Recreatieschap akkoord met overname van De Braakman Geest van de pioniers moet weer vaardig worden over de Ontslag dreigt voor tien part-timers bij de PZC Vlaams blijspel in première van 'Sint-Jan ten Steene PZC/prov'nc'e BUNGALOWEIGENAREN BOOS OVER BESLUIT Onder invloed op motor: boete en rijontzegging Twee PZEM-jubilarissen koninklijk onderscheiden VOORZITTER DON TOT JUBILARISSEN: WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 Wh**! lm 13 u besluiten, zoals is voorgesteld, dan kunnen wij u verzekeren dat dit, met alle ons ten dienste staande middelen, zal worden bestreden Spoed Gs werden per spoedtelex geinfor- voor De Braakman. Er waren niet minder dan 10 'overlegsituaties' met voorzitter en secretaris. Toen de voorzitter van het schap een aanvan kelijke afspraak met de juristen van de belangenclub - afgelopen dinsdag - niet kon nakomen, maar wél liet weten dat hij gisteren bereikbaar TERNEUZEN Een wanhoopspoging van de vereniging van bungalow-eigenaren in De Braakman om een definitieve overeenkomst tot overdracht van het recreatiegebied aan de familie Van den Bosch uit te stellen, heeft geen succes gehad. Ondanks een telex van een advocatenkantoor aan gedeputeerde staten, die zouden moeten verhinderen dat er openbare weg van de hand werd gedaan, en een boze brief, besloot het algemeen bestuur van het recreatieschap dinsdagmiddag met vier tegen drie stemmen om het akkoord aan te gaan. De tegenstand kwam van de drie vertegenwoordigers van Sas van Gent. Zij vinden het onjuist, dat in de overeenkomst een vrij vergaand con currentiebeding is opgenomen, dat de nieuwe eigenaren beschermt tegen ongewenste indringers op zakelijk vlak. Burgemeester drs W. R. V. Du- sarduijn en zijn collega's tilden verder zwaar aan het feit, dat de stukken zó laat klaar waren (de tekst moest maar liefst 17 keer worden herzien voor de punten op de i stonden) dat de raad ze niet meer had kunnen inzien. Volgens voorzitter J. van Rooijen is het in de eerste plaats de taak van de Braak manbestuurders om hun mede-raads leden in te lichten. Wel gaf hij toe, dat door het spoedeisende karakter van de operatie wat 'oneffenheidjes' waren ontstaan. Het schap had echter wei nig keus. Als er niet voor het eind van het jaar zou worden beslist, kostte dat een enorm bedrag aan rente. De Belangenvereniging Bungalowei- meerd over de verkoop van 'openba- was, deelde het advocatenkantoor re' wegen, een spoedoperatie die der toestemming van Middelburg niet kan worden uitgevoerd. Van Rooijen bleef koeltjes onder het schriftelijk geweld. De vereniging van bungaloweigenaren is - zo bena drukte hij - juist bijzonder intensief betrokken geweest bij de plannen pas in januari tijd te hebben. Van Rooijen bestreed dat de wegen in De Braakman een openbaar karakter hebben, zoals bedoeld in de wegen- wet. Ze komen dan ook niet voor op de wegenlegger van de gemeente Ter- neuzen Wél zijn ze openbaar binnen de normen van de wegenverkeerswet, maar dat is een vereiste om borden te kunnen plaatsen en andere verkeers maatregelen te treffen. In de definitieve overeenkomst met de familie Van den Bosch zit nog één onzekerheidover de domeingronden. Ze worden voorlopig gehuurd, in af wachting van een definitieve oplos sing Zoals bekend wil domeinen de hele Braakman liever van de hand doen aan het recreatieschap. De nieuwe eigenaren betalen voor gebouwen en dergelijke 2,3 miljoen. Het recreatieschap ging dinsdagmid dag ook akkoord met nieuwe overeen komsten met Isabella bv, beheerder van jachthaven en indoorsportcen- trum. Die moeten er toe leiden dat spanningen tussen dit bedrijf en de familie Van den Bosch - zoals zich afgelopen zomer voordeden worden voorkomen. genaren Braakman - die zich opwerpt als vertegenwoordigster van 4/5e van de huizenbezitters - liet in een spoed- bnef aan het bestuur weten, niet op de hoogte te zijn van de inhoud van de ontwerp-overeenkomst met Van den Bosch, hoewel de juridische