Garantie nieuwe baan voor ambtenarentop Deltadienst Plan voor bejaardenoorden in volgend voorjaar gereed moet zijn Extra vertraging aanleg kabeltv-net in Terneuzen OMHOOG OF OMLAAG, DAT BLUFT DE VRAAG. Filippijns koor in Zeeland 'A AFLOOP OOSTERSCHELDEWERKEN Reorganisatie van de Deltadienst begonnen NCB-voorzitter pleit voor produktiebeperking Auto gestolen in Vlissingen NIEUW BELEID IN 1986 VAN DE GROND Overleg over wegensanering weer op gang DONDERDAG 25 OKTOBER PZC/provincie 15 gURGHSLUIS Rijkswaterstaat zal een aantal medewerkers van de Deltadienst een werkers van de Deltadienst zwaar. De passende baan na afloop van het Oosterscheldeproject garanderen. Het gaat om ambtenaren Laatstwe^ener by de ni e uwe^i en st die bij de bouw van de stormvloedkering en de compartimenteringswerken een zodanige rol kring Deitakust zes vacatures open spelen dat de voortgang van de werkzaamheden in gevaar zou komen wanneer ze voortijdig gesteld. Daar hebben honderd men r sen van de Deltadienst op gesollici- vertrekken. teerd. Sommigen zelfs naar een func- Hoewel ook by rijkswaterstaat in be- sectoren by rijkswaterstaat", vertelt nen dat ze een ander vak moeten leren Jre „{*'e beneden hun huidige rang ginsel niemand onvervangbaar is, zou ir Boon. ..Voor hen zal de beëindiging en moeten verhuizen" Vooral dat "®t hei gezien de betrekkelijk korte tijd van hun taak in veel gevallen beteke- laatste weegt voor nogal wat mede- jiwj die de Oosterscheldewerken nog ver-£jIu€FS gen problemen kunnen opleveren als teveel belangrijke projectingenieurs tegelijk zouden opstappen, de kennis die ze in de loop der jaren hebben opgebouwd met zich mee nemend. Voor hun opvolgers is er dan doodeen- laar? voudig te weinig tyd om zich grondig in te werken. In Burghsluis. waar de hoofdafdeling Waterbouwkundige Werken West van de Deltadienst is gevestigd, zetelen oen a vijftien 'sleutelfiguren' zoals ze BURGHSLUIS Deze maand is worden aangeduid. Bij de hoofdafde- begin gemaakt met de formele inpas- land iing Waterbouwkundige Werken Oost s'ig van de Deltadienst in andere Bij de Deltadienst wordt momenteel nagegaan of alle medewerkers moe ten worden verplicht een functie el ders in het land te aanvaarden. Deze vraag geldt met name mensen die een bepaalde leeftijd zijn gepasseerd. Te denken valt aan 50 of 55 jaar. Ook moet volgens de twee dienstcommis sieleden voor ambtenaren die in se rieuze sociale problemen komen bij Denkt u dat de spaarrente nog verder \~)V omhoog gaat? En wilt u verzekerd zijn van de actuele rente? Profiteer dan van een spaarvorm die de rente op de voet volgt. U kunt al meedoen vanaf f 1.000,-. En hoe langer uw geld op de rekening staat, hoe lager de opnamekosten. Nhk hk k m Praat er eens MD BANK. over bij de NMB. DE NMB DENKT MET MEE. Bergen op Zoom (sinds kort het onderdelen van de rijkswaterstaat- zaak. De functies die ze thans uitvoe- van de Deltadienst vormen de con- bouwbureau compartimenteringswer- organisatie. Met ingang van 1 okto- ren komen immers te vervallen na de tractanten. Dat zijn medewerkers die ken genaamd) is een evengroot aantal ber is de hoofdafdeling waterbouw- voltooiing van de stormvloedkering een tydelijke aanstelling hebben ge- als 'eigenlyk onmisbaar' aan te mer- kundige werken oost van de Delta- en de compartimenteringswerken kregen De dienstcommissie is van ken. By andere Deltadienst-afdelin- dienst, die zich bezighoudt met de Het is de bedoeling dat de waterbouw- oordeel dat iemand die vijf jaar of gen. zoals Milieu en Inrichting in aanleg van de Oesterdam, de Philips- kundige kennis die met het Ooster- langer een tydelijke functie heeft