Drie maanden gevangenis voor reeks misdrijven 'Geest van de pioniers moet weer vaardig worden over de PZEM' Ontslag dreigt voor tien part-timers bij de PZC BLIKVANGER GOESENAAR VOOR POLITIERECHTER 'Landbouw zit in hoek waar klappen vallen' Twee PZEM-jubilarissen koninklijk onderscheiden Onder invloed op motor: boete en rijontzegging VOORZITTER DON TOT JUBILARISSEN: WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 E MIDDELBURG - De 23-jarige K. M. uit Goes stond dinsdag terecht voor de politierechter in Middelburg omdat hij vorig jaar juli de eigenaar van de discotheek 'De Schuur' in Vlissingen n elkaar had geslagen. Zijn makker I. H., die voor hetzelfde terecht moest staan, was niet verschenen. De onenigheid begon toen één van de in aanraking geweest. In mei 1983 gevangenisstraf waarvan één maand heren' bier over de discjockey heen- sloeg hij in Oost-Souburg een vrouw voorwaardelijk, goot. De baas riep hen tot de orde. zodanig met haar hoofd tegen een Knnvfnfpfj maar het gevolg was dat het tweetal wasbak dat ze daar een grote hoofd- r zich tegen hem keerde. De man werd wond bij opliep. In juni van dit jaar door hen beiden dermate toegetakeld brak hij in bij een juwelier in Oost dat overal op zijn lichaam de sporen Souburg, maar voordat hij zich met ervan te zien waren. Ook zaten zij hem spullen uit de voeten kon maken werd met een groot kapmes achterna. hij gestoord door het alarm. Een week later vocht M. een conflict De politierechter mr J. H. Verstegen in Goes uit, waarbij de tegenpartij veroordeelde beiden tot vier maanden met een hamer werd afgetuigd. De slagen troffen arm en schouder van het slachtoffer. Verder was hij in Vlis singen een keer betrapt op rijden onder invloed (0.78) Voor al die feiten samen eiste de officier mr C. M. P. Nijmeijer vijf maanden gevangenis straf waarvan één maand voorwaar delijk Dezelfde straf werd tegen H. gevor derd. Ook hij was nog voor een tweede geval van mishandeling met de politie J. K. (27) uit YVestdorpe kreeg het aan de stok met de eigenares van een door hem bezocht café in Temeuzen. Twee andere bezoekers die rustig aan de bar zaten probeerden hem te kal meren, maar K. was van hun tussen komst absoluut niet gediend. Hij MR J. OGGEL 0OSTKAPELLE Volgens de secre taris van de ZLM, mr J. Oggel, die dinsdag tijdens de najaarsvergade ring van de afde ling Oostkapelle van de ZLM sprak over de problemen in de landbouw, zullen de landbouwers het de eerstvolgende jaren niet ge makkelijk krijgen. „De boeren zitten in de hoek waar de klappen vallen", zo sprak hij. „De landbouwbegroting van dit jaar was zeer teleurstellend. De EG laat de garantieprijzen dalen, wat een daling van de minimumprijs van het produkt inhoudt. Door het gewijzigde EG- beleid dreigt er renationalisatie van het beleid in Duitsland. Frankrijk en Engeland plaats te vinden", aldus mr. Oggel. Als voorbeeld noemde hij de steun van de Duitse regering aan zijn boeren. Welke maatregelen kan de boer op korte termijn tegen de ver minderde opbrengst nemen. De heer Oggel: „Overgaan op eiwitteelt (erw ten en bonen in plaats van graan). Dit geldt op dit moment als het wonder middel. Maar is dat het wel? De Verenigde Staten zyn er in ieder geval vanwege hun sojateelt op tegen. Over gaan op andere produkten als teunis bloemen en papaver voor de farma ceutische industrie zou voor een klein gedeelte van de landbouwers eventu eel ook een oplossing kunnen beteke nen. De Walcherse boeren kunnen, door mini-campings in te richten bui ten het boerenbedrijf, geld bijverdie nen. Dit acht ik een goede oplossing, maar ik vind dat inkomsten uit het boerenbedrijf zelf voldoende zouden moeten zijn". Op de lange termijn ziet de hec Oggel geen oplossingen. „Er zijn al tijd wel ups en downs geweest in de landbouw. Wellicht dat nieuwe ont wikkelingen in de automatiseringen er toe bij zullen dragen dat de land bouw er weer