Jan Arnouts verdedigt itel in Middelburg 'Is die Schipper nou een goeie voetballer' Trainer van Steen maakt zich kwaad over kritiek BURGEMEESTER VERBOOD DUEL TERECHT ILJARTTOP DEZE WEEK IN DE VOORBORCH New York, New York JNDERDAG 25 OKTOBER PZC/sport 23 [VENTER (ANP) - Burgemeester Waal van Deventer heeft volgens de kiescommissie voor administratieve rechtspraak in deze gemeente ftOBi terecht op grond van de gemeentewet de voetbalwedstrijd Go Ahead gles-Feyenoord op woensdagavond 31 oktober verboden. Het bezwaar dat KNVB tegen het bevel van de burgemeester had ingediend - omdat deze oneigenlijk gebruik van de gemeentewet zou maken - heeft de commissie arom ongegrond verklaard. De commissie, die de betrokken partijen over zaak dinsdag hoorde, heeft haar standpunt woensdag bekendgemaakt. irgemeester Waal heeft daarop laten weten dat hij bij zijn verbod blijft, gelijkertijd heeft hij de KNVB en Go Ahead Eagles uitgenodigd voor een sprek op 29 oktober aanstaande om zo een moment voor de wedstrijd te bepalen dat minder gevaar oplevert voor de openbare orde. In dat gesprek komen de belangen van openbare orde. de voetbalcompetitie en het betaalde voetbal aan de orde, zo heeft Waal verzekerd De KNVB het dinsdag bij de behandeling van haar bezwaarschrift welen dat ze de wedstrijd Go .Ahead Eagles-Feyenoord eventueel 31 oktober 's middags zal laten spelen Burge meester Waal noemde die opmerking „een provocatie De KNVB kondigde ook aan dat ze in hoger beroep bij de Raad van State zal gaan als haar bezwaarschrift ongegrond zou worden verklaard en de burgemeester bij zijn verbod zou blijven. De KNVB tilt zwaar aan het besluit van de Deventer burgemeester omdat ze vreest dat nu ook andere burgemees ters wedstrijden gaan verbieden met als gevolg dat de competitie in de war raakt 'EN-LEUR Het Nederlands record toernooigemiddelde in het kader 47/1 (biljarten) iaat nog altijd op naam van Hans Vultink. De specialist van de kaderspelen kwam vijf jaar •leden in Middelburg over zeven partijen aan een indrukwekkend moyenne van 60.54. Dat tord werd gespeeld in sporthal De Voorborch, waar deze week het nieuwe seizoen voor de iklassers van start gaat. Hans Vultink is ook dit keer een van de finalisten in de spelsoort aarin hij toe nu toe twaalf keer nationaal kampioen werd. Het ziet er niettemin naar uit dat in Jan Arnouts een geduchte concurrent krijgt. (jonge Brabander heeft zich in het breekt zijn de jaarlijkse toernooien of twee titels te veroveren in een oellijkste kaderspel razendsnel ont- met de internationale top. Het is al seizoen en de uitzendingen naar een hele opgave om in Nederland één Europees kampioenschap zijn dus Deelnemers ikkeld. Hij was in de laatste toer den zelfs al twee keer de sterkste geldt in dat opzicht dan ook als de volger van Vultink. Met dat ver- ail alleen dat Jan Amouts minder Stiel speelt in de series, maar «stal wel vanuit een degelijke op- jw jarenlange opleiding van Jan Ar- jts is daar niet vreemd aan. Hij lent uit de school van Tonny Schrau- fl?n en heeft zich aangeleerd om zo j el mogelijk te scoren met de minste bco's. Voor de 26-jarige kastelein uit :en-Leur leverde dat inmiddels zes itionale titels op in de verschillende dsoorten. ins Vultink had op die leeftijd nog twee kampioenschappen op zijn en dat mag verbazingwekkend Zelfs ook voor Jan Amouts: .t Vultink is jarenlang alleen- r geweest in het kader. De die hem een beetje kon bedrei- is Van der Smissen en later zijn trs en ik pas gekomen. Vanaf die is het niveau met sprongen om