HINAULT WINNAAR GROTE LANDENPRIJS Slechte dag Polak kost Middelkamp erepodium Pover Oostkapelle behaalt eerste zege Hoek zonder schutters nog lang geen topper PZC/sP°rtkrant VIERDE OP CLUBKAMPIOENSCHAP IN DRONTEN Eerste seizoenzege Marius Dijkwel MAANDAG 24 SEPTEMBER 1984 Profs en amateurs met alleen in dezelfde wedstrijd, maar ook nog eens in hetzelfde shirt: dat van de club. Theo Middelkamp kwam met de sterkste formatie aan de start. Op kop Jan Raas, gevolgd door Jack van der Horst, Cees Priem. Robbie Meijer en Ad Polak. Onzichtbaar naast Van der Horst rijdt Heddy Nieuwdorp. BRUINISSE Tachtig minuten lang slaagde Hoek er zaterdagmiddag in om Bruse Boys als het ware onder de voet te lopen. De Zeeuws- Vlamingen waren kennelijk getergd door de onverwacht zwakke start in de competitie en gingen in Bruinisse op zoek naar revanche voor twee teleurstellende optredens. Voetballen deed Hoek als een van de beste ploegen uit de tweede klas: alleen bleef het scoren aanvankelijk achterwege. Bruse Boys ontsnapte enkele keren miraculeus aan een achterstand en nam na de rust zelfs tot twee keer toe het heft in handen. Vijf minuten voor het einde kreeg Hoek niettemin de helft van de winst (2-2) en daarmee moest het zich tevreden stellen. Het staat al vast dat Bruse Boys Zich op voor het doel van Steef van ook dit jaar in de lange aanloop van de Velde. Er was als zo vaak een de competitie zelden tot opzienba- hoofdrol weggelegd voor Franz van rende uitslagen zal komen. Zater- der Pijl en voor Jan de Block bij de dagmiddag haalde het team van talloze momenten dat Hoek zich trainer Jan Englebert het eerste massaal op de aanval wierp. Maar punt uit drie wedstrijden en alles het bleef ondanks die vele mogelijk- wljst weer op een moeizame strijd heden 0-0 tot aan de rust. tegen degradatie. De Boys hebben vorig jaar overigens de ervaring opgedaan dat er zó vroeg nog geen enkele reden is om in paniek te Het gebrek b geraken. Bovenaan slagvaardige spit sen heeft Hoek inmiddels gebracht het zeker niet thuis hoort. had Jan Doorns ongetwijfeld verwacht wedstriid te beslissen Dat werd dat zijn c,ftal bovenaan mce draaien. De Hoekse trainer w Er is voor Jan Englebert in uiterste ,ro„ htlt nood altijd noe een lichtpuntje: de n„„m„ „®„,wiire voorhoede is vaak m staat om een tegen Hoek diep in de tweede helft ,.0 bijna in winst omgezet. Twee keer moeten zijn om het elftal te draten opleving in de wedstrijd en beide keren was het resultaat verbluffend. i de top van de rangschikking n* fUHirirrïonro Tannh van rión lc brengen. Het blijkt echter dat De altijd attente Jacob van den „ock vsoorlopig meJ, legen. goals in iedere wedstrijd niet ver- bescheiden positie. Berge zorgde net na de rust voor een 1-0 voorsprong Dat dwong 5^kan reitodTn Hoek voor het eerst tot achtervol gen en het herhaalde zich nog eens later in de wedstrijd. De 2-2 in Bruinisse toonde ook weer Maar het was onvoorstelbaar om te aan dat er iets mankeert aan het zien op welke manier Hoek zich nog totaal. Jan Dooms brengt een team bijna in