Edwin Davidse houdt EMM overeind: 20-18 Duitse biljarters naar titel in landenstrijd Mytilus ook te sterk in topper bij Scheldesport Heren van Delta Sport verslaan titelkandidaat Atf' e-' V' Mytilus verrast met 3-1 zege op subtopper MIDDELBURGERS RUKKEN OP NAAR MIDDENMOOT Korfbalteams op dreef in oefenduels Juniotrenner Peter Kant overwinnaar bij amateurs JrïxL (ÉL «Sta» MAANDAG 12 NOVEMBER 1984 MIDDELBURG Aan de positieve ontwikkeling van EMM-speler Edwin Davidse lijkt voorlopig nog geen einde gekomen. Gistermiddag was hij in het eerste divisiehandbaltreffen tussen EMM en het Eindhovense Arts/Meteoor van grote waarde voor zijn s ploeg. Met 20-18 won EMM overtuigend en verdiend en de 21-jarige dienstplichtige militair (gelegerd in Middelburg) was daarvoor voor een groot deel verantwoordelijk. Op zeer moeilijke momenten bijvoor- won uiteindelijk op karakter de wed- duel. De ruststand was 8-9 voor Arts/ beeld in de zinderende slotfase, bleef strijd. Meteoor. Davidse onverdroten doorgaan en Niet in een vloek en een zucht overi- Zo betrouwbaar als Edwin Davidse scoren (in totaal vijfmaal) en hij was, gens, want ook in dit duel bleek weer de laatste tijd is bij de Middelburgse net als altijd, geenszins geïmponeerd hoe verrassend veel de ploegen in de handbalploeg. zo wisselvallig speelt door de ex-eredivisie-defensie van de divisie van EMM aan elkaar gewaagd topschutter Eddy Schuitema. Prima handbalploeguit Brabant zyn. Die strijd levert veel spannende schoten uit vrije worpen wisselt hij ArtsMeteoor. dat vorige week nog handbalwedstrijden op en ook In de af met slordige afspeelballen en ook verrassend koploper Quintus ver- sporthal aan de Nassaulaan zagen de een strafworp van de hand van deze sloeg, had lang uitzicht op de eindze- 120 toeschouwers een aantrekkelijk Vlissinger zijn geen garantie meer gemaar vergat zestig minuten lang te knokken. EMM had dat beter door. Het etaleerde een prima werklust en TERNEUZEN Als voorbereiding op de zaalcompetitie werkten vele Zeeuwse korfbalselecties een aantal oefenwedstrijden af. Daarin maakte vooral Tjoba een erg goede indruk: in de sportuitwisseling met het Middel burgse Swift wist de tweedeklasser over de hele linie winnaar te worden. Swift I - Tjoba I eindigde op 13-16: Swift II - Tjoba II werd een 8-6 overwinning voor de gasten. Het der de team van Tjoba kwam tegen de Swift-junioren in de zaal. Ook daar ging de winst naar 's-Ileer-Hendriks- kinderen: 6-2. In het verdere oefenprogramma won Animo met 16-3 van ELKV Etten- Leur en kwam Stormvogels tegen Keep Fit uit Roosendaal (dat een Zeeuwse tournee maakte) tot 8-7 winst Swift - Tjoba was een wedstrijd met twee gezichten. In de eerste helft viel Swift flitsend in de wedstrijd en leidde bij rust met 10-6. Tjoba liet de eer steklasser alle hoeken van de - volle - Voorborch zien en daverde naar 16-13 winst, Doelpunten Swift: Jan Peter Pouwer (4), Leo Langebeeke (3). Carla Joziasse i2), Kees Opsteegh. Anita Geelhoed, Joost Boone en Bart Pouwer. Tjoba: Johan Harinck (5), Wilco Fok- ke (4i. Janet Mijnsbergen (3). Addie Lamper (2). Wim Harinck en Hans de Schipper Animo kreeg tweedeklasser ELKV op bezoek en had met die Brabantse tegenstander geen enkele moeite. Trainer Ad de Kort van Animo haalde als enige winstpunt uit het duel de kennelijk toegenomen schotvaardig heid van