Wild-Westrit eindigde net ernstige botsing Regen speelt landbouw parten WESTDUIN budget HOTEL Gevangenisstraffen voor reeks inbraken US: DIENSTVERLENING EN ONTZEGGING PZC/ provincie BERGERS OP WEG NAAR HUIS 11DDELBURG - Tegen de Middelburger M. G. (26) werd vrijdag tijdens de zitting van de leervoudige strafkamer van de rechtbank in Middelburg drie maanden gevangenisstraf oorwaardelijk, 150 uur dienstverlening en een rijontzegging van anderhalf jaar geëist voor )et veroorzaken van een aanrijding waarbij een inzittende van de andere auto zwaar werd twond. Na een wilde achtervolging vloog hij op de Middelburgsestraat in Koudekerke uit de iocht, botste op een tegenligger en eindigde zijn rit in een weiland. G. verkeerde onder ovloed van alcohol (1,64 promille). t to- ATERDAG 6 OKTOBER 1984 11 pDELBURG De Goesenaar J. M. (27) ontkende vrijdag op de zitting van politierechter in Middelburg ten stelligste iets te maken te hebben met de lebtal van vier schapen uit een weiland bij Rilland-Balh. De eigenaar deed februari aangifte van de vermissing van de drachtige dieren, die voor jn een waarde van 2500 gulden vertegenwoordigden. „Ik ben daar nooit [«•eest. Ze halen een grap met me uit", verklaarde hij. Ugrmee doelde hij op zijn vrienden L. de K. en R. de B die 12 maart werden ingehouden omdat ze zich 'verdacht ophielden' bij de Molendijk bij Yerseke «derde man wist te ontkomen, en dat was volgens de beide anderen M.. met wie zij wel vaker vee gingen stelen M. zou hiervoor speciaal een auto hebben aangeschaft en hij zorgde ervoor dat de schapen voor een goede prijs van de hand werden gedaan M werd later op de dag nog wel in de omgeving van Yerseke gezien, maar dat kwam - zo was zijn lezing van dit curieuze toeval - omdat hij kort daarvoor flink had ingenomen in een café in de buurt en daarna 'met een bolle kop' met zijn flets van de dijk was gevallen. De officier mr J. C. P M. Boogers hield zich liever aan de versie die uit het proces-verbaal naar voren kwam. Hij eiste twee weken gevangenisstraf voor de diefstal en politierechter mr M. A. Vermeulen vonniste conform de eis. Meliskerke zag de politie hem paar slingerend over de weg gaan, Jnaar op het stopteken reageerde hij loor er zo snel mogelijk vandoor te De surveillancewagen bleef hem lp de hielen zitten en registreerde in [t bebouwde kom van enkele dorpen nelheden van rond de honderd km ier uur De wildwest-vertoning speel- ezich af tussen 1.00 en 2.00 uur 's achts. was in paniek geraakt bij het zien ui de politie uit angst zijn rijbewijs i zullen kwijtraken, daar hij in mei «k al was geverbaliseerd voor rijden teder invloed (1,43). Beide zaken wer- Gevangenisstraf ran negen maanden voor twee inbraken voor MIDDELBURG - De uit Steenbergen kde 'afkomstige H. E. (25) is vrijdag door Ie rechtbank in Middelburg veroor- itcld tot 12 maanden gevangenis- draf waarvan drie maanden nardelijk voor twee inbraken in ten parfumerie aan de Lange Geere a Middelburg. De tweede keer werd lij betrapt door de winkelier die hij jelcr "rervolgens te lijf ging en toeriep dat ïarai een pistool bij zich had. ordt Op 15 juni hadden E. en zijn mede- liichtige al voor duizenden guldens at de winkel gestolen. Zij hadden oen ongestoord hun gang kunnen omdat de eigenaar elders sliep. den tegelijk behandeld en in de geëi ste straf was ook dit geval betrokken. Officier van justitie mr J. C. P. M. Boogers vond dat G. bij zijn vluchtpo ging risico's had genomen die alle proporties te buiten gingen. Hij vond de ernst van de feiten van dien aard dat hij maar schoorvoetend bereid bleek de gevangenisstraf van drie maanden die hij in gedachten had te vervangen door de dienstverlening, die door G's