het schip liet doen. Voor de in het veld dat ogenschijnlijk iedere rust al stapelden de vele kansen tegenstander ziin wil op kan leggen, maar het ontbreekt aan koele af- werkers. Bruse Boys heeft die ongetwijfeld wél in het elftal: Jacob van den Berge demonstreerde dat weer eens perfect toen hij op een onverwacht moment voor 1-0 zorgde. Hoek kwam in dezelfde minuut terug dankzij een gave actie van Jaak Caluwé, die voor het eerst op het middenveld speelde. De Belg bood een niet te missen kans aan Piet de Koeijer: 1-1. De Zeeuws-Vlamingen bleven ook daarna de wedstrijd beheersen in alle opzichten. Maar opnieuw viel het doelpunt aan de andere kant van het veld. Vanaf de rechterflank kreeg Adrie de Jonge de ruimte om voor te zetten op Leen van der Bijl. De kleine middenvelder (die vorig jaar in een heel seizoen niet één keer scoorde) kreeg op zijn beurt alle vrijheid om ongehinderd in te kop pen: 2-1. Er bleven voor Hoek nog iets meer dan twintig minuten over om ten minste gelijk te komen. Dat werd tot in de laatste fase verhinderd door Steef van de Velde. De langt doelman redde onder meer onna volgbaar bij een kans van Jean Pierre Hubreglsen, maar was vijf minuten voor tijd kansloos. Op aangeven van Guido van Boom mocht Jan Hamelink voor 2-2 zor gen. Bruse Boys - Hoek 2-2; tweede helft 4e minuut Jacob van den Berge 1-0: 5e minuut Piet de Koeijer 1-1. 22e minuut Leen van der Bijl 2-1; 40e minuut Jan Hamelink 2-2. Boeking voor Leen van der Bijl. Middelkamp liep de zeven minuten eerder gestarte equipe van de WV Zeeuws-Vlaanderen in. Dat zestal (Ab Verplanke. Joop Brooijmans, Patrick van Passel, Karei van Goethem. Guus Barhorst en Jos van Baal) maakte een tijd van 1.27,39 terwijl Middelkatnp finishte in 1.20,11 Van Baal en Bar horst waren al na acht kilometer uitgeteld, zodat vier man verder moesten Een onmogelijke opgave. De WV Zeeland eindigde met een tijd van 1.34 in de achterhoede. Het clubkampioenschap eindigde in een zege voor' Westland Wil Vooruit, een formatie met uitstekende tijdrij- Uitslagen eerste klasse In de eerste klas A van het landelijk zaterdagvoetbal heeft nu ook Zwart Wit'28 het eerste punt verspeeld Tegen Quick Boys speelden de Rot terdammers 1-1. Naast Oostkapelle haalden ook Kozakken Boys en Rijnsburgse Boys de eerste over winning. Barendrecht-Spijkenisse 2-0, NSW-RCL 0-1, Oostkapelle- Excelsior 2-1. Noordwijk-Heerjans- dam 3-1, Kozakken Boys-PPSC 5-0, Rijnsburgse Boys-SSS 2-1. Uitslagen in de eerste klas B Vallei- vogels-IJsselmeervogels 3-2, Benne- kom-DOVO 3-1. AVW'66-Nieuw Lekkerland 3-0, De Zwerver-ESA 2-2. GVVV-RVVH 4-2. Huizen- ASWH 2-4, Marken-DTS 0-0. Eerste klas C: Flovo Boys-I JW 1-1, WOG-Blauw Wit'34 2-1. Oranje Na- ssau-Nunspeet 4-0, Go Ahead K- ACV 0-3, Angelslo-DOSK 0-3, Spa- kenburg-Genemuiden 1-1, OWIOS- DETO 1-5. CANNES (AFP) - Voor Bernard Hi- nault betekende de zege zondag bij de 49e Grand Prix des Nations, zijn eerste grote overwinning sinds hij vorig jaar de Ronde van Spanje win nend afsloot. De Fransman was voor de 89 kilometer lange rijdrit rond de Zuidfranse plaats Cannes ditmaal niet een van de favorieten. I)ie rol was weggelegd voor de Ier Sean Kelly en de Fransman Laurent Fig- non. De overwinning van Hinault, die de Grand Prix al in 1977, 1978. 