Groenteman krijgt geen winstdeling groothandel Perzen... B en w Sas van Gent overwegen sloop van een aantal krotten Extra personeel voor technologische dienst Wij zoeken een nieuwe vorm van muzikale clown B en w Hulst willen aanleg rioolpersleiding voorschieten TWIJFEL BIJ RECHTBANKPRESIDENT Oosterse tapijten Van Aalst B.V., 1 THEATERCLOWNS HAM EN HOPPA DINSDAG 11 DECEMBER 1984 TERNEUZEN De Terneuzense groothandel in groenten en fruit De Feijter behoeft groenteman Sjaak de Voogt geen winstdeling over 1980 van bijna 23.000 gulden uit te betalen. Rechtbankpresident mr G. R. André de la Porte vindt dat onvoldoende vaststaat dat er tussen De Feijter en De Voogt een winstdelingsovereenkomst bestond. De Voogt, van '77 tot en met '80 in dienst van de firma als bedrijfsleider van een groentewinkel in de Noordstraat, maakte aanspraak op die winstdeling. De rechtbankpresident heeft gisteren twijfel Mr. André de la Porte stelt in zijn beoordeling van het kort ge- enerzijds vast dat er in het schriftelijk ding, dat De Voogt vorige week tegen arbeidscontract geen letter over een zijn vroegere werkgever had aange- winstdeling is opgenomen, maar aan schriften, in de groothandel De Feijter gebruikt voor interne aantekeningen, een winstdeling van vijftig procent. spannen, wel ruimte overgelaten v Jaap van de Scheur bij ABVA/KABO in Terneuzen TERNEUZEN - Bondsvoorzitter Jaap van de Scheur van de bond van ambtenaren en trendvolgers ABVA KABO spreekt donderdag op de jaar vergadering van de afdeling Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen in 'De Vijver hof in Terneuzen. Deze bijeenkomst is om 20.00 uur. de andere kant spreken financiële stukken van de firma wél over een winstdeling. De president leidt uit die stukken af dat aan De Voogt in '77 een voorschot op een winstdeling van 4000 gulden is uitbetaald. Verder vermelden ook Kerstbal in Zandstraat ZANDSTRAAT - In wijkgebouw De Straete in Zandstraat wordt zaterdag 15 december een kerstbal gehouden. De muziek is van orkest Manolito's. De avond begint om 19.00 uur. HYDRO-BIOL OGISCH ONDERZOEK TERNEUZEN Reserves moeten worden opgemaakt. Daarom is het ^lllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll<j= volkomen verantwoord dat de Technologische Dienst van de waterschappen de geplande personeelsuitbreiding met vier nieuwe medewerkers financiert uit financiële meevallers. Die argumentatie van bestuursvoorzitter K. J. A. baron Collot d'Escury was voor het algemeen bestuur voldoende overtui gend om de begroting van de technologische dienst voor 1985 goed te keuren. Veel mensen zouden graag zo'n mooi Oosters tapijt hebben. De warme kleuren en artistieke pa tronen harmoniëren met praktisch elk interieur. Wat houdt deze mensen tegen? Gebrek aan ken nis, hoge prijzen en vaak drempelvrees. Gaat u echter naar een goed be kend staande specialist dan zal hij u vrijblijvend adviseren en u een gega randeerd goed tapijt le- veren. Ook de prijzen val- len echt mee, tenzij u een zeer zeldzaam stuk zoekt. Hoedt u echter voor on- bekende (vaak malafide)' zaken! Van Aalst, vier genera- ties, 125 jaar een begrip Een oosters tapijt is ook elders te koop, maar een oosters tapijt van VAN AALST is een begrip. Wij bieden u een beter, exclu- siever en vergelijkbaar goedkoper tapijt. Wij zijn gevestigd op de hoek Molstraat/Dam. Molstraat 2, Middelburg. Tel. 01180-26186. 