zijn ploeg. Eindstand: 16-3. Stormvogels speelde zaterdag tegen Keep Fit uit Roosendaal De Zeeuwen liepen vlot uit naar 6-1. maar hierna stokte de produktie en kwam Keep Fit terug tot 6-5. In een verre van aantrekkelijke eindfase won Stormvo gels met 8-7. MLTC niet verder dan gelijkspel in tenniscompetitie GOES - Het eerste mixed-team van de Vlissingse tweede-klasser DOS blijft ranglijstaanvoerder in poule A van de Districts-Indoortenniscompe- titie. De 'Zwanenburgers' die zelf niet in actie kwamen, profiteerden namelijk van de gedeeltelijke mis stap van MLTC, dat in Sportcentrum Schelde International te Goes, TSI. dat - zoals bekend - dit seizoen met haar reserves aantreedt, de halve winst moest afstaan. Daar zag het aanvankelijk overigens niet naar uit. want de hoofdstedelijke formatie verwierf via positieve resul taten in de singles van Joost Thore- naar en Peter Heinz Schoolkate, een comfortabele 4-0 voorsprong. Corina van der Borgt en de sterk debuteren de Emerence van Wingen trokken de stand daarna evenwel weer in even wicht, waarna de daarop volgende puntendeling in de dubbels een 6-6 eindscore tot gevolg had. TSI 2. ingedeeld in poule C. herstelde zich tegelijkertijd knap van de vorige week in de Reinaertstad geleden zwa re nederlaag tegen de tweede selectie van Hulster Ambacht, door op eigen terrein Animo 2 overtuigend klop te geven. Het kwartet Marcel van Sab- ben, Dimitri Kayser, Jeanine Moer land en Monique van der Borgt domi neerde op praktisch alle fronten, en stond alleen Paulien Dekker het red den van de spreekwoordelijke eer toe, 11-1. DOS 2 ontving in de Jarmohal te Vlissingen Hulster Ambacht 3. dat aan het uitstapje over de Westerschel- de slechts twee punten overhield Die werden vergaard door Auk Rottier De thuisclub stelde daar persoonlijke successen van Dick Jeras, Lisette Terwiel en Anita Brand tegenover, gevolgd door winst in beide dubbel spelen, 10-2 In poule E tenslotte startte de Stoof uit Koudekerke met een verrassende zege op Domburg. 8-4 De heren gaven voor de eerste maal acte de presence. Hulster Ambacht bezorgde in 'den Dullaert' en spelend in de vertrouwde opstelling Ronnie van Remorten, Benn> de Boy, Reggie v. d. Berg en Ronald Renique, het naar poule 1 gepromoveerde MLTC 1 een koude douche, 12-0. DOS 2 maak te voorts in poule 2 via Harry Tijssen, Bart Felius, Kees Stijl en Paul v. d. Bossche. Axel met identieke cijfers een illusie armer. HOOGERHEIDE Junior-wielren ner Peter Kant uit Rilland-Bath heeft zijn visitekaartje afgegeven bij de amateurs. De Zeeuw mocht gisteren in Hoogerheide met dispensatie mee rijden in de vcldrit voor amateurs en greep meteen de winst. Toon van der Steen uit Bruinisse werd derde. Jack van der Horst uit Souburg 22e en Jan Jansen uit 's-Gravenpolder 34e. Andere resultaten van Zeeuwse ren ners in de crossen in Hoogerheide zijn: recreatierenners onder 35 jaar 15. Ko Schrijver. Krabbendijke: recreatie renners boven 35 jaar: 4 Sjaak Rom mers. Rilland; 11. André Hols. Sou burg; nieuwelingen: 8. Raymond Tol- hoek, Yerseke; 11 Leo Goeree, Krui- ningen, 12. Wilfried Geys, Kwaden- damme; 15. Jacky van Stel, Wemel- dinge; 16. Henk Tolleman. Hoede- kenskerke; 18. P, van Dijke, Tholen. Junioren 6 Johnny de Bruine. Ril land-Bath: liefhebbers: 4 Egbert Koets. Biggekerke; 7. Piet Wisse. Aag- tekerke; 8. Wim