eeuwse topclub staat oor het grote debuut IN DE AANVAL STERK WAPEN DE STERRE Mytilus hield selectie bij de dames op peil Bob Kats is na twee jaar terug in team van EVVC COMPETITIE INDELINGEN VOLLEY BAL \IETER HAMELINK: SPELER EN COACH Dames voor het eerst zonder Tiny de Witte an Schut: wennen aan het hoge tempo PZC/sport l'LST Het ideaal van trainer Jo Everaert zal waarschijnlijk nooit te verwezenlijken zijn. spelers Voor Pieter Hamelink zeker >wel met de heren als met de dames komt de volleybalclub Morres uit Hulst dit jaar uit in Stgmaa'S'vwi^n'lSjf1met mee" eerste divisie en meer dan ooit was er binnen de selecties behoefte aan een degelijke honderd beesten. jorbereiding op de competitie. Maar Jo Everaert wordt in zijn ambities ongetwijfeld Ik ®ta ,s m0I'ge"s ora zes uur °P om honderdtwintig koeien te melken' iremd door het grote gemis aan trainingen. Vijf van de acht spelers uit het herenteam vertelt hij „En een dag duurt voor mij uderen bijvoorbeeld buiten Hulst en zijn daardoor in de week niet beschikbaar. zo ongeveer tot zeven uur ik kan hooguit de woensdagavond en de vrij- BEveraert krijgt zijn spelers één keer van die twee zonder twijfel de meeste dat het zo snel zou gaan moet Pieter dagavond vry maken om een paar uur de week bij elkaar op de vrijdag- ervaring. De 30-jarige veehouder uit Hamelink achteraf bekennen. „Ik te trainen". jnd. Dat is verre van ideaal, omdat het grensplaatsje Overslag begon zijn was er zelf een beetje vanuit gegaan oaarnaast speelt het probleem dat rres een dag later alweer competi- carrière bij Voorwaarts, speelde ver- dat we geen topper waren in de Morres geen geschikte coach kan moet spelen, Desondanks deden volgens een paar jaar in België en is tweede divisie. Maar we kwamen vinden voor de wedstrijden. Jan ^^oral ook de heren in de afgelopen inmiddels al aan zijn zevende seizoen bijna spelenderwijs bovenaan, om- schut verliet de club vier jaar gele- Wjee jaar van zich spreken. Razend- bij Morres toe. dat alle andere kanshebbers het niet ,jen eil werfj COach van De Sterre. Hij n de onbetwiste Zeeuwse top- De acht geselecteerden van het vol konden houden. Thuis hebben we iiet een jonge selectie achter die nog e korte tijd op vanuit de derde Zeeuws-Vlaamse team hebben zich in zelfs tot in de voorlaatste wedstrijd ;n volle groei was en sinds die tijd Vorig jaar zette Morris de de afgelopen maanden stuk voor stuk alles gewonnen". naar zjjn t0p is geklommen. Pieter oon op het werk. gerealiseerd dat ze een ongekend Vier wedstrijden voor het einde was Hamelink: „De coach die wij nodig de overgang van Morres al een feit en hebben moet onzettend veel verstand vanaf dat moment drong de vraag hcbbcn van volleybal en hij moet runner-up uit Hulst diende zich n als een volslagen nieuwkomer in eerste divisie en maakt daar deze vallige optredens, hoewel het vorig zich op waar het team verder nog toe bovendien bereid zijn om er veel tijd sk zijn debuut. Het is volgens velen jaar een ijzersterke indruk maakte, in staat is. Meer trainen was in elk in le steken. Zo iemand is er in heel zware competitie tegemoet gaan. Morris staat bekend om zijn wissel- thoogste niveau dat er voor Morres weggelegd. Temeer omdat het team jarenlang zonder coach naar de idstrijden gaat. Jo Everaert heeft op terdag immers zijn handen vol aan damesteam en moet zich beper- :n tot het trainen van