Recreatieschap akkoord met overname van De Braakman Streven naar een 'nettetaal miskent waarde van dialect Graaf Mauritshuys heeft behoefte aan uitbreiding 'Schoolmaatschappelijk werk kan niet worden overgenomen' BUNGALOWEIGENAREN BOOS OVER BESLUIT ONDERWIJZER EIKENHOUT: Kritiek burgemeester op baanlozenkrant gelaakt WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 TERNEUZEN Een wanhoopspoging van de vereniging van bungalow-eigenaren in De Braakman om een definitieve overeenkomst tot overdracht van het recreatiegebied aan de familie Van den Bosch uit te stellen, heeft geen succes gehad. Ondanks een telex van een advocatenkantoor aan gedeputeerde staten, die zouden moeten verhinderen dat er openbare weg van de hand werd gedaan, en een boze brief, besloot het algemeen bestuur van het recreatieschap dinsdagmiddag met vier tegen drie stemmen om het akkoord aan te gaan. De tegenstand kwam van de drie De Belangenvereniging Bungalowei- vertegenwoordigers van Sas van genaren Braakman - die zich opwerpt Gent Zij vinden het onjuist, dat in de als vertegenwoordigster van 4,5e van overeenkomst een vrij vergaand con- de huizenbezitters - liet in een spoed- currentiebeding is opgenomen, dat de brief aan het bestuur weten, niet op de nieuwe eigenaren beschermt tegen hoogte te zijn van de inhoud van de ongewenste indringers op zakelijk ontwerp-overeenkomst met Van den vlak. Burgemeester drs W R. V Du- Bosch, hoewel de juridische adviseurs sarduijn en zijn collega's tilden verder daar al enkele weken om zouden zwaar aan het feit. dat de stukken zó hebben gevraagd. De organisatie laat klaar waren (de tekst moest maar toonde zich voorts verontwaardigd liefst 17 keer worden herzien voor de over het feit. dat ze niet in de gelegen- punten op de stonden) dat de raad ze heid werd gesteld om bezwaren ken- niet meer had kunnen inzien. Volgens baar te maken en distantieerde zich voorzitter J. van Rooijen is het in de tenslotte van de zinsnede uit het eerste plaats de taak van de Braak- voorstel, dat het akkoord in overeen- manbestuurders om hun mede-raads- stemming zou zijn met de belangen ledenintelichten.Welgafhijtoe.dat van de bungaloweigenaren. Het be door het spoedeisende karakter van stuur dreigde het schap tenslotte met de operatie wat 'oneffenheidjes' waren fel verzet tegen het akkoord: „Mocht ontstaan Het schap had echter wei nig keus. Als er niet voor het eind van het jaar zou worden beslist, kostte dat een enorm bedrag aan rente. n. Wél zijn ze openbaar binnen de nonnen van de wegenverkeerswet, maar dat is een vereiste om borden te kunnen plaatsen en andere verkeers maatregelen te treffen. In de definitieve overeenkomst met de familie Van den Bosch zit nog één onzekerheid: over de domeingronden, u besluiten, zoals is voorgesteld, dan Ze ™rden ™orlopig gebuurd, in af kunnen wij u verzekeren dat dit. met wachUng van een definitieve oplos- sing Zoals bekend wil domeinen de hele Braakman liever van de hand doen aan het recreatieschap. De nieuwe eigenaren betalen voor gebouwen en dergelijke 2.3 miljoen Gs werden per spoedtelex geinfor- Het recreatieschap ging dinsdagmid- Spoed meerd over de verkoop van 'openba- .egen, een spoedoperatie die der toestemming van Middelburg niet kan worden uitgevoerd. Van dag ook akkoord met meuwe overeen komsten met Isabella bv* beheerder van jachthaven en mdoorsportcen- trum. Die moeten er toe leiden dat NCVB 't Zand hoifdt kerstbijeenkomst MIDDELBURG - De afdeling Middel- burg-'t Zand