advocaat mr E. G. M. Smit werd voorgesteld. Omdat G. een schoon strafblad heeft sloeg de balans in zijn voordeel door. In zijn laatste woord verzette hij zich sterk tegen de conclusie van de psy chiater die hem onderzocht en in zijn rapport vermeldde dat het ongeluk weinig indruk op G. maakte. Hij stel de dat het consult niet meer dan vijf minuten had geduurd en dat het daarin nauwelijks tot een serieus ge sprek was gekomen. F. D. (24) uit Borsele reed op de kruising van de Middelburgsestraat en de Westsingel in Goes met zijn motor een fietser aan die daarbij een gecompliceerde enkelbreuk opliep. Hoewel hij zag dat de botsing slecht afliep - hij keek volgens ooggetuigen nog een paar keer om - gaf hij gas en maakte hij zich snel uit de voeten. Vier dagen later wist de politie hem te vinden aan de hand van het signa lement van de motor en een bij de aanrijding verloren onderdeel. D. was op de vlucht geslagen omdat hij veel te hard gereden had en zich daarom schuldig voelde, hoewel hij voorrang had. Ook de officier was van mening dat D. de oorzaak van de aanrijding was, omdat de fietser, die goed had uitgekeken voor hij over stak. onmogelijk kon vermoeden dat de motor zo snel naderde. D. verklaar de zelf 80 a 90 km per uur te hebben gereden. De eis was 1500 gulden boete, twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk en twaalf maanden rijontzegging waarvan vijf maanden voorwaarde lijk. D.'s raadsman mr D. Olie stelde dat de veel te hoge snelheid niets afdeed aan diens recht op voorrang. Hij vond dat de fietser mede schuldig was aan de aanrijding. Verder wees hij erop dat een langdurige rijontzegging D. zijn baan kan kosten. In beide zaken doet de rechtbank 19 oktober uitspraak. van [Toen zij in augustus terugkwamen oon- «waakte deze 's nachts zijn zaak, umdat hij de vele vernielingen beu ;n kas. Ook toen wisten ze zich met een buit van 12.000 gulden uit de voeten te maken, die in Antwerpen voor een Op fractie van de waarde verkocht werd. is verslaafd aan drank en gokken tn kwam meermalen voor geweldsde licten met de politie in aanraking. Tegen hem was een jaar gevangenis- straf geëist. Sevangenisstraf 'oor veroorzaken lodelijk ongeval MIDDELBURG - De 20-jarige Axe- liar J. de N. is vrijdag door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot drie maanden gevangenis- Straf, twee jaar rijontzegging en ver beurdverklaring van zijn auto voor [bet veroorzaken van een aanrijding [tengevolge waarvan een jongeman [Overleed. De N. was zwaar onder [Invloed van alcohol. Er was vier maanden gevangenisstraf en ander- kalf jaar rijontzegging tegen hem ietist. «N. reed in de nacht van 28 op 29 juli PP de Heidestraat in Heikant een Kagen en een meisje aan die op de »tg liepen. De aanrijding werd ver- xrzaakt doordat De N. eerst rechts in berin raakte en toen naai de iakerkant van de weg schoot. Hij merkte dat hij 'iets' geraakt had maar fed naar huis, waar hij de auto. verborg in een garage achter het huis, vaar hij de volgende dag aan de slag sng om de sporen van de aanrijding uitte wissen. De politie vond daar een Jantal beschadigde onderdelen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middel burg heeft vrijdag beur telings in Vlissingen en Middelburg verblijven de P. van H. (23) veroor deeld tot een gevange nisstraf van een jaar en acht maanden voor een grote serie inbraken die hij pleegde om in zijn heroinebehoefte te voorzien. De even oude M. T. uit Oost-Souburg kreeg dezelfde straf voor soortgelijke feiten. Van H. richtte een enor me ravage aan in het stadhuis in Middelburg toen hij daar naar spul len van zijn gading zocht. Verder deed hij van zich spreken door een inbraak in de Christelijke