'eeland heeft te veel ulpverleningsnummers PvdA-kamerlid wil eind aan handel in visquota VVD wil 'loyaal' meewerken aan voortgezet basisonderwijs PZC/ streek agenda TERDAG 6 OKTOBER 1984 HOOFD J. R. DEN BOER: jS Er zijn in Zeeland teveel hulpverleningsnummers. Dat is de mening [het hoofd van de Bescherming Bevolking in Midden- en Noord-Zeeland J. [Boer. Hij schrijft in het jaarverslag over 1983 van het bij de BB in Goes «■gebrachte hulpcentrum: „De burger lijkt erbij gebaat als hij in feite [réén telefoonnummer hoeft te kennen waar hij voor een veelheid van terecht kan". ■kus De Boer zal de sociale functie Thet hulpcentrum pas optimaal Ssis er sprake is van één hulpverle- mmer Hij is zich er ovengens Ebewust dat het veel tijd en in- _iing zal vergen om dat te berei- I ..Zo het ooit verwezenlijkt fel", voegt hij eraan toe. :l hulpcentrum zijn een alarm een centrale meld- en _!ringspost voor het ambulance- rroer ondergebracht De eerste tl voor alle gemeenten in Midden- ^oord-Zeeland; de tweede is niet voor Tholen en Sint-Philips- 1 Deze behoren bij de centrale ambulancevervoer voor West- iaiit. Deze functioneert evenwel Jgniet zoals de in Goes gevestigde KA. De Boer vindt daarom de vraag T|cht waarom met name Tholen Jlbij het verzorgingsgebied van de Goes gevestigde CPA wordt ge- hnesty schrijf avond kerk Terneuzen SUZEN In de Goede Herder- n Terneuzen wordt maandag- j vanaf 20.00 uur een schrijf- :d van Amnesty International ge- n Ook dinsdagochtend kunnen Ijsieven voor (politieke) gevange- |q worden geschreven. Plaats van idellng is dan Voltastraat 37 vanal éuur. jemeenteraad Goes ioudt vergadering De gemeenteraad van Goes lert donderdag 18 oktober. Aan (órde komt het huisvestingsplan het openbaar basisonderwijs, de jp van de panden Geertesplein 6 in Kloetinge (daar was tot rkort de directie gemeentewerken svest) en het aanbrengen van asfaltverharding op een deel van !Sd»paden in het bosgebied van Goes- De vergadering begint om 19.00 voegd. Het gaat daarbij om een ambu lance. Wanneer er meer nodig zijn. zou de Goese CPA daarvoor kunnen zor gen. Het hulpcentrum heeft vorig jaar 2087 meldingen verwerkt. Daarvan hadden er 130 betrekking op aanrijdingen met gewonden. 83 betroffen een brand, 99 gingen over burengerucht en dergelij ke. te maken met de maatschappelij ke dienstverlening hadden 150 mel dingen. er waren 187 vragen van art sen, 133 milieuklachten en 498 alge mene informatievragen. Verreweg de meeste telefoontjes kwa men uit de gemeente Goes (511) Mid delburg, Borsele en Vlisslngen volg den met achtereenvolgens 238. 156 en 153 meldingen. Het jaarverslag van het hulpcentrum komt donderdag 11 oktober aan de orde tijdens een vergadering van de BB-kringraad in Goes. Gepraat wordt dan ook over de reorganisatie van de hulpverlening in Nederland, die de opheffing van de BB zal bete kenen. De eveneens op de agenda staande begroting voor 1985 zal in het licht van die reorganisatie wel eens de laatste kunnen blijken te zijn. zo laat het dagelijks bestuur in de aanbiedingsbrief erbij weten. In verband met de afbouw van de BB (het bestuur heeft het over 'afkalving') zijn geen nieuwe investeringen ge pland. Dat is één van de redenen dat de bijdragen van de gemeenten kun nen worden verlaagd van 2,30 tot 2,28 gulden per inwoner. KRO brengt verhaal op radio dat in Middelburg speelt MIDDELBURG Vanaf zondag zendt de KRO-radio elke zondagoch tend tussen acht en negen uur het programma 'Hurrie