Eric van Poucke: we zijn niet rijp voor promotie Schitterende eindsprint van Terneuzense ploeg 4 André de Bart gevierde speler bij Schoondijke PZC/sport IJZENDIJKE BOUWT AAN EEN STERK ELFTAL Zaalvoetbal in Oostburg J fons baert naar titel in bfts Nieuwe leider tweede klas zaalvoetbal Terneuzen Zaalvoetbal Sas van Gent HVSV GELIJK IN HANDBALDUEL Spui haalde in tegen Steen en won: 4-0 zaalvoetbal oostburg 'jjINSDAG 11 DECEMBER 1984 VOGELWAARDE „Met deze ploeg moet het mogelijk zijn om binnen een paar jaar hogerop te spelen. Op dit moment zijn we bepaald nog niet rijp voor promotie naar de derde klas", is de mening van één van de opvallendste spelers van IJzendijke, de 21-jarige Eric van Poucke. Opvallend voornamelijk vanwege zijn geringe lichaamslengte, maar óók opvallend omdat hij per wedstrijd kilometers meer afstand aflegt dat menig ander speler. Bovendien vindt Van Poucke het momenteel „nog niet nodig ook om nu al te promoveren omdat er nogal wat jeugdige spelers in de selectie zitten". 'Evenals vorig seizoen vertolkt IJzen- back het puntentotaal plotseling 'dijke een opvallende rol in de vierde enorm deed oplopen. Opvallend is wel •klas van het zondag voetbal. En op- dat IJzendijke in het topduel van 'merkelijk is dat deze competitie ook afgelopen zondag tegen Vogelwaarde ;min of meer parallel loopt met de (waar de blauwwitten in feite de laat- •voorgaande In het begin van het ste mogelijkheid om de leiders alsnog j Iseizoen werden telkens weinig punten te kunnen gaan bedreigen door een •gepakt iVan Poucke verduidelijkt: 0-0 gelijkspel, verspeelden) een zelfde kila vier wedstrijden hadden we bij- onevenwichtige - wedstrijd speel- 'voorbeeld drie punten en daarna zijn den. Eerst mocht Vogelwaarde het •we ineens veel gaan pakken, zodat we initiatief naar zich toe halen, waarna •nu tot op de derde plaats zijn be- IJzendijke zowel in de eerste als in de Jland"). waarna een opvallende come- tweede helft telkens een veldover- wicht op kon bouwen. Van Poucke dan met deze ploeg. Dat moet lukken: we hebben uiteindelijk een ploeg waarin het aan mentaliteit niet ont breekt. Ook als het eens een keer slecht gaat. blijven alle spelers tot de laatste minuut knokken". Als het aan Van Poucke ligt, mag er de eerstkomende jaren dus nog wat verwacht worden van IJzendijke. Eerst nog wat rijpen; vandaar de besluitende opmerking van hem: „Wij IJzendijke bezig is. Opmerkelijk, dat zijn na het gelijk spel tegen Vogel- dit exact de periode is dat Wilfried waarde dan ook niet temeergesla- Bogaert de trainer is van de West- gen". wijt dit aan de vele blessures, mee IJzendijke toch wel te kampen heeft gehad. „Met name in het begin van de competitie moest er nog eens geimproviseerd worden om een elftal op de been te brengen, maar na enkele wedstrijden kwamen enkele spelers HULST - In de eerste klas van de één yoor één zowat terug In die ;mlvoetbalcompetitie in Hulst is de wedstrjjden werden voornamelijk en- positie van leider Klaus Napoleon kele jeugdspelers opgesteld, waarvan verbeterd. Zelf wonnen de leiders ^,£1.. i. met 3-0 van