jeugdsoos aan het Hofplein en het wegnemen van een hoe veelheid slaapmiddelen uit de apotheek van een huisarts in Westkapelle. T. maakte bij een inslui ping in Oost-Souburg een tas met 5000 gulden buit. Tegen beiden was twee jaar geéist. E. B. (30) uit Middel burg. ook een goede be kende in heroïnekrin- gen, werd, eveneens voor een groot aantal inbraken, veroordeeld Lot tien maanden waar van vier voorwaardelijk. Hij had de hand in een aantal inbraken in woonhuizen in Middel burg. Er was 12 maan den gevangenisstraf waarvan drie voorwaar delijk geëist. H. H. (26) uit Vlissingen kreeg conform de eis ne gen maanden waarvan drie voorwaardelijk op gelegd. Hij stuurde he roine aan een vriend die in het Middelburgse Huis van Bewaring zat door een portie onder de postzegel op een brief te plakken. Verder brak hij in enkele woningen in zijn eigen straat in en ontvreemdde hij recept papier bij drie Vlissingse huisartsen, waarmee hij zich van Valium voor zag. Bovag: verkorting arbeidstijd in blokken van acht, vier of twee uur VLISSINGEN De Bond van Gara gehouders (Bovag) keurt dwang of intimidatie in welke vorm dan ook af rond de invoering van de arbeidstijd verkorting in garagebedrijven. Dat zal de bond haar leden (de garagehou ders) binnenkort laten weten in een brief, aldus de FNV. Dit is de uit komst van een gesprek tussen de Bovag en het district Zeeland van de Industriebond FNV over de invulling van de arbeidstijdverkorting, die in de garages met ingang van 1 oktober had moeten worden ingevoerd. Zoals gemeld is er bij veel garageper- soneel veel ongenoegen ontstaan over het feit dat in veel garagebedrijven de arbeidstijdverkorting wordt gebruikt om koffiepauzes in te lassen of per dag een kwartiertje later te beginnen. De Bovag zal haar leden laten weten dat de arbeidstijdverkorting echter in blokken van acht, vier of twee uur gegeven dient te worden en een afwij kende regeling alleen kan worden getroffen indien de meerderheid van het personeel het daarmee eens is. De CAO biedt de mogelijkheid tot wijziging van het systeem van ar beidstijdverkorting, stelt de FNV. De Industriebond zal in die bedrijven, waar het personeel wil terugkomen op de gemaakte vrije keuze, de leden te ondersteunen in die poging. Het dis trict Zeeland van de bond is ervan overtuigd dat in een fors aantal bedrijven het personeel onder dwang heeft ingestemd met een 'kwartier tjesregeling'. MIDDELBURG Voor mevrouw J. derdvijftigduizendste bezoeker van G. Westendorp kreeg het bezoek dat Walcheren-in-het-klein. zij vrijdagmorgen aan Miniatuur Vice-voorzitter van het stichtingsbe- Walcheren in Middelburg bracht een stuur, de heer B. J. Mol, had een feestelijk tintje. Zij werd door direc- geschenkenbon en een Lange Jan in teur H. Baurdoux begroet als hon- miniatuur als geschenk meegebracht en ook burgemeester drs. P. A. Wol- ters kwam niet met lege handen; hij bracht een sjaal met het gemeentewa pen van Middelburg erop mee. Het reisgezelschap waarvan mevrouw Westendorp deel uitmaakte was een deel van het personeel van het water- winbedrijf 'De Brabantse Biesbosch'. Directeur Baurdoux noemde de 150.000ste bezoeker een nieuwe mijl paal voor 'Miniatuur nieuwe stijl'. De laatste twee jaar was het bezoekers aantal zo rond de 132.000 blijven staan. De heer Baurdoux, die aan zijn eerste jaar bij Miniatuur Walcheren bezig is, wil proberen deze opgaande lijn te handhaven. Burgemeester Wolters ziet uitbrei ding van de activiteiten als mogelijk heid om het bezoekersaantal op te voeren met daarbij een overdekte ruimte voor het houden van exposi ties. Dit jaar is Miniatuur tot na de herfstvakantie open: het sluit de poort na de 23e oktober. De heer en mevrouw