Uitstekende rentree van Jan Henk Bomhof Robur profiteerde var misstap concurrenten GROTE NEDERLAAG (10-1) VOOR HET BADMINTONTEAM A VANTI ZIJSPANTITEL VOOR DUO VAN GASTEL/HURKMANS 5. Jonge team van Zierikzee zorgt voor verrassing OOK DAMES HALEN DE VOLLE WINST BINNEN Navratilova breekt record Zeeuwse motorcrossers komen er niet aan te pas in promotiecross MAANDAG 24 SEPTEMBER 1984 SCHIEDAM De eerste uitwedstrijd van MZ 1 in de eerste divisie van de landelijke tafeltenniscompetitie bij het Schiedamse NOAD betekende tevens de eerste competitiewed strijd voor Jan Henk Bomhof die na een gedwongen rustperiode van ruim drie maanden en vrijwel zonder wedstrijdritme een goede rentree maakte. Hij begon het duel tegen de sterk spelende Ron van der Wijk. waarbij Bomhof in de derde game met 15-21 de eerste winst liet aantekenen. Dick van Iren, vorige week goed gestart tegen Quick, kon ditmaal geen rust in zijn spel vinden, ging zelfs onnodig op de aanvallende toer en dat betekende voor de meer geroutineerde Jan Simons na een eerste nipte 21-19 tenslotte 1-1. Jan Landsbergen werd het eerste won. gaal MZ nu aan de leiding, slachtoffer van Koen de Vries die Qimik vergaarde via 6-3 de eerste momenteel in zijn spel een enorm punten ten koste van JCV. zelfvertrouwen uitstraalt en dan ook De stand is: 1 Shot 2-4. 2 MZ 2-4. 3 nu overtuigend met 15 en 17 zijn team Odion 2-2. 4 Quick 2-2. 5 JCV 2-0. 6 op 1-2 bracht Een goed knokkende NOAD 2-0 Bomhof zag daarop kans Simons in de De eerste topper die MZ derde game met 16-21 te bedwingen en de Zeeuw toonde hierbij er weer helemaal te zijn. Een sterk gespeelde partij van beide kanten van het duel tussen Ron van der Wijk en Koen de Vries die uit mondde in een beslissende game waarbij de 17-21 cijfers tenslotte in het voordeel van de Middelburger uitpak ten. Dick van Iren verloor daarop tegen Landsbergen met 18 en 17 zijn tweede partij maar dat zou voor MZ de laatste tegentreffer betekenen want het duo De Vries-Bomhof wik kelde eerste het dubbelspel bekwaam af waarna Koen de Vries ook zijn derde overwinning gestalte gaf tegen Jan Simons hetgeen een 2-6 zege betekende. Samen met Shot dat even eens met 2-6, maar dan van Odion, divisie dames kreeg voorgeschoteld tegen het Overijsselse Hoonhorst heeft een ruime en zeker verdiende 6-2 overwinning opgeleverd De Zeeuwse dames waren voor hun eerste thuis duel kennelijk erg gemotiveerd en de eerste maakten niet de fout, na de 0-6 ope- FORT LAUERDALE (RTR) - Martina Navratilova heeft het record van de langste, onafgebroken overwinnin genreeks verbeterd. In Fort Lauerda- le behaalde zij haar 56e en 57e zege in serie. Het oude record stond sedert tien jaar op naam van Chris Evert met 55 overwinningen. De recordverbetering kwam tot stand met de overwinning op de 16-jange Melissa Brown in de openingsronde van het toernooi in Fort Lauerdale. Regen onderbrak de partij in de eer ste game op de stand van 4-1. Zeven en twintig uur later rondden beide speelsters het karwei af. Navratilova had 35 minuten nodig voor de reste rende games: 6-1.6-2. Na de overwinning ontving de grand