adviseurs daar al enkele weken om zouden hebben gevraagd. De organisatie toonde zich voorts verontwaardigd over het feit. dat ze niet in de gelegen heid werd gesteld om bezwaren ken baar te maken en distantieerde zich tenslotte van de zinsnede uit het voorstel, dat het akkoord in overeen stemming zou zijn met de belangen van de bungaloweigenaren. Het be stuur dreigde het schap tenslotte met fel verzet tegen het akkoord: „Mocht Nieuwe pastoor in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - Tijdens een plechtige eucharistieviering (zondag 6 januari) in de rooms-katholieke parochiekerk H. Johannes den Doper in Sint-Jansteen wordt de nieuwe pastoor G. Claessens voor die paro chie geïnstalleerd. De installatie wordt verricht door deken J. Aarts uit Middelburg. Na de eucharistieviering worden alle paro chianen in de gelegenheid gesteld om kennis te maken met de nieuwe pas toor. Daarvoor bestaat gelegenheid van 11.30 tot 13.00 uur in het gemeen schapscentrum 'De Warande' in Sint- Jansteen. De eucharistieviering in de kerk begint om 10.00 uur Voor de dertigste keer kerstconcert Zeeuwse koorschool GOES - De stichting Zeeuwse koor school Goes verzorgt op tweede kerstdag voor de dertigste keer een kerstconcert in de rooms-katholieke Magdalenakerk te Goes. Het jongens koor geeft jaarlijks meer dan 40 con certen in binnen- en buitenland. Zo werden dit jaar onder meer voorstel lingen gegeven ten bate van Unicef, en in oktober van dit jaar een aantal in de Beierse Alpen. Het jubileum kerstconcert vindt ech ter dichter bij huis plaats. Het pro gramma is als volgt: Carol, 'Once in Royal Davind's city'. Gregoriaans: 'Ecce nomen Domini' Van J. P. Swee- linck het 'Hodie Christus natus est' en '0, Kerstnacht schooner dan de da gen'. Van G, P. de Palestrina het 'Alma Redemptoris Mater' en van J. S. Bach 'Beieite dich Zion', R. Vaug- fcan Williams met 'Quem pastores laudavere', R. L. Pearsell met 'In dulci jubilo' en het 'Coventry caral' naar de vertaling van F. Bastiaensen pr. Voorts het 'Kyrie' van M. A. Charpen- tier en de kleine koorschooljongens zingen achtereenvolgens het 'Ave Ma ria' van C. Franck, het 'Wiegenlied' van M. Reger en 'Stille Nacht' van Fr. X Gruber. Tot slot zingt iedereen het lied 'Gloria in exelsis Deo' van Fr. Schubert. De aanvang is 15.30 uur en het gezel schap staat onder directie van E. Heijblok. POLITIERECHTER J. van Rooijen....koeltjes.... MIDDELBURG - De 20-jarige Mid delburger A. de G. stapte van de zomer na het gebruik van een pilsje of tien op zijn motor. Op de Rouaan- sekaai reed hij tegen een auto op. die beschadigd werd aan bumper en spatbord. Hij dacht dat het nogal meeviel en reed door naar huis. De G. reed nog met een oefenvergunning. Kort na thuiskomst kreeg hij de poli tie aan de deur die hem meenam voor de bloedproef Daar werd een promil lage van 1.45 bij gevonden. Voor het rijden onder invloed en het doorrijden na de aanrijding werd De G. dinsdag door de politierechter in Middelburg conform de eis veroordeeld tot dui zend gulden boete en negen maanden rijontzegging waarvan drie maanden voorwaardelijk. R. de K. (19) uit Zaamslag kreeg na afloop van een feestje in Terneuzen een aanrijding in de Korte Kerk straat. Ook hij reed door omdat hij gedronken had en bovendien nog geen WA-verzekering had ook. Bij hem had de bloedproef 1.05 tot resul taat. Tegen hem werd duizend gulden boete en vijf maanden rijontzegging geeist voor het doorrijden na ongeval en het rijden onder invloed. Daar naast nog 300 gulden voor het onver zekerd rijden. In verband met De K.'s geringe inkomen verminderde de poli tierechter de boete met 200 gulden, maar verder volgde hij de eis. SINT-JANSTEEN De toneelver eniging Camere van Rhetorica 'Sint-Jan ten Steene' uit Sint-Jan- steen heeft deze week de repetities besloten van het Vlaamse blijspel 'Aan den toog in Absdale'. Het stuk gaat zaterdag 22 december in pre mière in het gemeenschapscen trum 'De Warande' in