Middelburg na achterstand toch langs Internos: 2-1 Steen scoort tien minuten voor tijd winnende goal Robur naar winst door onmacht van Patrijzen Hontenisse valt voorlopig weg uit top vierde klas BRESKENS WEER HELEMAAL DE OUDE Temeuzen gaf een 2-0 voorsprong uit handen Koppositie Vogelwaarde tegen Ria niet in gevaar RCS raakt achterop MAANDAG 12 NOVEMBER 1984 MIDDELBURG Een week voor het grote treffen met buurman Vlissingen heeft Middelburg Peter van vossen voor de leeggespeel gisteren op eigen veld een uitstekende opsteker gekregen met de 2-1 overwinning op het de Theo Wittenberg, maar het mocht gevreesde Internos. Dankzij een vooral sterke start onmiddellijk na de pauze, die inging met een 1-0 voorsprong van de Brabanders, haalde de formatie van trainer Cas Hubregtse in negen minuten tijd de zege naar zich toe. niet baten. Tegen het einde drong zowaar Taxandna nog een paar keer aan. maar als er één de overwinning niet verdiende dan waren het de Bra banders wel. Ze beperkten zich voor- Middelburg blijft deze competitie dus slag. De formatie van trainer Zierik- hem uit. De beide vleugelspitsen van namelijk tot verdedigen en stelden verbazen, want zelfs trainer Cas Hu- zee is van slag. De formatie van de Schouwse ploeg, Rini Stoutjesdijk aanvallend niets voor Daarom is één trainer Zierikzee is van slag. De en Theo Wittenberg zijn leuke voet- punt tegen zo n ploeg ook te weinig", formatie van trainer Jack Schipper bailers, maar ze voeren hun persoon- meende trainer Jack Schipper na af liep vorige week tegen Internos de lijke acties soms tot in het oneindige '°op. bregtse laat regelmatig weten dat anderen in de tweede klas meer kwali teit in huis hebben. Het is echter duidelijk dat Middelburg dit seizoen eerste nederlaag (3-1) op en gisteren door. Het gevolg is dat er veel balver mentaal sterker is en dat voordeel kwam de Schouwse ploeg thuis tegen lies wordt geleden, kwam de ploeg zondag op het sport- Taxandria niet verder dan een gelijk- park De Nadorst van pas. Want op het spel (0-0). Het vierde al van deze Zierikzee was tegen Taxandria zon- ongelukkigste moment (twee minuten competitie. dagmiddag de betere ploeg, maar had t'CSkCllS .voorrust) gaf arbiter Rooijen uit Waar het bij Zierikzee op dit moment totaal geen schotkracht-En als er dan Tilburg een geschenk aan Internos aan mankeert is de afperking. Jan eens op doel werd geschoten, was dat Breskens door een strafschop uit te delen nadat Leen Boot. vorig seizoen nog veelvul- Paul van Wanrooy in het strafschop- djg scorend, is uit vorm. Tegen Ta- gebied door Kees van der Sluis omver xandra werkte hij weliswaar hard, maar echte dreiging ging er niet van Zicrikzee-Taxandna. rust- en eindstand 0-0. Scheidsrechter C. J Maas uit Sint- Willebrord. Toeschouwers. 600 'T Een aanval van Walcheren op het doel van Aardenburg: Patrick Dewitte ttweede van links) verschijnt tussen twee verdedigers alleen voor de keeper enliscVenr aan mïernös «P fesehotea was dat Breskens is weer helemaa, de „ude. r manneeri is ae aiwenting, jan vaak onzuiver In de eerste helfl kreeg De formatie van trainer Piet de Wm- Zierikzee drie serieuze mogehjkhe- de draait als vanouds en heeft zich na den. Een knal van Marco van Oeveren een inzinking weer in de top van het werd echter gekeerd door doelman klassement gevestigd. Werd vorige Mels Dielen van Taxandria, terwijl