Voorbereiding damesteam EMM verloopt voorbeeldig Oranjezon naar derde plaats Stormvogel tweede op eigen wat HSD herstelt zich via 6-0 overwinning Cor Jansen weer deelnemer aan Zeeuwse schaakstrijd STORMVOGEL WINNAAR VAN VEERHAVEN-ZWEMTOERNOOI PZC/sport Hoek begint met nederlaag HVV-junioren klasse apart VEEL HOCKEYWEDSTRIJDEN AFGELAST DINSDAG 11 SEPTEMBER 1984 MIDDELBURG De voorbereiding van het eerste damesteam van EMM op de handbalcom petitie (over drie weken) verloopt voorbeeldig. In de driekamp, die de Middelburgse handbalvereniging dit weekeinde in de sporthal aan de Nassaulaan speelde, bevestigde de damesploeg de prima vorm van de eerste oefenwedstrijden. Met ruime overwinningen op het Naalwijkse Westlandia (21-6) en Groene Ster uit Zevenbergen (19-8) trok de handbalploeg van trainer Leon Luysterburg het mini-toernooi overtuigend naar zich toe. De ongeschreven regel dat een goede Die mogelijkheid zal zich komend dit weekeinde tijdens de driekamp in oefencampagne niets zegt over een weekeinde eventueel welslagen in de competitie, realiseert Luysterburg zich terdege:.. Ik vind ook dat het iets te goed gaat. We moeten ook leren incasseren en die gelegenheid hebben we nog nau welijks gekregen". ongetwijfeld voordoen. Middelburg leek het al stukken n Vrijdag vertrekken de Middelburgse op de succesvolle ploeg van vorig dames namelijk voor deelname aan seizoen EMM won via een gelijkspel een tweedaags toernooi in Neder- tegen eerste divisionist AHC'31 uit weert Naast eredivisieploegen zoals Amsterdam 118-18) en een zege tegen Niloc (Amsterdam) en Haak-DES Mechelen (24-17) de dnekamp. De (Eindhoven) dient EMM ook af te eerste wedstrijd liet het Zeeuwse rekenen met enkele toekomstige te genstanders uit de eerste divisie. Af- team zowel verdedigend als aanval lend een goede indruk achter Die Zege Van der Horst gasffideop'deTreTtatiêrvan zaterdag oDeaande fnn werd in de tweede wed- hoeft EMM geen afgang te vrezen De WENDUINEN Jack van der Horst ploeg trad overtuigend op tegen de uit Oost-Souburg heeft maandag in beide tweede divisieteams. Wenduinen (Belgiei een wielerwed- In de le helft tegen Westlandia vielen strijd voor amateurs gewonnen De er nog wat gaten in de verdediging en renner van Theo Middelkamp ver- 'eed EMM nog wat balverlies I^ar d'e sloeg in de sprint de Belg Dirk Willem- euvels waren na rust (stand 9-4) ver- Groningen wil duels met Ajax omzetten GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de KNVB verzocht de wedstrij- sen. Voor Van der Horst was het zijn holpen In het duel tegen Groene Ster den met Ajax om te zetten. Volgens derde overwinning van dit seizoen lagen tempo en spelpeil duidelijk la ger Toch bleek dat het inpassen van programma speelt Groningen zijn thuiswedstrijd in het laatste wcek- strijd tegen de Belgische tweede klas- ser bevestigd. Dat tweede duel van EMM werd na tien minuten stilgelegd om officieel afscheid te nemen van Jan du Pon (37) Hij kreeg eerst een symbolische rode kaart. Daarna volg den toespraken van onder andere Cees de Ridder en werd hem een cadeaubon en enkele bloemstukken aangeboden. Du Pon speelde ruim 13 jaar in het eerste van EMM. De handbaldriekamp in Kapelle tus sen de damesteams van Hontenisse. Havedo Raamsdonkveeri en GSC uit Goes, is in een overwinning voor het team uit Goes geëindigd. GSC won achtereenvolgens van Hontenisse (11- 