slamkampioene 56 rozen, een enorme chocolade taart met 56 lucifers in plaats van kaarsen en een felicitatie- telegram van president Reagan Navratilova zette de record-reeks in februari in met haar zege op Nancy Yeargin tijdens de open Amerikaanse indoorkampioenschappen. In 1974 won Chris Evert 55 partijen op rij, voordat ze door Evonne Goolagong in de halve finales van de Open Ameri kaanse kampioenschappen op Forest Hills werd gestopt. Aanvankelijk was er sprake dat de serie van Evert 56 overwinningen bedroeg Maar eerder in de week verklaarde de WTA (dames tennisbond) dat de walk-over op Wen dy Overton abusievelijk was meegere kend. De misrekening maakte voor Martina Navratilova weinig verschil uit. De 56e overwinning werd op dezelfde dag gevolgd door de 57e. Met dezelfde cijfers, als waarmee Melissa Brown werd verslagen, werd de Zuidafn- kaanse Rosalyn Fairbank in de twee de ronde ingepakt. Het einde van de overwinningenserie is nog niet in zicht voor Navratilova. In Fort Lauerdale bracht ze met de finale nog te spelen het aantal achter eenvolgende zeges op 59 Het 58e slachtoffer werd haar landgenote Eli- se Burgin in de kwartfinales- 6-4,6-3 Twee uur later volgde de Australische Wendy Tumbull in de halve eindstrijd als nummer 59: 6-3.6-2. In de eindstrijd ontmoet Martina Na vratilova de 17-jarige Michelle Torres uit Northfield, Illinois. John McEnroe heeft de finale bereikt, van het toernooi in San Francisco. Hij versloeg in de halve eindstrijd Eliot Teltscher met 6-3.6-1. In de finale staat hij tegenover zijn landgenoot Brad Gilbert, die Terry Moor met 4-6,6-3.6-4 terugwees. De Spanjaard José Higueras heeft zondag het Grand-Prixtennistoernooi van Bordeaux gewonnen. In de finale, om de grootste moot uit het prijzen geld van 75.000 dollar (260.000 gul den), versloeg Higueras de Italiaan Francesco Cancellotti in twee sets: 7-6, 6-1. De finale van het met 100.000 dollar gedoteerde toernooi van Geneve tus sen de als tweede geplaatste Zweed Henrik Sundstroem en de nummer vijf Aaron Krickstein iVst) werd zon dag niet uitgespeeld. Nadat Sund stroem de tiebreak van de eerste set had gewonnen (7-11, werd de partij als gevolg van regen verdaagd naar maandag. De finale van het heren dubbelspel werd geschrapt en het prijzengeld gedeeld tussen de finalis ten Tomas Smid Labor Smid en Mats Wilander Michael Mortensen VLISSINGEN - Niet een van de negen Zeeuwse deelnemers aan de promoticcross in Vlissingen is er zondag in geslaagd zich een goede startpositie te verwerven voor de nog volgende drie crossen die recht geven op een seniorstartbewijs. Voor eigen publiek en op het eigen vertrouwde terrein van MSV De Uitlaat in Vlissingen klasseerde Bennie Poppe zich nog als beste Zeeuw met een zevende en een tiende plaats. De start van de 250 cc was desal- Hassel die van start tot finish op de niettemin hoopgevend voor het Zeeuwse veld Bennie Poppe kwam als derde de eerste bocht door maar al in de eerste ronde ging hij plat en viel terug naar een achtste plaats. Kees Zuidhof startte slecht en was ook al snel bij een val betrokken waardoor hij ver naar