1 lllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllfË Die schriften spreken trouwens ook over een voorschot in '79-'80. In zijn beoordeling schrijft de recht bankpresident: „Dit alles geeft zeker enige steun aan de stelling De Voogt, maar niet voldoende om aannemelijk te achten dat een veroordeling tot betaling van een geldsom in kort geding daarop gebaseerd kan zijn". Mr. André de la Porte stelt voorts ook vast dat het voor De Voogt mogelijk moet zijn meer bewijs te leveren aan de hand van stukken, zoals belastin gaangiften en door de accountant opgemaakte bedrijfsgegevens. Daar mee houdt de president de deur voor een herkansing open. De Voogt is dat ook zeker van plan, zo zei hij gistermiddag in een reactie op de uitspraak. Hij vindt dat de advo caat van De Feijter, mr E. Schute. vorige week bij de behandeling van het geding een 'rookgordijn' heeft opgetrokken. De groenteman vindt dat er wel dege lijk sprake is van een omzetverschui- ving van zijn winkel naar de groothan del. Over 1980 zou dat gaan om bijna 46.000 gulden, een bedrag waarop ook de eis was gebaseerd. De Voogt heeft over die verschuiving deze week overi gens nog overleg met een registerac countant. Overigens heeft de presi dent hem veroordeeld tot betaling van de kosten van het geding. Aanvankelijk werden er in de begro tingsvergadering van de dienst, die maandag in Terneuzen werd gehou den. nogal wat bezwaren geopperd tegen de plannen voor volgend jaar. Zoals gemeld wil het dagelijks be stuur vier nieuwe medewerkers aan stellen en het hydro-biologisch water- onderzoek voortaan zelf uitvoeren. Bestuurslid G. de Jager had moeite met de geplande structurele uitgaven: „We hebben dit jaar te maken met een incidentele meevaller van 270.000 gul den. Ik vind het gevaarlijk om dat geld structureel te gebruiken. Vol gend jaar hebben we waarschijnlijk niet dezelfde reserve. Het gevolg is dat we op een paar jaar door de reserves heen zitten. En dan moet je uit een diep dal kruipen." Hij wees verder op de daling van de aantallen vervul lingseenheden. Met name door zuive ring bij de bron zal dat aantal de volgende jaren verder dalen. „In die context vind ik dat er een zuinige, krappe begroting is opgesteld. De komende jaren kan dat nare effecten opleveren," aldus De Jager. Zijn be toog vond steun bij andere bestuurs leden. In 1985 betalen de waterschappen 3,65 gulden per vervuilingseenheid aan de technologische dienst. Ir. R. Mein- derts was blij dat de bijdrage ten opzichte van dit jaar maar met een dubbeltje omhoog moest. Maar ook hij constateerde dat de geringe verho ging mede een gevolg was van een zwaar beroep op de reserves. De uit breiding met vier medewerkers zal volgens hem resulteren in een behoor lijke uitgave, die op langere termijn door zal werken. Tevens stelde hij voor om nog eens goed te bekijken of het hydro-biologisch onderzoek inder daad in eigen beheer moet worden uitgevoerd. Als dat gebeurt dan zal dat in de toekomst naar zijn mening ook meer personeel vragen. Voorzitter Collot d'Escury erkende dat er met een bedrag van 469.00Ö gulden van een forse greep in de reserves mag worden gesproken Maar hij herinnerde zijn gehoor aan de afspraak dat de technologische dienst niet is opgezet om reserves te kweken. Dat moeten de waterschap pen zelf doen. „Overschotten moeten zo vlug mogelijk worden opgesou peerd. Dat betekent dus dat we de reserves moeten aanwenden," aldus