Relatief lage werkloosheid op Bevelanden Streven naar een 'nettetaal miskent waarde van dialect I Subsidie woningverbetering in Middenschouwen verlaat WISSEL BEVELANDER PZC/streek ONDERWIJZER EIKENHOUT: Geen subsidie stichting Vrouwen bellen Vrouwen DONDERDAG 20 DECEMBER 1984 CIJFERS ARBEIDSBUREA U GOES GOES - Noord- en Zuid-Beveland hebben het laagste werkloosheidspercen tage van Zeeland. Eind vorige maand was 11,8 procent van de beroepsbevol king op de Bevelanden als werkzoekende ingeschreven. Ter vergelijking: het werkloosheidspercentage van november bedroeg voor de provincie Zeeland 13,9 en voor Nederland 17,1. Een en ander blijkt uit cijfers van het gewestelijk arbeidsbureau in Goes. Het totale aantal geregistreerde werk lozen in het rayon Goes (Noord- en Zuid-Beveland i is in november met 60 gedaald tot 2806 Het aantal werkloze mannen steeg met 2 tot 1855 en het aantal werkloze vrouwen daalde met 62 tot 951 Vorige maand hebben ongeveer 350 personene zich in het arbeidsbureau als werkzoekende la ten inschrijven In dezelfde periode zijn ongeveer 400 personen uitge schreven. Binnen alle beroepsgroepen waarin het arbeidsbureau de werkzoekenden rangschikt, hebben zich kleine veran deringen voorgedaan. Daaraan liggen vooral seizoensgebonden oorzaken ten grondslag. Voor het eerst in 1984 is op de Bevelanden sprake van een toename van het aantal werkloze mannen in de burgelijke en utiliteits bouw. Een gering toename weliswaar (15 personen). Dit is mede een gevolg van de afloop van uitbreidingswerk zaamheden bij de olieraffinaderij To tal. Overigens is het aantal werkloze bouwvakkers in deze sector tussen eind november 1983 en eind november 1984 gedaald van 329 tot 199 Ook bij de beroepsgroepen bouwvak arbeiders grond-, weg- en waterbouw, metaalarbeiders, met varend ver- keerspersoneel en personeel algeme ne dienst is. als het gaat om de mannen, in de afgelopen maanden een redelijke daling te zien. In totaal stonden eind vorige maan 282 man nen minder ingeschreven dan precies een jaar geleden Het aantal werkloze vrouwen is tussen november 1983 en november 1984 met 60 gestegen, voor al in de beroepsgroepen handels-, ho reca- en sociaal-gèneeskundig perso neel. gemeld en 85 zijn er vervallen. Eind november stonden nog 95 vacatures open Via het GAB-uitzendbureau Start waren 66 werkloze werkzoeken den bij verschillende bedrijven en instellingen op de Bevelanden ge plaatst. Vrouwen Bijna de helft van de werkloze vrou wen die bij het Goese arbeidsbureau staan ingeschreven, is jonger dan 23 jaar (48 procent). In dezelfde leef tijdscategorie zit 21 procent van de werkloze mannen. Tussen 23 en 40 jaar is 43 procent van de mannen en 38 procent van de vrouwen. Zesen dertig procent van de mannelijke werkzoekenden en 14 procent van de vrouwelijke is ouder dan 40 jaar. De vorige maand zijn bij het arbeids bureau in Goes 88 nieuwe vacatures Studieclub bloemzaadteelt bijeen in Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De studieclub voor groente- en bloemzaadteelt 'Ei land Tholen' vergadert woensdag 9 januari in hotel 'De Gouden Leeuw' in Sint-Annaland. Op de agenda staan onder meer het jaarverslag van 1984 en een bestuurs verkiezing. S. J. Sluis, president-direc teur van een zaadfirma in Enkhuizen leidt het thema 'Productie, afzet en toekomstperspectief voor bloemza den' in. Nieuwjaarsreceptie bij sportclub in Driewegen DRIEWEGEN - De Sportvereniging Driewegen iSVD) geeft dinsdag 1 ja nuari een nieuwjaarsreceptie voor le den, donateurs en supporters Deze receptie wordt tussen 16.00 en 18.30 uur gehouden in de kantine van 't Durpshuis in Driewegen. Negen mille voor speeltuin Oudelande