GEORGE MICHAEL WIT Wham heeft wereldtoerop stapel staan C BRAM VERMEULEN EN FAY LOVSKI IN MIDDELBURG Vierdaags festival jazz in Rotterdam 3 PZC/ kunst/cultuur s Operette Purper Concerten Theater Nuovi Virtuosi Femme Fatale Dubbelconcert Films igj inDERDAG 27 SEPTEMBER 1984 (Door Dolf Ruesink) Joals dat vaker gaat in een periode van uitzonderlijke aandacht voor popartiesten, is het momenteel bijna onmogelijk in contact te komen met George Michael (21), de man van de iropese nummer-l-ballade „Careless Whisper" en tevens de dominante helft van het duo ham, dat met „Wake me up before you go-go" de kassabei ook al weken hoorde rinkelen. Een litenkansje, derhalve, de uit Whatford afkomstige hitlijst-aanvoerder aan te treffen op het ntoor van zijn agency in Londen. Michael maakte er de balans op van een paar waanzinnig ukke maanden en treft voorbereidingen voor een wereldtoer, die hem en Wham-partner idrew Ridgeley her en der op de aardbol moet brengen. „Het is de laatste tijd een kkenhuis geweest en ik ben nauwelijks aan rust toegekomen", verklaart George Michael in jn eerste en voorlopig zeker laatste interview sedert weken. „Morgen vertrek ik voor een eek vakantie naar Marbella in Zuid-Spanje". ewel er voortdurend beslag op hem rdt gelegd, heeft hij leren leven met tijdrovende bijverschijnselen van immer naar meer smakende suc- Michael is zelfs een stuk ontvan- üjker en spraakzamer dan precies jaar geleden, tijdens een ontmoe- j in het Pulitzerhotel in Amster- m. Toen het imago van een lichte- over het paard getilde discotop- geheel in de ban van het succes Whams debuut-langspeler „Fan- ;ic" in Engeland had. Nu geen afrontatie met een brutale Rap- ber, maar een gespek met een meer 'istiek volwassen en zakelijk inge- 1de popzanger. Iemand die beseft de verkoop van de eerste singles, ad Boys". ..Wham Rap". „Young n „Club Tropicana". veruit >8,- overtroffen kan worden met nieuwe produkties. Michael: „Wij hebben de laatste hand gelegd aan die nieuwe Wham-elpee. De titel wordt: ..Make it big", en de plaat is werkelijk een heel stuk beter dan de vorige. Het zal veel mensen verrassen. De muziek is pakkender geworden". Als omzetversnellers zijn zowel de Wham-hit Wake me up en Michaels solo-single Careless Whisper aan het elpee-repertoire toegevoegd. Minder dan voorheen ligt de inspira tie in Amerikaanse Rap en Soul. Het heeft Wham overigens een vol jaar gekost om in de States naam te vestigen. „Met de vorige langspeler is dat niet- gelukt. We .zijn er drie of vier keer naartoe geweest om te werken aan de doorbraak. Nu is dat eindelijk wel gelukt met „Wake me up". Het is zaak dat succes uit te bouwen en een vervolg te bieden met platen en optre dens". A merikaans De produktie van de laatste video was al een bijna puur-Amerikaanse Vrijdag 28 september In café De Blaauwe Steen in Goes treedt morgen, vrijdag, de Zeeuwse vrouwenband 'Deux Pièce' op. De groep speelt een mengelmoes van rock and roll en underground. Het optreden be- rint om 22.00 uur. Zaterdag 29 september De uit Amsterdam afkomstige zevenmansformatie 'Idiot Sa vant' treedt zaterdag in het ka der van een dag voor de vrouw onder de titel 'Femme fatale' op in 't Beest in Goes. De muzikan ten brengen een speciaal soort dansmuziek variërend van dis cotheekgeluid tot circussfeer. De band 'Mo' is zaterdag te zien en te horen in jeugdsoos Brogum in Zierikzee. Het concert begint om 21.30 uur. De 'Mo' maakt muziek, waarin verschillende stijlen zich vereniging. Dat komt doordat