8) en van Havedo 14-10). De wedstrijd HontenisseHavedo eindigde in een 3-17 stand. Het tweede herenteam van EMM heeft dit weekeinde de eerste oefen wedstrijden afgewerkt. Zaterdag te gen Fortuna uit Bergen op Zoom werd met 23-21 verloren. Gisteren (zondag) in Middelburg moest de ploeg van trainer Ruud Bostelaar ook in het Westduitse Wegberg met 14-12 de meerdere erkennen. de 'nieuwkomers' Marjan Vermeulen einde van oktober tegen Ajax. en Marjan Guinee steeds minder De Groningers willen dan de uitwed- moeite kost. Eerstgenoemde is al wat strijd. In die periode namelijk is de bouw van de nieuwe tribunbe in volle gang, waardoor de accommodatie1 SUSAN MALCORPS VIERDE IN ZWARE DRESSUUR APELDOORN - De in Apeldoorn onder de naam Levad gehouden kampioenschappen van de konink lijke Nederlandse federatie van landelijke rijverenigingen eindig de voor L.R. Oranjezon uit Vrou wenpolder zeer eervol met een derde plaats in het verenigings kampioenschap klasse licht. De vereniging, onder leiding van instructeur Bram Wattel, die voor het eerst sinds 26 jaar de Zeeuwse kleuren verdedigde, behaalden de ze derde plaats al met de achttal- dressuur, terwijl de drie dressuur ruiters nog enige mogelijkheden boden op een tweede plaats. Helaas hepen de drie springers een paar strafpunten te veel op. Ook de Kleppertjes uit Axel toon den zich tevreden met de behaalde vijfde plaats, terwijl de Zwinruiters wat teleurstellend eindigden op een tiende plaats. Voor de deel neemster in de zware dressuur: Susan Malcorps met Onda hadden de drie juryleden een waardering van 372 punten, goed voor een knappe vierde plaats Renate Ma- hu eindigde met haar pony Sandra op een tiende plaats in de zware ponydressuur De "springruiters hadden in Apel doorn wat minder succes. Liesbeth Schijve moest met Nicolette de eerste manche vroegtijdig verlaten, terwijl Ellen de Bliek met Cobien haar kansen verspeelde door in de eerste manche twee hindernissen af te werpen. Voor menner Chnstiaan Provoost met Viola hadden beide juryleden precies dezelfde waardering 84 punten, goed voor een zevende plaats. langer goed op schot en tegen Groene Ster kwam ook Marjan Guinee enkele keren overtuigend voor de dag, onder kleind zal zijn Bovendien vreest men HEUKELUM - Het eerste elftal van meer door twee break-out doelpun- moeilijkheden omdat juist dan het de voetbalvereniging Hoek is de com- ten. stadion in het Oosterpark vol zal petitie begonnen met een nederlaag. Het eerste herenteam van EMM lijkt liggen met bouwmaterialen Het sec- De Zeeuws-Vlamingen verloren de nu ook weer op de goede weg. Kwam tiebestuur betaald voetbal zal dins- uitwedstrijd tegen het gepromoveer- het team van Cees de Ridder vorige dagavond in zijn vergadering het ver- de Heukelum - teleurgesteld, vond week nog zeer povertjes voor de dag, zoek van Groningen behandelen trainer Jan Dooms - met 2-0, na een 0-0 ruststand. De nederlaag was onnodig en had voorkomen kunnen worden als Hoek zich in aanvallende zin meer had gemanifesteerd. Maar de spelers, die Hoek offensief moeten sturen (Franz van der Pijl, Jan de Block en Piet de Koeijeri bleven onzichtbaar en kon den nooit uit de greep van de tegen stander geraken. Tijdens de reguliere speeltijd van negentig minuten kreeg Hoek zegge en schrijve twee reele doelkansen. Zo kopte Franz van der Pijl eenmaal goed in en werd Piet de Koeijer in de