nu: 5,45 nu: 45 IMIIIRIOI Leger des Heils opende ruimte voor mensen in crisissituaties elegant Miro laat zien dat het goedkoper kan. HONDERD Zaalvoetbal in Vlissingen E Tartaar500 gram Spitskool kilo OPVANGMOGELIJKHEID IN VLISSINGEN VLISSINGEN - De Leger des Heilskorpsen op Walcheren hebben zaterdag middag in het gebouw van het Vlissingse korps aan de Stavermanslraat een ruimte geopend, die het mogelijk maakt mensen in crisissituaties op te vangen. Het gaat daarbij om een opvang voor enkele nachten. Het Leger des Heils is er 24 uur per dag voor bereikbaar, maar de ruimte kan worden benut tussen 21 en uur. Burgemeester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen onthulde zaterdagmiddag aan het korpsgebouw het hord, waarop de opvang voor mensen in crisissituaties wordt aangegeven. Het opvangcentrum bevat enkele pen - worden uitgevoerd. Vlissingen slaapkamers, keuken, douche en een heeft de accommodatie geleverd, Mid- woonkamer en is gesitueerd op de delburg maakte de investering moge verdieping, waar tot voor kort de lijk. zo liet de coördinator van het ofliciersverblijven waren. Het geheel project, kapitein W J Omlo korpsoffi- zal worden begeleid door een commis- cier van Vlissingen, zaterdagmiddag sie met inbreng uit de heilskorpsen weten tijdens de bijeenkomst, waarin van Middelburg en Vlissingen. en des- werd stilgestaan bij ,,dit nieuwe teken kundigen, De hulpverlening zal met er te willen zijn voor de ander", vrijwilligers - ook in samenwerking Al enkele jaren bleek er op Walcheren met verschillende kerkgenootschap- duidelijk behoefte aan een dergelijke noodopvang, alleen al vorig jaar be reikten het Leger des Heils vijftig aanvragen voor hulpverlening. Daar bij werd duidelijk, dat niet altijd de hulp kon worden gegeven waar om werd gevraagd, het gemis aan een opnggelegenheid deed zich voelen, aldus kapitein Omlo. De gasten zullen s nachts zo nodig ter zijde worden Turnvereniging in Middelburg houdt herfstw andeltochten MIDDELBURG De wandelcom missie van de Middelburgse Turnver eniging (MTV) '69 houdt zaterdag 6 gestaan door een of twee vrijwilligers, oktober, onder auspiciën van de Alleen mensen, die voor alles medi- Zeeuwse Wandelsport Bond, de jaar- sche verzorging nodig hebben en men- lijkse herfstwandeltochten, over sen. voor wie de accommodatie als naar keuze 5, 10, 15 of 43 kilometer, gevolg van hun problemen ontoereï- met start en finish in de stationsres- kend is. zullen niet worden opgeno- tauratie in Middelburg. men. De bedoeling ls. dat aan de hand Aan deze wandeltocht kan zowel door van een bij te houden logboek na een individuelen als in groepsverband jaar de hulpverlening wordt doorge- worden deelgenomen. De voorin- licht. „Het gaat," zoals de chef-secretaris L. van Resteren van het landelijke Le- Lezing over 'kringspelenin schrijving voor dit sportieve gebeuren sluit zaterdag 22 september, Het par koers van alle afstanden is vernieuwd en de langste tocht - de 43 km - leidt door het beschermde natuurgebied van De Piet. Het vertrek van de 43-km deelnemers is om tien uur 's morgens voor de 15 km vertrekt men 's mid- scllOOl Middelburg dags om één uur en de overige deelne- rr mers vertrekken tussen half twee en MIDDELBURG Mejuffrouw C. twee uur. De herfstwandeltochten Goedhart spreekt woensdag 26 sep- staan In het teken van het vijftienjarig temb5r ln de S.c,f!S?',;an de W' bestaan van MTV Arondeusstraat in Middelburg over 'oude kringspelen en hun betekenis'. Klaver jasveremgmg De bezoekers van deze lezing kunnen ook aan enkele kringspelen deelne- Middelburg 10 jaar men De lezin8 1S een onderdeel van «.mnrtnrtrtD rh de cyclus over de kleuterleeftijd. MIDDELBURG - De Klavejasvcr woensdag 3 oktober spreekt mevrouw eniging t Verr.akertje ln Middelburg D wilterBln de derde lezlnB van dKe beS?J', °uiaar De feestelijkheden over wilsonlwikkeling in de rond dit jubileum beginnen op vnjdag kleuterleeftijd'. Belde bijeenkomsten 28 september met een voor iedereen begmnEn 0Ii acht uur -s av0„ds. toegankelijk pnjsklaverjasavond, die wordt gehouden m de Slaghvaert aan VIKcinaSP rnmmiccip de Kruitmolenlaan in Middelburg. iiasillgac LUI11IIIISMU fSrm2000uur Inschnj™gvani" werkgelegenheid Clubkampioenschap houdt vergadering tennis Zoutelande ZOUTELANDE De tennisvereni ging Zoutelande besloot met het spe len van de finales het clubkampioen schap. De einduitslagen: D.E.-A 1 Elly Cijvat, 2 Nan Schrey. D E -B 1 Joke Koppejan, 2 Geme v d. Vreugde D.D 1 Ellie en Mientje CU vat. 2 Nan Schrey en Jo Leynse. G.D, 1 Nan en Ed Schrey. 2 EUy CiJvatenRon Kooman H E A. 1 Ed Schrey. 2 Ron Kooman. H E B. 1 Chris Lefjnse, 2 Ron Kooman. H E B. 1 Chris Leijnse, 2 Wim Stroo. H.D 1 Ron Kooman en Paul Stroo, 2 Jan Passenler en Chris Leijnse. VLISSINGEN In de eerste klas van de Vlissingse zaalvoetbalcompetitie toonde de ploeg van Wolter en Bros 2 zich superieur tegenover de naaste concurrent Vlissingen 1, dat met 6-2 werd verslagen. Een sterk spelend VAW 1 kon twee winstpunten note ren door BW 1 met 5-2 te verslaan. PZEM 2 kon met veel moeite en inzet toch nog tot een gelijk spel (2-2) komen tegen PGV 1. In een spannende wedstrijd verloor Walcheren 1 de aansluiting met de koploper, door met germg verschil (2-1) te verliezen van Barouge 1, waar door laatstgenoemde ploeg enkele plaatsen klom op de ranglijst Markt Boys 1 won verdienstelijk de wed strijd tegen Prov. Zeeland 1 met 4-2, waardoor zij de laatste plaats op de ranglijst konden verlaten. Uiterton 2 moest in de tweede klas zijn meerdere erkennen in het team van De Belt 1, door met 4-1 te verlie zen. Met dubbele cijfers (10-2) moest De Stoof 1 het onderspit delven tegen koploper TCV 1. Verrassend won Schinkel Assurantie 2 van nummer twee op de ranglijst, de ploeg van Haven van Vlissingen 1. met ruime cijfers (6-2). De middenmoters Douane Vlissingen 1 en RCS 1 deelden de punten door een 2-2 gelijk spel. SC Torna 2 werd lijstaanvoerder in dc derde klas door met (linke cijfers (6-0) te winnen van Mento 1. PGV 2 gaf PVS 2 geen enkele kans en won met 3-0. Een schotvaardig ZV Westkapelle 1 bracht koploper GVBK 1 een grote 7-3 nederlaag toe Miro 1 verbeterde zijn positie door Meulenberg 1 met 5-3 te verslaan. Roovers Sport 2 verloor zijn topposi tie in de vierde klas door zich te laten verrassen door ZV Westkapelle 2. en verloor met 5-2 Met minimaal ver schil (1-0) kon SC Torna 3 winnen van Pechiney 1. VAW 2 moest zijn derde nederlaag in successie (3-11 ondergaan tegen SKA 1Een verrassing was dat de nummer twee in deze klasse met 2-1 verloor van FC Total 1 Van Rui ten Fruit had geen enkele moeite met staartloper THC 1. want het werd een grote 10-3 overwinning, waardoor de winnaar koploper werd Wedslnjdprogramma woensdag 26 septem ber. Sporthal Baskensburg Walcheren 1 - VAW1: BW 1 - Wolter^Bros 2: Uiterton 1 - Maartense Tapijt IAstoria 1 -Amgas 1. FC Toma - PZEM iRoovers Sport I - VVV Audi Poppc l Sporthal Zeevaartschool Rooiers Sport 2 - Van Ruiten Fruit 1, Westkapelle 2 - SC Toma 3. Pechiney I VAW2. SKA - De Pauw 1. FC Total l THC 1. Sporthal Souburg De Stoof 1 - Uiterton 2 Haven van Vlissingen 1 - TCV 1. Hoechst Boys 1 - Schinkel Assurantie 2. RCS 1 - BW 2. De Belt 1 - Douane Vlissingen 1. Haven van Vlisisngen 2 - Uiterton 3 Donderdag 27 september Sporthal Souburg VPS 2 - Douane Vlissingen 2 BW 3 - Wolter&Bros 3 RCS 2 - PVS 3; SKA 