een aantal leden van de groep een .conservatoriumoplei ding dus klassiek) heeft geno ten en de muziekvoorkeuren bin- de 'Mo' lopen nogal uiteen. Zondag 30 september In de serie 'Hard-rock uit Neder land' speelt zondag in The Ca vern aan de Beddewijkstraat in Middelburg de formatie 'Ven geance'. Het optreden begint om 15.30 uur. de zaal is open vanaf 15.00 uur. aangelegenheid. „Wij hebben in de States audities gehouden om twee bij uitstek geschikte meisjes te vinden voor Careless Whisper. Daar zijn Lisa en Madclyn uit de bus gekomen voor respectievelijk de rol van liet jongere en het wat oudere meisje in de video film. Het is de tot dusverre allerbeste videoclip geworden die ik heb mee gemaakt en vreselijk belangrijk voor het uiteindelijke succes. Zonder die clips op televisie zou Wham op dit moment niet zijn wat het nu is. Al blijft het een feit dat je pas echt aan de top kunt staan als je live-optre dens klasse hebben". Wat die concerten betreft kan George Michael meedelen dat een aangepaste theatershow in voorbereiding is. „In grote lijnen hetzelfde als bij onze vorige tournee, dat wil zeggen: een 13-mansbegeleidingsband en video projecties op de bühne. Met de precie ze shows zijn Andrew en ik nog bezig. Of dat allemaal nog steeds kan met de huidige drukte? Het moet gewoon, want wil je werkelijk iets bereiken, dan is het nodig overal zelf de hand in te hebben. We besluiten zelf wat er allemaal te gebeuren staat". De Wham-trip moet het duo medio december in Engeland brengen, me dio januari, februari in Amerika, mo gelijk Australië en Japan, om vervol gens in het voorjaar het Europese vasteland aan te doen „Met zeker een optreden in Nederland, waar we nog nooit eerder gespeeld hebben". Bram Vermeulen en Edward Wahr. Advertentiei De toernee van de Fe deratie Cultureel Jongerenpaspoort doet dinsdag 9 oktober Mid delburg aan. De keus is dit jaar gevallen op Bram Vermeulen en Ed ward Wahr en de zange res Fay Lovski met haar band. De artiesten zijn te zien en te horen in de Stadsschouwburg. De bedoeling van de toernee is meer bekend heid te geven aan het cultureel jongerenpas poort. Bram Vermeulen en Edward Wahr bren gen 'Het Leven'. Beiden gaan ervan uit dat mu ziek theater is, waarbij mensen, de instrumen ten en de actie het decor vormen. Gezongen woorden aan een piano tussen de trommels Bram Vermeulen zit achter de piano en Ed ward Wahr bespeelt het slagwerk, dat zes meter lang is. Fay Lovski heeft inmiddels een eigen plaats veroverd in de Nederlandse popwereld. Haar elpee 'Confetti' is met een Edison be kroond. Zij heeft inmid dels nieuw materiaal ge schreven. Binnenkort komt er een single uit, daarna een elpee. HYPOTII EEK RENTE Rentedaling RPS Hypotheken van 8,2% naar In Rotterdam barst het komende weekeinde het jaarlijkse jazzfesti val los. Vele tientallen orkesten zijn dan te zien in zo'n tachtig kroegen, in de Doelen en de Harbour Jazzclub. Er rijdt een jazztram door Rotterdam voor de 'verbindingen'. De organisa tie van het jazzgebeuren is in handen van de bierbrouwerij Heineken. Vandaag, donderdag en vrijdag spe len in ongeveer tachtig café's in het centrum van Rotterdam en omliggen de wijken allerlei jazzorkesten, varië rend van dixieland tot moderne jazz. Vrijdagavond en zaterdagmiddag ne men streetparade-orkesten bezit van het centrum. In totaal nemen onge veer vijftien bands deel aan dit gebeu ren. Het hoogtepunt van het festival moet worden de Jazz-Night in de Doelen. Het programma op vier podia begint