Vervaet, terwijl De Smic- Zaalvoetbal Hulst: koploper wint weer de meesten inmiddels ook een schat aan ervaring hebben opgedaan", al dus Ene van Poucke. die daarbij met name wijst op de 16-jarige Frank van verwacht dat zijn ploeg binnen een de Vijver, die zondag in de wedstrijd tegen Vogelwaarde later in mocht kei 2 - tot vorige week met Klaus Napoleon de ploeg met de minste rerliespunten - kansloos met 5-1 ver oor van debutant Cappendijk. De Smickel 2 kon tot 1-1 gelijke tred V£dlen Henk Kiewiet geblesseerd &ouden met hnri mt vieL ..Doordat hij al langere tijd bij .Goossen al een 1-0 voorsprong had - Zeeuws-Vlamingen. „Onder Pielaet mocht ik wel eens invallen, maar pas sinds Bogaert bij ons gekomen is. heb ik een vaste stek". Een makkie Van Poucke is zich volledig van zijn tekortkoming (zijn geringe lichaams lengte) bewust. Dat maakt van hem een speler die per wedstrijd een enorme afstand af weet te leggen. „Feitelijk ben ik de spits, maar door dat ik maar klein ben, maak ik als echte spits niet veel klaar. Vandaar, dat ik mij telkens terug moet laten zakken om gaten te trekken voor de anderen. Bovendien vind ik, dat een spits niet te statisch mag spelen, want een aanvaller die niet of weinig beweegt, is voor elke verdediger een makkie", wejet Van Poucke inmiddels uit eigen ervaring. De kleine spitsspeler van IJzendijke OOSTBURG In de Oostburgse zaalvoetbalcompetitie werden slechts vier duels gespeeld. Paepe was met 3-2 te sterk voor Honda en staat nu op een gedeelde tweede plaats met Hoe- kert en Vooruit. Deze ploeg scoorde pas in de laatste minuut de gelijkma ker tegen Zagers: 1-1. Cok is nu de enige ploeg in het Oostburgse zaal voetbal zonder puntverlies. De twee de klasser rekende deze week zelf af met Sikkels, dat met 4-2 de eerste punten moest inleveren. Onderaan won Wieb's Tap met 5-4 van Buiten- lust. Uitslagen: Paepe-Honda 3-2, Zagers-Voor uit 1-1, Wieb's Tap-Bultenlust 5-4. Cok- Sikkels 4-2. Stand eerste klas: Bron 7-11, Paepe 7-11, Gedeelde winst in trimloop in Hulst HULST Als een 'supertrio' kwa men Eddie Vink, Alex Vernaevc en Peter de Waal zaterdag in Hulst tij dens de Drichoekloop gezamenlijk over de finish. Het drietal beheerste de twaalf kilometer van Hulst en sloeg de handen ineen: de gedeelde eerste plaats was het gevolg. Vink. Vemaeve en De Waal gaven het tempo aan op de langste afstand in Hulst, waarvoor ook de meeste deel nemers van start gingen Met de Belg Mare de Jonge en Romain Colpaert vormden ze een kopgroep, die in de laatste kilometer uiteen viel. De drie Westdorpse trainingspartners demar reerden en slaagden erin om buiten schot te blijven. Freddie de Loos was heer en meester op de acht kilometer. Hij sloeg een gat naar zijn achtervol ger, waarvan Hans Jasperse en Karei Meertens nog het langst in zijn spoor bleven. De Axelaar Hans-Jan Jasper- se onderstreepte zijn goede vorm op de vier kilometer, die hij grotendeels in solo liep. Het leverde hem een onbedreigde zege op. voor Rene Meersman en Franklm Dieleman. De uitslag twaalf kilometer 1 E. Vink, P de Waal en A Vemaeve (alle drie Westdor- pei.4M de Jonge (Klinge, B i,5R Colpaert (St.