van de NCVB houdt donderdag 20 december de kerstvie ring in de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Volkskerstzang in burgerzaal stadhuis Middelburg geslaagd MIDDELBÜRG De Koninklijke vereniging 'Uit het Volk voor het Volk' te Middelburg mag terugzien op een geslaagde volkskerstzang- avond dinsdagavond. In de burger zaal van het stadhuis. Ongeveer 150 mensen woonden deze sfeervolle avond bij. Bij afwezigheid van burgemeester Wolters werden de honneurs waarge nomen door wethouder Vinke. Muzi kale medewerking werd verleend door het Middelburgs muziekkorps en het Nieuwlands dameskoor. Het Leger des Heils, onder leiding van kapitein J. H. W. Elhorst verzorgde de schrift teksten en de verbindende teksten. Kerstviering voor ouderen Zoutelande ZOUTELANDE De NCVB-afdeling Zoutelande houdt vrijdag in samen werking met de Hervormde Vrou wengroep een kerstavond voor alle inwoners van Zoutelande boven de 65 jaar. De bijeenkomst is vanaf 19.30 uur in zaal Middendorp. Muzikale medewerking wordt ver leend door het dubbelkwartet van de muziekvereniging Luctor et Emergo. Mevrouw L. Wouters heeft de leiding Rooijen bleef koeltjes onder het spanningen tussen dit bedrijf en de schriftelijk geweld. De vereniging familie Van den Bosch - zoals zich van bungaloweigenaren is - zo bena- afgelopen zomer voordeden worden drukte hij - juist bijzonder intensief voorkomen. betrokken geweest bij de plannen voor De Braakman. Er waren niet minder dan 10 'overlegsituaties' met voorzitter en secretaris. Toen de voorzitter van het schap een aanvan kelijke afspraak met de juristen van de belangenclub - afgelopen dinsdag - niet kon nakomen, maar wél liet weten dat hij gisteren bereikbaar was. deelde het advocatenkantoor mee pas in januari tijd te hebben. Van Rooijen bestreed dat de wegen m De Braakman een openbaar karakter hebben, zoals bedoeld in de wegen- wet. Ze komen dan ook niet voor op de wegenlegger van de gemeente Ter- MIDDELBURG Een dialect is naast zijn functie als communicatie middel, tegelijkertijd een vertaling van een specifieke achtergrond die een groep mensen kenmerkt. Volgens L. Eikenhout, mede-auteur van het onlangs verschenen boek 'Dialect op kerk m Zoutelande wordt zondag- vooMBevcUM, geeft een streek flunnn VI rlpppmhor pon Irorctponrr. taal om juist die reden de geschiede nis van gewone mensen weer. „De iens naam Onderwijzer L. Eikenhout geeft onderricht in de „Zeeuwse taele" Kerstzangavond in Zoutelande ZOUTELANDE In de hervormde kerk in Zoutelande wordt zondag avond 23 december een kerstzang avond gehouden. Muzikale medewer- king verlenen de plaatselijke muziek- ^htèr"dTpïoc'É! vereniging Luctor et Emergo onder die van"Kar6e, de vijtdc leiding van J. Huiszoon, en de Chnste- men te stellen en deze door verschil lende mensen uit dezelfde streek te Zeeuw neemt onwillekeurig dc in- eigenheid in taalgebruik met de Hol loed van anderstaligen toe. Opval- landse taalstroom wegebt". laten inzien. Onbekende woorden lend daarbij is dat de uitspraak van Een ander aspect waar Eikenhout de konden op deze wijze worden gefil- bewoners in het westen des lands als teloorgang van het dialect aan wijt is terd. Aan het boek i taalkun dige verantwoording van de beschrijving van het dialect toege voegd. In feite is hoofdonderwijzer Eiken een spreekrichtlijn dient voor vele Zeeu- de sterk verminderde arbeidsintens!