Rijk miskent Zeeland in plan recreatieprojecten Onderwijsdag kreeg sfeer groot cultureel festival Politieke opwinding over kosten O os terschelde werken 'o verdre ven Drukke afscheidsreceptie Pechiney-man Van Schalkwijk GEDEPUTEERDE J. B. VENTEVOGEL: PZC/ provincie paanlozen bouwen Veere 'n het klein SCHEIDEND HOOGLERAAR J. F. AGEMA: Oorzaak en schade brand Aagtekerke nog onbekend 16 ^Ll'IS Zeeland dreigt er wat de verdeling van de overheidsgelden voor recreatieve rojeeten betreft 'bekaaid' vanaf te komen. Den Haag concentreert de aandacht hoofdzake- ijk op de Randstad. Dat stelde gedeputeerde J. B. Ventevogel woensdag tijdens de opening an de Krekenwandelroute in Sluis vast. Hij baseerde zijn oordeel op het pas verschenen indelijk structuurschema. vzmf. styaa ONDERDAG 27 SEPTEMBER 1984 17 gen voorlopige verkenning van het >tii andpunt van de nj kso verheid leert 'iber j[ de plattelandsprovincies het moe- rS haj !n afleggen tegen de Randstad. De t -gering wil miljoenen uittrekken om sltdi fverstedelijkte regio's groene gebie den aan te leggen. Ik vind dat jam- wandelpaden aan te leggen. Dat is mer". De gedeputeerde wees erop dat toch veel gemakkelijker dan wanneer Zeeland op zich meer dan voldoende er in een verstedelijkt gebied van de voorzieningen heeft. „Wij hebben onze grond af aan voorzieningen moeten natuurlijke stoffering. Met relatief worden opgebouwd", aldus de Zeeuw weinig middelen zijn daarin fiets- en se recreatie-gedeputeerde. Hij schatte dat de uitkering uit de recreatiepot voor Zeeland onder de vijf ton zou uitkomen Met een derge lijk bedrag valt volgens de heer Vente vogel weinig te beginnen. Het enige positieve advies in het landelijk struc tuurschema - uitbreiding van de wa tersport - noemde hij achterhaald. „Uitbreiding van de watersport is nu net waar we geen behoefte meer aan hebben". [amerlid Franssen 1 preekt voor de S fVD in Vlissingen LISSINGEN - De afdeling Vlissin- van de VVD houdt vrijdagavond 5 ier een bijeenkomst in het ïdhotel in Vlissingen. Het Twee- •Kamerlid voor deze partij J. Frans- zal dan spreken over het onder- ;rp 'onderwijs', waarbij hij speciale 'jjandaeht zal besteden aan de 'Nota meede fase' en aan het 'verlengd feg iasisonderwijs'. De consequenties - de miljoenennota voor het onder- zullen evenmin onbesproken blij- en. De bijeenkomst in het Strandho- begint om 20,00 uur. Ier Boede begon vbileumviering m de SVRZ g vaa 31 and «'-ober 2 Lam '-'and!" ;endd Don w SLUIS Gedeputeerde J. B. Vente vogel opende woensdag in Sluis het nieuwe langeafstandswandelpad. de zogenaamde Krekenroute. Het 200 km lange pad loopt van Bergen op Zoom door Zeeuws- en Belgisch Vlaanderen via Sluis naar Zierikzee. De Nederlands-Belgische samenwer king werd gesymboliseerd door de onthulling van een richtingwijzer precies op de grens bij Sluis. Burgemeester J. J. P. M. Asselbergs van Sluis zei blij te zijn met de nieuwe wandelroute door zijn gemeente. Vol gens hem sloot het pad prima aan bij het recreatiebeleid van Sluis. Voor volgend jaar stelde hij een uitbreiding van de logiesruimte met mogelijk twee trekkershutten in het vooruit zicht. De route sprak hem persoonlijk bijzonder aan. omdat het pad zijn geboorteplaats Bergen op Zoom en Sluis met elkaar verbindt. De voorzitter van de stichting. J Zuydgeest. prees het werk van de vele vrijwilligers, die zich voor de realise ring van het pad hebben ingezet. Nadat gedeputeerde Ventevogel in het Sluisse stadhuis een lint had doorgeknipt, werd het pad door de genodigden 'ingelopen'. Op de grens met België onthulde burgemeester Asselbergs samen met schepen C. de Munck van het Vlaamse Damme een richtingwijzer. De routebeschrijving van het Kreken pad is vanaf vandaag verkrijgbaar bij de VW's, de ANWB en in de boekhan del. ISSINGEN - Ter gelegenheid van tl 35-jarige jpbileum van