Oosse, Middelburg. voor succes: twee minuten voortijd miste hij er één. Een minuut voor tijd werd Schuitema er bovendien uitge stuurd door de leiding. Een heel duel lang liep hij al te mopperen op het arbitrale dou duo Slump - Tito en vlak voor tijd hadden deze er genoeg van. Aanvoerder Fred van der Weel werd ook om dezelfde reden een keer naar de bank verwezen. Hans Schuitema kwam wel prima voor de dag. Als een bliksemschicht scoorde hij tweemaal vanuit een break-out Wel moest hij voor rust met een pijnlijke duim uitvallen. De laatste vijf minuten van de wed strijd moesten ook nu weer de beslis sing brengen. EMM bleef dit keer mentaal en conditioneel overeind. Ed win uavidse (18-16), Renny Minnaert (19-17) en opnieuw Edwin Davidse (20-17) maakten het karwei af. Eind stand: 20-18. Trainer Cees de Ridder was tevreden: „Het aantal en de lengte van de mindere periodes die we tijdens een wedstrijd doormaken, wordt steeds minder en dat is natuurlijk een goede ontwikkeling De doelpuntenmakers: Edwin David se en Eddy Schuitema (beiden 5), Hatis Schuitema (3), Rob de Groot en Ron Ivan Bélzen beiden 2). Mare Sallet Peter Eeman en Renny Min naert allen 1). De stand in de ie divisie B heren is Loreal 7-14 Tachos 7- 7 Quintus 7-12 EMM 7- 6 Sittardia2 7- 9 BDC 7- 5 PiusX 7- 8 Sport Vereent 7- 4 Arts-Meteoor 7- 8 PSV 7- 3 Internos 7- 7 Achilles 7- 2 Een moment uit de wedstrijd Mytilus donker shirti-Scheldesport. PROMOTIEKLAS VOLLEYBAL GOEDE RESULTA TEN DERDE DIVISIEPLOEGEN VLISSINGEN - Zeer verrassend heeft het Zierikzeese herenteam van Delta Sport in de tweede divisie van het landelijke zaalhandbal de over duidelijke kampioenskandidaat Wings uit Den Haag verslagen. Met 17-15 trok de handbalploeg van trai ner Cor Mol in de thuiswedstrijd gistermiddag in Zierikzee aan het langste eind.Het team speelde alsof er nooit een slechte voorbereidings periode was geweest en toonde zich een ervaren tweede divisieploeg. De spannende eindfase waarin het handbaltreffen tussen de beide heren teams zich ontspon, tekende zich bij de rust al af 8-8. In de tweede helft deden de ploegen weinig voor elkaar onder. Het was alleen jammer voor het Haagse Wings dat zij met de beschikking hadden over een keeper van het niveau van Piet Bos van Delta Sport De sluitpost van de Zeeuwse ploeg vertolkte werkelijk een glansrol en had een zeer groot aandeel in de winst. De betrouwbare keeper deed de defensie van zijn ploeg ook groeien en daarbij kwam nog de goede vorm waarin schutter Jaco Vleeshouwer verkeerde in de tweede helft. De doelpuntenmakers: Jaco Vlees houwer en Peter Lefèvre i beiden 5i, Kees de Vos <4i. Bert de Vos. Bert Nuyens en Cor Lagendijk allen 1). De stand in de 2e divisie C bij de heren. Tomado'70 4-6 Ancora 4-4 Mountain Stars 4-6 GHV 4-i Delta Sport 4-5 Hellas 2 4-3 Wings 4-4 Animo 4-2 Snelwiek 4-4 Satumus 4-2 Derde divisie Met de Zeeuwse ploegen in de 3e divisie van het landelijke zaalhand bal gaat het ook goed. Absolute num mer één is nog altijd het Goese damesteam van GSC. Gisteren in de thuiswedstrijd tegen het Vlissingse Walcheren won de ploeg van trainer Johnny Jansen opnieuw moeiteloos: 14-7. De damesploeg van Olympus won met 7-6 van EBHV 2 en het Terneuzense HVSV boekte gisteren in de uitwedstrijd tegen Gilze de eerste zege: 12-11. Bij de heren heeft EMM 2 zich door een prima