van 'Jantje Beton' OUDELANDE Het Nationaal Jeugd Fonds bekend van de jaar lijkse actie van Jantje Beton heeft besloten een bijdrage van 9000 gul den beschikbaar te stellen aan de speeltuinvereniging Oudelande. Dit bedrag is bestemd voor de aanleg van twee speelterreinen in Oudelande. Het Nationaal Jeugd Fonds geeft in het bijzonder steun aan voorzienin gen. die erop zijn gericht kinderen meer leef- en speelruimte te geven. Financiële bijdragen worden ver strekt aan buurt- en clubhuizen, kin derboerderijen. speeltuinverenigin gen. speel-o-theken, peuterspeelzalen en allerlei andere jeugdverenigingen In de afgelopen periode heeft het Nationaal Jeugd Fonds aan meer dan driehonderd groepen bijdragen be schikbaar gesteld Het totaal uitge keerde bedrag is 3.5 miljoen gulden. Deze ondersteuning is mede mogelijk dankzij de opbrengst van de nationale jeugdcollecte van Jantje Beton, die dit jaar begin november werd gehou den. Ouderen Kamperland vieren kerstfeest KAMPERLAND - De leden van de afdeling Kamperland van de Algeme ne Nederlandse Bond voor Ouderen vieren morgen, vrijdag, het kerstfeest in het Jhr mr De Casembroothuis in Kamperland De bijeenkomst begint om 14.30 uur. Emancipatie Borsele vergadert Heinkenszand HEINKENSZAND De werkgroep emancipatie Borsele komt donder dag 17 januari bijeen in het ge meentehuis in Heinkenszand. De ver gadering begint om 20.00 uur. Op de agenda staan onder meer een reactie van de werkgroep vrouwenac tiviteiten op de gemeentelijke notitie met betrekking tot het rapport 'Wie zijn ze' en een discussie over de erva ringen met emancipatie. Biljartcompetitie in Oud-Vossemeer OUD-VOSSEMEER In de competi tie van de Oud-Vossemeerse biljart vereniging 'De Poedelaars' speelde René van Poortvliet in 11 beurten de kortste partij met daarin de hoogste serie van 17 caramboles. De uitslagen waren als volgt: Teun Schot - Jan van Gorsel 10-6.2. Rien Pipping Wzn. - Rien van Poortvliet 10-9,0; Adriaan van de Houten - Ton van Kesel 5-10, René van Poortvliet - Leen Klippel 10-4.3. Paul van Gastel - Johan Konings 5.7-10. In de competitie van het A-team van de Oud-Vossemeerse biljartvereni ging 'Krijt op Tijd' leed koploper Sjaak Schetters zijn eerste nederlaag tegen Maris Istah. met slechts 1 ca rambole verschil, na een spannende wedstrijd, in de kortste partij van deze ronde, in 21 beurten. De hoogste serie was voor Rien Voormeulen met 15 caramboles. De uitslagen waren als volgt: Peter Timmermans - Frans Hommel Abr.zn 0-2; Rien Goudswaard - Adrie Goudswaard 0-2, Rien Voormeulen - Corné de Koning 2-0; Henk van Daalen - Piet Moerdijk 0-2; Sjaak Schetters - Maris Istah 0-2. Bij het B-team maakte Antoon van Daalen met 10 caramboles de hoogste serie en speelden Wim de Leeuw en Fred Zweegers de kortste partij in 27 beurten. De uitslagen waren als volgt; Thijs Potappel - Wim de Leeuw 0-2, Kees Steenpaal - Peter van Treyen 2-0: Adriaan Havermans - Marien Moerland 2-0; Toon Brusselaars - Peter van Treyen 2-0; Jaap Rijstenbil - Rien Moerland 2-0, Antoon van Daalen - Fred Zweegers 0-2. In de bekercompetitie werd de kwart finale afgewerkt, waarin Rien Voor meulen de hoogste serie maakte met 16 caramboles, in 21 beurten. De uitslagen waren als volgt: Kees Steenpaal - J aap Kijstenbil 0-2; Peter Timmermans - Frans Hommel Abrzn. 0-2; Henk van Daalen - Toon Brusselaars 0-2; Sjaak Schetters - Rien Voormeulen 0-2. DON! Kerstzangavond in 's-Gravenpolder 's-GRAVENPOLDER - In de Elim- kerk aan de Langeweg in 's-Graven polder wordt eerste kerstdag vanaf 19.30 uur een kerstzangavond gehou den. Muzikale medewerking verlenen het gemengd koor 'VZOS' en het kinderkoor 'jong VZOS'. Dirigent is Kok van Luik. organist is Jaap Cop- polse. 