bovenop komt. Voor dat de boer echter overgaat tot het aanschaffen van computers en derge lijke, zal hij goed moeten narekenen of dit voor zijn bedrijf wel voldoende rendabel zal zijn". De heer Oggel eindigde met de woorden: „Ik geloof in de kracht van de Nederlandse akkerbouw in de toekomst". Stichting Hulp Gehandicapten deelde geld uit KLOETINGE De Stichting Hulp Gehandicapten heeft vorige week tij dens een kerst-bingo-avond in Amici- tia in Kloctinge een bedrag van 4500 gulden kunnen uitdelen. De speel-o- theck voor gehandicapte kinderen kreeg 1.500 gulden. Verpleeghuis Ter Valcke, de Epilepsieverenigipg Zee land en het gezinsvervangend tehuis Midden-Zeeland mochten ieder 1.000 gulden in ontvangst nemen. Het geld is een deel van de opbreng sten van acties en ontspanningsavon den als de kerst-bingo-avond. In Kloe- tinge traden de toneelvereniging Kunstvrienden en de Zeeuwse Urba- mis belangeloos op. De Stichting Hulp Gehandicapten heeft nog meer geld opgehaald in het afgelopen jaar Dat zal worden besteed aan ontspan ningsavonden voor gehandicapten, excursies en reizen. CDA-fractie begint spreekuur voor inwoners Vlissingen VLISSINGEN - De CDA-fractie in de Vlissingse gemeenteraad begint met ingang van dinsdag 22 januari een rogenaamd 'raads-spreekuur'. Het spreekuur wordt maandelijks op een dinsdagavond gehouden van 18.30 tot 19.30 uur. Het spreekuur is bedoeld voor inwo ners van Vlissingen die dan de gele genheid krijgen hun problemen aan de raadsfractie voor te leggen. De belangstellenden kunnen dan tevens voorstellen doen met betrekking tot ln de gemeenteraad te behandelen punten. Het spreekuur - waarbij steeds de fractievoorzitter aanwezig is. gesteund door telkens een andere specialist uit de fractie - wordt gehou den in het stadhuis en gaat telkens aan de vergadering van de fractie. MIDDELBURG Twee jubilaris sen - veertig jaar in dienst van de P/KM - zijn dinsdagmiddag tij dens de jaarlijkse bijeenkomst in de Middelburgse Schouwburg ko ninklijk onderscheiden. Commis saris der koningin dr. C. Bocrtien speldde de heren K. Hamelink, assistent-rayonchef in Terneuzen en P.C. van der Staay uit Oost- Souburg. magazijnbeheerder de zilveren medaille op, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Dit jaar vierden vier PZEM-perso- neelsleden hun 40-jarig en 22 men sen hun 25-jarig jubileum in dienst van het bedrijf. Gelukwensen waren er behalve van de commissaris van PZEM-voorzit- ter W. Don en burgemeester C. Ockeloen uit Terneuzen. Don: ,,In de twee gedecoreerden eert de maatschappij het beste dat wij allen tesamen bij de PZEM bezit ten deskundigheid, plichtsbe trachting en verantwoordelijk heidsgevoel". De heer Don bracht namens de raad van bestuur dank aan alle jubilarissen en gepensioneerden voor hun inzet aan het bedrijf. ,.U bent een soort kroonkeuze uit de 1450 mensen bij de PZEM." zei hij. Don wees erop. dat er steeds meer personeelsleden voor hun pensio nering het bednjf verlaten. Dege nen die de rit tot hun 65e jaar uitzitten, zijn witte raven". Hij noemde de beide onderscheiden personeelsleden en de jubilarissen en gepensioneerden „de pioniers van het bedrijf'. Jubliarissen de PZEM-jubilarissen van 1984 zijn: 40 jaar: Kr. Hamelink, Ter neuzen; P C van der Staay, Oost- Souburg. C. P. Mol. Oost-Souburg; H. B Joziasse. Middelburg. 