gegaan". \oofdrol li verschil tussen Jan Arnouts en Inog altijd begaafde routinier is Betwijfeld kleiner geworden. De IBzueht hield Hans Vultink welis- if in de top vier, maar zelfs in het (1 (waarin hij tien jaar terug zijn ïde wereldtitel behaalde) was hij et meer de onbetwiste meester. Er i de laatste jaren vooral een iofdrol weggelegd voor Jan Ar- buts. p was een van de vroegste ereklas- rs die er ooit zijn geweest. „Ik was bi jaar of negen toen ik bij ons in het Wé voor het eerst ging biljarten". knelt hi' Dat was denk ik dezelfde VLISSINGEN - Trimmers gaat ken- krt als vultink. Ik, heb wel eens neWk niets te veTTerwijl de mogelijk- lakboeken gezien van Hans waarin heden 0771 lan9e dfstanden le lopen istond te spelen in een korte broek. steeds groter worden kunnen somim- Bmoet toen ook nog maar een jaar 9en ■•hun ei' tocfl helemaal bin- a geweest zijn" nen de landsgrenzen kwijt. Zo vertrok n jaar na zijn eerste caramboles gisterochtend om acht uur een kicar- rd Jan Amouts ereklasser en speel- tet Vlissingers naar New York. om (j in Hulst zijn eerste toernooi met daa7~ zondag aan de marathon deel te itoppers uit die jaren. Het voorlopi- "emen. Via Brussel vloog men naar I hoogtepunt is zijn Europese titel de Verenigde Stalen in de hoop daar le hij in Marseille behaalde in het Wdens die massale gebeurtenis een aardige tijd neer te zetten. Maar voor- e waar het Jan Amouts in de gaat het de vier trimmers er om die van zijn carrière aan ont- happening een keer te hebben meege maakt. Op de foto: vlnr: Ad Schnebeli. Rinus Sinke, Anja Sinke en Louis van Cadzand bepakt en bezakt voor de trip naar New York. MOEIZAME VOORBEREIDING MIDDELBURG - Het eerste kampioenschap van Nederland voor dit seizoen werd vier maanden geleden toegekend aan de biljartclub 't Raedthuys uit Middelburg. De vijftien leden tellende vereniging had in het recente verleden ervaring opgedaan met het organiseren van toernooien. Het is zelfs al de tweede keer in het nog korte bestaan van 't Raedthuys dat de ereklassers naar Middelburg komen. De organisatie van het kampioen- der Ven, Piet Vet en Raymond schap heeft dit keer veel meer Burgman. Poule B Jos Bongers. moeite gekost dan werd verwacht. Hans Vultink. Willy Steures en Voorzitter Bart de Willigen moest Wim van Deventer, zelfs enkele weken terug nog op zoek naar een nieuwe wedstrijdlei- flpcrsiijicsitip der. Er was onenigheid ontstaan t/'gM/ffJiMfi- over de begroting en naar aanlei- De organisatie van het toernooi is ding daarvan bedankte René Seits in handen van: voorzitter en secre- als lid. taris Bart de Willigen, pennirig- „Hij was de aangewezen man voor meester Piet Seits en wedstrijdlei- de wedstrijdleiding", vertelt Bart der Hans Engelsman, de Willigen. „Maar hij wilde op een gegeven moment het toernooi to- C npp Ifjn crp tj ruggeven aan de bond, omdat hij <5 dacht dat we het financieel niet De slart 1S vnjdag om 12.00 uur in rond zouden krijgen". De Voorborch met de partijen Bon- gers-Van Deventer en Vultink- Steures. De tweede ronde start om 17.00 uur Zaterdag gaat het toer- De deelnemers aan het nationale nooi verder vanaf 13 00 uur en kampioenschap ereklas 471 zijn: zondagmiddag zijn de finales, om poule A: Jan Arnouts, Harrie van 12.00 uur en om 14.30 uur. schaars. Jan Arnouts speelde er vorig jaar maar één: hij werd in Denemar ken al vroeg uitgeschakeld door het verguisde setsysteem Driebanden Maar op de meest interessante toer nooien moest de jonge caféhouder verstek laten gaan. Hij was bijvoor beeld nog niet sterk genoeg