de Stich- V^j "Tbj Verpleeg- en Rusthuizen Zee- ,n7? nd (SVRZ) vierde woensdag een 3 «1 van de bewoners van Der Boede Koudekerke feest. Naar schatting 0 mensen, onderwie familieleden 1 vrienden, lieten zich in recreatie- limte 'De Babbelaar' verwennen, indaag (donderdag) wordt hetzelf- feest gevierd voor de bewoners Ter Poorte en De Villa in Der loede. e bewoners van De Vliedberg, De diakei en EMMA kwamen woens- igmiddag bijeen om naar de voor- vi iachten van Okkie Soolsma van iglekf ïeeuws Plat' te luisteren. Entertainer wou laby den Toonder zorgde 'smiddags avonds voor de muzikale omlij- Met een optreden van Marie- dü fccüe Moerdijk werd de feestdag af sloten. lok de overige elf instellingen die ader de hoede van de SVRZ staan, iniseren de komende weken soort- «a^jke feesten voor hun bewoners. De 1, -ganisatie van de festiviteiten laat <SVRZ aan de instellingen zelf over. "".Jfat is ook d de reden dat niet alle huizen het feest op dezelfde dag ;ren. Zo vieren de bewoners van J Ter Mantelinge' in Domburg de ver- '"j1' lardag van de SVRZ op 9 oktober, de f ag dat het gebouw Ter Mantelinge 'f™ DO jaar bestaat. Voor het personeel irjenj tordt het lustrum niet 'per huis', 'ïrj iaar 'per regio' gevierd. Het perso- Jr' :eel dat in tehuizen in de regio Wal- 6 'heren werkzaam is viert op 26 okto- er het feest in hotel Britannia in Tissingen. eovi t Gedeputeerde J B. Ventevogel tmi knipt het lint door dat symbolisch toegang geeft tot het nieuwe wandelpad. Burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs met regenjas over de arm. kijkt toe. Geluidsapparatuur gestolen bij HKPD Vlissingen VLISSINGEN - Onbekenden hebben in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken in het gebouw van het huiskamerproject voor druggebrui kers (hkpdi aan de Coosje Busken- straat in Vlissingen. Zij kwamen het pand binnen door een deur aan de achterzijde te forceren en verdwenen met een tuner, versterker'cassette- combinatie. De totale schade, inclu sief de schade aan de deur. bedraagt 1500 gulden. Studiedag in Delft over windenergie in Zeeland BORSSELE - Het centrum voor ener giebesparing in Delft houdt dinsdag 9 oktober een studiedag, gewijd aan het onderwerp 'Windturbines in Zee land'. De aandacht Voor Windenergie in Zeeland is mede ingegeven door de omstandigheid, dat in verhouding een groot vermogen aan Windmachi- nes in deze provincie is opgesteld. Volgens de PZEM zal in Zeeland nog dit jaar het miljoenste kilowattuur met wind opgewekte energie worden bereikt en daarmee een verbruik in de omvang van een gemeente als Veere. Opticien 'ontdaan' van dure zonnebrillen MIDDELBURG - In de nacht van dinsdag op woensdag werden twaalf zonnebrillen ontvreemd uit een op tiekzaak aan de Nieuwe Burg in Mid delburg. De dader(s) kwam(en) de zaak binnnen door het verwijderen van een ruitje aan de achterzijde van het pand De waarde van de brillen bedraagt 2843.50. Algemeen directeur van Pechiney Nederland X Nosten tri in gesprek met de vertrekkende drs R. A. H. van Schalkwijk. VLISSINGEN - Drs R. A. H. van Schalkwijk heeft woensdag tijdens een drukbezochte receptie in het Strandhotel in Vlissingen afscheid genomen als direc teur externe betrekkingen van Pechiney Nederland in Vlissingen. De heer Van Schalkwijk treedt op 1 oktober in dienst van Volvo Car in Helmond. Onder de belangstellenden op de receptie bevond zich - naast leden van het provinciaal bestuur en het ge meentebestuur - de president van Pechiney Nederland, de heer X. Nosten. Drs. Van Schalkwijk is ruim drie jaar werkzaam geweest bij de Vlissingse vestiging van Pechiney. Bij Volvo Car gaat hij de functie uitoefenen van hoofd van de afdeling arbeidszaken en arbeidsvoorwaarden. De functie van het scheidende directielid wordt verdeeld tussen de overige leden van de directie, zodat in zijn plaats