up' uit, waarin een 34-delig vervolgverhaal wordt opgenomen van Rindert Kromhout. Het verhaal speelt zich af in Middel burg en gaat over 'David', die in de Zeeuwse hoofdstad woont. Het feuilleton wordt ingepast in het programma, waarin twee hoofdperso nen door het land reizen, doofdat de twee de radio aanzetten en zo iets horen over David. Het feuilleton be staat voor 30 uit hoorspel en voor 70 uit een verhaal. Rmdert Kromhout van der Meer heeft al eens eerder meegewerkt aan het radioprogramma 'Huts', waarin hij voorlas uit zijn werk 'En Peter was de vlieg'. Rindert Kromhout was deze week de gast van de Zeeuwse Biblio theek om 'gastlessen' te verzorgen op Middelburgse lagere scholen. IEL - Galerij Slijkdreef, 20 uur: irt door Felix Hess (elektroni- muziek). RGEN OP ZOOM - De Stoelemat. 5 uur. optreden Rita Reys en het Pim Jacobs IES - Pnns van Oranje. 14 uur: sater Poppenkeet met 'Mallemoe': 30 uur. concert door Rian de Waal mo). DDELBURG - Molenwater, 9 30-18 Miniatuur Walcheren; Sporthal Kruitmolen', 20 uur: taptoe-show liana-korpsen. Schouwburg. 20. rKabaret 220 Volt met 'Een episo- sl-SOUBURG - Razzmatazz. 20.c optreden jazzformatie 'The Down me Stnng Band'. KNEUZEN - Zuidlandtheater. 'De lustige Witwe' door de Hoofd- i Operette. ISS1NGEN - De Piek. 21 uur: op- öen Noiz Boiz, INDAG IOGELANDE - Kapel van St. arten, 14.30 uur; concert door Kees ta Ibarok-luit). DDELBURG - Molenwater, 9. Miniatuur Walcheren; Schouw- rg, 20.30 uur: optreden Flairck met il Masque': Filmtheater Meccano, het Derde Pedaal: concert orLoek Dikkers (Piano). ILMVOORSTELL1NGEN KGEN OP ZOOM - Roxy I. zat. 19 2130 en zon. 14. 16.30, 19 en 21 30 Against all odds, a.l. ay II. zat. 19 en 21.30 en zon. 14. 30.19 en 21.30 uur: The big chili. sm'Actueel I, zat. 19 en 21.30 en 14.16.30, 19 en 21.30 uur: Yentl, [feu Actueel II. zat. 19 en 21.30 en U4,16.30. 19 en 21.30 uur: Police ttdemy. a.l. Sm'Actueel III, zat. 19 en 21.30 en 114,16.30, 19 en 21.30 uur: Buiterij ideMounty, a.l. lOES-Grand. zat. 19 en zon. 14 en 19 Police Academy, a.l,; zat. en Zon. 30 uur: Yentl, a.l. E1NKENSZAND - De Stenge, zat. 'jur Robin is de held, a.l.; 20 officer and a gentleman. 1ST - De Koning van Engeland, !9en zon. 14.30 en 18.35 urn-: Suzie festar, 18 jr.; zat. 19 en 21.30 en 13.45. 16.15 en 21.15 uur: Police siemy, a 1.; zat. 19 en 21.30 en -.5. 16.15. 18 45 en 21.15 uur: Hot oölegum. a.l.; zat. 19 en 21.30 13.45. 16.15, 18.45 uur: Lassister, rat. 21.30 en zon. 16.15, 18.45 en !5uur: Rasputin, 18 jr.; zon. 21.15 f Educating Rita, a,I. 'DDELBURG - Filmtheater Mecca- rat. 20.30 uur: Dance girl, dance; 120.30 uur: De madeliefjes. OSTBURG -Ledel.zat. 19.15enzon. to 20 uur; Indiana Jones and the ®ple of doom, a..., 21.30 en zon 16.30 uur: Tropische 'rate, 18 jr. KNEUZEN - Luxor, zat. 14. 19.: |2145 en zon. 13.45. 16, 19 en 21.15 Police Academy, a 1 19.30 en zon. 16 en 19 uur: Foot- Jj. al; £21.45 en zon. 21.15 uur: Halloween Rl6 jr., 1,14 en zon. 13.45 uur: Billy Turf. a.l. SSINGEN - Alhambra I. zat. en U9en 21.30 uur: Police academy, ran. 14 uur: Footloose, a.l,; imbra II, zat. en zon. 19 uur: Wloose, a.l.; zat. en zon. 21.30 uur: gating Rita, a.l.; zon. 14 uur: Oom '"dlnand en de toverdrank, a.l. TENTOONSTELLINGEN AXEL - Museum, zat. 13.30-17 en 19-21 uur: 'Kantkloswerken' (t'm 6 10): Galerie Slijkdreef 11a. 10-18 uur: Kindergalerij: tekeningen van Peter van Straaten. BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof. 13.30-17 uur: Stichting Etcetera. 