achter terug geslagen werd. Willie van de Laar toonde zich de sterkste in de eerste manche. Hij won van kop af. Kees den Dekker derde Zeeuw in deze klasse reed naar een goede veer tiende plaats, Zuidhof klasseerde zich nog als dertiende. Bennie Pop pe werd zevende De tweede manche bij de 250 cc verliep voor de Zeeuwse rijders nog slechter dan de eerste. Bennie Pop pe kreeg al in een van de eerste ronden af te rekenen met een ka potte achterrem en moest de rest van de wedstrijd met één rem ver der. Kees Zuidhof had zijn dag niet. ook in de tweede manche ging hij diverse malen onderuit. En wat Zuidhof niet zo vlug doet gebeurde deze middag, hij gaf op. Poppe klasseerde zich nog als tiende, ter wijl Kees den Dekker ondanks pech zich als 22e klasseerde. Zwarte middag Ook in de 500 cc een zwarte mid dag voor de Zeeuwse crossers. Dick de Kundcr zag zijn kansen al voor de aanvang van de wedstrij den verkeken. In de training raak te de zuiger van zijn motor stuk. Een haastig gemonteerde nieuwe zuiger bracht hem wel aan de start 'van de eerste manche maar het was voor De Kunder onmogelijk om vol uit te gaan. De overige Zeeuwse rijders klasseerde zich niet bij de eerste tien. De overwinning ging nar tlonald Robbe na een prachtig gevecht met Willie van der Laan. De overige Zeeuwse deelnemers wisten zich niet bij de eerste tien te rijden. De tweede manche eindigde voor De Kunder nog slechter Na een min der goede start werkte hij zich naar voeren, toen het noodlot toesloeg. Een zware val waarbij hij een van huis werd gezeten door Albert Jan Louwerse. Marcus van Kempen en Eric van der Wekken finishten res pectievelijk als 11e en 18e Bij de zijspannen verschenen deze middag slechts een vijftientral combinaties aan de start. Leo van der Lagemaat met bakkenist Hein van Veghel toonden zich de sterk- sten in de eerste manche na zeer spannende en spektakulaire ge vechten met de gebroeders Buist en Daam van Dijk, Alex Hoogeveld De tweede manche leverde een spannend gevecht op tussen de combinaties Harry de BruinRini Denekamp en Wim Bastiaansen Andries de Wit weer kort op de hielen gezeten door Daam van DijkAlex Hoogeveld. Na ronden- lange gevechten gingen zij in deze volgorde over de finish. De uitslagen zijn: Eerste manche: 125 cc: 1. Toon Zwegers. Eindhoven. Honda. 2. Leo van Rijnsbergen. Enspijk. Suzuki. 3. Jaap Bredenhof, Heerde Yamaha. 4. Paul Reimik. Lemelerveld. Kawasaki. 5 Diederik Logt. 15 Enk van der Wekken. Zierikzee, Suzuki: 28 Marcus van Kem pen. Souburg. Yamaha, 250 cc: 1. Willie van de Laar, Milheeze. Honda. 2 Cor Hoom. Hoogeveen, Honda: 3. Tjalling Nijk, Steggerda. 4 Johan Verhaegh. Deume, KTM, 5. Candy van Rees. Leid- schendam. Suzuki: 7 Bennie Poppe. Me- liskerke, Yamaha, 13 Kees Zuidhof. Kwadendamme, Suzuki, 14 Kees den Dekker, Goes, Suzuki 500 cc: 1 Antoon Amelink. Deventer. Honda, 2 Ronald Bruggeman, Zeist. Honda. 3 Eric Be- rendsen. Hengelo. Suzuki; 4. Eric van Essen. Zeist. KTM. 16 Peter Sterken- burg, Lewedorp. Honda: 28. Dick de Kunder. Kapelle, Honda; 27 Leo Ovaa. Souburg. Suzuki, 3b Jaap Verton, Haamstede. Yamaha. Zijspannen; 1 Leo van de LagemaabHein van Veghel. Geldermalsen, Yamaha-EML, 2 Girbe en Jaap Buist. Assen, Norton-Wasp. 3. Daan van Dijk Alex Hoogeveld, Culem- borg, Yamaha. 