'KWV' Kruiningen nam turnproeven af KRUININGEN - De gymnastiekver eniging 'KWV' m Kruiningen heeft turnproeven afgenomen bij 78 jeugd leden. Alle turnsters en turners be haalden het diploma. Zes juryleden beoordeelden de verrichtingen van de kandidaten. Uit elke groep kregen de drie besten een prijs. De prijswinnaars zijn groep 8: niveau 41. Mireille v. d. Berge, niveau 5 1. Fimke de Vries, 2 Marielle Knekaard. Groep 7: ni veau 5: 1. Leonie Bouwman, 2. Anne-Marie Schrier. 3 Sandra Wabeke Groep 6: niveau 6; 1. Joëlke Sanderse, 2 Jeantine Bouw man, 3. Sylvia Burgel Groep 5: niveau 6: 1. Jikkie Saman, 2. Mirella Schout, 3. Fran- cetle Willebocr. Groep 4: niveau 7 1 Viona de Vilder. 2 Bianca v d. Maas. 3. Danielle Kole. Onderwijzer L. Eikenhout geeft onderricht in de „Zeeuwse taele" MIDDELBURG Een dialect is naast zijn functie als communicatie middel, tegelijkertijd een vertaling van een specifieke achtergrond die een groep mensen kenmerkt. Volgens L. Eikenhout, mede-auteur van het onlangs verschenen boek 'Dialect op Noord-Beveland', geeft een streek taal om juist die reden de geschiede nis van gewone mensen weer. „De man achter de ploeg, wiens naam niet als die van Karei de Vijfde in schoolboeken is te lezen, maakte in de vorming van het dialect zijn ogen schijnlijk onbelangrijke historie", al dus Eikenhout. „En dat is iets dat mij wel bijzonder interesseert en ook heeft gemotiveerd om samen met mevrouw E. J. van den Broecke-de Man het boek te schrijven". De Zeeuwsche Vereeniging voor Dia lectonderzoek presenteerde met 'Dia lect op Noord-Beveland' het vierde in de reeks regio-boeken over de dialec ten in Zeeland. Deze vereniging stelt zich ten doel om de belangstelling te bevorderen in de dialecten van Zee land en Goeree-Overflakkee. In het nieuwe boek doen de auteurs dat door bepaalde onderwerpen zoals 'Kleding en schoeisel', 'Geld en handel' en 'Kerk en geloof te behandelen. Van al deze onderdelen zijn de dialect woorden verzameld en in onderling verband samengebracht. Tevens staan diverse verhalen afgedrukt van bekende dialectsprekers uit de streek. Alvorens echter een en ander werd geplaatst controleerde mevrouw Van den Broecke-de Man eerst de woorden op dialectische oorspronkelijkheid. Dit deed zij door woordenlijsten sa men te stellen en deze door verscnil- lende mensen uit dezelfde streek te laten inzien, Onbekende woorden konden op deze wijze worden gefil terd. Aan het boek is eveneens een taalkun dige verantwoording van de beschrijving van het dialect toege voegd. In feite is hoofdonderwijzer Eiken hout uit Middelburg van mening dat met het verschijnen van het boek, het dialect min of meer als curiositeit wordt afgedaan. ..Het moest eigenlijk niet nodig zijn dat deze opsomming van het dialect in Noord-Beveland in boekvorm zijn beslag vindt", vertelt Eikenhout. „De schop uit vroeger tijd, die nu in het museum staat, heeft namelijk ook geen gebruikswaarde meer. over een tiental jaren geldt dat misschien voor het dialect ook". Want ondanks de uitgebreide publicatie moet ook Eikenhout constateren dat de stem van dialectsprekend Zeeland langzaam maar zeker in sterkte af neemt. Wegebben RAAD BROVWERSHA VEN: BROUWERSHAVEN De gemeente Brouwershaven heeft geen aanlei ding gezien om de stichting 'Vrouwen bellen Vrouwen Zeeland' een subsi die te geven. Als belangrijkste argu ment voert de gemeente aan dat de belangen van de sdichting al behar tigd worden door ae stichting Telefo nische Hulpdienst Zeeland. C. Slabbekoom, burgemeester van Brouwershaven. „Hoewel de organi satie ongetwijfeld goed werk gaat verrichten moet een gemeente een