week thuis Virtus met 2-1 teruggewe- Kees Verkaart en Rini Stoutjes res- zcn- gisteren waren de Zeeuws-Vla- pectievelijk over en te zacht schoten mingen oppermachtig in Breda tegen was gelopen. Misschien was het toekennen van die penalty nog niet eens onterecht, maar volkomen begrijpelijk ageerde aan- Vlissingen Middelburg Breskens 8 7 0 l 14 24- 8 ving Kees Verkaart ging op de solo- den zelden gevaarlijk. Bovendien 8 5 2 1 12 13- 8 toer, maar zijn schot werd met de maakte Breskens-doelman Rob Gru- 8 4 2 2 ïo 13-10 vuisten weggestompt door de Ta- ben weer een uitstekende indruk. Een 8 3 4 1 10 li- 8 xandna-doelman Mels van Dielen. kwartier voor het einde kwam Bres- 7 2 4 1 8 7- 6 Acht minuten later kreeg Kees Ver- kens op 2-0. Willem van de Broecke kaart het weer op zijn heupen. De schoot uit vrije trap de bal in één keer 7 14 aanvoerder speelde op links twee man in het doel. Het betekende de genade- 7! 7 uit. maar zijn schuiver ging voorlangs, slag voor Boeimeer. Vijf minuten voor 8-i2 In de slotfase bracht trainer Jack het emde zorgde alweer Willem van de 8-i4 Schipper Ronald van Oeveren nog in Broecke via een solo-actie voor 0-3, 4-13 voor de falende Jan Leen Boot en hetgeen ook de eindstand werd. 3 2 4 2 8 2 3 3 9 5 3 7 2 2 3 7 2 0 5 7 115 7 0 3 4 NO AD punt kwijt voerder Wim Dekker fel door er op te MIDDELBURG NOAD verspeelde Hiermee was de koek op voor wat Boeimeer, 0-3. wijzen dat nog geen minuut eerder verrassend een punt (3-3 bij Doskol in betreft de eerste helft. Voor rust was Breskens veruit de niet was gereageerd toen een instor- de tweede klas en dat terwijl de In de tweede periode werd het alleen betere ploeg In de 20e minuut kwa- mende Arthur Pouwelse een zet in zijn Zeeuwse ploegen weer wonnen. Zie- nog maar slechter Zierikzee bleef men de Zeeuwen dan ook voorsprong, mg kreeg op het moment dat hij vlak rikzee bleef overigens op 0-0 steken breien en zocht de opening te vaak Willem van de Broecke zette voor en bij het doel wilde inkoppen. Een ge- bij Taxandria. door het centrum, waar Taxandra een Johan van Leeuwe haalde ineens uit, schenk dus van de arbiter, dat werd Sluiskil-Vlissingen 1-4, Veerse Boys- muur van verdedigers had opgetrok- 1-0. verzilverd door Hans van Wijdeven. Virtus 1-1, Boeimeer-Breskens 0-3, ken- pas in de 25e minuut van de In de tweede helft drong Boeimeer Middelburg-Internos 2-1. tweede helft kwam er een kleine ople- meer aan, maar de Brabanders wer- Opsteker Drie minuten na rust werd het door een schitterend doelpunt van Paul NOAD Schipper gelijk. Leon Kuys ging op Zierikzee rechts sterk door. zette prachtig voor Sluiskil en Schipper nam de bal in de vlucht Taxandric opzijn schoen. Het was de opsteker dqsko die Middelburg nodig had en gerug- Boelmeer gesteund door die gelijkmaker werd Virtus nog nadrukkelijker de aanval ge- Veerse Bo; zocht. Het resulteerde al vrij snel in de tweede treffer toen uitblinker Hans Mewiss een kogel afschoot rich ting doelman Kees Campen. Die ac- 'tieve keeper liet los en Arthur Pou welse legde de terugstuitende bal beheerst voor op John Livramento, die 2-1 liet aantekenen. Geen onverdiende winst, hoewel In ternos met name in de eerste helft nog al wat kansen kreeg. Dankzij doelman Johan Dijkhuizen, die vlak na het begin de levensgevaarlijke Van Wan rooy van scoren afhie en in de 36e minuut een schot van Henny