4 Harry de BruinRini Denekamp. Balkburg, Yamaha-EML; 5 Wim Achterkamp'Harry Braakhekke. Wilp. Yamaha-EML Tweede manche: 125 cc: 1. Buddy van Harsel, Amerzoden. Kawasaki. 2 Albert Jan Louwes, Hoogezand. Honda. 3 Paul Reimink, Lemelerveld. Kawasaki. 4. Koos van Wijk. Zoetermeer, Huvo; 5. Chris van Groen. Hillegom. Yamaha, 11 Marcus van Kempen, 18. Eric van der de voetsteunen in de rug kreeg wekken 250 cc: Ronald Robbe, Slie- noodzaakte hem de wedstrijd te drecht, KTM. 2. Willie van der Laar. staken. Harry Koops beheerste de wedstrijd dit keer van start tot finish. Ook in de 125 cc geen Zeeuwen bij de eersten. Marcus van Kempen en Eric van der Wekken konden zich niet in de strijd om. de voorste Milheeze, Honda. 3 Sake Lemstra, Jub- bega, Suzuki; 4 Candy van Rees. Leid- schendam, Suzuki. 5 Henk Pol, Vaas- sen. Suzuki. 10e Bennie Poppe, 22e Kees den Dekker 500 cc: 1 Harry Koops. Norg. Yamaha. 2 Eric van Essen. Zeist. KTM. 3. Sief van Nuenen Best. Honda. Gert van Rhee, Ede, Yamaha; 5 Peter plaatsen mengen, In de eerste man- Weeland. Uitgeest KTM22e Jaap Vei - che eindigde Van der Wekken op een vijftiende plaats, terwijl Van Kempen niet verder reikte dan de 28e plaats. i,-_ nunana-uiL. o uaan van uijKftiex Toon Zv.egers heerste van kop af Hoogeveld culemborg. Yamaha. 4. Paul i, 28 Peter Sterkenburg Zijspannen: 1 Harry de Bruin Rinie Denekamp. Balkburg. Yamaha-EML. 2 Wim Bas tiaansen. Andries de Wit. Prinsenbeek. Yamaha-EML. 3 Daan van Dijk Alex met Leo van Rijnsbergen op de tweede plaats. De tweede manche werd overheerst door Buddy van Reijmer Frans van de Borne voort. Yamaha: 5 Hans Pol<Han Jansen, Borne. Yamaha-EML. ningswinst van vorige week, op de lauweren te gaan rusten. ,,De thuiswedstrijden tegen Hoon horst eindigden in het verleden altijd in 5-5 of 6-4", glunderde een nog nahijgende Ingnd van Osselaer nadat zij in de laatste partij tegen Marjo Pazie de gelukwensen in ontvangst had genomen omdat haar derde winstpartij tevens de eindstand vast legde. De zege tegen het favoriete Hoonhorst is dan ook een geweldige opsteker en betekent weer een goede start van deze competitie. Bij de thuisclub was overigens Sandra Ta- hapary minder fortuinlijk want of schoon zij een goede vorm demon streerde. moest zij de openingspartij tegen Ans de Ruiter en later het duel tegen Pazie steeds in de derde game nog uit handen geven. Na de 0-1 achterstand lukte het Ingrid van Os- seaer via Kann Cobben die haar han denvol werk gaf met uiterste krachts inspanning op gelijke hoogte van de gasten te komen waarna een sterk gemotiveerde Ankie Kersten in twee games Pazie haar wil oplegde. Ankie Kersten had nog minder moeite met Cobben en toen het duo van Osselaer- Kersten een venijnig gespeeld dubbel spel succesvol afrondde, kwam de zege al in zicht. Daar zorgde dus in laatste instantie Ingrid van Osselaer door en MZ is nu samen met Shot 1. dat van Vice Versa won, zonder pun tenverlies leider in de le divisie. Am sterdam volgt op 1 punt afstand na de 6-3 winst tegen Shot 2. De stand is: 1 MZ 2-4, 2 Shot 1 2-4, 3 Amsterdam 2-3, 4 Hoonhorst 2-1. 