de heren, coaching komt voor rekening van udo de Beule en Pieter Hamelink: ee routiniers die al vele jaren tot de horen. Pieter Hamelink heeft „We hadden geen van allen v acht geval niet haalbaar voor de meeste omgeving niet te vinden. Wc heb ben ons dan ook maar neergelegd bij het enige alternatief: zelf coachen". Dat houdt overigens ook in dat de nieuwe vondsten spaarzaam zijn. Morres heeft zich de laatste weken weliswaar op een ander systeem ge richt, maar de uitvoering is nog lang met perfect. „We komen wel eens iets nieuws te weten van Michel Everaert". legt Pie ter Hamelink uit. „Hij heeft getraind het raert onvermijdelijk ge eerst na vele jaren moet worden. „We zullen het van Tiny de Witte en Morres bij de dames de op moeten vangen bin- deed het uitstekend, competitie in zonder Ti- nen ny de Witte. De aan- groep' voerster heeft afscheid genomen na het eerste seizoen op hoog niveau: Morres maakte immers aardig in geslaagd zijn. eerste divisie en reikte speeld. naar een positie in de Als aanloop middenmoot. Morres onder i de Theye de plaats in met de nationale jeugdploeg daar profiteren wij ook als club van. Voor de rest houdt Jo Everaert ons voort- bestaande Het is dan ook te ver- durend voor dat de basisprincipes van realiseerde de wachten dat het dames- het volleybal het allerbelangrijkst trainer uit Hulst zich. team zich vrijwel zeker zijn. Ik heb bijvoorbeeld wel ploegen op hetzelfde peil als vo- gezien die de mooiste combinaties .Ik denk dat we daar rig jaar kan bewegen. konden spelen, maar die moeite had- De selectie waaruit Jo den om een bal te stoppen", orig jaar bij de dames We hebben in de voorbe- Everaert zijn team sa- De heren van Morres gaan zaterdag al de doorbraak naar de reiding al zeer sterk ge- menstelt ziet er als de competitie in met een Ihuiswed- volgt uit: Maria de Reg- strijd tegen VCS uit Schiedam. De speelde ter. Elly de Theije. Jose selectie bestaat uit de volgende spe- ïeer en- de Theije. Jolanda van Iers: Guido de Beule. Piet Hamelink, kele toernooien en trad Esbroek, Jvarin Mang- William Taalman. Ronald Reunis, Ro- Het vertrek van de ge- het aan tegen sterke routineerde spelverdeel- Belgische tegenstan- en Marleen ster was voor Jo Eve- ders. Daarbij nam Elly ver. Denise Broekman nald van Eerdenburg, Kees Jan van an de Vij- Haelst, Michel Everaert en Martin Roodzand dit jaar overgekomen van Attack i. .Ij ONDERDAG 27 SEPTEMBER 1984 VLISSINGEN Aan de top van het Zeeuwse volleybal zullen de twee teams van Morres uit Hulst zich in de competitie meten met enkele jevreesde tegenstanders in de eer ste divisie. De jarenlange arbeid tan trainer Jo Everaert heeft ook in het afgelopen seizoen weer tot essen geleid. Voor Zeeland staat de club Morres dus nog altijd een eenzame hoogte. De heren en dames van Morres gaan in het aanstaande weekeinde start met thuiswedstrijden. De overige Zeeuwse teams beginnen taterdag ook aan de competitie en kijken op deze pagina vooruit naar ie eerste wedstrijden. De voorbeschouwingen zijn van sportredacteur Frits Bakker en volleybalmedewerker Bert Peene. Foto's van Camile Schelstraete en Lex de Meester. -ülS^ugjj frainer Jan Schut rechtss in de voorbereiding met een van zijn nieuwe aanwinsten: Egbert Versprille. AXEL De Sterre staat voor de moeilijke opgave de uitstekende prestatie van het vorig seizoen min stens te evenaren. Na een