Goede resultaten bij aparte inzameling 'probleemstoffen' Tafeltennis Goes Peuterspeelzaal De Leeuwtjes in Lewedorp officieel geopend WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PZC/ streek ZAKEN DOEN BEGINT BIJ 36.820,- AUTOMOBIELBEDRIJF V.D. VUET-GOES B.V. DONDERDAG 25 OKTOBER REINIGINGSDIENST SCHOUWEN-DUIVELAND: SCHARENDIJKE De reinigingsdienst Schouwen-Duiveland boekt tot dusver goede resultaten met de onlangs in Zierikzee begonnen afzonderlijke inzameling van "probleemstoffen' uit huishoudens en bedrijven. In de huis-aan- huis bezorgde plastic draagtassen is in drie weken tijd reeds ongeveer 200 kilo schadelijke stoffen aan het personeel van de ophaaldienst meegegeven. Verder is 4000 kilo probleemstoffen bij bedrijven verzameld. De reinigingsdienst voert de actie. Scharendijke stond overwegend in achtereenvolgende jaren gelijke be- zoals gemeld, onder het motto ..afzon- het teken van de begroting 1985. De dragen te moeten verwerken, bleek derlijk houden noodzaak". En het sluitende begroting, met een post van uit de toelichting van de voorzitter en resultaat valt beslist niet tegen, aldus ongeveer 30.000 gulden voor onvoor- directeur J. Landman Het college van voorzitter W. den Boer woensdag in ziene uitgaven, werd met algemene b en w van Zienkzee had het dagelijks een vergadering van de raad van stemmen vastgesteld. In de begroting bestuur van de dienst overigens be- bestuur van de reinigingsdienst. is een verhoging van de remigmgs- richt de verhoging in de huidige tijd De bijeenkomst in De Putmeet te rechten doorgevoerd met 60 cent onaanvaardbaar te vinden. Maar de Daarmee komen de rechten volgend brief daarover werd door de raad van jaar voor een gezin tot 65 jaar op bestuur voor kennisgeving aangeno- 108,60 gulden en voor oudere gezinnen men. Voorzitter Den Boer met name 1 op 82,20 gulden betreurde het schrijven „Want als Administratieve redenen waren aan- even een telefoontje met de reini- leiding de verhoging aan de raad van gingsdienst was gepleegd hadden b en bestuur voor te stellen. Want het w zich die moeite kunnen besparen levert de administratie van de dienst antwoordde hij desgevraagd de Zie- grote problemen op om in twee rikzeese vertegenwoordiger in de raad van bestuur J Geleijnse. Overigens GOES - In de A-klasse van de Goese Verkoping Sillt-Aniialaild zegde hij Geleijnse nog een schriftelij- tafeltenniscompetitie had TTVG 1 SINT-ANNALANDDe vrouwenver- U1ieenzetting over de noodzaak alleen in het begin enige weerstand eniging 'Trvfosa' van de hervormde van de verhoein& toe aan het adres van NS 2, maar ondanks het goede kerk in Sint-Annaland hield de jaar- y,an.b e" vf- tegenspel stonden de bezoekers al na Ulkse naiaarsverkoDins De od- Veraer steld lijkse najaarsverkoping- drie partijen op een riante 0-3; een brengst, 4225.