Schou- wenberg plukte, bleef de 0 op het bord. Daar tegenover echter stonden schitterende mogelijkheden voor Ar- Ithur Pouwelse (alleen voor de doel man) en Livramento. iMiddelburg-Internos 2-1 <0-0i. 43e min Hans van Wijdeven 0-1, 48e min. Paul Schipper 1-1; 57e min. John Livramento 2-1. boekingen voor Marcel Carton en Peter Schalk van Internos. Scheidsrechter G Rooijen uit Tilburg, toeschouivers 1000. Zierikzee van slag Zierikzee is van slag. De formatie van trainer Zierikzee is van slag. De formatie van trainer Zierikzee is van ZONDAGVOETBAL EERSTE KLAS AFGETEKENDE WINST VOOR AXEL MIDDELBURG Er komt tekening in de strijd in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal. Robur en Lewedorpse Boys blijven steeds nét aan de winnende hand en daaronder volgt dan een subtop van zo'n vier ploegen. Onderaan lijken Ilulsterioo en Graauw het erg moeilijk te krij gen, al zijn Ouwerkerk en Patrijzen ook nog dik in de zorgen. De uitslagen: Domburg - Com Boys 1-2. Lewedorpse Boys - Hulsterloo 1-0. Robur - Patrijzen 1-0. Zeeland Sport - Ouwerkerk 7-1. Graauw - Oostburg 0-5, Walcheren - Aardenburg 1-0 Robur Lewed. Boys Zld. Sport Walcheren Aardenburg Com Boys Oostburg Domburg Ouwerkerk Patrijzen Hulsterloo Graauw 9 6 8 5 2 1 14 17- 5 2 1 12 11- 6 2 3 10 20-13 9 4 2 3 10 16-10 9 3 4 2 10 13-14 9 3 4 2 10 13-14 9 3 3 3 9 12-12 8 2 4 2 8 10-11 9 2 3 4 7 13-18 9 2 2 5 6 12-18 9 1 3 5 5 6-16 9 1 3 5 5 7-18 MIDDELBURG Ria en Biervliet blijven de zwakke broeders in de vierde klas H. Aan de top is Hontenis se na de 2-1 nederlaag in Philippine nu voorlopig weggevallen. Vogel waarde en Axel zullen het samen moeten uitmaken. Uitslagen: Axel - Jong Ambon 4-0; Hoofdplaat - IJzendijke 0-1; HW - Biervliet 4-0; Noormannen - Koe wacht 1-1: Vogelwaarde - Ria 3-0: Hontenisse 2-1. MIDDELBURG Ondanks een voorsprong met de rust kon Ter- neuzen het vierpuntenduel in de derde klas D tegen de Schutters niet winnen: het werd 2-2. Clin- ge deed het verdienstelijk met een 1-1 bij Cluzona en Steen won met 1-0 van Goes. Baronie is niet te stuiten en won met 4-0 van Gastel. Steenbergen -Divo 0-0, Roosendaal - Jeka 1-0. Baronie Roosendaal DIVO Steenbergen Cluzona Chnge Goes SC Gastel Steen JEKA Terneuzen De Schutters 9 0 3 1 15 23- 7 2 10 10- 8 2 9 10- 8 1 9 10- 8 1 9 10- 9 2 9 17-15 2 8 12- 9 2 8 12-15 4 8 12-13 4 4 5-10 3 4 4-11 6 3 9-24 SCHUTTERS - TERNEUZEN De Zeeuws-Vlamingen gaven m het laatste kwartier een 0-2 voor sprong uit handen. De Terneuze- naren hadden een uitstekende eerste helft gespeeld en zetten in die periode de thuisclub op een verdiende 0-2 achterstand. Paul van Bambost en Frank Boog aard tekenden voor die treffers. De tweede helft was minder Temeuzen speelde toen meer be houdend. De wedstnjd werd ook rommeliger en een kwartier voor het einde werd de mee naar voren gekomen laatste man Kees van Gaanderen gevloerd. Wlm van Duivenbode benutte de strafschop (1-2) en dat was het sem voor het slotoffensief van Schutters. Het leverde drie mi nuten voor tijd de gelijkmaker op. Tot dan had de buitenspelval steeds prima gewerkt, maar nu klapte die te laat dicht en Peter Ernest profiteerde. 