- J. van Rooijen....koeltjes HE1NKENSZAND De baanlozenkrant 'Regionaal Informatie Blad', kort weg RIB. mag alleen een informatief karakter dragen. Opiniërende artikelen zijn uit den boze. Het blad wordt tenslotte indirect, via het Bevelandse project 'Mensen zonder Baan', door de overheid bekostigd. Burgemeester G. Huitsing van Kapelle verkondigde dinsdagmiddag deze mening tijdens de vergadering van de regionale stuurgroep werkloosheid voor Noord- en Zuid-Beveland in Heinkenszand. Hjke Zaugveremgmff onder e.ding de vorml„ Vdn hel dialect ,ijn van J. Hekhma Da P O Vellekoop schij„liik onbelangrijke historie", al- verzorgt de meditatie. Het concert d ÉikinhouLJii dat ia iets dat mi j beent om 19.00 uur bij„„d(r en ook heeft gemotiveerd om samen met mevrouw E. J. van den Broecke-de Man het boek te schrijven". De Zeeuwsche Vereeniging voor Dia lectonderzoek presenteerde met 'Dia lect op Noord-Beveland' het vierde in de reeks regio-boeken over de dialec ten in Zeeland, Deze vereniging stelt zich ten doel om de belangstelling te bevorderei\,in de dialecten van Zee land en Goeree-Overflakkee In het nieuwe boek doen de auteurs dat door bepaalde onderwerpen zoals 'Kleding en schoeisel'. 'Geld en handel' en 'Kerk en geloof te behandelen. Van al deze onderdelen zijn de dialect schoolboeken is te lezen, maakte in wordt afgedaan. „Het moest eigenlijk en. „Het dialectsprekende individu viteit van de landbouw in de provin hoort er in de sfeer der grote steden cie. Een aanzienlijk deel van het nagenoeg niet bij. Je bent dan een streektaalidioom bevat woorden en eenvoudige boer die in onbegrijpelij- uitdrukkingen die op een of andere hout uit Middelburg van mening dat ke klanken slechts spreekt over wijze te maken hebben met het boe met het verschijnen van het boek. het koeien en de klei", stelt Eikenhout, renbedrijf. Deze konden ontstaan dialect mm of meer als curiositeit „Helaas wordt dit superioriteitsge- vanwege de veelvuldige contacten die oei bij veel, vooral jongere Zeeuwen de boerenknechten met elkaar onder- niet nodig zijn dat deze opsomming gemeengoed, met als gevolg dat de hielden. Met de komst van allerlei van het dialect in Noord-Beveland in machines die naast een hogere op 'Wildrit' MAC brengst ook veel lawaai produceer den, vervielen de contacten tot een Scheldegouwen bescheiden 'wees gegroet' vanaf de boekvorm zijn beslag vindt", vertelt Eikenhout „De schop uit vroeger tijd, die nu in het museum staat, heeft namelijk ook geen gebruikswaarde meer. over een tiental jaren geldt dat de stem langzaam maar zeker in sterkte af neemt. Wegebben Het verdwijnen van streektalen heeft naar de mening van de rasechte Noordbcvelander te maken met de mogelijkheid van de Zeeuwen om Vergadering Overlegorgaan in Domburg Huitsing reageerde hiermee op een brief vaan de redactie van RIB die ter goedkeuring voorlag aan de regionale stuurgroep. Hierin wordt gesteld dat het krantenproject moet voldoen aan het algemeen geldende doel van de Wet Werkloosheids Voorzienin gen! WWV). te weten het opdoen van - arbeidservaring. De inhoud mag, al- mevrouw T. Schoenmakers vertelt dus het schrijven, bestaan uit zowel actuele informatieve als opiniërende stukken. Dit schoot de stuurgroepver tegenwoordiger van Kapelle in het verkeerde keelgat. Hij stelde dat bij voorbeeld een wijziging van dc WWV alleen weergegeven mag worden, dus zonder commentaar. „Als overheid geven we geen subsidie om kritiek te feest in hotel Walcheren in Koudeke- ontvangen", verduidelijkte Huitsing kre Er was samenzang, declamatie en zijn standpunt. het kerstevangelie werd verteld