duidelijk beleid voeren inzake even tuele geldelijke ondersteuning. Vooral als er reeds een soortgelijke stichting bestaat in de provincie". Tijdens de woensdag gehouden raads vergadering van de gemeente Brou wershaven in het plaatselijke stad huis. stelden de raadsleden zich una niem achter het collegevoorstel. Hier door werd de bijdrage van 5 cent per inwoner van de baan geveegd. De stichting 'Vrouwen bellen Vrouwen Zeeland' klopte bij de Zeeuwse ge meenten aan omdat de rijksoverheid en het provinciaal bestuur van Zee land een startsubsidie hadden gege ven. met als voorwaarde eventuele extra bijdragen aan de gemeenten te vragen. Slabbekoom vond het niet vanzelf sprekend dat wanneer de landelijke overheid geldelijke toezeggingen doet, de gemeente ook moet volgen. Verder werd de subsidie-aanvraag van het 8 maart-comité uit Zierikzee afgewezen. Deze organisatie wil een eilandelijke vrouwendag houden op 8 maart 1985 en vroeg de gemeente een financiële bijdrage van 180 gulden. Conform een meerderheidsstandpunt van het college van burgemeester en wethouders - PvdA-wethouder me vrouw S. C. J. B. Loschacoff-de Kan ter dacht er anders over - stemden de fracties van het CDA. de VVD en SGP GPV RPF voor het afzien van een subsidie. Het seniorenorkest Zeeland en de stichting samenwerkingsschool voor middelbaar beroepsonderwijs (MBO) Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden kregen wel de steun van dc gemeente raad. Ze kunnen rekenen op achter eenvolgens 1 en 25 cent per inwoner. Het VVD-raadslid M, C. J. Mol zei verheugd te zijn over de ontwikkelin gen van het MBO, dat naar alle waarschijnlijkheid op Goeree-Over- flakkee komt. Wel benadrukte hij dat de gemeente alles in het werk moet stellen om een goede busverbinding van Schouwen-Duiveland naar de standplaats van de nieuwe school te bevorderen. Het verdwijnen van streektalen heeft naar de mening van de rasechte Noordbevclander te maken met de mogelijkheid van de Zeeuwen om zich buiten de provinciegrenzen te begeven. „Zelf heb ik met de komst van de Zandkreekdam in 1961 voor het eerst een katholiek in levende lijve mogen aanschouwen. Toen pas kwamen wij als niet-katholieke Noordbevelanders van het eiland af', betoogt Eikenhout. Met de grotere mobiliteit van de hedendaagse Zeeuw neemt onwillekeurig de in vloed van anderstaligen toe. Opval lend daarbij is dat de uitspraak van bewoners in het westen des lands als spreekrichtlijn dient voor vele Zeeu wen. „Het dialectsprekende individu hoort er in de sfeer der grote steden nagenoeg niet bij. Je bent dan een eenvoudige boer die in onbegrijpelij ke klanken slechts spreekt over koeien en de klei", stelt Eikenhout. „Helaas wordt dit superioriteitsge voel bij veel, vooral jongere Zeeuwen gemeengoed, met als gevolg dat de eigenheid in taalgebruik met de Hol landse taalstroom wegebt". Een ander aspect waar Eikenhout de teloorgang van het dialect aan wijt is de sterk verminderde arbeidsintensi viteit van de landbouw in de provin cie. Een aanzienlijk deel van het streektaalidioom bevat woorden en uitdrukkingen die op een of andere wijze te maken hebben met het boe renbedrijf. Deze konden ontstaan vanwege de veelvuldige contacten die de boerenknechten met elkaar onder hielden. Met de komst van allerlei machines die naast een hogere op brengst ook veel lawaai produceer den. vervielen de contacten tot een bescheiden 'wees gegroet' vanaf de tractor of combine Een, volgens Ei kenhout, weinig vruchtbare voedings bodem voor het groeien, of op zijn minst behouden van het dialect. Ook op de Noordbevelandse scholen is de plat-Zeeuwse conversatie tussen leerlingen tot de uitzonderingen gaan