-Jan-Eremo B i. acht kilometer. 1 F de Loos (Vogelwaarde). 2 H Jasperse (Axel): 3 K Meertens (Hoeki, 4 R v. d. Meerle (Verrebroek, B.), 5 A. Maas (Graauw) Vier kilometer 1 H. J Jasperse (Axel); 2 R. Meersman (IJzendijke): 3 F Dieleman iHoeki, 4 R. Roctus (Vogelwarde); 5 B Jasperse (Axel) A* iob-„r de selectie betrokken is, speelt hij op 5, 'J_ j zijn leeftijd reeds als een routinier, vei waan, uat uit zm gum: mijnen uur. •Theo Warrens liep Cappe^ijk goed Belangrijp. voor de opbouw van de Bovendien zou ik zelf ook best eens .voetballend uit nameen comfortabele ploeg.. denkt Van p0UCke. die zelf hogerop willen spelen", aldus Van r^,n. inmiddels aan zijn derde jaar als vaste Poucke, die er overigens meteen aan paar jaar in staat moet worden geacht Hoekert 8-11, Vooruit 8-11. Casino 7-9. Za- om een stapje hogerop te maken. „Ik gers 9-9, Honda 7-6. Sluis 6-6. Du Commerce denk dat we daar het talent ongetwij- feld voor hebben, maar het moet allemaal nog een beetje rijpen en ik verwacht, dat dit zal gaan lukken ook. Een moment uit de wedstrijd 'tussen Schoondijke lichte shirtsi en Terhole VOETBAL IN AFDELING te dingen had. De treffers van Cap- Jpendijk werden gemaakt door Lam- 'mens, Van Bauwel en Aps <2x). Klaus Napoleon profiteerde dank zij een 3-0 zege op Vervaet en heeft nu als •enige ploeg nog maar drie verliespun- !ten. Goossens blijft de leiders echter ;goed volgen. Tegen Cappendijk, dat eerder dus De Smickel 2 had versla- Igen, won Goossens met 3-0. Vervaet ;won voorts met 4-1 van Spitters Sport !en De Snor versloeg BLZ/Bilderbeek 'piet. 6-2. •In de tweede klas liep koploper Wal- Ihout/De Visser ook al tegen een neder laag aan. Runner-up Shing Garden (acht punten uit de laatste vier wed- strijden) had geen ontzag voor de leiders en zegevierde via doelpunten van Bartz, Serrarens en De Maagt (2x) ;raet 4-0. The Movies en Neckermann •profiteerden van de misstap van de 'leiders en nestelden zich dank zij ruime overwinning eveneens aan de top van de ranglijst. The Movies won .met 4-1 van GTI en Neckermann versloeg Klaus Napoleon 2 met 6-1De Meerpaal en Van Putte/Raats deelden .de punten (2-2) en PZS versloeg 't Witte Huis met 5-3. Dames Bij de dames behaalde Napoleon •Klaus slechts een nipte 3-2 zege op het laag geklasseerde Bosland Mode, waardoor de kloof met de twee lei ders De Vliegere en Reprodruk is gegroeid tot vier punten. Van Jole/ Antonis en Disco Love hielden elkaar op 0-0 en Stadsherberg wees Ko Jan sen met 3-1 terug. De stand in de eerste klas: Klaus Napoleon «8-13; Goossens 8-12; De Smickel 2 7-9; De '.Snor8-9. Vervaet 7-8; Cappendijk 8-8: Disco iove 7-6. Biesbroeck 7-4. BLZ Bilderbeek ,'7-0. Tweede klas. Neckermann 8-17; Walhoub De Visser 8-17; The Movies 8-17; 't Witte Huis 8-10. Shing Garden 8-10; PZS 8-10; GTI 8-9. Meerpaal 8-5; Klaus Napoleon 2 8-3, Van Putte'Raats 8-3 Dames: De Vliegere 8-19, Reprodruk 8-19. Napoleon Klaus 8-15, Stadsherberg 8-9, AZWZ 8-7; Neckermann 8-7; Van Jole'Anthonis 8-7: Ko. .Jansen 8-5. Disco Love 8-4; Bosland