13.30- 17 uur: werken van Netty Sebregt en Loes Kagenaar (t'm 15/10). BRESKENS - vm Wit-Gelekruisge- bouw. zat. 10-12 uur: collectie fossie len. mineralen en curiosa van Jan Goethals. DOMBURG - Zeeuws Biologisch Mu seum, zat. 10-17 uur: 'De natuur in Zeeland'. GOES - Museum, zat. 11-17 uur: 'Kunst in kant' (t'm 18/10) 'De ontzetting van de Gans'; lunchcafé, zat 9-18 uur: modern gobelin, weven van Annemarie de Haan en Ineke Beaufort. HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 en zon. 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Streekmuseum, zat. 14-17 uur: 'De abdijen in het land van Hulst'; Burgerzaal Stadhuis, 14-16 uur: Rey- naert-expositie. KATTENDIJKE - Galerie Ilona Smidt: geopend zat. 14-18 uur. MIDDELBURG - Zeeuws Museum, zat. 13.30-17 uur: werken van Ronald Mullie; Galerie 'De Wijnstock', zat. 11-12.30 en 14-17 uur: keramiek van Otto Zeegers en textiel van Pien Storm van Leeuwen; Vleeshal. 11-17 en zon. 14-17 uur: 'Kijken naar land schap'; Kunstuitleen (Kuiperspoort 22). zat. 13.30-17 uur: werken van Sander Littel; 'Dam 43'. 14-17 uur: werken van Mar cel Broodthaers: Vlissingsestraat 7, 13-17 uur: werken van Victor Notermans. OOSTBURG - Atelier Oudestad 66, 14-17 uur: werken van Jan Ver- schoore. SAS VAN GENT - Vlaanderenhal, 9.30-12.30 en 13.30-16 uur: expositie over de 2e Wereldoorlog. SINT-JANSTEEN - Speelgoedmu seum, 12-17 uur: collectie peper- en zoutstrooiers. TERNEUZEN - Museum, zat. 10-12 en 14-17 uur: Litho's van Dethon-werkne- TER SCHORRE - 9-21 uur: werken van Harald Huyser (t'm 9/10). VLISS1NGEN - Nieuwstraat 26-28 zat. 13-17 uur: 'De geschiedenis van 500 jaar loodswezen, bebakening en betonning'. Stedelijk Museum, zat. 13-17 uur: 'Chili Vencera' werken van Juan Castilla (t/m, 6/101 en expositie over 't Fort Rammekens, Galerie Marquis, 14-17 uur werken uit stock en nieuwe aanwinsten 1983, Reptielenzoo Iguana, 14-17.30 uur: ex positie levende reptielen, amfibieën en insekten. HULPCENTRA Noord- en .Midden-Zeeland Goes, tel 01100-14444 'ook voor milieuklachten). Zecuwsch-VIaanderen Alarmnummer 01150-12200 'brandweer en ambulance» Telefonische hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551. dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood. tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur— weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Nederlandse Hartstichting, tel 070-614614. Te bereiken op kantoordagen van 9-17 uur. Nederlandse Vereniging tol Integratie van HomoseksualiteitCOC regio Walcheren, ook voor huwelijk en homofilie, lel. 01184- 71854. Clubkampioenschap tennis Hansweert HANSWEERT De clubkampioen- schappen bij de tennisclub Lawn iLTCi in Hansweert zijn onlangs afge sloten met een feestavond en een prijsuitreiljing. De totale uitslag van de kapioenschappen is als volgt' heren enkel. 1 Gernt Verwaai. 2 Frank Proitowski Dames enkel' 1 Ellen de Jong. 2 Marijke Verwaal-Bodegom. Heren dubbel 1 Gerrit VerwaalLeo Philipse 2 Jan van der Hart/Ben van damme Dames dubbel Cathy Menheere Inge Libbenea, 2 Marijke Verwaai/Joacomien Rlbbens Ge mengd dubbel 1 Gerrit VerwaaL-Maryke Verwaal-Bodegom Jeugdkampioenschap pen. Jongens enkel, Aron Bogers, groep B John Openeer Meisjes enkel: Manska Ver waal, groep B: Jantine Verwaal Jongens dubbel. Aron RogeraErwin de Keljzer, groep B. Erik Philipse/Jeroen Rijk. Ge mengd dubbel: Ellen en Niels de Jong, groep B Miranda van den Dries'Eppo Rlbbens Vijftig overtreders snelheid in Goes GOES De Goese gemeentepolitie heeft vrijdag vijftig automobilisten bekeurd wegens overtreding van de maximum snelheid op de secundaire weg nummer 11 tussen Goes en 's- Heer Arendskerke. Ter plaatse geldt een maximum snelheid van vijftig kilometer per uur wegens werkzaam heden op en onderxdex onder het wegdek. De 'score' van vijftig werd gemaakt tussen 10.00 en 12.00 uur. De politie heeft het voornemen vaker steekproe ven te nemen zolang de snelheidsbe perking geldt. 