Feyenoord speelt in een nieuwe variant \Michel Valke uitblinker bij FC Utrecht schittert met onberekenbare aanvallers PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT l Supporter met bom gepakt EEL TE AANVALLEND INGESTELD Drama op drafbaan Ook Bonfrère kan MVV niet uit de put helpen MAANDAG 24 SEPTEMBER 1984 PAGINA 9 WDHOVEN (AN!') - De Eindhovense gemeentepolitie heeft zaterdagavond De puin oestond uit een koperen pijp van 15 centimeter die was gevuld me: |or de voetbalwedstrijd PSV - Volondam een 21-jarige inwoner uit kruit. Uit de pijp stak een lont. Als de bom tot ontploffing zou zijn gebracht, ilendam aangehouden, die in het bezit was van een levensgevaarlijke bom. zou de pijp waarschijnlijk in een groot aantal kleine fragmentjes uiteen 1 gebarsten zijn. k explosief werd ontdekt tijdens een veiligheidsfouillering bij het binnen- De Volendammer had verder verstopt in zijn sjawl nog een ketting bij zich en (lil van het stadion. een mes. De verdachte is in verzekering gesteld. )IS BOLLE (GPD) - De koerswijziging pakte boven verwachting goed uit. Geschrokken van de "les idermaatse opvoeringen tot nu toe in de competitie, maar pas wakker geschud door de nthutsende 0-0 tegen Panathinaikos begreep Feyenoord dat het roer moest worden ngegooid. „Op deze manier kunnen we niet verder gaan", hield Thijs Libregts de persgroep daags na de teleurstellende Europese bekerontmoeting voor en toverde hals ver kop een nieuwe speelvariant uit de hoed. Jet liep vanavond nog niet allemaal ken- Net zo min als Been, die schittc- vrijheid van handelen zullen hebben sn vlekkeloos", analyseerde de trai- rende momenten kende en een sublie- als nu het geval svan Feyenoord de forse overwin- me goal scoorde, en Gullit zoveel Zodra Feyenoord ook maar even het ag (1-5) bij PEC Zwolle, „maar de jelers hebben een bepaalde tijd no- iom aan deze nieuwe speelwijze te >nnen". Een goed verstaander heeft nar een half woord nodig, zodat Houtman (zaterdag afwezig een knieblessure) en André Kkstra voorlopig op de bank mogen iaatsnemen. st de speeltrant die Libregts nu voor ten staat en die hij zaterdagavond in b miezerige regen in praktijk acht, is er voorlopig geen plaats voor dit tweetal. „In feite' sende Feyenoords trainer grif. ^bben we een stap terug gedaan en «5 ik met een tweede verdedigende ddenvelder (Duut) gekozen voor g racer behoudende speelwijze. Tot toe waren we veel te aanvallend gesteld, in deze samenstelling is er balans in de ploeg". In de visie a Libregts is Mario Been daarbij de «hodoxe spelbepaler" met voor drie aanvallers (Gullit. Rep. Pe rson), „die niet plaatsgebonden p en voorin voor wat meer beweeg- ;ïheid moeten zorgen" iet het uitblijven van aansprekende sultaten heeft Libregts tegelijk de ijheid van de andere zes aan banden iegd. „De vier die kunnen voetbal en iets extra's in huis hebben. «gen voetballen, de rest moet de dien inleveren en zich aan hun taak- ielling houden". trof Feyenoord het, dat de lands- impioen een tegenstander tegen- zich vond die nauwelijks als aatstaf mag dienen voor het door- see-niveau in de eredivisie. Aange ven door een miserabele competi- ïstart straalde de thuisclub zo wei- s? klasse, overtuiging en wilskracht iat het voor Feyenoord een koud itje was om deze opponent volle- gover de kling te jagen. „We moeten iirom ook even afwachten", merkte fijntjes op, „hoe onze nieuwe telwijze in de komende weken uit- akt Want die zullen we moeten «sen aan een betere tegenstander vanavond" zal Nielsen ook niet de gelegen- ed krijgen om keer op keer onge- jderd het middenveld over te ste- wapen van de