Delta Sport in voorbereiding zelfs onderuit tegen afdelingsploegen Marathon l mist nog veerkracht iAi GSC-dames in favorietenrol Samenvoeging van Sluiskil en Utopia komt handbal ten goede a-I Zaalhandbal in tweede en derde divisie van start UKUNTER IEDERE MAAND OPREKENEN. PZC/ sport BLESSURE BERT DE VOS HEEFT GROTE GEVOLGEN Op NMBBANK k»<» WOENSDAG 17 OKTOBER 16 OEf VLISSINGEN - Zondag 21 oktober gaat de zaalhandbalcom petitie van de landelijke tweede en derde divisies van start. Ere- en eerste-divisie zijn zoals bekend al enige weken geleden begonnen. Het afdelingshandbal is vorig weekeinde gestart. De enige Zeeuwse vertegenwoordiger in de tweede divisie is het Zierikzeese herenteam van Delta Sport. Deze ploeg promoveerde vorig seizoen dankzij het kampioenschap in de derde divisie. In de derde divisie van het zaalhandbal, de laagste op landelijk niveau, komen meer Zeeuwse ploegen uit. Bij de heren komen de reserves van EMM in actie en afdelingskampioen Marathon uit Vlissingen vervangt de stad genoot Walcheren. Vier Zeeuwse damesploegen beginnen zondag aan de derde divisie. Olympus en Walcheren (beide uit Vlissingen), het Goese GSC en de Zeeuws-Vlaamse nieuwkomer HVSV (Ter- neuzen). Sportmedewerker Luc Vranken peilde de sfeer bij de Zeeuwse ploegen. Bert de Vos van Delta Sport ontspannen op de bank. De 23-jarige opbouwer werkt aan zijn come back. ZIERIKZEE In de voorbereiding op de nieuwe competitie ging er van alles mis bij het Zierikzeese Delta Sport. De ploeg werd achtervolgd door blessures. In nagenoeg elk duel ging het herenteam van de Goese trainer Cor Mol dan ook ten onder. Toen de kampioen van het vorige seizoen zelfs van afdelingsploegen ging verliezen, vreesde men bij Delta Sport een regelrechte afgang in de landelijke tweede divisie van het zaalhandbal, de klasse, waarin de Schouwse ploeg zondag debuteert. Meer en meer bleek ook dat Bert de Vos, die in geen enkele oefenwedstrijd mee kon wegens een enkelblessure, een niet te missen schakel is in de ploeg van Delta Sport. bij wijze van spreken. Doe ik hetzelfde tijdens een wedstrijd dan loop ik nauwelijks een schrammetje op. Hij is gewoon te bescheiden in de wedstrijd, het ontbreekt hem aan zelfvertrou wen". Het doel voor komend zaalhandbal- is bescheiden. Zowel Bert de Vos als zijn trainer vinden het hand haven in de nieuwe tweede divisie al een prestatie van formaat en daar streven zij dan ook naar. De Vos. „Ik Tijdens de vakantieperiode ging deze aan in het team zonder Bert", aldus „In de hitte van de wedstrijd laat ik hoop dat het zelfvertrouwen van de 23-jarige middenopbouwspeler tij- de oefenmeester. mezelf te vaak te veel meeslepen en groep op tijd weer op peil komt. Ikzelf verwacht niet meteen in de eerste competitieduels volop mee te kunnen draaien, daarvoor is mijn conditionele dens voetbal door zyn enkel. „Meteen 7ün mpriMnpiPK PnihmKiflïmp dan wil ik nog weieens ongediscipli- verwacht niet meteen in de eerste zwelde de enkel op. tot twee keer de hremretl is nipt hpt Pniiri. stppkp neerd handelen- vooral bij wn on te- nnrrsnotitioHnal* ™lr.