geen opvolger wordt benoemd KUNSTZINNIGE VORMING CENTRAAL HEINKENSZAND Enkele honder den onderwijskrachten van Zeeuwse lagere- en kleuterscholen hebben woensdagochtend deelgenomen aan de Zeeuwse onderwijsdag van 'Het Schoolmuseum', die gehouden werd in De Stenge in Heinkenszand. Om het thema 'Kunstzinnige vorming, wat kun je ermee, wat doe je ermee?' aanschouwelijk te maken hadden de organisatoren heel wat kunstenaars op de been gebracht, waardoor de dag de sfeer kreeg van een groots cultureel festival, wat bij de deelne mers duidelijk in de smaak viel. ITS A na Sla n wai VEERE - In de gemeente Veere wor- m op het ogenblik voorbereidingen «troffen voor het maken van een maquette van het monumentale plaatsje. Het initiatief hiertoe gaat uit van de gemeente zelf. Het bouwen ran de maquette zal gebeuren in de vorm van een baanlozenproject. Men- ten zonder werk kunnen meedoen met behoud van hun uitkering. Behalve de gemeente zelf maken de lereformeerde en de hervormde kerk 3i Veere deel uit van het project, len n Gedrieën nemen zij de aanzetkosten voor hun rekening. Deze 8500.- wor- S«j ten op tafel gelegd, zo luidde de loorwaarde. mits er om een subsidie rordt aangeklopt bij het Koningin n iulianafonds. Dat is inmiddels ge- bedd beurd, alleen heeft het fonds nog niet {«antwoord op de aanvraag, dew foor het fabriceren van de maquette hebben zich tot nu toe zes mannen en «én vrouw aangemeld. De coördinator van het geheel is de heer G. Roelofsen. vertelde desgevraagd: „We gaan ten maquette maken van vier bij vier meter. We moeten hem zelf ontwerpen en dat doen we aan de hand van plattegronden en van geveltekenin- van Veerse woningen. Ik hoop dat over ongeveer een maand met ons werk kunnen beginnen". De gemeente heeft al toegezegd dat een deel van de gemeenteloods voor werkzaamheden aan de maquette r\ san worden gebruikt. Roelofsen schat I dat het geheel ongeveer twintigdui- «nd gulden gaat kosten. „Ik ver wacht dat we drie ochtenden per week tan de maquette zullen werken en dat we er ruim twee jaar mee bezig zullen ajn. Ik denk dat we toch wel mini- pek.) maal tien mensen nodig hebben om net karwei te klaren Volgens gemeentesecretaris J. Wattel is het project ook bedoeld als een soort ontmoetingsgelegenheid voor mensen die al geruime tijd geen werk hebben. „Zo zien ze niet alleen weer sens andere mensen, ze zijn tegelijker- bezig met een zeer nuttige tijd- isering", aldus Wattel. Als de ma- Wette. die wordt gebouwd met een schaal van één op tweehonderd, klaar is zal hij worden geplaatst in de Grote Kerk in Veere. Belangstellenden kun nen zich aanmelden bij de heer Roe lofsen, in Veere. i DELFT - „Ik heb geen moeite gehad met de ommezwaai". Prof ir J. F. Agema (65), scheidend hoogleraar verkeers- en rivierwaterbouwkun- de aan de Technische Hogeschool, in Delft en mede-ontwerper van de Oosterscheldekering, zegt het zon der aarzelen. De beslissing van het kabinet Den Uyl, eind 1974 na moei zaam beraad genomen, om de Oos- terscheldemonding niet met een dichte maar met een doorlaatbare dam te overspannen, was voor prof Agema een nieuwe uitdaging. In plaats van studeren op de beste sluitmethodes voor de stroomgeu- len (met caissons, met inzet van een kabelbaan), kon hij zich als hoofd waterloopkunde van rijkswater staats Deltadienst buigen over het ontwerp voor de stormvloedkering (met doorlaatcaissons, met behulp van pijlers). Koren op de molen van Agema's onderzoekende, flexibele geest. Volgens Agema konden de ambte naren van waterstaat trouwens wei nig anders doen dat zich met nieuw elan aan de uitwerking van de rege ringsbeslissing te wijden. „Als de politiek een andere oplossing be steld. dan moet je weggaan". Prof. Agema wil wel kwijt dat een storm vloedkering niet zijn persoonlijke voorkeur had. „Ik zou de dijken verhoogd hebben", meldt