2-2 CLUZONA - CLINGE Een redelijke wedstrijd, met wisse lende kansen en een verdiende 1-1 einstand. De eerste helft had Cluzona de betere kansen (Chris Braat miste twee fraaie kansen) en kwam verdiend aan de leiding door Leon van Loon: 1-0. De hardwerkende Zeeuws-Vlamin gen kwamen in de tweede helft ln het geweer en kwamen terecht naast de Brabanders. Een kwar tier voor tijd scoorde Jack Eve- raerd de 1-1. Philippine - Vogelwaarde Axel IJzendijke Koewacht Hontenisse Philippine Hoofdplaat HVV'24 Noormannen Jong Ambon Ria W Biervliet 7 0 1 14 17- 4 6 2 1 14 15- 4 5 2 2 12 12- 9 4 3 2 11 11- 7 3 3 2 9 8-7 3 3 3 9 11-13 3 2 4 8 13-10 3 13 7 12-10 2 1 5 5 9-13 2 1 5 5 9-15 HVV - BIERVLIET Zeker in de tweede helft was HW veel beter Toch speelden de Hulstenaren met enkele A-junioren, want Jos van de Kinderen, Steyaert, Van Hove, Lam mens en Cleijman bivakkeerden op de blessurelijst. In de achtste minuut een handig overstapje van junior Angelo Verbraecken en Jos van de Walle maakte het karwei af: 1-0. De tweede helft viel HW voortdurend aan. In de tiende minuut dacht Emeleer kop pend te scoren, maar de bal werd met de hand van de lijn gehaald en Jos van de Walle benutte toen de straf schop: 2-0. Vijf minuten later stond het al 3-0 door Emeleer en was de strijd beslist Peter van Eekelen zorg de nog voor de verdiende 4-0 eind stand. NOORMANNEN - KOEWACHT De Westkapelaars begonnen het aantrek kelijke duel goed en kwamen na 3 minuten al op 1-0, toen doelman Lam bert de bal losliet en Piet van der Welle ter plekke was. Een fel aanval lend Noormannen was het gevolg, maar de kansen bleven onbenut. La ter kwam Koewacht toch beter in de wedstrijd en verdiend werd het vijf minuten voor rust 1-1 door Fonny van de Vloet. Na de rust was Koewacht aanvankelijk de betere ploeg, waarna Noormannen de slotfase voor zich opeiste. De stand bleef terecht 1-1. Poolse bridgers winnen olympiade SEATTLE (RTR) - Polen heeft de bridge-olympiade in de VS gewon nen. In een finale over 96 spellen versloeg het Poolse team zaterdag winnaar Frankrijk van 1980. In de eerste tien dagen van de bridge- marathon in Seattle die twee weken duurde, had Polen vóór de finale overigens al een ruime voorsprong op Frankrijk genomen. De olympiade werd bij de vrouwen gewonnen door het team van de VS. Het versloeg in de finale over 64 spellen het Britse team nadat Groot- Bnttannie een dag eerder Nederland uitschakelde m de halve finales en naar de gedeelde derde plaats ver- Robur - Patrijzen - De onmacht van de Patrijzen-aanval heeft Robur met veel pijn en moeite een 1-0 winst opgeleverd. Patrijzen was de betere ploeg, maar zag geen kans te scoren. Robur speelde zonder Harold de Kok en Peter Raas en die omzettingen maakten Robur een wat onwennig spelend geheel. De enig goede Robur- aanval in de eerste helft tien minuten voor rust) betekende gelijk een doel punt van Antoine van Duiven 1-0. Ook na rust bleef Patrijzen de aanval lende ploeg, maar Robur-doelman Toon Weijers dirigeerde zijn verdedi gers goed en hield het doel schoon. Walcheren - Aardenburg - Twee goed spelende ploegen maakten recla me voor het afdelingsvoetbal. Het werd een uiterst aantrekkelijk duel. dat de Aardenburgers ook wel een punt had mogen opleveren. Walche ren scoorde in de 20e minuut 1-0 door Eric Moens. De Zeeuws-Vlamingen waren na rust meer aan de bal. maar een uitstekend keepende Ad Vermeu len was niet te passeren en daarom moest Aardenburg met lege handen naar huis. Graauw - Oostburg - Na de rust verdiende Oostburg de winst wel want de bezoekers benutten de kan sen beter, maar de 