de voorzitter. Hij deelde de sombere kijk op de financiële toekomst niet. Ook na 1986 mag er volgens hem op meevallers worden gerekend. Hij meent dat de ervaring heeft geleerd dat de water schappen het aantal vervuilingseen heden per jaar over het algemeen te laag ramen. In de eindafrekening re sulteert dat in meevallers. Een uitbreiding in de personele sfeer vindt de voorzitter volkomen verant woord. De eventuele reorganisatie van het hele waterschapsbestel, die er misschien op korte termijn zit aan te komen, is volgens hem geen reden om veranderingen op te schorten. De in verband met de personeelsuitbreiding benodigde ruimte kan waarschijnlijk voor een deel binnen het gebouw van de Watermaatschappij Zuid-West-Ne- derland (WMZl in Terneuzen - waar de technologische dienst is gehuisvest - worden gevonden. Een woonhuis naast het huidige on derkomen zou alle ruimteproblemen kunnen oplossen. Over de huur van het pand moet nog worden onderhan deld, Wat het in eigen beheer uitvoeren van hydro-biologisch onderzoek betreft mag er volgens de voorzitter op een kostenbesparing worden gerekend. Dat heeft een prijsvergelijking uitge wezen. Tot nu toe werd het ondezoek uitbesteed aan de WMZ. Na deze uitleg werd de begroting zonder problemen goedgekeurd. Deurwaarder bij belasting vierde 40-jarig jubileum TERNEUZEN De heer J. F. Goos- sens, deurwaarder bij de belastingen in Terneuzen, vierde vrijdagmiddag zijn 40-jarig ambtsjubileum. De jubi laris werd toegesproken door het hoofd van het ontvangkantoor, de heer W. A. Maes. De hoofdontvanger schetste Goossens' ambtenarenloop- baan. Goossens begon in december '44 als douaneambtenaar; in januari 1957 werd hij benoemd als deurwaar der op het belastingkantoor in Hulst. Toen dat kantoor in '68 werd opgehe ven, verhuisde Goossens mee naar Terneuzen. Maes had voor de jubilaris een enve loppe met inhoud. Verder werd Goos sens toegesproken doof de heer Mur- re, voorzitter van de ruitervereniging Axel. De belastingdeurwaarder is ac tief lid van deze vereniging. Na het officiële gedeelte volgde nog een re ceptie. De heer Goossens werd geluk gewenst door collega's, en vertegen woordigers van gemeenten en het bedrijfsleven. Bridge-drive TERNEUZEN De bridgeclub 'Luc- tor' uit Terneuzen speelde haar jaar lijkse Sint Nicolaas-drive in hotel 'De Post' in Terneuzen. Aan de wedstrijd werd door 46 paren deelgenomen, verdeeld in vier lijnen. De uitslagen. A-lijn 1 mevrouw Bruyns-de heer Biesbroeck. 2 echtpaar Van Dijk, 3 mevrouw Sandrini-de heer IJsebaert. 4 echtpaar Van der Borgt. B-U)n 1 echtpaar Risseeuw, 2 echtpaar Lichteveld, 3 de heren Atkins-Rademakers, 4 de dames Brevet- Pieters. C-Hjn: 1 mevrouw Goossen-de heer van Geel, 2 de heren Kint-Willemsteyn, 3 echtpaar Voorhands, 4 mevrouw Tak-de heerRemijn D-lljn: 1 mevrouw de Jonge-de heer Henneleker. 2 mevrouw Biesbroeck-de heer Visser, 3 de dames Touw-Van de Zande. 