„ mee tp lrnnnen normale grootte'vertelt de medisch van de uit Zierikzee 5voms„sJ De 'echte seheirtsrerhterloke h analist nu vnj nonchalant. De diagno- Vos Teameenoot Peter Lefèvre- - se van de dokter was onverbiddelijk: B'. is ontzettend bruikbaar hü is tweede lijn vind ik ook niet zo sterk" Tot slot trainer Cor Mol: .We hoeven gescheurde enkelbanden en een ver- ëen an.round aanvaller Zijn schot Dp sohntkrarhf' van Delta Snort is peen an«*st. te hehhen om afgeschoten plichte ^activiteit van enkele maan- uil de lu.eede ,ijn ,s eoed en op dc den. De handbalsport bedrijven v voor De Vos dus sowieso uitgesloten. zegt hij er zelf van. „Mijn schot uit de achterstand te groot", tweede lijn vind ik ook niet zo sterk" Tot slot trainer Cor Mo! De schotkracht van Delta Sport is geen angst te hebben om afgeschoten inderdaad geen sterk punt. Toch ont- te worden in die tweede divisie. Zeker cirkel en vanuit de hoeken is hij ook erg gevaarlijk. Zijn sterkste kant ligt echter in de verdediging". breekt het de herenploeg niet aan zullen wel eens een keer een pak slaag Toegegeven, ook Peter Lefèvre (knie blessure), aanvoerder Kees de Vos Trainer Cor Moi onderschrijft dat. potentiele schotkracht. Peter Lefèvre. vorig seizoen van GSC overgekomen, al een sterke aanwinst, Jaco Vlees- krijgen maar het handbal zijn we toch zeker niet verleerd in die paar maan den" houwer is erg gevaarlijk en ook de De selectie van het eerste herenteam (vernauwing van de luchtwegen in de z0wel Cor Mol als Peter Lefèvre zitten hoekspeler Andre Hartoog heeft een van Delta Sport uit Zierikzee omvat neus) en André Hartoog (gebroken er op (jat punt, niet ver naast. De goed schot. Volgens trainer Mol is Cor de volgende spelers: Koos van Zwie- neus) werden gemist, maar de absen- vroegere ijzersterke Delta Sport-de- Lagendijk minstens even sterk als de ten en Piet Bos (keeper), Bert en Schouwse handballer zwakke punten, leg en Cor schiet erop, dan is hij eraf de Vos. Bert de Vos had de meeste fensie bleek zonder De Vos inderdaad genoemde drie maar komt dat er in de invloed. Een dieptepunt in de reeks meerdere malen zo lek als een zeef. wedstrijd niet uit. Hij zegt: „Als ik in wedstrijden voor de competitie was uiteraard heeft ook de linkshandige de training mijn hand op de doelpaal de bekerwedstrijd tegen DES uit Pa- J pendrecht, een afdelingsploeg. Met 22-18 ging de Schouwse handbaltrots roemloos onderuit. Die nederlaag deed ook Bert de Vos pijn. Zittend aan de kant zag hij een Delta Sport aan het werk dat geen schim bleek van de ijzersterke herenploeg van vorig seizoen. „Er werd niet geknokt en geen moment zag ik overtuiging en zelfvertrouwen in het team", vat de 1.90 meter lange speler het miserabele duel samen. Bert de Vos zelf wijt het seer zwakke verloop van eerdere wed strijden aan een complex van factoren maar trainer Cor Mol draagt vooral de afwezige De Vos aan als oorzaak. „Bert is altijd zeer fanatiek met het handbal bezig. Meer nog dan zijn Rinus Nuyens, Cor Lagendijk, Frank Thiery, André Hartoog, Peter Lefc- Jaco Vleeshouwer, Bert en Kees TRAINER/SPELER WOUTERS: VLISSINGEN - Na drie seizoenen afdeling maakt de Vlissingse herenploeg Marathon de rentree in de derde divisie van het landelijke zaalhandbal. Echt nieuw is hel voor veel spelers van de huidige selectie nu ook weer niet. Velen hebben de teloorgang meegemaakt en onder vonden hoe het niet moet. „Het derde divisie avontuur vorige keer was namelijk van korte duur en weinig succesvol. „Gelukkig weten we wat er toen is misge- gaan", zegt trainer/speler/topscorer Arno Wouters (25). „De voorbereiding was heel slecht. Conditioneel stonden we nergens en handbaltechnisch kwamen we ook te kort", gaat Wouterse verder, „en een trainerswissel zoals in die tijd werkt ook vaak negatief'. Nu zijn die zaken wel voor elkaar Het grootste probleem voor Mars- Trainer Wouters hamert als geen thon is volgens Wouters het venver- ander op een goede conditionele ken van tegenslagen. „Als het eve; ondergrond en dat hebben de Ma- met gaat, zakken we vaak helemaal rathon-spelers geweten. Nu blijkt weg", dat toch vruchten af te werpen, De selectiespelers: Alco Vermeer, want