0-5 is geflatteerd. De eerste helft ging gelijk op. Oost burg was gevaarlijk met uitvallen, maar Graauw was meer aan de bal- Kansen voor Eric Mahu (op de lat). Van Passel. Eric de Block werden niet benut en na een kwartier in de tweede helft had de uitval van Oostburg wel succes: 0-1 door Willy de Wever (kop bal). Toen een kwartier voor tijd De Ruijsscher 0-2 scoorde was Graauw verslagen. De Rijke. Luteijn en Frank van Veen zorgden nog voor 0-5. Lewed. Boys - Hulsterloo - De 1-0 van Lewedorpse Boys is wel verdiend, maar niet overtuigend Hulsterloo was minder, maar kreeg toch ook enkele kansen. Doelman Gerard Na- gelkerke keepte echter fantastisch. Het winnende doelpunt kwam na 20 minuten, toen Ad Menhere via de paal raak kopte 1-0. Het bleek voldoende voor de winst Zeeland Sport - Ouwerkerk - Hubert Vermeulen en Ron Louwerse hadden in de eerste helft voor 2-0 gezorgd, maar Ouwerkerk kreeg in het laatste kwartier prima kansen Olivier Verwest zag geen kans die te benutten en toen na de rust de zwakte van de Ouwerkerk-verdediging zo dui delijk werd hadden de Vlissingers een makje. Drie doelpunten van Ron Lou werse en een van Rinus Riemens betekenden 6-0. Niek Herst scoorde toen tegen (6-1waarna Peter Steen bakkers de eindstand op 7-1 bracht. Domburg - Corn Boys - De afwer king stokt bij Domburg. Com Boys profiteerde, want de Sassenaren had den aan enkele kansen voldoende voor de winst Domburg was na een half uur op 1-0 gekomen door een strafschop van Krijn Maljaars, maar een minuut voor rust kopte Hans Roegiers de stand in evenwicht: 1-1. De tweede helft had Domburg een overwicht en juist toen de thuisclub de zaken wilde gaan forceren was die ene uitval beslissend. Hans Roegiers zag zijn als voorzet bedoelde bal bij de tweede paal inslaan: 1-2 Het laatste kwartier hield Com Boys het hoofd koel. 2 6 4 9 0 2 7 2 4-18 PHILIPPINE - HONTENISSE De twee ploegen hebben er een leuke pot voetval van gemaakt. Philippine was de beste en kreeg ook de betere kansen en kwam na een kwartier al op 1-0, toen Carlos de Mul Noel IJsebaert de diepte instuurde. Uit een hoek schop van Tealman werd het na een half uur 2-0 dankzij de kopbal van Pattrick van Hekke. Na de rust was er meer evenwicht, maar ook nu was Philippine de gevaarlijkste ploeg en kreeg Hontenisse nauwelijks kansen. In de laatste minuut werd het nog 2-1 door Harrie Kindt. AXEL JONG AMBON De Axe laars startten overrompelend. Binnen tien minuten stonden ze al met 3-0 voor. Twee doelpunten van Fonny Verstraeten en een van Renato Am- brosini. De thuisclub bleef de betere ploeg. Jong Ambon was vrijwel onge vaarlijk en werd in de tweede helft nog op 4-0 gezet door Adrie van Bremen. HOOFDPLAAT - IJZENDIJKE Met doelman Fred de Krijger aan het hoofd heeft IJzendijke met erg veel moeite de Hoofdplaat-stormen door staan. De thuisclub had voortdurend een overwicht in deze spannende der by, maar Walter Thomas vooral zag geen kans uit de handvol kansen er een te benutten. IJzendijke verdedig de na rust nog beter en gaf vrijwel geen kansen weg. Tien minuten voor tijd een scherpe uitval en Pattrick van Een van de weinige aanvallen van het kansloze Ria in de uitwedstrijd bij Vogelwaarde. Staf Marlens (uiterst links) heeft de bal verspeeld aan een verdediger. VOGELWAARDE Zonder naar een grote hoogte te groeien heeft Vogelwaarde zich hersteld van de eerste