4 de heren Sandrlni-IJsebaert IN KLOOSTERLAAN EN GROOTMAJOORSTRAAT SAS VAN GENT Burgemeester en wethouders van Sas van Gent komen in januari met een voorstel bij de gemeenteraad om de krotten aan de Kloosterlaan en de Grootmajoor- straat te slopen. Dan is bekend hoe veel geld er over is van het stads- en dorpsvernieuwingsfonds. Deze week gaan de offerte-aanvragen de deur uit naar verschillende sloopbedrijven. Onzekerheid bestaat er volgens wet houder J. Rammeloo van openbare werken en volkshuisvesting alleen nog over de vraag of alleen de al jaren leegstaande huizen aan beide straten gesloopt gaan worden of dat bij het slnopplan ook de oude jon gensschool wordt betrokken. „Dat ligt gewoon aan het financiële plaatje", vindt de Sasse wethouder. „Uit het vernieuwingsfonds moet een aantal subsidies worden gehaald, on der andere voor vernieuwingen van woningen door particulieren. We moe ten die subsidieverordening dus eerst rond hebben en dan zien we wat er over is. Die verordening willen we in de vergadering van januari aan de gemeenteraad voorleggen. Als de raad die goedkeurt kan bij wijze van spreken direct daarna besloten wor den tot sloop". Met de sloop van de bouwvallen in beide aan elkaar grenzende straten komt de gemeente tegemoet aan de wens van de bewoners, die op 24 november jongstleden een brief heb ben gestuurd aan het Sasse college Daarin dringen de buurtbewoners aan op snelle afbraak van de panden, vooral gezien het vele gevaar dat de krotten opleveren. In stormachtige nachten waaien er niet alleen dakpan nen van de daken, maar vallen ook de glazen uit de ramen. In de nacht van 23 op 24 november gebeurde er een ongevalletje waarbij iemand gewond raakte door een val over een omge waaide schutting die gedeeltelijk op het trottoir terecht was gekomen. De brandbrief aan de gemeente werd ondertekend door veertig buurtbe woners. Volgens woordvoerder J. van den Bergen, zelfs woonachtig in een woning tegenover de slooppanden. is de desolate toestand van de huizen al jarenlang een doorn in het oog van de omwonenden. „Het is een schandaal zoals het er hier uitziet. Bij een beetje wind hou je je hart vast. In de huizen aan de Kloosterlaan is er zelfs geen inwendige stut meer. De vloeren en plafonds zijn er uitgehaald en het is goed dat de huizen tegen elkaar staan want anders was de ellende niet te overzien De bewoners constateren dat de sloopwoningen eveneens broedplaat sen zijn voor veel ongedierte. Boven dien zijn er in de jaren dat de wonin gen al leegstaan, diverse brandjes geweest die door de Sasse brandweer overigens snel konden worden ge blust. „Voor de bewoners is het be langrijk dat de woningen gesloopt worden", vindt wethouder Ramme loo. „Bij het aanvragen van de offertes aan de sloopbedrijven verzoeken we dan ook om met spoed te reageren". stonden een maand in het Circustheater in Scheveningen en op i gegeven moment komt een Franse koorddanser op mij af zegt: ik heb stickers van jouw fanclub gezien. Ik verstond die man niet zo goed. Ik zeg: stickers, hoezo, is het al zóver. Maar het was helemaal niet zo. Hij liep met mij naar een auto en daar zat een sticker op van Harry 'Hoppa' Vermeegen. Ik had nog nooit van die man gehoord. De clown Hoppa die ik uitbeeld, heeft daar echter volstrekt niets mee te maken. Die naam is tussen Genio en mij ontstaan", vertelt Harry Piekema, de ene helft van het duo Ham en Hoppa, theaterclowns. De andere helft, Genio de Groot, nieuws op te zetten, maar dat kon vervolgt. „Toen we in 1981 met Ham uiteindelijk de goedkeuring van het en Hoppa begonnen, hoorde je die duo niet wegdragen, kreet nergens, alleen in de Griekse Genio daar over: „Het had niet dat muziek of bij acrobaten. Wij spelen extra wat we bij Ham en Hoppa wel op de gekste plekken, soms ook hebben. We werden toch weer ac- voor bedrijven en dan hoor je teurs die clowns speelden. Dus over- achterin de zaal