in het driebanden en in die spelsoort zijn de echte toppers zich gaan specialise ren. Christ van der Smissen heeft dit jaar al beweerd dat hij in geen enkel kadertoernooi meer uit zal komen dan dat geldt in elk geval ook voor spelers als Ceulemans en Dielis. Driebanden is de spelsoort die de toeschouwers naar de toernooien trekt dat beseft ook Jan Amouts en daarom heeft hij zich aan het begm van dit seizoen toegelegd op deze discipline. Hij speelde in het district met Popeyus en Doggen uitzonderlijk sterk voor zijn doen met een gemid delde van 1.200 Twee weken geleden begon de Bra bander pas met de voorbereiding van het kampioenschap in Middelburg De regerende kampioen in het 47 1 heeft overigens de kaderspelen nog lang niet afgezworen. „Het is jammer dat Van der Smissen er niet bij is", vindt hij. „Ik win het liefst een toer nooi met de allersterkste bezetting, maar met Vultink en Bongers is het minstens zo zwaar". Dezelfde dne (Vultink. Arnouts en Bongers i maakten ook tijdens het vorige kampioenschap in Middelburg de dienst uit Hans Vultink kwam toen als de onbetwiste winnaar uit de strijd Het is de vraag of de 47-jarige maestro nu nog in staat is om de eerste titel van het seizoen binnen te halen. In de hruna winkel gaat deze maand alles op z'n Amerikaans, 't Begint al met de Amerika-wedstriid. Gratis naar Amerika. De 10 hoofdprijzen zijn tien tweci>ersoonsivi/.en naar New York. Als u w int. vliegt de KLM u naar New York voor 'n verblijf Vi'n z<-*s dagen in het luxueuze Golden Tulip Barbizon Hotel. Lage prijzen voorAmerikaan.se boeken. Verder ligt er'n keur aan Amerikaanse 1 x tekenZoals de prachtige bundel „Amerikanen vertellen'! met 25 korte verhalen van 24 Ix-kende Amerikaanse schrijvers. U kunt'm nergens anders krijgen. En hij kost nu maar f 15.- (na 10 novemlier f 25.-1. Verder vindt u er stapels Amerikaanse tijdschri! ten. ansichtkaarten, een button die het Amerikaanse volkslied speelt,Walt Disne.v-artikelen en het wereldlie roemde Mad-spel, dat alleen in de bruna winkel maar f 25.- kost (na 10 novemlier weerde normale Pt winkdwa.rdef39.H5l. Je ziet elke week wel iets nieuws in de bnma winkels. OOSTKAPELLE ONBEKENDE VOOR KOZAKKEN BOYS WERKENDAM - Het eerste wat op valt bij binnenkomst in de kantine van zaterdag eersteklasser Kozakken Boys is een bordje achter de bar. Met grote letters staat daarop geschre ven, dat de supportersbus naar 'Oost Kapelie' om 10.00 uur vertrekt aan staande zaterdag. De spelling ver raadt al enigszins dat de ploeg uit Werkendam niet bijster goed geïnfor meerd is over de Zeeuwse debutant. Een en ander wordt nog eens geac centueerd door vragen van een aan tal supporters. „Is die Schipper een goeie voetballer En die Poortvliet: is dat een broer van Jan Poortvliet Twee namen, maar voor de rest weet men hoegenaamd niets over Oostka- pelle. En dit terwijl Kozakken Boys op bezoek moet bij de Walcherse club met als inzet een plaats in de top van de eerste klas A. Met trainer Gert Bals van Kozakken Boys is het nog erger gesteld. „Ik weet alleen dat Oostkapelle een eind rijden is. Ik heb ze nog nooit zien spelen, maar we zullen er zaterdag een kwade tegenstander aan hebben". Gert Bals dus. inmiddels al 48 jaar. bezig aan zijn tweede seizoen bij Ko zakken Boys en nog steeds bekend heid genietend, omdat hij jaren het doel van Ajax verdedigde. Van 1965 tot en met 1971 stond hij onder de lat bij Ajax. Bals speelde onder andere samen met Tonnie Pronk. Bennie Muller, Vasovic, Cruijff en Sjaak Swart. In zijn laatste seizoen (1971' 