slotminuut van de eerste" helft vrij gespeeld op luttele meters van het doel. De Koeijer schoot echter te zacht in. Omdat ook Heukelum niet kon imponeren (Jan Doorns: ,,Ik snap niet dat die ploeg als een kampioens kandidaat wordt aangemerkt"), boeid het duel aanvankelijk slechts zelden. Dat veranderde pas na de hervatting, toen Heukelum een voorsprong nam via Karei Bel (diens inzet, die het midden hield tussen een schot en een voorzet sloeg in in de kruising). Hoek begon daarna aan een offensief, dat echter kracht miste en dat de tegen stander niet kon verontrusten Het was zelfs Heukelum dat twintig minu ten voor tijd nogmaals scoorde. Petei van Rooten verschalkte de ver opge drongen defensie en lobde de ba vervolgens over de uitgekomen Nice Knol in het verlaten doel: 0-2. Daarm was de wedstrijd gespeeld. Sean Kelly raakt leiding kwijt in Ronde van Catalonië GERONA AFPi - Sean Kelly is de leiderstrui in de Ronde van Catalo nië, waaraan ook w ordt deelgenomen door de ploeg van Sjaak de Goede, kwijtgeraakt aan Pedro Munoz. De Spaanse beroepsrenner boog in de vijfde etappe, van Manresa naar Alt de Puigmal over 142 kilometer berg achtig parkoers, een achterstand van 27 seconden op de klassementsleider om in een voorsprong van 19 tellen. De uitslag van de vijfde etappe is 1 Pedro Munoz (Spa) 142 kilometer in 4 uur 5 minuten 35 seconden; 2 Patrocinio Jime nez (Col) op 33 seconden. 3. Sean Kelly ileri op 48 seconden. 4 Alberto Fernandez iSpa i zelfde tijd. 5 Angel Arroyo (Spai op 51 seconden Het algemeen klassement Is 1 Munoz 23.12.13, 2 Kelly op 19 seconden. 3 Arroyo op 34; 4 Fernandez op 58, 5 Jiminez op 1 54 Rinus Braam eerste biljartkampioen van seizoen 1984-'85 SOl'BURG Het eerste biljartkam pioenschap van het seizoen 1984-'85 is pas in de laatste ronde beslist. In Souburg, waar de vereniging VEG/ ABV dit titeltoernooi - voortreffelijk - organiseerde, pakte Rinus Braam van De Smidse uit 's-Gravenpolder naast het kampioenschap ook de af vaardiging naar de gewestelijke eindstrijd. En waar die op 9, 10 en 11 november eveneens in Souburg ge houden wordt, komt Braam daar op vertrouwd terrein. Ook op de tweede wedstrijddag bleef dat toernooi spannend. Kon in de opening alleen Leendertse zich losma ken bij een groot veld achtervolgers, in de finale kon de BVW-speler de druk niet meer aan Van alle kanten werden er aanvallen gedaan op zijn leidende positie, Leendertse bezweek daaronder Met vijf finalisten ging hel zij aan zij op de finish af In de beslissende partijen had Pater de titel maar voor het grijpen, maar ook Pater kon de spanning niet meer aan en verloor op een cruciaal moment van Hout En toen op de andere tafel Braam zijn zenuwen wel in bedwang hield en De Kort geen kans gaf, mocht Braam op de hoogste trede van het podium plaats nemen De kortste partij kwam op naam van Pater 18 beurten), het toernooigemid- delde bedroeg 1 28 (tegen 0.98 in 1983) De uitslag is 1 Rinus Braam De Smidse 10-1.30-13, 2 R. Simons 't Raedthuys 8-1 44- 12. 3 B Pater Onder Ons 8-1 42-12, 4 M Leendertse BVW 8-1 36-9; 5 P Hout Schel dezicht 8-1 26-10. 6 M Baarends ALM 6- 1 18-11. 