behoren. Met gevoel voor hoe het hoort spreken de scholieren aan Ei- kenhouts school steevast over 'jullie schrijven' en niet meer van 'julder schrieve'. Het algemeen beschaafd Nederlands heeft zijn intrede gedaan op een plaats waar voorheen leer krachten vergeefs probeerden hun leerlingen van de Zeeuwse uitspraak af te helpen. Eikenhout: „Als onder wijzer deed je vroeger je uiterste best om keurig Nederlands te spreken, en als goed schoolmeester verwachtte je dat ook van de kinderen". De veran derde opvatting over het dialect bete kent volgens de hoofdonderwijzer niet dat tegenwoordig op elke basisschool het streekdialect voertaal dient te zijn. De tolerante houding van de school ten aanzien van de streektaal moet naar de mening van Eikenhout worden gezocht in zijn functie voor het moedertaalonderwijs en bijvoor beeld taalexpressie. De streektaal dreigt langzamerhand een bijzonderheid te worden. De wei nige mensen die het nog spreken Huren van woningen bejaarden Kortgene in '85 niet omhoog KORTGENE Het algemeen be stuur van het pension-tehuis Noord- Beveland in Kortgene wilde huren van de garages en bejaardenwonin gen in '85 niet verhogen. Wel zullen de pensionprijzen stijgen met 6,29 procent. In verband met een nieuwe admini stratieve regeling nam administra teur G. Blankenstein afscheid. Hem werd dank gezegd voor de jarenlange goede verzorging van de administra tie. Hierna werden waarderende woor den gesproken door de voorzitter, de heer C. A. P. Schippers, aan het adres van de waarnemend-directrice me vrouw J. van Hakken voor de wijze waarop ze de directievacature enige maanden heeft overbrugd Als dank hiervoor ontving zij een enveloppe met inhoud. Tenslotte deelde voorzitter mee. dat de verbouwing van het pension-tehuis vlot verloopt en dat men acht weken voor ligt op het schema. vervullen op den duur de functie van cultuurattraetie, zoals sommige In dianen in Noord-Amerika een regen- dans ten beste geven aan een zogehe ten historisch geïnteresseerd pu bliek. „De waarde van het dialect ligt echter niet in het uitspreken van een afwijkend vocabulair", zegt Eiken hout. „Het is voor velen de moeder taal waarin hij of zij hoopt, vloekt en denkt. En dat is niet te vervangen door een andere taal". Juist deze belangrijke functie komt in het pas verschenen regioboek naar de me ning van de onderwijzer goed tot zijn recht. „Ik hoop dat het onder meer daardoor een bijdrage levert aan de herwaardering van het dialect". Het boek 'Dialect op Noord-Beveland' is uitgegeven bij de firma Van der Peyl-Kruiningen bv te Kruiningen. Twee bands in 't Beest Goes GOES In het open jongerencen trum 't Beest in Goes spelen zaterdag 29 december twee bands. Het gaat om L'Attentat en The Golden Strings. Deze laatste band komt uit Maas tricht en verzorgt het voorprogram ma. De band speelt muziek die opvalt door vrolijkheid. Er zijn wat coun- try-and-western geluiden in te horen, aangevuld met hedendaagse beat. L'Attentat speelt country garage-rock die doet denken aan groepen als The Gun Club en Rank en File. Twee belangrijke mensen in L'Attentat zijn zanger Allard Jolles, die ook drummer is in de succesvolle Nederlandse gara ge-rock band Claw Boys Claw, en gitarist Daan Akkerman. Deze laatste weet zich in de kijker te spelen met gitaarspel dat juist in de garage-rock een opvallende plaats krijgt. Het con cert in 't Beest begint om 22.00 uur. Handwerkclub viert kerst Wissenkerke WISSENKERKE - De leden van de handwerkclub Amicitia in Wissen kerke houden vandaag, donderdag, een kerstavond in het dorpshuis in Wissenkerke. Presidente mevrouw S. L. van Splun- ker verzorgt de meditatie. Een koortje en organiste mevrouw K. Filius-Ver- sluis verlenen muzikale medewerking. Mevrouw M. Vrolijk vertelt een kerst verhaal. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Kerstviering zondagsschool DRIEWEGEN - De zondagsschol Driewegen houdt eerste kerstdag ij kerstfeest. Het feest wordt vanaf nj uur gehouden in de hervormde keft Driewegen. Ouderen hielden kerstbijeenkomst WILHELMINADORP - De oude. uit Wilhelnunadorp hielden sari met de hervormde vrouwengroep, théto een kerstviering. Mevrouw^ Oost opende de bijeenkomst met a overdenking. Verder voerden lefe van de vrouwengroep een kerstij op. Een fluitgroep onder leiding u mevrouw Gunst gaf een kerstconcst waarna de heer Wlllemstein de menzang begeleidde. Ds Kroes sloj de avond met een meditatie en eg dankgebed af. Alle bezoekers krege een kerstattentie mee naar huis Brandweerkorps ging naar Roosendaal 's-HEER ARENDSKERKE - Hef,; willige brandweerkorps van 's-Heé Arendskerke maakte onlangs tergt- genheid van het 50-jarig bestaan i uitstapje naar Roosendaal. In sportcomplex 'Leysdream' oefente de vuurbestrijders zich in bowlen e besloten het 'dagje-uit' met een m& tijd Op de weg terug, ter hoogte n Bergen op Zoom. verleenden brandweerlieden nog hulp bij eenkfc ne binnenbrand. f ilm De Witte Zwaan in 't Beest in Goes GOES - De film 'De Witte Zwaan Adriaan Ditvoorst draait vrijdags december in 't Beest in Goes. K Witte Zwaan' is een film over a emotionele en psychologische bar< tussen de moeder en zoon. Ondaas die band leven ze gescheiden schakel tussen die twee is een brieffc de jongen ontvangt. Wat er precies; die brief staat wordt aan het eind vu de film duidelijk. De voorstelling 1» gint om 20.30 uur. Jeugdcentrale houdt kerst-inn Levvedorp LEWEDORP - De jeugdcentrale vat de protestante kerken in Lewedon houdt tweede kerstdag een kersMi Het verenigingsgebouw is tussc 14.00 en 18.00 uur open voor hands arbeid, gezelschapsspelen of een to; je koffie. Kerstviering hervormde gemeente Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK - De kerstwens van de hervormde gemeente word: eerste kerstdag vanaf 10.30 uur gehos, den in de hervormde kerk woutsdijk. Het koperensemble var 'Paul van Belzen verleent muzikai medewerking. Kerstmiddag ouderen in Ellewoutsdijk ELLEWOUTSDIJK - In Ellewous dijk wordt vandaag, donderdag, fc jaarlijkse kerstmiddag gehouden voï ouderen vanaf 60 jaar. De bijeen komst begint om 15.00 uur in hetM van Hattumhuis. Vesperdienst in 's-Gravenpolder 'S-GRAVENPOLDER Zondag 2 december wordt de laatste van eec serie van vier vesperdiensten gehou den in de hervormde kerk in 's-Grt- venpolder. De ziekenhuispredikani gaat voor. De dienst begint 19.00 uw en heeft als thema 'Toch komt de mens aan het licht'. SI MID nijv de a betr weti vooi woe Proi inde creta Fi BEHANDELING PAS NA 1 FEBRUARI SCHAREND1JKE De inwoners van de gemeente Middenschouwen die in de maand januari van het volgend jaar hun woning willen verbeteren, kunnen in die periode geen subsidie van de gemeente aanvragen. Aanvra gen van die aard zullen niet worden gehonoreerd en pas in behandeling worden genomen na 1 februari 1985. Dat besloot de gemeenteraad van Middenschouwen woensdagavond, op voorstel van het college van bur gemeester en wethouders. De raad nam dat besluit, omdat nog niet exact bekend is hoeveel geld de ge meenten in Nederland krijgen als gevolg van de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing. In dat verband stelde het VVD-raads lid I. M. van Langeraad in de raads vergadering voor in 1986 een fonds op te richten voor dorpsvernieuwingsac- tiviteiten. Burgemeester W. den Boer zegde toe dat die suggestie bekeken zal worden Het CDA-raadslld