13 De vijf scheidende 'Dossers'. Van links A. Romeijn. rechts ir T. den Hartigh, B. AnsemsirR. de Leeuu:P J Verstraate en irJ BL7RGHSLUIS In een volle excursieruimte van rijkswaterstaat op het wcrkciland Neeltje Jans is vrijdag afscheid genomen van vijf medewerkers van de Oosterscheldewerken. A. A. H. van Dam, algemeen directeur van Dosbouw benadrukte in zijn toespraak dat het verrichten van arbeid op Neeltje Jans een sterke band schept tussen de personeelsleden, ongeacht hun functie. De heer P. Verstraate nam afscheid in verband met vervroegde uitdiensttre- ding. Hij was werkzaam als hoofd administrateur bij Dosbouw Ir T. den Hartigh heeft een nieuwe betrekking elders gevonden en laat hierdoor zijn functie als projectleider bij het plaat sen van de elementen voor wat het is. In verband met de voltooiing van hun werkzaamheden werden B Ansems, hoofd-uitvoerder dienstgebouw, ir R. de Leeuw, bedrijfsleider 'nat' en ir J Romein, projectielder van de matten- Jaarvergadering Trekbal in Goes GOES De biljartvereniging Trek bal uit Goes hield onlangs een jaar vergadering. Van de 60 leden waren er 43 aanwezig. Voorzitter Nonnekens constateerde dat de club was gegroeid met 11 nieuwe leden. Na de vergade ring besloten de heren zich nog een uurtje met hun geliefde sport bezig te houden. fabriek in het zonnetje gezet. De pro jectleider werd door de heer Van Dam omschreven als 'tapijtenkoning'. Op ludieke wijze sprak algemeen di recteur van Dosbouw zijn waardering over de scheldende ftinctionarissen. Hij sloot zijn redevoering af met het overhandigen van cadeautjes. den sprak de heer. De Leeuw. Hij zei dat allen in een prettige sfeer hebben gewerkt, ook al waren de functies verschillend. „Ondanks de moeilijk heden die in elk bedrijf voorkomen staat de eerlijke manier van werken op dit eiland centraal", vertelde De Leeuw. Na het officiële gedeelte had den de bezoekers de gelegenheid de vijf personeelsleden' persoonlijk, het beste te wensen waarna zij het glas hieven. Gezellig Ook R. Boon. projectleider bij rijks waterstaat. voerde tijdens de bijeen komst het woord. „Mensen die op Neeltje Jans werken wennen niet alleen aan elkaar, ze leren elkaar ook kennen in de ruimste zin van het woord. Hoewel er weieens wordt gescholden, staal de gezelligheid toch vaak centraal", aldus de heer Boon. Namens rijkswaterstaat bedankte hij de vijf voor hun 'overweldigende in zet' en overhandigde hen een stropdas met het Oosterschelde-embleem. Na mens de vertrekkende personeelsle- INSTELLING SANERINGSFONDS VOORGESTELD BRESKENS Het PvdA-tweede-kamerliod M. Konings wil dat er een eind komt aan de handel in visquota. Hij heeft geconstateerd dat in de vakpers regelmatig quota te koop slaan en het is hem bekend dat ze ook gebruikt worden als onderpand voor het afsluiten van hypotheken. Daarnaast doet zich volgens Konings het verschijnsel voor dat banken, verzekeringsmaat schappijen of oliemaatschappijen, maar ook andere particulieren, eigenaar van een quotum