7 W Maas VEG ABV 4-1.17-9; 8 F de Kort Avontuur 4-1 12-9 Susan Malcorps eindigde in de zware dressuur cp een tierde plaats Van der Reijden twijfelt aan organisatie Spelen DEN HAAG (GPD) - Staatssecretaris Van der Reijden van sportzaken en volksgezondheid begint zich af te vragen of het nog wel verantwoord is de Olympische Spelen van 1992 in Nederland te organiseren. In de Haagse Post van deze week zegt hij: „De tragedie is dat ik vanuit de sport verschrikkelijk graag de Olympische Spelen zou organiseren, maar ik heb de grootste moeite mij een beeld te vormen van een verantwoorde orga nisatie. Ik vraag mij af of do social costs die ermee gemoeid zijn de moei te wel waard zijn. Weten we dat zeker, zijn we daar echt van over tuigd of moet je het gewoon maar niet doen? Gewoon zeggen: jongens, bij nader inzien zien we' er van af". Van der Reijden spreekt in het week blad-interview over „gigantische risi co's" die met de organisatie van de Olympische Spelen m Amsterdam worden genomen „van 500 miljoen tot meer dan één miljard" Over zijn ervaringen tijdens de Olym- piche Spelen in Los Angeles zegt hij: „Het was de grote ironie, het schrij nende, hel klatergoud van het festijn. Ze hebben alle dronkaards, alle ge spotenen. alle uitgestotenen, de gede- menteerden, ze hebben ze allemaal uit de binnenstad opgepikt en neerge gooid buiten de stad aan het strand. En aan het eind van de Olympische Spelen zag je ze oprukken, als onge dierte, terug naar hun plek in de stad als ratten door de riolen, zo drongen ze langzaam maar zeker van viaduct naar viaduct weer terug naar de bin nenstad". Forse zege voor Stavenisse: 7-2 STAVENISSE - Sportclub Stavenisse MIDDELBURG In (le Zeeuw* juniorenhoofdklas lijkt vooral H) dit seizoen een klasse apart. Zal? dag moest Terneuzen er op eigen met 6-3 aan geloven. Vlissingen-Gl 4-1, Goes - Serooskerke 4-4. Arneran den - RCS en Patrijzen - Middelbi werden afgelast. 2 0 0 4 1; RCS 110 0 2 Serooskerke 1 0 1 0 1 Goes 2 0 111 Arnemuiden 0 0 0 .0 o GPC 1 0 0 1 0 Middelburg 1 0 0 1 o Patrijzen 1 0 0 1 o Terneuzen 2 0 0 2 o Dc Hulstenaren staan ook al meljj B-elftal aan de kop in de hoofdkU HVV BI - Terneuzen 5-2, Middelhui Zierikzee 4-2, Goes - Vlissingen AZVV - Tem. Boys en RCS - werden afgelast. VLISSINGEN - De organisatie van het persoonlijk Zeeuws schaakkam pioenschap is weer rond. Er is slechts één deelnemer minder dan vorig jaar. In de hoofdklas hebben een aantal spelers zich niet opgegeven. Zo is Zeeuws kampioen Kees Nieuwe- link van Het Witte Paard uit Sas van Gent met van de partij. Daar staat echter tegenover dat meervoudig Zeeuws kampioen Cor Jansen uit We- meldinge en spelend voor HWP wél op de deelnemerslijst staat. Verrassend is ook dat dit seizoen Adne den Hamer uit Sas van Gent met van de party is. Al vele jaren heeft Den Hamer meegedaan en was tweemaal Zeeuws kampioen. Ook zijn Ad de Feijter (weg uit Zeeland), Nick Dub beldam (studie) en Wout van Wijnen niet aanwezig. De hoofdklas telt nu 14 namen, in de promotïeklas doen 16 spelers mee. evenals in de eerste klas en de tweede klas heeft 23 deelnemers. Er wordt zeven ronden Zwitsers systeem ge speeld in alle klassen. De ronden worden gehouden in Goes, Terneuzen, Sas van Gent, Middelburg. Axel, Vlis- singen en Wemeldinge. De eerste ron de wordt gehouden in Goes in het St. Willibrordcollege zaterdag 29 sep tember en begint om 13.00 uur 2 2 0 0 4 Francois Franse uil Kwadendamme win trimkoers in Bath BATH - Francois Franse heeft J Bath een wielerwedstrijd bij de >j trimmers gewonnen. De coureur»; Kwadendamme ontsnapte in dcltij ste ronde uit een kopgroep van (4 die al vroeg in de koers tot sta) kwam. Frans van de Berge won de spurt na de tweede plaats. Ondanks hetrsi achtige weer kwamen er toch t meer dan honderd trimmers aam start. De uitslagen van de dive categorieën zijn: A-trimmers: 1 F Franse. Kwadendait3.