Mode ■8-3. basisspeler in het eerste elftal van toevoegt „maar wel met IJzendijke en Linie-cross Hulster atletiekvereniging HULST De Hulster atletiekvereni ging (RKHAV) houdt zaterdag haar vijfde 'Linie-cross' op de Liniedijk in •Hulst. Naast de individuele presta- .tielopers kunnen verder ook scholen cn verenigingen in clubverband aan ■de wedstrijden deelnemen. Het programma begint om 14.45 uur met een jeugdprestatieloop tot en met 12 jaar. De jeugd kan hier kiezen uit !één of twee kleine ronden van 600 meter. Om 15.00 uur start de presta- tieloop voor ouderen over 2,5, 5, 7,5 of •10 kilometer. De start en finish zijn aan de Koolstraat bij de grote tv- •mast. Daar kan vanaf 14.00 uur wor sen ingeschreven. Alle deelnemers ontvangen een herinnering. In het :clubgebouw van de RKHAV aan de .Tabakstraat worden na afloop van de wedstrijden een aantal prijzen verloot •op de startnummers van de lopers. TERNEUZEN In het BFTS-biljart- toernooi in Temeuzen werd vorige Jweek de 3e klas libre afgewikkeld in ;café Het. Keldertje. Als potentiële kanshebbers stonden vier spelers op óe lijst, van wie er drie volledig aan de verwachtingen wisten te beantwoor den. Piet Boot (BW), Herman Oppe- neer (De Poedelaars) en Fons Baart ('t Keldertje) wisten elkaar het vuur na aan de schenen te leggen, terwijl I medekanshebber Akkie Postma me enigszins teleurstelde. uitslagen. 1 Fons Baart Ct Keldertje.) 10 Pt. 2.35 hs 15, 2 Piet Boot (BW) 10 pt 2 16 hs 3 Herman Oppeneer (De Poedelaars) 10 |)t2.i3 hs 12; 4 Tom Vermeulen 10 pt 1.77 hs „We hebben talent genoeg bij IJzendijke", vindt Eric van Poucke. 8-6. Breskens '82 6-4, Hotel De Zwaan 8-4. Sultan 8-0 Stand tweede klas. Cok 8-16. Sikkels 7-12, Victory 7-12. Bonte 6-10. De Ploeg 8-6, Cebeco 7-6, Oude Raedthuys 2 7-6, Wieb's Tap 8-6, Jopie 8-4, Bultenlust 9-3, Holierook 7-1. Programma maandag: Hollerook-Oude Raedthuys 2; Victory-Cebeco; De Zwaan- du Commerce, Bonte-Jopie. Woensdag: Ca- slno-Breskens '82; Sultan-Hoekert. TERNEUZEN In de tweede klas van de Terneuzense zaal voetbalcom petitie is Image-club de nieuwe lei der. De nummer twee van vorige week profiteerde van de nederlaag die Sporting van den Hemel SV Ovet toebracht (3-2) door met 6-3 van Van Strien te winnen. 0 vet-Van den Hemel was natuurlijk een topper, omdat de nummer één tegenover de nummer drie stond en slechts twee punten beide teams scheidden. Het geringe verschil bleek ook in de wedstrijd, waarin dan weer de een dan weer de ander het betere van het spel had. Het was uiteindelijk Sporting van den Hemel (dat in de eerste competitiemaanden lange tijd de ranglijst aanvoerde maar daarna terugviel), dat met 3-2 aan het langste eind trok. Ovet zakte daardoor terug naar een gedeelde tweede plaats ach ter Image-club, dat op vijftien punten kwam, te zamen met Sporting van den Hemel en RIO DTS 1. Overigens won RIO DTS 1 met 3-1 van RWS en wisselden Belastingen 1 en Van Strien van plaats omdat Be lastingen met 5-0 Philips 2 terugwees. HKC en Dow 1 versloegen respectie velijk Gemeente 2 en PZEM met ruim verschil: 6-1 en 8-1. De uitslagen: Belastingen 1-Philips 2 5-0. HKC-Gemeente 2 6-1. Dow 1-PZEM 8-1. Van Strien-Image-club 3-6, RWS-RIO DTS 1 1-3 en SV Ovet-Sporting van den Hemel 2-3. De stand: 1 Image-club 9-15,2 SV Ovet 9-14 3 Sp van den Hemel 9-14,4 RIO DTS 9-14. 