1979 en 1982 won, kwam ook voor de Breton zelf als een verrassing. „Ik heb mij niet speciaal op deze race voorbereid. Na het wereldkampioen schap heb ik alleen wat getraind achter de derny. Zaterdag hoop ik met de Italiaan Moser bij de Tropheo Baracchi mijn tweede grote overwin ning van het seizoen te behalen". Hinault was zondag met de snelste starter. Die eer was weggelegd voor de Ier Roche, die na 13,5 kilometer, toen voor het eerst de tijden werden opge nomen, vijf seconden voorsprong had op Hinault en twintig op de tot op dat moment op de derde plaats liggende Fignon. Kelly had bij het eerste meet punt een achterstand van 32 secon den op zijn landgenoot. Ook na dertig kilometer was Roche nog steeds de snelste. Zijn voorsprong op Hinault bedroeg op dat moment echter slechts vier seconden. Tussen de de 44,5 en de 58 kilometer toonde de veelvoudige winnaar aan, dat hij in grote vorm verkeerde. Vooral in deze fase vergrootte Hinault zijn voor sprong op de concurrentie aanzien lijk. De uilslag van de open' tijdrit om de 49ste Grand Prix des Nations, over 89 kilometer 1 Bernard Hinault (Frai 2 uur en 50 secon den igem snelh. 44 193 km ui. 2 Sean Kelly (Ier) 2.02.24. 3 Stephen Roche Her) 2.02,36. 4 Laurent Fignon iFrai 2 02 54, 5. Kim Andersen iDem 2 04 03. G. Jean-Luc Van- denbroucke iBel) 2 04,26, 7 Daniel Gisiger (Zwii 2 04.31, 8 Helmut Wechselberger lOosamateur) 2 04.33; 9. Urs Freuler iZwn 2 05.16. lO.Jean-Mary Gre/.et iZwn 2 05.26. 13. GilbertDuclos-Lassalle iFrai2 05,39, 12 Michel Charreard (Frai 2 10,22. 13 Jacques Michaud (Frai 2 12.46 14 Alex de Bremae- ker (Bel amateuri 2 17.38 Erik Breukink werd bij de amateurs zevende. Hij had bijna twee minuten achterstand op de Franse winnaar Bernard Richard, die de 44,5 kilome ter rond Cannes aflegde in 1 uur, 2 minuten en 2 seconden. Daarmee be reikte hij een gemiddelde van 43,039 kilometer per uur. Rik Moorman werd veertiende. De uitslag bij de amateurs is: 1 Bernard Richard (Frai 44,5 km in 1,02.02; 2, Joel Pelïcr (Fra) 1.02.12; 3. Patrice Esnault (Fra) 1.02.35; 4 Denis Celle (Frai 1 02.46. 5. Jean Guerin (Frai 1 03 56. 6. Bruno Huger (Fra: 1 03 59. 7 Enk Breukink (Ned) 1 04 00. 8 Philippe Boquie (Frai 1 04 14. 9 Philippe Brenner (Frai 1.04.15, 10. Dennis Poisson (Frai 1.04.24. 14. Rik Moorman (Ned 1 06.15. Nederlaag Hegg Olympisch kampioen op de achter volging Steve Hegg heeft op zijn specialiteit een onthutsende neder laag geleden tegen een onbekende Rus. Zijn verlies vormde de sensatie op de eerste dag van het achtdaagse baanprogramma in Cali in Columbia. De 21-jarige Hegg werd in de kwami- catieronde met bijna zes seconden verslagen door Joen Loepalenko. maar plaatste zich toch voor de twee de ronde omdat hij een van de snelste verliezers was „Dit doet pijn. De Rus verbaasde me werkelijk. Hij was