Tot slot was er een eezamenlnke brood- eze redenering stuitte op felle kn- £1^,tiek van directeur J. Vermeulen van Burgemeester Huitsing deed nog een poging de stuurgroep iets in zijn vaarwater te krijgen. Hij stelde bij wijze van compromis voor het weer geven van opinies te beschouwen als aanvulling op informatiever- op dialectische oorspronkelijkheid een kerstverhaal. Plattelandsvrouwen vierden kerstmis KOUDEKERKE Afdeling Koude- kerke van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen vierde het kerst strekking. Geen enkel stuurgroeplid volgde hem daarin. De Kapelse verte genwoordiger volhardde in zijn opi nie en stemde uiteindelijk als enige tegen dc brief aan de baanlozenkrant. maaltijd. De volgende bijeenkomst is "emeénteliik arbeidsbureau de jaarvergadering, die maandag 28 gemeentelijk arbeidsbureau januari wordt gehouden School hield bazaar voor Ethiopië WESTKAPELLE - De kinderen en het personeel van de School met de Bijbel en de kleuterschool 'De Lichtstraal' in Westka pelle hielden een bezaar die druk werd bezocht. De opbrengst was bestemd voor Ethiopié en bedroeg 3.358.20. Ook in 1985 bazaar in Grijpskerke GRIJPSKERKE De opbrengst van de bazaar rommelmarkt, die elk jaar in Grijpskerke wordt gehouden, gaat de komende jaren naar een land in de derde wereld. In 1985 gaat de op brengst naar Eritrea, een provincie in Ethiopié, die streeft naar onafhan kelijkheid. In voorafgaande jaren werd de bazaar ten bate van de restauratie van de hervormde kerk aan de Kerkring in Grijpskerke gehouden. Toen de res tauratie was voltooid, werd naar een ander doel gezocht De organisatie van de bazaar is in handen van de leden van de gereformeerde en her vormde kerk in Grijpskerke. Bingo-avond VLISSINGEN In het Woltershuis Goes. Hij verweet de Kapelse burge meester koudwatervrees „De bevoog ding die u hier gewenst acht. is anno 1984 ronduit ouderwets", gaf Vermeu len hem mee. Ook de voorzitter van de stuurgroep, de Borselse wethouder drs P. Vollaard, deelde de mening van de Kapellenaar niet. Hij gaf aan dat voor de baanlozenkrant dezelfde jour nalistieke maatstaf geldt als voor an dere bladen, opinies met weergeven in informatieve verhalen. H. Comelisse. wethouder van Reimerswaal, vond het allemaal niet zo'n probleem „Als de redactie te ver gaat", zei hij. „halen we gewoon een streep, door de reke ning". GOES - Wethouder ïng J. de Graag van welzijn voert een verdeel- en heerspolitiek ten aanzien van het schoolmaatschappelijk werk (SMW) tractor of combine Een, volgens un„, .ui „.v.>mu jrnui uat MIDDELBURG - De Middelburgse kenbout. weinig vruchtbare voedings- misschien voor het dialect ook". Want Auto- en Motorclub Scheldegouwen bodem voor het groeien, of op air. ondanks de uitgebreide publicatie houdt zaterdag de traditionele Wddrit npnst behouden van het dialect moet ook Eikenhout constateren dat afsluiting van het seizoen. Deze 0ok op de Noordbevelandse scholen dialectsprekend Zeeland puzzel~ en gezelligheidsnt wordt ge- 1S de piat-Zeeuwse conversatie tussen houden op het grondgebied van de leerlingen tot de uitzonderingen gaar, gemeente Veere. Start (om 13.30 uur) behoren. Met gevoel voor hoe het en finish zijn bij de Campveerse To- hoort spreken de scholieren aan E1. ren- kenhouts school steevast over 'jullie schrijven' en niet meer van 'julder schrieve'. Het algemeen beschaafd Nederlands heeft zijn intrede gedaan op een plaats waar voorheen leer krachten vergeefs probeerden hun leerlingen van de Zeeuwse