Sint-Jan steen. Dit is een première voor Een scene uit het blijspel 'Aan den toog in Absdale' van de toneelvereni ging in Sint-Jansteen, waarvan zaterdag de premire is Nederland, want het toneelstuk is slechts door twee Belgische toneel verenigingen op de planken ge bracht. Vier jaar geleden speelde 'Sint-Jan ten Steene' het blijspel 'De Mirakel makers van Absdale'. Het oorspron kelijke stuk 'De Mirakelmakers' werd toen door regisseur Piet Ver- wer aangepast aan de situaties in Absdale en gebracht in een Steens dialect 'Aan den toog in Absdale' is het vervolg op 'De Mirakelmakers van Absdale'. Het oorspronkelijke 'aan den toog in Prospeer' is op nieuw door regisseur Piet Verwer en George Martens aangepast aan de toestanden van toen in Absdale en Sint-Jansteen, met de toestemming van de schrijver Hugo Willems uit het Belgische Beveren. Deze week werd de generale repetitie gehou den. Het stuk behandelt de proble matiek van de kleine kernen en speelt zich voor het grootste deel af in het plaatselijk café van Wies, gespeeld door George Martens. Na de premiere van zaterdag wordt de klucht verder opgevoerd zaterdag 29 en zondag 30 december. De aan vang is steeds om 20.00 uur Zater dag 19 en zondag 20 januarie '85 wordt het stuk opgevoerd in het gemeenschapscentrum 'Den Dul- laert' in Hulst. De aanvang is ook hier 20.00 uur. De spelers zijn: George Martens, Annie Coppieters, Henk van de Branden. Christiane Sturms. Walter Boussen, Peter de Cock, Linda Buys. Frans de Schepper. R. Cley- man, H. Baes. Roger Cleyman en C. van Helsland. In de figuratie de overige leden der Camere en de 'Muziek van Steen', onder leiding van Jo Verschelden De grime is in handen van Corrie Voet. Jenny de Schepper en Christianne Mac Tag- gart. Decorbouw: J. Coppieters, R. Cleyman. C. Nachtegaal en J de Potter. Decorschildering: W Lau- ret. Belichting en geluid: R. Merckx. Rekwisieten: W. Dobbe- laer; souffieuse; R. Thijs-Verdur- m'en Het bruidswerk is in handen van Elly Aninga-van den Branden. Commissaris dr C Boertien speldt de heer K Hamehnk de versierselen op. behorend bij de koninklijke onderscheiding. Commissaris dr C Boertien speldt de heer P. C. van der Staay de versierselen op. die behoren bij de koninklijke onderscheiding MIDDELBURG - Twee jubilaris sen - veertig jaar in dienst van de PZEM - zijn dinsdagmiddag tij dens de jaarlijkse bijeenkomst in de Middelburgse Schouwburg ko ninklijk onderscheiden. Commis saris der koningin dr. C. Boertien speldde de heren K. Hamelink, assistent-rayonchef in Terneuzen en P.C. van der Staay uit Oost- Souburg, magazijnbeheerder de zilveren medaille op. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Dit jaar vierden vier PZEM-perso- neelsleden hun 40-jarig en 22 men sen hun 25-jarig jubileum in dienst van het bedrijf. Gelukwensen waren er behalve van de commissaris van PZEM-voorzit- ter W. Don en burgemeester C. Ockeloen uit Terneuzen. Don: „In de twee gedecoreerden eert de maatschappij het beste dat wij allen tesamen bij de PZEM bezit ten. deskundigheid, plichtsbe trachting en verantwoordelijk heidsgevoel De heer Don bracht namens de raad van bestuur dank aan alle jubilarissen en gepensioneerden voor hun inzet aan het bedrijf „U bent een soort kroonkeuze uit de 1450 mensen bij de PZEM." zei hij. Don wees erop. dat er steeds meer personeelsleden voor hun pensio nering het bedrijf verlaten. „Dege nen die de rit tot hun 65e jaar uitzitten, zijn witte raven" Hij noemde de beide onderscheiden personeelsleden en de Jubilarissen en gepensioneerden „de pioniers van het bedrijf' Jubliarissen de PZEM-jubilarissen van 1984 zijn: 40 jaar: Kr Hamelink. Ter neuzen. P. C. van der Staay. Oost- Souburg. C P. Mol Oost-Souburg. H B Joziasse. Middelburg. 