-, komt ten goede aan stand die alleen nog uitgebouwd £}e zendine werd naar een vrij ruime overwin- ning. GP 2 kon tot halverwege op gelijke hoogte blijven met GP 1. dat daarna zichzelf verzekerde van een minimale winst. De wedstrijd tussen Kortgene 1 en 't Batje 1 was spannender dan de uit slag doet vermoeden. Tijdens de eer ste vier partijen was ook vier keer setverlenging nodig, waarna 't Batje aan 't langste eind trok. Uiteindelijk werd het toch een ruime overwinning voor 't Batje Bij de wedstrijd tussen 't Batje 2 en NS 1 kwam een soortgelijk scoreverloop voor en ook hier was het de uitspelende ploeg, die als overwin naar uit de bus kwam In de B-klasse gaf TTVG 2 NS 4 geen schijn van kans. GP 4 was tegen PZZ 2 niet in beste vorm en moest er zelfs alles aan doen om niet te verliezen. De laatste twee partijen werden nog ge wonnen en zodoende werd er toch nog gelijkgespeeld. PZZ 1 lijkt goed op weg om wederom een goede positie te gaan veroveren. Tegen 't, Batje 3 werd het een zege. die gezien de ranglijst terecht is, maar volgens het getoonde krachtsverschil wel wat ruim uitge vallen is. NS 3 en 't Zwake 1. teams die in voorgaande competities steeds aan elkaar gewaagd waren, konden ook deze keer weer geen afstand van el kaar nemen. In de C-klasse behaalde PZZ 3 een reglementaire overwinning op 't Batje 5, doordat 't Batje 5 de uitgestelde wedstrijd niet kon spelen. Tegen Borssele 2 kon PZZ 3 geen winst behalen. De laatste twee partijen wer den verloren, zodat er een gelijkspel behaald werd. 't Batje 5 behaalde de eerste winst door met minimaal ver schil de SGB 1 te verslaan. TVK 2 behaalde de derde opeenvolgende overwinning en gaat nu ruim aan de leiding de topper tegen PZZ 3 tege moet. Uitslagen: A-klsse: NS 2-TTVG 1 1-9, GP 1-GP 2 6-4, Kortgene l-'t Batje 1 1-9, TVK 1-GP 3 uitgesteld: B-klasse. TTVG 2-NS 4 10-0, GP 4-PZZ 2 5-5, 't Batje 3-PZZ 1 0-10, Borssele 1-CJV 1 uitgesteld, NS 3-'t Zwake 1 5-5; C-klasse: PZZ 3-1 Batje 5 10-0, PZZ 3-Borssele 2 5-5, 't Batje 5-SGB 1 6-4, TVK 2-'t Batje 4 8-2. Standen; A-klasse: 1 TTVG 13-0,2 GP 13-6, 3 TVK 1 2-4. 4 GP 2 3-4, 5 NS 1 3-4, 6 't Batje 1 3-2,7 GP 3 2-2, 8 Kortgene 1 3-0,9 'tBatje 2 3-0.10 NS 2 3-0, B-klasse: TTVG 2 3-6,2 PZZ 13-5,3 Borssele 1 2-4,4 GP 4 3-3, 5 PZZ 2 3-2, 6 't Zwake 1 3-2,7 NS 3 3-2.8 CJV 1 2-2,9 NS 4 3-2,10 't Batje 3 3-0. C-klasse 1 TVK 2 3-6. 2 PZZ 3 3-5.3 Borssele 2 3-3,4 t Batje 4 3-2,5 "t Batje 5 3-2, 6 SGB 3-0 stelde voorzitter Den Boer de raad van bestuur een notitie over de personeelssituatic in het vooruit zicht. J. C. Hendrikse (Westerschou- wen) en L. Meerman (Duiveland) had den er om gevraagd omdat zij zich daaromtrent - evenals het dagelijks bestuur o\erigens, verzekerde voor zitter Den Boer - enige zorgen maken. Problematisch is vooral, vertelde di recteur Landman, dat elke werkne mer van de dienst als belader moet kunnen functioneren aangezien geen taken voorhanden zijn voor degenen die in verband met leeftijd of gebre ken dat werk niet kunnen voortzet ten. In de begrotmgsbrief wordt opge merkt dat uitbreiding van de taak van de reinigingsdienst nodig zal zijn ten einde de werknemers die als belader ongeschikt worden lichtere werk zaamheden te kunnen laten verrich ten. waarbij in de eerste plaats aan de gemeentelijke handveegdiensten wordt gedacht Dc raad van bestuur stelde een be drag van 3 ton beschikbaar voor aankoop van een nieuwe vuilver- dichter. Dc huidige machine vertoont diverse gebreken, maar kan nog te gen een goede prijs (ruim 2,5 ton) worden ingeruild. Geboeid bekijken de peuters de poppenkastvoorstelling. LEWEDORP Zestien peuters in de kern Lewedorp kunnen voortaan in hun eigen dorp de peuterspeel zaal bezoeken. Woensdagmorgen ging de zaal officieel open, waartoe de peuters met ballen de versierde