om 20.00 uur en duurt tot vier uur 's nachts. Dezelfde avond wordt in de Harbour Jazzclub een programma gepresenteerd, dat eveneens van acht uur tot vier uur 's nachts zal duren. Hier kunnen vooral de liefhebbers van jazz-oude-stijl terecht. Voor het eerst in de geschiedenis van het Heineken- festival maakt een jazzconcert in de Laurenskerk deel uit van het pro gramma. Dit concert sluit het festival zondagmiddag af. Aan dit op traditio nele. sprituele jazzmuziek gebaseerde concert werkt onder anderen mee de zangeres Ellyna Tatum. dat niet zou doen vermoeden - een échte lp geworden en geen verzame ling hitjes; een plaat die geraffineerd Deze rente is voor 2 jaar vast (werkelijke |aarrente 8,20%). De rente voor 5 jaar vast is nu j 8,4% (werkelijke jaarrente 8,85%) en voor 7 jaar vast 8,6% j (werkelijke jaarrente 9,07%). Wilt u meer weten over een RPS Hypotheek, bel dan 020-5918011 of haal de folders j op het postkantoor, ill Ondanks het feit dat 'Diamond life' de eerste lp van de Britse groep Sade is zal de naam voor velen al niet meer onbekend klinken. Blikvanger is de van origine Nigeriaanse Sade Adu. die met haar net-niet-zuivere stem 'Love is king' en 'When am I going lot make a living' reeds naar landelijke bekendheid zong. 'Smooth operator' lijkt het succes van de formule te gaan onderstrepen. Het nummer is typerend voor het jazzy-latinachtige materiaal op 'Dia mond life'. Nieuw zijn deze ingrediënten natuur lijk niet. maar Sade weet er toch een smakelijke cocktail van te maken. Dat komt vooral door de zeer ont spannen sfeer die vrijwel de hele lp lang volgehouden wordt. Dat riekt naar vrijblijvendheid, maar is een grotere verdienste dan het lijkt. Mede door het feit dat de nummers door het koppel Adu/Matthewman buitenge woon handig in elkaar gedraaid zijn klinkt de muziek van Sade tegelijk vertrouwd en toch net weer anders. 'Diamond life' is - hoewel het succes De Nigeriaanse Sade Adu. i en bij vlagen zelfs 'chic' klinkt. Dat komt, dan mogelijkook door de uitge kiende produktie van Robert Millar De keuze voor een mix van jazz- en latinmuziek met een vleugje soul is een duidelijke keuze, die toevallig het tij en - minder toevallig - het uiterlijk van miss Adu mee heeft. Een echt goede zangeres is ze niet. hoewel het resultaat er meestal mee door kan. In 'Frankie's first affair' en 'Sally' is te horen hoe het niet moet: de nummers stellen te hoge eisen aan Sade Adu's vocale mogelijkheden. Dat de groep ondanks alle op- en aanmerkingen zonder al teveel kleerscheuren de eindstreep haalt is vooral te danken aan het totaalbeeld dat 'Diamond life' oplevert. Het is - zoals men wel zegt - méér dan de som van de afzonderlijke factoren Nu dit soort muziek de laatste tijd weer duidelijk opgang doet is het afwachten hoe een groep als Sade zich staande houdt. Eén aardige lp heeft het in ieder geval al opgeleverd. H.J.K Sade - 'Diamond life' (Epic EPC 26044). De Hoofdstad Operette geeft vrijdagavond in de Prins van Oranje tc Goes een voorstelling van 'Die Lustige Witwe'. de bekende operette van Franz Lehar (20.00 uuri. De voorstelling is ook zaterdag 6 oktober te zien in het Zuidlandtheater te Terneuzen 120.00 uuri De Hoofdstad Operette, die dit jaar haar 40-jarig jubileum viert en daarmee het oudste beroepsgezel schap van Nederland is. koos voor 'Die Lustige Witwe' omdat deze operette een goed voorbeeld is uit de zogenaamde 'gouden periode' van de Weense operette. Niet alleen heeft deze operette een verhaal met veel humor, de