conditioneel is Marathon ij- Wies Meeusen. John Lijnse, Am zersterk. Wouters, Yntze Zijlstra. Ronald Een zwak punt bij Marathon blijft van Rosevelt aanvoerderAndre de mentaliteit en wat nog belang- IJzer, Marco Zupelli. Harold Pai rijker is, de overheersende rol van man, Frans Meijer, Richard van jater Arno Wouters. Wouters blijft de Rijswijk. De coach heet Jan Karei man die het spel moet maken en Jobse. Peter Verzwijffelt is defysio- die dte doelpunten scoort. Wie voor- therapeut. komt dat Wouters zijn grote De enige Zeeuwse concurrent va; sprongkracht uitbuit en onweer- Marathon in de derde divisie is staanbaar naar boven komt heeft EMM 2. Voor het eerste jaar traint Marathon praktisch op de knieën, de Vlissinger Ruud Bostelaar (27) ^id; De in Rotterdam geboren sterspe- de herenploeg van de Middelburgse Ier gelooft niet dat het zo makkelijk handbalvereniging. De namen van gaat „Juist de laatste tijd ben ik de spelers: Herman Jansen (kee veel minder belangrijk geworden, per), Marc en Eric Dingemanse, De ploeg is nu duidelijk evenwich- Alex de Best, Bert- de Vries, F tiger". Onwijn, Bert de Jonge, Rens var, Een feit blijft dat Arno Wouters nog Belzen, Frank Geldof, Peter Ram- immer het grootste aantal doelpun- Stijn en Kees Janse. ten voor zijn rekening neemt. Zelf De tegenstand voor de Zeeuwse komt de rechtshandige linkerop- herenploegen komt van Boeme bouwspeler door het trainen van de rang en Volt (Tilburg), EBHV en herenploeg van Marathon nauwe- Rapid (Breda). Dongen, Avanti uil lijks aan oefenen toe. Hij is daar- Drunen, het Zevenbergse Groene door genoodzaakt maar wat voor Ster en Fortuna uit Bergen o zichzelf bezig te zijn. Zoom. M ELEl is he rtfdi ition lil Klop 0( BEIDE CLUBS VERDER ONDER NAAM HVSV TERNEUZEN - De lettercombinatie HVSV (Handbalvereniging Samen Verder) levert menig Zeeuwse hand- GOES Samen met het Tilburgse Volt wordt de naam van GSC uit Gw^ 1 regelmatig genoemd als het gaat om de vraag wie kans maakt op hd kampioenschap van de derde divisie bij de dames. Het Goese damesteamtj trainer Johnny Jansen heeft dan ook een puike voorbereiding achter derq die zo'n rol favorieten rol rechtvaardigt. Jansen zelf houdt de boot af. J concurrentie probeert GSC als kanshebber naar voren te schuiven oma van de druk verlost te zijn. Een plaats bovenaan de middenmoot acht ik goed haalbaar maar aan een kampioenschap denk ik nog niet". De speelsters zijn: Hellen Vermeulen, Priester, Ineke Wever en Liesbei Wil van de Bossche, Ingeborg Plat- Bleuel. Trainer Huib van Panwl#])'" teeuw, Francis Hopmans, José Rou- van de damesploeg vanm Walchers wette, Claudia van Dalen, Monique neemt verplicht een groot risico k Verbeem, Jacqueline van Assche, He- mend seizoen. Door het stoppen leen Jansen, Jacqueline op den enkele geroutineerde speelsters, o Brouw, Cora Jacobs, Els Raas, Hanna der meer Linda de Pagter, heeft i Snoeck en Ank de Bakker. een bijna volledige verjonging dootf Het Vlissingse Olympus heeft nauwe- voerd Hij hoopt, in elk geval in i lijks veranderingen ondergaan. Trai- derde divisie te blijven. De speels:; ner is nog steeds Nico Geelhoed en met wie dat moet gebeuren zijn: Jol ook de selectie is nauwelijks gewij- Dijkgraaf, Wilma Pronk, Evelien Vf zigd. Jos Meerman is wel gestopt, meulen, Patricia van Pamelen, Cr Zoals bekend liep Olympus, dat in de Boot. Cindy de Beer, Sylvia B De trainer van de Zeeuwse derde competitie als tweede eindigde, in een Jolanda Stroo. Sonja Oreel, Lr: dlvisieploeg is wat het komende sei- slopende reeks promotiewedstrijden Christus. Christiaan van den_B«" 't <lie M) - j:q;( S broer Kees weet hij