zege op koploper Fortuna (18-14) vlak onder de top genesteld. Cora Jacobs van GSC breekt door de defensie van Walcheren heen. Het verhaal begmt eentonig te wor den maar GSC was gisteren opnieuw niet te stuiten. Probleemloos (rust stand 6-4) wonnen de Gocsc dames hun vierde wedstrijd op rij. Uitblink ster was José Rouwette met zeven treffers. Olympus uit Vlissingen houdt als eni ge GSC een beetje bij. De vraag is alleen, hoe lang nog Blessures van Sandra Leijnse (enkelbanden afge scheurd). Ineke Wever (verrekte schouderbanden) en Liesbeth van der Lijcke (meniscus) hebben alle wissel speelsters gekost. Olympus won dan ook zeer moeizaam in een heel slechte partij handbal van de zwakste derde divisionist bij de dames. EBHV 2: 7-6. De ruststand was 6-2 voor het Vlis singse team. HVSV uit Terneuzen boekte gisteren de eerste overwinning. In een zeer spannend en zenuwslopend duel in en tegen Gilze won de jonge damesploeg van trainer John Roelofs met nipte cijfers: 11-12 eindstand. De hele wed strijd lang ging de strijd gelijk op. De Zeeuws-Vlaamse dames beschikten in de slotminuten over de sterkste zenu wen. Overtuigend De reserves van EMM hebben giste ren een prima zaak gedaan. Thuis werd de koploper Fortuna Bergen op Zoom overtuigend met 18-14 versla gen en EMM 2 klimt door deze zege naar de derde stek in de stand. Voor rust ging de partij gelijk op. De ruststand was 7-7. In de tweede helft bood EMM 2 goed weerstand aan het felle aanvallende spel van de Bra banders. Gaandeweg kreeg het steeds meer greep op de wedstrijd met ge noemd resultaat. Het Vlissingse Marathon kan met meedoen in de Zeeuwse handbaleufo- rie. Het herenteam van Arno Wouters liep gisteren weer tegen een nederlaag op. 21-18 tegen Rapid uit Breda. De ruststand van het duel in Breda was 11-8 voor de thuisspelende ploeg. Dc sland in de 3e divisie H: Heren Dames Groene Ster 4-7 GSC 4-8 Fortuna B 4-6 Olympus 4-8 EMM 2 4-6 A v anti 4-5 Avanti 4-5 Internos 4-4 Rapid 4-4 Were Dl 4-4 Dongen 4-4 Walcheren 4-3 EBHV 4-3 Volt 4-3 Volt 4-3 HVSV 4-3 Marathon 4-2 Gilze 4-2 Boemerang 4-0 EBHV 2 4-0 TERNEUZEN Vijf wedstrijd op rij had Mytilus in de promotieklas heren van het districtvolleybal geen lastige tegenstanders getroffen. De Goese formatie greep die competitiestart dan ook aan om de juiste draai te vinden. Zaterdag echter stond Myti lus wel voor een krachtproef: in Terneuzen moest het eveneens nog zonder puntenverlies zijnde Schelde sport worden bestreden. Het ging de formatie van Klaas Sijp opmerkelijk goed af. Met ruime cijfers werd Scheldesport in eigen huis uit zijn dromen geholpen: 3-0. Het was van Scheldesport bekend dat de Terneuzense ploeg ernst maakt met de wederopbouw van de club. Dat goede voornemen ging vier wedstrij den lang gepaard met een zegereeks, die vooral dank zij een ongekend fanatisme tot stand kwam. Het ont brak de Terneuzense formatie zater dag echter aan die vechtlust. De thuisclub draaide vanaf het begm slecht en maakte geen moment de indruk een homogeen team te zijn. Tegenover het uitstekende blok van Mytilus. de goede aanval en de fana tieke verdediging schoot Schelde sport tekort en dat leverde een dik verdiende zege voor de Goesenaren in de topper op. Die kwam tot stand via de setstanden 9-15, 8-15 en 10-15. Blok en Even Kijken kwamen in een typische degradatiewedstrijd nimmer