snelheid hanteerde, brak er onmiddellijk paniek uit in de lekkende en meest gepasseerde defen sie van de eredivisie Daardoor had de landskampioen ook al na een half uur een comfortabele voorsprong moeten bezitten. Maar in die beste periode van de wedstrijd kwamen de Rotter dammers niet verder dan treffers van Petursson en Rep. Beide keren stond Been aan de basis. Die voorsprong en het stuntelige ver weer van de thuisclub had echter ook een fnuikende uitwering op de con centratie bij Feyenoord, dat kort voor en na de rust door het oog van de naald kroop. Tot twee keer toe voor kwam de lat een tegentreffer van Wiggemansen en Veldwijk. Toen ook bleek de kwetsbaarheid in het hart van de defensie, waarin Van de Kor- put als orgnisator een dikke onvol doende scoorde en Nielsen vaak de verkeerde momenten koos voor zijn uitstapjes naar de helft van de tegen stander. Pas in het laatste kwartier deed Feye noord weer wat het aan zijn stand verplicht was en werd via Petursson. na gaaf voorbereidend werk van Gul lit. Rpen (met een magnifieke lobi en Duut. nadat Gullit de stuntelende Drost had uitgespeeld, de voorsprong tot 5-0 opgevoerd. Daarna kon PEC Zwolle via invaller Van Kooten iets terugdoen. John Rep scoort voor Feyenoord in de wedstrijd tegen PEC Zwolle. Piet Schrijvers ivallend) is verslagen. VERRASSENDE WINST BIJ TWENTE (2-0) gov ÜIO '9 lires l (jax in oktober egen Fortuna Bi HAAG (ANP) - De gestaakte (divisiewedstrijd Ajax - Fortuna lUrd is vastgesteld voor woensdag oktober. «heeft de KNVB-competitieleider L". Huijbregts besloten. De laatste i? van oktober was aanvankelijk stemd voor het spelen van eventue- replays uit de eerste ronde van de om de KNVB-beker. ENSCHEDE (ANP) - Met de eerste zege in den vreemde (2-0) op het tot zondag in de kopgroep verkerende FC Twente heeft FC Utrecht ten overvloede aangetoond dit seizoen een ploeg te bezitten waarmee in de eredivisie terdege rekening gehou den moet worden. Het ten opzichte van de vorige competitie op liefst vijf plaatsen gewijzigde elftal - onder meer de complete voorhoede werd vernieuwd - blijkt een prima uitgeba lanceerd geheel, waarbij vooral de middenvelders uitstekend blijken te harmoniëren. Hoewel FC Twente op eigen veld nog de beste kansen op de triomf kreeg, ging de overwinning terecht naar de gasten. FC Twente weet sinds zondag zeker dat de bomen niet tot in de hemel groeien. De hoop dat de neder laag in en tegen Groningen een inci dent zou zijn. werd niet bewaarheid. Met uitwedstrijden tegen FC Den Bosch (woensdag) en Feyenoord (zon dag) voor de boeg, is de kans zelfs verre van denkbeeldig, dat de zo vlot gestarte ploeg van Fritz Korbach ver der afglijdt. In degradatiegevaar, zoals twee sei zoenen terug, zullen de Enschedeèrs ditmaal niet komen. Daarvoor her bergt het team domweg te veel kwali teit. Probleem bij de formatie uit Twente is nog wel, dat ze die indivi duele klasse nog niet in hecht ploeg- verband kunnen vertalen. Onder leiding van hun souvereine laatste man (Wim Rijsbergen) kan FC Utrecht dat wel. Met sterke mandek kers. een goed op elkaar afgestemd middenveld en onberekenbare aan vallers, was het als geheel beter dan FC Twente, dat het nog te veel van zijn opportunisme moet hebben. En hoewel Sanchez Torres overal tegelijk aanwezig leek te zijn. was de activiteit van de Spanjaard te weinig om Utrecht echt in problemen te kunnen brengen. Michel Beukers De aan de zorgen van Nol de Ruiter Zo verscheen de mededeling op het scorebord dat de wedstrijd tussen Ajax en Fortuna Sittard definitief was afgelast. Scheidsrechter Mulder vond het onverantwoord