2 - PZEM 3. VPS 1 - PGV 1 (beken. Barouge l - SC Toma 2 (beker). VLISSINGEN De commissie voor economische zaken en werkgelegen heid van de gemeente Vlissingen houdt vandaag, maandag, een open bare vergadering. De vergadering, die in het Vlissingse stadhuis wordt gehouden, begint om 16.00 uur. De agenda vermeldt onder meer de jaarverslagen '82 en '83 en het sociaal jaarverslag van De Schelde. Verder worden besproken het rapport 'Nieu we bedrijven in Midden- en Noord- Zeeland' van de Kamer van Koophan del en de agenda van de vergadering van de raad van bestuur van het Havenschap Vlissingen. ger des Heils tijdens de bijeenkomst zei, „om hulp aan de totale mens, om ziel en lichaam. Iemand, die in het water terecht komt, help je niet door hem de bijbel toe te werpen". De hulp wordt verleend „zonder te kijken naar welke achtergrond ook." Burgemeester Westerhout onder streepte in een toespraakje nog eens de noodzaak en het belang van een dergelijke, vrijwillige en onbaatzuch tige manier om mensen te helpen ..Het draagt ertoe bij dat mensen Veel deelnemers bij VOO-tochten VLISSINGEN- Meer dan vijfhonderd vijftig ouders en kinderen hebben zaterdag meegedaan aan de fiets- en wandeltocht van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Vlissingen en Oost - Souburg. In totaal dertien scholen waren zaterdagmorgen open en fungeerden als spel - en informa tiecentrum voor dc deelnemers aan de tocht. Het was de bedoeling dat dc deelnemers, om in het bezit van een herinneringsvaantje te komen, min stens drie scholen bezochten. De ei gen school van de kinderen fungeer de als start- en eindpunt. Voor een aantal deelnemers was het bezoek aan drie scholen lang niet het maximum. Sommigen probeerden zelfs zaterdagochtend alle dertien scholen af te werken. Dat was nog een heel karwei omdat in iedere school spelletjes te doen waren voor alle leeftijdniveau's, zoals puzzelen, verk leden. tuba-blazen, tafeltennis en nostalgische spelen. De heer W. Meulmeester, hoofd van de J H. van Daleschool in Oost-Souburg en voorzitter van het VOO te Souburg zei dat zijn vereniging vanaf 1976 om de twee jaar deze tochten houdt. De Vlissingse afdeling heeft zich daar nu bij aangesloten, Voornaamste doel van deze tochten is. naast het recrea tieve element, de informatie over het openbaar onderwijs „Dat is dit jaar vooral ook nuttig omdat volgend jaar de wet op het basisonderwijs van kracht wordt", aldus de heer Meul meester, die er voorts op wijst dat nu al zeventig procent van de gebouwen geschikt zijn voor de samenvoeging van kleuter- en lager onderwijs Voor zitter F. Booy van het VOO te Vlissin gen is bijzonder tevreden over het verloop van de ochtend. Het grote aantal deelnemers bleek ook geïnte resseerd in wat de verscheidene scho len te bieden hadden aan spel en informatie. mogelijkheden krijgen zo een nieuwe start te maken", meende de burge meester, die de crisisopvang zag „als een bijdrage om de samenleving op Walcheren meer zin, meer inhoud te geven". Aan de bijeenkomst werd medewerking verleend door het mu ziekkorps van het leger en de zangbri gade. Toch weer 'Nacht van VOS-cursus in Middelburg MIDDELBURG - De Stichting VOS Middelburg houdt dinsdag 25 septem ber de eerste bijeenkomst. Deze be gint om negen uur in 't Pand aan de Kerksteeg in Middelburg. Tijdens de VOS-cursus wordt gepraat over de bewustwording, het kweken van in zicht en het zelfvertrouwen van vrou wen. Zoals bekend staat VOS voor Vrouwen Oriénteren zich in de Sa menleving. SINT-MAARTENSDIJK - ln hel bejaardenhuis Sint Maartenshof in Sint-Maartensdijk viert vandaag mevrouw J. Menhecre-Geuze haar 100-ste verjaardag. Eigenlijk werd ze zondag al 100 jaar. maar in verband met haar levensovertuiging wordt dat pas vandaag (maandag) gevierd. Mevrouw Menheere kwam in 1975 echtgenote op bezoek. Ze worden in het Sint Maartenshof Daarvoor vergezeld van de vrouw van de woonde ze in Scherpemsse In ver- commissaris van de koningin in band met haar hoge leeftijd doet de Zeeland, mevrouw Boertien. Het is jarige het tegenwoordig rustig aan de eerste keer m het 12'/.