hij. De hoogleraar erkent dat een dergelijke operatie veel tijd gevergd zou heb ben (in tegenstelling tot wat een ingenieursbureau in opdracht van de milieuorganisaties rapporteerde), maar dat zou geen probleem hoeven te zijn. In dit verband merkt ir Agema op dat de genoemde tijdstip pen voor het bereiken van Deltavei ligheid in het Oosterscheldegebied (eerst 1978, later 1983 en uiteindelijk 1986), politieke keuzes zijn, die niet op technische overwegingen berus ten. Met zijn voorkeur voor het verhogen van de dijken, wenst Agema overi gens niet gezegd te hebben dat de stormvloedkering een foute oplos sing is. „Het is een compromis", meent hij. Dat geldt evenzeer voor het uiteindelijk ontwerp. Aanvanke lijk werd een stormvloedkering met gebruik van enorme caissons bestu deerd. Daarna kwamen pijlers op putten in beeld. Uiteindelijk viel de keus op pijlers uit één stuk. Het was prof Agema die de stoot gaf in de richting van de pijlerdam Hij be klemtoont dat de stormvloedkering als zodanig beslist geen nieuw feno meen is. „Idereen kan zoiets beden ken. Het gaat alleen om de manier waarop: welk type oplossing en wat moet het doorstroomprofiel zijn". De ontwerpers van de pijlerdam moesten onder enorme tijdsdruk werken. Regering en parlement wil den uiterlijk half 1976 een definitieve beslissing nemen: stormvloedkering of dichte dam. Agema: „Die druk maakte het toch moeilijk. Elke op lossing heeft een scala aan proble men en het studeren daarop kost tijd. Je selecteert op een gegeven moment dan toch maar een oplos sing en die blijkt dan later weer nieuwe problemen te geven. Als we meer tijd hadden gehad, dan zou een keuze beter onderbouwd zijn ge weest. Ik denk dat caissons met schuiven dan uiteindelijk toch een goede kans gemaakt hadden". Kosten Tegen deze achtergrond moeten volgens de Delftse hoogleraar ook de sterk gestegen kosten voor de pijlerdam worden gezien. Op het moment dat regering en tweede kamer een besluit namen, lag er een raming van 2,9 miljard gulden op tafel (inmiddels 5,1 miljard gulden). In feite natte vingerwerk. „Er was nog niet eens een ontwerpkeuze gedaan", betoogt Agema. „Er moest nog veel onderzoek gedaan worden. Er is een raming gemaakt op basis van een voor-voorontwerp van cais sons en pijlers op palen Er zijn eenheidsprijzen gehanteerd". Hij vindt de commotie van de politi ci over de kostenstijgingen van de stormvloedkering dan ook lichtelijk overdreven. „Ze hebben zelf boter op hun hoofd. Politici zouden veel meer analytisch te werk moeten gaan, maar dan zouden het waarschijnlijk geen politici meer zijn". Prof. ir. Agema onderstreept dat water bouwkundige werken in Deltagebie den moeilijk tot op de laatste cent te voorspellen zijn. Hij wijst op de aanleg van de Thamesbarrier bij Londen. „Die is ook veel duurder geworden. Het ontwerp moest wor den herzien en dat betekende veel meer kosten". Agema doet de kos tenstijging van de pijlerdam (na aftrek geldontwaarding één miljard gulden i beslist met als een bagatel af. „Natuurlijk moet je een budget goed bewaken. Het is ook prima dat er vragen gesteld worden Maar de opwinding over de kostenstijging is overdreven. Eén miljard meer is jammer, maar ik hg er niet van wakker. De politici konden zich be ter wat rustiger gedragen, zeker wanneer je het project wilt verkopen in het buitenland Het ontwikkelen van nieuwe technieken, het opdoen van zeer veel ervaring en het bieden van een omvangrijk brok werkgele genheid, noemt prof. Agema als be langrijke pluspunten, die - met na me door de politici - te vaak over het hoofd worden gezien. Hij is erg blij dat er voor de bouw van de kering bijzonder veel belangstelling is van de 'gewone burger'. Als mede-ontwerper van de pijler dam heeft Agema - hoe kan het anders alle vertrouwen in de werking er van. Voorzichtigheids halve