25 jaar: F. van den Bosse, Sint-Laurens; C. Maas, Lewedorp, A. Bimmel. Mid delburg. M C. van Alten, Terneu zen; J. I. Hermans, Middelburg; C I. J. Gillissen. Middelburg; C. P. Maat, Terhole. C J. van der Weel, Middelburg; J. Harinck, 's-Heer- Arendskerke; C. W. Heerlen, Mid delburg; M. C. Gabrièlse, Middel burg; J. Sohier, Vlissingen; J. Mol, Middelburg; C. in 't Anker, Terneu zen; P. C. de Jonge. Sint-Annaland; J C Maas, Middelburg; M. P. A. Rénne, Middelburg; C. Lampers, Middelburg; J. de Jonge. Middel burg; W A. J. van Vooren. Bier vliet. A. A. van Wilde. Middelburg; C. Siereveld. Middelburg Commissaris dr C. Boertien speldt de heer K Hamelink de versierselen op. behorend bij de koninklijke onderscheiding Commissaris dr C. Boertien speldt de heer P C. van der Staay de versierselen op. die behoren bij de koninklijke onderscheiding. diende hen beiden een paar forse kopstoten toe, waardoor de bril van de ene man aan diggelen viel en de ander een oogwond opliep. K vond eigenlijk dat het een beetje huil eigen schuld was. „Als ze aan de toog waren blijven staan was die bril nu nog heel", probeerde hij de politie rechter duidelijk te maken De officier stelde K. echter geheel verantwoordelijk voor wat hij had aangericht Hij eiste 300 gulden boete en een week gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. De politierechter bepaalde de boete op 250 gulden. Verder veroor deelde hij K. tot het betalen van 388 gulden schadevergoeding voor de ka potgeslagen bril Het kunstwerk zonder naam op zijn nieuwe plaats van bestemming aan de Kruitmolenlaan Nieuwe pastoor in Sint-Jansteen SINT-JANSTEEN - Tijdens een plechtige eucharistieviering (zondag 6 januari) in de rooms-katholieke parochiekerk H. Johannes den Doper in Sint-Jansteen wordt de nieuwe pastoor G. Claessens voor die paro chie geïnstalleerd. De installatie wordt verricht door deken J. Aarts uit Middelburg. Na de eucharistieviering worden alle paro chianen in de gelegenheid gesteld om kennis te maken met de meuwe pas toor. Daarvoor bestaat gelegenheid van 11.30 tot 13 00 uur in het gemeen schapscentrum 'De Warande' in Sint- Jansteen. De eucharistieviering in de kerk begint om 10.00 uur. SGP Middelburg wil bevrijdingsfeest 's maandags vieren MIDDELBURG - Namens de fractie SGP/RPF/GPV heeft de heer A. van der Toorn het Middelburgse college van b en w gevraagd de nationale viering van de bevrijding volgend jaar te verplaatsen van vijf naar zes mei. Reden is dat 5 mei in 1985 op een zondag valt. Van der Toom wijst erop dat de zondag op grond van de Bijbel als 'de dag des Heeren' wordt beschouwd. Volgens de SGP moet die dag afge zonderd zijn van de andere dagen in de week en dat houdt volgens Van der Toorn in dat dan de bevrijding niet gevierd kan worden. Hij wijst verder op een 'verdere verstoring van de zondagsrust en het hinderen van kerkdiensten'. Het raadslid houdt het college voor dat viering op zondag een niet onbelangrijk deel van de bevol king verhindert om mee te doen. Tenslotte is hij van mening dat ver plaatsing naar de maandag onnodige zondagsarbeid van het gemeentelijk personeel voorkomt. Voor de dertigste keer kerstconcert Zeeuwse koorschool GOES - De stichting Zeeuwse koor school Goes verzorgt op tweede kerstdag voor de dertigste keer een kerstconcert in de rooms-katholieke Magdalenakerk te Goes. Het jongens koor geeft jaarlijks meer dan 40 con certen in binnen- en buitenland. Zo werden dit jaar onder meer voorstel lingen gegeven ten bate van Unicef, en in oktober van dit jaar een aantal in de Beierse Alpen. Het jubileum kerstconcert vindt ech ter dichter bij huis plaats. Het pro gramma is als volgt: Carol, Once in Royal Davind's city'. Gregoriaans: 'Ecce nomen Domini' Van J P. Swee- linck het 'Hodie Christus natus est' en 'O, Kerstnacht schooner dan de da gen'. Van G. P de Palestrina het 'Alma Redemptoris Mater' en van J. S. Bach Bereite dich Zion R Vaug- han Williams met Quern pastores laudavere'. R. L. Pearsell met In dulci jubilo' en het 'Coventry caral' naar de vertaling van- F. Bastiaensen pr. Voorts het 'Kyrie' van M A. Charpen- tier en de kleine koorschooljongens zingen achtereenvolgens het 'Ave Ma ria' van C. Franck, het 'Wiegenlied' van M. Reger en 'Stille Nacht' van Fr X. Gruber Tot slot zingt iedereen het lied 'Gloria in exelsis Deo' van Fr. Schubert. De aanvang is 15.30 uur en het gezel schap staat onder directie van E. Heijblok. MIDDELBURG - Na een half jaar opslag op