tot hoogstaand volleybal. Even Kij ken had doorlopend problemen met de stop en moest uiteindelijk toestaan dat een aanvallend sterker BOK via 15-12, 12-15, 15-6 en 15-11 de 3-1 zege Amateurploeg werkt aan de toekomst HEERENVEEN (GPD) - Met de pre sentatie van de amateurploeg voor het komende seizoen lanceerde Bata- vus zaterdag in Heerenveen een sim pel, maar kansrijk reddingsplan voor onze vaderlandse wielertop. Ploeg leider Piet Hoekstra uit Onstwedde constateerde met vele anderen, dat de Nederlandse wielersport momen teel achteruitholt. Hij onderscheidde zich van de rest door er iets aan te gaan doen. Batavus contracteerde de vrijwel complete juniorentop van het afgelopen seizoen, inclusief jeugdwereldkampioen Tom Gordcs uit Wilnis, en met dit talent wil hij zoveel mogelijk in het buitenland gaan koersen, zoals in de Ronde van de Toekomst. Naast Tom Gordes werden ook Arjen Jagt iWoubrugge), Daan Luyckx (Sint Willebrordi, Stephan Rakers (Rijem en Wiebren Veenstra iHarkema) ge contracteerd. Gernt 'de Vries (Olde- berkoopi, een grote belofte die nog een jaartje junior is, wordt alvast begeleid. Deze jonge renners worden in de buitenlandse koersen bijgestaan door iets geroutineerder talenten als Henk Bosma (Smilde), Henk Bouw man (Eelde). Henri Dorgelo (Nijver dal). Peter Harings (Sibbe) en Eddy Schurer iBakkeveen) Naast deze jeugd heeft Batavus voor het grote werk in Nederland nog ijzers in het vuur met Henk Boeve, Jan Spijker en de Zeeuw Martin Stroosnijder. greep en zich op de ranglijst naast Even Kijken schaarde. Morres Hulst 2 zette de opgaande lijn door en versloeg Kikkers met 3-1 (16-14.12-15,15-12 en 15-ll)en EWC2 haalde in een vijfsetter de winst tegen Verdegem: 3-2. IJVC tenslotte maakte geen fout en versloeg Mytilus 2 met 3-1. Savok Bij de dames zette leider Savok op vallend gemakkelijk het bezoekende Kikkers opzij. Kikkers werd in de eerste twee sets volledig overklast en toen al op een kansloze achterstand gezet (15-2 en 15-6). Met Mirjam Boone (die haar rentree vierde) en zonder Marjolein Steijaert in de der de set vijzelde Savok het vertrouwen op voor de topper tegen Dynamo/70, door in de derde set de 3-0 zege vast te leggen. Athanatos blijft vooralsnog goed vol gen. Vooral uit de opslag, haalde Athanatos zaterdag bij Even Kilte veel voordeel en nadat Even Kijk zich in de tweede set op gelijke luxes had gespeeld (10-15 en 15-12) bté het aanvallend steeds beter te drzi^ bij de bezoekers. Dat leverde eer. y zege op die tot stand kwam via wia met 15-7 en 15-2. Marathon verloor in de derby legs EVVC 2 definitief de aansluiting Gf start zonder Thea van de Plas kwam het aanvallende systeem v* Marathon niet tot zijn recht Dj luidde uiteindelijk de winst in EVVC 2. dat met 3-1 won. Mors Hulst 2 won de derby tegen SC Mors opvallend gemakkelijk en vei met 3-0 (16-14. 