5 Belastingen 1 9-12. 6 Van Strien 9-10. 7 Dow 1 9-8, 8 HKC 9-6, 9 Gemeente 2 9-5, 10 RWS 9-5, 11 PZEM 9-3. 12 Philips 2 9-2. Het programma: Het programma voor woensdag 12 decem ber Instuif-Dow 3 I19.00 uur), Terneuzen 3-Rio Yugo (19.45 uur). Fat Freddy-Den Engel 20 30 uur), Dow 2-RlO DTS 2 )21 15 uur), Excelsior-Belastingen 2 i22 00 uun en Atoom Boys-lnt. Sneldienst (22.45 uun. TERNEUZEN - Met drie doelpunten in de wedstrijd tegen Terhole was Andre de Bart zondag bij Schoondij ke de meest gevierde man. Hij legde daarmee de basis voor de 4-2 zege van zijn ploeg. De overige Zeeuws- Vlaamse afdelingsploegen kwamen zondag in de tweede klas tot een puntendeling: SDO hield leider Zee- landia op 0-0 en Sluis kwam bij Hansweertse Boys eveneens niet ver der dan 0-0. Cadzand deed het zater dag goed tegen SVD. Met 2-1 werd gewonnen. Spui verloor thuis met 2-0 van Waarde. Schoondijke-Ternhole 4-2: Tot twee keer toe moest Schoondijke een ach terstand ophalen. Reeds na 31 secon den kwam Terhole op voorsprong, toen de Schoondijke-doeLman in de fout ging: 0-1 Drie minuten later al liet Jan Goethals met een kopbal de gelijkmaker aantekenen: 1-1. Op nieuw kwam Terhole daarna met me dewerking van de Schoondijke-doel- man op 1-2, maar nog voor de rust werd die achterstand door twee doel punten van Andre de Bart in een 3-2 voorsprong omgebogen. Beide keren scoorde hij met het hoofd. In de tweede helft bleef Schoondijke aan dringen. Uit de vele kansen die ont stonden bepaalde De Bart twintig minuten voor tijd de eindstand op 4-2. Hansweertse Boys-Sluis 0-0; Een wedstrijd die door de beide defensies werd overheerst. Geen van beide ploe gen kon zijn stempel op de wedstrijd drukken en er werden maar weinig kansen weggegeven. De 0-0 eindstand was dan ook terecht. SDO-Zeelandia 0-0: Zeelandia was wel iets beter en had een licht vel- doverwicht, maar de stugge SDO- defensie stond weinig kansen toe. Bovendien was SDO bij snel uitge- voerde uitvallen niet ongevaarlijk en bijna pakte de thuisclub in de laatste minuut nog de winst. Het bleef echter verdiénd 0-0. Spui-Waarde 0-2: Waarde drukte wel. maar werd tot een kwartier voor het einde op 0-0 gehouden. Toen was het ook binnen een minuut twee keer raak. Daarvoor hadden beide ploegen wel kansen gekregen, waarbij Spui zich vooral van de counter moest bedienen. De 0-2 zege was verdiend voor Waarde. Cadzand-SVD 2-1: De bezoekers speelden voor rust verzorgd en kwa men dan ook in de 30e minuut niet onverdiend op 0-1 In de tweede helft nam Cadzand direct het initiatief en de gelijkmaker kon niet uitblijven. Op aangeven van Bram Kools maakte Cor Tazelaar in de 65e minuut 1-1 en vijf minuten voor het einde schoot Johnny Versprille de thuisclub op 2-1. SAS VAN GENT Afgelopen speel- week stond in het Sasse zaalvoetbal het Schepentrekkerstoernooi op het