idjn ploegmaten baIi„5ider onoverkomelijke op te zwepen en te stimuleren zegt Spraakmoeiiijkheden op. Velen zijn Mol „Hij weet als geen ander de a, over de naam van de nieu„r vonk over te brengen en juist dat handbalvereniging in Terneuzen ge- ontbrak er de afgelopen maanden zo struikeld. Verkeerde benamingen als 'HVVS' of 'HSVS' zijn veelvuldig te Veel nieuwkomers in tweede divisie ZIERIKZEE - Het Zierik- zeese Delta Sport werd vorig seizoen zoals be kend kampioen van de derde divisie H. De ploeg verloor slechts twee wed strijden, van EMM 2 en het Brabantse Mountain Stars. Die laatste ploeg is met de Schouwse hand ballers meegepromo- veerd en dit team uit Raamsdonkerveer vormt dus een van de tegenstan der van Mols formatie in de 2e divisie C. Verder treft Delta Sport het Rot terdamse Ancora. Deze ploeg is ternauwernood in de 2e divisie gebleven. Ook Animo uit Rijs wijk is geen hoogvlieger in deze klasse. Wings uit Den Haag vormt wel een gevaar Deze ploeg miste vorig seizoen op een haar na de promotie naai- de eerste divisie. Hellas 2, eveneens uit Den Haag en GHV uit het Brabantse Goir- le zijn evenals de Zeeuwen nieuwkomers in de tweede divi sie. Satumus uit Leiden en het Rotterdamse Snelwiek zijn in de tweede divisie gebleven. Torna- do'70 uit Breda is een degradant uit de le divisie. Delta Sport speelt het eerste competitietreffen uit. In Rotter dam treedt het om 14.40 uur aan tegen Ancora. Volgende week ontvangt de ploeg thuis Satur- nus. vanwege ledengebrek besloten beide Hoewel, samen? Sluiskil speelt ovcr- veremgingen samen te gaan. De riva- duidelijk eerste viool in het nieuwe uivisiepiueg is wat uei numeuue sei- -•- - liteit tussen Sluiskil en Utopia lag HVSV. Van de veertien selectiespeel- zoen betreft realistisch: Ik denk dat de tweede divisie net mis. De selectie. Mirjam Wellens en Shirley de Gra. echter bij velen nog te vers in het sters is het basisteam van Sluiskil we een heel moeilijk en zwaar jaar Loes "Ugman. Joianaaocmpper, jo- rjim Cpplhaed ra- geheugen en vooral de oude garde geheel behouden. Utopia dient eerder tegemoet gaan. Het grote enthousias- ®e ^an de Moolen. Ingrid Jansen. y p stapte op. Trainer Roelofs ziet zijn lis aanvulling. Roelofs: „Eén en an- me van d! groep en de conditie zijn Sandra Swennen, Liesbeth van der het dü jaar stellen zonder HVSV-team als het vlaggeschip van der is bij de oprichtingsvergadering onze sterke punten, en moeten ons Lijcke, Caroline oiereveld, Nora dc j g p de nieuwe vereniging ..Eigenlijk heb- uitgebreid doorgenomen. Iedereen erdoor kunnen slepen." ben de meisjes een beetje de taak de wist waar hij aan toe was voor we Het eerste competitieduel van HVSV weggelopen leden te overtuigen terug begonnen. Leden die hiermee niet gaat tegen de Tilburgse kampioens- te komen en ze te laten inzien dat de eens waren, zijn opgestapt. De rest is kandidaat Volt. Het Zeeuwse dames plaats en sindsdien is de fusie tussen fusie het handbal hier ten goede akkoord gegaan." team speelt in de Temeuzense sport- de clubs Utopia uit Terneuzen en komt. Daar gaat het toch om." Het is moeilijk voor te stellen dat twee hal 't Zwaantje'(aanvang 14.00 uur). :en teams, die eikaars bloed in eerdere an John Roelofs (30) begon drie seizoe- duels wel konden drinken, nu als De selectie van HVSV bestaat uit: nen geleden bij Sluiskil. Met een 'dikke vriendinnen' door het (hand- Carina Vonk en Nicole Kruysse (de horen. Toch vond begin juni jaar al de oprichtingsvereniging Sluiskil, waaruit HVSV bestaat, feit. Het eerste damesteam HVSV, getraind door John Roelofs, AV-aYBS komt komend seizoen uit in de derde