25 jaar: F van den Bosse. Sint-Laurens, C Maas. Lewedorp; A Bimmel. Mid delburg; M. C. van Alten, Terneu zen. J I. Hermans. Middelburg; C I J Gillissen. Middelburg; C. P Maat, Terhole, C. J van der Weel, Middelburg; J. Hannck, 's-Heer- Arendskerke; C. W. Heerlen, Mid delburg. M. C. Gabrielse, Middel burg, J. Sohier. Vlissingen. J. Mol. Middelburg; C. in 't Anker. Terneu zen. P C. de Jonge. Sint-Annaland: J C. Maas. Middelburg M. P. A. Rénne. Middelburg: C. Lampers Middelburg: J de Jonge. Middel burg; W. A. J. van Vooren. Bier vliet, A A. van Wilde. Middelburg. C. Siereveld, Middelburg Kerstvogelshow in De Halle Axel AXEL De Zeeuw s-Vlaamse Vogel vrienden uit Axel houden tijdens de kerstdagen de traditionele onderlin ge vogelshow in de foyer van het cultureel centrum De Halle. De show- is te bezichtigen op maandag 24 de cember, dinsdag 25 en woensdag 26 december. Voor de kerstshow wordt de foyer herschapen in een tropische tuin. Naar verwachting zullen er 276 vogels worden geëxposeerd, waaronder alle soorten kleurkanaries. bastaarden, zebravinken en ruim 100 tropische vogels van verscheidene rassen. Voorts zijn grasparkieten, agapomi- den en kwartels te zien De openingstijden van de vogelshow- in De Halle zijn maandag en dinsdag van 10.00 tot 12 00 uur en van 14.00 tot 17 00 uur en woensdag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 16.00 uur. Kerstinstuif in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - De evenementen commissie van de Stichting De Wa rande in Sint-Jansteen houdt vrijdag 28 december, in samenwerking met de tafeltennisclub Steen en defeugdaf- deling van de voetbalvereniging Steen, een kerstinstuif in De Waran de Er zullen verschillende gezel schapsspelen en attracties zijn De instuif begint om 19.30 uur. EMM in 'Koew acht huldigde twee leden KOEWACHT - De muziekvereniging •Eendracht Maakt Macht' (EMM) uit Koewacht heeft zaterdagavond tij dens een concert in het gemeen schapscentrum 'De Vlasschaard' in Koewacht twee leden gehuldigd. De twee jubilarissen. C Inghels die al zestig jaar en J. Hamelinck die al veertig jaar lid is van de plaatselijke muziekvereniging, werden tijdens de pauze van het concert door de voorzit ter van de fanfare in de bloemetjes gezet Ook voorzitter E. de Deckere van de Bredase muziekbond had in zijn toespraak alle lof en waardering voor beide jubilarissen. Daarna speld de hij hen de zilveren speld op en overhandigde de daarbij behorende oorkonde. De dames kregen een bloe metje. Na de muziekvereniging 'Hei kant' uit Heikant traden de organise rende muziekvereniging EMM en de Hulster blaaskapel 'Hulsthacker Bub'n op. De laatste zorgde na afloop van het concert ook voor passende klanken waarop nog wat werd nage praat en een dansje werd gemaakt Kerstman in Axel AXEL De kerstman brengt vrijdag een bezoek aan Axel Op uitnodiging van de stichting Streekcentrum rijdt hij van 19 00 tot 21.00 uur met een paardenkoetsje door het winkelge bied Hij zal surprises uitdelen. Ruilavond in Sluis SLUIS - De Sluisse vereniging van verzamelaars 'De Collectie' houdt vrijdag 21 december een ruilavond voor postzegels, munten en ansichten in het gemeenschapscentrum 't Zou te Vestje' in Sluis Tijdens deze spe ciale kerstruilavond wordt een extra grote veiling met lage inzetten van kavels postzegels en munten gehou den Verder is er een grote verloting De ruilavond begint om 19.30 uur. de veiling rond 20.30 uur. ONDANKS VERPLICHTING GEEN LID VAKBOND VLISSINGEN - Tien part-time werk nemers van de afdeling expeditie Vlissingen van de Provinciale Zeeuwse Courant dreigen te worden ontslagen als zij geen lid worden van een van de vakbonden voor grafisch personeel. Op grond van de collectie ve arbeidsovereenkomst voor grafi sche bedrijven is het lidmaatschap van een vakbond verplicht. De direc tie van de PZC is door de Centrale Commissie Drukkerijbedrijven tot tweemaal toe. op de vingers getikt vanwege het niet nakomen van deze verplichting. De laatste keer - de commissie deed 22 oktober uitspraak - resulteerde dat in een boete van 2.500 gulden. Volgens PZC-directeur K. Scherphuis zal de directie de lijn van de bond volgen en zal