worden. Hij acht het een ontoelaatbare zaak dat deze visquota in handen van derden komen en is dan ook van plan de minister van landbouw en visserij, waarschijnlijk tijdens de behandeling van de visserij begroting in de tweede kamer, over deze zaak vragen te stellen. In een vergadering van leden van de vaste tweede-kamercommissie voor de visserij en Zeeuws-Vlaamse vissers, vrijdagmiddag in Breskens, werd vastgesteld dat door deze praktijken vooral jonge vissers grote problemen hebben om in hun vak te kunnen beginnen. Konings deed vrijdagmid dag de suggestie om met behulp van een nieuw op te richten fonds, een eind te maken aan de handel in visquota. Vissers die willen stoppen en voor hun quotum hebben betaald, zouden een vergoeding uit het fonds moeten krijgen. De quota (de maxi male hoeveelheid per vissoort die een visser per jaar aan de wal mag bren gen) kunnen vervolgens aan jonge vissers uitgegeven worden. De finan ciën voor het nieuwe fonds zouden moeten worden verkregen door het instellen van een heffing. Deze sugges tie van Konings werd overgenomen door de voorzitter van de visserijcom missie, drs. H. Eversdijk, en ook de andere leden van de commissie dach ten in die richting. Daarnaast signa leerden de aanwezige vissers nog wel enkele problemen omtrent de uitwer king van de plannen van de kamerle den. Zo werd gewag gemaakt van zogenaamde slapende quota. Dat wil zeggen dat een visser geen gebruik maakt van zijn recht om een bepaald maximum aan vis te vangen. Allen waren het er echter wel over eens dat de quota binnen de visserijsector die nen te blijven en derden er niet aan te pas zouden mogen komen. Zenuwarts J. Schoenmakers (59) overleden GOES Bij een verkeersongeval is woensdag de zenuwarts J. Schoenma kers te Eibergen om het leven geko men. De heer Schoenmakers oefende gedurende enkele jaren zijn praktijk uit in Goes. Hij werd 59 jaar. De crematie is vastgesteld op maan dag, half twee in het crematorium Tente te Usselo. In Breskens kwamen ook de nieuwe ontwikkelingen bij de verwerking van garnalen ter sprake. Daarbij stel de garnalenvisser K. Bout uit Tholen dat recente proeven aan boord van zijn schip hehben laten zien dat hel kiem-arm maken van de garnalen met behulp van ultra-violet licht een mogelijkheid kan zijn om de garna len zo schoon mogelijk te verwerken. Hij wees er echter op dat het gebruik van ultra violet licht, géén volledige oplossing zal bieden, omdat ook het snel koelen van de garnalen erg be langrijk is. Daar zijn aan boord van de schepen wel mogelijkheden toe. maar dat vergt investeringen van de vis sers. Verder komt er. volgens Bout. nog eens bij dat aan de wal voorlopig geen voorzieningen zijn om de garna len zo schoon mogelijk te behandelen. Ook daar zullen de handelaren koel ruimten moeten bouwen, zo werd vrij dagmiddag duidelijk. De secretaris van de Zevibel, de Zeeuwse visserij vereniging, P. de Baarc liet voorts weten dat een lage re aanvoer van garnalen per schip te verwachten is als de bemanningen zich ook met het koelen en steriel maken van de garnalen bezig moeten houden. Hij stelde vast dat de schip pers en hun medewerkers normaal gesproken de handen vol hebben met het verwerken van de vangst. Als daar meer werk bijkomt zal er min der aangevoerd worden, aldus De Baare. Feestcommissie van Kattendijke houdt een lampionoptocht KATTENDIJKE De feestcommis sie van Kattendijke verzorgt ter af sluiting van de zomerfestiviteiten in samenwerking met