ODEION ÊiïA INEW YORK minifestival film en muziek Wat is er met Meivin? Vrouwen over vrouwen in: 'Afrekenen' PZC/ kunst/cultuur 11 Theater Pop Films Concerten Het Filmtheater Meccano in Middelburg houdt in samenwerking met de Stichting Nieuwe Muziek van zaterdag 3 tot en met woensdag 7 november een mini-film- en muziekfestival onder de titel 'New York'. De films zijn (behalve 'Heavy Traffic' ders. De Franse Jackie Raynal is èn gesprekken verwerkt met onder ande- van Ralph Baksi) gekozen uit het de cineaste van de film èn de hoofdrol- ren Fassbinder. Herzog. Spielberg. programma 'American Film Direc- speelster. Er komen onderwerpen als Antonioni en Godard, die hij voerde tors, Another Generation', dat de af- woningnood in Soho, porno-industrie, vanuit zijn hotelkamer (nummer 666) gelopen maanden in een aantal film- filmcritici en een zaal vol slapende in Cannes. Onderwerpen van gesprek: J| huizen vertoond is. Het zijn films van televisiechefs aan bod. de toekomst van de film tegenover de jonge Amerikaanse regisseurs, die In 'Room 666' heeft Wim Wenders de ontwikkelingen van televisie en video. niet onder de vleugels van de grote H Hollywood-maatschappijen werken, maar zelf zorgen voor de financiering 2i van hun vaak persoonlijke films. Een i aantal van deze onafhankelij ken heeft door de Europese festivals enige be- 1 kendheid gekregen en kunnen nu in Amerika wat gemakkelijker over de financien beschikken om hun projec ten van de grond te krijgen. De 'Inde- Maandag (20.30 uur): Last night of the Alamo' van Eagle Penll. Eagle Penll werkt in deze film het thema van The whole Shootin' Match', waarin twee wat schlemielige geluk zoekers de Amerikaanse droom trach ten te realiseren, verder uit. Dinsdag (20.30 uur): Permanent Va cation' van Jim Jarmusch. De film volgt een jonge graffity-fanaat op zijn tocht door New York. Woensdag (20.30 uur): 'My brother's Wedding' van Charles Burnett. Een jonge neger verzet zich tegen het streven om op te klimmen naar een hogere klasse en wordt daarbij voor een pijnlijke keuze gesteld. Het Odeion Blazer- orkesten Odeion staat en Dorothé Rothbarth sensemble geeft onder leiding van Piet (fagot), Jared Sacks en Concert rijdagavond in de Con- Homngh en heeft een Jan Harshagen (hoorn) pents vormen geen bepaalde stro- certzaal te Zierikzee repertoire van zowel be- en Pieter Smithuijsen ming, zij zijn wel bijna allemaal van een concert (20.00 uur). een jonge generatie, die van na de Vietnamese oorlog is. Het voormalige Haar- ceerde werken van Mo- Het programma vermeldt de volgen- lems Blazersensemble zart tot de avant-garde de films: Zaterdag (20.30 uur): 'Subway Riders' o van Amos Poe, een detectivefilm, die kendheid verwierf in ons Strumphler en Dorine Gounod: Petite Sym- vooral een sfeertekening geeft van een land, bestaat uit jonge Schade (fluit), Ali Groen phonyC. Orjf: Carmina bepaald bestaan in New York. John musici die voor het me- en Hans Cartigny (ho- Burana (bewerkingA. Lurie en Amos Poe spelen de hoofdrol rendeel werkzaam zijn bo), Oscar Ramspek en Dvorak: Serenade opus van Ant Zindo, een waanzinnige bij vooraanstaande Ne- Romke Jan Wymenga 44 I schrijver, die zich met een psychopati- derlandse symfonie- (klarinet). Eric Snelten sche saxofoonspeler identificeert en bij metrostations mensen vermoordt. J Zaterdag (23.00 uur): Heavy Traffic' van Ralph Baksi. Deze tekenfilm i speelt zich af in New York. Baksi i verwerkte in de film zijn jeugdervarin- j gen i Zondag (20.30 uur): 'Hotel New York' i van Raynall en 'Room 666' van Wen kende als onbekende en (contrabas), zelfs nog niet gepubli- Het ensemble zal in Zie rikzee de volgende werken ten gehore bren- dat sinds haar oprich- Het ensemble wordt ge- gen: F Krommer: Octet- ting in 1976 grote be- vormd door Esther partita opus Ton van Duinhoven en Sjoukje Hooymaayer brengen