersomstandigheden, zodat allerlei del is vooral het aantal werklos grondwerk gedaan kan worden, aan een opleving in de bouw. rat C vrouwen groot en de plaatsingsmop lijkheden zijn gering. Conform een meerderheidsstandpunt eenvoudige boer die in onbegrijpelij- van het college van burgemeester en ke klanken slechts spreekt over wethouders - PvdA-wethouder me- koeien en de klei", stelt Eikenhout. vrouw S. C. J. B. Loschacoff-de Kan- verrichten moet een gemeente een ter dacht er anders over - stemden de duidelijk beleid voeren inzake even tuele geldelijke ondersteuning. Vooral als er reeds een soortgelijke stichting bestaat in de provincie". Tijdens de woensdag gehouden raads vergadering van de gemeente Brou wershaven in het plaatselijke stad huis, stelden dc raadsleden zich una mem achter het collegevoorstel. Hier- Helaas wordt dit superioriteitsge voel bij veel. vooral jongere Zeeuwen gemeengoed, met alt ge.olg dat de ELL^OOTSDUK fracties van het CDA, de VVD en SGP GPV RPF voor het afzien van eigenheid in taalgebruik met de Hol landse taalstroom wegebt". Een ander aspect waar Eikenhout de stichting samenwerkingsschool voor teloorgang van het dialect aan wijt is middelbaar beroepsonderwijs (MBO) de sterk verminderde arbeidsintensi- Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden viteit van de landbouw in de provin- subsidie. Het seniorenorkest Zeeland en de de film duidelijk. De voorstelling be- Bij de vrouwelijke beroepsbevolking steeg de werkloosheid van 272 tot 278 vrouwen. De toename van het aantal werklozen viel vooral te bespeuren in de dienstensector. In vergelijking met vorig jaar zijn er nu 170 mannen minder werkloos, terwijl het aanbod onder de vrouwen een stijging te zien geeft van 5. Overigens is het werkloosheidsper centage op Tholen nog steeds erg hoog. In het rayon Tholen ligt dat bij gint om 20.30 t Kerstmiddag ouderen in Ellewoutsdijk In Ellewouts dijk wordt vandaag, donderdag, de jaarlijkse kerstmiddag gehouden voor ouderen vanaf 60 jaar. De bijeen komst begint om 15.00 uur in het M J. van Hattumhuis. kregen wel de steun van de gemeente raad Ze kunnen rekenen op achter- Hel Nationaal ibwoncr door werd de bijdrage van 5 cent per eenvolgens 1 en 25 cent per inwoner. de baan geveegd. De Jeugd Fonds bekend van de jaar- stichting 'Vrouwen bellen Vrouwen lijkse actie van Jantje Beton heeft besloten een bijdrage van 9000 gul den beschikbaar te stellen aan de speeltuinvereniging Oudelande. Dit bedrag is bestemd voor de aanleg van twee speelterreinen in Oudelande. Het VVD-raadslid M. C. J. Mol zei verheugd te zijn over de ontwikkelm- Een aanzienlijk deel van het streektaalidioom bevat woorden en uitdrukkingen die op een of andere wijze te maken hebben met het boe renbedrijf. Deze konden ontstaan Zeeland' klopte bij de Zeeuwse ge- gen van het MBO, dat naar^alle vanwege de veelvuldige contacten die de boerenknechten met elkaar onder meenten aan omdat de rijksoverheid waarschijnlijkheid op Goeree-Over- en het provinciaal bestuur van Zee land een startsubsidie hadden gege- Het Nationaal Jeugd Fonds geeft in vragen het bijzonder steun aan voorzienin- - - gen. die erop zijn gericht kinderen meer leef- en speelruimte te geven Financiële bijdragen worden ver strekt aan buurt- en clubhuizen, kin derboerderijen, speeltumverenigin- gen, speel-o-theken, peuterspeelzalen en allerlei andere jeugdverenigingen. In de afgelopen periode heeft het Nationaal Jeugd Fonds aan meer dan driehonderd groepen bijdragen be schikbaar gesteld Het totaal uitge keerde bedrag is 3,5 miljoen gulden Deze ondersteuning is mede mogelijk dankzij de opbrengst van de nationale jeugdcollecte van Jantje Beton, die dit jaar begin november werd gehou den. ven. met als voorwaarde eventuele extra bijdragen aan de gemeenten te fiakkee komt. Wel benadrukte hij dat hielden. Met de komst van allerlei de gemeente alles in het werk moet machines die naast een hogere op stellen om een goede busverbinding brengst ook veel lawaai produceer- van Schouwen-Duiveland naar de den. vervielen de contacten tot een Slabbekoorn vond het niet vanzelf- standplaats van de nieuwe school te bevorderen. bescheiden 'wees gegroet' vanaf de tractor of combine Een. volgens Ei- BEHANDELING PAS NA 1 FEBRUARI Ouderen Kamperland vieren kerstfeest KAMPERLAND - De leden van de afdeling Kamperland van de Algeme ne Nederlandse Bond voor Ouderen vieren morgen, vrijdag, het kerstfeest in het Jhr mr De Casembroothuis in Kamperland De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Emancipatie Borsele vergadert Heinkenszand HEINKENSZAND - De werkgroep emancipatie Borsele komt donder dag 17 januari hijeen in het ge meentehuis in