| F van de Berge. Krabbendijke; 3 W Ra dert, Heinkenszand 4 R. Bril, OssendreCl 5 J. Rommers, Rilland, 6 J. van 'tWesel de, 's-Heerenhoek. 7 W. Heeren, St.-O brord: 8 L. Mol, Zegge, 9 A. van Trd Halsteren; 10 C. Bode, Wouwse Plan'J B-trimmers: 1 Rini van der Horst. Sa daarbuiten; 2 H Boeren. SinUWillebraa A van de Ree. Willemstad. 4 C Ko^f Hoogerheide; 5 F. van Oirschot Pa C-trimmers: 1 R. Havermans. OudVal meer; 2 J. Beks, Heerle; 3 E van Hi Wouwse Plantage. 4 A. Jongenele, BcaJ hoofd; 5 M Meeusen, Wouwse Plana Veteranen: 1 S. Goutizers Etten-Leurij' Riemens. Koudekerke. 3 S van Sa, Roosendaal, 4 J. van der Heyden,Stwdl gen: 5 H Vreeke, Krabbendijke MEETJESLAND UIT BELGIE OPPERMACHTIG VLISSINGEN Het internationale watcrpolotoernooi dat dit weekeinde Dit om het programma niet tem werd gehouden in het sportfondsenbad in Vlissingen is ondanks het slechte de soep te laten lopen. De twrt weer sportief gezien een groot succes geworden. Na zaterdag gingen twee ploeg kon echter geen enkele ploegen aan de leiding, het thuisspelende Stormvogel en Meetjesland uit strijd winnen. Ook dames I Eekloo. Het was juist deze Belgische ploeg die zondag de draad weer oppakte Stormvogel was niet op dreef enI en het toernooi won. alleen van de dames II winnen blijft goed presteren in de tweede De Vlissingse ploeg speelde de tweede het nog best. Het hoofd moest alleen ^aa^w^b^^CG IG« klasse afdeling Noord-Brabant. Dit- dag niet goed. Eerst verspeelde gebogen worden voor Stormvogel (2- chemi als eerste uit de bus kwam Q maal werd gewonnen van Unitas uit stormvogel een punt aan het mindere' 3i en voor de latere winnaar van het Neunt Etten-Leur met de overtuigende cij- WIK (Wassenaar) en in een recht- toernooi Meetjesland (9-4). De andere wecjst fers 7-2. streekse confrontatie met Meetjes- Belgische deelnemer GZV Gent kon Bij de rust was de stand 5-1 voor de land kwam Stormvogel totaal niet met imponeren, en streed met WIK en Thoolse ploeg van trainer Dick Soom- aan de bak. De Belgische ploeg won Zegenwerp om de laatste plaats. Jn h( ers. Na de pauze een slechte partij van verdiend (5-2). De winnaar van vorig Het damestoernooi begon met proble- krinE_njveautoernooi bewees SIM belde kanten. Stavenisse was tevre- jaar Neunkirchen (West-Duitsland) men, omdat de ploeg van Hieronymus vocei ij dat het Héhoorliik water* den met de stand en Unitas kon geen kon dit jaar niet met het beste team op het laatste nippertje afschreef. B vuist maken tegen de sterke Zeeuwen aantreden In Duitsland moest een Verscheidene dames waren verkou- Voor S. C. Stavenisse scoorden. Dick bekerweekeinde voor de bond afge- den en wilden met. het slechte weer de Jonge (2x>, Toon Klippel, Peter v werkt worden en zodoende kwam niet spelen. In allerijl werden Vlis- d. Jagt Nico Nooy. René v. d. Jagten Neunkirchen met een team van vooral singse dames opgetrommeld om een Ad Moerland. oudere soeiers. Toch deden de oudjes tweede Stormvogel-team te formeren. HULST De zwemploeg van de Stormvogel is in Hulst winnaar ge worden van het traditionele Veerlia- ven-zwemtoernooi voor niet-start- vergunninghouders. Aanvankelijk