5 Shot 2 2-0, 6 Vice Versa 2-0, Winst Wegman Opnieuw heeft het Brabantse Nikon waarin de Middelburger Wim Weg man voortreffelijk acteert, in de eredi visie tafeltennis aan het langste eind getrokken. Nikon won thuis overigens wel met meer moeite, dan in de eerste twee duels, omdat bij tegenstander Avanti weer een sterk spelende Betm- ne Vriesekoop voor tweemaal winst zorgde. Wim Wegman zag tegen de Europese topspeelster in de derde game bij een 20-19 achtérstand via een randbal zijn eerste verliespartij ontstaan. Tegen Turk en de Groot kwam hij wel tot winst. Samen met de Profetis zorgde Wegman ook voor de dubbelspelzeges en Ililton scoorde tegen Vriesekoop en Turk. De Profetis won één partij. Blaeuwe Werelt (met de van Spanjes i bleef ook omgeslagen na de 6-1 tegen Tempo Team. terwijl Hooge Huijs met 4-6 bij Scylla won. ZEVENHOVEN Rijn van Gastel en bakkenist Erik Humians tijdens de motorcross zijspan om het NK te Zevenhoven zondag. Het duo won de cross en kan zich nu de nieuwe Nederlandse kampioenen noemen ZEVENHOVEN (ANP) - Rijn van Gastel en Erik Hurkmans hebben zondag het Nederlands kampioenschap zijspancross veroverd. Het Eindhovense duo, in 1982 al het beste van Nederland, was zondag in Zevenhoven al na de eerste manche zeker van de titel. Na de tweede plaats in die heat den" rugslagzwemster van Los An- waren Van Gastel en Hurkmans geles. onbereikbaar voor de concurrentie Van Gastel en Hurkmans namen de (Janssen/Geurts van Kessel en de titel o a August Muller en Cor broers Maessen). De spontane hul- van der Bijl. Muller, dit jaar rijdend diging in de feesttent door het zang- met Henk van Heek. verspeelde dit trio „Babe" had plaats, terwijl de seizoen zijn uitzichten op de proion- regen op het tentzeil kletterde. gatie van het kampioenschap door in de tweede NK-wedstrijd, in Hol- Na de modderige tweede manche ten. zwaar gewond te raken. Muller werden Van Gastel en Hurkmans wordt volgend seizoen, met Cor van nogmaals uitvoerig gefeliciteerd, nu der Bijl. terug verwacht op de Ne- door Jolanda de Rover, de ,,gou- derlandse cross-circuits. In de eerste manche toonden de oud-wereldkampioenen Ton van Heugten en Frits Kiggen hun kwal) teit. Na een slechte start haalde he Amersfoortse duo vijf ronden voor het eind leider Van Gastel in. In de tweede manche moest Van Heugten met. een kapotte koppelingshandle naar de kant. Na een spoedrepara- tie werd de tiende plaats toch nog zijn deel. Hans van Goch en Sies Hurkmans wonnen de tweede reeks door van start tot finish te leiden. dat Ku lde!' epe ar tkli :K( niu Rijn van Gastel en Erik Hurkmani kwamen ondanks de feestroes nog tot de tweede plaats. jntll -.'