zaterdag avond in De Vroone te Kapelle het blijspel 'Wat is er met Meivin?' van Neil Simon op de planken (20.00 uur). In 'Wat is er met Meivin?' zien we een man van middelbare leeftijd, die alle rampen van de recessie over zich uitgestort krijgt: inleveren, ontslag, rolwisseling (zijn vrouw gaat werken), diefstal, burenge rucht, bedreiging, inmenging van de familie, genoeg om gek te wor den, en dat wordt Meivin dan ook bijna. Neil Simon heeft de verschil lende actuele maatschappelijke as pecten echter op een vakkundige en geestige wijze op de korrel geno- Naast Ton van Duinhoven en Sjoukje Hooymaayer spelen mee Ab Abspoel. Louis Ruys en Manon Alving. Ton van Duinhoven en Sjoukje Hooymaayer in 'V/at is er met Mel- "f J F? De Stichting Nieuwe Muziek heeft in het kader van het festival 'New York' voor zondagmiddag in het Filmthea ter een concert op het programma staan van David Moss (percussion, zang) en Malcolm Goldstein (viool) (16.30 uur). De Amerikaanse slagwerker David Moss is vooral de laatste jaren bekend geworden door zijn samenwerking met beroemde musici uit de jazz-, funk- en avant-garde popmuziek. Moss gebruikt tijdens zijn optredens een groot arsenaal aan (ongebruikelij ke) slagwerkinstrumenten. De Ameri kaanse componist'violist Malcolm Goldstein is sinds het begin van de zestiger jaren actief binnen de meuwe muziek en dans in de Verenigde Sta ten. Sinds de laren zeventig geeft hij soloconcerten tijdens uitgebreide tournees. Ook treedt hij bij verschil lende muziek- en dansensembles als solist op. Improvisatie is een essen tieel onderdeel van Goldsteins mu- Theatergroep Mei uit Dordrecht geeft vrijdagavond in het Vest zaktheater te Vlissingen een voor stelling van 'Afrekenen' (20.00 uur). 'Afrekenen', dat op initiatief van de vrouwenbond FNV Souburg en de Rooie Vrouwen Vlissingen in het Vest zaktheater wordt gespeeld, is een stuk van vrouwen voor vrouwen met als thema 'Wat is de kwaliteit van het leven?' Het stuk werd geschreven en geregisseerd door Suzanne van Lohui- zen. 'Afrekenen' is geïnspireerd op de Engelse gedramatiseerde documen taire 'The Spongers', die de IKON enkele jaren geleden uitzond onder de titel 'Op kosten van de gemeenschap'. De tekst is gebaseerd op interviews met bijstandsvrouwen. 'Afrekenen' wordt gespeeld door Marlotte van Hasselt en Erna Schroder. Het ver haal gaat over Eliza, een bijstands moeder, die in een confrontatie met zichzelf gedwongen wordt eerlijk te zijn Hoewel de problemen van een bijstandsmoeder belicht worden, is het stuk ook bedoeld voor andere vrouwen die zich bezighouden met de vraag wat zij van het leven verwach ten. DONDERDAG 1 NOVEMBER 13RA pansgroep Krisztina de Chótel in 'Forgó'. De Hoofdstad Operette (Schouwburg Middelburg, vanavond 20.00 uur) De Hoofdstad Operette geeft vanavond, donderdag, in de Schouwburg te Middelburg een voorstelling van 'Die Lustige Witwe' van Frans Lehar (20.00 uur). De hoofdrollen worden vertolkt door Jan Handerson, Marga de Boer, Ton Hofman/Aad Jans, Germaine Compier, Anita Heins, Jacco van Renesse en Antoni Wink. De regie is van Alexander Pichler, de choreogra fie van Gerhard Senft. Theatergroep Mei uit Dordrecht speelt vrijdagavond 'Afrekenen' in het Vestzaktheater te Vlissingen (20 00 uuri. In jongerencentrum 't Beest in Goes treden zater dagavond de uit Londen afkomstige groepen The Milkshakes en The Prisoners op (22.00 uur). The Milkshakes speelt muziek die te omschrijven valt als een mengeling van de stijl uit de jaren vijftig en zestig, en die doet denken aan de klanken van de vroege Kinks. De groep heeft de afgelopen twee jaar acht elpees uitgebracht en ongeveer duizend optredens achter de rug De in Engeland zeer populaire Prisoners maken even als de Milkshakes muziek die aan de jaren zestig doet denken. De invloeden van soul- en mod-elementen zijn duidelijk