15-10 en 15-9)enVoi waarts had totaal geen moeite het uiterst zwakke verweer van dec. tant De Sterre. Oppermachtig dekla seerde Voorwaarts de Zuiddorpsedi mes vooral in de eerste set: 1511 Daarna bleef Voorwaarts netjes geconcentreerd spelen en werd driesetter via 15-6 en 15-7 gewonne MORRES-TEAMS KOMEN NIET TOT H TNSI VLISSINGEN Het Goese Mytilus verraste zaterdagmiddag vriend en vijand door het Bredase AKS. dat op een gedeelde tweede plaats stond in de derde divisie F, met 3-1 te ver slaan. EVVC ging in diezelfde volley balcompetitie met 3- 0 onderuit tegen Sarto/Pellikaan 2, samen met AKS tweede. De Morres-teams kwamen niet tot winst. De dames verloren met 3-1 van Sarto 1 en de heren stelden Hink teleur door met dezelfde cijfers tc verliezen van het Vlaar- dingse Broleco. De EVVC-heren handhaafden zich op de derde plaats via een simpele 0-3 overwinning op staartclub Sarto 2, maar de Sterre verloor opnieuw. Bij Ovoco werd het 3-1. Hoewel Sarto een van de sterkere ploegen in 1B dames is, was een uitslag van dit formaat (15-5,1-5-6,6-15 en 15-5) in feite onnodig geweest. Morres kan beter dan wat zaterdag gepresteerd werd. maar trainer Eve- raert wees naar de slechte voorberei ding als hoofdoorzaak: „Jolanda van Esbroek en Marja Reunis hadden van vrijdag tot zaterdagmiddag een cur sus. Die twee kwamen dus niet opti maal voorbereid aan de start, terwijl juist zij het draagvlak van het team vormen". Als dweilen De nederlaag van de Morrcs-heren moet voor een niet gering deel wor den toegeschreven aan de trainings intensiteit van de vrijdag tevoren. Everaert: „Ik was er zelf niet bij, waardoor zij zichzelf moesten trai nen. Ze hebben toen de opdrachten die ik gegeven had te goed en vooral NEDERLANDS VIJFTAL VERSLAGEN AMERSFOORT (ANP) - Nederland lelt in de breedte de meeste topbiljarters van Europa. Toch werd het beste vijftal daarvan voor het eerst in vijf jaar geen landenkampioen. Die eer viel te beurt aan dc Bondsrepubliek Duitsland, dat de hegemonie van Nederland en Belgie, oud als de achttienjari ge geschiedenis van het tweejaarlijkse evenement in Amers foort, doorbrak. De Westduitsers was de eindoverwinning in 1982 met een miniem verschil ontgaan. Dit keer was het onderscheid, iets groter dan toen, in hun voordeel De eindstrijd tegen het A-vijftal van Nederland, op de tiende uitgave van het TEP toe aan een lustrum als winnaar, werd gewonnen met 6-4. De beslissing daarover viel aan het begin en aan het einde van de wedstrijd. Hans Vultink, uitkomend in het 71/2, was in topvorm, maar kreeg van Klaus Hose slechts één kans die te bewijzen De hinkende kadrist uit Eibergen moest pas naar het biljart, toen de normaliter trage Hose, spelend alsof hij in tijdnood was, de 250 caramboles had volgemaakt. Een schier onmogelijke opgave voor Vultink, die na het zevende punt een al te moeilijke trekbal miste. De rijzige Hose zorgde daarmee voor een onverwachte tegen valler in het Nederlandse kamp De overgelukkige verkooplei der uit Bochum nam daarmee op gepaste wijze afscheid van de internationale topsport, hoewel hij maandag pas 43 jaar wordt. „Ik bespeur, dat ik nog slechts op kracht speel Het gaat met langer van zelf aldus de Westduitser. „Dit keer liep het echter als vanouds" De stunt van Hose maakte een vervolg op de succesreeks van het Nederlandse A-vijftal ineens veel onwaarschijnlijker. Op tenminste drie van de vier resterende tafels moest worden gewonnen en dat mislukte. Het was aan Christ van der Smissen en Jan Amouts te danken, dat de nederlaag werd uitgesteld tot de laatste en spectaculairste partij, die van de driebanders. Van der Smis sen was in het bandstoten de degelijke bilj-: lei un altud en Amouts speelde op de slotdag zijn beste wedstrijd van het toernooi. Met een trainingsachterstand begonnen hervond de kadrist (47 1uit Etten-Leur op het beslissende moment het juiste gevoel in de vingers en de stootarm. Tegen Thomas Wildförster, een gevaarlijke tegenstander, besloot Amouts het toernooi met een winnende serie van 122 De beslissing moest daardoor op tafel vijf worden geforceerd. Aanvankelijk leek de partij tegen Dieter Muller voor Riny van Bracht van een opmerkelijke eenvoud, maar de schijn be droog. Na elf beurten had de wereldkampioen van 1982 een voorsprong van vijftien caramboles. 