verrassend sterk optreden in de derde divisie F eindigde de ploeg van trainer Jan Schut tenslotte overtuigend als twee de, waarna de successenreeks pas in de nacompetitie werd afgebroken. Dit jaar dus geen tweede-divisiede buut van De Sterre, maar een herkan sing in 3F. Jan Schut wil echter voorlopig nog niets horen van het evenaren of zelfs overtreffen van de prestaties van vorig jaar. „Ten eerste moeten we Wulfried Roeland en Frank de Bock missen, die naar het tweede zijn gegaan, omdat ze de tijd niet meer konden vrijmaken om aan het intensieve voorbereidingspro gramma mee te doen. Verder zal het nog een tijdje duren voordat Frank Oudenaerde, een van onze hoofdblok- keerders, weer speelklaar is. Hij on dervindt nog steeds hinder van een oude knieblessure. Dat betekent dat we met een vernieuwde selectie aan de competitie beginnen en dat heeft nog duidelijke gevolgen voor onze spelvastheid". „Tenslotte is een tweede seizoen in een hogere competitie altijd zwaarder dan het eerste jaar", verwacht Schut. „Vooral omdat iedere tegenstander graag van ons wil winnen. Wij waren vorig jaar immers een van de kam pioenskandidaten. daarom willen we voorlopig alleen maar proberen een goede middenmoter te zijn" Weliswaar vertrokken er twee belang rijke spelers naar de reserves, daar tegenover staat de overschrijving van Herman de Ruiter (Scheldesport) en Egbert Versprille (Kikkers) Vooral Versprille kan. volgens Jan Schut. e belangrijke aanwinst worden. zullen nog meer dan vorig jaar het accent leggen op het snel terugpak ken van de opslag. Daartoe beschik ken we over meer variatiemogelijkhe den dan vorig jaar en een aanvaller als Egbert Versprille kan daarin een be langrijke rol gaan spelen". Ook de systeemwijziging die Schut heeft doorgevoerd is te verklaren vanuit het voornemen dit jaar aanvallender te gaan spelen. De Sterre zal voortaan met niet meer dan één spelverdeler uitkomen en vijf aanvallers. Egbert Versprille zelfheeft intussen de indruk al aardig aan zijn nieuwe team gewend te zijn „Het was in het begin wel even wennen aan het hogere tempo en aan wat er verdedi gend van je wordt gevraagd, maar anderzijds was ik bij Kikkers als middenblokkeerder al gewend veel werk te verzetten. Dus de aanpassing kon toch nog vrij vlug verlopen. Bo vendien ben ik erg goed opgevangen door de jongens." De Sterre zal het, zeker in de eerste fase van de competitie, vooral moeten hebben van een snelle, gevarieerde aanval, want verdedigend schort er nog wel het een en ander aan. „In het achterveld zijn we nog niet beweeglijk genoeg", weet Jan Schut, „terwijl ons blok ook wat minder zal zijn zolang Frank de Bock niet terug is. Daarom zullen we gewoon moeten proberen de tegenstander niet aan aanvallen toe te laten komen" De selectie van De Sterre bestaat uit Jos de Clerk, Jan Schut. Lon Statujev, Rob Lammers, Koen Bonte, Enom Hofmann, Egbert Versprille, Herman de Ruiter en Frank Oudenaerde. Bob Kats geeft uitleg tijdens de training van EVVC. OOK AANWINSTEN VAN MYTILUS VLISSINGEN Bob Kats terug in het nationale volleybal: dat was het opzienbarende nieuws voor het Vlissingse EVVC aan het begin van de nieuwe competitie. Nadat hij aan het eind van het seizoen '79-'80 besloot het landelijke volleybal vaarwel te zeggen en in het district bij de reserves aan zijn nadagen als actief volleyballer le beginnen, heeft Kats nu