de muziekvereni ging Oefening en Uitspanning een lampionoptocht. Vrijdag 12 oktober begint de tocht om 19.30 uur bij het Blokhuis waar tevens de lampions worden uitgereikt Na de wandeling door het dorp wordt een kampvuur aangestoken op het terrein van de Wilhelminapolder achter de camping De drumband OKK uit We- meldmge zal de avond met optredens komen opluisteren Christelijke bond overheidspersoneel komt bijeen in Goes KLOETINGE De Goese afdeling van de christelijke federatie van overheidspersoneel (CFO) houdt maandag 22 oktober een ledenverga dering in het Geertcshuis te Kloetin ge. Hoofdbestuurslid L. G. Poell zal die avond een inleiding houden over aller lei zaken, welke het bondswerk betref fen. Omdat de plannen van de rege ring voor de komende periode aan de hand van de Miljoenennota bekend zullen zijn. bestaat er voldoende aan leiding om ook daarop uitvoerig in te gaan. De inleiding van Poell heeft als titel 'De positie van de ambtenaar in de periode 1984-1986' Op de agenda van het CFO staat onder meer ook de instelling van een werkgroep die de verkiezing of aanstelling verzorgt van een nieuwe voorzitter. De vergadering begint om 19.45 uur. Schieting in 's-Heerenhoek 's-HEERENHOEK - De handboog- vereniging 'Vrije Schutters' te 's-Hee renhoek hield een schieting op de staande wippen, mede door het slech te weer. werd besloten om maar op eër. wip te schieten, er waren 39 deelnemers. De uitslag is eerste hoofdvogel. M J Verdonk. Concordia. 's-Heerenhoek. twee de hoofd vogel. P v. Eyketken. Vrije Schut ters 's-Heerenhoek. eerste zijvogel, N v d, Dries, Eensgezindheid, s-Heerenhoek. tweede zij vogel. Jac. Smallegange, Zorg- vlied. EUewoutsdljk, derde zij vogel, C v 't Westeinde. Soranus, Heinkenszand. vierde zijvogel. H. v cl. Dries. Eensgezindheid, eer ste kal, J A. Rijk, A D L M Kwadendam- me; tweede kal, B. de Jonge. Concordia, derde kla, J A. Rijk. ADLM, vierde kal. H. v.d. Dries Eensgezindheid: meeste klei ne vogels. M C Y^rdonk, Concordia, twaalf stuks. KAMERLID: ALS CDA AFSPRAKEN LYCEUM NAKOMT VLISSINGEN - Als liet CDA niet meewerkt aan de uitwerking van het door de VVD voorgestane lyceumad- vics, dan vervalt voor de VVD de noodzaak om mee te werken aan de totstandkoming van voortgezet ba sisonderwijs. Dit zei VYD-Tweede- Kamerlid J. Franssen vrijdagavond tijdens een bijeenkomst van de afde ling Vlissingen van de VVD in het Strandhote! in Vlissingen. „Wij wil len loyaal meewerken aan experi menten met het voortgezet basison derwijs. maar dan moet het CDA de over het lyceumadvies gemaakte af spraken nakomen", aldus de heer Franssen. Er is beslist, geen sprake van een ruil, zo beklemtoonde het kamerlid in een reactie op eerder deze week versche nen berichten in de pers. De VVD is geen voorstander van de vorm waarin het voortgezet basisonderwijs gestal te moet krijgen. .Maar als de experi menten uitgevoerd worden, dan wil len wij wel zo veel mogelijk invloed daarop' De wet voortgezet onderwijs en het knelpuntenbeleid ten aanzien van die onderwijssoort moeten over eind blijven, zo bleek verder uit zijn woorden De WD wil bij het voortge zet basisonderwijs een snelle differen tiatie van het vakkenpakket, een dui delijk aangeven van het gewicht dat elk vak moet worden toegekend en een deugdelijk examen op landelijke niveau ter afsluiting van de opleiding. .De eisen bij dat examen moeten zijn af afgestemd op het vervolgonder' wijs" aldus de heer Franssen Hij bestreed de opvatting dat het