Westendorp ilinks) krijgen bloemen van directeur Baurdoux, burgemeester Wolters en vice-voorzitter Mol kijken toe. GOES Het uitblijven van een Migszins droge periode blijft de Zeeuwse akkerbouwers parten spc- Het overgrote deel van de aard- Jppelen. uien en suikerbieten zit nog Jllijd in de grond. Hel zaaien van de rintertarwe is noodgedwongen uit- gtsteld. Alleen de bruine bonen be- 'inden zich nu grotendeels op ruiter •f tol (ongeveer 90 procent). Wel hebben de bonen onder de nattigheid 'e lijden gehad. Noch ir. W. Tacken, directeur landbouw en voedselvoor ziening in Zeeland, noch ing. J. Mar- «osse, voorlichter van de Zuidelijke [Landbouw Maatschappij, willen al fan een panieksituatie spreken. Ze Rijzen er beiden wel op dat de span- "ingen in de boerengezinnen, door de [Wekere wachttijd, toenemen. Jirecteur Tacken zegt dat de suiker- abneken op een laag pitje draaien. Er *ordt nog op gerekend dat de cam- pagne vóór kerst algelopen is. Dat is ook van belang met het oog op de kwaliteit: vorst heeft invloed op de verwerking van de bieten en het sui kergehalte. Volgens ir. Tacken is tot nog toe ongeveer 8 91 van de bieten uit de klei gehaald. Ing. Markusse tekent erbfj aan dat er sprake is van veel tarra en het stukrijden van de kopeinden van de akkers De suiker vorming in het zuidwesten is minder dan anders. De directeur landbouw en voedselvoorziening wijt dat aan te weinig zonnige dagen en koude nachten. Er is een gehalte van 13 te verwachten, in plaats van circa 16 Van de uien bevindt zich ongeveer 5 van het veld en in de schuren en 5 op het land in geoogste vorm. De rest zit nog in de grond. „Voor dit gewas wordt het toch wel tijd dat het geoogst kan worden", stelt Tacken ZLM-voorlichter Markusse zegt dat uien rooien vrijwel uitgesloten was. De kwaliteit van het produkt loopt door het langere verblijf in de grond en de ongunstige oogstomstandighe- den (om te drogen moeten de uien tenminste een halve dag op het land liggen i terug. Ongeveer 92 van de aardappelen is niet gerooid. Tacken: „Voor de maand oktober verwachten we niet direct kwaliteitsproblemen. Een dag of drie droog en een week werkbaar weer erna dan zijn ze er zo uit". Hij verwacht niet dat de aardap pelen snel zullen rotten. De directeur landbouw en voedsel voorziening is niet helemaal gerust op de nabije toekomst. Hij herinnert aan de ongunstige weersvoorspellingen. „Met drie dagen regen schuift de hele zaak weer één week op. Maar er is nu nog geen aanleiding om allerlei hulpacties te gaan ontwikkelen. Door de ervaringen van de laatste jaren hebben we wat dat betreft wel wat rust in de kont gekregen", betoogt ir Tacken ZLM-er Markusse houdt het erop dat de weersomstandigheden tij dig zullen kenteren „dat is zachtje saan erg snel nodig Als het maar een beetje droog wil worden, dan kan er. dankzij het goede materiaal, in korte tijd erg veel gebeuren. De boeren moeten dan wel onder hoogspanning lange dagen maken" Markusse vestigt nog de aandacht op de bloemenzaadteelt. voornamelijk op Tholen. De oogst daarvan levert door het natte weer ook (kwaliteits- Iproblemen op. Wintertarwe is er volgens hem nog nauwelijks inge zaaid, terwijl eind september/begin oktober daar een normale tijd voor is. De vertraging komt enerzijds door de regen, anderszijds doordat op sommige percelen nog andere gewas sen staan. De bemanning van de Onrust tvan links naar rechts): Rob Vermeulen. Freek de Hamer. Peter Wouters. Bram van Belzen, Bil de Hondt. Hans van Rosmalen en Aad Verstrate Enkelen van hen hebben een fles 'Mont Louis-ivijn' in de hand ter ere van het afscheid. VLISSINGEN „Helemaal naar Vinkeveen..." De lijfspreuk van Bil de Hondt, kapitein van het ber