zou deze wedstrijd in het buiten- zwembad in Kloosterzandc worden gehouden, maar door de zeer slechte weersomstandigheden kon deze wed strijd worden verplaatst naar het binnenbad in Hulst. De overwinning voor de Vlissingse ploeg kwam wel als een verrassing, omdat in het verleden deze wedstrijd werd gedomineerd door de ploeg van de Honte. De Stormvogel had deze keer weer de beschikking over Jan Murre en dat betekende veel voor het team. Bovendien is de Stormvogel bezig met een soort jeugdplan. waar door de laatste lijd veel zeer jonge meisjes en jongens de trainingen vol gen De einduitslag luidde; 1 Stormvogel (Vlissingen). 2056,1 punten. 2 De Honte (Kloosterzande). 2115,9. 3 Schel- destroom (Breskensi. 2191,0, 4 Zeelandla iKrumingen). 2556.1 De winnaars van de persoonlijke nummers waren 25 meter schoolslag meisjes onder 8 jaar 1 Linda Slebons, Stormvogel. 27 0, 25 meteryrije slag jongens onder 8 jaar' 1 Niels Pleyte, Stormvogel, 22 6, 25 meter rugslag meisjes onder 10 jaar: 1 Carlien Risseeuw. Scheldestroom, 21.9; 25 meter schoolslag jongens onder 10 jaar 1 Sandy Pleyte. Stormvogel, 24 1. 50 meter vrije slag meis- )es onder 12 jaar 1 Miranda Aarnoutse. Scheldestroom, 38 5: 50 meter rugslag jon gens onder 12 jaar: 1 Robin van Aalst. Stormvogel, 46 5. 50 meter rugslag meisjes onder 14 jaar 1 Karin de Klerk, De Honte. 38.1. 50 meter vrije slag jongens onder 14 jaar: 1 Jacco de Jonge, Stormvogel, 34.2. 50 meter vrije slag meisjes plus 14 jaar. 1 Sabine Hertogh. Scheldestroom. 34 8. 50 meter rugslag jongens plus 14 jaar 1 Jan Murre Stormvogel 34 6. 25 meter vrije slag meisjes onder 8 jaar 1 Linda Siebons. Stormvogel. 27 3. 25 meter schoolslag jon gens onder 8 jaar. 1 Niels Pleyte. Stormvo gel. 25.2. 25 meter schoolslag meisjes onder 10 jaar 1 Mariska van Rijswijk. Stormvo gel. 24 5; 25 meier rugslag jongens onder 10 jaar 1 Dannv Pauwels. De Home. 22.4; 50 meter rugslag meisjes onder 12 jaar- 1 Bianca de Rooze. De Honte 47 2 50 meter vrue slag jongens onder 12 jaar 1 Aijan Fokke. Scheldestroom. 40.9; 50 meter vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1 Karin de Klerk. De Honte, 33,5; 50 meter rugslag jongens onder 14 jaar. 1 Jacco dc Jonge, Stuimvo- gel, 40 0. 50 meter rugslag meisjes plus 14 jaar 1 Annemarie van de Weegen, De Honte, 40 2. 50 meter vrije slagjongens plus 14 jaar 1 Jan Murre. Stormvogel. 29 2 4 maal 50 meter vrije slag estafette meisjes onder 14 jaar 1 Stormvogel. 2 38 8. 2 Schel destroom, 2 43 0. 3 Zeelandia 2.44 6. 4 maal 50 meter vrije slag estafette jongens onder 14 jaar 1 Stormvogel, 2 36.3. 2 Schelde stroom. 3 05 7. 4 maal 50 meter vrije slag meisjes plus 14 jaar. 1 Stormvogel. 2 29.0, 2 De Honte. 2 33 3. 3 Scheldestroom. 2 51 8: 4 maal 50 meter vrije slag jongens plus 14 jaar 1 Stormvogel, 2 16 5, 2 Scheldestroom. 2.23 1. 3 De Honte. 3 15.8 spelen kan. Het won alle wedfl.' den, ook Bruinvis speelde «n goed toernooi en werd tweede. De uitslagen van het herentoernoo: Zegenwerp - GZV 8-2, Meetjesland 6-1, Stormvogel - Zegenwerp 5-4. GP Meetjesland 3-4. Zegenwerp - WIK' Neunkirchen - Stormvogel 2-3. GZV Nb kirchen 1-2, WIK - Stormvogel 2-2. Me" land - Stormvogel 5-2. Zegenwerp ft kirchen 2-5. GZV - WIK 7-3. Meeljesi Neunkirchen 9-4, Stormvogel - G<7 Zegenwerp - Meetjesland 0-7. NeunkiKü WIK 3-0. Eindstand heren l Meetjesland 5- 2 Stormvogel 5-7 (15-15). 