lager beroepsonderwijs automatisch zal verdwijnen in een middenschool en 'daarom bij het verstrekken van middelen onderbedeeld kan worden' ..Het LBO moet evenredig profiteren van het inventarissenplan". aldus het kamerlid. Met dat, laatste punt roerde hij tevens de bezuinigingen in het onderwijs aan, die. zoals hij zei, mede tot gevolg hebben dat het onderwijs in Neder land naar een bedenkelijk niveau is gezakt. Er wordt teveel van boven geregeld. Een forse afslanking van het departement van onderwijs kan tiena- tallen miljoenen opleveren", zo hield hij zijn. slechts enkele personen tel lende gehoor voor. De geringe opkomst was voor voorzit ter A. J de Koster van de afdeling aanleiding tot de opmerking aan het adres van de heer Franssen. „Het is een teleurstellende opkomst. Maar het is een landelijke trend. U bent het misschien inmiddels gewend". Groenteveiling Barendrechl, 5 oktober 1984 Aardappelen: bintje 19-34 eigenheimer 49- 63, aubergines 3.- -4.80, bleekselderij 8-64. boerenkool 69-98, bospeen 69-1,50. broccoli 1.90-5.50. Chinese kool 41-1.12. courgettes 49-99. knolselderij 6-52. koolrapen 37-39, groene kool 80-92. witte kool 10-27. rode kool 14-42, kroten 14-63. paksooi 1,19-1,39. groene paprika 1,- -2,30, rode 2.50-4.40. peterselie 65-1.16. postelein 56-2,17, prei 67-1.24, pepers 3.80-7.80. ramanas 6-33, sel derij 15-64, snijbonen 4,60-6,20, sperclebo- nen kas 3,50-5,20. natuur l .59-2,29, spitskool 74-1.05. suikermais 23-82, vleestomaten 7.90-10,40, uien. bonken 51-67. grof 35-46, middel 23-40. dnellng 12-17. geschoond 66- 81. venkel 35-1.50. winterpeen 12-36. witlof kort super 5.80-6,10, kort 1 5.40-5,90. kort 2 4.30-6.10. lang 2 3,50-5.40. klasse 3 2.10-4.50. ijsbergsla 40-50 1,36-2,04. 3050 57-1.71. roodlof 10-30. rode sla 13-29. oesterzwam men 2.- -2.40. bindsla 30, eikebladsla 40-81. zachte fruit: pruimen Reine Victoria 1.60- 2.40. netmeloenen- 40-1,10. ogenmeloenen 6 1 - -3 -8 70-2.10. 12 25-1. - ananasmeloen 1.50-3.50. druiven Alicante 4.20-5,80, Fran- kentahler 2.80-3.70. Muscat d'Alexandne 2.50-3.10. bramen doosje 30-60, pompoenen kilo 10-40. vüerbessen kilo 2.20-2,60 Aardappeltermijnmarkt Datum 5/10. Bintje 50 mm opw april: laten 25,90, bieden 25.80, slot 25,80, november laten 22,70, bieden 22,20, slot 22,40. Stem ming: april nauwelijks prijshoudend; no vember kalm. Openstaande posities april -t 42 is geworden 54,55, november 263 Omzet: april hoogste prijs 26,80. laagste en laatste zaken 4 x 25.80 Dag april 295. week april 25,57, november 13. Bintje 3550 mm opw april laten 22.00. bieden 21.30. slot 22.00. november bieden 16.50. slot 17.50. Stemming april kalm. november kalm. Openstaande posities, april -3 is geworden 488. november 15. Dag: april 28 x 22.00. VEILING KAPELLE 5 oktober. Bramen doosjes 66 en doordraai, peren beurré hardy I: 70 80 101—112. 6570 95-93. 60 65 71-84. II 55 60 35. 80 89-84. 7080 85—99, 6570 74—83. 60'65 60—68: bonne louise I: 60-70 139. 5560 96—98, 50'55 51, II 60'70 84—85. 5560 57, 50/55 26—27, doyenné du cornice II' 80/90 126. 70/80 144. 65/70 128, 60/65 95, conference I 55/65 128—130, II: 65/75 96—98, 55/65 100—115, 45/5 75—76, IIx 65/75 83. Ilx 55/65 50. legipont I. 70/80 103, 60/70 93, 55/60 51, H: 70 34, 60/70 52, triomphe de vlenne I 70 80 124, 60/70 115127, II 80 42—59. 70/80 74—86, 60/70 57—95. 55/60 51—91, 50/55 36. saint remy II, 70/80 74, 60/70 70—72, I. 70/80 75, 60.-70 73. H 50 46, brederode I 80/90 68. 70 80 73. 