ver- Middelburg en meetdienst in Zierik- dam en het Bathse spuikanaal, on- scheldeproject is opgebouwd, wordt vuld en wiens taken blijven doorlopen zee gaat het om een vijftal functiona- dergebraclit bij de directie Zeeland bewaard bij enerzyds de directie slui- alsnog een vaste aanstelling dient te overigens slechts een tijdeiyke Een aparte groep bij de ambtenaren JURIDISCH- TECHNISCHE COMPLICA TIES rissen van wie het gelijktijdige vertrek van rijkswaterstaat. De n n van de zen en stuwen en anderzijds de water- krijgen Ook meent de dienstcommis- ongewenst wordt beschouwd. Ze krij- afdeling (gevestigd in Bergen op bouwkundige speur- en adviesdienst sie dat de contractanten een streepje gen de verzekering dat ze na de Zoom en op het werkeiland Philips- in Delft. Maar daar is slechts plaats voor moeten hebben op mensen van ^voltooiing van hun taak bij de Delta- dam) is inmiddels gewijzigd in bouw- voor een genng aantal huidige Delta- buiten de rijkswaterstaat-organisatle dienst-medewerkers. Andere ambte- by de vervulling van vacatures, naren van deze speciaal in verband dienst werk krijgen dat aansluit op bureau compartimenteringswerken. hun huidige bezigheden. Per 1 januari 1985 valt de in Burgh- Volgens ir R. Boon en ing W. Hoogen- sluis gevestigde hoofdafdeling water- met de Deltawerken in het leven raad van de dienstcommissie bij de bouwkundige werken west, die de geroepen rijkswaterstaatsdienst kry- Deltadienst probeert menige by de pyierdam bouwt, ook niet langer on- gen in de toekomst een nieuwe functie Oosterscheldewerken betrokken der de Deltadienst, maar onder de by een grotere reorganisatie, waarby ambtenaar momenteel zyn toekomst directie sluizen en stuwen. Dit brengt niet alleen de Deltadienst, maar ook veilig te stellen. Het einde van het eveneens een naamsverandering met de directie waterhuishouding en wa- project nadert immers met rasse zich mee. De afdeling gaat bouwbu- terbeweging en het rijksinstituut voor Granaat gevonden bij boerderij in Aardenburg TERN'EUZEN De gemeente Ter- mogelijk ook wat overdonderd door je er rekening mee moet houden dat neuzen kan de aanleg van een ka- deze nieuwe ontwikkeling. Het komt het twee jaar duurt voor de PTT je beltv-net de komende anderhalf jaar er simpelweg op neer dat, als je nü een kan helpen". Aanvoer via alternatieve wel vergeten. De kabelexploitanten bepaalde straalverbinding aanvraagt, routes (bijvoorbeeld Hulsti blykt voor n het geval van Terneuzen zijn dat Casema en Zekatel) zijn recent ge confronteerd met nieuwe technisch- juridischc problemen, die voor extra vertraging zorgen. De nieuwe moei- schreden. Ir Boon „Tot voor kort was reau stormvloedkering Oosterschelde de zuivering van afvalwater in het AARDENBURG Bij de boerderij lijkheden doen zich nu voor ten aan- niemand zich daar echt van bewust, heten. Het werk eiste alle aandacht op. Maar Bij deze reorganisatie zijn 200 mede- sinds het leggen van de funderings- werkers (80 in Bergen op Zoom en op diensten ontstaan: de dienst binnen spel zijn. van de heer De B. aan de Jokweg in z|?n van de kwaliteitsnormen, die Uit deze drie moeten twee nieuwe Aardenburg is woensdag een granaat zÜn gesteld door de 'auteursrech- matten achter de rug is en de storm- de Philipsdam en 120 in Burghsluis) vloedkering al aardig gestalte begint van de in totaal 600 ambtenaren om ateren en de dienst getijdewateren. Bovendien zullen de bestaande regio- worden uitgebreid. gevonden. Het projectiel heeft lengte van 23 centimeter en een dia meter van 8 centimeter. thebbenden', Onlangs is de betaling van auteurs rechten - ook al een heet hangyzer in te krijgen, gaat de