ver schrikkelijk snel.Dit is een prima uit daging voor mij", verklaarde de Ame rikaan na afloop. Henk Lubberding heeft zondagavond de profronde van Oudenbosch ge wonnen. Lubberding zegevierde in de eindsprint over zijn medevluchters, wereldkampioen Claude Criquielion en John Jonkers, die als tweede en derde eindigden. Met een achter stand van veertien seconden won Peter Heeren de sprint van het pelo ton. Het drietal ontsnapte na tachtig van de honderd kilometer uit de hoofd macht. Daarvoor hadden de plaatse lijke favorieten Leo van Vliet en Bert Oosterbosch beurtelings vergeefs ge probeerd ccn voorsprong te nemen. De uitslag is 1 Lubberding (Voorsti. 100 km in 2.1501. 2 Criquielion (Bell, 3 Jonkers Oud-Gastel i. 4 Heeren i Sprundelop veer tien seconden. 5. VanderAerden (Bell. 6. Fons van Katwijk (Roosendaal). 7 Van Gerwen (Olland), 9 Smit iZwanenburgi. 10. Van Meer (Wouwi. CANNES Bernard Hinault boekte geen grote overwinning meer sinds zijn zege in de Ronde van Spanje vorig jaar. Gisteren in Cannes echter won hij de zwaarste individuele tijdrit van hel seizoen, de Grote Landen- prijs. DRONTEN - Een slechte dag van beroepsrenner Ad Polak heeft de wielervereniging Theo Middelkamp zaterdag in Dronten een ereplaats gekost in de strijd om het nationaal clubkampioenschap. Met de sterkste formatie verscheen de Zeeuwse club aan de start voor de 60 kilometer lange tijdrit 'dus', aldus ploegleider Hans Harinck, 'we wisten dat we tot de kanshebbers behoorden. Alleen mocht er dan niets tegenzitten'. Dat zat 't wel, want Polak die vorige week in België tijdens een kermiskoers nog de indruk had gevestigd vleugels te hebben, kwam nu geen moment in de wedstrijd. In de ploegentijdrit van zes man kon hij zijn werk niet doen en werd al na achttien kilometer uit de wielen gereden. Middelkamp werd vierde. Polak was voor ploegleider Harinck ders zoals Gerrit Solleveld en de ama- Houwelingen, Gert Jan Theuntsse trouwens vooraf al "de onzekerste teurs Ammerlaan, Koppert. Hoger- e.a.i was met zes seconden voorsprong schakel. „Je weet het nooit met hem vorst, Van Beusichem en Van Dalen). 0p Middelkamp derde, en vlak voor het vertrek heb ik nog Hun gemiddelde snelheid over de 60 Bij de nieuwelingen was de titel ook al gezegd dat het zou lukken wanneer hij kilometer was ruim 47 kilometer per voor Westland Wil Vooruit. Middel een goeie dag zou hebben" De vijl uur. De ploeg van Jos Schipper (Tem- kamp legde beslag op de vierde plaats andere tempobeulen konden dat met po Soest met verder onder anderen en dat kwam vooral omdat het kwar- opvangen. Jan Raas. Cees Priem, Theo de Rootj. Johnny Broers en tet Hans Vis, Alfons Wijdeveld, Wil- Heddy Nieuwdorp, Jack van der Theo Smit) werd tweede, t Lucht- fred Geijs Horst en Robbie Meijer reden voor schip uit Kerkdriel (Jan en Adrie wat ze waard waren en aan de eind- Richard de Vrieze) on derweg verkeerd reden. Nu kwamen ze een halve minuut te kort. „Als ze wel opletten doen ze mee in de strijd om de eerste plaats", aldus Hans Harinck. De uitslag is: A-categorie: 3 Westland Wil Vooruit - Naaldwijk (Van Beusichem. Ammerlaan. Solleveld, Van Dalen. C Koppert en Hogervorst) 60 kilo meter in 1 uur. 18 minuten en 30 seconden.; 2. Tempo - Soest (De Rooy. Broers, Schip per. Smit. Groen en De Boer) 1.19,28; 3. 