competitienederlaag: vorige week tegen Koewacht. Thuis tegen RIA zetten de koplopers de achtste wedstrijd om in de zevende over winning: 3-0. Vogelwaarde kreeg daarmee wat de ploeg verdiende, maar had toch te vaak de hulp nodig van foutief in grijpen van RIA-spelers of scheids rechter Ronnie Meeuwsen. De eerste twee treffers waren bijvoorbeeld het gevolg van aarzelende momenten in de RIA-defensie, de derde was een cadeautje van de arbiter. RIA kon de leiders in de vierde klas lange tijd verrassend goed volgen. Met Rime Adriaansen in een hoofd rol werd Vogelwaarde goed afge stopt en tot de dertigste minuut was Vogelwaarde zelfs nog met gevaar lijk geweest. Het pleit dan ook voor de koplopers dat de schaarse kansen die er kwamen benut werden. In de 37e minuut kwam de thuisclub op voorsprong, toen Jos Lambert een aanval die over veel schijven ging, doeltreffend afrondde. De Vo gelwaarde-aanvoerder mocht onge hinderd aanleggen en zag zijn inzet achter doelman De Guchtenaere verdwijnen 1-0 In de tweede helft schakelde Vogelwaarde aanvanke lijk over naar een hoger tempo. RIA moest dan ook terug, maar het was slechts aan zwak optreden van De Guchtenaere te danken dat Vogel waarde zijn voorsprong uitbreidde Ronald Bun profiteerde goed van het onnodig uitkomen van de RIA doelman en liet 2-0 aantekenen Nauwelijks een minuut later legde Emerie de Schepper de eindstand al vast. Er ging een merkwaardig optreden van scheidsrechter Meeuwsen aan vooraf. Hij had buitenspel van Eme rie de Schepper geconstateerd en dat werd door niemand begrepen. De RIA-verdediger Jack Wille speel de de toegekende vrije trap terug naar De Guchtenaere, maar had De Schepper die bepaald geen negen meter afstand had genomen over het hoofd gezien Meeuwsen had helemaal niets gezien en werd pas wakker toen de bal tegen de touwen lag- de protesten van RIA hielpen echter mets. Vogelwaarde-RIA 3-0, ruststand 1-0 Toe schouwers: 500. 37e minuut Jos Lambert 1-0. 51e minuut Ronald Bun 2-0 52e minuut Emerie de Schepper 3-0 Geen boekingen MIDDELBURG RCS verspeelde weer een punt thuis in de vierde klas G. Tegen RSV bleven de Souburgers op 1-1 steken. Vosmeer bracht het er nog slechter af. Een onverdiende 2-1 nederlaag bij VES. NSV - MOC 0-0, Hoeven - Kruis land 2-2, Noordhoek - BSC 0-1, Oude molen - SVW 0-0. BSC RCS Vosmeer SVW'67 Hoeven SC Kruisland MOC'17 RSV Oudemolen VES'35 NSV Noordhoek RCS-RSV- 9 4 2 8 3 3 2 3 2 13 17-11 3 10 14-14 9 13-40 9 4- 2 9 11-11 8 9-9 8 17-19 8 7 -' 9 7 10- 8 2 3 1 5 3 7 14-T 7 1 3 3 5 8-10 De eerste helft had RGS MATCHWINNAAR PER BRANCARD VAN HET VELD SINT-JANSTEEN l ien minuten voor het einde van de wedstrijd Steen - Goes capituleerden Goes-aanvoerder Frans Schouw en doelman Dimmy van Zanten dan toch nog. Op dat cruciale moment won Frank de Rechter, één van Steens beste mannen, een kopduel van Schouw. En waar Van Zanten mot knappe reddingen zijn ploeg overeind hield, kon hij toen maar half bij de krachtige kopstoot van de Steense voorstopper. Die moest direct daarna per brancard wel van het veld gedragen worden (de open wenkbrauwblessure viel overigens mee), maar De Rechter zag ook nog dat zijn inzet beloond was met het enige doelpunt dat de wedstrijd opleverde: 1-0. Wat de Steen-formatie in deze wed- bezoekers trouwens. Vreemd genoeg strijd had laten zien kon nauwelijks konden beide teams daar weinig