20 om 5. Het gemiddelde van Van Bracht slonk echter in de rest van de partij met ruim de helft. Van meer dan goed (1.538) naar minder dan normaal (0.750), Met de vierde plaats van Lemmens, Steures, Van der Ven, Bongers en Van de Looy, dat Nederland over het grootste aantal topbiljarters beschikt De nederlaag van het B-vijftal in de troostfinale tegen Oostenrijk (4-6) deed daaraan niets af te intensief doorgevoerd, waardo» ze zaterdags leeg waren. Ze stonóa dan ook als dweilen in het veld'.D1 setstanden waren 15-12. 12-15, 15-8b 15-12. Mytilus-trainer Sijp wast na a£o7 van de wedstrijd tegen AKS die 5; team zo verrassend won nog niet g» wat hem overkomen was. „na de eerste set (8-15) gaf ik in feite nltS meer'voor onze kansen We speelde zoals we de voorgaande wedstrijd# speelden: zonder overtuiging s slecht. Dan lopen we in de tweedei# tegen een kleine achterstand ops ineens keert het tij. slat de vlam mi pan en rollen we AKS op". Vooral: de slotfase van die vooral psycho? gisch belangrijke set toonde Mytft ineens weer de onverzettelijkheids vorig seizoen. Via 10-9 werd het 1G-1' maar Mytilus weigerde zich gewonrfl te geven en trok via 15-13 de stand: evenwicht. Vanaf dat moment wasii race gelopen. De thuisclub trok wedstrijd naar zich toe. terwijl ta gedesillusioneerd AKS steeds verd# wegzakte. Resultaat: 15-9 en 15" Eén set heeft EVVC tegen Sarto cd spannen gespeeld en toen bleken 2 Vlissingse dames beslist niet tegen het sterkere Sarto Toen 4 speelsters dat zelf ook doorkre» verkrampte het spel echter zozeer,ds de volgende twee sets vrij snel na een eindpunt gingen. Setstanden, li 13. 15-5 en 15-2, De heren van EVVC blijven winn« Zaterdag was staartclub Sarto 1 slachtoffer van het Vlissingse entb® siasme. Toch gebiedt de eerlijkheid* zeggen dat er opnieuw niet hoor staand geacteerd werd. Trainer-spü Kats: „Daarvoor inspireerde de W- stander met genoeg. Bovendien» de ambiance ronduit nadelig' sleet licht, een rumoerige zaal en een ra' vloer". De setstanden: 8-15, 12-15 cn S-» Zaterdag ontmoeten de EVVC-lld® koploper Van Tant wijk. De Stcff verloor zaterdag van het tliuisspeje» de Ovoco met 3-1. Via 15-10.11-15 15-12 werd het 2-1, waarna de best» sende set tenslotte op het scherp» de snede werd uitgevochten: 16-» Dames-handballers op vijfde plaats toernooi Noorwegen TRONDHEIM (NTB/ANP) - Het N> derlands dames-zaalhandbalteam' in de strijd om de Polar Cup op vijfde plaats geëindigd. Het Oratf team behaalde in het zeer sterk be® te toernooi één overwinning in wedstrijden. Zondag werd in Trondheim metl' gewonnen van Frankrijk. De dag? voor waren de Nederlandse dan» kansloos geweest tegen Joegosla» (16-23). De eindzege was voor de Riï sische ploeg, die Joegoslavië In* finale, wereldkampioen tegen 01f pisch kampioen, op 't nippertje baas bleef (26-241,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 12