1972) bereikte hij met de Amsterdam se club zelfs de finale van de Europa Cup I. „Een hoogtepunt in mijn car rière. ook ai verloren we dan met 4-1 van AC Milan" Voordat hij naar Ajax ging speelde de nu in Veenendaal woonachtige Bals vijf jaar bij PSV. „Achteraf gezien was dat nog wel een mooiere tijd dan bij Ajax. Bij PSV had je veel meer snoepreisjes naar landen, waar allemaal vestigingen van Philips waren. Turkije, Marokko, noem maar op". Gert Bals gaat nooit meer kijken naar Ajax. „Het contact is verwaterd. Dat komt ook. omdat ik van buitenaf kwam. Ajax was mijn werkgever, maar meer ook met. Mensen als Ton nie Pronk, Sjaak Swart en Bennie Muller waren getrouwd met Ajax Ajax was een deel van hun leven", vertelt Bals, die overigens nooit meer naar wedstrijden in het betaalde voet bal gaat kijken. „Ik ben een hele week met voetbal bezig en ik wil ook nog wel een beetje pnvéleven leiden. Ik ga alleen een keer naar FC den Bosch kijken, omdat ze onze tegenstander zijn in de bekerstrijd", vertelt de Kozakken Boys-trainer. Amateurwereldje Het amateurwereldje spreekt hem wel aan. „Ik zuu geen oefenmecster in het betaalde voetbal kunnen worden, omdat ik het hoogste diploma (Coach Betaald Voetbal) niet bezit. Maar ik heb ook niet de intentie om me in het profmilieu te storten. Bij de ama teurs is de sfeer ongedwonger en bovendien zijn de spelers wat vrijer in hun manier van doen. De amateur speler gaat bijvoorbeeld als vereni gingsman om met de voorzitter. In hel betaalde voetbal is dat geheel anders. De voorzitter voelt zich daar echt de directeur en laat zich ook zo behandelen door zijn spelers. Ik vind dat je best als mensen met elkaar om mag gaan en niet dat autoritaire en afstandelijke". Die menselijke werkwijze hanteert hij ook bij Kozakken Boys en tot nog toe werpt dat z'n vruchten af In zijn eerste seizoen veroverde Gert Bals met Kozakken Boys een periodetitel en draaide tot het eind van de compe titie bovenin mee. Het bestuur bood de Veenendaler na dne maanden toen ook al een nieuw contract voor twee jaar aan, omdat ze onder de indruk waren van Bals. De oud-keeper van Ajax aanvaardde dat aanbod Ook dit seizoen is Kozakken Boys weer erg goed van start gegaan. Na zes wed strijden is de formatie uit Werkendam nog ongeslagen en staat men op een derde plaats met acht punten uit zes wedstrijden. Oostkapelle staat zoals bekend vierde met zeven punten, maar de Walcherse ploeg heeft één wedstrijd minder gespeeld. „Het moet dus wel een goede ploeg zijn, anders draai je niet bovenin mee", realiseert Gert Bals zich. „Vooral de overwin ning tegen Quick Boys (0-2) heeft indruk op mij gemaakt. De Katwij- kers hebben namelijk een prima ploeg. Tegen ons speelden ze gelijk (1-1) en ze hebben zelfs van Baren- drecht. de koploper, met 4-1 gewon nen Ik sla Ooostkapelle bijzonder hoog aan" Gert Bals achtte het ook niet nodig om tevoren Oostkapelle eens te obser veren. „Elke wedstrijd is toch weer anders. Ik vertrouw op mijn eigen elftal. Nee. angst heb ik niet. Ik ben voor niemand bang m die eerste klas. Niet voor Noordwijk. Barendrecht of Oostkapelle". 