een gemeentelijk terrein heeft een kunstwerk zonder titel, van Nico van den Boezem, een nieuwe plaats gekregen, voor het gebouw van de RPA (Rijks Pedagogische Academie) aan de Kruitmolenlaan in Middelburg. Het beeldhouwwerk werd in 1977 gemeente moest. En deze regeling gemaakt en kreeg toen een plaats bij de vestiging van het Jacob Rog geveenhuis aan de Buitenrustlaan. In verband met de uitbreiding van dat huis. moest het kunstwerk wij ken. Bij de RPA bestond toen ai belang stelling voor de overname zo ver telde adjunct-directeur L. van Colmjon gisteren. In het contract, tussen de gemeente Middelburg en de stichting Humanitas die het Roggeveenhuis beheert, stond ech ter dat het kunstwerk terug naar de werd naar de letter van de wet uitgevoerd. Van Colmjon keurt dit af Wanneer het werk direct van de Buitenrust laan naar de RPA getransporteerd zou zijn, had dit hooguit 1000 gul den extra gekost. Nu ging het eerst naar een opslagterrein Daar bleef het een half jaar staan Verleden week verhuisde het naar de RPA. Met die. ingewikkelder verhuizing, waren vijf- tot zesduizend gulden gemoeid. De adjunct-d recteur is over zulke dingen slecht te spreken: ..Ik heb me er kapot aan geergerd Een kunstwerk hoort onder de men sen en met bij de gemeente". Het kunstwerk bestaat uit drie zwart granieten blokken en een roestvrij stalen rondvormige plaat, die daartussen is bevestigd. Van den Boezem: „Die plaat wordt schijnbaar door het bovenste gra- nietblok gebogen en dat duidt be weging aan. Dit kunstwerk sluit uitstekend aan bij de architectuur van het academiegebouw en is er beter op z'n plaats dan aan de Buitenrustlaan. Mijn beelden ho ren ook in een stenen milieu thuis een zacht milieu, zoals een plant soen, is een te romantische omge ving", aldus de maker. ONDANKS VERPLICHTING GEEN LID VAKBOND VLISSINGEN - Tien part-time werk nemers van de afdeling expeditie Vlissingen van de Provinciale Zeeuwse Courant dreigen te worden ontslagen als zij geen lid worden van een van de vakbonden voor grafisch personeel. Op grond van de collectie ve arbeidsovereenkomst voor grafi sche bedrijven is het lidmaatschap van een vakbond verplicht. De direc tie van de PZC is door de Centrale Commissie Drukkerijbedrijven tot tweemaal toe op de vingers getikt vanwege het niet nakomen van deze verplichting. De laatste keer - de commissie deed 22 oktober uitspraak - resulteerde dat in een boete van 2.500 gulden. Volgens PZC-directeur K. Scherphuis zal de directie de lijn van de bond volgen en zal voor de betrokken werknemers ontslag wor den aangevraagd als zij per 1 januari geen lid zijn geworden van een bond of dispensatie hebben gekregen. De Centrale Commissie Drukkerijbe drijven - een rechtsprekend orgaan inzake CAO-geschillen met vertegen woordigers van werkgevers en werk nemers - deed iri februari van dit jaar voor de eerste maal uitspraak naar aanleiding van een klacht van de afdeling Walcheren van de vakbond Druk en Papier FNV. De commissie bleek evenals de vakbond van mening dat het bewuste CAO-artikel bij de PZC niet werd nageleefd ..Wij zijn daar toen niet zo op ingesprongen, omdat een van de vakbondsbestuur ders de betrokkenen opnieuw zou benaderen Er bleek echter sprake van een communicatiestoornis. Die had tot gevolg dat de bonden aanvan kelijk de indruk hadden dat de PZC terughoudend optrad", aldus de heer Scherphuis. Waarnemend voorzitter van de afdeling Walcheren van Druk en Papier, de heer J Spruit noemt de benaming 'communicatiestoornis' on juist. „De directie heeft aanvankelijk gezegd: we piekeren er niet over om maatregelen te nemen. Pas later kwam de directie met het argument dat een hoofdbestuurder had gezegd dat de kwestie bij de CAO-onderhan- delmgen aan de orde zou komen en maatregelen dus niet direct nodig waren'aldus de heer Spruit. Toen de POLITIERECHTER MIDDELBURG - De 20-jarige Mid delburger A. de G. stapte van