voegt hij daar wel aan toe „In principe. Ik ben er 5 jaar geleden uitgestapt, dus niet van de jongste ontwikkelingen op de hoogte". Dat lichte voorbehoud heeft ongetwij feld mede te maken met de reserves die Agema koestert ten aanzien van de gekozen funderingsoplossing- Hij is geen voorstander van de toege paste matten, maar van een funde ring van steen. „De techniek van de matten is prachtig, maar je blijft met de naden zitten - dat is een beetje een bezwaar. Het ontwerp voor een steenfundering is niet hele maal bestudeerd, dus is een vergelij king niet meer mogelijk. Overigens heb ik met hart en ziel de zaak mee ontwikkeld". Ontwerp i/fr Prof ir J. F. Agema Het ontwerp van de stormvloedke ring - of liever; de uitvoering van het Deltaplan - was lang niet Age ma's eerste bemoeienis met Zee land. Eind 1948 belandde hij bij de studiedienst van rijkswaterstaat in Vlissingen. na een snelle carrière. Na een opleiding aan de ambachts school kon de Westfries Agema als lecrlingtekenaar bij rijkswater staat in Hoorn terecht. Het begin van een loopbaan langs vele stand plaatsen, onder meer Den Haag en Bergen op Zoom. In vrije tijd stu deerde hij. Het roemruchte diploma Zeeland werd behaald, evenals di ploma's voor techniwch ambtenaar rijkswaterstaat en betonconstruc- teur. Zijn werkzaamheden lagen altijd in de sfeer van studie, ont werpen, supervisie uitvoering, nieuwe dingen bedenken („dat is altijd een uitdaging"). De opdracht voor het ontwerp van Europoort (Rotterdam bereikbaar maken voor schepen tot 450 000 ton) vertraagde de studie voor ingenieur, maar in 1970 was dat ook voor elkaar. In 1979 volgde de aanstelling tot hoogleraar Weliswaar met de krantenjongen die het tot miljonair schopt, maar wel de ambachts- schoolleerhng die een fors stempel drukt op de ontwikkelingen in de Nederlandse waterbouwkunde na de tweede wereldoorlog. Zelf be schouwt prof Agema het ontwerpen van Europoort „Het was is één week gelukt") als een 'ongelooflijk plezie rig en dankbaar project'. Echter ook het herstelwerk na de watersnood ramp van 1953 in Zeeland heeft bij hem sporen nagelaten. Ir Agema was belast met ontwerp en uitvoering van het dijkherstel bij Kruiningen: enorme gaten in de Waarde- en Kruiningenpolder moes ten met nieuwe technieken worden gedicht. Eerst werd de Waardepol- der weer op de zee heroverd, onder meer met gebruik van stalen genie- pontons en - wegens de ondieptes - met inzet van Yersekse vissers. Daarna werkten ongeveer 3000 men sen aan het dichtmaken van de 3 gaten in de zeedijk van de Kruinin genpolder. Caissons, waaronder een gigantisch Phoenix-caisson uit de oorlog, verleenden onmisbare dien sten. Eind juli '53 was het laatste gat, bij de veerhaven, dicht. Een succesvol slot van een toen al plan matig opgezette operatie. Prof Age ma zegt dat er in die tijd toch grootse prestaties zijn verricht in het rampgebied „In een half jaar waren alle gaten, op Ouwerkerk na. dicht. Dat kon dankzij een enorme inzet van overheid en bedrijfsleven. Gelukkig was een ruime mate van vakmanschap aanwezig. De organi satie was ook goed en duidelijk" De scheidende hoogleraar houdt niet helemaal op met werken. Hij blijft nog voorzitter van de staf- groep uitvoeringsfilosofie storm vloedkering. Ook is hij betrokken bij de aanleg van een stormvloedke ring in Venetië. „Ik ga me verder bemoeien met advisering op water bouwkundig gebied. Misschien kan ik op die manier nog een paar centen verdienen voor Nederland". Morgen, vrijdag, wordt tijdens een waterbouwsymposium in de Tech nische Hogeschool te Delft afscheid genomen van prof ir Agema. Rinus Antonisse Veel Zeeuwse leerlingen hadden woensdag vrij terwijl hun onderwij zers in Heinkenszand bekeken wat er zoal in het onderwijs te doen valt met dans, muziek, handvaardigheid en theater. In de verschillende ruimten