3 Nc-unkirrbs (16-15). 4 WIK 5-3 10-20). 5 GZV 5-2 Zegenwerp 5-2 (16-23). Uitslagen damestoernooi WIK Strr gel 2 10-0 Poseidon - WIK 5-7. PO Stormvogel 1 5-1, Stormvogel 2 - PCG Poseidon - PCG 3-5, Stormvogel 1 kirchen 0-6, Stormvogel 1 StonnvoP 8-0. Poseidon - Stormvogel 2 11-0. Store- gel 1 - Poseidon 2-4. Neunkirchen -S'J vogel 2 0-7. Neunkirchen - WIK 4-1 M kirchen - PCG 1-4. PCG - WIK 2-2. P®0 - Neunkirchen 2-2, Stormvogel - WIK Eindstand dames: 1 PCG 5-9 (24-8' -v kirchen 5-7 (20-13), 3 WIK 5-7 Poseidon 5-5 (25-16), 5 Stormvogel' (15-21), 6 Stormvogel 2 5-0 (1-44). EindS kring ploegentoernooi 1 Stormvogel!' (38-13). 2 Bruinvis 5-8 (26-20). 3 PCGE (23-20). 4 Nautilus III 5-4 127-19). 5 Ga:-' 5-2 (14-21). 6 Stormvogel III 5-0 <6-4' MIDDELBURG - Door dc slechte weersomstandigheden werden in dc hockey competitie vooral zondag veel wedstrijden afgelast. In 4e klasse D kreeg HSD bezoek van Zundcrt en rehabiliteerde zich volkomen van de misslag van vorige week zondag. In de zevende minuut benutte Sven Bakx een strafbal en nieuweling Eric Jan Onderstel deed van zich spreken door met twee goals de thuisclub bij rust op 3-0 te zetten. Ook na de thee was HSD veruit de sterkste. Sven Bakx maakte er 4-0 van door de bal schitterend in de bovenhoek van het doel te plaatsen. Frank Streng en Jacco van den Berg bepaalden de eindstand op 6-0. Bij de heren in 3e klasse D ging Olympia-Oude Maas wel door In de eerste helft was het bezoekende team veel sterker Het was daarom bij rust 0-2. Toch had de thuisclub een pracht kans om dichterbij te komen ais Hans Dieleman een strafbal had benut. Nu belandde de bal op de paal. Na de hervatting waren de gastheren ster ker en kwamen door Luc de Jong op 1-2. Veel kansen wist Olympia zich te scheppen, maar de afwerking hel le wensen over Het bleef 1-2 en dat betekende een krappe zege voor Oude Maas. Ook bij dc dames gingen twee strijden door. Vlissingen trok i ed- Alblasserdam en kon daar op kunst gras spelen tegen Souburgh. In de eerste helft tekende zich een over wicht van dc thuisclub af cn drukte dit uit in twee goals. Marian van Microp slaagde er toch in dc eer tc redden. Stand bij dc thee 2-1. Ook na dc thee domineerden de dames uit Alblasserdam en liet werd tenslotte 4-1 voor het team uit Zuid-Holland. De dames van IISD verrichtten thuis een prima prestatie door het sterke Hoekse Waard uit Mijnsherenland - vorige week een 11-1 zege op Ouden bosch - keurig in bedwang te houden. Het werd een aardige, spannende match maar desondanks stonden de gasten bij rust met 2-0 voor. De span ning keerde na rust geheel terug toen Ytswiene Zulderveld met een veld- doelpunt de achterstand verkleinde Verder kwamen de dames uil Zierik zee niet en werd de tweede overwin ning van Hoekse Waard een feit Tholense Boys speelt gelijk tegen Wemeldinge VLISSINGEN In krant van i® dag is abusievelijk gemeld dat» lense Boys tegen Zwaluwe haF speeld. De Thoolse ploeg speelde0 ter tegen Wemeldinge. De wedsf eindigde in 0-0. Voor rust was Tholense Boys de re ploeg, maar kon de kansetri benutten. In de tweede helft k«s Bevelandse ploeg terug. Er w# meer evenwicht, weinig kansen' beide ploegen en achteraf bezie" terechte 0-0-stand en twee tevrd ploegen. Zwaluwe speelde overigens tegeJ' gelvangers en verloor met 1-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 1984 | | pagina 22