de zomer na het gebruik van een pilsje of tien op zijn motor. Op de Rouaan- sekaai reed hij tegen een auto op, die beschadigd werd aan bumper en spatbord. Hij dacht dat het nogal meeviel en reed door naar huis. De G. reed nog met een oefenvergunning. Kort na thuiskomst kreeg hij de poli tie aan de deur die hem meenam voor de bloedproef. Daar werd een promil lage van 1.45 bij gevonden. Voor het rijden onder invloed en het doorrijden na de aanrijding werd De G. dinsdag door de politierechter in Middelburg conform de eis veroordeeld tot dui zend gulden boete en negen maanden rijontzegging waarvan drie maanden voorwaardelijk. R. de K. (19) uit Zaamslag kreeg na afloop van een feestje in Temeuzen een aanrijding in de Korte Kerk straat Ook hij reed door omdat hij gedronken had en bovendien nog geen WA-verzekenng had ook. Bij hem had de bloedproef 1.05 tot resul taat Tegen hem werd duizend gulden boete en vijf maanden rijontzegging geéist voor het doorrijden na ongeval en het rijden onder invloed. Daar naast nog 300 gulden voor het onver zekerd rijden. In verband met De K.'s geringe inkomen verminderde de poli tierechter de boete met 200 gulden, maar verder volgde hij de eis commissie de PZC voor de tweede maal terechtwees - ditmaal met een boete van 2.500 gulden - was volgens directeur Scherphuis het moment aangebroken om stappen te onderne men. „Verdaging van de beslissing kan leiden tot verdergaande stappen van de bond. Wij zullen hun lijn volgen, al geeft het anno 1984 een wrang gevoel zoiets te doen". Na de laatste uitspraak van de com missie werd ook de PZC-ondeme- mingsraad bij de affaire betrokken. Tot die tijd was het uitsluitend een zaak tussen vakbonden en directie, aldus or-voorzitter R. Francooy. Pas na de uitspraak van de commissie werd het ook een zaak voor de onder nemingsraad. omdat, zo Schrijft de or in een brief aan de directie, het aan zien van de PZC is geschaad, Het feit dat de directie nu te kennen heeft gegeven uitvoering te willen geven aan de uitspraak van de Centrale Commissie Drukkerijbedrijven heeft de instemming van de or. „Wij willen dat de CAO wordt nageleefd", aldus de heer Francooy. Daarmee geeft hij precies weer waar het de vakbonden - Druk en Papier werkt in deze nauw samen met de Grafische Bond CNV - om gaat ..Het gaat er met om of het verplichte lidmaatschap terecht of onterecht is", aldus de heer Spruit. ..Het gaat er omdat er afspraken zijn gemaakt en die moeten worden nageleefd. Als men dat artikel wil wijzigen, dan is de onderhandelingstafel daarvoor de plaats. Nu gaat het er om dat de uitspraak van de commissie bindend moet zijn voor aile partijen. Het is beslist niet onze bedoeling dat de betrokkenen worden ontslagen. Wij willen dat zij zich aanmelden als lid. net als iedereen" Gesprek MIDDELBURG - De PZEM moet de komende jaren de „vitaliteit en wils kracht opbrengen om een produktie- en distributie-eenheid op te bouwen die zichzelf respecteert en zijn voort bestaan rechtvaardigt. Die nieuwe taken aandurft en die zich sterker marktgericht zal willen opstellen". Dat zei PZEM-voorzitter W. Don dins dagmiddag tijdens een bijeenkomst van jubilarissen en dit jaar gepensio neerden van het Zeeuwse nutsbedrijf in de Middelburgse Schouwburg. Hij doelde er mee op de uitdagingen, die aan personeel en bedrijf worden ge steld bij de landelijke ontwikkeling naar grote produktie-eenheden, een ontwikkeling die - zoals hij zei - „de PZEM tot in de wortels zal raken". Don wees erop. dat landelijk verschil lende besprekingen gaande zijn over de samenwerking van energiebedrij ven. „In welke richting dat voor de PZEM zal gaan is nog een groot vraagpunt" Hoewel die samenwer king in eerste plaats de produktie betreft, noemde hij het de opgave om voor het hele bedrijf „een overlevings strategie" op te zetten. „De geest van de pioniers moet. weer vaardig over ons worden", zei hij. De