het verrassende besluit genomen zich toch weer beschikbaar te stellen voor EWC 1. De Vlissingers maken hun rentree in de derde divisie F. „Twee jaar terug, toen het eerste uit de derde divisie degradeerde, was al duidelijk dat het een speler nodig had die dezelfde functie kan vervul len als Jan Schut bij De Sterre: iemand met routine en overzicht. Ook vorig jaar deed dat gemis zich voelen, al werden we toen wel over tuigend kampioen. Toen die speler nergens te vinden bleek, ben ik er zelf maar weer ingestapt", vertelt de man in wiens persoon mogelijk straks weer iets van de gloriejaren van de Vlissingse vereniging in het veld te vinden zal zijn. Bob Kats ziet zichzelf als een speler die met zijn routine op de juiste momenten rust en overleg in het spel kan brengen én die ook zijn mond durft opendoen als dat nodig is. „Maar", voegt hij er aan toe. „minstens zo belangrijk vind ik de komst van Peter Verburg en Martin Burger. Vooral Peter Verburg, die in mijn ogen een echte all-roundspeler is, moet met zijn sterke pass en zijn actieradius in de verdediging een geweldige stimulans kunnen wor den voor de anderen. Verdedigen is nooit ons sterkste punt geweest, maar met Verburg erbij heb ik er alle vertrouwen in dat dat manco een eind verholpen is. Martin Bur ger zie ik vooral als hoofdblokkeer- der. Met zijn lengte kan hij precies de man zijn om samen met Ger Keijer. Pim van Soelen en Jurnen Bakker ons blok beter te maken dan het vong jaar was." Kats benadrukt overigens, dat hij of EVVC geen moment aan de twee Mytilusspelers 'getrokken' heeft. „Ër is van tevoren overleg geweest met Klaas Sijp" De komst van het voormalige Myti- lus-duo en de rentree van Kats zelf betekent wel, dat er twee oudge dienden moesten afvallen. Kats: „Met zo'n uitgebreide selectie ver wacht ik dat iedere speler min stens twee keer per week traint. Voor Sjaak Caljouw en Marco Stof fer bleek dat een probleem, dus die hebben een stapje terug gedaan". Behalve de al genoemde Keijzer. Van Soelen en Bakker bleven Bas Christiaanse, Henk van Doesem en Gaby Mercera van het kampioens team over. Aan voorspellingen wil Bob Kats zich liever nog niet wagen „Het is nog te vroeg daarvoor We hebben om te beginnen niet zo'n uitgebreid oefenprogramma gehad en boven dien is onze competitiestart beslist zwaar. Eerst komt de nummer drie van vorig jaar. Van Zandvoort. naar Vlissingen en de tweede week moe ten we naar De Sterre, dat vorig jaar bijna kampioen van die derde divi sie werd. Maar daarna kunnen we rustig beginnen ons plan te trekken De groep is bijzonder gemotiveerd en iedere tegenstander kan dan ook op een warm onthaal rekenen". TRAINERSWISSEL BIJ EVVC VLISSINGEN De twee damesteams die Zeeland dit jaar vertegen woordigen in de derde divisie F, Mytilus (Goes) en EVVC (Vlissingen), zijn de zomerstop vrijwel ongewijzigd doorgekomen. De Goese selectie werd alleen afgeslankt van negen naar acht speelsters en bij EVVC kwam tweedeteamspeelster Heidi Menheere het eerste versterken. Trainer Leen Schuller droeg zijn functie over aan Chris de Witte. Zo stormachtig als de ontwikkelin- een moeilijk te kloppen tegenstan- gen in het herenkamp waren - in één der voor iedere derde divisionist. En jaar tijds raakte Mytilus maar liefst wat die moeite met een sneller veertien promotieklasspelers kwijt speltype betreft: wie speelt dat nu aan andere