van De Stenge werden voortdurend voorstellingen gegeven door onder meer de fanfare Sint Juttemis, het kindertheater Maccus, de dansgroep D3. de muziekgroep Yuca en Sjaak Vereist met zijn lopende poppenkast Door de veelheid aan activiteiten kon het wellicht wat moeilijk worden door de bomen het bos te ontdekken. De deelnemers kregen daarom bij bin nenkomst een opdracht mee om ze alvast op een spoor te zetten. Daar door werden de ruimten vrij gelijkma tig bezocht en kon een grote concen tratie van deelnemers op eén plek worden voorkomen. De hele dag door waren er videopresentaties, exposi ties en demonstraties op allerlei ge bied. Onderwijskrachten konden ook zelf aan de slag met muziek, gips en textiel om zodoende ideeèn op te doen voor de lessen. Bovendien kreeg ie dere deelnemer een tas met informa tie mee naar huis. De Zeeuwse onderwijsdag wordt ieder jaar gehouden door het bestuur van 'Het Schoolmuseum' in nauwe samen werking met het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming en de twee pedagogische academies in Mid delburg. Studieweken voor Ds Van Steenbergen 50 jaar predikant BIEZELINGEDs J. P. van Steen bergen. hervormd emeritus predi kant in Leusden, is 30 september 50 jaar predikant. Ds Van Steenbergen werd 18 maart 1909 in Den Haag geboren. Hij werd 30 september 1934 predikant m Biezelin- ge, vanwaar hij in 1946 naar Heerlen- Waubach vertrok. In 1949 ging hij naar Apeldoorn, waar hem op 1 mei 1974 emiraat werd verleend. Ds Steen bergen heeft gepubliceerd in verschil lende kerkbladen en in 'Hervormd Nederland', Van zijn hand verschenen de boeken 'Waarom reorganisatie', 'Het leven na de dood' en Het huma nisme, een uitdaging voor de kerk' Diefstal internaat agrariërs in Cadzand Vlissingen verijdeld CADZAND De commissie top-ka- dervormmg Zuidwesten houdt in het vormingscentrum 'Hedenesse' te Cad zand die studieweken voor leden var landbouworganisaties en coöperaties. Deze zijn van maandag 7 tot en met vrijdag 11 januari, van maandag 21 tot en met vrijdag 25 januan en van maandag 4 tot en met vrijdag 8 fe bruari 1985. De cursus heeft tot doel jonge boeren de mogelijkheid te bieden zich te scholen op sociaal-maatschappelijk niveau. Tijdens de studieweken ko men de volgende onderwerpen onder meer aan bod: politiek, economie, actuele informatie over de agrarische sector en beinvloeding en oordeels vorming. VLISSINGEN - In de nacht van dins dag op woensdag hebben onbeken den een poging gedaan tot diefstal van enkele goederen uit de kantine van het internaat van het maritiem instituut De Ruyter aan de Van Ho- gendorpweg in Vlissingen. Zij wer den echter in hun bezigheden ge stoord door een bootsman van het internaat die de daders betrapte tij dens zijn nachtelijke controleronde. De daders waren de kantine via de Chopinlaan binnengedrongen en had den een flipperkast en een kast met videorecorder opengebroken. Toen zij werden betrapt namen zij de benen, met achterlating van de buit. Zij konden nog niet worden aangehou den. AAGTEKERKE - Het onderzoek dat woens dag is begonnen naar de oorzaak van de brand in de landbouwschuur aan de Zuiverseweg te Aag tekerke heeft nog geen resultaten opgeleverd. Noch een woordvoerder van de rijkspoltie, noch van de groep Zoutelan- dc. noch brandweer commandant J. Vlieger van het Mariekerkse korps kon gisteren enig uitsluitsel geven over de oorzaak van de brand. Zoals gemeld legde het vuur dinsdagavond een grote schuur gevuld met hooi. volledig in de as. Gedacht werd aan kort sluiting maar volgens de heer Vlieger was alles nog veel te nat, het na- bluswerk duurde tot woensdagmorgen drie uur, om enige oorzaak was te kunnen ontdek ken. Ook over de schade valt nog niets te melden, aldus de woordvoerders. Het onderzoek wordt vandaag voortgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 17