heer Don wees er in zijn toespraak op. dat die vitale ontwikkelingen in de energievoorziening voor de PZEM valt in een periode waarin ouderen ln toenemende mate gebruik maken van de VUT of van de mogelijkheid met 40 dienstjaren uit het bedrijf te vertrek ken In dat verband noemde hij ook de wisseling van de directie en direc tiestructuur. volgend jaar maart, na het vertrek van ïr M D Dalebout Er zal - betoogde hij - van de nieuwe directie extra aandacht aan begelei ding en motivatie van personeel nodig Uitdaging Don: „De PZEM - gescheiden in Pro duktie en Distributie - is iets nieuws, een nieuwe uitdaging. De PZEM-ge- meenschap zal die alleen aankunnen als ze over vitaliteit beschikt, over eensgezindheid zoals die heeft be staan in andere perioden waarin het bedrijf grote schokken moest door staan. En dan ben ik weer terug bij de generatie, die het bedrijf heeft helpen opbouwen na de oorlog en de waters noodramp, of na de PZEM-affaire.' De PZEM-voorzitter wees erop, dat volgend jaar 14 PZEM-medewerkers gebruik zullen maken van de moge lijkheid na 40 ambtelijke jaren de dienst te verlaten In de daarop vol gende jaren zal dar aantal toenemen, verwachtte hij. Don vond dat ver schijnsel „een verkenning naar de achtergronden" waard Daarbij atten deerde hij erop, dat het gaat om een groep, die nog relatief jong is, „maar een schat aan ervaring met zich draagt". Overzicht PZEM-directeur ir M D Dalebout gaf het gezelschap jubilarissen en gepen sioneerden een overzicht van de be langrijkste zaken bij de PZEM dit jaar Naast de bouw van de kolencen trale - met tenslotte toch 100 procent ontzwaveling, de toetreding tot de COVRA en de fusie van Middelburg in de PZEM noemde hij de ontwikkelin gen rond de energieproduktie in Ne derland Dalebout zag die grotere produktieverbanden wel als nood zaak. maar „Liever had ik gezien, dat ook de distributie erbij betrokken wordt Er zit tussen produktie. trans port en distributie een wisselwerking Nu kan de ontwikkeling tot een volle dige scheiding leiden en dat zal in de praktijk wel problemen kunnen ge ven Hij complimenteerde het be stuur met de keuze van de vier nieuwe directeuren - „de jongeluizoals hu zei - die hem per 1 april zullen opvol gen Dc directie en ondernemingsraad hebben de tien betrokken werkne mers uitgenodigd voor een gesprek. Dat moet vrijdag plaatsvinden. In dat gesprek zullen, zo blijkt uit een door de directie aan de betrokkenen verzonden brief, de achtergronden worden belicht van het directiebe sluit om in het uiterste geval ontslag aan te vragen voor de tien werkne mers. Die zijn niet zonder meer bereid om toe te treden tot een vakbond, zo blijkt uit een reactie de als woordvoer der optredende J J. Lameijn „Het is toch tc gek dat je wordt verplicht om lid te worden. Bovendien is het over dreven om lid te worden van een grafische bond, want ons werk heeft mets met het grafische bedrijf te maken Dat werk is al achter de rug als wij aan de slag gaan. Bovendien zou ik zestien gulden moeten betalen voor dat lidmaatschap, terwijl ik maar drie uur per dag werk". Volgens de heer Lameijn is ongeveer de helft van de betrokkenen, onder wie hijzelf, nooit lid geweest van een bond en is hen ook nooit op de verplichting daartoe gewezen. De overigen hebben hun lidmaatschap opgezegd uit on vrede met de acties bij de grafische bednjven in maart 1982 Dc heer Lameijn wil het op een ontslagaanvraag aan laten komen. „Ik wil wel eens zien of de bond dc verplichting om lid te worden hard kan maken". Of de betrokkenen een eventueel ontslag langs juridische weg zullen aanvechten, kon hij nog niet zeggen. Een collectief ontslag van de tien werknemers kan volgens directeur Scherphuis wel betekenen dat de ver schijning van de PZC gedurende eni ge tijd gevaar loopt. „Er zal dan in ieder geval enige vertraging optre den"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 17