voor de betrokken werknemers ontslag wor den aangevraagd als zij per 1 januari geen lid zijn geworden van een bond of dispensatie hebben gekregen. De Centrale Commissie Drukkerijbe- MIDDELBURG - De PZEM moet de komende jaren de „vitaliteit en wils kracht opbrengen om een produktie- en distributie-eenheid op te bouwen die zichzelf respecteert en zijn voort bestaan rechtvaardigt. Die nieuwe taken aandurft en die zich sterker marktgericht zal willen opstellen". Dat zei PZEM-voorzitter W. Don dins dagmiddag tijdens een bijeenkomst van jubilarissen en dit jaar gepensio neerden van het Zeeuwse nutsbedrijf in de Middelburgse Schouwburg. Hij doelde er mee op de uitdagingen, die aan personeel en bedrijf worden ge steld bij de landelijke ontwikkeling naar grote produktie-eenheden, een ontwikkeling die - zoals hij zei - „de PZEM tot in de wortels zal raken". Don wees erop, dat landelijk verschil lende besprekingen gaande zijn over de samenwerking van energiebedrij ven. „In welke richting dat voor de PZEM zal gaan is nog een groot vraagpunt". Hoewel die samenwer king in eerste plaats de produktie betreft, noemde hij het de opgave om voor het hele bedryf „een overlevings strategie" op te zetten. „De geest van dc piomers moet weer vaardig over ons worden", zei hij. De heer Don wees er in zijn toespraak op, dat die vitale ontwikkelingen in de energievoorziening voor de PZEM valt in een periode waarin ouderen in toenemende mate gebruik maken van de VUT of van de mogelijkheid met 40 dienstjaren uit het bedrijf te vertrek ken In dat verband noemde hij ook de wisseling van de directie en direc tiestructuur. volgend jaar maart, na het vertrek van ïr M.D. Dalebout. Er zal - betoogde hij - van de nieuwe directie extra aandacht aan begelei ding en motivatie van personeel nodig zijn. Uitdaging Don: „De PZEM - gescheiden in Pro duktie en Distributie - is iets nieuws, een nieuwe uitdaging. De PZEM-ge- meenschap zal die alleen aankunnen als ze over vitaliteit beschikt, over eensgezindheid zoals die heeft be staan in andere perioden waarin het bedrijf grote schokken moest door staan. En dan ben ik weer terug bij de generatie, die het bedrijf heeft helpen opbouwen na de oorlog en de waters noodramp, of na de PZEM-affaire.' De PZEM-voorzitter wees erop. dat volgend jaar 14 PZEM-medewerkers gebruik zullen maken van de moge lijkheid na 40 ambtelijke jaren de dienst te verlaten. In de daarop vol gende jaren zal dat aantal toenemen, verwachtte hij. Don vond dat ver schijnsel .een verkenning naar de achtergronden" waard Daarbij atten deerde hij erop, dat het gaat om een groep, die nog relatief jong is, „maar een schat aan ervaring met zich draagt". Overzicht PZEM-directeur ir M.D Dalebout gaf het gezelschap jubilarissen en gepen sioneerden een overzicht van de be langrijkste zaken bij de PZEM dit jaar Naast de bouw van de kolencen trale - met tenslotte toch 100 procent ontzwaveling, de toetreding tot de COVRA en de fusie van Middelburg in de PZEM noemde hij de ontwikkelin gen rond de energieproduktie in Ne derland Dalebout zag die grotere prod uk tie verbanden wel als nood zaak. maar „Liever had ik gezien, dat ook de distributie erbij betrokken wordt Er zit tussen produktie. trans- Dort en distributie een wisselwerking Nu kan de ontwikkeling tot een volle dige scheiding leiden en dat zal in de praktijk wel problemen kunnen ge ven" Hij complimenteerde het be stuur met de keuze van de vier nieuwe directeuren - „de jongelui'zoals hij zei - die hem per 1 april zullen opvol gen drijven - een rechtsprekend orgaan inzake CAO-geschillen met vertegen woordigers van werkgevers en werk nemer - ueeu in februari van dit jaar voor de eerste maal uitspraak naar aanleiding van een klacht van de afdeling Walcheren van de vakbond Druk en Papier FNV. De commissie bleek evenals de vakbond van mening dat het bewuste CAO-artikel bij de PZC niet werd nageleefd. „Wij zijn daar toen niet zo op ingesprongen, omdat