ingang ingooiden. De zaal heet 'De Leeuwtjes' en is gevestigd in een ruimte in het verenigingsgebouw aan dc Zandkreekstraat. Het idee voor een eigen zaal voor Lewedorp is ontstaan bij wijkverpleegkundige zuster Franka. De peuters van Lewedorp gingen meestal naar de zaal in Nieuwdorp maar de fietstocht over de dijk vormde vooral voor moeders met kinderen op de kleuter- of lagere school een probleem. Een initiatiefgroep ging aan de slag en al begin september kon het zaaltje proefdraaien. Het speelgoed werd tweedehands geschonken door inwoners en nieuw materiaal brachten de bedrijven uit Lewedorp bijeen In het zaaltje, dat ook voor andere doeleinden wordt gebruikt, is een gordijn opgehangen waarachter de spullen steeds kunnen worden opgeborgen. De gemeente Borsele heeft toegezegd zo snel mogelijk voor een hek te zullen zorgen, zodat uok over een buitenspeelplaats kan worden beschikt. Eén van de wensen van de twee leidsters is een toiletje, dat volgens de initiatiefgroep kan worden meegenomen als de gemeente het beloofde invaliden-toilet plaatst. De Leeuwtjes is maandag- en woensdagochtend ge opend van 9.00 tot 11.30 uur. Voor de peuters bestond het openingsfeest woensdag uit pannekoeken-eten, poppenkast en het bezoek van ouders en grootouders, die de zaal mochten komen bekijken. Fietsers bekeurd op Noordweg Kapelle KAPELLE De rijkspolitie van Kj. pellc is woensdagmiddag overgegaan tol het uitschrijven van bekeuringen aan fietsers op de Noordweg in Ka pclle. In verband met de veiligheid geldt daar eenrichtingsverkeer voor fietsers. Deze maatregel wordt voor- al door de schooljeugd genegeerd. In ruim eén uur tijd schreef de rijkspo litie woensdagmiddag 60 processen verbaal uit in verband met het over- treden van de verkeersregels. De con trole zal de komende tijd regelmatig worden herhaald. Bovendien werden er nog enkele bromfietsen aan het verkeer onttrokken voor een nader onderzoek. Vergadering commissie openbare scholen in ys-H eer-A rends kerke 's-HEER-ARENDSKERKE De be stuurscommissie van de openbare scholen ih 's-Heer Arendskerke verga dert vanavond (donderdag) in de school Schengehof. Aan de orde ko men onder meer het instellen van een dagelijks bestuur, voorzieningen die aan de schoolgebouwen moeten wor den getroffen en de benoeming van een directeur voor de te vormen basis school. De vergadering begint om 20.00 uur. SINT-MAARTENSDIJK Het gaat goed met het molenbestand van de gemeente Tholen. Woensdagmorgen werd de molen 'De Nijverheid' te Sint-Maartensdijk onttakeld, zodat een begin kon worden gemaakt met de restauratiewerkzaamheden. Als over ruim een jaar deze molen weer in zijn oude glorie is teruggebracht, zijn alle Thoolse molens die de ge meente in eigendom heeft, gerestau reerd. Het aantal gemeentelijke mo lens is vijf en daarnaast staan er op het eiland nog in totaal vier die in handen van particulieren en een mo lenslichting zijn. Van die vier zijn er drie in goede of redelijk goede staat. Alleen in Sint-Maartensdijk staat nog een molen van een particulier die volgens een medewerker van de ge meente ronduit gezegd 'rot' is, en het ziet er niet naar uit dat deze molen zal worden opgeknapt. Voetverzorgingsclub hield studiedag KLOETINGE De landelijke organi satie voetverzorging, afdeling Zee land, heeft haar eerste