verenigingen - zo rustig in 3F? Voor zover ik op dit moment was de aanloop bij de dames. De kan bekijken alleen AKS. We heb- enige wijziging die de damestop ben tot nu toe één toernooi ge- onderging. was het afscheid van speeld, in Noord-Holland, en wat ik Anneke Pieterse, die voortaan haar daar heb gezien, heeft mij niet ont- gezin de voorkeur geeft boven Myti- moedigd Het zal alleen belangrijk lus 1. zijn hoe we de eerste paar wedstnj- Dat betekent dus dat het Goese den doorkomen. Vorig jaar startten publiek het team ziet aantreden we verrassend goed en dat heeft het met de spelverdeelsters Jouk Vis- verloop van de hele verdere compe- ser, Els de Blaey en Nel Kastelein titie beïnvloed. Gaat het dit keer en de aanvalsters Elvira Adnaanse, wat minder, dan heeft dat mis- Carolien Belser. Marja Geelhoed, Herma Engelkens Zweden. schien ook weer gevolgen voor de Marjan van rest van het seizoen, maar dat zien we dan wel weer. Voorlopig gaan we In de onderste regionen van de weer vol goede moed aan de slag." vereniging stond nog niemand klaar om door te stomen naar het eerste, dus we waren wel gedwon gen met het team van vorig jaar Bij de dames van EVVC vond er door te gaan," verklaart trainer een trainerswissel plaats. Leen Klaas Sijp Mede daarom vindt hij Schuller, de man die EVVC vorig het eigenlijk niet eens zo'n slechte jaar naar het kampioenschap leid- EVVC zaak dat de reserves gedegradeerd naar de eerste klas. „Je kunt wat beter adspiranten inpassen in de, gaf aan het eind van dat seizoen te kennen niet langer te willen aanblijven en uiteindelijk vond dc een team dat rustig meedraait op Vlissingse vereniging in Chris de i wat lager niveau, dan in een Witte een capabele opvolger. Met ploeg die in de promotieklas vecht tegen degradatie." In de korte voorbereiding die Myti- De Witte heeft EVVC opnieuw een trainer in huis gehaald die weet wat succes is. Een aantal jaren lus had - „wij zijn nu eenmaal geen geleden nam hij de begeleiding op team voor toernooien' - bleek de zich van de Athanatos-heren en die Goese selectie ook in het spel nog hetzelfde gezicht te vertonen: moei te met snel spelende tegenstanders, nooit ontmoedigd door een achter stand. hoe groot ook. „Dat is nog steeds een van onze sterkste punten: we geven ons werkelijk pas bij het laatste fluitsig naal gewonnen. Dat maakt Mytilus loodste hij in éen keer tweede klas afdeling via de eerste naar de promotieklas. Hij is nu alweer bijna twee jaar uit Kloos- terzande weg. „Ik was daar aanvankelijk trainer, speler en aanvoerder en die combi natie bleek op den duur moeilijkhe den op te leveren. Als spelende trainer maak je net zo goed fouten als de anderen en die werden me tenslotte voor de voeten gegooid bij wissels en in time-outs. Daarom heb ik eerst het aanvoerderschap over gedragen en later ook de beide andere functies." Daarna beperkte hij zich tot het begeleiden van wat adspiranten- teams. totdat EWC aanklopte met het verzoek trainer te worden. Waar de meeste speelsters twee jaar terug al een keer op landelijk niveau speelden, is het avontuur dat wacht voor De Witte echter volstrekt nieuw. „Ik kan daarom ook alleen beloven dat we gaan spelen om erin te blijven, maar dat zegt natuurlijk iedere trainer." In het veld is de hand van de nieuwe trainer al goed merkbaar Vanaf het moment dat hij bij EWC begon, is hij met zijn dames overgestapt