een gejoel van hééé, boord, helemaal opnieuw beginnen, hoppa, hoppa. Dan komen wij op. die hele voorstelling weg, terug de Echt niks meer, geen enkele asso- ruimte in. lopen, lopen Toen ont- ciatie meer met dieckreet". stonden er nieuwe dingen, niet be- Met Ham en Hoppa zetten Genio en dacht, vanuit het niets. De aanzet Harry twee clowneske zwei tot de nieuwe voorstelling was dat neer in een voorstelling die door- Harry en ik achter elkaar gingen spekt is met muziek en zang, lach- lopen in een cadans", wekkende jongleer- en evenwichts- „Wil je dat zien?", vraagt Harry en kunsten en verrassende trucs. Aan gezamenlijk trekken ze een ritmisch deze in de loop der jaren naar spoor door de grote kamer in het perfectie gegroeide act is i landhuis Nieuw-Amelisweerd bij tweede voorstelling toegevoegd. Utrecht, die ze als repetitieruimte 'Concerto movimento' of 'Het Con- hebben betrokken. „Dit ontstond", eert', waarin het tweetal, terzijde vertelt Genio. terug op zijn stoel, gestaan door Anne van der Hoeven, „en ik zei tegen Harry, dit binnen zich van een geheel andere kant wil komen lopen heeft gelijk een wer- laten zien. Dit onderdeel, waarvan king. Met Anne zijn we dat spoor inmiddels al try-outs worden ge- gaan uitwerken. Het is ook' muzi- speeld, gaat woensdag 23 januari kaal dat lopen, het is het begin van officieel in première in de Kleine het concert. We brengen op onze Komedie in Amsterdam. manier een concert met muzikale Genio en Harry hebben wel in het composities, spel en clownerie. Ei- circus opgetreden, maar voelen genlijk zijn we op zoek naar een zich meer aangetrokken tot het nieuwe vorm van muzikale clowns" theater, omdat daar subtieler te werk kan worden gegaan. Monument Genio: „Je wilt zelf uit de verf komen en wij komen op onze ma- Harry Piekema: „Wat voor ons fu nest is, is haast en moeten beant woorden aan een hoog rimte van nieuwe voorstellingen. We voelen dat we dan niet aan de kwaliteit ...j toekomen die wij wel te bicden nier uit de verf. Niet alleen onze hebben. Onze theatervoorstelling lolbroekerij, maar ook onze betrok- zullen we dan ook zeker niet aan de kenheid met de wijze waarop wij in tv prijsgeven. We hebben wel ande- het leven staan, geven wij gestalte re Plannen- andere ideeën, die wel via een verhaal. Ik zie Ham en filmisch uit te werken zijn. Maar Hoppa ook als een monument dat het is een heel Proces hoe WÜ Ham en Hoppa kunnen vertalen naar een andere medium". gesprekje Harry en ik aan het oprichten zijn, een beetje als beeldhouwers. De clowns zoals wij ze zouden willen Er is ie"er ëevai - - - neerzetten, met hun act en wat ze ecwe,est..U„een ?roer?In™™aJke_r veroorzaken bij mensen aan onbe daarlijk lachen en ontroering, is ons engagement, denk ik". i de VPRO en de mogelijkheden van het clownsduo zullen in de <r> komende tijd worden onderzocht. „Een paar dingen van onszelf ko- Genio Groot- --)Ve hebben veel men echter niet aan bod. We heb- mensen op ons af gekregen, ook ben artistiek meer noten op onze filmmensen, met de mentaliteit van zang en daarom zijn we begonnen Ham en Hoppa echt uit te schake- r"'"w' len en iets heel nieuws op te zetten. maken, filmclowns zoals Pipo. Maar daar gaan wij niet op in, omdat het Wij zijn nïet dié typetjes" alleen voo'r n'^ uit onszelf komt. Er bestaan het publiek worden we Ham en veel misverstanden over het woord Hoppa. We komen nu met een clown avondvullend