te horen. In The Cavern in Middelburg treedt zondag de groep Hammerhead op (15.30 uur). Deze internationaal be kende groep maakt muziek die omschreven wordt als 'Engelse Heavy MetalDe bezetting bestaat uit lan Parry izangi, lan Bishop (basgitaar). Bert van de Watering (drums, zang) en Wilco van Beek 1 gitaar) Piet Bambergen, René van Vooren. Sytvia de Leur. Diana Dobbelman en Goukje Roethof brengen zater dagavond in De Stoelemat te Bergen op Zoom de klucht 'Er is er een jarig! van Mare Camoletti (20.15 Zaterdagavond is in De Vroone te Kapelle het blijspel 'Wat is er met Meivin?' van Neil Simon te zien (20.00 uur) Het poppentheater Parcival geeft woensdagmiddag in Filmtheater Meccano in Middelburg een voorstel ling van 't Meisje met het rode kapje', een bewerking van het sprookje "Roodkapje" van Grimm (14.30 uur). Theatergroep Hobo (Johan Hobo en Gertian Maas- sen) geven woensdagmiddag in het Zuidlandtheater te Temeuzen een voorstelling voor kinderen van 4 tot 10 jaar van 'Mama ik droom' (15.00 uur). Tingue Dongel- mans, die voor de regie tekent, schreef het stuk na verschillende gesprekken met kinderen m deze leef tijdsgroep over vriendjes en dromen. De band Secret Sounds treedt vrijdagavond op in het Zoute Vestje in Sluis (21.00 uur). Secret Sounds, bestaande uit zanger/gitarist Wilmer Wolf, bassist Chip Visser en drummer Toni Peroni, aangevuld met gast muzikant op synthesizer Gert van Veen, brengt dans bare en actuele muziek m^t een melancholieke onder toon ten gehore. Dit jaar bracht Secret Sounds met succes de single 'State of sound' en de elpee 'Waste land' uit. Skeleton Crew. bestaande uit Tom Cora en Fred Frith, speelt zaterdagavond in De Piek in Vlissingen (21.00 uur). Tom Cora (drums, cello, electrische bas. zang en 'contraptions' of bouwsels) en Fred Frith (gitaar, bas, casio, drums, zang en 'home-mades') brengen een zeer indivudueel geluid voort, waarbij de zang centraal staat. Er zijn elementen in terug te vinden van folk uit Oost en West, marsmuziek, funk. Afrikaanse high-life muziek, aangevuld met improvisa ties en vooropgenomen tapes. Dansgroep Krisztina de Chatel geeft vrijdagavond in het Zuidlandtheater te Temeuzen een voorstelling van 'Per Aspera', 'Variaties op een thema' en 'Forgó' (20.00 uur). De voorstelling is de eerste dansproduktie die in het kader van het dansoverleg in het Zuidlandtheater georganiseerd wordt. Het Filmtheater Meccano in Middelburg heeft naast de vertoning van twee films verder een mini muziek- en filmfestival ('New York') op het programma staan, waarin zes films vertoond worden Daarnaast is van avond. donderdag, de film 'La femme enfant' van Raphaële Billetdoux te zien (20.30 uur). De film naar het gelijknamige boek van Billetdoux verhaalt de fatale erotische verhouding tussen een meisje van dertien (Penelope Palmer 1 en een (spraakgestoorde) man van 45 (Klaus Kinski). Vrijdagavond is in Meccano 'The Last Wave' van Peter Weir te zien (20.30 uur). Richard Chamberlain is te zien als de blanke advocaat, die via een verdediging van vijf Aborigines (oorspronkelijke bewoners van Australië) zeer nauw betrokken raakt bij dit volk en zijn cultuur. Johan Hobo en Gertian Maassen in de kindervoorstel ling 'Mama. ik droom' 1Zuidlandtheater Temeuzen. woensdagmiddag 15.00 uuri. Het Odeion Blazers Ensemble geeft vrijdagavond in de Concertzaal te Zierikzee een concert van werken van Krommer. Gournod. OrfT en Dvorak (20.00 uuri Vrijdagavond concerteren Ferenc Hutyra itluiti en Leen de Broekert (piano) in de Nederlands hervormde kerk te Domburg (20.15 uuri. Op het programma staan werken van A. Reicha, T. Bóhm, F Ries, G David en F. Martin. Het Zeeuws Filmcircuit vertoont deze week de film 'Cria Cuervos' van Carlos Saura De film is het verhaal van een negenjarig meisje (Anna Torrent) dat besluit om bepaalde mensen in haar