Heinkenszand. De ver gadering begint om 20.00 uur. SCHARENDIJKE De inwoners van de gemeente Middenschouwen die in de maand januari van het volgend jaar hun woning willen verbeteren, kunnen in die periode geen subsidie van de gemeente aanvragen. Aanvra gen van die aard zullen niet worden gehonoreerd en pas in behandeling worden genomen na 1 februari 1985. Dat besloot de gemeenteraad van Middenschouwen woensdagavond, op voorstel van het college van bur gemeester en wethouders. De raad nam dat besluit, omdat nog niet exact bekend is hoeveel geld de ge meenten in Nederland krijgen als gevolg van de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing. In dat verband stelde het VVD-raads lid I. M. van Langeraad in de raads vergadering voor in 1986 een fonds op te richten voor dorpsvemieuwingsac- tiviteiten Burgemeester W den Boer rijk hebben gekregen voor dorpsver- onderhoud nieuwing. Wethouder I C Padmos technisch adv (cdai antwoordde haar dat er wellicht nog wat extra geld in het verschiet is. Zo is voor eventuele knelpunten een provinciale pot beschikbaar geput kan worden. Advies Het PvdA-raadslid W. G. Renden had moeite met het feit dat dc gemeente de christelijk nationale school 'Sa- iuel' in Kerkwerve geen advieskos- ui' kosten van moest betalen. Bur gemeester Den Boer zegde toe dat in een later stadium te zullen verreke nen. uit De bijzondere kleuterschool Pinkeltje mocht van de gemeenteraad isolatie voor een aantal verwarmingsbuizen en twee thermostaatventielen aan schaffen Van Langeraad vond dat het gemeentebestuur wel moet oppassen met het beschikbaar stellen van geld ten behoeve van besparingen op het energieverbruik van scholen, Het ge- ten van de gemeentelijke technische vaar bestaat volgens hem dat de dienst in rekening brengt. De dienst verzoeken tot isolatie steeds verder heeft hel schoolgebouw namelijk be- gaan, ten koste van de gemeente, keken en geconstateerd dat een volle- De raad besloot verder bliksemaHei- dige renovatie op zijn plaats is. Dat dingsinstallaties aan te schaffen voor valt echter onder het normaal onder houd en is dan ook voor rekening van het schoolbestuur. Voor de kozijnen ilde het college een uitzondering de torens van de hervormde kerken in Scharendijke en Kerkwerve. Me vrouw Bcrrcvoets wees er op dat ook de kerkgebouwen, volgens een onder- Op de agenda staan onder meer een zegde toe dat die suggestie bekeken omstandigheden te snel verrot zijn. reactie van de werkgroep vrouwenac- zal worden. Het CDA-raadslid P Ber- tiviteiten op de gemeentelijke notitie revoets wilde weten wat de gezamen- met betrekking lot het rapport 'Wie lijke gemeenten gaan doen aan het zijn ze'en een discussie over de e ringen met emancipatie. maken omdat die door onbekende zoek. bevattelijk zijn voor bliksemin slag. Ze wilde weten of dat doorgege ven is aan de kerkeraden. De burge meester antwoordde dal dat vanzelf sprekend zal worden gedaan, als het feit dat ze zo weinig subsidie van het stuur in het kader van het normaal nog niet is geschied. Slagerij Clement Geertesplein 22 Kloetinge Ring 47 Nieuwdorp DE SLAGERIJ MET EIGEN SLACHT- EN WORSTMAKERIJ Aanbieding l/m 2b december Gekruide varkensrollade„.per kg 12,95 Baby kalkoen (bijzonder mals)per kg 9,75 Verse kinperkgf 7,00 Vleeswaren: BcerenhamioCg.. 2,65 Garnalen cocktailioogr. 2,00 Originele parmaham 100 gr. 5,25 iedereen lcc de krant altijd en om HOFLEVERANCIER Geschenken voor jubilea en feesten FABERY DE JONGE Langs Kerkstraat 30 - Goes GEMEENTE WISSENKERKE De burgemeester van Wissenkerke maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de wet op de ruimtelijke ordening, bekend dat de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 12 november 1984 heeft besloten te verklaren dat een wijziging wordt voorbereid van het bestem mingsplan 'Herziening SchotsmanRuiterplaat' Deze wijziging heeft betrekking op het verande ren van de bestemming van een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend gemeente Wissenker ke, sectie U nr. 235. Genoemd besluit ligt met ingang van 21 decem ber 1984 ter gemeentesecretarie ter inzage. Wissenkerke. 20 december 1984. GEMEENTE ZIERIKZEE De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat met ingang van 21 december 1984 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, ter inzage ligt een ontwerp van de tweede gedeeltelijke herziening van het bestem mingsplan 'Dam-Oude Haven' met de daarbij behorende toelichting. Deze herziening heeft betrekking op de Mol- zuidzijde en op de hoek Hoge Molenstraat-'s- Heer Arendstraat. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Zierikzee. 20 december 1984

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 30