óv WALCHEREN SCHOOT MET SCHERP: 7-2 MIDDELBURG Aardenburg en Domburg verspeelden het eerste punt in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal en Robur profiteerde met een ruime 3-0 winst bij Hulsterloo en kwam alleen aan de leiding. Lewedorpse Boys kan nog een bedreiging vormen, want de ploeg won ook de tweede wedstrijd: 1-0 van Zeeland Sport. Domburg - Graauw 1-1: Lewedorpse dat hij zich met de leiding bemoeide Boys - Zeeland Sport 1-0; Hulsterloo - van scheidsrechter Kasse. Walcheren Robur 0-3; Corn Boys - Ouwerkerk bewees, dat de ploeg wel degelijk hard 1-1, Aardenburg - Oostburg 2-2; Wal cheren - Patrijzen 7-2. Robur 3 lan Henk Bomhof kan werken en kwam in dit spektakel tot ruime winst. Gerard Kortenhof 10- 2 knalde na een kwartier al een vrije io- 6 trap van 20 meter in (1-0) en Pattrick 3 2 u 5 5-3 Dewitte scoorde 2-0. Patrijzen kreeg 2 2 0 0 4 5- 2 in die periode overigens ook kansen, I I i 7 i n maar Ad Vermeulen en laatste man 4 0 3 1 3 5 8 Aart Gl'oenenclÜk klaarden het kar- 4 j j o 3 9 wei. Kortenhof scoorde nog een keer 3 0 2 1 2 4-G uit een vrije trap (3-0) en de rust kwam 3 1 0 2 2 7- 9 met 4-0 door Ronald Witzenburg. Bek 3 0 12 1 2-4 miste daarna nog een strafschop voor 3 0 12 1 2-6 Patrijzen. Na rust werd het eerst 5-0 WALCHEREN - PATRIJZEN Een door Hans Hack. voordat De Jonge de incidentrijke wedstrijd, met waar- tweede strafschop kon benutten: 5-1. schuwingen voor René Moens van Walcheren en Hans Wesdorp van Pa- René Moens (ingevallen) benutte toen tnjzen. De Patrijzen-grensrechter een strafschop voor Walcheren (6-1) en Adne Traas werd weggestuurd, om- zorgde ook nog voor 7-1. Een minuut IDD1 top RILLAND MC De Sproeier uit Wemeldinge hield zaterdag een klas- sementscrosswedstrijd op het Schel- decircuit in Rilland. Het werden spektaculaire wedstrijden. In de 125 cc was de eindstand ler werden drie manches gereden) in de eerste manche 1 Henk Buis, 2 Marcus van Kempen. 3 André van de Graaf. 4 Jacco Paauwe. 5 Martin Boot. tweede manche 1 Henk Buis, 2 André van de Graaf, 3 Jacco Paauwe, 4 Martin Boot, 5 Joeri Nolet; derde manche 1 Henk Buis. 2 André van de Graaf. 3 Jacco Paauwe. 4 Martin Boot. 5 Joeri Nolet 80 cc, eerste manche 1 Henk Wouterse. 2 Angelique de Kunder. 3 Michel Mens, 4 Collin Zegers tweede manche en derde manche dezelfde uitslag als de eerste man che Mini's, eerste manche 1 Jean-Pierre Hud- de. 2 Claudia Kerkhoven. 3 Martin de Kunder. tweede manche zelfde als de eer ste, derde manche: 1 Claudia Kerkhoven, 2 Jean-Pierre Hudde, 3 Martin de Kunder 250 cc eerste manche: I Chris Markusse, 2 Henk Aarnoutse, 3 Rien van Liere. 4 Eddy Eversdiik, 5 Laurens Paauwe; tweede man che 1 Chris Markusse. 2 Rien van Liere, 3 Henk Aarnoutse. 4 Eddy Eversdijk, 5 Lau rens Paauwe derde manche dezelfde als de tweede manche. Clubkampioen in de 125 cc klasse werd Henk Buis In de 80 cc veroverde Henk Wouterse de clubtitel. Eerder al werd hij clubkampioen bij MSV de Uitlaat Bij de mini-klasse werd Claudia Kerkhoven club kampioen Bij de 250 cc is de strijd nog niet beslist. voor tijd kon Hans Wesdorp de ea stand op 7-2 bepalen. LEWEDORPSE BOYS - ZEELL SPORT De eerste helft had thuisclub aftand moeten nemen. j lukte dat echter niet, ondanks groot overwicht en daarom bleef! tot de laatste minuut spannend, een minuut voor het einde kw Lewedorpse Boys op voorsprong.! fortuinlijk doelpunt van Tom Hu ad n kens zorgde