't Luchtschip - Kerkdriel (J en A. van Hou welingen. Van Gerwen, Theunlsse en Van Kesseli 1 20.05. 4. Theo Middelkamp - Goes 120.11. 5 De Peddelaars - Hoogeveen 1 20,26: 6 De Zuidwesthoek - Bergen Op Zoom 1.20.48; 7. De Noordelijke Wielerver eniging - Groningen 1 20,58, 8. De Zwaluw - Vlijmen 1.21,51; 9. De Kempen - Valkens- waard 1.21,56; 10.De Zwaluwen - Almelo 1.21,79: B-categorie (nieuwelingen):; 1. Westland Wil Vooruit - Naaldwijk 36 kilo meter in 56 minuten en 55 seconden. MIRACULEUZE 2-2 BIJ BRUSE BOYS streep was er geen andere conclusie mogelijk dan dat er geen betere tijd in had gezeten. Een teleurstelling voor de jubilerende vereniging, maar ook voor gelouterde beroepsrenners die deze dag hun za kelijke belangen bij het hardfietsen ondergeschikt maakten aan de clu bliefde. Zij werkten zich gratig te pletter op het zware parkoers (veel wind en geen beschutting op de veelal kaarsrechte polderwegen) Toch was Middelkamp na afloop niet in mineur. Tevredenheid was er bijvoorbeeld over het optreden van de twee ama teurs in het gezelschap Jack van der Horst en Robbie Meijer. Meijer moest weliswaar acht kilome ter voor het eind afhaken, maar kreeg toch schouderklopjes voor zijn inzet. Ronduit bewondering was er voor Van der Horst, die tevoren onzeker toonde en de hoop had uitgesproken dat hij het tempo zou kunnen volgen, maar volwaardig meedraaide in de machine en nooit verzwakte. De Sou burger verzaakte niet één keer en sleurde zijn ploegmaats mee naar een goede prestatie, want hoewel het erepodium niet werd gehaald was die vierde positie dat natuurlijk wel in zo'n sterk veld. VLISSINGEN - Marius Dijkwel uit Yerseke heeft zaterdag op de boulevard in Vlissingen zijn eerste overwinning van dit seizoen geboekt bij de liefhebbers. De kleine coureur was aan het slot van een 50 kilometer lange wielerkoers de snelste van een kopgroep van vijf renners dat op de streep bijna werd achterhaald door het spurtende peloton. De wedstrijd werd zoals gewoonlijk gecontroleerd door Noud Westerbe- ke en Sam Broersma. die elkaar behendig in kansrijke positie pro beerden te manoeuvreren. Wester- beke. de snelste van het Walcherse duo, bleef bijvoorbeeld kalm zitten toen zijn maatje Broersma er sa men met Eric Verstraten, Jan Maaskant en Marius Dijkwel tus senuit ging. Hun voorsprong op de winderige boulevard-omloop was nooit riant, maar het peloton - wetend dat Westerbeke op een te genactie wachtte - reed het gat niet dicht. Twee ronden voor het einde overbrugde wel Ron Willems in zijn eentje de kloof, Tnaar in de eind sprint speelde hij geen rol meer van betekenis. Daarin was Dijkwel su perieur De wielerwedstrijden op de boule vard trokken bijzonder weinig toe schouwers. Slechts een krappe honderd kijkers hielden zich op langs het parkoers. Voorafgaand aan liefhebbers reden de nieuwelin gen-dames en de jeugdlicentiehou- ders. De uitslagen daarvan luiden: Nieuwelineen-dames: 1 Monica de Waal Gouda. 