melodieën zijn wereldberoemd geworden door de prachtige muziek. Uitvoerenden zijn Jan Handerson als Danilo, Marga de Boer als de Lustige Witwe, Ton Hofman of Aad Jans als Camille de Rosillon en Germaine Compier als Valencienne. Daar naast worden rollen vertolkt door Jacco van Renesse, Anita Heins. Antoni Wink, Lily Loerkens. Nora Zoon. Johan van der Zalm en Henk Boelhouwers. De regie is in handen van Alexander Pichler. Gerhard Senft tekent voor de choreografie. De cabaret'theatergroep Purper opent zaterdag het cultureel programma van de gemeente Kapelle met een voorstelling van 'Purper 3' in de Vroone te Kapelle (20.00 uur). 'Purper 3' is tevens te zien zaterdag 27 oktober in De Halle te Axel. (20.00 uur). 'Purper 3' is zoals de titel al aangeeft het derde progTamma van Purper, waarin de groep met behoud van haar eigen identiteit nieuwe paden in het theater maken inslaat. Het handelsmerk van Purper, de zang, wordt daarbij wel in ere gehouden. Een op het eerste gezicht onsamenhangend aantal voordrachten, blijkt in de praktijk een voorstelling vol met elkaar snel opvolgende absurditeiten te zijn Purper bestaat uit Erik Brey, Haye van der Heyden. Toine van Benthem, Adelheid Roosen, en Willem Bulcher. Toneeladviezen kwamen van regisseurs Lex de Regt, Peter Oosthoek en Gerard Thoolen. Het strijkersensemble I Nuovi Virtuosi di Roma concerteert zaterdagavond in De Stoelemat te Bergen op Zoom (20.15 uur). I Virtuosi di Roma. in 1949 opgericht door de legenda risch Maestro Renato Fasano op het Collegium Musi cus in Roma, waren de eerste die het Italiaanse barokrepertoire en vooral de muziek van Antonio Vivaldi wereldbekend maakten. Onder Renato Fasano werden concerten gegeven over de hele wereld. Na het overlijden van Fasano in 1979 werd de leiding van het ensemble overgenomen door de eerste violist en 'nuovi' aan de naam toegevoegd. Het strijkersensemble werkt steeds samen met internationaal gerenommeerde so listen. Tijdens de toernee door West-Duitsland ihet concert in Bergen op Zoom als enige plaats in Neder land vormt de afsluiting daarvan) zijn als solisten aangetrokken Rocco Filippini, die de beroemde Stradi varius-cello 'Gore-Booth' uit 1710 bespeelt, Angelo Stefanato die de viool van de bouwer G. B, Guadagnini uit 1771 zal bespelen en violist Pavel Vernikow. Het huidige repertoire van I Nuovi Virtuosi di Roma omvat de beroemdste Italiaanse barokmuziek en tevens werken uit latere eeuwen. Het concertprogramma vermeldt werken van Arcangelo Corelli. Giuseppe Tartim en Antonio Vivaldi. Idiol Savant Het jongerencentrum 't Beest in Goes heeft voor vrijdagavond en zaterdag een programma samenge steld dat in het teken staat van 'Femme Fatale'. De activiteiten, die mogelijk werden door subsidies van de stuurgroep emancipatie van hel ministerie van WVC, zijn overigens niet alleen bedoeld voor vrou wen. Vrijdagavond wordt begonnen met de vertoning van de film 'Het meisje met het rode haar' (20.30 uuri van Ben Verbong met in de hoofdrol Renee Soutendijk. Zij speelt de rol van de verzetsstrijdster Hannie Schaft, die zich van een wat teruggetrokken, verlegen meisjes tot een harde verzetsvrouw ontwikkelt Na een rpodeshow zaterdagmiddag geert Irene Steven- se vanaf 16.00 uur een mime-optreden Voor 22 00 uur zijn er optredens gepland van Diana Ozon en Idiot Savant. De dichteres Diana Ozon, (in 1959 in Amsterdam geboren) heeft reeds zeven poëzie- en prozabundels op haar naam staan. Zij trad op in enkele Nederlandse speelfilms en