uitspraak DOMBURG - Het Overlegorgaan af te helpen. Eikenhout: „Als onder- Midden- en Kleinbedrijf te Domburg wijzer deed je vroeger je uiterste bes; houdt vnjdag een vergaderin m het om keurig Nederlands te spreken, en gemeentehuis De agenda vermeldt als goed schoolmeester verwachtte je niet-katholieke de bespreking over het afgelopen zo- dat ook van de kinderen". De veran- Noordbevel anders van het eiland af', merseizoen en het bevoorraden van derde opvatting over het dialect bete- betoogt Eikenhout. Met de grotere bedrijven in de kern Domburg. De kent volgens de hoofdonderwijzer niet 1 A j||* 'ÉT"dat tegenwoordig op elke basisschool het streekdialect voertaal dient te zijn. De tolerante houding van de school ten aanzien van de streektaal moet naar de mening van Eikenhout worden gezocht in zijn functie voor het moedertaalonderwijs en bijvoor beeld taalexpressie. De streektaal dreigt langzamerhand een bijzonderheid te worden. De wei nige mensen die het nog spreken vervullen op den duur de functie van cultuurattractie, zoals sommige In dianen in Noord-Amerika een regen dans ten beste geven aan een zogehe- woorden verzameld en in onderling zich buiten de provinciegrenzen te verband samengebracht. Tevens staan diverse verhalen afgedrukt van bekende dialectsprekers uit de streek het eerst een katholiek in levende houdt vnjdag een vergaderin in het om keung Nederlands te spreken. Alvorens echter een en ander werd lijve mogen aanschouwen. Toen pas geplaatst controleerde mevrouw Van kwamen den Broecke-de Man eerst de woorden Dit deed zij door woordenlijsten sa- mobiliteit van de hedendaagse bijeenkomst begint om 14.30 uur. GOESE ONDERWIJZERS: vouistel van het college van burge meester en wethouders het SMW on der te brengen bij het Sociaal Cen trum en de Protestants Interkerkelij- missie voor welzijn en de raad voor maatschappelijke dienstverlening overgenomen Deze adviesorganen u* spraken zich dan ook uit tegen de ,.tU1„ bliek. „De waarde van het dialect ligt de Goese Polder. Hij speelt de ke Stichting voor Maatschappelijk opheffing van het SMW Wethouder in he' uitspreken van een regionale instelling voor ambulante Werk in Noord- en Zuid-Beveland De Graag gaat daar nu aan voorbij in afwijkend yocabulair zegt Eiken- geestelijkc gezondheidszorg (PMD). zijn voorstel Dit gebeurt, zo stellen de J,out-..Het is voor velen de moeder- (RIAGG), organisatie voor algemeen De Goese onderwijsgevenden verwij- Goese onderwijzers, met de foutieve taal waarin hij of zij hoopt, vloekten maatschappelijk werk als het So- ten de welzijnswethouder ook dat hij opmerking dat het Sociaal Centrum denkt. En ,s n vcrvangen argumenten van de tegenpartij ne- en de PMD de zaak wel kunnen do|)r ee." a"derf. 1 geert. „Het gaat zelfs zo ver", stelt overnemen. belangrijke functie komt in het pas Koevoets, „dat de stuurgroep zichzelf heeft moeten uitnodigen op het stads kantoor Er was, als we zelf geen contact hadden opgenomen, zonder ons maar wel over ons geregeerd", Het SMW heeft in gesprekken met De cïaal Centrum en het SMW tegen elkaar uit om zijn doel te bereiken: opheffing van het schoolmaatschap pelijk werk in zijn huidige vorm. Deze niet malse kritiek uiten onder wijzers M. Koevoets en T. de Groot, beiden lid van de stuurgroep die de leiding heeft over het SMW. aan de vooravond van de vergadering van de Goese gemeenteraad. Die beslist don derdagavond in het stadhuis over het A ANVR A A G TWEE DEPENDANCES IN MIDDELBURG met een