programma, waarin Harry: „We spelen ook kindervoor- je twee compleet verschillende din- stellingen, voor soms hele kleine gen ziet. Dat is even schakelen, kinderen van een jaar of vier. Die denk ik. voor de mensen. We gaan Zltten daar van- Pip0i Pip0- ons nu ook Ham en Hoppa Compag- kennen heel die Pipo de Clown niet, nie noemen, wat wil zeggen, dat we maar die man heeft een indruk ons willen presenteren als een club achtergelaten, zo'n beeld, dat kom die Ham en Hoppa gemaakt heeft, je Veel tegen. Maar dat is wel over maar óók iets anders". a]5 Wjj eenmaal beginnen, dan krij- „Een nieuwe voorstelling van Ham gen de mensen wel in de gaten dat en Hoppa is een fluitje van een cent. er iets anders gebeurt", want het vormen van die karakters Genio Ham en Hoppa is begonnen is het hele werk geweest. We zouden jjg clownerie voor volwassenen. Als die karakters tien jaar lang kunnen de mensen aan het eind de deur uit uitmelken", stelt Genio. Maar het gaan. hebben ze niet alleen iets van herhalen van een succesformule ligt goh, wat hebben we leuke clowns niet in hun aard. Er werd al eens gezien, ze hebben ook nog twee eerder een poging ondernomen iets mensen ontmoet. We kwamen tot de ontdekking dat kinderen dato:; leuk vinden, al moetje dan een: inleveren van je eigen engagen», Maar het is vaak dolle pret voet kinderen. Ham en Hoppa gaanens als koek, echt, We horen verbale van pappa's die foto's gemaakt hei ben die als grote posters in be hangen. Of de kreet Ham en Hop;: wordt wekenlang in een school bezigd als we daar geweest zyn" Harry: „Hoe kinderen èn volwasg- nen er na afloop van de voorsteltoi over kunnen vertellen, dat lijkt hei erg op elkaar Dat. vonden ze specie culair, terwijl ze ook andere dinge; zouden willen vertellen die ze zo één. twee. dne kunnen zeg Natuurlijk ook doordat wat r- neerzetten deels heel ongrij] In de voorstelling praten Ham e:[ Hoppa Duits. Genio: „Waarom Dat weten we niet eens. We begor- nen in een lege ruimte, twee figures zoekend naar een karakter. We be gonnen met niks anders te doen da te lopen en zeiden geen stom woorc hand in hand, daar liepen we, ee uur lang. Dan voel je iets clownei komen. Op een gegeven momer. waren we moe. Komm, wir tnnbe: eine Tasse Kaffee, kwam er uit. Da overkwam ons. Wir gehen sitzen. Nein, wit gehen weiter. Ja, wir ge hen weiter. Dan heb je ook een soon Beckett-idee. Hel floepte eruituoE- dat het zo lekker was. dat Dun overkwam ons. En het werkte. ïz Geschenk klinkt beter dan eenpr? sentje". Zotten „Voor kinderen spelen we oven gens wel in het Nederlands, maai voor volwassenen is dat een stuki minder interessant. Nu zijn weecbil zotten die van over de Alpen zijs gekomen. De zinnetje die we ge bruiken zijn nooit informatie! maar altijd ter illustratie van handeling die er als is. In ck vreemde taal dwing je jezelf d< meest elementaire dingen te zeg gen. Trouwens, bij Lee To wen vraagt toch ook niemand zich al waarom hij in het Engels zingt?' Wat is voor hen het belangrijkste optreden? Genio: „Ik heb daar een woon voor: bevrijding („Het leger de Heils komt er aan", lacht Hairy Mijn beleving, als ik speel, is genei.: op het vrij worden van een heleboel dingen die in je kop zitten. Ik hei ergens een rustpunt en dat is clow nerie, daar kan ik zoveel dingenuii laten vertrekken, communicers met mensen, ze laten lachen, s ontroeren. Dat rustpunt moet 4 opzoeken en als dat lukt in voorstelling, dan komt er bij mij eer gigantisch bevrijdingsgevoel los E voel ook dat mensen vrij worde: van dingen die in hun kop zitten Je kunt het ook ontspanning noemer of amusement, maar ik weet zekei dat het verder gaat". Frans P. J. Doeleman Ham en Hoppa geven woensdaf middag een kindervoorstelling a hel Zuidlandtheater in Terneuzr- aanvang 15.00 uur. Zaterdag 2 april zijn ze in de schouwburg is Middelburg, 's middags 114.00 uw voor kinderen en 'avonds (20.