'ER WORDEN KOPPEN VAN SPELERS GEEISU Pprneuw remise i schaaktweekamp I0SKOU (AFP) - Woensdag is in de ïhaaktweekamp om het wereldkam- loenschap tussen titelhouder Ana- '1 Karpov en Gari Kasparov de achtereenvolgende remise Ingetekend. De partij telde 22 zet- n. Van de partijen, waarin Karpov 1. duurde er slechts één korter. stand is nog steeds 4-0 in het tordeel van Karpov. g-Anatoli Karpov, zwart. Gari Kasparov, egambiet 13. Pc3xd5 Lb7xd5 14. d4xc5 Pd7xc5 15. b2-b4 Pc5-e4 16. Lg3-c7 Dd8-e8 17. a2-a3 a6-a5 18. Le2-d3 a5xb4 19. a3xb4 Le7xb4 20 Ld3xe4 Ld5xe4 21. Ddl-d4 Le4xf3 22. Dd4xb4 U3-e2 remise. SINT-JANSTEEN Het staat al zo goed als vast dat de voetbalclub Steen dit jaar genoegen zal moeten nemen met een zeer bescheiden positie op de ranglijst. De Zeeuws- Vlaamse derdeklasser gold meer dan ooit als een van de kanshebbers voor de titel, maar de verwachtingen waren kennelijk te hoog gespannen. De zwakke start heeft Steen op de onderste plaatsen gezet en dat is met veel kritiek gepaard gegaan. Het is vooral gericht op trainer Walter van Duvse, omdat hij vasthoudt aan de kern waarmee hij de laatste jaren in de top meedraaide. De Steense oefenmeester wordt inmiddels bestookt van alle kanten. Het schijnt alleen dat zijn tegenstanders in het bestuur niet bereid zijn om dat openlijk aan de trainer mee te delen. Volgens voorzitter Jos Ringoot is er zelfs geen sprake van een zeker wantrouwen ten opzichte van Van Duvse. Hij geeft toe dat er kritiek is. maar vooral van buitenaf Het gaat al wekenlang met naar wens bij Steen en de reden ligt min of meer voor de hand. ,,We zijn drie jaar aan een stuk vlak achter de kampioen geëindigd rekent Walter van Duyse voor. „We hebben eerst Sluiskil voor moeten laten gaan, daarna Breskens en vorig jaar Zierikzee. Ik heb het aan zien komen dat we daar een terugslag van zouden krijgen. Vorig jaar. toen we over een nieuw contract gingen praten, heb ik het al voorspeld". Desondanks is het by velen binnen de club hard aangekomen. Zes wedstrijden zijn er tot nu toe voor de competitie gespeeld en Steen kwam nog maar één keer tot winst. Bovendien werd het veel sterker gewaande elftal vorige week door Hoofdplaat ook al uitgeschakeld voor de beker ..Als het zó slecht blijft gaan", bekent voorzitter Ringoot, „dan moet er natuurlijk wel iets veranderen". Ingrijpen Voor wat Waller van Duyse betreft is cr niettemin geen reden om in te grijpen. Hij heeft het vertrouwen in zijn spelers niet opgezegd en is ook niet van plan om dat op korte termijn te doen. „Ze willen me langs omwegen dwingen om een paar spelers te passeren", verzekert hij. „En ik hou vol dat we met dit elftal de inzinking moeten verwerken. Het is een kwestie van gebrek aan vorm: maar dat komt ongetwijfeld terug". Het verwijt dat Waiter van Duyse met name treft is het handhaven van twee jonge spelers' Peter van Dorsselaer en Mark Triest. „Ik weet dat ze ver onder hun niveau van vorig jaar spelen". aldus de trainer „Dat wil alleen nog niet zeggen dat ik ze gelijk maar uit het elftal moet halen. Ik heb geduld met die jongens, omdat ik weet dat ze veel beter kunnen". Het verschil met de start van vorig jaar is niettemin opmerke lijk. Toen begon Steen bijvoorbeeld met een 3-1 overwinning in een thuiswedstrijd tegen Divo. Door diezelfde tegenstander werd het elftal van Van Duyse twee weken geleden met 5-1 verslagen. Daarvoor waren er ook al nederlagen in Steenber gen en bij de debutant Cluzona. Koppen „Binnen het bestuur worden er nu koppen geèist", weet Walter van Duyse intussen. „Koppen van spelers die het in deze eerste weken van de competitie niet al te best hebben gedaan. Het is onbegrijpelijk, vinden ze. dat het nu ineens zo slecht gaal. De jonge spelers krijgen de schuld, maar ook Jo van Remortcle en Fons Sturm. Dat zijn toch jongens die al lang hebben bewezen wat ze waard zijn voor Steen". Walter van Duyse heeft altijd al gemerkt dat er tegenstanders waren van zijn beleid. Enkele bestuursleden