2 Cyntha Luthe-Schip- holt. Den Haag; 3 José Lok. Renkum. 4 Ingrid v Grunsven, Uden. 5 Angélique Jekel Amersfoort Liefhcbbervvetera- nen: Marius Dijkwel, Yerseke: 2 Ene Verstraten. Roosendaal. 3 Ron Willems. Uden; 4 Jan Maaskant, Slrjansland, 5 Sam Broersma, Zoutelande. 0 Edward Koets, Blggekerke. 7 Gerrit v. d. Pluym, Nieuwendijk: 8 Bert Steenbakker, Hein- kenszand: 9 Leon v. d. Wiel, Breda, 10 Frans Meijaard. Wemeldinge, 11 Nout Westerbeke. Westkapelle, 12 Piel Wisse. Aagtekerke: 13 Johan v Baal, Breda. 14 Harro Verhaee Middelharms; 15 Henk Rouw. Kapelle Jeugd, 8 jaar: 1 Angeli- que v Schilt, wv Zeeuws VI.; 2 Esther Nqs. wv Zeeuws VI. 9 jaar: 1 Richard v. Cadsand, wv Zeeuws VI2 Richard v Gils. Theo M 10 jaar: 1 Rudi Klaasse. Theo M 2 Wilmar v d Berghe. wv Zeeuws VI 3 Patrick Ridderbos. Theo M. 11 jaar: 1 Michel Rommers, Theo M.. 2 Jim Vermeule, Theo M 3 Robbert Nïjs. wv Zeeuws VI. 12 jaar: 1 Richard Siereveld. Theo M 2 Robbie Peeters, de Maaskant: 3 Wendy v. Uden. wv Schun- del 13 jaar: 1 Mare de Kort. Presto; 2 Peter-Paul Sebrechts. Hoekse Renners. 3 Martin v. Loo, wv Zeeland. 14 jaar: 1 Raymond Thebes, wv Schundel. 2 Arjan de Ridder, wv Zeeland: 3 Edwin Baayens, Presto JAAP PIJNENBURG STOPT STRAFSCHOP OOSTKAPELLE Oostkapelle-traincr Jan Meulmeester haalde na afloop van het duel tegen Excelsior Maassluis eens opgelucht adem. Bijna 90 minuten lang namelijk balanceerde zijn formatie op liet randje van de afgrond. Voortdurend zat Oostkapelle zaterdagmiddag in de verdrukking en was het wachten op de genadeslag. Maar ook al, omdat Vrouwe Fortuna dit keer wel op de hand van de Walcherse ploeg was, belandde men niet in het diepe. Integendeel: de zwakste wedstrijd van Oostkapelle in de eerste klas tot nu toe leverde de eerste zege (2-1) op. Eens temeer het bewijs van hoe raar zand) het niet onverdienstelijk het soms kan gaan in het voetbal. Twee weken achtereen speelde de ploeg van oefenmeester Jan Meul meester prima wedstrijden, miste men ieder greintje geluk en behaal de men ook slechts één punt. Tegen Excelsior Maassluis zocht Oostka pelle wanhopig naar die vorm van de voorgaande duels, had men over deed, sloop de onrust in het elftal van Oostkapelle. Er vielen grote gaten op het middenveld en hij vlagen werd de Walcherse ploeg weggetikt door Excelsior Maas sluis. Meerdere malen was in die eerste helft de vroeg verkregen voorsprong (Piet Goeree zorgde in •ijfde minuut voor 1-0, nadat lust' fortuin niet te klagen en werden doelman Ron Abbas de mislukte vreemd genoeg wel twee punten vrije schop van Stoffel Schipper aan het totaal toegevoegd. „Wat niet onder controle kreeg) in ge- Excelsior Maassluis vandaag is vaar. overkomen, gebeurde ons vorige week (1-0-verlies tegen RCL)", zei Maar Oostkapelle ontsnapte keer Jan Meulmeester „Ze missen veel op keer aan de gelijkmaker. Vaak kansen en ook dat kleine beetje zat er op het