omgeving te vergiftigen. De film is te zien vanavond, donderdag, in De Piek te Vlissingen (21.00 uur) en vrijdagavond in 't Beest in Goes (20,30 uur). Het Filmhuis Zuidland vertoont vanavond, donder dag. in het Zuidlandtheater te Temeuzen de film Come back to the five and dime. Jimmy Dean. Jimmy Dean' van Robert Altman met onder anderen Sandy Dennis. Cher. Karen Black. Sudie Bond (20 00 uur). De film is gemaakt van het gelijknamige toneelstuk dat Altman ook op Broadway regisseerde In een achterafplaatsje houden de leden van een James-Dean fanclub een reünie Marion Arts en Robbie Lavèn, Australische emigran tenkinderen van Nederlandse afkomst, zijn zaterdag avond in Razzmatazz in Souburg te horen. Het duo, dat internationale bekendheid geniet, speelt folkmuziek, met invloeden vanuit de jazz, chansons en abstracte muziek. Manon zingt zelfgeschreven nummers Robbie begeleidt haar stem en gitaar met een tiental instru menten De Stichting Nieuwe Muziek houdt in samenwerking met het Filmtheater Meccano van zaterdag 3 tot en met woensdag 7 november een mini muziek- en filmfestival, getiteld 'New York' In het kader daarvan geven David M06 (percussion, zang) en Malcolm Gold stein iviooli zondagmiddag een concert in Meccano Middelburg (16.30 uur). In het jongerencentrum 't Beest in Goes zijn vanavond twee films te zien: 'De Oplossing' van Sander Francken en 'Dread beat and blood' 'De Oplossing' is een registratie van het muziekthea terstuk Werk in Uitvoering, gemaakt in samenwerking met de Anne Frank Stichting. Dread, beat and blood' is een portret van de dichter Lmton Kwesie Johnson Hij vertelt over zijn verleden en draagt zijn politieke teksten voor, begeleid door reggaemuziek. De filmavond begint om 20.30 uur. De ZVU vertoont woensdagavond in het Alhambra- theater te Vlissingen de film 'Die linkshandige Frau' van Peter Handke (20.00 uur. Het verhaal gaat over een vrouw Edith Clever), die op een dag besluit dat haar man (Bruno Ganzi haar en haar zoontje moet verlaten, omdat zij alleen wil zün. Toni Perioni (links), Wilmer Wolf 1middenen Chip Visser van Secret Sounds t Zoute Vestje Sluis, vrijdagavond 21.00 uuri. ansgroep Krisztina de Chatel geeft vrijdagavond in het Zuidlandtheater Terneuzen een voorstelling van 'Per Aspera', 'Variaties op een thema' 'Forgó' (20.00 uur). Stichting Dansgroep Krisztina de Chatel is opgericht in 1977 en bracht tot toe zes produkties uit. Krisztina de Chatel is Hongaarse van origine. Zij dans in Duitsland bij Kurt Jooss en in Nederland bij Koert Stuyf en Edinoff. Tegenwoordig geeft zij les aan de Scapmo Dans Academie. Alle van de groep hebben een klassieke opleiding gehad naast een training de Cunningham- en Graham-technieken, zowel in Nederland als in de Staten. iera' heeft Krisztina de Chatel gekozen voor een andere choreografi- benadering, waarin een scala van bewegingen, aan de orde komt. De is van Béla Bartók (Sonate voor twee piano's en slagwerk), de choreografie van Krisztina de Chatel. Dansers zijn Jerry Boeye, Marijke Huybregts, Josje Neuman, Karin Post en Lilian Vos. De basis van de choreografie van 'Variaties op een thema' (1979) is een serie bewegingen die per herhaling van het muzikale thema ruimtelijk en ritmisch verschuiven. De muziek is van Philip Glass (North Stari, de choreografie van Krisztina de Chatel. 'Variaties op een thema' wordt gedanst door Kathy Dekker Ook in de choreografie van 'Forgó' heeft Krisztina de Chatel een opbouw gemaakt van strakke lijncomposities, waarin één van de belangrijkste elementen de draaiende beweging is, visueel benadrukt door het decor en de belichting. De muziek (van Warner van Es) is gebaseerd op getallen uit de choreografie. Dansers zijn Jerry Boeye, Kathy Dekker, Marijke Huybregts, Josje Neuman, Karin Post en Lilian Vos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 11