-jarig Ze komt haar kamer nauwelijks uit bestaan van het Sint Maartenshof en moet veel rusten Ook hel voe- dat er een honderdjarige toegezon- ren van een gesprekje gaat haar gen kan worden Dit jaar was er al steeds moeilijker af. wel een dergelijke festiviteit in de Vandaag komen burgemeester E. twee andere Thoolse bejaardenhui- Baerends van Tholen en diens zen Scheldegouwen' vanuit Koudekerke MIDDELBURG Op veler verzoek heeft MAC Scheldegouwen in Mid delburg de 'Nacht van Scheldegou wen' weer op het programma gezet. In de nacht van 3 op 4 november gaat deze oriéntatierit, die in 1981 voor de laatste keer is verreden, zijn twaalf de editie in. Scheldegouwen-voorzitter Piet de Ruyter en zijn medebestuurders kre gen de laatste tijd zoveel vragen naar deze voorheen jaarlijkse nachtrit, dat zij voor de verzoeken zijn gezwicht. Inmiddels is het bestuur van Schelde gouwen druk doende met de voorbe reidingen. Er wordt in twee catego rieën gereden, een toerklas voor de onervaren rijders en een sportklas. De lengte van de rit zal ongeveer 110 kilometer bedragen. Start en finish zijn bij hotel Walcheren in Koudeker ke en het vertrek van de eerste deelne mer is 's zaterdagsavonds om zeven uur. De rit eindigt zo ongeveer vier uur 's zondagsmorgens, zo is de ver wachting van de organisatoren. Bekerzaalvoetbal in Middelburg begint voorlaatste ronde MIDDELBURG De bekercompeti tie van het zaalvoetbal in Middel burg is maandag, 24 september, toe aan de halve finalewedstrijden. Voor deze ronde hebben zich zes teams geplaatst. Maartense Tapijt I bekert nog mee door een 3-1-winst op Amgas, Bram- metje Dump plaatste zich ten koste van Sporttime dat met een 5-3-neder- laag is uitgebekerd, Super Vermeulen doet nog mee door een 3-2-zege op Dauwendaele, Hooizolder kwam in de halve finale door een 5-3-zege op De Pinten en Koper Galjoen I won met 5-3 van Draadkrabbers, dat door deze nederlaag is uitgeschakeld. Hoewel Dauwendaele verloor gaat dit team toch nog door; Dauwendaele kwam als beste verliezer uit de vierde ronde. Het wedstrijdprogramma voor maan dag is: 19.00 uur: Hooizolder-Koper Gafjoen I; 19,50 uur: Brammetje Dump-Dauwendaele; 20.40 uur: Maar tense Tapijt-Super Vermeulen. De winnende teams van deze halve finales komen nog in een halve com petitie tegen elkaar uit. Zo mogelijk worden deze finalewedstrijden woens dagavond, 26 september, gespeeld, maar dit hangt samen met het feit of de teams voor de 'normale' competitie moeten spelen. In dat geval wordt er naar een andere datum uitgeweken, aldus bekercompetitieleider Pleun van Raan, die het definitieve pro gramma pas na de halve finale kan vaststellen. Middelburg tweede in landelijke kamp Officieren van het Leger des Heils bekijken de nieuwe opvangruimte voor mensen in een crississituatie in het nanri- het Leger in Vlissingen. 