om verder te spelen toevertrouwde bezoekers hadden daarnaast het geluk op psycholo gisch zeer welkome momenten te scoren. Twee minuten voor rust trof Michel Beukers doel na aangeven van Van der Linden, die een duel met Ashcroft won en alle gewenste ruim te kreeg om de spits in stelling te brengen: 0-1. In een fase dat FC Twente alle moge lijke moeite deed om langszij te ko men. werd de strijd min of meer beslist. In de 53ste minuut schoot Sanchez Torres in droompositie tegen de knie van Van der Akker op en in de tegenstoot forceerde Utrecht een door Godee genomen comer, die door Van der Linden werd ingekopt. Kansen kreeg FC Twente nadien te over om de strijd nog een aantrekke lijke wending te kunnen geven, maar die bleken geen van allen aan de Enschedese voorwaartsen besteed Ook de entree van Van Benthem en Scheve, die Rutten en Ashcroft kwa men vervangen, kon niet voor een ommekeer zorgen. AMSTERDAM (ANP) - Wat begon met een korte pauze om een onweersbui over te laten drijven, eindigde tenslotte met een afgelas ting van het eredivisieduel Ajax - Fortuna Sittard. Scheidsrechter Mulder onderbrak de wedstrijd in de achttiende minuut. Hij was ongerust geworden over de veiligheid van de spelers bij de eerste bliksemschicht. Dekker, de libero van Fortuna. en Klinl, een van de grensrechters, voelden onder de blikseminslag trillingen langs hun armen. Dekker deed zijn beklag over de slechte werksituatie bij de scheids rechter Mulder vertelde later "Bijna alle spelers zijn bij me langs geweest om me te vragen ermee op te houden" De 25 actieven op de grasmat waren intussen door weekt, want het regende al tier minuten heel hard. Bij de tweede blikseminslag in de nabijheid van stadion De Meei floot Mulder af. Hij wilde de bui laten overdrijven om de wedstrijd vijf of tien minuten later te hervat ten. Het publiek, een kleine tien duizend. accepteerde de onderbre king zonder morren in de hoop bij beter weer beter voetbal te zien te krijgen dan in de opemng in de stromende regen. Het weer klaarde echter niet op De bui bleef boven Amsterdam hangen De regen veranderde het veld. dat bekend staat als het beste van Nederland, binnen een klein half uur in een moeras. Mul der achtte het terrein na een hall uur onbespeelbaar en besloot tot afgelasting. Dat kwam hem op een fluitconcert en een scheldkanon nade van een minderheid van de toeschouwers te staan. De onver stoorbare Mulder „De bal kon absoluut geen natuurlijk verloop meer hebben. Er zat niets anders op dan iedereen naar huls te stu ren". Mulder had in zijn 24-jarige loop baan als scheidsrechter nooit eer der zoiets meegemaakt „Voor on weer ben ik nooit van het veld gegaan. Wel voor mist. Twee jaar geleden bij een avondwedstrijd tussen Twente en Ajax". De reglementen van de voetbal bond voorzien niet in onweer. Mulder: „Het wordt aan het in zicht van de scheidsrechter over laten. Sommige spelers voelden zich niet meer op hun gemak en toen ik van die trillingen hoorde, besloot ik te stoppen al had ik geen idee dat het definitief zou zijn". HAMBURG (SIDi Drie minuten voor de start van de draverij om de Duitsland-beker op de baan van Hamburg heeft zich zondag een drama afgespeeld. Een Weslduitse paardenbe- zitter schoot voor de ogen van de toeschou wers zijn vroegere echt genote van dichtbij dood. Een agent arres teerde de man ter plaat se. Medische hulp baatte de zwaargewonde vrouw, die werd getroffen door vijf kogels, met meer De politie vermoedt dat het motief voor de daad een onopgeloste kwestie is over het bezit van de draver Fabiant. een zes jarige hengst, die voor deze