studiedag in verenigingsgebouw 'Amicitia' in Kloetinge gewijd aan afwijkingen in de houding. P. J. Steutel hield over dit onderwerp een lezing aan de hand van blauwafdrukken. Tijdens de door 50 mensen bezochte bijeen komst werd ook een film vertoond over het aanbrengen van een nagel beugel. Na de pauze bespraken de aanwezi gen het vakblad 'Voetvisie', de zojuist uitgekomen jaargids, de cursus 'De diabetische voet' en een aantal be stuurlijke zaken. Een boekentafel rnet vakliteratuur was in 'Amicitia' opge steld als onderdeel van de vakbeurs. De afdeling Zeeland van de landelijke organisatie voetverzorging houdt 22 november haar volgende vergadering, waar een desinfectieadviseuse zal spreken over 'Desinfectans in de pedi curepraktijk'. Toch mag de gemeente Tholen niet ipopperen met in totaal acht molens die in goede staat zijn of binnenkort worden gerestaureerd. Daar komt nog eens bij dat nagenoeg al die molens ook regelmatig draaien omdat er in Tholer. nog voldoende (vrijwillige) molenaars rondlopen die zich actief met het oude molenaarsvak bezighou den De molen" in Sint Annaland le vert zelfs nog regelmatig meel aan de bakker. Ook die van Scherpemsse deed dat tot voor kort, maar na het overlijden van de molenaar is dat wat minder geworden. De restauratie van de laatste gemeen telijke molen, de 'Nijverheid' in Sint- Maartensdijk, begon woensdagmor gen met het verwijderen van de roe den (de balken van de wieken). Daar toe werd aan een staande roede een hijsapparaat bevestigd, waarmee de roeden er uit getild worden met een kraan. Deze roeden wegen als ze nieuw zijn zo'n 1700 tot 1800 kilogram. Hangend aan kabels kwam vervol gens de kap met behulp van een hijskraan naar beneden. Op de grond werd daarna de as uit de kap gehaald, zodat de kap naar de werkplaats van de molenmaker vervoerd kon worden. In die werkplaats zal van de winter een grondige opknapbeurt volgen. Dat houdt in dat ongeveer 90 procent van de kap vernieuwd wordt. De molen wordt van boven met hout afgesloten zodat hij op die manier wind- en regendicht wordt gemaakt. Verder moet er in 'De Nijverheid' ook nog het een en ander gedaan worden. De vloeren en de zolderbalken zullen vernieuwd worden en aan de buiten kant staat nieuw voeg- en schilder werk op het programma. Ook komt er een nieuwe omloop aan de molen. kwart voor de provincie Zeeland. Wat er met de molen gaat gebeuren als het werk achter de rug is, staal nog niet vast. Het is niet uitgesloten dat de voormalige molenaar van 'De Nijverheid', op wiens grond de molen slaat, zijn oude stiel weer oppakt en bij wijze van demonstratie af en toe de molen laat draaien. Als het zo ver is. is er dus nog één rotte plek in het molenbestand van Tholen en dat is de tweede molen die m Sint-Maartensdijk staat. De eigenaar, een inwoner van Roosendaal wil hem wel verkopen, maar volgens een woordvoerder voor een dusdanig be drag dat er niemand in geïnteresseerd is. De man is zelf niet van plan de molen te restaureren. Kosten De totale kosten van de restauratie van 'De Nijverheid', die in 1868 werd gebouwd, bedragen 450.000,-. Daar van komt driekwart voor rekening van de gemeente Tholen en een Wie Rover rijdt wenst zich met te konformeren aan de, ook al tot de zakenklasse doorgedrongen gelijk vormigheid Immers, in welke prijsklasse