cliëntsysteem, terwijl het kenmerkende van het Goese Polder project juist is dat de medewerksters de eventuele klanten binnen de schoolmuren opzoeken. Deze redenatie is door de raadscom- MIDDELBl'RG - Het Graaf Maurits huys aan de Koepoortstraat in Mid delburg heeft behoefte aan uitbrei- ding. Bij het ministerie van WVC aan de Bonedijkestraat in Vlissingen 'Welzijn, Volksgezondheid en Cul- zen of de thuissituatie Zij mogen, het algemeen opgericht worden van- indien gewenst, voor onbepaalde tijd uit een psychiatrisch ziekenhuis ter- in voorzieningen als het Graaf Mau- wijl een pensiontehuis als geheel wordt vanavond een bmgo-avond ge houden De deuren van de zaal gaan tuur) is een aanvraag ingediend voor het openen van twee dependances. ritshuys verblijven. De groepen zijn volgens Van der Heidë te beschouwen als gezinnen met acht volwassenen zelfstandige voorziening opereert. om 19 30 uur open, vanaf 20.00 uur heeft de heer A. van der Heide, hoofd van het Mauritshuys, dinsdag meege deeld. Op het ogenblik heeft het psychia trisch pension tehuis een wachtlijst van vijftien personen. Er wonen in het Graaf Mauritshuys vierentwintig mensen, verdeeld over drie groepen van acht De aanvraag voor de dépen dances sluit aan op de trend naar kan er bingo worden gespeeld Open kampioenschap snelschaken Middelburg MIDDELBURG - De Schaakvereni ging Middelburg houdt vrijdag het schaalverkleining in de zorgsector. Er open snelschaakkampioenschap van wordt gedacht aan twee woningen, de Zeeuwse hoofdstad Het evene- gelegen in een Middelburgse woon- ment wordt gehouden ln gebouw 'De wijk. Het is de bedoeling dat er per Schakel'. Deelname is voor iedereen huis vier tot zes mensen gaan wonen, mogelijk. De westrijden beginnen om De mensen die er opgenomen worden 20 uur Deelnemers worden verzocht zijn afkomstig van psychiatrische af- uiterlijk een kwartier eerder aanwezig delingen van algemene ziekenhuizen te zijn in verband met de teaminde- (PAAZ'eni, psychiatrische ziekenhui- hng. Van der Heide was verheugd over het feit dat de psychiatrische pensionte huizen vanaf 1 januari niet meer gefi nancierd worden op basis van de tijdelijke regeling maatschappelijke dienstverlening Dat gaf namelijk veel financiële sores, wanneer mensen van uit psychiatrische ziekenhuizen of af delingen kwamen. Vanaf Nieuwjaars dag vallen de pensiontehuizen onder de AWBZ-instituten (Algemene Wet or- Bijzondere Ziektekosten) nel De pensiontehuizen en andere be schermde woonvormen, vallen vanaf Nieuwjaarsdag ook onder de Wet Zie kenhuisvoorzieningen hetgeen een volledige erkenning inhoudt Het be tekent dat de financiering De zelfstandigheidsgraad is groot. Al le groepen beschikken over een eigen woonkamer en een keuken. De bege leiding is licht. Geen hostel Het hoofd van het Mauritshuys bena drukt dat een psychiatrisch pen siontehuis niet verward moet den met een hostel, zoals nog eens gebeurt. In een hostel kan een bewoner maximaal twee jaar verblij ven. alvorens eventueel weer volle dig in de maatschappij opgenomen te worden. In het Mauritshuys geldt deze limiet niet. Een ander verschil is gelegd, terwijl de beschermde woon- dat hostels, zoals ook het onlangs in Middelburg geopende hostel. vormen nu ook meedraaien in de planning binnen de gezondheidszorg. verschenen regiobock naar de Aln ning van de onderwijzer goed tot zijn UrlKUnUlgnClU recht. „Ik hoop dat het onder meer Ter illustratie van de onkundigheid daardoor een bijdrage levert aan de van de wethouder op