voor 1-0 en datwasgea het vertoonde spel in de perste en afgemeten het aantal kansen M^nnc wel verdiend. DOMBURG - GRAAUW Een opgaande wedstrijd, die terecht n 1-1 werd afgesloten. Domburg had i een licht overwicht in de eerste h en kwam ook met 1-0 voor Adriaan Provoost, maar bleek Lot goed tegenspel in staat. Zeeuws-Vlamingen kwamen nog v rust op 1-1 door Luc Willems Na rust hielden de ploegen elkaar sportief evenwicht en besloten tt den met 1-1. HULSTERLOO - ROBUR - Zeker de eerste helft was Robur vele ap siever. combineerde sneller er. Hulsterloo toen al kansloos. Na minuten scoorde Antoine van Dun DD] en niet zonder geluk maakte hij en minuten voor rust ook 0-2 van. to zijn inzet van paal naar paal ketste vervolgens in het doel ging. Rol Martina Navratilova OOSTBURG Het was voor de Zeeuwse badniintonleams een niet al te best badminlonweekcinde. Het jonge team van Zierikzee 1 wist wel te verrassen in de uitwedstrijd tegen Blauw Wit 2 door beide punten mee naar huis te nemen. In de Zeeuwse derby tussen Wings 1 en Avanti 2 trok Wings 1 heel duidelijk aan het lang ste eind. VELO-AVANTI JEANS INN 10-1 Brigitte van de Water won in de ontmoeting Velo-Avanti (over gangsklas) in drie sets haar damesen- kel De eerste set verloor ze en in de tweede kwam ze mèt 7-3 achter te staan Dankzij een sterke eindsprint trok ze die tweede set toch naar zich toe en wist tenslotte in de derde set dan die eer nog te redden. Een 10-1 nederlaag die Avanti wat zwaar op de maag viel na het 5-6 verlies van vorige week, toen er eigenlijk meer in had gezeten. METRO 3-MARATHON 1 7-1 Een dikke nederlaag voor het Vhs- singse Marathon tegen Metro 3 '2e klasi. De eer moest gered worden door Manon Lammers die met 11-5 en een nipte 12-9 haar enkelspel tegen Karin Tanasale in winst om wist te zetten. Peggy Vitalis verloor haar partij in dne sets. De overige Marathonpartij en gingen al snel in twee sets verloren. WINGS 1-AVANTI 2 6-2 In de derde klas heeft een duidelijk sterk Wings de derby tegen het Mid delburgse Avanti vrij makkelijk ge wonnen Alleen aan de dameskant kon de Middelburgse ploeg nog tot. scoren komen Ciska van der Linde won van Catharina Christiaansen en samen met de jeugdige Michèle Schol ten won Ciska van der Linde ook het damesdubbel van Christiaansen met Laura Schaier. TERNEUZEN 1-ROTTERDAM 2, 3-5 Een onnodig verlies voor het team uit Terneuzen. De winst was er voor Maunts Tichelman, Gerda Riemens en het gemengd dubbel van Maurits Tichelman met Claudia van Raai ten. Een kans op een gelijkspel zat er zeker in. Claudia van Raalten was er in haar enkelspel helemaal met bij. „Erg dom", zei ze na afloop van de wed strijd Gezien net feit dat het dames- dubbel maar nipt in drie sets werd verloren, had er wellicht zelfs nog winst voor de Temeuzense ploeg inge zeten. SJUTTUL-ALEXANDRIA 0-8 Het team van Alexandria (4e klasi op bezoek bij Sjuttul bleek een heel goed team. Eigenlijk wilde deze ploeg in een hogere klasse starten, maar dat ging niet door bij de badmmtonbond- leiding. Alle partijen werden in twee sets gewonnen door de bezoekers. Dit team wordt