P Ber- revoets wilde weten wat de gezamen lijke gemeenten gaan doen aan het feit dat ze zo weinig subsidie van het rijk hebben gekregen voor dorpsver nieuwing. Wethouder I, C. Padmos (cda) antwoordde haar dat er wellicht nog wat extra geld in het verschiet is. Zo is voor eventuele knelpunten een provinciale pot beschikbaar waar uit geput kan worden. Advies Het PvdA-raadslid W. G. Renden had moeite met het feit dat de gemeente de christelijk nationale school 'Sa- mud' in Kerkwerve geen advieskos- ten van de gemeentelijke technische dienst in rekening brengt. De dienst heeft het schoolgebouw namelijk be keken en geconstateerd dat een volle dige renovatie op zijn plaats is. Dat valt echter onder het normaal onder houd en is dan ook voor rekening van het schoolbestuur. Voor dc kozijnen wilde het college een uitzondering maken omdat die door onbekende omstandigheden te snel verrot zijn. De raad had daar geen moeite mee. maar Renden vond dat hel schoolbe stuur in het kader van het normaal onderhoud wel uc husu-n van technisch advies moest betalen. Bur gemeester Den Boer zegde toe dat in een later stadium te zullen verreke- De bijzondere kleuterschool Pinkeltje mocht van de gemeenteraad isolatie voor een aantal verwarmingsbuizen en twee thermostaatventielen aan schaffen Van Langeraad vond dat het gemeentebestuur wel moet oppassen met het beschikbaar stellen van geld ten behoeve van besparingen op het energieverbruik van scholen. Het ge vaar bestaat volgens hem dat de verzoeken tot isolatie steeds verder gaan, ten koste van de gemeente. De raad bcsldot verder bliksemaflei- dingsinstallaties aan te schaffen voor de torens van de hervormde kerken in Seharendijke en Kerkwerve. Me vrouw Berrevoets wees er op dat ook de kerkgebouwen, volgens een onder zoek, bevattelijk zijn voor bliksemin slag. Ze wilde weten of dal doorgege ven is aan de kerkeraden. De burge meester antwoordde dat dat vanzelf sprekend zal worden gedaan, als het nog niet is geschied. Slagerij Clement Geertesplein 22 Kloetinge Ring 47 Nieuwdorp DE SLAGERIJ MET EIGEN SLACHT- EN WORSTMAKERIJ Aanbieding t/m 24 december Gekruide varkensrollade ...per kg 12,95 Baby kalkoen (bijzonder mals)per kg 9,75 Verse kinper 7,00 Vleeswaren: Boerenken)100 gr 2,65 Garnalen cocktail 100 gr. 2,00 Originele parmaham ,,„ioogr f 5,25 iedereen leest de krant altijd en ovei HOFLEVERANCIER Geschenken voor jubilea en feesten FABERY ÜE JONGE JUWELIERS SINDS 1834 Langa Kerkstraat 30 - Goes GEMEENTE WISSENKERKE De burgemeester van Wissenkerke maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van dé wet op de ruimtelijke ordening, bekend dat de gemeenteraad in zijn openbare vergadering van 12 november 1984 heeft besloten te verklaren dat een wijziging wordt voorbereid van het bestem mingsplan 'Herziening Schotsman/Ruiterplaat'. Deze wijziging heeft betrekking op het verande ren van de bestemming van een gedeelte van het perceel, kadastraal bekend gemeente Wissenker ke, sectie U nr. 235. Genoemd besluit ligt met ingang van 21 decem ber 1984 ter gemeentesecretarie ter inzage. Wissenkerke, 20 december 1984. GEMEENTE ZIERIKZEE De burgemeester van Zierikzee maakt bekend, dat met ingang van 21 december 1984 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, ter inzage ligt een ontwerp van de tweede gedeeltelijke herziening van het bestem mingsplan 'Dam-Oude Haven' met de daarbij behorende toelichting. Deze herziening heeft betrekking op de Mol- zuidzijde en op de hoek Hoge Molenstraat-'s- Heer Arendstraat. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen Zierikzee, 20 december 1984

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 28