onzekerheid kna- vattende Deltadienst betrokken. De nale directies van rijkswaterstaat De explosievenopruimingsdienst zal kabeltv-land - geregeld Wethouder gen. Ons advies is steeds: als je ergens aanhaking van beide bouwbureaus A 1 leuke baan kunt krijgen, ga dan iaaro klnge Hooggekwalificeerde ingenieurs en 'if ;-,r: aatü kers wetenschappers zal het waarschijnlyk niet zoveel moeite kosten om ergens anders - al dan niet by rijkswaterstaat - aan de slag te komen. Voor water bouwkundige opzichters en medewer kers van de meetdienst zal dat veel lastiger zyn. „Zy zitten in de krimp- EO-radioprogramma voor jongeren vanuit Middelburg MIDDELBURG De EO-radio brengt maandag 29 oktober een rechtstreekse uitzending van het jon gerenprogramma 'Ronduit' vanuit de concert- en gehoorzaal in Middel burg. foujMedewerking verlenen een aantal leerlingen van de Zeeuwse Muziek school en de gospelzanger Paul Fields uit Engeland. De presentatie is in handen van Jan van den Bosch. Be zoekers dienen uiterlyk kwart voor zeven aanwezig te zijn. Het program ma duurt van 19.00 tot 20.00 uur en is te beluisteren via Hilversum II. Na een pauze van een half uur begint om half negen een live-concert van Paul Fields, waarvan een radio-opname wordt gemaakt, die later dit jaar wordt uitgezonden. Politie zoekt getuigen botsing in Oostkapelle OOSiKAPELLE - De groep Veere van de rijkspolitie in Serooskerke (W) zoekt getuigen van een aanrijding die woensdagmorgen omstreeks half acht gebeurde in de Dorpsstraat in Oostkapelle. Daar werd de 17-jarige bromfietser M. A. T. uit Oostkapelle aangereden door een onbekende au tomobilist. De auto reed weg uit parkeerstand op het moment dat T. 'langszij' kwam. De bromfietser kwam daarbij te val len. Hij raakte licht gewond. De brom fiets liep zware schade op. De onbe kende automobilist reed na het voor val door. Getuigen kunnen zich mel den by de groep Veere van de rijkspo litie 01189-1910. Industriebond FNV houdt in Goes introductiedag de granaat één dezer dagen komen drs A Doorduyn (openbare werken) ruimen van Terneuzen: „Het wordt een inge wikkeld verhaal zo langzamerhand, maar nu worden de exploitanten dus ook geconfronteerd met die kwali teitsnormen als het gaat om het door seinen van met name de programma's van Duitsland, Frankrijk en Enge land. Veel van die programma's wor den nu zo uit de lucht geplukt en die blijken niet aan de normen te vol doen. Alleen via straalverbindingen is een goeie kwaliteit gegarandeerd". En daar zit hem nu juist het probleem. De PTT heeft in Nederland wat straal verbindingen betreft het alleenrecht. Doorduyn, die de zaken woensdag uitvoerig doorsprak met vertegen woordigers van Casema „De PTT is Burgemeester Van den Heuvel van Borsele overhandigde dirigent Thomas Cabantac van het Filipijnse koor een boek over Borsele en voor ieder koorlid was er een paar kleine klompjes. HEINKENSZAND Het gemeen tebestuur van Borsele heeft woens dagochtend het Filipino Coro Clas- sico ontvangen, dat tijdens een tournee van negen maanden door Europa en Amerika deze week Zee land aandoet. Het gemengde ka merkoor bestaat uit vijftien stu denten uit Manila en is uitgeno digd door de Borsselse Leny Pleyte, die het koor op een folklorefestival in Engeland ontmoette. De zangers zijn ondergehracht bij gastgezin nen in Driewegen en Baarsdorp en worden tijdens hun verblijf in Zee land door hun gastheren en gast vrouwen begeleid. Burgemeester G. C G van den Heuvel sprak de koorleden toe en overhandigde dirigent Thomas ca bantac een boek over Borsele plus voor ieder koorlid een paar kleine klompjes. Met een diaserie over de gemeente werden de