een van de vakbondsbestuur ders de betrokkenen opnieuw zou benaderen. Er bleek echter sprake van een communicatiestoornis. Die had tot gevolg dat de bonden aanvan kelijk de indruk hadden dat de PZC terughoudend optrad", aldus de heer Scherphuis Waarnemend voorzitter van de afdeling Walcheren van Druk en Papier, de heer J. Spruit noemt de benaming 'communicatiestoornis' on juist. ,.De directie heeft aanvankelijk gezegd: we piekeren er niet over om maatregelen te nemen. Pas later kwam de directie met het argument dat een hoofdbestuurder had gezegd dat de kwestie bij de CAO-onderhan- delingen aan de orde zou komen en maatregelen dus niet direct nodig waren", aldus de heer Spruit. Toen de commissie de PZC voor de tweede maal terechtwees - ditmaal met een boete van 2.500 gulden - was volgens directeur Scherphuis het moment aangebroken om stappen te onderne men „Verdaging van de beslissing kan leiden tot. verdergaande stappen van de bond. Wij zullen hun lijn volgen, al geeft het anno 1984 een wrang gevoel zoiets te doen" Na de laatste uitspraak van de com missie werd ook de PZC-ondeme- mingsraad bij de affaire betrokken Tot die tijd was het uitsluitend een zaak tussen vakbonden en directie aldus or-voorzitter R Francooy Pas na de uitspraak van de commissie werd het ook een zaak voor de onder nemingsraad, omdat, zo schrijft de or in een brief aan de directie, het aan zien van de PZC is geschaad. Het feit dat de directie nu te kennen heeft gegeven uitvoering te willen geven aan de uitspraak van de Centrale Commissie Drukkerijbedrijven heeft de instemming van de or. „Wij willen dat de CAO wordt nageleefd", aldus de heer Francooy Daarmee geeft hij precies weer waar het de vakbonden - Druk en Papier werkt in deze nauw samen met de Grafische Bond CNV - om gaat. .Het gaat er niet om of het verplichte lidmaatschap terecht of onterecht is", aldus de heer Spruit, „Het gaat er omdat er afspraken zijn gemaakt en die moeten worden nageleefd. Als men dat artikel wil wijzigen, dan is de onderhandelingstafel daarvoor de plaats. Nu gaat het er om dat de uitspraak van de commissie bindend moet zijn voor alle partijen. Het is beslist niet onze bedoeling dat de betrokkenen worden ontslagen Wij willen dat zij zich aanmelden als lid. net als iedereen" Gesprek De directie en ondernemingsraad hebben de tien betrokken werkne mers uitgenodigd voor een gesprek. Dat moet vrijdag plaatsvinden. In dat gesprek zullen, zo blijkt uit een door de directie aan de betrokkenen verzonden brief, de achtergronden worden belicht van het directiebe sluit om in het uiterste geval ontslag aan te vragen voor de tien werkne mers. Die zijn met zonder meer bereid om toe te treden tot een vakbond, zo blijkt uit een reactie de als woordvoer der optredende J. J Lameijn. „Het is toch te gek dat je wordt verplicht om lid te worden. Bovendien is het over dreven om lid te worden van een grafische bond. want ons werk heeft niets met het grafische bedrijf te maken. Dat werk is al achter de rug als wij aan de slag gaan. Bovendien zou ik zestien gulden moeten betalen voor dat lidmaatschap, terwijl ik maar dne uur per dag werk" Volgens de heer Lameijn is ongeveer de helft van de betrokkenen, onder wie hijzelf, nooit lid geweest van een bond en is hen ook nooit op de verplichting daartoe gewezen De overigen hebben hun lidmaatschap opgezegd uit on vrede met de acties bij de grafische bedrijven m maart 1982 Dc heer Lameijn wil het op een ontslagaanvraag aan laten komen. „Ik wil wel eens zien of de bond dc verplichting o~i lid te worden hard kan maken". Of de betrokkenen een eventueel ontslag langs juridische weg zullen aanvechten, kon hij nog niat zeggen. Een collectief ontslag van de tien werknemers kan volgens directeur Scherphuis wel betekenen dat de ver schijning van de PZC gedurende eni ge tijd gevaar loopt Er zal dan ln leder geval enige vertraging optre den"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 27