programma. Een aantal teams maak te van deze gelegenheid dankbaar gebruik om tegen teams die in com petitieverband in hogere regionen verkeren te stunten. Zo schakelde tweedeklasser Molenkreck II het re gioteam Corn Boys uit, 2-0, moest Molenkreek I het een klas lager spe lende Schippershuis een 3-0 gelijk spel toestaan, en via de daarna te nefnen strafschoppen het toernooi verlaten, en zag het in de eerste klas uitkomende Fabricom II zijn weg naar verder succes versperd door de reserves van de Rijnvaert die in de competitie het in een klas lager moe ten zoeken. De reserves van Molenkreek waren bereid om tegen het veel sterker geachte Com Boys de mouwen eens extra op te stropen en hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Het tech nisch beter verzorgde spel van dit regioteam bleek niet voldoende om deze wilskracht te ontregelen en als dat al eens gelukte stond in het Molenkreek-doel de betrouwbare sluitpost, Alex de Wilde, oranje-wit succes in de weg. De geel-zwarte West- dorpenaren hadden bovendien een Ruud Duitemeyer in de gelederen die zeker niet tot de technisch bekwaam ste spelen van het Sasse zaalvoetbal- gebeuren mag worden gerekend, maar wel iemand die op het juiste moment doeltreffend weet af te ron den. Het was dan ook deze speler die met twee gave treffers het Com Boys- lot in dit toernooi bezegelde. Het waren overigens niet alleen twee deklassers die in dit toernooi victorie kraaiden. Zo hadden de eersteklas sers de Gravin geen enkele moeite met CPC. 6-1, solde Reseda tweemaal twintig minuten met Suikerunie en sloot dit kat en muis spelletje af met een monsterscore van 10-1, en wees Den Rooien Oedt het op de onderste plaats van de tweede klas vertoeven de de Krab gedecideerd terug. 6-1. Bridge sociëteit Oostburg vervolgt wintercompetitie OOSTBURG - De bridgesocièteit Oostburg speelde een Howell 10 in het kader van de wintercompetitie. Dat gebeurde in zaal 'Victory' De uitslag van de A-HJn: 1. mevrouw Bre- vet-de heer Van Veen; 2 echtpaar Rls- seeuw; 3. heren Van Dronkelaar en Remfin; 4. dames Drenth-Rlsseeuw. B-Lijn: 1. dames Goossens-Martens, 2. dames Luteyn-van Dronkelaar, 3 dames Remljn-de Voogdt. TERNEUZEN Een huzarenstukje van de HVSV-heren (handbal) bracht dit team in de slotfase van de wed strijd tegen Walcheren tocli nog op gelijke hoogte met de Vlissingse ploeg, waardoor de Terneuzenaren met een redelijk resultaat uit het veld stapten. De Oostburgse Opera tie-dames verloren onverwacht dc eerste twee punten tegen Orion. Uitslagen: DS 1 Hontenisse-Walcheren 2 17-7 DS 2 Orion-Operatie 12-4 HS 1 HVSV-Walcheren 18-18. HS 2. EMM 4-HVH 19-10. HVSV 3-Operatie 13-16. Hontenisse- Delta Sport 3 10-22. Hontenisse-Walcheren 2 Met keepster Els Zegers in een hoofd rol werd Walcheren in de tweede helft naar een kansloze 17-7 nederlaag ge speeld. In de eerste helft werd er maar wat aangerommeld en de Vlissmgers keken bij rust nog maar tegen een 6-2 achterstand aan Door goed spel van spelverdeelster Nandy van Kerkho ven, die met haar zus Karin veelvul dig door de Walcherse verdediging sneed, bleef