ongetwijfeld kampioen Het was een sportieve wedstrijd die snel afgelopen was en waarbij de West-Zeeuws-Vlamingen zich voorna melijk moesten beperken tot het ra pen van shuttles. TERNEUZEN 2-GROOT SAS. 7-1 Nog een derby en wel in het Zeeuws- Vlaamse. Temeuzen 2 bleek te sterk te zijn voor de Sas van Gentenaren die bij aanvang van de competitie zelf al weinig vertrouwen bleken te heb ben in de afloop Kees Louwerse viel in voor Ike van Grieken bij de Terneu- zenploeg. Van Grieken is voor enige tijd ziek. Louwerse was de enige die een tegenpunt moest incasseren. HIGH SPEED 2-ASTROIDEN 1. 6-2 Coby Ploegaert, toch met meer een van de jongsten, had een groot aan deel in de twee punten van Astroiden Zij won haar damesenkel en samen met Ans Caljouw haalde ze ook het damesdubbel naar zich toe. Volgens Frans Snoek had er wel meer ingeze ten voor het Souburgse team. Er eindigden vier partijen pas na drie sets en de afloop daarvan was telkens net in het voordeel van High Speed. BLAUW WIT 2-ZIERIKZEE, 3-5 Een uitstekende prestatie van de jeugdige Zierikzeese ploeg die nu al een puntentotaal van drie heeft weten te realiseren Remco Vuijk. Corrie Keijzer. Sasja Vuijk zorgden elk voor winst m hun enkelspel. Corrie Keijzer en Sasja Vuijk pakten ook samen het damesdubbel en dat betekende al vier punten voor de Schouwse ploeg. René Schimmelpennink. zorgde tenslotte samen met Sasja Vuijk in het ge mengd dubbel voor een twee-punt- soverwinning voor de Zierikzeese ploeg. Temeuzen 3 verloor met 7-1 van Zwa luwen 2 en Avanti 3 ging met dezelfde cijfers ten onder tegen Zwaluwen 3. VCLVVlgCllö ill lltl Wüï-i J pj. bleef ook na rust de betere plo Hulsterloo maakte een machte! indruk en werd nog verdiend naar gespeeld door Harald de Kok. AARDENBURG OOSTBURG] Een matige partij voetbal met negatief hoogtepunt diep in de twf helft. Oostburg-doelman haalde Martin Quataert grof neer] werd uit het veld gestuurd Aardt burg stond toen al met 1-2 achj maar kwam in de sterk ges[ slotfase tegen tien man verdiend; lijk door een strafschop van Ror Veraart: 2-2. Vier minuten voor had Hans Rieteco de stand gezet, maar in zeven minuten na!) rust kwam Oostburg verrassend; 1-2. Eerst uit een hoekschop via Bo( 1-1en even later door een hoekse!) van Ronald Hinneman. die via verdediger in het doel ging. Aard! burg werkte daarna wel harder kwam nog verdiend gelijk. CORN BOYS - OUWEKERK - Schouwse ploeg opende sterk. De ploeg kwam met lange tr pen steeds gevaarlijk voor 1* Zeeuws-Vlaamse doel en in die p&' de werd het ook verdiend 0-1 d« Remeeus. Later herstelde Com B< zich, kreeg meer greep op de wedsü en in de tweede helft was de Sas ploeg gewoon stukken beter overwicht werd na 20 minuten onf zet in 1-1 door Frank de Meijer end daarna hield de thuisclub de 'o<& kansen, maar het bleef op 1-1 stekel Broovmans derde BUDINGEN ZOUTLEEUW - Bljef amateurwedstrijd over li8 kilon in het Belgische plaatsje Budir Zoutleeuw heeft de Zeeuw JoóS Brooymans beslag gelegd op de derde; plaats achter de Belgen Frank Rssl" (2.46.00) en Rudy Schouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 14