dit gebied wijst herwaardering van het dialect". De Groot op de manier w aarop i)e Het boek'Dialect op Noord-Beveland' Graag voortdurend aangegeven dat Graag inzicht wilde krijgen in het 's uitgegeven bij de firma Van der dit soort maatschappelijk werk met werk van het SMW. „Hij wenste een Peyl-Kruiningen bv te Kruiningen overgenomen kan worden door instel- dag met eén van de schoolmaat- linger, als het Sociaal Centrum of het schappelijk werksters mee te lopen", RIAGG. Beide organisaties werken vertelt de Goesenaar die werkzaam is bij de protestants-christelijke Prinses Margriet-school. „Directeur D. van Zwoll van het Sociaal Cen trum, waarbij het SMW is aange haakt. kreeg een telefoontje met dat verzoek. Hij accepteerde dat met de TT Het is, aldus Koevoets en De Groot, restrictie dat het pas zou kunnen ontmoetmgscentaim De Halve Maa onmogelijk dat het Sociaal Centrum gebeuren na overleg. De Graag s me- m P ^aPelle. en de PMD de huidige gang van zaken dewerker D. Dijkgraaf stond echter f, P"1 UVr„ .ok a le beJaar^n in de nieuwbouwwijk van de Zuidbe- enkele uren later in de kamer van één jj"Uitgenodigd, Het programma velandse stad kunnen voortzetten SMW-ster met dc mededeling: „Ik Daarvoor hebben ze niet de man- loop vandaag mee en ik heb toestem kracht en zo werken ze gewoon niet ming van Van Zwoll", Hij had echter geen overleg gevoerd met de direc teur en kwam dan ook niet gelegen. De werkster weigerde omdat zij die dag een individueel geval moest be handelen. Dijkgraaf had blijkbaar niet door dat altijd dc privacy in acht VLISSINGEN De afdeling Vlissin- genomen moet worden". gen van het Leger des Heils houd: De Groot vindt deze gang van zaken donderdag (morgen), de kerstviering enige tijd geleden des te opmerkelij- in Hotel Britannia in Vlissingen. Dt ker gezien de grote hoeveelheid infor- bijeenkomst is vooral gericht op zie- matie die de Goese bestuurder al had ken en bejaarden. De viering, die om over het SMW Hij stelt dan ook 19.30 uur begint, wordt geleid door onomwonden dat De Graag kramp- kolonel Bosshardt uit Amsterdam, achtig aan zijn doel, dichtdraaien van de subsidiekraan, heeft vastgehouden A erstjeestviering 'zonder slinkse praktijken te schu- wen van jeugdclubs in Wethouder De Graag ontkent alle v:0rrtn„u0t.u0 /ij/) aantijgingen van de onderwijzers. „Ik erOOSKerKe [W) heb politieke verantwoordelijkheid te SEROOSKERKE - Alle jeugdclubs dragen", stelt hij, „en dan moet je wel van de gereformeerde en hervormde eens initiatieven nemen waar niet kerk vieren vrijdag 21 december geza- iedereen even gelukkig mee is" De menlijk het kerstfeest in de gerefor- Goese bestuurder geeft aan dat hij meerde kerk van Serooskerke. Ver- van de raad opdracht heeft gekregen schillende groepen zullen iets ten ge- om alert te reageren als er sprake is hore brengen. Dat gebeurt in de vorffi van overlappingen binnen bijvoor- van een kerstverhaal, zang, gebed eü beeld het maatschappelijk werk Hij een kerstspel. Ouders en belangstel- is van mening dat dat in dit geval zo lenden zyn ook welkom in deze ken'- is. dienst, die om 19.15 aanvangt. Kerstfeestviering NCVB Oostkapelle OOSTKAPELLE - De afdeling Oost kapelle van de NCVB houdt donder dag 20 december een kerstviering in vat samenzang, kerstliturgie, fluitspel en een kerstverhaal. Medewerking verlenen verder J. Risseeuw (dwars fluit).en ds Den Hollander (piano) Leger des Heils viert kerstmis Ing J. de Graag

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 18