laatste moment nog geluk. Maar het gaat om de punten een been tussen of ging de bal via en over een week praat niemand een gelukkige carambole naast. In meer over deze wedstrijd". die fase vertolkte Jaap Pijnenburg Oostkapelle begon aan het duel ook een uitstekende rol. Zelfs een tegen Excelsior Maassluis in de schot van amper een meter afstand wetenschap dat per se gewonnen wist hij (waarschijnlijk zonder het moest worden. De debutant zou bij zelf te weten) over te werken. Ook verlies onherroepelijk onderaan ko- al- omdat Excelsior Maassluis de men te staan. Bovendien was Oost- ballenvanger veelvuldig als schiet- kapelle gehandicapt door het ont- schijf gebruikte, ging de Walcherse breken van middenvelder Jan de ploeg niet met een 1-4-achterstand Wilde. Hij raakte op de training aan rusten, maar met een 1-0-voor- zijn knie geblesseerd. Tot overmaat sprong. In de tweede helft ploeterde van ramp moest in de 30e minuut Oostkapelle voort en moest men ook Stoffel Schipper het veld ge- het opnieuw afleggen tegen een blesseerd verlaten. De aanvoerder goed gecombinerend Excelsior zich na dit doelpunt zou hervinden had het lelijk mis. Meteen na die 2-0 s de beging Klaas van Belzen even bul- reerl ten het strafschopgebied een dige overtreding. Uit de die volgde zorgde Aad voor 2-1 Hij tikte de bal in, Jaap Pijnenburg de bal losliet welijks tien minuten later Excelsior Maassluis de kans gelijkmaker, toen Frans ook weer onnodig René in de heupzwaai nam. ter Brussaert was resoluut en een penalty. Frans Pattenier testeerde nog heftig, omdat hem de overtreding buiten he tienmeter-gebied was begaan Pijnenburg stopte echter de Cor van Hoeven te zacht ten elfmeter-trap en hield pelle overeind. „We hebben gewonnen door 'knokken", meende na afloop, die ook nog ever stond bij de overtredingen var. Belzen en Pattenier. „Twee domme en onnodige overtredingen, die aangeven dat we verstandelijk nog niet op het eerste klas niveau zi ten". Oostkapelle-Excelsior Maassluis: 1- 'P0: 0 Piet Goeree: 2-0 Peter Verburg2-1 jsw Aad Moerman. Toeschouwers: 700 raakte vorige week al geblesseerd aan de enkel en bij het nemen van Maassluis. Tegen alle verhoudingen in kwam Oostkapelle wel op een een vrije trap tegen Excelsior Maas- 2-0-voorsprong. Jos Staps ging in de sluis (waaruit overigens wel een 18e minuut op rechts door en lever- doelpunt kwam) schoot hij half in de een goede voorzet af aan Peter de grond en sloeg zijn enkel dubbel. Verburg, die met een fraaie duik de bal koppend in het doel werkte. Hoewel zijn vervanger Jan Kees de Jonge (overgekomen van Heinkens- Wie had gedacht dat Oostkapelle Zwart Wit'28 Barendrecht Koz. Boys Noordwij k Quick Boys R.C.L. Spijkenisse Oostkapelle N.S.V.V. P.P.S.C. Rijnsb. B. 3 Heerjansdam 2 S.S.S. 3 Excelsior M 3 2 1 0 5 7- 1 idf 2 1 0 5 4'1 ran 1 2 0 4 7- 2 nan 2 0 1 4 7- 3 oass 1 2 0 4 3-2 mor 2 0 1 4 2-5 3 1 1 1 3 5-5 irukk 1 1 1 3 4-4 iiersi 3 1 0 2 2 5-4 2 10 12 3-1 3 1 0 2 2 3-' 0 1 1 12-4 0 1 2 13-5 0 0 3 0 2-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 16