video's. Haar inspira tie haalt zij uit haar reizen Diana Ozon draagt het werk voor zoals onder anderen Jules Deelder en Bart Chabot. Idiot Savant, met een Amerikaanse zangeres/toetsenis- te, een Nederlandse blazerssectie en violiste, ontstond op het Welt Klang Festival toen Andy Tune van de New Yorkse bloods en Leroi Pink van The Bitch Band uit Hamburg gingen samenwerken De organisten Jos Verpoorten en Leen de Broekert geven zaterdag een 'dubbelconcert' in de Middelburg se Oostkerk (20.00 uur). Het programma is gewijd aan werken van De Grigny en J S Bach Verpoorten speelt onder meer Bachs vijfde Triosonate en de Fantasia en fuga in g-klein. De Broekert voert het tiendelige Gloria uit de Orgelmis van De Grigny 11672-1730) uit. Beide musici zijn als docent verbonden aan de Zeeuwse muziekschool. Het dubbelconcert wordt georganiseerd door de werkgroep Muziek van het koninklijk Zeeuws genootschap der wetenschappen. 'Hans. het leven voor de dood' van Louis van Gasteren. De cellist Ernst Reyseger treedt zondagmiddag in het kader van de serie Nieuwe Muziek-concerten op m Filmtheater Meccano in Middelburg (16.30 uur). Emst Reyseger, wiens cellospel vooral ritmisch is en overeen komsten, kent met de free-funk, speelt behalve solo ook in groepen als ICP. Leo Cuypers Brullband en vormt duo's met Han Bennink. Greetje Bijma en Wolter Wierbos. Woensdagavond treedt Marjol Flore op in het Zuidlandtheater te Terneuzen met een liedjesprogram ma (20.00 uur). Tijdens de avond zal haar eerste langspeelplaat 'Singing from the heart' worden gepre senteerd. Robert Long treedt dinsdagavond in de Middelburg se Schouwburg op met zijn nieuwe theaterprogramma 'Solo' (20 00 uur). Het combo, bestaande uit Koos Mark (comboleider en vleugel). Harry Sibum igitareni. Rob van Stiphout tblaasinstrumenten) en Willem Vóórhaar islagwerk) verzorgt de muzikale begeleiding. Het Filmtheater Meccano in Middelburg heeft de film 'Oblomov' van Nikita Mikhalov wegens de grote belangstelling geprolongeerd. De film, naar de roman van Ivan A Gontsjarov. is te zien vanaf vanavond, donderdag, tot en met zondagavond (De aanvangstij den zijn 20 30 uur) Maandagavond is in Meccano de film 'Hans. het leven voor de dood' van Louis van Gasteren te zien (20.30 uuri Van Gasteren heeft door middel van interviews met de naaste betrokkenen, weergegeven wie Hans van Sweeden was Na zijn vrijwillige afscheid van het leven liet deze bohemien van het Leidseplein een leegte achter bij vrienden i Simon Vinkenoog. Jan Cremer. Maxim Hamel. Shi- reen Strooker. Louis Andriessem Dinsdag- en woensdagavond draalt de film 'Cria Cuervos' van Carlos Saura met in de hoofdrollen Geraldine Chaplin en Ana Torent (20.30 uur). Het is het verhaal van een negenjarig meisje dat van jongs af aan vertrouwd is met de dood en ook probeert de dood naar haar hand te zetten. Het Filmhuis Zuidland vertoont vanavond, donder dag in het Zuidlandtheater te Terneuzen de film 'Prenom Carmen' van Jean-Luc Godard (20.00 uur). 'Prenom Carmen' met in de hoofdrol Maruschka Detmers. gaat over de moderne Carmen, die er zelfs niet voor terugdeinst om een bankoverval te plegen Het Alhambratheater te Vlissingen vertoont woens dagavond de ZVU-film 'Dans la ville blanche' van Alain Tanner 120.00 uur). Bruno Ganz speelt de rol van de zeeman Paul. die als hij gaat passagieren in Lissabon, het besluit neemt om een punt te zetten achter het leven zoals hij dat tot nu toe heeft geleefd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 9