belangrijke koers was ingeschreven. Aanvankelijk werd het paard geweigerd we gens die ondoorzichtige eigendomsverhoudin gen. Het paar leefde al lange tijd gescheiden. Vol gens getuigen had de schutter zijn ex-vrouw ongeveer een half uur voor het begin van de koers al bedreigd. iDHOVEN (GPD) - PSV-FC Volen- was zaterdagavond in feite één kwartier als kijkspel accep- )l. In die periode (tussen de 55e en !0e minuut) werd Volendam door Eindhovenaren wel volkomen gespeeld en werd de gelukkig stand gekomen 2-0 ruststand uit- d tot een 5-0-zege. Aan de m die royale overwinning lag te meer Michel Valke, die welis- de totaalproduktie slechts treffer (de vijfde) voor zijn reke- nam, maar steeds de juiste ope ten wist te vinden om „aangever" Lokhoff te bereiken. Uit die :s van Lokhoff scoorden Hysen 'te keer en Brylle, die bovendien «1 nog een strafschop verzilverde, tonaal. «n achtereen was PSV afhankelijk Willy van der Kuylen, Zijn vorm Woe dag was vrijwel altijd bepalend %het uiteindelijke resultaat van de Jndhovense formatie. Een Van der nylen dirigeerde PSV moeiteloos T forse overwinningen. En in we- Is er na al die jaren bij PSV nog «zo gek veel veranderd, hoewel de tyaciteiten van Thoresen, Hysen en 4thoff toch hoger aangeslagen mo- ^worden dan die van Krijgh, Poort vliet en Gerrie Deijkers. Toch legt het PSV-collectief nog altijd veel te veel de verantwoordelijkheid op de schou ders van één man (Michel Valke), hoewel PSV-oefenmeester Jan Reker er wekelijks op hamert dat ook Hysen. Lokhoff en Thoresen een gedeelte van die verantwoordelijkheid voor zich moeten opeisen. Voorlopig evenwel is het nog altijd zo dat alle ballen plichtsgetrouw bij Valke ingeleverd worden en dat hij dan maar moet zien de juiste voortzetting van het spel te vinden. Jan Rckcr onderkent als geen ander dat manco in de PSV-ploeg. Na de nederlaag tegen Vorwarts heeft de Eindhovense oefenmeester weer maar eens een gesprek met zijn spelers groep gearrangeerd om PSV op die storende tekortkoming te wijzen „Wanneer achterin niet georganiseerd in de verdediging wordt gespeeld, komt automatisch het middenveld, dus Valke, in de problemen omdat er veel te veel moet worden gecorri geerd. Daarom had ik als opdracht voor deze wedstrijd tegen Volendam meegegeven: achterin de organisatie vasthouden en zorgen dat dat de tegenstander niet aan voetballen toe komt, zoals dat woensdag in Oost- Duitsland wel het geval was geweest Volendam reikte PSV de helpende hand om de Oostduitse kater weg te spoelen. Maar evenals aan de 5-1- zege tegen Feyenoord mogen aan de 5-0 overwinning tegen Volendam vooralsnog geen conclusies worden verbonden, omdat met uitzondering van het kwartiertje-Valke PSV toch ook weer niet echt kon imponeren. Thoresen en Brylle voorin blijven nog altijd momentenvoetballers, terwijl Hysen zoveel loopwerk moet verrich ten ihlj werd even voor tijd vervangen door Heintze) dat zijn rendement voor PSV het laatste half uur minimaal met de helft wordt gereduceerd. En wanneer daarbij ook nog eens moet worden geconstateerd dat een even eens vermoeid rakende Michel Valke de acuratesse verliest, dan mag het duidelijk zijn dat PSV nog een be hoorlijk lange weg moet afleggen om zich zelf straks aan het eind van de competitie tot nationaal voetbalkam pioen te kronen. De openingstreffer van PSV Glen Hysen scoort met een kopstoot. MAASTRICHT (ANP) Ook hulptrainer Jo Bonfrére kon MVV zaterdagavond in het duel tegen FC Groningen (0-3) niet uit de put helpen. Op verzoek van trainer Barry Hughes maakte de 38-jarige assistent-trainer zijn rentree in de Maastrichtse hoofd