Filippijnen op de hoogte gebracht van de ont staansgeschiedenis van Zeeland. Het Coro Classico zingt madrigalen, spirituals, volksliederen en klassie ke geestelijke liederen. Het perso neel van het gemeentehuis in Borse le werd op een optreden van onge veer een half uur getracteerd in de hal Het koor trad woensdag ook nog op in verpleeghuis Maria Terweel m Goes en in De Kraayert in Lewe- dorp. Vandaag donderdag om 11.00 uur zingen de gasten ln de rooms-katholieke kerk in Ovezande voor de bejaarden. Morgen, vrijdag, is er een optreden in recreatiepark Schoneveld in Breskens. dat om 17.30 uur begint en zaterdag zingen de Filippijnen in het Belgische Aalst. Zondag om 10.30 uur helpt het koor bij het verzorgen van de kerkdienst in de rooms-katholieke kerk in 's-Heerenhoek en om 15.30 uur is er een optreden in De Gevel tjes. Tussendoor worden de koorle den door scholen en instanties ont vangen en krijgen ze uitstapjes aan geboden door de gastgezinnen. Het afscheid wordt gevierd met een feestavond in Middelburg. Maan dag vertrekt het koor met de boot naar Engeland. Terneuzen geen oplossing Drs Door duyn ziet meer mogelykheden in een gecombineerde aanvoer van de Duit se zenders via West-Brabant, terwijl de Engelse zenders via de lyn Eeklo- Goes ons land (en dus ook voor Ter neuzen i zouden kunnen binnenko men. „Het is zaak dat we nu als gemeenten - en ik denk daarby onder meer aan de vier grote Zeeuwse ge meenten - de koppen bij elkaar ste ken Als we straks allemaal gebruik gaan maken van dezelfde straalver binding wordt het automatisch goed koper Trouwens, ook andere gemeen ten die nu al over een kabelnet be schikken moeten straks flinke kosten gaan maken voor ombouw om de kwaliteit te verbeteren". Ingewikkeld Wethouder drs. A. Doorduyn Wethouder Doorduyn heeft de indruk dat. nu kabelexploitant Casema de recente ontwikkelingen al ais 'uiterst ingewikkeld' bestempelt, het voor de kleine, beginnende exploitant Zeka tel nóg veel ingewikkelder wordt. „En woningbouwverenigingen en stichtingen en dergelijke krijgen er ontegenzeggelijk nóg meer moeilijk heden mee", voorspelt hij. Doorduyn sprak woensdag met de Casema-delegatie af dat die exploi tant zo snel mogelijk contact op neemt met de Woningbouwvereniging Terneuzen' om te praten over even tuele overname van het huidige net van die vereniging. „Maar ik heb al begrepen dat men daarvoor met meer wil betalen dan de gebruikswaarde, terwyi de woningbouwvereniging wil iaatregelen ten voort te gaan met het zoeken naar praten over de boekwaardeDaar naast neemt Casema contact op met POSITIE GEZINSBEDRIJVEN MOEILIJK GOES Als er niet snel in de pluimveehouderij komen, zoals vervangende gewassen, produktiebeheersing. kostprijsveria- - De visie van Latijnhouwers op de de drie andere grote Zeeuwse gemeen- ging, kwaliteitsbewaking, innovatie toekomst van de Nederlandse agra- ten (Goes. Vlissingen en Middelburgi en meer samenwerking, zullen vooral riers was dan ook niet bepaald opge- 0m te zien of er éen lijn te trekken valt de gezinsbedrijven in deze sector in wekt Hij stelde dat de concurrentie- ais het gaat om het aanvragen van de knel komen. Inde pluimveehoude- positie steeds verder dreigt te worden een straalverbinding. En tenslotte rij wordt meer geproduceerd dan kan aangetast, terwijl juist voor Neder- b,edt Casema Terneuzen binnenkort land de export zo belangrijk is. vorden afgezet en daar moet worden gedaan. Dat verklaarde de voorzitter van de Noordbrabantse christelijke boeren bond (NCB), ir A. J. Latynhouwers, in zyn openingswoord van de hoofdbe stuursvergadering van de NCB. La tijnhouwers voegde er evenwel aan