hebben dat ook in het verleden duidelijk gemaakt. ..Ze hebben nooit de kans gekregen om me aan te vallen, omdat het zo goed ging. Maar die stemming tegen mij is er altijd geweest en dat komt nu pas goed naar buiten Hij heeft overigens niet het gevoel dat de bom echt zal barsten en dat wordt ook ontkend door bestuursleden. Secretaris Maurice de Burger:Het is voor het vijfde jaar dat we met deze trainer in de slag zijn gegaan. Dat moet toch het bewijs zijn dat we tevreden zijn over zijn werk" Walter van Duyse beweert echter: ,.Ik weet dat de voorzitter altijd achter me heeft gestaan. Maar ook die man wordt de laatste tijd bewerkt door de bestuursleden die kritiek op me hebben. Het is voor mij geen reden om opeens in paniek te geraken Ze hebben me wél geprikkeld met dat gekonkel achter mijn rug en dat neem ik ze zeer kwalijk Ik zal revanche nemen op het veld. daar hebben we genoeg kwaliteit voor in het elftal". •sasrag Voorzitter Jos Ringoot i rechts i is altijd achter Van Duyse ilinksi bleven staan. Van Duyse .Maar hij wordt bewerkt door andere bestuursleden". Gantwarg blijft leider WK dammen DAKAR (ANP) De Sowjet-groot- meesters hebben in het wereldkam pioenschap dammen twee dagen voordat de echte finale begint, gepro beerd hun posities in het klassement zoveel mogelijk te verbeteren. Vooral de onderlinge strijd om de derde startplaats in een volgend we- reldtoernooi, speelde daarbij een be langrijke rol voor de niet tot de directe top van het Senegalese toer nooi behorende Sowjets. Maar voor Gantwarg en Korenewski gold bovendien dat hun posities in gevaar waren door de betrekkelijk snelle zege die Rob Clerc in de 17e ronde tegen de Senegalees Der liet aantekenen. De enige Nederlandse titelfavoriet kwam daardoor op 23 punten en nam even de leiding m het wereldkampioenschap over. Maar Gantwarg vocht verbeten en zag na ruim vijf uur spelen zijn inspanningen beloond met een zege op Memel uit de Ivoorkust, waardoor hij met 24 pun ten de leiding behield. De uitslagen van de partijen in de zeven tiende ronde van de strijd om de wereldtitel dammen zijn Wigman (Sovi - Koeperman (VSt) 1-1: Dialio (Sen) - Jansen <Ned) 0-2. Wimi (Sovi - Kaplan (VSti 1-1. Der iSem Clerc iNedi 0-2. Gantwarg (Sovi - Memel (IvKi 2-0. Guinard <Frai - Van der WaGNed> 1-1. Baljakin (Sov. - N'dlaye (IvK) 2-0. Dubois Fra i Scholma Ned1-1. Komjevs- kl (Sovi - Autar (Sur. 1-1. Kane (Sen/ - Stokkel (Ned) 1-1 De stand is na zeventien ronden 1. Gant warg 24 punten, 2. Clerc 23, 3. Komjevsk! 22, 4 Baljakin 21,5. Wimi 20, 6. Koeperman 19: 7. Diallo, Jansen: Ndiaye: Wigman 18, 11. Der. Scholma 17; 13 Van der Wal 15. 14 Autar Stokkel 14, 16 Guinard; Memel 13 18 Dubois; Kane. Kaplan 12 Ovett tobt met zijn gezondheid LONDEN (Reuter) - De Engelse atleet Steve Ovett heeft vermoedelijk hartklachten. De wereldrecordhou der op de 1500 meter is daarvoor in het ziekenhuis aan een onderzoek onderworpen. In de familie van de midden afstandlo per komen veel hartklachten voor Ovett had voor het onderzoek de keuze tussen een medische ingreep of aansluiting op de monitor „De in greep leek me. lafaard als ik ben. de minste oplossing, dus heb ik de tradi tionele methode gekozen", aldus Ovett, die tijdens de Olympische Spe len in Los Angeles onmiddelijk na de wedstrijd op de 1500 meter met ver moedelijke ademhalingsmoeil^khe den (hyperventilatie naar net zieke:; huis werd vervoerd. ..Tot dusverre zijn de resultaten van het onderzoek be vredigend'aldus Ovett

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 27