1 hulpverlening MIDDELBL'RG - Voor de derde maal in successie is een ploeg hulpverle ners van de Middelburgse brandweer erin geslaagd op de landelijke wed strijd in Bussum in de top te eindi gen: de ploeg werd zaterdag - evenals vorig jaar - tweede; in' 1982 werd Middelburg landskampioen. De Middelburgse hulpverleners kon den aan de landelijke wedstrijd deel nemen. omdat men m juni bij een van de zes gewestelijke wedstrijden als eerste eindigde. Doel van de wedstrij den is te tonen hoe men getraind is op situaties die zich in de praktijk kun nen voordoen. Zaterdag ging het om een oefening, waarbij in samenwer king met politie en ambulancedienst een ongeval, dat was veroorzaakt door sloopwerkzaamheden aan een school, moest worden behandeld. Er was een brand en een viertal slachtof fers moest met de beschikbare gereed schappen worden bevrijd. Na de wedstrijd nam de Middelburgse ploeg afscheid van C. van Molen broek. De heer Molenbroek is sinds het begin van de wedstrijden in de hulpverlening actief; hij deed aan zijn laatste wedstrijd mee in verband met functioneel leeftijdsontslag volgend jaar. Bevelvoerder Van Haveren be dankte hem voor zijn geweldige inzet en collegialiteit, die - zo zei hij - mede hebben geleid tot de resultaten van de voorbije jaren. Tijdens de wedstrijd zaterdag eindig de Delfzijl voor Middelburg. Derde werd de ploeg van 's-Gravezande. Kinderactiviteiten 'Paraplu' Vlissingen VLISSINGEN Het buurthuis 'De Paraplu' aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen houdt deze week een aantal activiteiten voor kinderen. In het buurthuis wordt woensdagmid dag van 14.00 tot 15.30 uur een kinder middag gehouden voor kinderen van vier tot zeven jaar. De bezoekertjes kunnen aan spelletjes meedoen, er is een poppenkastvoorstelling en er kan een muurtekening worden gemaakt Zaterdagmorgen treedt de goochelaar 'Renando' op. Het optreden, dat is bestemd voor kinderen van vijf tot elf jaar, begint om 10.00 uur en duurt tot omstreeks twaalf uur. Het buurthuis geeft tevens cursussen jazzgymnastiek. Deze worden elke dinsdagavond gehouden van 19 00 tot 20.00 uur en van 20.15 tot 21.15 uur 'De Paraplu' begint binnenkort een cursus jazzgymnastiek voor tieners op de dinsdag van 16.30 tot 17.00 uur 30% MIN DER ZWAAR Woensdag 26 sept, is een specialiste op het gebied van borstprotheses in onze zaak aanwezig, die vrijblijvend adviezen verstrekt. Naast de nieuwe lichtgewicht protheses hebben wij ook diverse andere goede merken borstprotheses altijd in voorraad. Om iedereen persoonlijk en goed te kun nen adviseren is het mogelijk een telefoni sche afspraak te maken. Telefoon 01180- 13560. Segeersstraat 64 - Middelburg. Burgemeester en wethouders van Veere; gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat bij hen een aanvraag voor een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingekomen van de heer L. van de Giessen, Dorpsdijk 34 te Vrouwenpolder voor het oprichten en in werking houden van een horeca bedrijf aan de Dorpsdijk 34 te Vrouwenpolder. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesekretarie Kerkstraat 7 te Veere terinzage en wel tot en met 23 oktober 1984, elke werkdag van 9.00-12.00 uur en van 13.00-16.00 uur, 'alsmede 's-maandags van 18.00- 21.00 uur (na tel. afspraak 01181-455). Vanaf 24 oktober 1984 tot het einde van de termijn, waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen de beschikking op de aanvraag liggen de stukken ter inzage elke werkdag van 9.00-12.00 uur. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 23 oktober 1984 schriftelijk bij ons kollege worden ingediend. Indien daarom telefonisch wordt ver zocht kunnen tot en met 16 oktober 1984 monde linge bezwaren worden ingebracht, waarbij te vens aanvrager aanwezig kan zijn. Degene die een bezwaarschrift indient kan ver zoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Veere, 24 september 1984, Burgemeester en wethouders van Veere, G. W. van Montfrans-Hartman, burge meester. J. Wattel. sekretaris. >ST 130-1 MAANDAG 24 SEPTEMBER ijflAf

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 6