toe dat er niet alleen in de pluimvee houderij aan produktiebeperkende maatregelen gewerkt moet worden. In dat kader noemde hij de superheffing op melk die nu al problemen geeft op sommige bedrijven, maar na april nog MIDDELBURG - De landelijk eens wordt aangescherpt Dan moet zitter van de unie school en Evange- Spreekbeurt over ontwikkelingen in christelijk onderwijs een concept-contract aan. Doorduyn tenslotte: „De uitleg van Casema-zijde was zo grondig en het bedrijf is zo in de materie ingewerkt dat ik inderdaad aanneem dat geen enkel ander bedrijf of andere instel ling kans ziet de problemen sneller op te lossen dan Casema. Ook Zekatel niet nee". de produktie namely k nog e lie', drs K. de Jong Ozn, spreekt VLISSINGEN - Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een personenauto gestolen, die stond procent worden verminderd. Gelui- din'sdag 30 oktober over 'De Unie en den over beperking moeten ook ge- de actuele ontwikkelingen ii richt worden aan het adres van de christelijk onderwijs', varkenshouders, maakte Latijnhou wers duidelyk. In die bedrijven is er Hy spreekt op uitnodiging van de gePai'keerd aan de Wiehngenlaan in sprake van een mestproblematiek en afdeling Middelburg van de Verern- Vlissingen. De diefstal moet zyn ge- om daar wat aan te doen zal nog dit ging voor Christelijk Onderwijs. De PleeSd tussen dinsdagavond half acht jaar een activiteitenplan worden ge- lezing volgt op het huishoudeiyk ge- en woensHagmotgen kwart voor acht. presenteerd Wat de rentabiliteit be- deelte van de algemene ledenvergade- De Bestolen auto is een groene Ford treft kunnen - gezien de grote verschil- ring van deze afdeling. De toespraak 1®00, met kenteken 58-DU-61. len - nog veel bedrijven werken aan van drs De Jong begint omstreeks 'beter' in plaats van 'meer', aldus de kwart voor negen 's avonds in de Jhr NCB-voorzitter Wat de akkerbouw Mr A F. C. de Casembrootschool aan betreft riep hy de boeren op onverdro- de Zuidsingel in Middelburg voor jongeren GOES De industriebond FNV ver zorgt samen met de aan de FNV verzorgt samen met de aan de FNV verbonden jongerenbeweging op donderdag 22 november een intro- ductiemiddag voor jongeren in het districtskantoor van de industrie bond aan de Schaepmanstraat te Goes. De bedoeling van deze dag is dat longeren kennis maken met het werk van de bond en de jongerenbeweging. Ook zal er discussie mogelyk zijn over de ideeen die binnen de bond leven over de vermindering van de werk loosheid onder jongeren. De introduk- MIDDELBURG - De provincie Zee- oen controle op het bietenvervoer. Er een persbijeenkomst, na afloop van verden acht bietenwagens op de Cen gesprek van provincie, reau Zee weegbrug gezet die allen voor onge- iand Van het ministerie veer 20 procent overbeladen waren vertegenwoordigers v De controle werd gehouden op de denoorden. d!(' kruising 'Roofack' in Breskens. MIDDELBURG - Op vrijdag 9 novem ber zal, in landelijk verband, een poging worden gedaan de impasse le doorbreken rond de wegensanering tussen rijk, waterschappen, gemeen ten en provincies. Het gaat daarbij - zoals gemeld - om een omvangrijke overheveling van het beheer in ver schillende soorten wegen, waarbij met name de waterschappen geen wegen meer in beheer zouden hou den. De besprekingen daarover zijn in een impasse geraakt door de eis van minister Smit-Kroes dat die ope- Met name de gemeenten zijn de afge- deze vooral administratieve wyziging van de overschotten by goed beheei denoorden niet alleen de decentralisa- ratic hel rÜk geen Seld ma£ kosten. de ge- zo min mogelyk merken kan worden besteed aan de ontwikke tie sterker gestalte