van het 3-2-1-systeem op 3-1-2. een ver- dedigender opstelling dus. „Volgens mij begint succes bij een goede verdediging. Verder moet je natuur lijk een moeilijke opslag hebben en dan komt de rest vanzelf wel. Aan aanvallen heeft Schuller in de afge lopen jaren genoeg aandacht be steed. daarom concentreer ik me tijdens de trainingen wat meer op de afweer. De speelsters moeten alleen nog afleren blind te slaan. Het niet gericht aanvallen is een van de negatieve gevolgen van de geringe tegenstand die de Zeeuwse kampioen vorig jaar in het district ondervond. Daardoor ook begint EWC in feite met een achterstand het team is het niet meer gewend te knokken. Een ander obstakel dat Chris de Witte uit de weg te ruimen heeft, is het gebrek aan zelfvertrou wen dat EWC al jaren kwelt. De EVVC-seleclie bestaat uit de volgende speelsters: Heidi Menhee re. Monique Schreurs. Jeanine en Annemiek Verhulst, Els Begijn, José Swen, Cindy Jobse en Wilma van Boven. VLISSINGEN De indelingen van de competitie zijn als volgt: le divisie B dames: Van Santen'Haag, Den Haag. Morres II. Hulst, DVO, Oud-Beijer- land Oikos. Roermond: v Winden/B, Ber- kel; Sarto/Pellikaan. Tilburg; Pancratiusb. VCH 2, Heerlen, DOS, Schoonhoven: Bre- vok/ABC. Breda. StarliftvVbg 2. Voorburg; Geevers P&P. Schaesberg; Celona/VCE, Boxmeer. Ie divisie B heren: Kalinko, Scheveningen; MorresH, Hulst; Udenhout, Udenhout. SOS/'OPC, Utrecht: Hamilton'G, Geldrop. Broleco VI. Vlaardingen. TielnstraN. Nij megen, DOS, Schoonhoven; vc Krimpen. Krimpen ad IJssel; Polaris. Helmond. VCS. Schiedam. Geevers P&P, Schaesberg. 3e divisie F dames: De Zebra's, Ouden bosch. EVVC, Vlissingen. Udenhout, Uden hout. AKS. Breda; v Tartwijk VCH. Schijn- del, Sarto Pellikaan 2. Tilburg; Soetelieve/ DB, Den Bosch. Karanoi. Eindhoven Bre- vok.ABC3, Breda. Satumus de Molen. Uden, Symmachla, Roosendaal; Mytilus. Goes 3e divisie F heren: Odulphus 2, Tilburg, EVVC. Vlissingen; Wevoc. Westerhoven, IKS'72. Breda. v. Tartwijk'VCH. Schfjndel, Sarto/Pellikaan 2. Tilburg: Voko. Ooster hout; Sic Pugno. Bergen op Zoom, Ovoco. Oss, De Sterre, Axel; v. Zandvoort/ER, Vlijmen; Verbunt WC 2, Vught. Promotieklas dames; Savok. Marathon; Dynamo '70, Kikkers. EVVC 2: Voorwaarts. Morres H 2, SC Mor res; Even Kijken, De Sterre, Athanatos Promotieklas heren: Mytilus, EWC 2; Dynamo '70, Schelde sport; Verdegem; IJVC. Even Kijken, Myti lus 2. Kikkers Morres H. 2. Bok Dames le klas: Mytilus 2. Marathon 2; Ardito; IJVC. Mara thon3. De Klomp, Athanatos 2. Bok, Sa vok 2: EWC 3; Voorwaarts 2. Heren le klas: Athanatos, Sgravo. Attack. Savok De Sterre 2: EVVC 3. CVC, De Polder. Ardito; Dynamo '70 2; Voorwaarts Dames 2e klas A: Dynamo '70 2; Marathon 4, Mytilus 3, Sgra vo; Wiska, Marathon 5, Ardito 2, Ardito 3 Heren 2e klas A: Mytilus 3; Bok 2, Wiska; Mytilus 4; EVVC 4. Marathon; Mytilus 5. Dames 2e klas B: Sluvoc; De Sterre 2, Philippine; Savok 3; Attack, Even Kijken 2. Kikkers 2; IJVC 2, CVC. Heren 2e klas B: Zaamslag. Sluvoc, Even Kijken 2, IJVC 2; Verdegem 2, SSV, De Sterre 3 Dames 3e klas A: Bok 2. Mvtilus4, Sgravo 2 Sgravo 3. EVVC 4. Marathon 6. Wiska 2. Dyna mo '70 3 Heren 3e klas A: Sgravo 2. Wiska 2: Dynamo'70 3. Dyna mo'70 4: Ardito 2. Labyelloy Heren 3e klas B: Savok 2; Voorwaarts 2. Kikkers 2, At tack 2. Savok 2: IJVC 3; Scheldesport 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 27