de lijstaanvoerder onge slagen. Orion-Operatie Het op de vierde plaats staande Orion leek een gemakkelijke prooi voor Operatie te worden De Oostburgse dames speelden echter zo n zwakke partij, dat de wedstrijd een geheel ander verloop kreeg, dan van te voren was voorspeld Operatie sprong zeer slordig met de kansen om, terwijl de Heinkenszandse ploeg minder moeite met scoren had. Terecht werd dan ook met 12-4 verloren en hoewel dat de eerste plaats met verloren ging, werd de thuisreis heel wat minder uitbun dig gevierd, dan in voorgaande uit wedstrijden. HVSV-Walcheren Na een ruststand van 8-6 leek HVSV weggespeeld te worden. Tien minuten voor tijd stond het zelfs met 10-15 achter. De Terneuzenaren troffen toen weer enkele malen het doel, maar aan een 14-18 achterstand leek in de laat ste dne minuten weinig meer te doen, Een tactische ingreep, waarbij men man-op-man ging verdedigen, over blufte Walcheren volkomen en in de laatste fase werd het nog 18-18. Matchwinnaar was ongetwijfeld twee de doelman Roland Verseput, die bij de stand 17-18 een strafworp stopte. EMM 4-HVH Voor HVH goed en wel besefte dat er een tegenstander in het veld stond, keek het al tegen een 8-0 achterstand aan. Pas tegen het eind van de eerste helft kwam het team wat terug, maar toen het in de tweede periode een maal 10-6 was. vond EMM het ritme weer en bouwde de voorsprong weer uit tot een 19-10 zege. HVSV 3-Operatie Na enkele nederlagen op rij won Ope ratie in Terneuzen met 13-16. Gezien het spelbeeld mag de ploeg de handen daarmee dicht knijpen, want na een probleemloos begin, waarbij een 2-6 voorsprong werd verkregen, was het bij rust nog maar 7-8. HVSV buitte het onoverzichtelijke Operatie-spel in de tweede helft duidelijk uit en na tien minuten kreeg het zelfs een voor sprong, die opliep tot 13-10. Acht minuten voor tijd kregen de Oostbur- genaren weer vat op het spel en binnen drie minuten stonden ze weer op voorsprong. In een spannende slot fase benutte een attente Operatie- aanval nog twee kansen, waardoor met 13-16 werd gewonnen Hontenisse-Delta Sport 3 Lijstaanvoerder Delta Sport dacht in Hontenisse een gewillig slachtoffer te vinden. Ongeconcentreerd en veel pratend kon de ploeg in de eerste periode de wedstrijd niet naar zijn hand zetten en een hardwerkend Hon tenisse bereikte zelfs een 6-6 rust stand. De Kloosterzandse ploeg kon het na de hervatting niet meer bolwer ken. Delta Sport liet nu veel verzorg der spel zien en het zou dan ook een kansloze 22-10 nederlaag voor Honte nisse worden. SINT JANSTEEN Na een vrij lange onderbreking kwam het da mesvoetbalelftal van Spui weer eens in actie. Het elftal, dat twee of meer wedstrijden minder heeft ge speeld dan de overige teams, maakte tegen Steen geen fout en won met 0-4. Hoek vergaarde in Hulst twee winstpunten door een zege op HW en Breskens won in Philippine. Uitslagen: Steen-Spui 0-4; HW- Hoek 1-6; Philippine-Breskens 1-4. Stand: AZVV 8 7 1 0 15 37- 4 Hoek 9 6 2 1 14 50- 8 Ria 8 5 1 2 11 23- 8 Biervliet 8 4 2 2 10 15- 8 Spui 6 3 3 0 8 11- 1 Breskens 9 2 3 4 7 10-20 