krygt, maar ook de Gs laten in de beantwoording van volgen, die samenhangen met de wij- Bij vooral de gemeentelyke vertegen- ling van flankerend beleid in de tehui- democratisering van de oorden aan de vragen over de provinciebegrotmg '85 den gereed te hebben. In dat plan zal zigingen op de wet bejaardenoorden, woordigers waren aarzelingen over de zen. orde komt. Dwingend voorgeschreven weten, dat het ryk zal voorstellen een de sterkere betrokkenheid van de Die komen er - in hootdlynen - op vraag of het extra gemeentelyke Rj j dp onstelline van het Dlan voor de is de opname van evenwichtige verte- onderzoek uit te voeren om duidelyk heid te scheppen in de financiële gevolgen van de saneringsoperatie. Daarby wil men afzien van voorwaar- sies. den vooraf. Het college wijst erop. dat De operatie zal - zo onderstreepte de die gedachtengang aangeeft, dat de heer Hietkamp - voor de bewoners financiën het cruciale punt in deze financieel geen gevolgen hebben. Hij zaak zyn. Men betwyfelt of dat onder- ordën wees eroP- dat de minister een algehe- zoek wel volgens de planning in april besteed, zo onderstreepte de heer Sul. le vergoeding van kosten aan de ge- volgend jaar klaar aal zijn Gs nemen meenten heeft toegezegd, voor zover m afwachting van de uitkomst geen De heer Hietkamp wees erop, dat door die het gevolg is van deze .administra- verdere initiatieven. Mogflijf acht land streeft ernaar in maart volgend lopen week geïnformeerd c jaar een plan voor de bejaardenoor- üedag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Bietenwagens te zwaar beladen bij controle Breskens BRESKENS De rijkspolitie te 1986 moet dat beleid in de praktijk ostburg hield in samenwerking met worden gebracht, zo is de bedoeling, uyuiugeu van ucwuuci&cu mjmuc iwa- gemeenten wuruen vergueu. ue pro ^°St »F^ru?U.Zen w^ensdag Dat bleek woensdagmiddag tijdens ten op te vangen. Daarnaast is de vincie streeft ernaar voor 1 februari de M*1 bedoeling, dat bewoners hun bydra- begrotingen van de Zeeuwse bejaar gen niet meer rechtstreeks aan het denoorden goed te keuren. Er werd op en bejaardenoord geven, maar via de gewezen dat vanaf volgend jaar in de bejaar- gemeente laten lopen. Opzet is. dat de bejaardenoorden „goed bedrijfsbe vraag oi net extra gemeenteiyKe nnstelline van het nlan voor de opname a. provincie hij planning en financie- neer, dat de financiering van bejaar- werk, gemoeid met deze operatie, wel hpiaardLnoorden 'zai dp nrovincie genwoordiging van bewoners, perso- heid te scheppen in de financiële ring van bejaardenoorden en hulp bij denoorden niet meer via de algemene voor januari verzet kan zijn. Drs. H.W. JV rekenine houden met de neel en vrMwilllgers in het bestuur en gevolgen van de saneringsoperatie, zelfstandig wonende bejaarden in be- bystandswet loopt, maar dat de pro- Hietkamp (wvc) en de heer H Sul K(,jaaP(il,nt-h,iizen zelf maar ook de "Stelling van bewonerscommis- Daarby wil nien afzien van voorwaar- leid worden omgezet. Per januari vincies een uitkering krijgen van het (provincie) lieten desgevraagd weten, met aanvullend beléid op het terrein ->-• rijk om het verschil tussen 'eigen' dat extra kosten en mankracht aan de bydragen van bewoners en totale kos- gemeenten worden vergoed. De pro onder meer bejaardenwoningen, kruiswerk, gezinsverzorging en der gelijke. Een deel van de rijksuitke ring zal ook in die sector bewoners van bejaardenoorden van heer zal worden beloond", een kwart de wyziging van de wet op de bejaar- tieve koerswyziging men. dat ook de waterschappen by het wegenbeheer betroEÈêa blyven

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 17