macht. Bonfrére moest rust, organisatie en creativiteit in de ploeg brengen, luidde Hug hes' motivatie. Het pleit voor Bonfrére dat hij er in slaagde deze ingrediën ten in te brengen in de zoutelo ze MW-pap. Maar het was wel tekenend voor de situatie, dat hij vele malen sneller en slagvaardiger optrad dan me despelers die nog maar half zo oud zijn. Met de achterstand (0-2) bij rust had het geen zin meer Bonfrere in de ploeg te houden, omdat na de hervat ting de 'beuk' er in moest en daar is Bonfrére niet het type speler voor Om de achterhoede te verster ken had Hughes de achterste lijn hersteld, waarmee MW het vorig seizoen naar de ere divisie promoveerde. Het cen trale duo Van Marwijk-Dijk stra werd in ere hersteld en Linders en Delahaye traden als vleugelverdedigers op Al die omzettingen konden ech ter niet voorkomen, dat de ploeg van Hughes naar een kansloze nederlaag werd ge speeld en met een zwaar pro gramma in de komende vier weken ziet de toekomst er voor de Maastrichtse ploeg niet bijzonder rooskleurig uit FC Groningen heeft in Maas tricht een simpele overwin ning behaald, waarvan de ba sis al in de eerste helft werd gelegd. Excelsior gelijk Excelsior en FC Den Bosch gaan onverdroten voort met het sprokkelen van de punten. De twee middenmoters, als degradatiekandidaten begon nen aan het seizoen, bewezen elkaar onopzettelijk een goede dienst met een gelijkspel van 1-1 Dat gebeurde in een wed strijd zonder hoogstaand voet bal. maar met spelvreugde NAC-AZ pover NAC en AZ '67 hebben zater dagavond negentig minuten lang laten zien waarom ze na vijf competitieduels als sluit stuk van de eredivisierang lijst fungeren. Voor ruim 6500 toeschouwers bleef het 0-0. Niet zo verwonderlijk overi gens, want beide ploegen maakten in de competities tart samen slechts acht tref fers waarvan de Bredase for matie er drie voor de rekening nam. Winst Sparta Sparta en Go Ahead Eagles hebben er zondag in Rotter dam dan wel geen temporijke en oogstrelende partij voetbal van gemaakt, er gebeurde niettemin te veel om de verve ling een kans te geven. Sparta raakte in het begin van de tweede helft het overzicht kwijt na het uitvallen van de spelbepalers Van Gaal en 01- de Riekerink. maar behield de voorsprong van 2-1. Vooral omdat de Deventema- ren bij tijd en wijle aardige doch weinig slagvaardige» din gen lieten zien. Scheidsrechter Van Ettekoven zorgde voor zijn bijdrage door een zevental minuten langer te laten spelen wegens het vele oponthoud. Ook de extra tijd leverde Go Ahead niet het verdiende punt op dankzij knap werk van doelman Van Noortwijk Zijn collega Jongbloed moest daar entegen nog ten koste van een gele kaart de doorgebroken' Van der Weel met een rugby- tackle het scoren beletten. Haarlem-Roda Haarlem en Roda JC waren de laatste jaren zogenaamde sub toppers in de eredivisie. Kam pioenen van de middenmoot, net wel of net niet zwaar genoeg voor Europees voet bal. Zaterdagavond, op de zes de competiticdag. voetbalden deze ploegen tegen elkaar met een totaal ander doel. Ze moesten zich zien op te werken uit de onderste helft van de ranglijst. Wat zich op de natte zaterdag in Haarlem voor slechts 3500 toeschou wers ontspon was geheel overeenkomstig de posities op de ranglijst. Roda JC werd de winnaar. Met 1-2. bepaald met glorieus. De Limburgers dankten de winst aan het iets grotere vakman schap bij het afronden van de kansen Haarlem wist zelfs een strafschop, een cadeau van de al even matige scheidsrechter Bosman, met te benutten. Da- cier stopte het schot van Balm

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 9