aan voor een voldoende in aanmerking doen. De start was wel overtuigend komen. Evenals de vertoning van de van twee kanten, met aanvallende acties die voor beide doelen gevaar opleverden. Maar na het eerste kwar tier groeide arbiter Van Arendonk uit Breda naar een - negatieve - hoofdrol De Brabantse scheidsrechter bestraf te alles wat buiten het zestien-meter- gebied volgens hem met door de beu gel kon. floot de wedstrijd totaal naai de knoppen en haalde zich daarmee de ergernis van de spelers op het lijf Die irritatie bleef niet zonder kwalijke gevolgen en kreeg een climax toen Mark Triest in het. strafschopgebied werd neergelegd, maar geen penalty meekreeg De vlam sloeg in de pan. Van Duysse bespeelde de toeschou wers en uit de groeiende agressie kreeg Goes tenslotte de tik die het later op zou breken natrappen werd voor Frank Bergman kort voor rust fataal. De Goese voorstopper werd terecht naar de douches gestuurd In het boekje van Van Arendonk kwam voor rust ook Mark Triest nog terecht wegens - terechte - aanmerkingen op de leiding. De tweede helft was voor Diipmy van Zanten. De Goesc doelman haalde een enorme knal van Blanckaert uit zijn doen, hield een meer aanvallend Steen ook af toen Triest alleen voor hem verscheen Maar toen de pressie van de thuisclub nog meer mensen in zijn gebied bracht kon ook Van Zan ten het met meer aan de kopstoot van dichtbu haalde Goes onderuit Steen - Goes 1-0. Frank de Rechter 1-0 80e minuuti Boekinaen voor Frank Borgman (Goesi 35e min. Mark Triest i40e i en Frank de Rechter (62ei, beiden van Steen. Toe schouwers 300. de wedstrijd kunnen beslissen tegen een minder spelend RSV De Soubur gers kwamen toen na een halfuur met 1-0 voor door een vrije trap van Kees Westerweele ivia de muur) en dat betekende nog een druk kwartiertje. RCS kon toen alles, kreeg veel kan sen, maar weigerde die te benutten. Dat brak na rust op. De wedstrijd ging toen meer gelijk op en na een kwartier kwam de domper, toen de sliding van Hans Dellebeke werd beoordeeld als neerleggen en Piet Suikerbuijck de strafschop mocht benutten 1-1. RCS probeerde daarna nog wel, maar de fysiek sterkere RSV-verdediging bleef gesloten, dankzij meer felheid en agressiviteit Het bleef bij 1-1. VES - VOSMEER De uiterst matige wedstrijd had beter met l-l afgesloten kunnen worden, maar in de laatste minuut pakten de Brabanders alsnog de onverdiende winst Er werd slecht voetbal gespeeld Vosmeer kwam al snel op 0-1 door Potappel. maar zeker na de rust drukte VES meer en meer en hing de gelijkmaker in de lucht Die kwam twaalf minuten voor tijd door een vrije trap van Mario Korf 1-1. In de laatste minuut pakten de Brabanders nog verrassend de volle winst door dezelfde Korf: 2-1 Sluis te sterk voor Terhole MIDDELBURG Terwijl Zeelandia en Sluis weer hun wedstrijd wonnen in de tweede klas van het zondagaf delingsvoetbal, verspeelde Volhar ding een punt door 0-0 in Kwaden- danime. Heinkenszand-Zeelandla 1-2. Sluis- Terhole 5-1, Schoondijke-Liberty 0-1, Hansweertse Boys-Cortgene 2-2 Zeelandia Sluis Volharding Hansw Boys SDO Kwadendamme Schoondljke Terhole Helnkenszand Cortgene 8 6 1 1 13 18- 4 9 5 1 3 11 19-12 8 4 2 2 10 9-7 8 3 3 2 9 14-12 8 3 2 3 8 10- 8 8 2 4 2 8 7-7 8 2 3 3 7 9-15 8 2 3 3 7 6-12 8 2 2 4 6 10-13 8 1 3 4 5 11-15 7 0 4 3 4 5-13

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 11