damesjuniorenploeg werd hij meteen bal lieven gaan. Toch is het zo, volgens keepsters), Marian en Nicole Bous- divisie van het landelijke zaalhand- kampioen. In zijn tweede jaar nam bij de uit Schiedam afkomstige oefen- sen, Marian de Brouwer, Ilse de bal. Met Olympus en Walcheren (Vlis- de dames junioren en senioren onder meester en ook de speelsters onder- Maarschalck, Astrid Dees, Joan Ris singen) en GSC (Goes) vormt het de zijn hoede Vorig seizoen voerde hij bij kennen dat alle vroegere haat- en seeuw (aanvoerster), Rosita Lucasse, Zeeuwse inbreng in de laagste lande- de senioren een volledige verjonging nijdgevoelens verdwenen zijn. De aan- Margriet Dooms, Tina de Kramer, lijke divisie. door en zijn team leverde een zeer voerster van het vroegere Sluiskil en Marion van Kouteren, Petra Meijer Een opmerkelijke samenvoeging is opmerkelijke prestatie. Met een zeer nu ook van HVSV, Joan Risseeuw. en Renate Leclusse. Tonny de Brou- het zonder meer. Utopia en Sluiskil smalle basis van slechts negen speel- „Iedere speelster heeft de situatie wer is de coach, waren immers rivalen. In de handba- sters slaagde Sluiskil erin afdelings- geaccepteerd, dus ik verwacht geen lontmoetingen tussen de twee dames- kampioen van Zeeland te worden, enkel probleem," En tweede keepster teams was dat goed te merken. In de Door de fusie stappen Sluiskil en Nicole Kruysse (ex-Utopia): „We kun- loop der seizoenen werden vele, vaak Utopia nu samen in het grote landelij- nen prima met elkaar opschieten. Het zeer pittige wedstrijden uitgevochten, ke avontuur dat komende zondag wennfen aan elkaar is allemaal veel- Hor Om handbaltechnische redenen en begint. makkelijker verlopen dan iederen dacht." Handbaltechnisch was het voor Roe lofs natuurlijk wel een hele kluif de twee handbalploegen tot één te sme den „Om die reden begonnen we ook met drie keer per week trainen. Dat was een ontzettend zware start, ook geestelijk. Ik merkte dat mijn jonge ploeg verstandelijk nog niet volledig met de handbal bezig was," legt hij uit, ..ook waren wat speelsters nog te individueel gericht." Tijdens de oefencampagne waren de prestaties van HVSV opmerkelijk. Tweede divisionist Groene Ster uit Zevenbergen, voor het Vlissingse da mesteam van Olympus vorig seizoen een onneembare hindernis, werd met 14-12 vernederd. Tegen het Haagse Wings, een eerste divisieploeg nota bene. wist Roelofs formatie een 12-12- gelijkspel af te dwingen. Hierna ging het echter minder met HVSV De handbalsters uit Zeeuws-Vlaande- ren kwamen enkele keren zeer pover tjes voor de dag. konden de opgaande lijn niet bevestigen en zakten ver terug. „Toch baarde me dat geen zorgen Onze topvorm kwam gewoon Aanvoerster van HVSV, Joan Risseeuw ex-Sluiskili en ex-Utopia keepster iets te vroeg. Het hoge trainingsritme. Nicole Kruysse trechtsvan de nieuwe Temeuzense handbalvereniging, dat op dat moment een voordeel was, Trainer John Roelofs (midden) is de man achter de samenvoeging van beide brak ons later op. De dames zijn zeker ploegen. niet handbalmoe," aldus Roelofs. Wilt u iedere maand wat extra inko men hebben als aanvulling op bijv. uw pensioen? Zet dan ten minste 110.000 van uw spaargeld 1,3 of 5 jaar vast. Zor gen wij dat u maandelijks betaald wordt. Een hoge, vaste rente gedurende de hele afgesproken tijd. Zodat ti weet waar u aan toe bent. Praat er eens over bij een NMB il Ml'. I iF.M.'l Mil I Ml Vaste Tentlijn Spaarrekening nie( maandrente .O Va.f 10.000.-, 5 par" Gratis! Dit prachtboek kri|g( li gratis nu-e, .Os u vóór 1 november 'n spaarrekening opent bi) dc NMB

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 18