Philippine 10 2 1 7 5 9-27 Terneuzen ■I 1 2 4 4 7-21 Steen 9 2 0 7 4 5-32 HW 8 1 1 6 3 3-42 Steen-Spui Een slecht begon nen Spui had in de eerste helft alle moeite met Steen, dat slechts met tien speelsters in het veld stond. De thuisploeg kon het grootste gedeel te van deze periode in verdedigend opzicht de tegenstander lange tijd in bedwang houden, maar net voor rust werd het dan toch nog 0-1. In de tweede helft had Spui minder moeite om de vele aanvallen af te ronden Er zou dan ook nog drie keer gescoord worden, zodat de eindstand 0-4 werd. Doelpunten makers: Jeanet Dekker. Sylvia de Clippelaar,tCrissie Buijsten en Ani ta Bolleman. HVV-Hoek Opvallendste speel ster in dit duel was ongetwijfeld Femke Serraerens. die met drie treffers een groot aandeel in de Hoek-zege had. De nog maar enke le maanden voor Hoek uitkomende Serraerens maakte het de HW- verdediging voortdurend lastig en dit leidde al tot een 4-1 ruststand. In de tweede helft was Hoek ook aanvallend in de meerderheid. Wil- COMPETITIE DAMESVOETBAL ly Haak en Thea Hamelinck wisten voor het eerst sinds lange tijd weer eens het net te vinden, terwijl Line- ke van Puijvelde het halve dozijn vol maakte- 1-6. Philippine-Breskens Philip pine was in de eerste helft ht meest in balbezit, maar echt gevaarlijk kon het maar een keer worden Uit deze situatie werd wel meteen ge scoord. Rita Taelman bracht haar team langszij 1-1. nadat Astrid Steijaart eerder in de wedstrijd haar ploeg op een voorsprong had gezet. Breskens kreeg in de tweede helft wat meer ruimte en dat werd ook benut. Sabina Ras scoorde net na rust 1-2 en even later werd het door Artja Spierings 1-3. Volkomen verdiend won Breskens dan ook dit vier-puntenduel met 1-4. OOSTBURG In de A-poule van de recreatieve zaalvoetbalcompetitie in Oostburg werd slechts een wedstrijd gespeeld. Het team van de Veteranen won voor de vijfde achtereenvolgen de keer. FC '83 moest er met een 2-5 nederlaag aan geloven. Telepost blijft aan de leiding in de B-poule. De ploeg won deze week met 3-2 van De Kombuis. GL Shop en Cock, die als tweede en derde geno teerd staan, kwamen niet in actie. Wel Van Looy Groosman. Dit IJzendijke- team is aan een opmars bezig en ook deze keer werd gewonnen, 2-0 tegen PZEM. Twee wisselvallige ploegen, Rabo 2 en De Rode Leeuw, kwamen tegen elkaar uit. De Zuidzandenaren speelden een sterke wedstrijd en won nen met 8-1 cijfers van de bankem ployés. Ook Chez Rene deed het goed. Met 9-4 werd OLS Breskens naar een kansloze nederlaag gespeeld. Uitslagen FC '83-Veteranen 2-5; Telepost- Kombuls 3-2; Van Looy Groosman-PZEM 2-0. Rode Leeuw-Kabo 2 8-1: Chez Rene- OLS Breskens 9-4, stand B-poule Telepost 9-15; GL Shop 8-12, Van Looy 9-11, Cock 7-10, Kombuis 9-9; Rabo 1 8-9, Chez Rene 9-9, Rabo 2 9-8; Rode Leeuw 9-8, PZEM 8-5. OLS Breskens 8-5; Riemens 7-4. De Block 8-3: programma dinsdag Alheo-FC "83; Rabo t-Rlemens; Cock-GL Shop, Lellaert- MUnders; Oud Sluis-Gemeenle. Vrijdag: Adm. Pers.-Veteranen, Corner-Musson. Maandag' De Block-OLS Breskens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 31