gingsvaartuig De Onrust, is weer aan vervanging toe. Voor elke nieuwe klus bedenkt hij een 'passend' liedje. Wat Vinkeveen met de Mont Louis te maken heeft is niemand precies duidelijk geworden. Het klonk in elk geval goed. Vrijdag meerde De Onrust af aan de Piet Heinkade in Vlissingen. De berging van de radio-actieve lading van de Franse vrachtboot zit er op. Na vijf weken krijgt de bemanning weer vaste grond onder de voeten. Het zal weer even wennen zijn, weet schipper Bil uit ervaring. De overgang naar de huiselijke situatie is groot. De komende week heeft hij een weekje vakantie gepland. „Om het plafond te witten. Je kunt immers niet alles aan je vrouw overlaten". De gedachte aan het op een trap staan brengt hem op de gevaren van het bergerswerk. De Mont Louis is goed 'verlopen'. Nu hoop ik niet dat ik volgende week met een gebroken been in het ziekenhuis lig". De radio-actieve lading in het wrak van de Franse vrachtvaarder baarde hem niet veel zorgen. De aanwezigheid van experts op het gebied van nucleaire stoffen boezemde voldoende vertrouwen in. Zijn bemanningsleden Bram van Belzen en Hans van Rosmalen vallen hem bij. „toen ik vanmiddag mijn hut binnen stapte, dacht ik: hé, gaat het licht nu branden?" Het standaardgrapje is al bijna te vaak verteld. „Dat is ook het gevaar van dit werk", vertelt Bil. „In het begin let je goed op. Maar het went snel. En dan loop je het gevaar dat er iets mis gaat". De hele berging stelde volgens de schipper eigenlijk weinig voor. „Dertig hijsjes. Dat doe ik met mijn Onrust op twee uurtjes". In de loop van de middag nemen de bergers afscheid van elkaar. Een lege fles ,Mont Louis-wijn' blijft verlaten achter in de keuken van De Onrust. Een geslaagde verkooptruc van een Franse wijnfabrikant, die 150 flessen gratis op de schepen liet bezorgen. De kwaliteit viel enigszins tegen. „Bij de hachee was het een fris drinken", vertelt Bil. De lege fles wordt op het laatste moment als kostbaar relikwie mee naar huis genomen. Een dierbaar aandenken aan de berging van het eerste schip dat met een radio-actieve lading in de golven verdween. Advertentiei een vakantie-, zaken-, en congreshotel Westduin 1, 4371 PE Koudekerke bij Vlissingen telefoon 01185-2510 telex 30 186 NIET ALLEEN HET GROOTSTE, MAAR NU OOK NOG HET ENIGE ECHTE VIERSTERREN* HOTEL VAN ZEELAND. (Wij handhaven onze tweesterrenprïjzen) GOED OM TE WETEN VOOR U EN UW GASTEN en dus: vergaderen met onze eigen moderne apparatuur zoals: Bauer 16 mm filmprojector, Zeiss Ikon dia-projector, Liesegang portable overheadprojector, Philips 66 cm TXT-video, flipovers, planholders, katheders, INO portable geluidsapparatuur, Triumph Gabriële 8008, telex, Canon copier NP 200, telefoon- en TV-aansluiting in alle zalen diners - buffetten - recepties - koffietafels en a la carte en verder: zwemmen - fietsen - wandelen - tennissen - volleyballen - tafeltennissen - sjoelen - lezen - binnenzitten - een drankje aan de bar drinken - een drankje in de lounge drinken - op het terras zitten - badmintonnen - schommelen - parkeren - een gratis ritje in de hotelbus maken - lekke banden plakken - in de kinderstoel zitten - gratis in onze campingbedjes slapen - de chef gratis je pap laten maken - in de box rondscharrelen - naar de kippen kijken - tennisballen zoeken of 1 van onze 84 kamers huren en dan: naar uw eigen KTV kijken - in uw eigen bad liggen - naar uw eigen 1 radio luisteren - op uw eigen toilet zitten - op uw eigen balkon zitten of even naar uw eigen huis bellen DAT KAN ALLEMAAL IN ZEELANDS NIEUWSTE HOTEL OP 50 METER VAN HET STRAND. DOEN!!! Nationale hotelclassificatie ANWB, KNAC, NBT 1984.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 11