% uur) voor volwassenen. HULST B en w van Hulst willen op korte termijn een taak van het waterschap Hulster Ambacht - tijdelijk - overnemen. Het gaat om het aanleggen van een rioolpersleiding van Absdale naar het bedrijfsterrein Hogeweg. Deze leiding is nodig om het toekomstige afvalwater van Absdale af te voeren. Het college van de Reynaertstad is namelijk van plan in Absdale een nieuwe riolering aan te laten leggen. Er is haast geboden, omdat dan nog aanspraak gemaakt kan worden op een volledige rijksuitkering. Aangezien het waterschap volgens b maakt dat werk uit te voeren, willen b en w de financiering zelf ter hand nemen. Het totale karwei - de nieuwe riolering in Absdale en de leiding - kost zo'n 900.000 gulden. Voor de persleiding betaalt de gemeente onge veer 168.000 gulden Op de nieuwe riolering worden 87 aansluitingen ge maakt. waarvan 7 uit de gemeente Axel. De krotten in de Kloosterlaan in Sas van Gent die wellicht binnenkort gesloopt zullen worden het geheel' nog geen rekening heeft gehouden (in de werkplanmng) met de persleiding, heeft het college zelf het initiatief genomen. B en w hebben het Hulster Ambacht aange boden het benodigde geld alvast op tafel te leggen. Zodra het Hulster Ambacht voldoende geldmiddelen vrij heeft kunnen maken, wordt de leiding m eigendom, beheer en onder houd aan het waterschap overgedra gen, aldus b en w. In verband met de zogenaamde B en w van Hulst willen de EHBO- 'verfijnmgsuitkering' van het rijk verenigingen in de gemeente meer dient het werk nog in de eerste helft subsidie verstrekken. Hel extra geld van het volgend jaar te worden uitge- is vooral bedoeld voor jeugdactivi- voerd. Al in augustus 1983 was afge- teiten. Het college onderstreept het sproken dat het waterschap de pers- belang van onder meer de EHBO- leiding zou aanleggen. Nu het water- verenigingen, ook nu de Bescher- i schap voorlopig nog geen aanstalten ming Bevolking (BB) wordt opgehe- Extra ven en de verschillende EHBO-al' lingen een belangrijke taak bij hulpverlening is toebedeeld. In' taal gaat het om 2500 gulden subsidie voor de EHBO-activiteiif- In het ontwerp-welzijnsprogra£ van Hulst wijst het college vanbs vier subsidieverzoeken af. Als heiE b en w ligt, zullen geen geld van' gemeente krijgen: de stichting G Zeeland, de Telefonische Hulpdif- Zeeland. Jeugd en Gezin in Zee£ en het Gehandicapten Advies Butf Zeeland. De laatste drie instellml kregen ook de vorige jaren geen a vanuit de Reynaertstad. Voor 1 Centrum voor Maatschappen Dienstverlening in het Land Hulst stelt het college een bedrag^ 400.019 gulden voor te verstred Het Gecoördineerd Bej aardend krijgt een subsidie van 350.369 gultfë zo staat in het ontwerp-program® Al deze voorstellen van het colfó worden donderdag 20 december sproken door de Hulster gemeö raad. De vergadering begint 19.O0U in het stadhuis in Hulst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 28