u uw Rover ook kiest, u weet zich verzekerd van een opmerkelijke auto. Opmerkelijk, door zijn unieke uitstraling door zijn prestaties, door zijn reële exploitatiekosten en met op de laatste plaats door zijn konkurrerende aanschafprijs Rover2000va 36.820- Rover2300Sva 40.800,- Rover 2600 S v a. 44.500 - Rover 3500 Vanden Plas v a. 55100,- Rover Vitesse va 63.000- Bovendien is thans in beperkte oplaag de Rover 2400 SD Turbo Diesel (va. 39.990,-) leverbaar Kortom, wie zaken wil doen als geen ander, maakt nu een afspraak voor een proefrit S3 ROVER Klein Frankrijk 23, tel 01100-28751, Goes ANBO Kamperland en Wissenkerke bijeen KAMPERLAND De afdeling Kam perland en Wissenkerke van de Alge mene Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO) hield een bijeenkomst in het Casembroothüis in Kamperland. De heer P. van Otterdijk werd in het bestuur gekozen als penningmeester. Mevrouw N. de Looff-van de Berge werd secretaresse- De afdeling be sprak de plannen voor het komende seizoen. Elke maand op een vrijdag komen de leden bijeen. De afdeling schreef zes nieuwe leden in. Bestuur Beatrixschool in Zierikzee houdt openbare vergadering ZIERIKZEE Het algemeen bestuur van de Beatrixschool te Zierikzee, school voor individueel onderwijs op Schouwen-Duiveland, houdt vrijdag 26 oktober een openbare vergadering in het schoolgebouw aan de Gracht- weg. Punten van bespreking zijn onder meer vervangende huisvesting van de afdeling praktische vorming, benoe ming onderwijzeres in tijdelijke dienst voor twee schooltijden per week en uitbreiding taakomvang van de psy chologisch assistente. De aanvang van de vergadering is gesteld op 16 Uurwerken kerken Middenschouwen niet bij de tijd SCHARENDIJKE B en w van Middenschouwen vinden het hoog tijd worden dat de uurwer ken in de torens van dc her vormde kerkgebouwen in Scha rendijke en Kerkwerve weer dc juiste tijd gaan aanwijzen. Want dat is al een hele tijd niet meer het geval. En daar komt bij. dat met name de luidinstallatie in de kerktoren te Scharendijke uit eigen beweging op vreemde tijden gaat slaan, aangezien het apparaat geen gelijke tred meer houdt met de op zich al afwij kende tijdaanwijzing van het uurwerk. Het dagelijks bestuur van Mid denschouwen geeft een en ander aan in een voorstel aan de ge meenteraad om voor een grondi ge revisie van de versleten uur werken en de luidinstallatie een bedrag van 36.600 gulden be schikbaar te stellen. Het voor stel komt aan de orde in de openbare raadsvergadering in het gemeentehuis te Scharendij ke op woensdag 31 oktober, (aanvang 19.30 uur). De raad Middenschouwen be spreekt in deze vergadering voorts de gebruikelijke sub sidieaanvragen. B en w stellen voor de verzoeken van onder meer de Telefonische hulpdienst Zeeland, het gehandicaptcnad- viesbureau Zeeland en de stich ting Jeugd en Gezin in te willi gen Maar de stichting Vrouwen telefoon Zeeland in oprichting en het 8 maart-comité komen volgens het college niet voor subsidie in aanmerking. Daaren tegen kan het vrouwenontmoe- tingscenlrum Schouwen-Duive land Sint Philipsland als het aan b en w ligt, rekenen op een gemeentelijke bijdrage van 238 gulden. In de komende vergade ring wordt ook de gemeentebe groting 1985 aan de raad aange boden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 30