6070 71. H 55 60 39. appelen cox's orange pippin I 80-90 138, 70 80 164165. 65 70 135—141, 60 65 74. II 90 69. 80 90 109—128. 70 80 128—177.65 70 93—121. 60 65 66—71. 55.60 28; alkmene I 70 80 162. 65 70 110. 60 65 68: elstar I 80 90 166. 70 80 217 goudreinet II 95 105 52. 8595 66. 75 85 69. 70 75 62. 65 70 47. rode goudreinet I 105 50, 95 105 75. 85.95 104. 7585 111. 70 75 60. II 95 105 51—67. 85'95 64—96. 7585 87—99. 70 75 62, odin I 70-80 102—116. 60 70 79. II 80 90 66—72. 70'80 82—108. 60 70 54—76; ingrid marie I. 70 80 68-72. 60-70 46. II 30 90 47. 70'80 51, 60-70 38; james grieve TT 70/80 45. 60-70 31. karmijn II' 100 46, 90/100 58, 80/90 63. 70/80 60; groente: bloemkool 170, knolselderij 37: snijbonen 320—340, rode kool 18: andijvie 40. prei 56. tomaten IA 930, IB 960—10,45, IC 350. HA 580, IIB 6,00, HC 360. aardappelen 22—27, kriel 27. frambozen 85—100 per doos. aardbeien 320 per kilo. voorverkoop b a. lucas op 15 oktober. Opgave tm 12 oktober. Kroetap- pelen 20.30. kroetperen 18,60. Kerkmuziekavond in Grote Kerk Goes GOES Onder leiding van Kees van Eersel wordt zaterdag 13 oktober een kerkmuziekavond gehouden in de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes. Zowel de optredende koorle den als de instrumentalisten behoren bij de Grote Kerk. Het concert begint om 20.00 uur. De opbrengst van de muzikale avond komt ten goede aan de verbetering van de verwarming in de kerk. Het programma ziet er als volgt uit: 'Eveninghymne' van Purcell. een ho boconcert van Fasch met Anja Dek ker als soliste, 'de tweede orkestsuite' van Bach met als soliste Trudy Gunst en 'Te Deunr van Mozart. Oplossing probleem geluidshinder van machinefabriek in Lewedorp in zicht HEINKENSZAND Het ziet ernaar uit dat voor de geluidshinder bij de machinefabriek Lewedorp aan _de Korendijk een oplossing kan worden gevonden. Klachten van omwonen den over die geluidshinder waren het laatste jaar ontaard in een overspan nen situatie, die in bijna iedere ver gadering van de Borselse commissie ruimtelijke ordening en milieu aan de orde kwam. De machinefabriek functioneert in een gebied met een agrarische be stemming öp grond van de overgangs voorschriften Het bedrijf heeft inmid dels een bouwplan ingediend om de geluidshinder te kunnen beperken, maar gs zijn van mening dat daarmee buiten de overgangsbepalingen zal worden gelreden, het nieuwe gebouw is hoger dan het huidige. Verplaatsing naar het Sioegebied. zoals eerder m de commissie ruimtelijke ordening werd voorgesteld, zal de gemeente in ieder geval zo 'n 600.000 gulden kosten B en w van Borsele achten dat onverant woord. Omdat het meer dan een jaar kan duren voordat een beslissing be kend kan zijn in een eventueel kroon- beroep tegen de besluiten van gs de gemeente is overtuigd van haar gelijk wordt daarvan afgezien. In plaats daarvan stellen b en w voor om een voorbereidingsbesluit te nemen, waarmee het mogelijk wordt binnen het vigerende bestemmingsplan aan de Korendijk industriële activiteiten te handhaven De commissie ruimtelijke ordening en milieu vergadert erover op donderdag il oktober in het gemeentehuis te Heinkenszand De vergadering is openbaar en begint om 14.30 uur. NCVB-Kloetinge bijeen KLOETINGE - De afdeling Kloetin ge van de NCVB komt woensdag bijeen in het Geerteshuis te Kloetin ge. Ds D E. Hiensch zal spreken over het interkerkelijk vredesberaad. De deuren van het Geerteshuis zijn ge opend vanaf 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 33